Resultater for UGP 3 2009
Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.
Stævneafsnit
Resultat Gren 15 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | UGP 3 - 2009 | Utskriftsdatum | 28 juni 2009 | |||
Tävlingsort | Stockholm | Utskriftstid | 10:16 | |||
Arrangör | Spårvägen sim |
Gren 15, 100m Bröstsim Herrar, Finaler 16 - 18 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Patric Ridell | 1993 | Simklubben Neptun | 32.72 | 1:09.72 | |||||
2 | Eugene Chan | 1992 | Södertörns Simsällskap | 34.82 | 1:14.82 | |||||
3 | Patrik Alsparr | 1993 | Simklubben Neptun | 35.78 | 1:16.12 | |||||
4 | Anton Glenngård | 1993 | Skuru Idrottsklubb | 34.80 | 1:16.85 | |||||
5 | Nimer Hammoud | 1993 | Turebergs Simklubb | 35.31 | 1:17.26 | |||||
6 | Alexsej Kursakov | 1993 | Simklubben Neptun | 36.91 | 1:17.50 | |||||
6 | Patrik Lantto | 1992 | Stockholms Kappsimningsklubb | 36.37 | 1:17.50 | |||||
8 | Nicklas Jansson | 1992 | Skuru Idrottsklubb | 39.28 | 1:25.63 | |||||
9 | Johan Henriksson | 1992 | Upsala Simsällskap | 43.81 | 1:30.52 | |||||
Gren 15, 100m Bröstsim Herrar, Finaler 15 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Max Eriksson | 1994 | Upplands-Bro Simsällskap | 35.32 | 1:14.64 | |||||
2 | Jonathan Bjelkmark | 1994 | Södertälje Simsällskap | 35.01 | 1:14.69 | |||||
3 | Gustav Thorstrand | 1994 | Spårvägen Simförening | 36.05 | 1:16.36 | |||||
4 | Daniel Ojaste | 1994 | Spårvägen Simförening | 37.18 | 1:19.42 | |||||
5 | Carl Winlöf | 1994 | Upsala Simsällskap | 40.20 | 1:24.66 | |||||
6 | David Lind | 1994 | Södertörns Simsällskap | 39.84 | 1:24.88 | |||||
7 | Marcus Kjellberg | 1994 | Åkersberga Simsällskap | 42.58 | 1:30.31 | |||||
8 | Andreas Hedin | 1994 | Upsala Simsällskap | 41.72 | 1:30.33 | |||||
9 | Johan Pettersson | 1994 | Upsala Simsällskap | 41.17 | 1:30.36 | |||||
10 | Aron Strandberg | 1994 | Skuru Idrottsklubb | 46.56 | 1:38.97 | |||||
- | Adrian Moradi | 1994 | Väsby Simsällskap | DNS | ||||||
Gren 15, 100m Bröstsim Herrar, Finaler 14 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Patrik Jansson | 1995 | Skuru Idrottsklubb | 40.30 | 1:24.45 | |||||
2 | Tobias Backlund | 1995 | Spårvägen Simförening | 41.61 | 1:28.10 | |||||
3 | Jacob Schönning | 1995 | Upsala Simsällskap | 42.98 | 1:32.08 | |||||
4 | Jakob Granelli | 1995 | Upsala Simsällskap | 42.64 | 1:33.75 | |||||
5 | Gustav Hultgren | 1995 | Solna Sundbyberg SS 04 | 45.37 | 1:35.70 | |||||
6 | Jakob Hägglund | 1995 | Stockholms Kappsimningsklubb | 48.25 | 1:42.37 | |||||
- | Albin Byström | 1995 | Väsby Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Edson Fonseca | 1995 | Spårvägen Simförening | DSQ | ||||||
Gren 15, 100m Bröstsim Herrar, Finaler 13 år och yngre |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Alexander Morgan | 1996 | Stockholms Kappsimningsklubb | 35.60 | 1:15.87 | |||||
2 | Axel Tisell | 1996 | Solna Sundbyberg SS 04 | 38.82 | 1:21.90 | |||||
3 | Tobias Henriksson | 1996 | Spårvägen Simförening | 39.72 | 1:23.00 | |||||
4 | Patrik Eriksson | 1996 | Spårvägen Simförening | 38.99 | 1:23.28 | |||||
5 | William Gyldner | 1996 | Tyresö Simsällskap | 41.72 | 1:27.89 | |||||
6 | Axel Dahlbom | 1996 | Upsala Simsällskap | 43.13 | 1:29.68 | |||||
7 | Johan Sundström | 1996 | Upsala Simsällskap | 44.41 | 1:35.44 | |||||
8 | Samuel Westrin | 1996 | Sundsvalls Simsällskap | 45.43 | 1:36.04 | |||||
9 | Henrik Bolle | 1996 | Turebergs Simklubb | 45.58 | 1:36.23 | |||||
10 | Boris Wu | 1997 | Upsala Simsällskap | 45.67 | 1:36.34 | |||||
11 | Mattias Freiholtz | 1996 | Spårvägen Simförening | 46.57 | 1:37.60 | |||||
12 | Andre Filipsson | 1999 | Skuru Idrottsklubb | 45.67 | 1:38.17 | |||||
13 | Petter Lindberg | 1997 | Skuru Idrottsklubb | 45.89 | 1:39.05 | |||||
14 | Nebay Araya | 1997 | Stockholmspolisens Sim IF | 46.86 | 1:40.24 | |||||
15 | William Åberg | 1997 | Täby Sim | 48.13 | 1:41.10 | |||||
16 | Albin Karlström | 1997 | Spårvägen Simförening | 49.39 | 1:44.44 | |||||
17 | Elias Sjöblom | 1997 | Stockholmspolisens Sim IF | 50.08 | 1:44.59 | |||||
18 | Emil Dahlberg | 1997 | Sundsvalls Simsällskap | 49.89 | 1:45.19 | |||||
19 | Patrik Aagesson | 1996 | Tyresö Simsällskap | 50.01 | 1:45.71 | |||||
20 | David Sjöblom | 1996 | Tyresö Simsällskap | 47.62 | 1:47.04 | |||||
21 | Ludwig Hareskog | 1998 | Södertälje Simsällskap | 51.45 | 1:50.08 | |||||
22 | Oliver Freiholtz | 1997 | Spårvägen Simförening | 53.30 | 1:52.28 | |||||
23 | David Holm-Reise | 1997 | Spårvägen Simförening | 54.60 | 1:52.75 | |||||
24 | Erik Brandt | 1999 | Södertälje Simsällskap | 56.27 | 1:57.76 | |||||
25 | Adrian Panahi | 1998 | Södertälje Simsällskap | 56.88 | 2:01.21 | |||||
Skapad av WinGrodan 1.17.02 |
Licensierad till: Spårvägens Simförening |