Results for Nykredit Gentofte Open 2017 - langbane
Spodaj so vsi rezultati tekmovanja po deli tekmovanja.
Del tekmovanja
Resultat Lb 16 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stvne navn | Gentofte Open 2017 - Langbane | Udskriftsdato | 20 maj 2017 | |||
Stvne by | Gentofte | Udskriftstidspunkt | 12:30 | |||
Arrangr | Gentofte Svmme Klub | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stvne dato | 19 maj 2017 |
Lb 16, 100m Brystsvmning Herrer, Finaler rg. 2002-2002 |
Gruppe 5: |
Gruppe 4: Lucas Bruun Strbek (2001) 1:17.15 2015-03-28 |
Gruppe 3: Magnus B. Hgild (1999) 1:10.98 2015-03-28 |
Plac. | Navn | Fdt | Point | FINA | 50m | Opnet | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Morten stergaard | 2002 | 493 | 35.10 | 1:13.27 | |||||
A6 | 1:13.09 | |||||||||
2 | Carl Emil Lnborg | 2002 | 489 | 33.98 | 1:13.50 | |||||
Gentofte Svmme Klub | 1:10.39 | |||||||||
3 | Frederik Mller | 2002 | 353 | 38.36 | 1:21.94 | |||||
Ringsted Svmme Klub | 1:18.93 | |||||||||
4 | Kristian Mouridsen | 2002 | 342 | 38.57 | 1:22.79 | |||||
Nstved IF | 1:21.98 | |||||||||
5 | Leo Badaker | 2002 | 336 | 37.83 | 1:23.31 | |||||
Gentofte Svmme Klub | 1:18.37 | |||||||||
6 | Marcus Dessau | 2002 | 300 | 39.34 | 1:26.50 | |||||
Gentofte Svmme Klub | 1:24.63 | |||||||||
7 | Mikkel Winther | 2002 | 258 | 42.68 | 1:30.87 | |||||
Hvidovre Svmme Klub | 1:30.79 | |||||||||
8 | Mathias Clausen | 2002 | 238 | 42.27 | 1:33.39 | |||||
Nstved IF | 1:32.69 | |||||||||
Lb 16, 100m Brystsvmning Herrer, Finaler rg. 2003-2003 |
Gruppe 5: |
Gruppe 4: Lucas Bruun Strbek (2001) 1:17.15 2015-03-28 |
Gruppe 3: Magnus B. Hgild (1999) 1:10.98 2015-03-28 |
Plac. | Navn | Fdt | Point | FINA | 50m | Opnet | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Daniel Garne Larsen | 2003 | 419 | 36.30 | 1:17.40 | |||||
Sigma Swim Allerd | 1:14.23 | |||||||||
2 | Asger Johansen | 2003 | 371 | 37.87 | 1:20.59 | |||||
VAT Copenhagen | 1:20.79 | |||||||||
3 | Nicolai Therkelsen | 2003 | 368 | 37.61 | 1:20.82 | |||||
A6 | 1:18.38 | |||||||||
4 | Oscar Cleemann | 2003 | 349 | 38.23 | 1:22.26 | |||||
Hvidovre Svmme Klub | 1:20.79 | |||||||||
5 | Victor Toftehj | 2003 | 333 | 39.74 | 1:23.52 | |||||
A6 | 1:25.27 | |||||||||
6 | Lucas Jul Pedersen | 2003 | 330 | 39.19 | 1:23.77 | |||||
Nstved IF | 1:19.78 | |||||||||
7 | Harald Riisager | 2003 | 324 | 40.89 | 1:24.30 | |||||
Gentofte Svmme Klub | 1:26.83 | |||||||||
8 | Frederik Bach Mindested | 2003 | 314 | 40.29 | 1:25.19 | |||||
Sigma Swim Allerd | 1:23.89 | |||||||||
9 | Bertram Dalgas Frederikse | 2003 | 289 | 40.55 | 1:27.60 | |||||
Kge Svmmeklub | 1:23.65 | |||||||||
10 | Nicklas Stcker | 2003 | 245 | 43.15 | 1:32.51 | |||||
Nstved IF | 1:31.97 | |||||||||
11 | Jacob Meisner Hansen | 2003 | 241 | 43.34 | 1:33.06 | |||||
Nstved IF | 1:47.59 | |||||||||
12 | Peter Holm | 2003 | 238 | 44.49 | 1:33.45 | |||||
