Tulokset Nykredit Gentofte Open 2017 - langbane
Alla löytyy kaikki kilpailun tulokset jaettuna kilpailujaksoihin.
Kisajakso
Resultat Løb 51 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Gentofte Open 2017 - Langbane | Udskriftsdato | 21 maj 2017 | |||
Stævne by | Gentofte | Udskriftstidspunkt | 15:33 | |||
Arrangør | Gentofte Svømme Klub | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 19 maj 2017 |
Løb 51, 100m Butterfly Damer, Finaler Årg. 1918-1999 |
Junior: Helena V. Elling (2000) 1:09.99 2016-04-17 |
Senior: Frederikke Houen (1998) 1:11.65 2016-04-17 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Freja Gram | 1999 | 572 | 31.12 | 1:07.02 | |||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:07.06 | |||||||||
2 | Annabelle Grønbech Ladik | 1997 | 469 | 1:11.60 | ||||||
Ringsted Svømme Klub | ||||||||||
3 | Emilie Trolle Pedersen | 1999 | 394 | 1:15.86 | ||||||
Hillerød Svømmeklub | 1:14.95 | |||||||||
Løb 51, 100m Butterfly Damer, Finaler Årg. 2000-2002 |
Junior: Helena V. Elling (2000) 1:09.99 2016-04-17 |
Senior: Frederikke Houen (1998) 1:11.65 2016-04-17 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Mia Steen Duus | 2001 | 674 | 29.63 | 1:03.44 | |||||
Sigma Swim Birkerød | 1:05.41 | |||||||||
2 | Ida Maria Nielsen | 2000 | 581 | 31.11 | 1:06.67 | |||||
Holbæk Svømme Klub | 1:06.48 | |||||||||
3 | Thea Blomsterberg | 2002 | 528 | 31.89 | 1:08.81 | |||||
Sigma Swim Birkerød | 1:07.77 | |||||||||
4 | Nina Toft | 2000 | 513 | 32.59 | 1:09.49 | |||||
Gentofte Svømme Klub | 1:10.84 | |||||||||
5 | Caroline Hørlykke | 2000 | 494 | 32.13 | 1:10.36 | |||||
Gentofte Svømme Klub | 1:08.13 | |||||||||
6 | Michelle Mortensen | 2002 | 447 | 33.65 | 1:12.76 | |||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:13.48 | |||||||||
7 | Zenia Aarestrup | 2001 | 440 | 1:13.14 | ||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:43.22 | |||||||||
8 | Josefine Søgaard Andresen | 2000 | 428 | 33.59 | 1:13.83 | |||||
Gentofte Svømme Klub | 1:12.00 | |||||||||
9 | Matilde Weibel | 2002 | 427 | 33.57 | 1:13.87 | |||||
Hillerød Svømmeklub | 1:10.60 | |||||||||
10 | Clara Qvade Rasmusen | 2001 | 398 | 34.18 | 1:15.62 | |||||
Hillerød Svømmeklub | 1:13.87 | |||||||||
11 | Maya Nykjær | 2001 | 393 | 1:15.93 | ||||||
Vordingborg Svømme Klub | 1:14.81 | |||||||||
12 | Maria Szokody | 2002 | 337 | 1:19.94 | ||||||
Ringsted Svømme Klub | 1:22.32 | |||||||||
13 | Cathrine Wismann | 2002 | 303 | 1:22.76 | ||||||
Ringsted Svømme Klub | 1:21.15 | |||||||||
14 | Anne-Sofie P. Clausen | 2002 | 293 | 1:23.75 | ||||||
Næstved IF | 1:24.59 | |||||||||
15 | Freja Zerbst Hansen | 2001 | 247 | 1:28.66 | ||||||
Næstved IF | 1:24.60 | |||||||||
16 | Léa Zoé Bingler | 2000 | 217 | 1:32.46 | ||||||
Vordingborg Svømme Klub | 1:29.37 | |||||||||
- | Ida Lykke Wennicke | 2001 | DNS | |||||||
Frederikssund Svømmeklub | 1:14.33 | |||||||||
- | Josephine Wismann | 2002 | DNS | |||||||
Ringsted Svømme Klub | 1:29.64 | |||||||||
- | Victoria Bierre | 2000 | DNS | |||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:07.13 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.25.10 | Udskriftsdato | 21 maj 2017 |
Licens til Dansk Svømmeunion | Udskriftstidspunkt | 15:33 |