Results for Nyborg Ã…rgangs Cup
Spodaj so vsi rezultati tekmovanja po deli tekmovanja.
Del tekmovanja
Resultat Løb 5 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Nyborg Årgangs Cup | Udskriftsdato | 17 marts 2017 | |||
Stævne by | Nyborg | Udskriftstidspunkt | 18:51 | |||
Arrangør | Nyborg Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 17 marts 2017 |
Løb 5, 200m Medley Damer, Finaler Årg. 2003-2003 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Terese Kjøller Rudbeck | 2003 | 32.08 | 1:09.57 | 1:55.00 | 2:29.12 | ||||
Gladsaxe Svømmeklub | 2:31.24 | |||||||||
2 | Esther Else Grubert | 2003 | 32.29 | 1:11.23 | 1:57.57 | 2:31.68 | ||||
Gladsaxe Svømmeklub | 2:32.71 | |||||||||
3 | Frederikke Marie Hansen | 2003 | 33.33 | 1:13.45 | 2:01.81 | 2:36.09 | ||||
Gladsaxe Svømmeklub | 2:34.23 | |||||||||
4 | Amalie Schou | 2003 | 35.27 | 1:16.37 | 2:01.69 | 2:37.84 | ||||
Gladsaxe Svømmeklub | 2:42.12 | |||||||||
5 | Olivia Mammen | 2003 | 35.24 | 1:18.05 | 2:04.36 | 2:42.35 | ||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | 2:43.18 | |||||||||
6 | Ida-Marie Frydenlund | 2003 | 38.36 | 1:23.98 | 2:09.62 | 2:50.71 | ||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | 2:56.86 | |||||||||
7 | Nikoline Andersen | 2003 | 35.30 | 1:19.07 | 2:11.28 | 2:51.32 | ||||
H2Odense | 3:00.22 | |||||||||
8 | Barbara Ammentorp | 2003 | 39.49 | 1:26.69 | 2:11.02 | 2:51.57 | ||||
Nyborg Svømmeklub | 3:02.58 | |||||||||
9 | Lizette Nikolajsen | 2003 | 44.71 | 1:30.33 | 2:21.30 | 2:58.97 | ||||
Esbjerg Svømmeklub | 3:04.83 | |||||||||
10 | Liv Kousgaard | 2003 | 38.49 | 1:25.35 | 2:16.98 | 2:59.08 | ||||
Esbjerg Svømmeklub | 3:14.54 | |||||||||
- | Hanya Pedersen | 2003 | DSQ | afsl. ryg på ma 100m | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 3:05.19 | |||||||||
- | Jasmina K. Jacobsen | 2003 | DSQ | ryg afsl på ma 100m | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 3:02.20 | |||||||||
Løb 5, 200m Medley Damer, Finaler Årg. 2004-2004 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Liva Stjernholm | 2004 | 32.24 | 1:12.26 | 1:56.12 | 2:29.53 | ||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | 2:27.26 | |||||||||
2 | Sara Damkjær Bartels | 2004 | 32.96 | 1:15.67 | 2:00.14 | 2:37.13 | ||||
Gladsaxe Svømmeklub | 2:35.12 | |||||||||
3 | Mia T. Klüver-Kristensen | 2004 | 37.29 | 1:17.12 | 2:04.64 | 2:40.19 | ||||
H2Odense | 2:41.39 | |||||||||
4 | Sophia Bøttger | 2004 | 33.10 | 1:14.40 | 2:02.81 | 2:40.50 | ||||
Gladsaxe Svømmeklub | 2:39.36 | |||||||||