Herlev Svmning | 1:35.52 | |||||||||
Lb 16, 100m Brystsvmning Herrer, Finaler rg. 2004-2017 |
Gruppe 5: |
Gruppe 4: Lucas Bruun Strbek (2001) 1:17.15 2015-03-28 |
Gruppe 3: Magnus B. Hgild (1999) 1:10.98 2015-03-28 |
Plac. | Navn | Fdt | Point | FINA | 50m | Opnet | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Joakim Grn-Henriksen | 2004 | 294 | 40.71 | 1:27.03 | |||||
Ringsted Svmme Klub | 1:39.40 | |||||||||
2 | Oskar Bondo Siegumfeldt | 2004 | 294 | 41.35 | 1:27.05 | |||||
Hvidovre Svmme Klub | 1:31.43 | |||||||||
3 | Carl Emil Lundgaard | 2005 | 293 | 41.07 | 1:27.19 | |||||
Gentofte Svmme Klub | 1:31.82 | |||||||||
4 | Alexander Griffin | 2004 | 253 | 43.26 | 1:31.55 | |||||
Gentofte Svmme Klub | 1:33.08 | |||||||||
5 | Gabriel Elmedyb | 2004 | 252 | 43.04 | 1:31.60 | |||||
Herlev Svmning | 1:30.33 | |||||||||
6 | August Arup Neergaard | 2005 | 202 | 48.78 | 1:38.68 | |||||
Gentofte Svmme Klub | 1:47.00 | |||||||||
7 | Bertram Olesen | 2005 | 197 | 46.23 | 1:39.38 | |||||
Frederikssund Svmmeklub | 1:44.36 | |||||||||
8 | Adam Bugge Frandsen | 2005 | 196 | 47.83 | 1:39.57 | |||||
Ringsted Svmme Klub | 1:44.66 | |||||||||
9 | Anton Skov Grell | 2004 | 195 | 48.38 | 1:39.88 | |||||
Glostrup Svmmeklub | 1:42.38 | |||||||||
10 | Jeppe Bayer Christensen | 2005 | 191 | 48.25 | 1:40.51 | |||||
Herlev Svmning | 1:45.75 | |||||||||
11 | August Taul | 2006 | 190 | 48.33 | 1:40.60 | |||||
Gentofte Svmme Klub | 1:41.64 | |||||||||
12 | Laurits Boserup | 2005 | 184 | 48.30 | 1:41.75 | |||||
Gentofte Svmme Klub | 1:46.33 | |||||||||
13 | William Hoffmann Hyldig | 2004 | 182 | 49.61 | 1:42.16 | |||||
Gentofte Svmme Klub | 1:51.68 | |||||||||
14 | Malthe Foged | 2005 | 175 | 47.70 | 1:43.44 | |||||
Nstved IF | 1:46.43 | |||||||||
15 | Phillip Maxmlris | 2004 | 173 | 49.09 | 1:43.84 | |||||
Gentofte Svmme Klub | 1:48.72 | |||||||||
16 | Frederik Stubbe Lundsby | 2004 | 173 | 49.86 | 1:43.86 | |||||
Gentofte Svmme Klub | 1:46.20 | |||||||||
17 | Zacharias Houmann | 2006 | 171 | 50.01 | 1:44.32 | |||||
Ringsted Svmme Klub | 1:55.18 | |||||||||
18 | Lauritz Johansen | 2004 | 163 | 48.28 | 1:45.95 | |||||
Glostrup Svmmeklub | 1:41.64 | |||||||||
19 | Oscar Rybak-Andersen | 2005 | 152 | 52.72 | 1:48.30 | |||||
Gentofte Svmme Klub | 1:55.63 | |||||||||
20 | Emre Emil Tmmerby Kili | 2004 | 148 | 52.52 | 1:49.28 | |||||
Ringsted Svmme Klub | 1:50.95 | |||||||||
21 | Victor Enemark Cruse | 2004 | 139 | 53.17 | 1:51.67 | |||||
Frederikssund Svmmeklub | 1:56.29 | |||||||||
22 | August Emil K. Clausen | 2006 | 128 | 55.18 | 1:54.80 | |||||
Gentofte Svmme Klub | ||||||||||
- | Gustav B. Frederiksen | 2004 | DNS | |||||||
Vordingborg Svmme Klub | 1:35.10 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.25.10 | Udskriftsdato | 20 maj 2017 |
Licens til Dansk Svmmeunion | Udskriftstidspunkt | 12:30 |