Resultater for Team Race Meet
Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.
Stævneafsnit
Resultat Gren 11 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Team Race Meet | Utskriftsdatum | 10 december 2017 | |||
Tävlingsort | Kungsbacka | Utskriftstid | 09:15 | |||
Arrangör | Kungsbacka Simsällskap | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 09 december 2017 |
Gren 11, 100m Fjärilsim Damer, Finaler 11 år och yngre |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Alice Gulin | 2006 | Kristianstads SLS | 36.42 | 1:21.05 | |||||
2 | Maja Mcadam | 2006 | Falkenbergs Simklubb | 40.96 | 1:30.02 | |||||
3 | Isabella Wahlund | 2006 | Kristianstads SLS | 39.81 | 1:32.48 | |||||
4 | Evelina Lemon | 2006 | Borlänge Simsällskap | 55.39 | 1:59.35 | |||||
5 | Tindra Billström | 2006 | Kungsbacka Simsällskap | 57.09 | 2:04.09 | |||||
- | Linnéa Samuelsson | 2006 | Kungsbacka Simsällskap | DNS | ||||||
- | Ana Corluka | 2006 | Kristianstads SLS | DSQ | ||||||
Gren 11, 100m Fjärilsim Damer, Finaler 12 - 13 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Astrid Virén | 2004 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 35.11 | 1:14.53 | |||||
2 | Elina Wang | 2004 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 37.76 | 1:22.53 | |||||
3 | Tilda Hilbert | 2004 | Kungsbacka Simsällskap | 36.20 | 1:24.06 | |||||
4 | Klara Martinez Jonsson | 2004 | Kungsbacka Simsällskap | 38.41 | 1:26.63 | |||||
5 | Liv Axelsson | 2005 | Kristianstads SLS | 39.23 | 1:31.41 | |||||
6 | Emma Widerfors | 2005 | Kristianstads SLS | 41.64 | 1:33.29 | |||||
7 | Möja Flink | 2005 | Trollhättans Simsällskap | 41.40 | 1:34.93 | |||||
8 | Alicia Fredriksson | 2005 | Kungsbacka Simsällskap | 45.39 | 1:36.62 | |||||
9 | Anya Chen | 2004 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 44.06 | 1:37.00 | |||||
10 | Melis Suleyman | 2005 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 41.55 | 1:37.35 | |||||
11 | Kristin Johannesson | 2004 | Falkenbergs Simklubb | 43.63 | 1:39.69 | |||||
12 | Elsa Olofsson | 2004 | Trollhättans Simsällskap | 43.74 | 1:41.55 | |||||
13 | Linnéa Fabian | 2005 | Kungsbacka Simsällskap | 47.52 | 1:41.94 | |||||
14 | Matilda Björkholm | 2005 | Kristianstads SLS | 44.82 | 1:43.47 | |||||
15 | Wilma Andrée | 2004 | Trollhättans Simsällskap | 51.49 | 1:48.96 | |||||
16 | Linn Andersson | 2005 | Kungsbacka Simsällskap | 48.26 | 1:52.84 | |||||
- | Anna Kis | 2004 | Trollhättans Simsällskap | DNS | ||||||
Gren 11, 100m Fjärilsim Damer, Finaler 14 - 15 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Saga Nyborg | 2003 | Kristianstads SLS | 31.37 | 1:07.68 | |||||
2 | Amayah Bergman | 2002 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 33.12 | 1:11.47 | |||||
3 | Anna Graffner | 2002 | Kungsbacka Simsällskap | 34.25 | 1:13.81 | |||||
4 | Saga Janzén | 2002 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 34.23 | 1:15.12 | |||||
5 | Olivia Sandberg | 2003 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 34.88 | 1:15.97 | |||||
6 | Wilma Christensen | 2003 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 36.20 | 1:17.67 | |||||
7 | Emma Jobe | 2003 | Trollhättans Simsällskap | 35.05 | 1:17.99 | |||||
8 | Michelle Nguyen | 2002 | Kristianstads SLS | 35.62 | 1:18.67 | |||||
9 | Frida Jarl Halvarsson | 2003 | Kristianstads SLS | 36.39 | 1:19.05 | |||||
10 | Louise Andersson | 2003 | Kungsbacka Simsällskap | 36.09 | 1:20.27 | |||||
11 | Melissa Nyberg | 2003 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 36.79 | 1:21.34 | |||||
12 | Tilda Hellström | 2002 | Trollhättans Simsällskap | 36.95 | 1:22.52 | |||||
13 | Tove Ylvén | 2003 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 38.50 | 1:22.85 | |||||
14 | Ebba Davidsson | 2003 | Falkenbergs Simklubb | 39.28 | 1:25.82 | |||||
15 | Ebba Söderberg | 2003 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 39.37 | 1:26.93 | |||||
16 | Izabella Svensson | 2003 | Kungsbacka Simsällskap | 38.51 | 1:29.33 | |||||
17 | Hannah Flodin | 2003 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 39.20 | 1:32.60 | |||||
- | Ebba Björkman | 2002 | Kungsbacka Simsällskap | DNS | ||||||
- | Emilia Isberg | 2003 | Mölndals Allmänna Simsällskap | DNS | ||||||
Gren 11, 100m Fjärilsim Damer, Finaler 16 - 99 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Ida Swegmark | 2000 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 30.50 | 1:05.25 | |||||
2 | Malin Andersson | 1999 | Kungsbacka Simsällskap | 32.32 | 1:09.96 | |||||
3 | Elsa Jörstam | 2001 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 33.48 | 1:12.76 | |||||
4 | Olivia Rudqvist | 2000 | Trollhättans Simsällskap | 33.82 | 1:13.66 | |||||
5 | Elsa Rehn | 2000 | Falkenbergs Simklubb | 36.90 | 1:19.91 | |||||
6 | Maja Fredriksson | 1999 | Ludvika Simsällskap | 35.73 | 1:20.22 | |||||
7 | Julia Voss | 2001 | Kungsbacka Simsällskap | 36.44 | 1:20.67 | |||||
8 | Daniela Broner Fredriksson | 2000 | Kungsbacka Simsällskap | 35.41 | 1:20.84 | |||||
9 | Agnes Kramer | 1998 | Falkenbergs Simklubb | 48.34 | 1:45.87 | |||||
- | Linnéa Högberg | 1999 | Kristianstads SLS | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.26.00 | Utskriftsdatum | 10 december 2017 |
Licensierad till: Kungsbacka Simsällskap | Utskriftstid | 09:15 |