Results for Fynske Ã…rgangs Mesterskaber
Below are all results from the competition shown by session.
Resultat Løb 1 (Finaler) - Officiel |
Stævne navn | Fynske Årgansgs Mesterskaber | Udskriftsdato | 11 marts 2017 | |||
Stævne by | Odense | Udskriftstidspunkt | 22:00 | |||
Arrangør | H2Odense | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 11 marts 2017 |
Løb 1, 400m Medley Damer, Finaler |
Plac. | Navn | Født | Klub | 100m | 200m | 300m | Opnået | Status | ||
1 | Caroline Broholm | 2003 | Ringe Svømme Klub | 1:16.24 | 2:40.92 | 4:14.47 | 5:33.79 | |||
2 | My Phuong Bui | 2003 | H2Odense | 1:15.93 | 2:43.76 | 4:27.09 | 5:39.20 | |||
3 | Mia T. Klüver-Kristensen | 2004 | H2Odense | 1:26.14 | 2:48.41 | 4:25.48 | 5:41.34 | |||
4 | Aurelia Pedersen | 2004 | H2Odense | 1:21.01 | 2:46.93 | 4:31.23 | 5:52.58 | |||
5 | Alma Burgaard | 2003 | H2Odense | 1:17.95 | 2:50.66 | 4:40.07 | 5:56.53 | |||
6 | Nikoline Andersen | 2003 | H2Odense | 1:21.67 | 2:52.01 | 4:37.29 | 5:59.42 | |||
7 | Ida Juul Grønning | 2004 | H2Odense | 1:26.25 | 2:59.36 | 4:49.27 | 6:15.61 | |||
8 | Sandy Ngoc Hoang Tran | 2005 | Frem Odense | 1:36.42 | 3:09.60 | 4:54.56 | 6:25.98 | |||
9 | Thilde Rosen Lundsfryd | 2004 | Ringe Svømme Klub | 1:38.53 | 3:11.25 | 5:06.78 | 6:40.22 | |||
10 | Amanda Siomone Witte | 2003 | Ringe Svømme Klub | 1:47.54 | 3:37.02 | 5:41.33 | 7:18.07 | |||
- | Kaya Yang Eisensee | 2004 | H2Odense | DSQ | mave v rygvend175m | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.25.10 | Udskriftsdato | 11 marts 2017 |
Licens til H2Odense | Udskriftstidspunkt | 22:00 |
Resultat Løb 2 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Fynske Årgansgs Mesterskaber | Udskriftsdato | 11 marts 2017 | |||
Stævne by | Odense | Udskriftstidspunkt | 15:39 | |||
Arrangør | H2Odense | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 11 marts 2017 |
Løb 2, 400m Medley Herrer, Finaler Årg. 2004-2004 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 100m | 200m | 300m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Mads Juul Henriksen | 2004 | 396 | 1:12.92 | 2:35.37 | 4:06.20 | 5:20.48 | |||
H2Odense | ||||||||||
2 | Christoffer R.s. Pedersen | 2004 | 219 | 1:29.49 | 3:10.14 | 5:02.47 | 6:30.60 | |||
H2Odense | ||||||||||
Løb 2, 400m Medley Herrer, Finaler Årg. 2003-2003 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 100m | 200m | 300m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Victor Nygaard | 2003 | 449 | 1:09.41 | 2:34.25 | 3:55.81 | 5:07.47 | |||
H2Odense | 5:38.75 | |||||||||
- | Mathias Munch Pedersen | 2003 | DSQ | tyvstart | ||||||
H2Odense | ||||||||||
Løb 2, 400m Medley Herrer, Finaler Årg. 2002-2002 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 100m | 200m | 300m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Gustav Stahl | 2002 | 495 | 1:07.34 | 2:22.38 | 3:46.54 | 4:57.63 | |||
H2Odense | 5:03.67 | |||||||||
2 | Magnus Dolleris Schroll | 2002 | 451 | 1:07.17 | 2:28.34 | 3:57.05 | 5:06.99 | |||
H2Odense | 5:11.49 | |||||||||
3 | Oliver Hallenborg | 2002 | 405 | 1:17.21 | 2:40.43 | 4:04.07 | 5:18.15 | |||
H2Odense | 5:30.23 | |||||||||
4 | Mikkel Podiss Petersen | 2002 | 382 | 1:17.91 | 2:36.14 | 4:10.69 | 5:24.46 | |||
Frem Odense | 5:43.58 | |||||||||
- | Hjalte Flader Skov | 2002 | DSQ | ej2 hæn vend225 | ||||||
Svendborg Svømme Klub | 5:53.22 | |||||||||
- | Johan Siksne Kaalund | 2002 | DSQ | tyvstart | ||||||
H2Odense | 6:05.82 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.25.10 | Udskriftsdato | 11 marts 2017 |
Licens til Odense Svømme Klub | Udskriftstidspunkt | 15:39 |
Resultat Løb 3 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Fynske Årgansgs Mesterskaber | Udskriftsdato | 11 marts 2017 | |||
Stævne by | Odense | Udskriftstidspunkt | 15:44 | |||
Arrangør | H2Odense | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 11 marts 2017 |
Løb 3, 100m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2003-2005 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | My Phuong Bui | 2003 | 534 | 31.09 | 1:02.72 | |||||
H2Odense | 1:02.39 | |||||||||
2 | Mai Jørgensen | 2003 | 414 | 33.20 | 1:08.29 | |||||
Frem Odense | 1:09.99 | |||||||||
3 | Anna Skovmand Rasmussen | 2003 | 408 | 33.24 | 1:08.60 | |||||
Frem Odense | 1:08.62 | |||||||||
4 | Katrine Brolykke Madsen | 2003 | 396 | 33.56 | 1:09.30 | |||||
H2Odense | 1:12.70 | |||||||||
5 | Maria Bech Andersen | 2003 | 388 | 34.10 | 1:09.78 | |||||
Ringe Svømme Klub | 1:10.93 | |||||||||
6 | Julie T. Sørensen | 2003 | 385 | 34.07 | 1:09.94 | |||||
Ringe Svømme Klub | 1:10.42 | |||||||||
7 | Emilie Podiss Petersen | 2004 | 380 | 34.55 | 1:10.23 | |||||
Frem Odense | 1:14.28 | |||||||||
8 | Agnete Habermann | 2005 | 374 | 33.71 | 1:10.63 | |||||
H2Odense | 1:12.29 | |||||||||
9 | Veronika Larsen | 2003 | 370 | 33.49 | 1:10.87 | |||||
Ringe Svømme Klub | 1:10.90 | |||||||||
10 | Jenni Nguyen | 2004 | 370 | 33.85 | 1:10.88 | |||||
Frem Odense | 1:15.01 | |||||||||
11 | Jenny Cao | 2003 | 367 | 34.08 | 1:11.06 | |||||
Frem Odense | 1:11.31 | |||||||||
12 | Ghita Ross Rasmussen | 2003 | 358 | 33.90 | 1:11.65 | |||||
Svendborg Svømme Klub | 1:11.34 | |||||||||
12 | Josefine S Jørgensen | 2004 | 358 | 34.35 | 1:11.65 | |||||
H2Odense | 1:13.79 | |||||||||
14 | Julie Nguyen | 2004 | 341 | 35.37 | 1:12.82 | |||||
Frem Odense | 1:14.43 | |||||||||
15 | Thea Inge Madsen | 2003 | 339 | 35.74 | 1:13.01 | |||||
Ringe Svømme Klub | 1:11.74 | |||||||||
16 | Anna Ryet | 2005 | 332 | 36.04 | 1:13.46 | |||||
Ringe Svømme Klub | 1:14.96 | |||||||||
17 | Caroline R. Andersen | 2004 | 327 | 35.18 | 1:13.86 | |||||
Ringe Svømme Klub | 1:14.97 | |||||||||
18 | Ida Kristensen | 2004 | 326 | 35.52 | 1:13.93 | |||||
Frem Odense | 1:14.51 | |||||||||
19 | Alyssa Cao | 2005 | 316 | 35.90 | 1:14.73 | |||||
Frem Odense | 1:17.80 | |||||||||
20 | Line Vestergaard Hansen | 2003 | 311 | 35.16 | 1:15.11 | |||||
Ringe Svømme Klub | 1:12.87 | |||||||||
21 | Mathilde Stilund | 2005 | 310 | 35.19 | 1:15.15 | |||||
Frem Odense | 1:17.04 | |||||||||
22 | Josephine Larsen | 2004 | 304 | 36.58 | 1:15.65 | |||||
Frem Odense | 1:18.80 | |||||||||
23 | Pernille Juul Jensen | 2003 | 296 | 36.43 | 1:16.33 | |||||
H2Odense | 1:19.11 | |||||||||
24 | Nikoline Kaae | 2005 | 279 | 36.41 | 1:17.84 | |||||
Frem Odense | 1:15.97 | |||||||||
25 | Freja Tscherning Hald | 2003 | 278 | 36.21 | 1:17.96 | |||||
Ringe Svømme Klub | 1:18.64 | |||||||||