5 | Kathrine Weide | 2004 | 36.89 | 1:20.59 | 2:05.26 | 2:43.21 | ||||
Esbjerg Svømmeklub | 2:46.38 | |||||||||
6 | Viktoria Freja Sørensen | 2004 | 33.78 | 1:16.10 | 2:07.38 | 2:44.69 | ||||
Gladsaxe Svømmeklub | 2:52.86 | |||||||||
7 | Victoria Underbjerg | 2004 | 35.87 | 1:19.93 | 2:09.48 | 2:47.04 | ||||
Esbjerg Svømmeklub | 2:48.03 | |||||||||
8 | Katrine Bech Poulsen | 2004 | 37.04 | 1:20.04 | 2:09.39 | 2:47.44 | ||||
Esbjerg Svømmeklub | 2:54.00 | |||||||||
9 | Kaya Yang Eisensee | 2004 | 36.74 | 1:18.87 | 2:08.22 | 2:47.66 | ||||
H2Odense | 2:51.92 | |||||||||
10 | Helga Bak | 2004 | 38.56 | 1:20.30 | 2:13.02 | 2:50.32 | ||||
Nyborg Svømmeklub | 3:00.51 | |||||||||
11 | Kristine Kipper Pedersen | 2004 | 38.60 | 1:24.52 | 2:12.14 | 2:50.88 | ||||
Nyborg Svømmeklub | 2:59.79 | |||||||||
12 | Anna Leopold Brandt | 2004 | 38.24 | 1:20.98 | 2:13.66 | 2:52.64 | ||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | 2:52.89 | |||||||||
13 | Anna Bjerrum Møller | 2004 | 35.64 | 1:17.75 | 2:13.05 | 2:53.01 | ||||
Esbjerg Svømmeklub | 3:05.90 | |||||||||
14 | Ida Juul Grønning | 2004 | 38.04 | 1:22.00 | 2:15.81 | 2:53.84 | ||||
H2Odense | 3:05.35 | |||||||||
15 | Amalie Brammer Kærgaard | 2004 | 38.80 | 1:24.82 | 2:16.60 | 2:57.75 | ||||
Gladsaxe Svømmeklub | 3:02.51 | |||||||||
16 | Maria Mathiesen | 2004 | 40.92 | 1:26.97 | 2:19.70 | 3:01.92 | ||||
Esbjerg Svømmeklub | 3:06.16 | |||||||||
17 | Anne-Sofie Løhr Simonsen | 2004 | 40.80 | 1:28.90 | 2:24.29 | 3:05.02 | ||||
Herlufsholm Svømmeklub | 3:03.50 | |||||||||
18 | Ida Bruhn | 2004 | 41.78 | 1:31.82 | 2:27.18 | 3:08.51 | ||||
Herlufsholm Svømmeklub | 3:04.82 | |||||||||
19 | Laura Kjørtsholtsen | 2004 | 47.39 | 1:37.87 | 2:32.21 | 3:15.83 | ||||
Gladsaxe Svømmeklub | 3:14.30 | |||||||||
20 | Julie Bjerre Kristensen | 2004 | 1:41.66 | 2:37.10 | 3:21.39 | 3:21.39 | ||||
Esbjerg Svømmeklub | 3:30.19 | |||||||||
21 | Line Tångberg | 2004 | 48.32 | 1:41.24 | 2:38.27 | 3:25.65 | ||||
Herlufsholm Svømmeklub | 3:30.61 | |||||||||
22 | Sofie Løfmark Jensen | 2004 | 50.47 | 1:48.68 | 2:51.95 | 3:41.42 | ||||
Herlufsholm Svømmeklub | ||||||||||
Løb 5, 200m Medley Damer, Finaler Årg. 2005-2005 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Nikoline Marie Lange | 2005 | 33.78 | 1:17.62 | 2:06.57 | 2:48.36 | ||||
Gladsaxe Svømmeklub | 2:57.37 | |||||||||
2 | Sophie Lærke Sandell | 2005 | 36.61 | 1:21.61 | 2:11.99 | 2:53.16 | ||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | 3:02.83 | |||||||||
3 | Luna Christensen | 2005 | 40.84 | 1:23.59 | 2:12.13 | 2:53.19 | ||||
