Results for UGP1 2017, Eriksdal
Spodaj so vsi rezultati tekmovanja po deli tekmovanja.
Del tekmovanja
Resultat Gren 8 (Finaler) - Per ldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 8 (Finaler) - Per ldersgrupp med mellantider |
|
|
Tvling |
UGP 1 - 2017 |
|
Utskriftsdatum |
28 januari 2017 |
|
|
Tvlingsort |
Stockholm |
|
Utskriftstid |
17:32 |
|
|
Arrangr |
SKK |
|
|
|
|
|
Bassng |
25m |
|
|
|
|
|
Tvlingsdatum |
28 januari 2017 |
|
|
|
|
|
|
Gren 8, 200m Medley Damer, Finaler 17 - 18 r |
|
Plac. |
Namn |
Fdd |
Frening |
|
50m |
100m |
150m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Henny Reuterskild |
1999 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
|
32.65 |
1:12.76 |
1:57.41 |
|
2:33.58 |
|
2 |
Linnea Gyllberg |
2000 |
Simklubben Neptun |
|
32.19 |
1:12.58 |
2:00.44 |
|
2:36.13 |
|
3 |
Alice Albinzon |
2000 |
Stockholmspolisens IF SF |
|
35.23 |
1:18.04 |
2:04.59 |
|
2:42.39 |
|
4 |
Saga Skarin |
2000 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
35.02 |
1:16.34 |
2:06.63 |
|
2:43.27 |
|
5 |
Hermella Alem |
2000 |
Stockholmspolisens IF SF |
|
33.64 |
1:14.44 |
2:05.31 |
|
2:43.29 |
|
6 |
Vinona Bothe |
1999 |
Stockholmspolisens IF SF |
|
36.81 |
1:20.01 |
2:07.96 |
|
2:43.90 |
|
7 |
Amanda Malmsten |
2000 |
Norrtlje Simklubb |
|
35.48 |
1:18.02 |
2:08.41 |
|
2:46.33 |
|
8 |
Sofie Back |
1999 |
Tyres Simsllskap |
|
36.08 |
1:22.18 |
2:08.57 |
|
2:49.21 |
|
9 |
Cassandra Larsson |
2000 |
Jrflla Simsllskap |
|
36.53 |
1:20.92 |
2:11.93 |
|
2:49.95 |
|
10 |
Ljuba Berg |
2000 |
Stockholmspolisens IF SF |
|
34.50 |
1:18.57 |
2:10.99 |
|
2:49.97 |
|
11 |
Siri Selander |
1999 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
34.29 |
1:21.52 |
2:12.71 |
|
2:50.32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 8, 200m Medley Damer, Finaler 16 r |
|
Plac. |
Namn |
Fdd |
Frening |
|
50m |
100m |
150m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Amanda Eriksson |
2001 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
32.41 |
1:13.55 |
1:57.63 |
|
2:32.14 |
|
2 |
Smilla Lnnberg |
2001 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
33.04 |
1:14.01 |
1:59.45 |
|
2:33.86 |
|
3 |
Lea Granert |
2001 |
Stockholmspolisens IF SF |
|
32.97 |
1:13.72 |
1:57.35 |
|
2:34.53 |
|
4 |
Esther Rydbeck Nordn |
2001 |
Tby Sim |
|
35.20 |
1:13.66 |
1:59.84 |
|
2:34.80 |
|
5 |
Johanna Persson |
2001 |
Tby Sim |
|
33.06 |
1:12.25 |
1:57.01 |
|
2:35.79 |
|
6 |
Alexandra Jensen |
2001 |
Tby Sim |
|
33.53 |
1:14.95 |
2:00.92 |
|
2:35.81 |
|
7 |
Elsa Nordstrm |
2001 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
33.72 |
1:13.10 |
2:00.27 |
|
2:36.29 |
|
8 |
Sandra Bergerstam |
2001 |
Jrflla Simsllskap |
|
32.35 |
1:13.96 |
2:04.00 |
|
2:39.33 |
|
9 |
Filippa Ehn |
2001 |
Simklubben Neptun |
|
36.22 |
1:17.81 |
2:05.32 |
|
2:40.60 |
|
10 |
Amanda Bekkewold |
2001 |
Simklubben Neptun |
|
33.03 |
1:15.67 |
2:06.55 |
|
2:41.80 |
|
11 |
Sophie Dellmark |
2001 |
lvsj AIK Fritid |
|
34.25 |
1:17.34 |
2:03.93 |
|
2:41.92 |
|
12 |
Malin Sangfelt |
2001 |
Tby Sim |
|
36.39 |
1:15.38 |
2:03.83 |
|
2:42.26 |
|
13 |
Viktoria Nylund |
2001 |
Tby Sim |
|
35.53 |
1:17.28 |
2:05.22 |
|
2:43.99 |
|
14 |
Therese Baltzarsson |