26 | Anna Rønn | 2005 | 271 | 37.62 | 1:18.60 | |||||
Ringe Svømme Klub | 1:20.67 | |||||||||
27 | Esther Ellegaard Nielsen | 2005 | 266 | 36.27 | 1:19.16 | |||||
H2Odense | 1:27.09 | |||||||||
28 | Cecilie Drud Astrup | 2005 | 246 | 37.34 | 1:21.19 | |||||
H2Odense | 1:26.18 | |||||||||
29 | Veronika Krogh | 2004 | 240 | 38.52 | 1:21.90 | |||||
Frem Odense | 1:28.18 | |||||||||
30 | Thilde Rosen Lundsfryd | 2004 | 232 | 38.47 | 1:22.80 | |||||
Ringe Svømme Klub | 1:20.70 | |||||||||
31 | Melek Canpolat | 2005 | 229 | 39.38 | 1:23.18 | |||||
Frem Odense | 1:30.34 | |||||||||
32 | Frida Karoline Dall | 2004 | 219 | 40.17 | 1:24.43 | |||||
Frem Odense | 1:22.62 | |||||||||
33 | Maja Rasmussen | 2003 | 198 | 40.54 | 1:27.29 | |||||
Ringe Svømme Klub | 1:28.03 | |||||||||
34 | Kathrine Hvidberg | 2004 | 158 | 42.66 | 1:34.08 | |||||
Ringe Svømme Klub | 1:45.54 | |||||||||
- | Emma Nygaard | 2005 | DSQ | tyvstart | ||||||
Frem Odense | 1:26.94 | |||||||||
- | Ida Juul Grønning | 2004 | DSQ | tyvstart | ||||||
H2Odense | 1:11.42 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.25.10 | Udskriftsdato | 11 marts 2017 |
Licens til Odense Svømme Klub | Udskriftstidspunkt | 15:44 |
Resultat Løb 4 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point uden mellemtider |
Stævne navn | Fynske Årgansgs Mesterskaber | Udskriftsdato | 11 marts 2017 | |||
Stævne by | Odense | Udskriftstidspunkt | 15:49 | |||
Arrangør | H2Odense | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 11 marts 2017 |
Løb 4, 100m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 2002-2004 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Anders Bredal Storgaard | 2002 | 471 | 1:02.23 | ||||||
Svendborg Svømme Klub | 1:03.38 | |||||||||
2 | Magnus Dolleris Schroll | 2002 | 407 | 1:05.32 | ||||||
H2Odense | 1:03.42 | |||||||||
3 | Christian Landtved | 2004 | 386 | 1:06.49 | ||||||
Ringe Svømme Klub | 1:09.48 | |||||||||
4 | Jakob Tietgen | 2002 | 379 | 1:06.90 | ||||||
Frem Odense | 1:07.56 | |||||||||
5 | Victor Nygaard | 2003 | 356 | 1:08.29 | ||||||
H2Odense | 1:11.96 | |||||||||
6 | Stefan Hansen | 2002 | 351 | 1:08.63 | ||||||
Svendborg Svømme Klub | 1:13.02 | |||||||||
7 | Johan Siksne Kaalund | 2002 | 323 | 1:10.54 | ||||||
H2Odense | 1:10.26 | |||||||||
8 | Sebastian Pors | 2002 | 237 | 1:18.18 | ||||||
Ringe Svømme Klub | ||||||||||
9 | Mathias Munch Pedersen | 2003 | 225 | 1:19.63 | ||||||
H2Odense | 1:21.10 | |||||||||
10 | Casper Bang Clausen | 2003 | 181 | 1:25.62 | ||||||
H2Odense | 1:29.37 | |||||||||
11 | Alfred Feldskov | 2003 | 173 | 1:26.80 | ||||||
Svendborg Svømme Klub | 1:36.84 | |||||||||
12 | Emil Brandt Bertelsen | 2004 | 82 | 1:51.48 | ||||||
Svendborg Svømme Klub | ||||||||||
- | Mads Himmelstrup Andersen | 2004 | DSQ | tyvstart | ||||||
Ringe Svømme Klub | 1:34.38 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.25.10 | Udskriftsdato | 11 marts 2017 |
Licens til Odense Svømme Klub | Udskriftstidspunkt | 15:49 |
Resultat Løb 5 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Fynske Årgansgs Mesterskaber | Udskriftsdato | 11 marts 2017 | |||
Stævne by | Odense | Udskriftstidspunkt | 16:00 | |||
Arrangør | H2Odense | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 11 marts 2017 |
Løb 5, 100m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 2003-2005 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Johanne A Andersson | 2003 | 524 | 36.99 | 1:17.31 | |||||
Frem Odense | 1:18.60 | |||||||||
2 | Caroline Broholm | 2003 | 461 | 38.08 | 1:20.71 | |||||
Ringe Svømme Klub | 1:20.77 | |||||||||
3 | Agnete Habermann | 2005 | 376 | 41.54 | 1:26.37 | |||||
H2Odense | 1:27.69 | |||||||||
4 | Mia T. Klüver-Kristensen | 2004 | 372 | 40.84 | 1:26.68 | |||||
H2Odense | 1:28.35 | |||||||||
5 | Jenni Nguyen | 2004 | 342 | 42.29 | 1:29.14 | |||||
Frem Odense | 1:26.68 | |||||||||
6 | Maria Bech Andersen | 2003 | 339 | 42.97 | 1:29.42 | |||||
Ringe Svømme Klub | 1:29.35 | |||||||||
7 | Kaya Yang Eisensee | 2004 | 319 | 42.97 | 1:31.20 | |||||
H2Odense | 1:31.32 | |||||||||
8 | Ghita Ross Rasmussen | 2003 | 289 | 43.68 | 1:34.23 | |||||
Svendborg Svømme Klub | 1:37.53 | |||||||||
9 | Thea Inge Madsen | 2003 | 288 | 44.81 | 1:34.40 | |||||
Ringe Svømme Klub | 1:33.49 | |||||||||
10 | Anna Rønn | 2005 | 286 | 43.66 | 1:34.63 | |||||
Ringe Svømme Klub | 1:34.59 | |||||||||
11 | Caroline R. Andersen | 2004 | 280 | 44.64 | 1:35.26 | |||||
Ringe Svømme Klub | 1:37.40 | |||||||||
12 | Alma Burgaard | 2003 | 277 | 45.21 | 1:35.62 | |||||
H2Odense | 1:34.76 | |||||||||
13 | Josephine Larsen | 2004 | 276 | 45.03 | 1:35.69 | |||||
Frem Odense | 1:39.40 | |||||||||
14 | Nikoline Andersen | 2003 | 272 | 45.36 | 1:36.18 | |||||
H2Odense | 1:36.07 | |||||||||
15 | Anna Ryet | 2005 | 256 | 45.32 | 1:38.13 | |||||
Ringe Svømme Klub | 1:56.35 | |||||||||
16 | Klara Anna Mathisen | 2003 | 243 | 46.72 | 1:39.80 | |||||
Ringe Svømme Klub | 1:37.54 | |||||||||
17 | Maja Rasmussen | 2003 | 234 | 46.89 | 1:41.07 | |||||
Ringe Svømme Klub | 1:42.73 | |||||||||
18 | Mathilde Stilund | 2005 | 226 | 48.09 | 1:42.35 | |||||
Frem Odense | 1:40.82 | |||||||||
19 | Line Vestergaard Hansen | 2003 | 225 | 47.70 | 1:42.38 | |||||
Ringe Svømme Klub | 1:39.24 | |||||||||
20 | Veronika Larsen | 2003 | 223 | 48.06 | 1:42.70 | |||||
Ringe Svømme Klub | 1:47.91 | |||||||||
21 | Pernille Juul Jensen | 2003 | 223 | 49.73 | 1:42.76 | |||||
H2Odense | 1:46.11 | |||||||||
22 | Emma Nygaard | 2005 | 222 | 48.57 | 1:42.92 | |||||
Frem Odense | 1:46.98 | |||||||||
23 | Veronika Krogh | 2004 | 215 | 49.74 | 1:44.01 | |||||
Frem Odense | 1:44.23 | |||||||||
24 | Nikoline Kaae | 2005 | 207 | 49.64 | 1:45.33 | |||||
Frem Odense | 1:38.40 | |||||||||
25 | Melek Canpolat | 2005 | 170 | 54.25 | 1:52.47 | |||||
Frem Odense | 1:51.97 | |||||||||
26 | Freja Tscherning Hald | 2003 | 160 | 52.93 | 1:54.64 | |||||
Ringe Svømme Klub | 1:59.98 | |||||||||
27 | Frida Karoline Dall | 2004 | 157 | 55.10 | 1:55.53 | |||||
Frem Odense | 1:51.91 | |||||||||
28 | Kathrine Hvidberg | 2004 | 148 | 53.83 | 1:57.86 | |||||
Ringe Svømme Klub | 1:50.99 | |||||||||
- | Aurelia Pedersen | 2004 | DNS | |||||||
H2Odense | 1:33.30 | |||||||||
- | Katrine Brolykke Madsen | 2003 | DNS | |||||||
H2Odense | 1:37.69 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.25.10 | Udskriftsdato | 11 marts 2017 |
Licens til Odense Svømme Klub | Udskriftstidspunkt | 16:00 |
