Results for UGP1 2017, Eriksdal
Spodaj so vsi rezultati tekmovanja po deli tekmovanja.
Del tekmovanja
Resultat Gren 10 (Finaler) - Per ldersgrupp med mellantider |
Tvling | UGP 1 - 2017 | Utskriftsdatum | 29 januari 2017 | |||
Tvlingsort | Stockholm | Utskriftstid | 09:28 | |||
Arrangr | SKK | |||||
Bassng | 25m | |||||
Tvlingsdatum | 28 januari 2017 |
Gren 10, 100m Brstsim Herrar, Finaler 17 - 18 r |
Plac. | Namn | Fdd | Frening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Olof Askling | 1999 | Stockholms Kappsimningsklubb | 32.69 | 1:10.57 | |||||
2 | Adam Karlsson | 2000 | Norrtlje Simklubb | 34.01 | 1:11.78 | |||||
3 | Kenzo Buchli | 2000 | Stockholmspolisens IF SF | 33.82 | 1:11.94 | |||||
4 | Noah Stenstrm | 2000 | Liding Simklubb | 35.41 | 1:17.84 | |||||
5 | Niklas Steinholtz | 2000 | Tyres Simsllskap | 37.39 | 1:19.27 | |||||
Gren 10, 100m Brstsim Herrar, Finaler 16 r |
Plac. | Namn | Fdd | Frening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Morgan Martinsson | 2001 | Simklubben Neptun | 31.99 | 1:07.53 | |||||
2 | Tyrone Nilsson-Deya | 2001 | Stockholmspolisens IF SF | 33.68 | 1:12.13 | |||||
3 | Wilhelm Muzikants | 2001 | Tby Sim | 35.36 | 1:14.77 | |||||
4 | David Stlmarck | 2001 | Stockholmspolisens IF SF | 35.52 | 1:16.13 | |||||
5 | Kalle Voigt | 2001 | Solna Sundbyberg SS 04 | 38.94 | 1:23.20 | |||||
6 | Nicolas Jernberg | 2001 | lvsj AIK Fritid | 39.71 | 1:25.14 | |||||
7 | Marcus Thune | 2001 | Stockholmspolisens IF SF | 39.98 | 1:26.34 | |||||
8 | Sacke Jantunen | 2001 | Solna Sundbyberg SS 04 | 45.48 | 1:35.86 | |||||
- | Andres Pllnen | 2001 | Tby Sim | DSQ | ||||||
Gren 10, 100m Brstsim Herrar, Finaler 15 r |
Plac. | Namn | Fdd | Frening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Leonardo Montes | 2002 | Solna Sundbyberg SS 04 | 33.63 | 1:11.65 | |||||
2 | Algot Lindwall | 2002 | Tyres Simsllskap | 32.91 | 1:11.79 | |||||
3 | Douglas Reuterskild | 2002 | Solna Sundbyberg SS 04 | 36.34 | 1:16.16 | |||||
4 | Carl Wennerholm | 2002 | Stockholms Kappsimningsklubb | 35.84 | 1:16.22 | |||||
5 | Linus Thrn | 2002 | Stockholms Kappsimningsklubb | 35.85 | 1:16.64 | |||||
6 | Alexandr Sidorov | 2002 | Stockholmspolisens IF SF | 36.30 | 1:17.35 | |||||
7 | Oscar Mogard Linden | 2002 | Simklubben Neptun | 37.07 | 1:18.45 | |||||
8 | Mattias Moreno | 2002 | Botkyrka-Rnninge Simsllskap | 40.76 | 1:28.85 | |||||
9 | Emanuel Hjlm | 2002 | Stockholmspolisens IF SF | 41.42 | 1:29.65 | |||||
10 | Karl Lingham | 2002 | Tby Sim | 43.40 | 1:31.98 | |||||
Gren 10, 100m Brstsim Herrar, Finaler 14 r |
Plac. | Namn | Fdd | Frening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Simon Frde | 2003 | Jrflla Simsllskap | 33.69 | 1:11.85 | |||||