Gladsaxe Svømmeklub | 2:55.31 | |||||||||
4 | Agnete Habermann | 2005 | 39.63 | 1:24.90 | 2:13.59 | 2:53.55 | ||||
H2Odense | 2:53.73 | |||||||||
5 | Ellen Marie Ulrich-Jørgen | 2005 | 38.36 | 1:25.50 | 2:19.76 | 2:59.14 | ||||
Gladsaxe Svømmeklub | 3:11.97 | |||||||||
6 | Frederikke B. Hansen | 2005 | 41.05 | 1:26.94 | 2:18.56 | 3:00.17 | ||||
Herlufsholm Svømmeklub | 3:09.96 | |||||||||
7 | Agnete Høyer | 2005 | 42.08 | 1:29.55 | 2:22.58 | 3:01.57 | ||||
Hovedstadens Svømmeklub | 3:10.46 | |||||||||
8 | Amanda Busk Olesen | 2005 | 43.83 | 1:30.35 | 2:22.36 | 3:01.76 | ||||
Esbjerg Svømmeklub | 3:20.56 | |||||||||
9 | Isabell Rothgordt | 2005 | 41.14 | 1:29.06 | 2:22.12 | 3:03.37 | ||||
Esbjerg Svømmeklub | 3:15.16 | |||||||||
10 | Nanette Skou Clausen | 2005 | 40.18 | 1:29.33 | 2:26.61 | 3:07.76 | ||||
Hovedstadens Svømmeklub | 3:10.22 | |||||||||
11 | Alma Gotfredsen | 2005 | 40.24 | 1:32.29 | 2:33.01 | 3:20.45 | ||||
Gladsaxe Svømmeklub | 3:29.94 | |||||||||
12 | Cecilie Linnet | 2005 | 48.88 | 1:41.87 | 2:44.59 | 3:31.84 | ||||
Esbjerg Svømmeklub | 3:30.19 | |||||||||
- | Josefine Staudt | 2005 | DNS | |||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 2:57.75 | |||||||||
- | Selma V Studnitz Andersen | 2005 | DNS | |||||||
Herlufsholm Svømmeklub | 3:05.83 | |||||||||
- | Matilde Schmidt-Lund | 2005 | DSQ | ryg afsl på ma 100m | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 3:02.46 | |||||||||
Løb 5, 200m Medley Damer, Finaler Årg. 2006-2006 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Falka Tind | 2006 | 38.74 | 1:21.20 | 2:15.37 | 2:51.18 | ||||
Hovedstadens Svømmeklub | 3:00.83 | |||||||||
2 | Juliane Sarauw Lundsgaard | 2006 | 44.01 | 1:32.74 | 2:25.47 | 3:05.10 | ||||
Hovedstadens Svømmeklub | 3:18.95 | |||||||||
3 | Mie Ankersen | 2006 | 42.75 | 1:34.77 | 2:31.24 | 3:10.22 | ||||
Herlufsholm Svømmeklub | 3:29.29 | |||||||||
4 | Charlotte Dreyer Riis | 2006 | 43.81 | 1:34.53 | 2:27.91 | 3:10.46 | ||||
Hovedstadens Svømmeklub | 3:16.40 | |||||||||
5 | Zoe Overby Traberg | 2006 | 1:35.07 | 2:31.15 | 3:11.81 | 3:11.81 | ||||
Hovedstadens Svømmeklub | 3:17.65 | |||||||||
6 | Sofie Amalie Krag | 2006 | 50.11 | 1:42.22 | 2:39.48 | 3:26.57 | ||||
Hovedstadens Svømmeklub | 3:24.05 | |||||||||
7 | Freja Trasbo Vestergaard | 2006 | 57.12 | 1:56.31 | 3:01.98 | 3:57.49 | ||||
Nyborg Svømmeklub | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.25.10 | Udskriftsdato | 17 marts 2017 |
Licens til Nyborg Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 18:51 |