Resultat Løb 6 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Fynske Årgansgs Mesterskaber | Udskriftsdato | 11 marts 2017 | |||
Stævne by | Odense | Udskriftstidspunkt | 17:09 | |||
Arrangør | H2Odense | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 11 marts 2017 |
Løb 6, 100m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 2002-2004 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Gustav Stahl | 2002 | 431 | 31.22 | 1:04.75 | |||||
H2Odense | 1:05.58 | |||||||||
2 | Magnus Dolleris Schroll | 2002 | 385 | 32.60 | 1:07.21 | |||||
H2Odense | 1:05.71 | |||||||||
3 | William Vig Stærmose | 2002 | 357 | 33.79 | 1:08.90 | |||||
Frem Odense | 1:08.53 | |||||||||
4 | Victor Nygaard | 2003 | 348 | 33.91 | 1:09.54 | |||||
H2Odense | 1:12.06 | |||||||||
5 | Christian Landtved | 2004 | 335 | 34.24 | 1:10.38 | |||||
Ringe Svømme Klub | 1:11.49 | |||||||||
6 | Mikkel Podiss Petersen | 2002 | 324 | 34.96 | 1:11.19 | |||||
Frem Odense | 1:09.21 | |||||||||
7 | Hjalte Flader Skov | 2002 | 313 | 35.22 | 1:12.05 | |||||
Svendborg Svømme Klub | 1:11.76 | |||||||||
8 | Mads Juul Henriksen | 2004 | 310 | 35.58 | 1:12.25 | |||||
H2Odense | 1:13.72 | |||||||||
9 | Oliver Hallenborg | 2002 | 298 | 35.26 | 1:13.21 | |||||
H2Odense | 1:18.87 | |||||||||
10 | Mathias Munch Pedersen | 2003 | 285 | 36.08 | 1:14.33 | |||||
H2Odense | 1:14.23 | |||||||||
11 | Johan Siksne Kaalund | 2002 | 277 | 37.03 | 1:15.04 | |||||
H2Odense | 1:13.78 | |||||||||
12 | Casper Bang Clausen | 2003 | 266 | 37.83 | 1:16.06 | |||||
H2Odense | 1:17.87 | |||||||||
13 | Sebastian Pors | 2002 | 228 | 38.19 | 1:20.05 | |||||
Ringe Svømme Klub | 1:24.19 | |||||||||
14 | Christoffer R.s. Pedersen | 2004 | 202 | 39.70 | 1:23.33 | |||||
H2Odense | 1:32.04 | |||||||||
15 | Lauritz Mogensen | 2004 | 174 | 43.84 | 1:27.47 | |||||
Ringe Svømme Klub | 1:30.89 | |||||||||
16 | Mads Himmelstrup Andersen | 2004 | 163 | 43.20 | 1:29.40 | |||||
Ringe Svømme Klub | 1:30.28 | |||||||||
17 | Henrik Halling Olesen | 2003 | 142 | 45.22 | 1:33.74 | |||||
Ringe Svømme Klub | 1:39.96 | |||||||||
18 | Emil Brandt Bertelsen | 2004 | 133 | 45.62 | 1:35.79 | |||||
Svendborg Svømme Klub | 1:46.34 | |||||||||
19 | Oliver Londero | 2004 | 129 | 48.10 | 1:36.69 | |||||
Frem Odense | 1:52.18 | |||||||||
20 | Nikolaj Kiel Johansen | 2003 | 65 | 2:01.09 | ||||||
Ringe Svømme Klub | 2:08.74 | |||||||||
- | Jacob Thomsen | 2003 | DNS | |||||||
Ringe Svømme Klub | 1:40.70 | |||||||||
- | August B Bjerregaard | 2003 | DSQ | tyvstart | ||||||
H2Odense | 1:17.90 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.25.10 | Udskriftsdato | 11 marts 2017 |
Licens til Odense Svømme Klub | Udskriftstidspunkt | 17:09 |
Resultat Løb 7 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Fynske Årgansgs Mesterskaber | Udskriftsdato | 11 marts 2017 | |||
Stævne by | Odense | Udskriftstidspunkt | 16:36 | |||
Arrangør | H2Odense | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 11 marts 2017 |
Løb 7, 200m Medley Damer, Finaler Årg. 2005-2005 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Agnete Habermann | 2005 | 345 | 39.62 | 1:25.87 | 2:14.53 | 2:53.73 | |||
H2Odense | 2:58.84 | |||||||||
2 | Sandy Ngoc Hoang Tran | 2005 | 336 | 40.09 | 1:23.93 | 2:14.13 | 2:55.19 | |||
Frem Odense | 2:57.00 | |||||||||
3 | Alyssa Cao | 2005 | 268 | 42.87 | 1:34.16 | 2:28.65 | 3:08.89 | |||
Frem Odense | 3:16.16 | |||||||||
4 | Anna Ryet | 2005 | 261 | 43.44 | 1:32.76 | 2:28.06 | 3:10.64 | |||
Ringe Svømme Klub | 3:27.48 | |||||||||
5 | Mathilde Stilund | 2005 | 228 | 43.71 | 1:36.78 | 2:34.08 | 3:19.35 | |||
Frem Odense | 3:20.27 | |||||||||
6 | Cecilie Drud Astrup | 2005 | 225 | 44.52 | 1:37.08 | 2:34.67 | 3:20.19 | |||
H2Odense | ||||||||||
7 | Esther Ellegaard Nielsen | 2005 | 222 | 44.10 | 1:36.13 | 2:36.19 | 3:21.13 | |||
H2Odense | 3:32.74 | |||||||||
8 | Nikoline Kaae | 2005 | 214 | 45.45 | 1:36.89 | 2:36.34 | 3:23.63 | |||
Frem Odense | 3:14.75 | |||||||||
9 | Emma Nygaard | 2005 | 212 | 51.81 | 1:42.60 | 2:39.37 | 3:24.24 | |||
Frem Odense | 3:30.74 | |||||||||
10 | Melek Canpolat | 2005 | 203 | 50.14 | 1:41.00 | 2:40.51 | 3:27.23 | |||
Frem Odense | 3:28.47 | |||||||||
Løb 7, 200m Medley Damer, Finaler Årg. 2004-2004 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Mia T. Klüver-Kristensen | 2004 | 428 | 37.81 | 1:19.09 | 2:05.71 | 2:41.62 | |||
H2Odense | 2:41.39 | |||||||||
2 | Emilie Podiss Petersen | 2004 | 398 | 36.38 | 1:20.74 | 2:06.99 | 2:45.55 | |||
Frem Odense | 2:52.74 | |||||||||
3 | Kaya Yang Eisensee | 2004 | 385 | 36.27 | 1:17.68 | 2:08.10 | 2:47.38 | |||
H2Odense | 2:51.92 | |||||||||
4 | Aurelia Pedersen | 2004 | 380 | 35.45 | 1:18.24 | 2:11.12 | 2:48.23 | |||
H2Odense | 2:48.84 | |||||||||
5 | Ida Juul Grønning | 2004 | 313 | 36.85 | 1:23.45 | 2:17.37 | 2:59.35 | |||
H2Odense | 2:53.84 | |||||||||
6 | Josefine S Jørgensen | 2004 | 297 | 39.93 | 1:26.85 | 2:22.41 | 3:02.63 | |||
H2Odense | 3:20.27 | |||||||||
7 | Jenni Nguyen | 2004 | 294 | 42.17 | 1:31.51 | 2:21.41 | 3:03.19 | |||
Frem Odense | 3:13.57 | |||||||||
8 | Ida Kristensen | 2004 | 273 | 46.97 | 1:35.20 | 2:25.59 | 3:07.62 | |||
Frem Odense | 3:06.91 | |||||||||
9 | Julie Nguyen | 2004 | 264 | 45.52 | 1:37.44 | 2:29.04 | 3:09.89 | |||
Frem Odense | ||||||||||
10 | Josephine Larsen | 2004 | 262 | 44.36 | 1:34.58 | 2:27.06 | 3:10.40 | |||
Frem Odense | ||||||||||
11 | Thilde Rosen Lundsfryd | 2004 | 257 | 44.76 | 1:30.74 | 2:27.96 | 3:11.48 | |||
Ringe Svømme Klub | 3:14.50 | |||||||||
12 | Veronika Krogh | 2004 | 206 | 48.18 | 1:41.66 | 2:41.05 | 3:26.30 | |||
Frem Odense | 3:36.34 | |||||||||
13 | Frida Karoline Dall | 2004 | 169 | 53.11 | 1:48.10 | 2:51.30 | 3:40.35 | |||
Frem Odense | 3:27.72 | |||||||||
Løb 7, 200m Medley Damer, Finaler Årg. 2003-2003 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Caroline Broholm | 2003 | 481 | 32.87 | 1:13.36 | 1:59.21 | 2:35.48 | |||
Ringe Svømme Klub | 2:39.64 | |||||||||
2 | My Phuong Bui | 2003 | 435 | 33.46 | 1:14.46 | 2:05.35 | 2:40.80 | |||
H2Odense | 2:41.48 | |||||||||
3 | Nikoline Andersen | 2003 | 369 | 35.47 | 1:19.32 | 2:11.29 | 2:49.83 | |||
H2Odense | 3:00.78 | |||||||||
4 | Mai Jørgensen | 2003 | 369 | 39.90 | 1:23.55 | 2:13.92 | 2:49.89 | |||
Frem Odense | 3:00.21 | |||||||||
5 | Alma Burgaard | 2003 | 361 | 34.78 | 1:20.87 | 2:14.19 | 2:51.10 | |||
H2Odense | 2:51.23 | |||||||||