2001 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
|
36.23 |
1:19.97 |
2:09.15 |
|
2:46.40 |
|
15 |
Anna Ladis |
2001 |
Tby Sim |
|
37.64 |
1:19.00 |
2:10.30 |
|
2:46.91 |
|
16 |
Smilla Hedlund |
2001 |
Tby Sim |
|
37.02 |
1:21.04 |
2:06.63 |
|
2:47.05 |
|
17 |
Linnea Wall |
2001 |
Jrflla Simsllskap |
|
35.30 |
1:21.04 |
2:09.10 |
|
2:48.65 |
|
18 |
Maria Tavemark |
2001 |
Tby Sim |
|
39.32 |
1:25.39 |
2:11.00 |
|
2:51.97 |
|
19 |
Tova Wagenius |
2001 |
Stockholmspolisens IF SF |
|
37.20 |
1:23.76 |
2:10.86 |
|
2:53.35 |
|
20 |
Emma Pettersson |
2001 |
Norrtlje Simklubb |
|
39.19 |
1:26.21 |
2:17.63 |
|
2:57.38 |
|
21 |
Hjrdis Khler |
2001 |
Stockholmspolisens IF SF |
|
38.45 |
1:24.23 |
2:18.26 |
|
3:03.59 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 8, 200m Medley Damer, Finaler 15 r |
|
Plac. |
Namn |
Fdd |
Frening |
|
50m |
100m |
150m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Emma Hansson |
2002 |
Jrflla Simsllskap |
|
34.01 |
1:14.03 |
1:57.06 |
|
2:32.75 |
|
2 |
Lilly Lundgren |
2002 |
Jrflla Simsllskap |
|
33.49 |
1:12.85 |
1:58.87 |
|
2:34.72 |
|
3 |
Amanda Lindqvist |
2002 |
Jrflla Simsllskap |
|
33.53 |
1:14.55 |
2:01.05 |
|
2:36.94 |
|
4 |
Sophie Bladin |
2002 |
Simklubben Neptun |
|
34.00 |
1:12.83 |
2:01.44 |
|
2:37.15 |
|
5 |
Elma Starrost |
2002 |
Simklubben Neptun |
|
36.23 |
1:17.86 |
2:01.34 |
|
2:38.20 |
|
6 |
Sofia Karls |
2002 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
|
33.23 |
1:14.56 |
1:59.18 |
|
2:39.30 |
|
7 |
Nora Segerstrm |
2002 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
33.87 |
1:14.76 |
2:01.04 |
|
2:39.68 |
|
8 |
Victoria Danielsson |
2002 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
35.01 |
1:17.63 |
2:05.03 |
|
2:42.71 |
|
9 |
Josefine Torell |
2002 |
Liding Simklubb |
|
35.15 |
1:17.73 |
2:07.74 |
|
2:43.67 |
|
10 |
Klara Alte |
2002 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
34.98 |
1:18.30 |
2:08.07 |
|
2:43.72 |
|
11 |
Liv Tibblin Wahnberg |
2002 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
34.58 |
1:17.93 |
2:06.87 |
|
2:43.97 |
|
12 |
Hanna sbrink |
2002 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
36.33 |
1:17.32 |
2:08.84 |
|
2:47.72 |
|
13 |
Klara Eklf |
2002 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
33.89 |
1:17.45 |
2:09.85 |
|
2:48.21 |
|
14 |
Cornelia Niring |
2002 |
Stockholmspolisens IF SF |
|
36.91 |
1:19.29 |
2:12.29 |
|
2:50.87 |
|
15 |
Julia Gunneriusson |
2002 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
37.59 |
1:21.23 |
2:10.49 |
|
2:52.43 |
|
16 |
Sofia Bjrkman |
2002 |
Tyres Simsllskap |
|
38.58 |
1:24.88 |
2:15.55 |
|
2:53.30 |
|
17 |
Embla Wihk |
2002 |
Simklubben Neptun |
|
37.14 |
1:23.34 |
2:18.21 |
|
2:56.57 |
|
18 |
Emma Parsons |
2002 |
Tyres Simsllskap |
|
38.55 |
1:24.96 |
2:15.95 |
|
2:57.32 |
|
19 |
Naomi Sterling |
2002 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
|
41.57 |
1:27.01 |
2:20.67 |
|
3:01.30 |
|
20 |
Josefin Pettersson |
2002 |
Stockholmspolisens IF SF |
|
43.41 |
1:36.09 |
2:39.73 |
|
3:28.65 |
|
- |
Amna Hojlas |
2002 |
lvsj AIK Fritid |
|
|
|
|
|
DSQ |
|
- |
Deborah Araya |
2002 |
lvsj AIK Fritid |
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 8, 200m Medley Damer, Finaler 14 r |
