2020-10-29   02:50:38
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Resultater for Limfjords Cup 2017

Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.

Stævneafsnit 1

Resultat Løb 11 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider
Resultat Løb 11 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider 
 
  Stævne navn  Limfrords Cup 2017    Udskriftsdato  28 januar 2017   
  Stævne by  Struer    Udskriftstidspunkt  14:45   
  Arrangør  Struer Svømmeklub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  28 januar 2017         
 
 
Løb 11, 50m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 1918-2000 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Anna Brandenborg Jensen  1999  Aarhus Swim            36.02   
Nikoline Østerberg  2000  Aarhus Swim            36.46   
Mette Baack  2000  Agfs Svømmeafdeling            36.50   
Natascha Holm Byskov  2000  Holstebro Svømme Club            37.18   
Maja Sandholm Pedersen  1998  Holstebro Svømme Club            37.32   
Nicoline Rosenkilde  1999  Horsens Svømmeklub            39.49   
Camilla Veile  2000  Durup IF            39.63   
Smilla Lyhne  2000  Thisted Svømmeklub            39.88   
                     
 
Løb 11, 50m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 2001-2002 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Sigrid Lei Lamberg  2002  Aarhus Swim            33.27   
Line Gertz  2001  Agfs Svømmeafdeling            35.94   
Cecilie Grøndal  2002  Horsens Svømmeklub            36.08   
Olivia Poulsen  2001  Skive Svømmeklub Poseidon            36.50   
Emma Bugge Fynbo  2001  Holstebro Svømme Club            36.59   
Trine Dam  2001  Horsens Svømmeklub            36.62   
Sascha Lausten  2002  Holstebro Svømme Club            36.73   
Heidi Glintborg  2002  H2Odense            37.04   
Ida Bøgh Hald  2001  Aarhus Swim            37.16   
10  Elisabeth Sølvkjær  2002  Thisted Svømmeklub            37.49   
11  Thilde Rud Iversen  2001  Holstebro Svømme Club            37.97   
12  Smilla Bruun Christensen  2001  Agfs Svømmeafdeling            38.00   
13  Josefine Mikkelsen  2002  Horsens Svømmeklub            38.57   
14  Frederikke Brændgaard  2001  Horsens Svømmeklub            38.62   
15  Klea Christensen  2001  Struer Svømmeklub            38.98   
16  Laura Gam  2001  Herning Svømmeklub            40.17   
17  Thea Søe Bach  2002  Thisted Svømmeklub            40.37   
18  Vivi Nguyen  2001  Frem Odense            40.63   
19  Julie B. Andersen  2002  Ikast Svømmeklub            40.86   
20  Nikoline Fabrin Lund  2001  Horsens Svømmeklub            42.07   
21  Frederikke Suhnsen  2002  Herning Svømmeklub            44.27   
22  Anna Pedersen  2001  Struer Svømmeklub            46.88   
23  Mathilde Løyche  2002  Durup IF            58.45   
                     
 
Løb 11, 50m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 2003-2004 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Dicte Skov Forsberg  2004  Skive Svømmeklub Poseidon            37.45   
Johanne A Andersson  2003  Frem Odense            37.63   
Camilla Falck  2003  Horsens Svømmeklub            42.72   
Selma Lindberg  2003  Silkeborg Svømmeklub            42.84   
Karoline Thagård Jakobsen  2004  Struer Svømmeklub            42.87   
Kirstine Bengaard Simonse  2004  Skive Svømmeklub Poseidon            44.19   
Natasha Børsting  2004  Aarhus Swim            44.94   
Amalie Antonsen  2003  Horsens Svømmeklub            45.10   
Pernille Nedergaard  2004  Silkeborg Svømmeklub            45.25   
10  Laura Mai Stephansen  2003  Ikast Svømmeklub            45.69   
11  Ida Kristensen  2004  Herning Svømmeklub            46.46   
12  Clarissa Marie Lauritzen  2003  Silkeborg Svømmeklub            47.38   
13  Freya Holm  2003  Svømmeklubben Koral            49.08   
14  Ida Kristensen  2004  Thisted Svømmeklub            51.45   
15  Methea Kristensen  2003  Ikast Svømmeklub            52.29   
16  Emma Triel  2003  Struer Svømmeklub            52.83   
Lucca Bisgaard Rasmussen  2004  Agfs Svømmeafdeling            DSQ  Ej smat.berøring 25m 
                     
 
Løb 11, 50m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 2005-2017 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Ida Hovmark  2005  Thisted Svømmeklub            43.02   
Nicoline Bang Mosegaard  2005  Skive Svømmeklub Poseidon            46.76   
Camilla Nørgaard Frost  2005  Aalborg Svømmeklub            47.02   
Cirkeline Ly Kellberg  2005  Skive Svømmeklub Poseidon            47.56   
Freya Thorsgaard  2006  Svømmeklubben Koral            48.01   
Emma Bergene Hansen  2005  Horsens Svømmeklub            48.88   
Elea Amalie Poulsen  2006  Silkeborg Svømmeklub            54.58   
Livia Weidick Frische  2007  Aalborg Svømmeklub            54.96   
Laura Sofie K. Jørgensen  2007  Horsens Svømmeklub            54.98   
10  Mette Tang  2005  Durup IF            57.52   
11  Lærke R. Danielsen  2007  Aalborg Svømmeklub            59.22   
12  Anne-Sofie Bødtger  2005  Silkeborg Svømmeklub            59.26   
13  Emilie Pedersen  2007  Aalborg Svømmeklub            1:00.12   
14  Simone Kappel  2005  Struer Svømmeklub            1:06.71   
15  Sofie Zimmermann  2005  Struer Svømmeklub            1:08.46   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.25.10  Udskriftsdato  28 januar 2017 
Licens til Struer Svømmeklub  Udskriftstidspunkt  14:45 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner
IC Result Danmark