6 | Maria Bech Andersen | 2003 | 344 | 39.90 | 1:24.64 | 2:13.45 | 2:53.83 | |||
Ringe Svømme Klub | 2:57.69 | |||||||||
7 | Julie T. Sørensen | 2003 | 323 | 39.33 | 1:22.71 | 2:16.71 | 2:57.52 | |||
Ringe Svømme Klub | 3:01.72 | |||||||||
8 | Jenny Cao | 2003 | 321 | 40.95 | 1:25.33 | 2:15.22 | 2:57.83 | |||
Frem Odense | 2:54.43 | |||||||||
9 | Thea Inge Madsen | 2003 | 284 | 42.35 | 1:30.44 | 2:23.84 | 3:05.35 | |||
Ringe Svømme Klub | 3:06.66 | |||||||||
10 | Veronika Larsen | 2003 | 267 | 39.53 | 1:25.12 | 2:22.73 | 3:09.04 | |||
Ringe Svømme Klub | ||||||||||
11 | Klara Anna Mathisen | 2003 | 264 | 41.15 | 1:28.70 | 2:25.04 | 3:09.82 | |||
Ringe Svømme Klub | 3:18.21 | |||||||||
12 | Line Vestergaard Hansen | 2003 | 260 | 41.55 | 1:29.56 | 2:27.25 | 3:10.70 | |||
Ringe Svømme Klub | 3:08.21 | |||||||||
13 | Pernille Juul Jensen | 2003 | 258 | 45.03 | 1:31.82 | 2:29.78 | 3:11.33 | |||
H2Odense | 3:22.11 | |||||||||
14 | Freja Tscherning Hald | 2003 | 228 | 41.22 | 1:31.00 | 2:32.62 | 3:19.44 | |||
Ringe Svømme Klub | ||||||||||
15 | Amanda Siomone Witte | 2003 | 193 | 48.81 | 1:42.37 | 2:44.05 | 3:30.53 | |||
Ringe Svømme Klub | 3:17.99 | |||||||||
16 | Maja Rasmussen | 2003 | 193 | 52.35 | 1:44.88 | 2:41.47 | 3:30.84 | |||
Ringe Svømme Klub | 3:36.13 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.25.10 | Udskriftsdato | 11 marts 2017 |
Licens til Odense Svømme Klub | Udskriftstidspunkt | 16:36 |
Resultat Løb 8 (Finaler) - Officiel |
Stævne navn | Fynske Årgansgs Mesterskaber | Udskriftsdato | 11 marts 2017 | |||
Stævne by | Odense | Udskriftstidspunkt | 16:41 | |||
Arrangør | H2Odense | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 11 marts 2017 |
Løb 8, 4X100m Frisvømning Herrer, Finaler |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | Opnået | Status | |||
1 | Seamonsters 1 H2Odense | 2002 | H2Odense | 3:59.59 | ||||||
Victor Nygaard | 2003 | 29.11 | 1:00.87 | 1:00.87 | ||||||
Gustav Stahl | 2002 | 27.03 | 56.84 | 1:57.71 | ||||||
Oliver Hallenborg | 2002 | 28.94 | 1:01.56 | 2:59.27 | ||||||
Magnus Dolleris Schroll | 2002 | 28.86 | 1:00.32 | 3:59.59 | ||||||
2 | Svendborg Drenge 1 | 2002 | Svendborg Svømme Klub | 4:05.40 | ||||||
Stefan Hansen | 2002 | 29.58 | 1:00.10 | 1:00.10 | ||||||
Alfred Feldskov | 2003 | 29.22 | 1:02.82 | 2:02.92 | ||||||
Hjalte Flader Skov | 2002 | 29.16 | 1:01.69 | 3:04.61 | ||||||
Anders Bredal Storgaard | 2002 | 28.93 | 1:00.79 | 4:05.40 | ||||||
3 | Seamonsters 2 H2Odense | 2002 | H2Odense | 4:15.47 | ||||||
Johan Siksne Kaalund | 2002 | 29.63 | 1:01.24 | 1:01.24 | ||||||
Mads Juul Henriksen | 2004 | 29.01 | 1:01.90 | 2:03.14 | ||||||
Casper Bang Clausen | 2003 | 31.91 | 1:08.24 | 3:11.38 | ||||||
Mathias Munch Pedersen | 2003 | 30.24 | 1:04.09 | 4:15.47 | ||||||
4 | Frem Herrer | 2002 | Frem Odense | 4:31.45 | ||||||
Oliver Londero | 2004 | 37.86 | 1:29.86 | 1:29.86 | ||||||
Mikkel Podiss Petersen | 2002 | 30.17 | 1:04.25 | 2:34.11 | ||||||
William Vig Stærmose | 2002 | 28.47 | 59.68 | 3:33.79 | ||||||
Jakob Tietgen | 2002 | 27.49 | 57.66 | 4:31.45 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.25.10 | Udskriftsdato | 11 marts 2017 |
Licens til Odense Svømme Klub | Udskriftstidspunkt | 16:41 |
Resultat Løb 9 (Finaler) - Officiel |
Stævne navn | Fynske Årgansgs Mesterskaber | Udskriftsdato | 11 marts 2017 | |||
Stævne by | Odense | Udskriftstidspunkt | 16:55 | |||
Arrangør | H2Odense | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 11 marts 2017 |
Løb 9, 4X100m Frisvømning Damer, Finaler |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | Opnået | Status | |||
1 | Aquabeasts 1 H2Odense | 2003 | H2Odense | 4:24.81 | ||||||
Alma Burgaard | 2003 | 32.09 | 1:05.98 | 1:05.98 | ||||||
My Phuong Bui | 2003 | 30.62 | 1:02.73 | 2:08.71 | ||||||
Mia T. Klüver-Kristensen | 2004 | 32.33 | 1:08.19 | 3:16.90 | ||||||
Aurelia Pedersen | 2004 | 32.20 | 1:07.91 | 4:24.81 | ||||||
2 | Frem Damer | 2003 | Frem Odense | 4:44.10 | ||||||
Anna Skovmand Rasmussen | 2003 | 33.56 | 1:10.13 | 1:10.13 | ||||||
Johanne A Andersson | 2003 | 33.23 | 1:09.86 | 2:19.99 | ||||||
Jenny Cao | 2003 | 35.78 | 1:14.89 | 3:34.88 | ||||||
Mai Jørgensen | 2003 | 33.37 | 1:09.22 | 4:44.10 | ||||||
3 | Aquabeasts 2 H2Odense | 2003 | H2Odense | 4:44.29 | ||||||
Nikoline Andersen | 2003 | 33.41 | 1:12.07 | 1:12.07 | ||||||
Kaya Yang Eisensee | 2004 | 33.14 | 1:09.86 | 2:21.93 | ||||||
Ida Juul Grønning | 2004 | 34.74 | 1:13.62 | 3:35.55 | ||||||
Katrine Brolykke Madsen | 2003 | 32.71 | 1:08.74 | 4:44.29 | ||||||
4 | Frem Piger | 2003 | Frem Odense | 4:57.99 | ||||||
Jenni Nguyen | 2004 | 34.72 | 1:12.79 | 1:12.79 | ||||||
Ida Kristensen | 2004 | 36.70 | 1:16.82 | 2:29.61 | ||||||
Julie Nguyen | 2004 | 36.75 | 1:16.24 | 3:45.85 | ||||||
Emilie Podiss Petersen | 2004 | 35.14 | 1:12.14 | 4:57.99 | ||||||
5 | H2Odense Piger 1 | 2003 | H2Odense | 5:05.86 | ||||||
Agnete Habermann | 2005 | 33.85 | 1:10.48 | 1:10.48 | ||||||
Cecilie Drud Astrup | 2005 | 38.66 | 1:22.10 | 2:32.58 | ||||||
Josefine S Jørgensen | 2004 | 35.16 | 1:15.08 | 3:47.66 | ||||||
Pernille Juul Jensen | 2003 | 37.75 | 1:18.20 | 5:05.86 | ||||||
6 | Rsk Piger | 2003 | Ringe Svømme Klub | 5:14.12 | ||||||
Thilde Rosen Lundsfryd | 2004 | 37.71 | 1:19.84 | 1:19.84 | ||||||
Anna Rønn | 2005 | 39.47 | 1:23.49 | 2:43.33 | ||||||
Anna Ryet | 2005 | 36.28 | 1:14.57 | 3:57.90 | ||||||
Caroline R. Andersen | 2004 | 35.84 | 1:16.22 | 5:14.12 | ||||||
7 | Frem Årgangs Piger | 2004 | Frem Odense | 5:21.05 | ||||||
Mathilde Stilund | 2005 | 37.54 | 1:20.05 | 1:20.05 | ||||||
Sandy Ngoc Hoang Tran | 2005 | 37.80 | 1:20.00 | 2:40.05 | ||||||
Nikoline Kaae | 2005 | 39.11 | 1:25.45 | 4:05.50 | ||||||
Alyssa Cao | 2005 | 35.96 | 1:15.55 | 5:21.05 | ||||||
8 | Frem Årgangs Piger 2 | 2003 | Frem Odense | 5:44.65 | ||||||
Josephine Larsen | 2004 | 37.05 | 1:18.81 | 1:18.81 | ||||||
Emma Nygaard | 2005 | 39.22 | 1:23.54 | 2:42.35 | ||||||
Frida Karoline Dall | 2004 | 44.23 | 1:33.61 | 4:15.96 | ||||||
Melek Canpolat | 2005 | 42.65 | 1:28.69 | 5:44.65 | ||||||
- | Ringe Piger | 2003 | Ringe Svømme Klub | DSQ | tyvstart | |||||
Maria Bech Andersen | 2003 | 35.20 | 1:12.82 | 1:12.82 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.25.10 | Udskriftsdato | 11 marts 2017 |
Licens til Odense Svømme Klub | Udskriftstidspunkt | 16:55 |
Resultat Løb 10 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Fynske Årgansgs Mesterskaber | Udskriftsdato | 12 marts 2017 | |||