2 | Isac Persson Taylor | 2003 | Tby Sim | 36.82 | 1:18.12 | |||||
3 | Sebastian Johansson | 2003 | Stockholmspolisens IF SF | 37.18 | 1:19.85 | |||||
4 | Troy Kroonder | 2003 | Simklubben Neptun | 37.66 | 1:20.09 | |||||
5 | Erik strand | 2003 | Tby Sim | 37.53 | 1:20.28 | |||||
6 | Otto Lundberg | 2003 | Stockholms Kappsimningsklubb | 38.01 | 1:21.25 | |||||
7 | Oskar Fridsell | 2003 | Solna Sundbyberg SS 04 | 37.97 | 1:21.87 | |||||
8 | Tor Stein | 2003 | Tby Sim | 38.68 | 1:22.18 | |||||
9 | Isac Rune | 2003 | Tby Sim | 39.41 | 1:23.16 | |||||
10 | Isak Wallstrm-Blomgren | 2003 | Simklubben Neptun | 38.81 | 1:23.90 | |||||
11 | Viktor Karell | 2003 | Norrtlje Simklubb | 39.02 | 1:23.91 | |||||
12 | Oliver Rasool | 2003 | Stockholmspolisens IF SF | 39.09 | 1:24.23 | |||||
13 | Simon Seel | 2003 | Tby Sim | 39.73 | 1:24.89 | |||||
14 | Pijus Guvenius | 2003 | lvsj AIK Fritid | 41.17 | 1:26.05 | |||||
15 | Gustav Ahlqvist | 2003 | Tby Sim | 40.54 | 1:26.48 | |||||
16 | Tim Carlberg | 2003 | Solna Sundbyberg SS 04 | 40.50 | 1:26.82 | |||||
17 | David Alonso | 2003 | Tby Sim | 40.45 | 1:27.08 | |||||
18 | Rasmus Skyving | 2003 | Norrtlje Simklubb | 40.52 | 1:27.53 | |||||
19 | Daniel Gnalin | 2003 | Stockholmspolisens IF SF | 41.85 | 1:27.71 | |||||
20 | Adam Njegovanovic | 2003 | Stockholmspolisens IF SF | 40.40 | 1:27.94 | |||||
21 | Albin Kappling | 2003 | Tby Sim | 42.46 | 1:30.61 | |||||
22 | Simon Brouzell | 2003 | Solna Sundbyberg SS 04 | 44.32 | 1:32.67 | |||||
23 | Edward Tarish | 2003 | Tby Sim | 44.39 | 1:33.14 | |||||
24 | Rasmus Hanson | 2003 | Jrflla Simsllskap | 42.28 | 1:33.28 | |||||
25 | Samir Haidari | 2003 | Botkyrka-Rnninge Simsllskap | 44.54 | 1:33.56 | |||||
26 | Erik Falk | 2003 | Stockholmspolisens IF SF | 43.96 | 1:33.76 | |||||
27 | Emil Frisendahl | 2003 | Stockholmspolisens IF SF | 44.34 | 1:35.85 | |||||
28 | Samuel Nilsson | 2003 | Tby Sim | 51.37 | 1:46.01 | |||||
29 | Jakob Khaytan | 2003 | Botkyrka-Rnninge Simsllskap | 52.11 | 1:52.59 | |||||
Gren 10, 100m Brstsim Herrar, Finaler 13 r |
Plac. | Namn | Fdd | Frening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Gustav Niring | 2004 | Stockholmspolisens IF SF | 38.18 | 1:20.76 | |||||
2 | Hjalmar Mueller | 2004 | Simklubben Neptun | 38.55 | 1:22.65 | |||||
3 | Sami Alzghoul | 2004 | Stockholmspolisens IF SF | 47.61 | 1:40.02 | |||||
4 | Jan Salentin | 2004 | Simklubben Neptun | 48.27 | 1:41.72 | |||||
- | Simon Brunn | 2004 | Tyres Simsllskap | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.25.10 | Utskriftsdatum | 29 januari 2017 |
Licensierad till: Stockholms Kappsimningsklubb | Utskriftstid | 09:28 |