2020-10-27   15:51:05
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Resultater for Limfjords Cup 2017

Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.

Stævneafsnit 1

Resultat Løb 6 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider
Resultat Løb 6 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider 
 
  Stævne navn  Limfrords Cup 2017    Udskriftsdato  28 januar 2017   
  Stævne by  Struer    Udskriftstidspunkt  11:54   
  Arrangør  Struer Svømmeklub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  28 januar 2017         
 
 
Løb 6, 50m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 1918-2000 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Rasmus Udbye  2000  Horsens Svømmeklub            25.91   
Kasper Schultz  1995  Agfs Svømmeafdeling            26.14   
David Hjort  2000  Agfs Svømmeafdeling            26.90   
Mikkel B. Høgild  1998  Herning Svømmeklub            27.86   
Christian Rasmussen  1998  Holstebro Svømme Club            28.12   
Esben Vad Arentoft  1999  Horsens Svømmeklub            28.25   
Viktor Bull Kramer  2000  Horsens Svømmeklub            28.43   
Christian Koch  1998  Horsens Svømmeklub            28.88   
Andreas Rasmussen  2000  Horsens Svømmeklub            28.91   
10  Ehab Basha  2000  Agfs Svømmeafdeling            29.72   
11  Alexander Roe  1997  Svømmeklubben Koral            30.63   
12  Nicklas Christian Jensen  1997  Svømmeklubben Koral            32.02   
13  Christopher Kristiansen  2000  Svømmeklubben Sønderborg            32.43   
14  Martin Lønstrup  1993  Struer Svømmeklub            33.39   
                     
 
Løb 6, 50m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 2001-2002 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Jens Sørensen  2001  Herning Svømmeklub            28.05   
Nicolaj Løth Andersen  2001  Horsens Svømmeklub            28.31   
Jakob Tietgen  2002  Frem Odense            29.18   
Aksel Skrydstrup  2001  Aarhus Swim            29.37   
Artúr Jegesi  2002  Agfs Svømmeafdeling            29.78   
Mads Iversen  2002  Skanderborg Svømmeklub            31.02   
Magnus Alexandersen  2002  Skive Svømmeklub Poseidon            31.32   
Victor Bjerre  2001  Herning Svømmeklub            32.09   
Oliver L Nelander  2002  Ikast Svømmeklub            32.30   
10  Christian Jørgensen  2002  Struer Svømmeklub            32.39   
11  Lau Kæseler Nielsen  2002  Thisted Svømmeklub            34.70   
12  Mikkel Dam  2002  Svømmeklubben Koral            37.99   
13  Hannibal Nørgård Petersen  2002  Herning Svømmeklub            38.32   
                     
 
Løb 6, 50m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 2003-2004 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Jesper V. Bylling Jensen  2003  Svømmeklubben Koral            33.06   
Arthur Rytter Jacobsen  2003  Horsens Svømmeklub            33.57   
Nicklas Bager  2003  Thisted Svømmeklub            34.24   
Linus Folke Jensen  2004  Agfs Svømmeafdeling            35.53   
Anton B. Nielsen  2003  Svømmeklubben Koral            35.96   
Joachim Norup Frøjk  2003  Holstebro Svømme Club            36.83   
Casper Johannesen  2004  Aalborg Svømmeklub            36.91   
Noah Lebæk Andersen  2003  Holstebro Svømme Club            37.00   
Magnus Søgaard  2003  Silkeborg Svømmeklub            37.72   
10  Rasmus Rytter  2004  Skive Svømmeklub Poseidon            37.94   
11  Gustav Hansen  2004  Thisted Svømmeklub            38.52   
12  Christoffer Hald  2003  Frem Odense            38.56   
13  Anton Poulsen  2004  Skive Svømmeklub Poseidon            38.72   
14  Malte P Iversen  2004  Aalborg Svømmeklub            40.16   
15  Jakob Møller Nielsen  2004  Ikast Svømmeklub            41.44   
16  Mikkel Pedersen  2004  Aalborg Svømmeklub            41.58   
17  Viggo Stricker Pedersen  2004  Silkeborg Svømmeklub            42.00   
18  Mads Buch Jensen  2003  Silkeborg Svømmeklub            42.87   
                     
 
Løb 6, 50m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 2005-2017 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Sebastian Jørgensen  2005  Thisted Svømmeklub            34.23   
Theis Nelander  2005  Ikast Svømmeklub            35.46   
Gustav Hoxer  2005  Thisted Svømmeklub            35.96   
Inas Ilic  2005  Aalborg Svømmeklub            36.28   
Søren Winther Hald  2005  Struer Svømmeklub            38.26   
Nicklas Rossau Larsen  2005  Silkeborg Svømmeklub            41.49   
Andreas Svinth Hemdrup  2005  Svømmeklubben Koral            43.28   
Oliver Bennetsen  2005  Herning Svømmeklub            45.42   
Thor Bruun Bisgaard  2005  Agfs Svømmeafdeling            45.54   
10  Emil Uldahl  2005  Aalborg Svømmeklub            45.71   
11  Ryan Nørgaard  2006  Aalborg Svømmeklub            46.14   
12  Mikkel K. Kristensen  2005  Aalborg Svømmeklub            47.73   
13  Emil Østergaard  2005  Durup IF            48.22   
14  Lau de Zee  2006  Aalborg Svømmeklub            49.15   
15  Viktor Dalsgaard Pedersen  2007  Durup IF            49.72   
16  William Bundgaard  2007  Aalborg Svømmeklub            52.80   
17  Anders Chræmmer Mortensen  2005  Aalborg Svømmeklub            53.16   
18  Storm Jensen  2007  Aalborg Svømmeklub            57.05   
19  Anders Stendahl Andreasen  2007  Aalborg Svømmeklub            1:03.20   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.25.10  Udskriftsdato  28 januar 2017 
Licens til Struer Svømmeklub  Udskriftstidspunkt  11:54 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner
IC Result Danmark