Stævne by | Odense | Udskriftstidspunkt | 14:55 | |||
Arrangør | H2Odense | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 11 marts 2017 |
Løb 10, 200m Medley Herrer, Finaler Årg. 2004-2004 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Mads Juul Henriksen | 2004 | 394 | 31.70 | 1:11.85 | 1:55.58 | 2:29.53 | |||
H2Odense | 2:33.49 | |||||||||
2 | Mads Himmelstrup Andersen | 2004 | 186 | 41.47 | 1:28.23 | 2:28.60 | 3:11.80 | |||
Ringe Svømme Klub | 3:18.27 | |||||||||
3 | Emil Brandt Bertelsen | 2004 | 151 | 42.45 | 1:33.85 | 2:36.87 | 3:25.59 | |||
Svendborg Svømme Klub | 3:30.42 | |||||||||
Løb 10, 200m Medley Herrer, Finaler Årg. 2003-2003 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Victor Nygaard | 2003 | 433 | 30.39 | 1:09.59 | 1:50.06 | 2:24.85 | |||
H2Odense | 2:26.36 | |||||||||
2 | Mathias Munch Pedersen | 2003 | 308 | 35.02 | 1:15.48 | 2:42.27 | 2:42.27 | |||
H2Odense | 2:43.81 | |||||||||
3 | Nikolaj Kiel Johansen | 2003 | 78 | 1:05.20 | 2:10.31 | 3:21.43 | 4:16.57 | |||
Ringe Svømme Klub | ||||||||||
Løb 10, 200m Medley Herrer, Finaler Årg. 2002-2002 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Gustav Stahl | 2002 | 501 | 29.54 | 1:04.65 | 1:45.11 | 2:17.97 | |||
H2Odense | 2:20.99 | |||||||||
2 | Magnus Dolleris Schroll | 2002 | 449 | 29.65 | 1:06.58 | 1:49.44 | 2:23.14 | |||
H2Odense | 2:26.49 | |||||||||
3 | William Vig Stærmose | 2002 | 417 | 33.45 | 1:10.54 | 1:54.91 | 2:26.70 | |||
Frem Odense | 2:35.24 | |||||||||
4 | Oliver Hallenborg | 2002 | 413 | 33.72 | 1:13.37 | 1:53.25 | 2:27.12 | |||
H2Odense | 2:33.07 | |||||||||
5 | Mikkel Podiss Petersen | 2002 | 364 | 33.69 | 1:12.02 | 2:33.43 | 2:33.43 | |||
Frem Odense | 2:44.17 | |||||||||
- | Johan Siksne Kaalund | 2002 | DSQ | Svøm mav55m | ||||||
H2Odense | 2:36.51 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.25.10 | Udskriftsdato | 12 marts 2017 |
Licens til Odense Svømme Klub | Udskriftstidspunkt | 14:55 |
Resultat Løb 11 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Fynske Årgansgs Mesterskaber | Udskriftsdato | 12 marts 2017 | |||
Stævne by | Odense | Udskriftstidspunkt | 15:05 | |||
Arrangør | H2Odense | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 11 marts 2017 |
Løb 11, 100m Butterfly Damer, Finaler Årg. 2003-2005 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | My Phuong Bui | 2003 | 474 | 33.09 | 1:10.01 | |||||
H2Odense | 1:11.58 | |||||||||
2 | Alma Burgaard | 2003 | 437 | 33.05 | 1:11.94 | |||||
H2Odense | 1:16.02 | |||||||||
3 | Aurelia Pedersen | 2004 | 358 | 34.81 | 1:16.86 | |||||
H2Odense | 1:18.06 | |||||||||
4 | Nikoline Andersen | 2003 | 357 | 35.39 | 1:16.95 | |||||
H2Odense | 1:18.56 | |||||||||
5 | Emilie Podiss Petersen | 2004 | 355 | 36.39 | 1:17.09 | |||||
Frem Odense | 1:11.55 | |||||||||
6 | Kaya Yang Eisensee | 2004 | 312 | 35.91 | 1:20.49 | |||||
H2Odense | 1:24.25 | |||||||||
7 | Mia T. Klüver-Kristensen | 2004 | 299 | 37.61 | 1:21.58 | |||||
H2Odense | 1:30.47 | |||||||||
8 | Julie T. Sørensen | 2003 | 276 | 38.51 | 1:23.86 | |||||
Ringe Svømme Klub | ||||||||||
9 | Johanne A Andersson | 2003 | 273 | 38.46 | 1:24.14 | |||||
Frem Odense | 1:24.89 | |||||||||
10 | Sandy Ngoc Hoang Tran | 2005 | 259 | 39.69 | 1:25.57 | |||||
Frem Odense | 1:25.21 | |||||||||
11 | Agnete Habermann | 2005 | 238 | 38.24 | 1:28.04 | |||||
H2Odense | 1:36.70 | |||||||||
12 | Alyssa Cao | 2005 | 235 | 40.70 | 1:28.39 | |||||
Frem Odense | 1:34.60 | |||||||||
13 | Iben Lindal Overgaard | 2003 | 226 | 40.54 | 1:29.57 | |||||
H2Odense | 1:33.63 | |||||||||
14 | Veronika Larsen | 2003 | 217 | 40.02 | 1:30.83 | |||||
Ringe Svømme Klub | ||||||||||
15 | Klara Anna Mathisen | 2003 | 206 | 40.46 | 1:32.35 | |||||
Ringe Svømme Klub | 1:28.47 | |||||||||
16 | Katrine Brolykke Madsen | 2003 | 198 | 40.99 | 1:33.65 | |||||
H2Odense | 1:43.87 | |||||||||
17 | Julie Nguyen | 2004 | 140 | 49.29 | 1:45.07 | |||||
Frem Odense | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.25.10 | Udskriftsdato | 12 marts 2017 |
Licens til Odense Svømme Klub | Udskriftstidspunkt | 15:05 |
Resultat Løb 12 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Fynske Årgansgs Mesterskaber | Udskriftsdato | 12 marts 2017 | |||
Stævne by | Odense | Udskriftstidspunkt | 15:01 | |||
Arrangør | H2Odense | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 11 marts 2017 |
Løb 12, 100m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2002-2004 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Gustav Stahl | 2002 | 496 | 27.07 | 56.77 | |||||
H2Odense | 56.89 | |||||||||
2 | Jakob Tietgen | 2002 | 485 | 27.61 | 57.16 | |||||
Frem Odense | 56.41 | |||||||||
3 | Stefan Hansen | 2002 | 442 | 28.57 | 58.99 | |||||
Svendborg Svømme Klub | 1:01.05 | |||||||||
4 | William Vig Stærmose | 2002 | 440 | 28.79 | 59.07 | |||||
Frem Odense | 58.90 | |||||||||
5 | Magnus Dolleris Schroll | 2002 | 418 | 28.98 | 1:00.07 | |||||
H2Odense | 1:00.16 | |||||||||
6 | Johan Siksne Kaalund | 2002 | 402 | 29.49 | 1:00.85 | |||||
H2Odense | 1:04.39 | |||||||||
7 | Christian Landtved | 2004 | 389 | 29.27 | 1:01.52 | |||||
Ringe Svømme Klub | 1:02.73 | |||||||||
8 | Hjalte Flader Skov | 2002 | 378 | 29.22 | 1:02.10 | |||||
Svendborg Svømme Klub | 1:05.90 | |||||||||
9 | Oliver Hallenborg | 2002 | 377 | 29.98 | 1:02.16 | |||||
H2Odense | 1:02.60 | |||||||||
10 | Mathias Munch Pedersen | 2003 | 370 | 30.01 | 1:02.57 | |||||
H2Odense | 1:01.47 | |||||||||
11 | Alfred Feldskov | 2003 | 356 | 30.16 | 1:03.39 | |||||
Svendborg Svømme Klub | 1:05.02 | |||||||||
12 | Mikkel Podiss Petersen | 2002 | 342 | 30.50 | 1:04.21 | |||||
Frem Odense | 1:10.07 | |||||||||
13 | Sebastian Pors | 2002 | 323 | 31.06 | 1:05.46 | |||||
Ringe Svømme Klub | 1:08.40 | |||||||||
14 | August B Bjerregaard | 2003 | 312 | 31.71 | 1:06.21 | |||||
H2Odense | 1:08.32 | |||||||||
15 | Casper Bang Clausen | 2003 | 301 | 31.92 | 1:07.04 | |||||
H2Odense | 1:08.41 | |||||||||
16 | Lauritz Mogensen | 2004 | 244 | 34.52 | 1:11.89 | |||||
Ringe Svømme Klub | 1:13.83 | |||||||||
17 | Henrik Halling Olesen | 2003 | 165 | 37.21 | 1:21.89 | |||||
Ringe Svømme Klub | 1:30.74 | |||||||||
18 | Emil Brandt Bertelsen | 2004 | 163 | 39.42 | 1:22.12 | |||||
Svendborg Svømme Klub | 1:19.96 | |||||||||
19 | Oliver Londero | 2004 | 150 | 39.97 | 1:24.50 | |||||
Frem Odense | 1:32.61 | |||||||||