|
Gren 8, 200m Medley Damer, Finaler 13 r |
|
Plac. |
Namn |
Fdd |
Frening |
|
50m |
100m |
150m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Isa Lundgren Sonnergren |
2004 |
Simklubben Neptun |
|
32.17 |
1:09.68 |
1:53.31 |
|
2:30.25 |
|
2 |
Tea Angerfelt |
2004 |
Tyres Simsllskap |
|
34.06 |
1:16.45 |
2:04.14 |
|
2:44.19 |
|
3 |
Anna Wainikka |
2004 |
Simklubben Neptun |
|
37.66 |
1:20.91 |
2:10.82 |
|
2:45.86 |
|
4 |
Ella Engelgren |
2004 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
36.02 |
1:20.49 |
2:09.97 |
|
2:46.45 |
|
5 |
Elvira Montes |
2004 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
|
37.07 |
1:20.31 |
2:12.72 |
|
2:51.14 |
|
6 |
Maya Levin |
2004 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
42.70 |
1:26.47 |
2:15.66 |
|
2:56.20 |
|
7 |
Elsa Wennerstrand |
2004 |
lvsj AIK Fritid |
|
39.95 |
1:24.02 |
2:16.65 |
|
2:56.69 |
|
8 |
Stella Brinne Roos |
2004 |
lvsj AIK Fritid |
|
37.15 |
1:22.65 |
2:14.26 |
|
2:57.03 |
|
9 |
Emilia Long |
2004 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
|
40.29 |
1:27.49 |
2:18.03 |
|
2:57.92 |
|
10 |
Elsa Lvquist |
2004 |
Simklubben Neptun |
|
37.86 |
1:26.27 |
2:18.61 |
|
3:00.60 |
|
11 |
Else Jomaa |
2004 |
Simklubben Neptun |
|
40.80 |
1:30.16 |
2:22.68 |
|
3:05.91 |
|
12 |
Agnes Behrenfeldt |
2004 |
Simklubben Neptun |
|
42.32 |
1:31.88 |
2:25.90 |
|
3:06.43 |
|
13 |
Penny Pettersdotter Wenster |
2004 |
Simklubben Neptun |
|
43.54 |
1:29.27 |
2:24.08 |
|
3:06.55 |
|
14 |
Emma Thur |
2004 |
Stockholmspolisens IF SF |
|
40.20 |
1:31.37 |
2:23.10 |
|
3:07.04 |
|
15 |
Lovisa Klingberg |
2004 |
Liding Simklubb |
|
40.31 |
1:25.59 |
2:23.79 |
|
3:07.22 |
|
16 |
Emma Bjrkman |
2004 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
42.07 |
1:28.33 |
2:26.21 |
|
3:08.51 |
|
17 |
Annie Birtner |
2004 |
Simklubben Neptun |
|
40.66 |
1:27.94 |
2:26.40 |
|
3:11.48 |
|
18 |
Elin Glifberg |
2004 |
Liding Simklubb |
|
44.27 |
1:34.24 |
2:29.34 |
|
3:14.90 |
|
19 |
Ida Lindstrm |
2004 |
Stockholmspolisens IF SF |
|
41.71 |
1:35.36 |
2:31.94 |
|
3:16.10 |
|
20 |
Maja Rehn |
2004 |
Simklubben Neptun |
|
43.41 |
1:37.10 |
2:33.38 |
|
3:16.71 |
|
21 |
Eleonora Engstrm |
2004 |
Liding Simklubb |
|
47.22 |
1:34.46 |
2:33.95 |
|
3:20.33 |
|
22 |
Sofia Lindqvist |
2004 |
Stockholmspolisens IF SF |
|
44.58 |
1:36.77 |
2:35.13 |
|
3:20.90 |
|
23 |
Matilda Lindqvist |
2004 |
Stockholmspolisens IF SF |
|
46.57 |
1:40.23 |
2:36.92 |
|
3:21.96 |
|
24 |
Elsa Axvik Reutergrdh |
2004 |
Botkyrka-Rnninge Simsllskap |
|
47.89 |
1:40.61 |
2:38.04 |
|
3:24.60 |
|
25 |
Leia Bckstrm |
2004 |
Stockholmspolisens IF SF |
|
46.62 |
1:43.67 |
2:38.92 |
|
3:27.71 |
|
26 |
Alma Lilljequist |
2004 |
Stockholmspolisens IF SF |
|
51.07 |
1:44.80 |
2:49.47 |
|
3:33.65 |
|
27 |
Ida Nygren |
2004 |
Botkyrka-Rnninge Simsllskap |
|
53.74 |
1:45.78 |
2:47.06 |
|
3:35.13 |
|
- |
Khulan Chinbat |
2004 |
Stockholmspolisens IF SF |
|
|
|
|
|
DSQ |
|
- |
Li Elveskog |
2004 |
Simklubben Neptun |
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Skapad av WinGrodan 1.25.10 |
Utskriftsdatum |
28 januari 2017 |
Licensierad till: Stockholms Kappsimningsklubb |
Utskriftstid |
17:32 |
|