Resultat för Falkenberg Race 2017
Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.
Tävlingspass
Resultat Gren 22 (Finaler) - Per åldersgrupp utan mellantider |
Tävling | Falkenberg Race 2017 | Utskriftsdatum | 08 april 2017 | |||
Tävlingsort | Falkenberg | Utskriftstid | 19:31 | |||
Arrangör | Falkenbergs Simklubb | |||||
Bassäng | 50m | |||||
Tävlingsdatum | 08 april 2017 |
Gren 22, 400m Frisim Damer, Finaler 0 år och äldre |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Angelica Stark | 1999 | Jönköpings Simsällskap | 4:45.55 | ||||||
2 | Alice Möller | 2000 | Simsällskapet Delfin | 4:56.60 | ||||||
3 | Frida Rödin | 2000 | Vellinge-Näsets Simklubb | 4:56.77 | ||||||
4 | Johanna Ingner | 2002 | Malmö Kappsimningsklubb | 4:56.99 | ||||||
5 | Tindra Aminoff | 2003 | Simklubben Elfsborg | 4:57.43 | ||||||
6 | Mollie Morfelt | 2003 | Malmö Kappsimningsklubb | 4:58.79 | ||||||
7 | Linn Tufvesson | 2001 | Simklubben Poseidon | 4:59.99 | ||||||
8 | Ebba Löfgren | 2001 | Vellinge-Näsets Simklubb | 5:00.94 | ||||||
9 | Emma Ragnarsson | 2004 | Simsällskapet Delfin | 5:01.35 | ||||||
10 | Ida Larsson | 2002 | Vellinge-Näsets Simklubb | 5:01.51 | ||||||
11 | Lovisa Svensson | 2002 | Värnamo Simsällskap | 5:02.73 | ||||||
12 | Julia Osterman | 2004 | Malmö Kappsimningsklubb | 5:02.94 | ||||||
13 | Nadija Sabic | 2002 | Jönköpings Simsällskap | 5:04.40 | ||||||
14 | Klara Rödin | 2003 | Vellinge-Näsets Simklubb | 5:04.91 | ||||||
15 | Ditte Oredsson | 2003 | Simklubben Poseidon | 5:06.39 | ||||||
16 | Ester Eilertsson | 2003 | Malmö Kappsimningsklubb | 5:08.58 | ||||||
17 | Lovisa Bjurnemark | 2003 | Malmö Kappsimningsklubb | 5:10.36 | ||||||
18 | Filippa Trollsfjord | 2001 | Simklubben Elfsborg | 5:11.17 | ||||||
19 | Matilda Brink | 2001 | Jönköpings Simsällskap | 5:12.59 | ||||||
20 | Kajsa Berglind | 2001 | Vellinge-Näsets Simklubb | 5:14.50 | ||||||
21 | Boel Bergquist | 2003 | Simklubben Poseidon | 5:15.85 | ||||||
22 | Linn Thid | 2003 | Simklubben Elfsborg | 5:18.41 | ||||||
23 | Filippa Dihle | 2003 | Simklubben Lödde | 5:18.99 | ||||||
24 | Louise Andersson | 2003 | Kungsbacka Simsällskap | 5:19.26 | ||||||
25 | Nicole Ahlbeck | 2003 | Malmö Kappsimningsklubb | 5:19.63 | ||||||
26 | Therese Pålsson | 2001 | Simklubben Laxen | 5:21.87 | ||||||
27 | Daniela Fredriksson | 2000 | Kungsbacka Simsällskap | 5:24.66 | ||||||
28 | Julia Jonsson | 2004 | Falköpings Simsällskap | 5:25.47 | ||||||
29 | Sanna Bredberg Jakstrand | 2003 | Malmö Kappsimningsklubb | 5:25.85 | ||||||
30 | Nellie Tjernström | 2003 | Kungälvs Simsällskap | 5:29.04 | ||||||
- | Annamaria Bontidean | 2000 | Simklubben Poseidon | DNS | ||||||
- | Julia Brinkhagen | 1999 | Landskrona Simsällskap | DNS | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.25.10 | Utskriftsdatum | 08 april 2017 |
Licensierad till: Falkenbergs Simklubb | Utskriftstid | 19:31 |