20 | Nikolaj Kiel Johansen | 2003 | 85 | 49.55 | 1:41.96 | |||||
Ringe Svømme Klub | 1:35.53 | |||||||||
- | Ahmed Tabesh | 2003 | DSQ | tyvstart | ||||||
Frem Odense | 2:00.02 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.25.10 | Udskriftsdato | 12 marts 2017 |
Licens til Odense Svømme Klub | Udskriftstidspunkt | 15:01 |
Resultat Løb 13 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Fynske Årgansgs Mesterskaber | Udskriftsdato | 12 marts 2017 | |||
Stævne by | Odense | Udskriftstidspunkt | 15:16 | |||
Arrangør | H2Odense | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 11 marts 2017 |
Løb 13, 100m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2003-2005 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | My Phuong Bui | 2003 | 471 | 35.53 | 1:10.70 | |||||
H2Odense | 1:10.29 | |||||||||
2 | Caroline Broholm | 2003 | 453 | 34.24 | 1:11.62 | |||||
Ringe Svømme Klub | 1:13.19 | |||||||||
3 | Mia T. Klüver-Kristensen | 2004 | 425 | 36.08 | 1:13.17 | |||||
H2Odense | 1:12.59 | |||||||||
4 | Anna Skovmand Rasmussen | 2003 | 406 | 35.79 | 1:14.30 | |||||
Frem Odense | 1:13.30 | |||||||||
5 | Kaya Yang Eisensee | 2004 | 404 | 36.26 | 1:14.40 | |||||
H2Odense | 1:14.33 | |||||||||
6 | Aurelia Pedersen | 2004 | 364 | 38.16 | 1:17.01 | |||||
H2Odense | 1:14.63 | |||||||||
7 | Nikoline Andersen | 2003 | 336 | 37.74 | 1:19.10 | |||||
H2Odense | 1:20.98 | |||||||||
8 | Jenny Cao | 2003 | 332 | 38.56 | 1:19.43 | |||||
Frem Odense | 1:21.65 | |||||||||
9 | Julie T. Sørensen | 2003 | 327 | 39.15 | 1:19.82 | |||||
Ringe Svømme Klub | 1:21.37 | |||||||||
10 | Alma Burgaard | 2003 | 318 | 39.24 | 1:20.60 | |||||
H2Odense | 1:23.97 | |||||||||
11 | Maria Bech Andersen | 2003 | 316 | 39.80 | 1:20.71 | |||||
Ringe Svømme Klub | 1:27.05 | |||||||||
12 | Thilde Rosen Lundsfryd | 2004 | 313 | 39.62 | 1:21.04 | |||||
Ringe Svømme Klub | 1:25.73 | |||||||||
13 | Mai Jørgensen | 2003 | 306 | 40.32 | 1:21.66 | |||||
Frem Odense | 1:23.88 | |||||||||
14 | Veronika Larsen | 2003 | 305 | 40.22 | 1:21.70 | |||||
Ringe Svømme Klub | 1:21.76 | |||||||||
15 | Ghita Ross Rasmussen | 2003 | 300 | 38.72 | 1:22.16 | |||||
Svendborg Svømme Klub | 1:22.48 | |||||||||
16 | Agnete Habermann | 2005 | 294 | 40.98 | 1:22.72 | |||||
H2Odense | 1:27.20 | |||||||||
17 | Line Vestergaard Hansen | 2003 | 288 | 40.89 | 1:23.25 | |||||
Ringe Svømme Klub | 1:24.15 | |||||||||
18 | Caroline R. Andersen | 2004 | 278 | 41.55 | 1:24.27 | |||||
Ringe Svømme Klub | 1:30.45 | |||||||||
19 | Josefine S Jørgensen | 2004 | 276 | 41.15 | 1:24.42 | |||||
H2Odense | 1:24.79 | |||||||||
20 | Pernille Juul Jensen | 2003 | 271 | 40.77 | 1:24.95 | |||||
H2Odense | 1:26.67 | |||||||||
21 | Thea Inge Madsen | 2003 | 269 | 42.65 | 1:25.17 | |||||
Ringe Svømme Klub | 1:27.66 | |||||||||
22 | Josephine Larsen | 2004 | 265 | 42.40 | 1:25.66 | |||||
Frem Odense | 1:30.75 | |||||||||
23 | Anna Ryet | 2005 | 249 | 43.33 | 1:27.41 | |||||
Ringe Svømme Klub | 1:31.88 | |||||||||
24 | Freja Tscherning Hald | 2003 | 242 | 43.23 | 1:28.19 | |||||
Ringe Svømme Klub | 1:27.46 | |||||||||
25 | Nikoline Kaae | 2005 | 239 | 43.27 | 1:28.67 | |||||
Frem Odense | 1:30.33 | |||||||||
26 | Amanda Siomone Witte | 2003 | 232 | 43.00 | 1:29.44 | |||||
Ringe Svømme Klub | 1:35.31 | |||||||||
27 | Melek Canpolat | 2005 | 232 | 43.92 | 1:29.51 | |||||
Frem Odense | 1:41.53 | |||||||||
28 | Anna Rønn | 2005 | 229 | 42.67 | 1:29.89 | |||||
Ringe Svømme Klub | 1:28.81 | |||||||||
29 | Klara Anna Mathisen | 2003 | 229 | 44.69 | 1:29.93 | |||||
Ringe Svømme Klub | 1:36.85 | |||||||||
30 | Maja Rasmussen | 2003 | 228 | 43.38 | 1:30.02 | |||||
Ringe Svømme Klub | 1:36.88 | |||||||||
31 | Esther Ellegaard Nielsen | 2005 | 216 | 43.94 | 1:31.62 | |||||
H2Odense | 1:43.70 | |||||||||
32 | Mathilde Stilund | 2005 | 213 | 44.74 | 1:32.06 | |||||
Frem Odense | ||||||||||
33 | Frida Karoline Dall | 2004 | 210 | 45.21 | 1:32.49 | |||||
Frem Odense | ||||||||||
34 | Emma Nygaard | 2005 | 199 | 46.31 | 1:34.13 | |||||
Frem Odense | ||||||||||
35 | Veronika Krogh | 2004 | 199 | 47.52 | 1:34.22 | |||||
Frem Odense | 1:41.24 | |||||||||
36 | Cecilie Drud Astrup | 2005 | 190 | 46.11 | 1:35.66 | |||||
H2Odense | 2:02.19 | |||||||||
37 | Alyssa Cao | 2005 | 182 | 47.06 | 1:36.96 | |||||
Frem Odense | ||||||||||
38 | Kathrine Hvidberg | 2004 | 140 | 50.54 | 1:45.82 | |||||
Ringe Svømme Klub | ||||||||||
39 | Merle Clara Bay | 2005 | 102 | 56.57 | 1:57.75 | |||||
Frem Odense | 2:11.27 | |||||||||
- | Lisa Lindgren Jeppesen | 2005 | DNS | |||||||
Frem Odense | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.25.10 | Udskriftsdato | 12 marts 2017 |
Licens til Odense Svømme Klub | Udskriftstidspunkt | 15:16 |
Resultat Løb 14 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Fynske Årgansgs Mesterskaber | Udskriftsdato | 12 marts 2017 | |||
Stævne by | Odense | Udskriftstidspunkt | 15:20 | |||
Arrangør | H2Odense | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 11 marts 2017 |
Løb 14, 100m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 2002-2004 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Oliver Hallenborg | 2002 | 478 | 33.98 | 1:11.12 | |||||
H2Odense | 1:11.62 | |||||||||
2 | Victor Nygaard | 2003 | 476 | 33.46 | 1:11.21 | |||||
H2Odense | 1:11.49 | |||||||||
3 | Anders Bredal Storgaard | 2002 | 429 | 34.31 | 1:13.69 | |||||
Svendborg Svømme Klub | 1:16.50 | |||||||||
4 | Alfred Feldskov | 2003 | 334 | 37.52 | 1:20.12 | |||||
Svendborg Svømme Klub | 1:21.68 | |||||||||
5 | Mads Juul Henriksen | 2004 | 313 | 38.46 | 1:21.86 | |||||
H2Odense | 1:22.86 | |||||||||
6 | Christoffer R.s. Pedersen | 2004 | 223 | 42.54 | 1:31.62 | |||||
H2Odense | 1:33.21 | |||||||||
7 | Sebastian Pors | 2002 | 201 | 43.98 | 1:34.88 | |||||
Ringe Svømme Klub | 1:35.10 | |||||||||
8 | Henrik Halling Olesen | 2003 | 158 | 46.68 | 1:42.83 | |||||
Ringe Svømme Klub | ||||||||||
9 | Oliver Londero | 2004 | 154 | 49.22 | 1:43.58 | |||||
Frem Odense | 1:45.49 | |||||||||
10 | Lauritz Mogensen | 2004 | 138 | 51.24 | 1:47.43 | |||||
Ringe Svømme Klub | 1:48.81 | |||||||||
11 | Nikolaj Kiel Johansen | 2003 | 77 | 1:02.49 | 2:10.24 | |||||
Ringe Svømme Klub | 2:23.92 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.25.10 | Udskriftsdato | 12 marts 2017 |
Licens til Odense Svømme Klub | Udskriftstidspunkt | 15:20 |
Resultat Løb 15 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Fynske Årgansgs Mesterskaber | Udskriftsdato | 12 marts 2017 | |||
