Resultater for UGP 3 2009
Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.
Stævneafsnit
Resultat Gren 2 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | UGP 3 - 2009 | Utskriftsdatum | 27 juni 2009 | |||
Tävlingsort | Stockholm | Utskriftstid | 10:00 | |||
Arrangör | Spårvägen sim |
Gren 2, 100m Fjärilsim Herrar, Finaler 16 - 18 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Michael Enzell | 1992 | Spårvägen Simförening | 28.55 | 1:00.19 | |||||
2 | Niklas Lindström | 1991 | Skuru Idrottsklubb | 29.88 | 1:03.10 | |||||
3 | Daniel Wiorek | 1992 | Simklubben Neptun | 29.60 | 1:03.20 | |||||
4 | Erik Schönning | 1993 | Stockholms Kappsimningsklubb | 29.86 | 1:03.67 | |||||
5 | Simon Nilsson | 1991 | Södertälje Simsällskap | 29.27 | 1:03.98 | |||||
6 | Patrik Alsparr | 1993 | Simklubben Neptun | 29.49 | 1:04.14 | |||||
7 | Anton Ekhult | 1991 | Stockholmspolisens Sim IF | 30.26 | 1:06.18 | |||||
8 | André Lopez | 1991 | Södertälje Simsällskap | 30.73 | 1:06.75 | |||||
9 | Patrick Blixt | 1993 | Södertörns Simsällskap | 30.28 | 1:06.94 | |||||
10 | David Hällman | 1992 | Upsala Simsällskap | 30.94 | 1:07.46 | |||||
11 | Johannes Henriksson | 1993 | Stockholms Kappsimningsklubb | 31.55 | 1:09.16 | |||||
12 | Tom Berntsen | 1993 | Väsby Simsällskap | 31.92 | 1:09.84 | |||||
13 | Victor Wessén | 1993 | Simklubben Neptun | 32.03 | 1:09.97 | |||||
14 | Alexsej Kursakov | 1993 | Simklubben Neptun | 33.28 | 1:11.77 | |||||
15 | Henrik Ocklind | 1993 | Upsala Simsällskap | 32.31 | 1:12.09 | |||||
- | Ivan Smelov | 1991 | Turebergs Simklubb | DNS | ||||||
- | Adam Zetterlund | 1993 | Spårvägen Simförening | DSQ | ||||||
Gren 2, 100m Fjärilsim Herrar, Finaler 15 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Christoffer Sundkvist | 1994 | Väsby Simsällskap | 29.26 | 1:02.91 | |||||
2 | Axel Wangel | 1994 | Turebergs Simklubb | 29.34 | 1:03.47 | |||||
3 | Theodor Hansson | 1994 | Södertälje Simsällskap | 30.89 | 1:06.78 | |||||
4 | André Gradin | 1994 | Södertälje Simsällskap | 31.96 | 1:06.98 | |||||
5 | Johan Berg | 1994 | Väsby Simsällskap | 31.98 | 1:08.16 | |||||
6 | Adrian Moradi | 1994 | Väsby Simsällskap | 32.51 | 1:08.75 | |||||
7 | Ludwig Lord-Johansson | 1994 | Södertälje Simsällskap | 30.78 | 1:09.02 | |||||
8 | Gustav Thorstrand | 1994 | Spårvägen Simförening | 31.92 | 1:09.13 | |||||
9 | Sebastian Ridderskans | 1994 | Skuru Idrottsklubb | 30.98 | 1:10.04 | |||||
10 | Benjamin Fredriksson | 1994 | Tyresö Simsällskap | 33.40 | 1:13.60 | |||||
11 | Filip Moss | 1994 | Simklubben Neptun | 34.18 | 1:14.67 | |||||
12 | Alexander Hellgren | 1994 | Södertörns Simsällskap | 35.06 | 1:15.28 | |||||
13 | Emil Dahlbom | 1994 | Upsala Simsällskap | 32.49 | 1:15.61 | |||||
14 | Max Eriksson | 1994 | Upplands-Bro Simsällskap | 35.18 | 1:15.70 | |||||
15 | Wictor Häggblad | 1994 | Åkersberga Simsällskap | 33.46 | 1:15.88 | |||||
16 | Johan Pettersson | 1994 | Upsala Simsällskap | 35.92 | 1:20.66 | |||||
17 | Jesper Falk | 1994 | Skuru Idrottsklubb | 34.86 | 1:23.45 | |||||
18 | Andreas Hedin | 1994 | Upsala Simsällskap | 38.73 | 1:28.38 | |||||
- | Gustav Oldertz | 1994 | Spårvägen Simförening | DSQ | ||||||
- | Marcus Kjellberg | 1994 | Åkersberga Simsällskap | DSQ | ||||||
Gren 2, 100m Fjärilsim Herrar, Finaler 14 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Adilson Fonseca | 1995 | Spårvägen Simförening | 33.61 | 1:13.27 | |||||
2 | Alexander Gellerstedt-Edn | 1995 | Täby Sim | 33.90 | 1:16.46 | |||||
3 | Edson Fonseca | 1995 | Spårvägen Simförening | 35.85 | 1:17.73 | |||||
4 | Patrik Talib | 1995 | Stockholms Kappsimningsklubb | 34.67 | 1:22.33 | |||||
- | Anton Gustafson | 1995 | Södertälje Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Arthur Ljunggren | 1995 | Simklubben Neptun | DSQ | ||||||
Gren 2, 100m Fjärilsim Herrar, Finaler 13 år och yngre |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Markus Fürst | 1996 | Väsby Simsällskap | 30.54 | 1:06.08 | |||||
2 | Joen Brynnel | 1996 | Simklubben Neptun | 32.27 | 1:09.37 | |||||
3 | Edward Kirilmaz | 1996 | Väsby Simsällskap | 32.26 | 1:09.93 | |||||
4 | Sean Zhong | 1998 | Täby Sim | 37.69 | 1:18.66 | TLB | ||||
5 | Anton Lüning | 1996 | Spårvägen Simförening | 36.79 | 1:21.43 | |||||
6 | Tim Filipsson | 1996 | Skuru Idrottsklubb | 37.29 | 1:22.85 | TLB | ||||
7 | Daniel Lönnberg | 1996 | Stockholmspolisens Sim IF | 38.43 | 1:27.28 | |||||
8 | Andre Filipsson | 1999 | Skuru Idrottsklubb | 39.20 | 1:27.39 | |||||
9 | David Holm-Reise | 1997 | Spårvägen Simförening | 40.29 | 1:27.69 | |||||
10 | Patrik Eriksson | 1996 | Spårvägen Simförening | 40.71 | 1:29.53 | |||||
11 | Niklas Rior | 1997 | Stockholms Kappsimningsklubb | 38.88 | 1:29.62 | |||||
12 | Patrik Aagesson | 1996 | Tyresö Simsällskap | 42.10 | 1:32.40 | |||||
13 | Jakob Westrin | 1996 | Sundsvalls Simsällskap | 40.87 | 1:33.15 | |||||
14 | Erik Brandt | 1999 | Södertälje Simsällskap | 52.84 | 1:58.73 | |||||
- | Alexander Morgan | 1996 | Stockholms Kappsimningsklubb | DSQ | ||||||
- | Marcus Gyllberg | 1997 | Simklubben Neptun | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.17.02 |
Licensierad till: Spårvägens Simförening |