Stævne by | Odense | Udskriftstidspunkt | 15:37 | |||
Arrangør | H2Odense | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 11 marts 2017 |
Løb 15, 100m Medley Damer, Finaler Årg. 2005-2005 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Sandy Ngoc Hoang Tran | 2005 | 374 | 36.69 | 1:18.65 | |||||
Frem Odense | 1:18.75 | |||||||||
2 | Agnete Habermann | 2005 | 363 | 38.19 | 1:19.40 | |||||
H2Odense | 1:19.85 | |||||||||
3 | Anna Ryet | 2005 | 288 | 42.42 | 1:25.78 | |||||
Ringe Svømme Klub | 1:29.67 | |||||||||
4 | Mathilde Stilund | 2005 | 277 | 39.56 | 1:26.91 | |||||
Frem Odense | 1:28.31 | |||||||||
5 | Alyssa Cao | 2005 | 267 | 42.43 | 1:27.96 | |||||
Frem Odense | 1:31.78 | |||||||||
6 | Anna Rønn | 2005 | 247 | 41.52 | 1:30.21 | |||||
Ringe Svømme Klub | 1:27.07 | |||||||||
7 | Esther Ellegaard Nielsen | 2005 | 242 | 41.80 | 1:30.89 | |||||
H2Odense | 1:42.10 | |||||||||
8 | Cecilie Drud Astrup | 2005 | 237 | 43.95 | 1:31.54 | |||||
H2Odense | 1:43.94 | |||||||||
9 | Emma Nygaard | 2005 | 221 | 47.60 | 1:33.72 | |||||
Frem Odense | 1:35.43 | |||||||||
10 | Nikoline Kaae | 2005 | 220 | 42.29 | 1:33.84 | |||||
Frem Odense | 1:25.27 | |||||||||
11 | Melek Canpolat | 2005 | 203 | 43.07 | 1:36.41 | |||||
Frem Odense | 1:33.51 | |||||||||
12 | Merle Clara Bay | 2005 | 102 | 57.15 | 2:01.17 | |||||
Frem Odense | 2:11.96 | |||||||||
- | Lisa Lindgren Jeppesen | 2005 | DNS | |||||||
Frem Odense | ||||||||||
Løb 15, 100m Medley Damer, Finaler Årg. 2004-2004 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Mia T. Klüver-Kristensen | 2004 | 416 | 35.87 | 1:15.86 | |||||
H2Odense | 1:18.37 | |||||||||
2 | Kaya Yang Eisensee | 2004 | 403 | 35.27 | 1:16.66 | |||||
H2Odense | 1:22.19 | |||||||||
3 | Aurelia Pedersen | 2004 | 399 | 35.70 | 1:16.93 | |||||
H2Odense | 1:16.99 | |||||||||
4 | Emilie Podiss Petersen | 2004 | 385 | 36.60 | 1:17.89 | |||||
Frem Odense | 1:22.25 | |||||||||
5 | Jenni Nguyen | 2004 | 325 | 39.60 | 1:22.39 | |||||
Frem Odense | 1:24.06 | |||||||||
6 | Ida Kristensen | 2004 | 325 | 39.25 | 1:22.41 | |||||
Frem Odense | 1:25.91 | |||||||||
7 | Josefine S Jørgensen | 2004 | 304 | 39.36 | 1:24.23 | |||||
H2Odense | 1:30.35 | |||||||||
8 | Thilde Rosen Lundsfryd | 2004 | 290 | 39.02 | 1:25.52 | |||||
Ringe Svømme Klub | 1:28.86 | |||||||||
9 | Caroline R. Andersen | 2004 | 275 | 41.39 | 1:27.05 | |||||
Ringe Svømme Klub | 1:28.17 | |||||||||
10 | Julie Nguyen | 2004 | 260 | 43.55 | 1:28.70 | |||||
Frem Odense | 1:30.88 | |||||||||
11 | Veronika Krogh | 2004 | 221 | 45.45 | 1:33.73 | |||||
Frem Odense | 1:38.40 | |||||||||
12 | Frida Karoline Dall | 2004 | 220 | 44.55 | 1:33.84 | |||||
Frem Odense | 1:36.50 | |||||||||
13 | Kathrine Hvidberg | 2004 | 181 | 46.69 | 1:40.14 | |||||
Ringe Svømme Klub | 1:46.67 | |||||||||
- | Josephine Larsen | 2004 | DSQ | afsl ryg på mave | ||||||
Frem Odense | 1:31.31 | |||||||||
Løb 15, 100m Medley Damer, Finaler Årg. 2003-2003 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Caroline Broholm | 2003 | 508 | 32.69 | 1:10.99 | |||||
Ringe Svømme Klub | 1:11.25 | |||||||||
2 | My Phuong Bui | 2003 | 459 | 33.63 | 1:13.46 | |||||
H2Odense | 1:11.67 | |||||||||
3 | Johanne A Andersson | 2003 | 396 | 38.00 | 1:17.11 | |||||
Frem Odense | 1:17.59 | |||||||||
4 | Alma Burgaard | 2003 | 396 | 35.85 | 1:17.16 | |||||
H2Odense | 1:21.13 | |||||||||
5 | Nikoline Andersen | 2003 | 370 | 35.44 | 1:18.91 | |||||
H2Odense | 1:21.93 | |||||||||
6 | Maria Bech Andersen | 2003 | 349 | 38.77 | 1:20.44 | |||||
Ringe Svømme Klub | 1:20.97 | |||||||||
7 | Jenny Cao | 2003 | 349 | 39.24 | 1:20.48 | |||||
Frem Odense | 1:20.90 | |||||||||
8 | Mai Jørgensen | 2003 | 341 | 39.02 | 1:21.11 | |||||
Frem Odense | 1:22.61 | |||||||||
9 | Ghita Ross Rasmussen | 2003 | 332 | 36.53 | 1:21.84 | |||||
Svendborg Svømme Klub | 1:23.62 | |||||||||
10 | Thea Inge Madsen | 2003 | 321 | 40.32 | 1:22.73 | |||||
Ringe Svømme Klub | 1:20.15 | |||||||||
11 | Line Vestergaard Hansen | 2003 | 312 | 38.48 | 1:23.52 | |||||
Ringe Svømme Klub | 1:23.94 | |||||||||
12 | Katrine Brolykke Madsen | 2003 | 300 | 40.30 | 1:24.60 | |||||
H2Odense | 1:25.78 | |||||||||
13 | Pernille Juul Jensen | 2003 | 264 | 40.89 | 1:28.32 | |||||
H2Odense | 1:31.44 | |||||||||
14 | Freja Tscherning Hald | 2003 | 260 | 41.06 | 1:28.73 | |||||
Ringe Svømme Klub | 1:31.43 | |||||||||
15 | Iben Lindal Overgaard | 2003 | 254 | 41.35 | 1:29.42 | |||||
H2Odense | 1:30.42 | |||||||||
16 | Amanda Siomone Witte | 2003 | 212 | 43.07 | 1:34.99 | |||||
Ringe Svømme Klub | 1:33.06 | |||||||||
17 | Maja Rasmussen | 2003 | 199 | 47.38 | 1:36.97 | |||||
Ringe Svømme Klub | 1:40.83 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.25.10 | Udskriftsdato | 12 marts 2017 |
Licens til Odense Svømme Klub | Udskriftstidspunkt | 15:37 |
Resultat Løb 16 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Fynske Årgansgs Mesterskaber | Udskriftsdato | 12 marts 2017 | |||
Stævne by | Odense | Udskriftstidspunkt | 15:44 | |||
Arrangør | H2Odense | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 11 marts 2017 |
Løb 16, 100m Medley Herrer, Finaler Årg. 2004-2004 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Christian Landtved | 2004 | 371 | 31.89 | 1:10.50 | |||||
Ringe Svømme Klub | 1:10.08 | |||||||||
2 | Mads Juul Henriksen | 2004 | 359 | 33.00 | 1:11.26 | |||||
H2Odense | 1:12.21 | |||||||||
3 | Christoffer R.s. Pedersen | 2004 | 258 | 36.00 | 1:19.55 | |||||
H2Odense | 1:22.60 | |||||||||
4 | Lauritz Mogensen | 2004 | 179 | 42.84 | 1:29.83 | |||||
Ringe Svømme Klub | 1:34.80 | |||||||||
5 | Mads Himmelstrup Andersen | 2004 | 166 | 41.71 | 1:32.04 | |||||
Ringe Svømme Klub | 1:30.86 | |||||||||
6 | Oliver Londero | 2004 | 137 | 47.83 | 1:38.24 | |||||
Frem Odense | 1:51.93 | |||||||||
Løb 16, 100m Medley Herrer, Finaler Årg. 2003-2003 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Victor Nygaard | 2003 | 403 | 34.08 | 1:08.58 | |||||
H2Odense | 1:08.19 | |||||||||
2 | Alfred Feldskov | 2003 | 332 | 34.65 | 1:13.10 | |||||
Svendborg Svømme Klub | 1:16.37 | |||||||||
3 | Mathias Munch Pedersen | 2003 | 312 | 34.29 | 1:14.64 | |||||
H2Odense | 1:14.49 | |||||||||
4 | Casper Bang Clausen | 2003 | 288 | 36.33 | 1:16.68 | |||||
H2Odense | 1:19.86 | |||||||||
5 | August B Bjerregaard | 2003 | 255 | 37.03 | 1:19.82 | |||||
H2Odense | 1:51.89 | |||||||||
6 | Henrik Halling Olesen | 2003 | 167 | 44.29 | 1:31.83 | |||||
Ringe Svømme Klub | 1:40.97 | |||||||||
7 | Nikolaj Kiel Johansen | 2003 | 75 | 1:00.89 | 1:59.76 | |||||
Ringe Svømme Klub | 1:59.16 | |||||||||
8 | Ahmed Tabesh | 2003 | 68 | 1:02.53 | 2:03.70 | |||||
Frem Odense | ||||||||||
Løb 16, 100m Medley Herrer, Finaler Årg. 2002-2002 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Gustav Stahl | 2002 | 514 | 28.93 | 1:03.24 | |||||
H2Odense | 1:04.77 | |||||||||
2 | Anders Bredal Storgaard | 2002 | 458 | 31.30 | 1:05.68 | |||||
Svendborg Svømme Klub | 1:07.00 | |||||||||
3 | Magnus Dolleris Schroll | 2002 | 458 | 29.83 | 1:05.70 | |||||
H2Odense | 1:07.60 | |||||||||
4 | Jakob Tietgen | 2002 | 411 | 31.27 | 1:08.12 | |||||
Frem Odense | 1:07.30 | |||||||||
5 | Oliver Hallenborg | 2002 | 392 | 34.54 | 1:09.19 | |||||
H2Odense | 1:10.70 | |||||||||
6 | Stefan Hansen | 2002 | 385 | 32.56 | 1:09.62 | |||||
Svendborg Svømme Klub | 1:12.01 | |||||||||
7 | Johan Siksne Kaalund | 2002 | 363 | 32.73 | 1:11.00 | |||||
H2Odense | 1:11.09 | |||||||||
8 | Hjalte Flader Skov | 2002 | 347 | 34.39 | 1:12.07 | |||||
Svendborg Svømme Klub | 1:15.07 | |||||||||
9 | William Vig Stærmose | 2002 | 338 | 33.74 | 1:12.68 | |||||
Frem Odense | 1:08.94 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.25.10 | Udskriftsdato | 12 marts 2017 |
Licens til Odense Svømme Klub | Udskriftstidspunkt | 15:44 |
Resultat Løb 17 (Finaler) - Officiel |
Stævne navn | Fynske Årgansgs Mesterskaber | Udskriftsdato | 12 marts 2017 | |||
Stævne by | Odense | Udskriftstidspunkt | 15:59 | |||
Arrangør | H2Odense | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 11 marts 2017 |
Løb 17, 4X100m Medley Damer, Finaler |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | Opnået | Status | |||
1 | Aquabeasts 1 H2Odense | 2003 | H2Odense | 4:55.82 | ||||||
Kaya Yang Eisensee | 2004 | 36.68 | 1:15.30 | 1:15.30 | ||||||
Mia T. Klüver-Kristensen | 2004 | 39.68 | 1:24.83 | 2:40.13 | ||||||
Alma Burgaard | 2003 | 32.85 | 1:13.35 | 3:53.48 | ||||||
My Phuong Bui | 2003 | 29.78 | 1:02.34 | 4:55.82 | ||||||
2 | Frem Damer | 2003 | Frem Odense | 5:02.70 | ||||||
Anna Skovmand Rasmussen | 2003 | 37.12 | 1:16.39 | 1:16.39 | ||||||
Johanne A Andersson | 2003 | 37.57 | 1:19.93 | 2:36.32 | ||||||
Emilie Podiss Petersen | 2004 | 36.06 | 1:18.24 | 3:54.56 | ||||||
Mai Jørgensen | 2003 | 32.69 | 1:08.14 | 5:02.70 | ||||||
3 | Rsk Piger | 2003 | Ringe Svømme Klub | 5:16.78 | ||||||
Veronika Larsen | 2003 | 40.10 | 1:21.74 | 1:21.74 | ||||||
Maria Bech Andersen | 2003 | 42.22 | 1:29.32 | 2:51.06 | ||||||
Caroline Broholm | 2003 | 32.83 | 1:13.81 | 4:04.87 | ||||||
Julie T. Sørensen | 2003 | 35.01 | 1:11.91 | 5:16.78 | ||||||
4 | Frem Piger | 2003 | Frem Odense | 5:45.34 | ||||||
Ida Kristensen | 2004 | 2:12.15 | 2:59.87 | 2:59.87 | ||||||
Jenni Nguyen | 2004 | 41.25 | 1:31.15 | 4:31.02 | ||||||
Sandy Ngoc Hoang Tran | 2005 | 35.56 | 1:14.32 | 5:45.34 | ||||||
Julie Nguyen | 2004 | 5:45.34 | ||||||||
5 | Ringe Piger | 2003 | Ringe Svømme Klub | 5:54.83 | ||||||
Anna Rønn | 2005 | 44.62 | 1:30.63 | 1:30.63 | ||||||
Caroline R. Andersen | 2004 | 44.56 | 1:35.50 | 3:06.13 | ||||||
Thilde Rosen Lundsfryd | 2004 | 41.48 | 1:35.12 | 4:41.25 | ||||||
Anna Ryet | 2005 | 35.37 | 1:13.58 | 5:54.83 | ||||||
6 | Frem Årgangs Piger | 2004 | Frem Odense | 6:03.18 | ||||||
Nikoline Kaae | 2005 | 45.34 | 1:32.31 | 1:32.31 | ||||||
Josephine Larsen | 2004 | 45.87 | 1:37.97 | 3:10.28 | ||||||
Alyssa Cao | 2005 | 41.26 | 1:31.39 | 4:41.67 | ||||||
Mathilde Stilund | 2005 | 37.70 | 1:21.51 | 6:03.18 | ||||||
7 | Frem Årgangs Piger 2 | 2003 | Frem Odense | 6:33.04 | ||||||
Veronika Krogh | 2004 | 47.98 | 1:36.16 | 1:36.16 | ||||||
Emma Nygaard | 2005 | 46.68 | 1:41.45 | 3:17.61 | ||||||
Melek Canpolat | 2005 | 49.28 | 1:47.02 | 5:04.63 | ||||||
Frida Karoline Dall | 2004 | 42.69 | 1:28.41 | 6:33.04 | ||||||
- | Aquabeasts 2 H2Odense | 2003 | H2Odense | DNS | ||||||
Aurelia Pedersen | 2004 | |||||||||
Agnete Habermann | 2005 | |||||||||
Nikoline Andersen | 2003 | |||||||||
Katrine Brolykke Madsen | 2003 | DNS | ||||||||
- | H2Odense Piger 1 | 2003 | H2Odense | DSQ | tyvstart | |||||
Pernille Juul Jensen | 2003 | 42.61 | 1:26.71 | 1:26.71 | ||||||
Cecilie Drud Astrup | 2005 | 46.41 | 1:39.62 | 3:06.33 | ||||||
Katrine Brolykke Madsen | 2003 | 41.69 | 1:35.36 | 4:41.69 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.25.10 | Udskriftsdato | 12 marts 2017 |
Licens til Odense Svømme Klub | Udskriftstidspunkt | 15:59 |
Resultat Løb 18 (Finaler) - Officiel |
Stævne navn | Fynske Årgansgs Mesterskaber | Udskriftsdato | 12 marts 2017 | |||
Stævne by | Odense | Udskriftstidspunkt | 16:06 | |||
Arrangør | H2Odense | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 11 marts 2017 |
Løb 18, 4X100m Medley Herrer, Finaler |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | Opnået | Status | |||
1 | Seamonsters 1 H2Odense | 2002 | H2Odense | 4:23.51 | ||||||
Victor Nygaard | 2003 | 33.86 | 1:09.45 | 1:09.45 | ||||||
Oliver Hallenborg | 2002 | 33.89 | 1:12.78 | 2:22.23 | ||||||
Magnus Dolleris Schroll | 2002 | 29.92 | 1:05.39 | 3:27.62 | ||||||
Gustav Stahl | 2002 | 26.69 | 55.89 | 4:23.51 | ||||||
2 | Svendborg Drenge 1 | 2002 | Svendborg Svømme Klub | 4:41.41 | ||||||
Hjalte Flader Skov | 2002 | 35.31 | 1:12.98 | 1:12.98 | ||||||
Alfred Feldskov | 2003 | 37.15 | 1:21.27 | 2:34.25 | ||||||
Anders Bredal Storgaard | 2002 | 30.85 | 1:05.77 | 3:40.02 | ||||||
Stefan Hansen | 2002 | 29.19 | 1:01.39 | 4:41.41 | ||||||
3 | Seamonsters 2 H2Odense | 2002 | H2Odense | 4:56.53 | ||||||
August B Bjerregaard | 2003 | 36.27 | 1:14.22 | 1:14.22 | ||||||
Mathias Munch Pedersen | 2003 | 12.24 | 42.08 | 1:56.30 | ||||||
Johan Siksne Kaalund | 2002 | 46.68 | 1:19.55 | 3:15.85 | ||||||
Mads Juul Henriksen | 2004 | 38.81 | 1:40.68 | 4:56.53 | ||||||
4 | Rsk Drenge | 2004 | Ringe Svømme Klub | 5:26.08 | ||||||
Mads Himmelstrup Andersen | 2004 | 43.48 | 1:29.40 | 1:29.40 | ||||||
Sebastian Pors | 2002 | 41.58 | 1:30.63 | 3:00.03 | ||||||
Christian Landtved | 2004 | 31.91 | 1:10.36 | 4:10.39 | ||||||
Lauritz Mogensen | 2004 | 36.31 | 1:15.69 | 5:26.08 | ||||||
- | Frem Herrer | 2002 | Frem Odense | DSQ | svøm mave v 25m | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.25.10 | Udskriftsdato | 12 marts 2017 |
Licens til Odense Svømme Klub | Udskriftstidspunkt | 16:06 |