2019-08-25   02:31:16
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Resultater for Øst Junior/senior Langbane

Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.

Fredag kl. 1630

Resultat Løb 2 (Finaler) - Med point og mellemtider
Resultat Løb 2 (Finaler) - Med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  Øst Junior/Senior Langbane    Udskriftsdato  03 marts 2017   
  Stævne by  Ballerup    Udskriftstidspunkt  17:50   
  Arrangør  Dansk Svømmeunion & Triton Ballerup         
  Bassin  50m         
  Stævne dato  03 marts 2017         
 
 
Løb 2, 400m Frisvømning Herrer, Finaler 
Dansk Rekord Senior: Mads Glæsner (1988) 3:44.40 2009-07-26 
Dansk Rekord Junior: Frederik Siem Pedersen (1991) 3:54.90 2009-07-08 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  100m  200m  300m    Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Alexander Aslak Nørgaard  2000    707  1:00.38  2:03.31  3:05.74    4:06.92   
  Søllerød Svømmeklub  4:08.12                 
                     
Mads Holm  1998    681  1:01.01  2:04.39  3:07.60    4:10.08   
  Nakskov Svømme Klub  4:03.04                 
                     
Niklas Broch Thielemann  1994    664  1:00.18  2:04.64  3:09.08    4:12.15   
  Sigma Swim Birkerød  4:01.60                 
                     
Arthur Dalén Ellegaard  2001    664  1:00.55  2:04.14  3:08.60    4:12.22   
  Lyngby Svømmeklub  4:07.04                 
                     
Frederik Dalhøj Paulsen  1998    655  1:00.32  2:06.25  3:11.77    4:13.30   
  Sigma Swim Birkerød  4:04.61                 
                     
Andreas Mårtensson  1997    643  59.28  2:05.23  3:09.58    4:14.94   
  Sigma Swim Allerød  4:09.02                 
                     
Mikkel-Emil Rosenbom  1999    631  1:00.49  2:06.53  3:12.02    4:16.51   
  Lyngby Svømmeklub  4:02.85                 
                     
Lukas Storm  1999    629  1:01.84  2:07.75  3:12.83    4:16.76   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup  4:05.57                 
                     
Mads Midtbøll  1998    627  1:00.46  2:06.04  3:12.89    4:17.02   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup  4:10.28                 
                     
10  Mads Rishøj  1999    626  1:00.58  2:06.68  3:12.31    4:17.15   
  Svømmeklubben Triton Ballerup  4:09.54                 
                     
11  Sebastian Tullberg  2000    623  59.75  2:05.81  3:13.42    4:17.54   
  Sigma Swim Birkerød  4:11.47                 
                     
12  Anton Borring Andersen  1999    619  1:01.53  2:07.58  3:14.16    4:18.17   
  Sigma Swim Allerød  4:06.61                 
                     
13  Anders Nielsen  2001    612  1:01.89  2:08.18  3:13.93    4:19.15   
  Ringsted Svømme Klub  4:24.95                 
                     
14  Johan Bragason  1999    608  1:00.12  2:04.74  3:11.20    4:19.69   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup  3:56.84                 
                     
15  Marius Rasmussen  1999    606  1:01.20  2:07.50  3:13.73    4:19.96   
  Svømmeklubben Syd  4:10.78                 
                     
16  Philip Krogh Brønnicke  2000    606  59.28  2:05.17  3:13.32    4:19.99   
  Køge Svømmeklub  4:07.90                 
                     
17  Niels Paulli Sparholt  2000    602  1:02.82  2:09.94  3:15.98    4:20.63   
  Svømmeklubben Triton Ballerup  4:14.31                 
                     
18  Joakim Brønnum  1997    591  1:02.60  2:08.85  3:15.78    4:22.22   
  Holbæk Svømme Klub  4:20.64                 
                     
19  Mads Steen Petersen  1997    590  1:03.76  2:10.17  3:17.25    4:22.36   
  Helsinge Svømmeklub  4:11.93                 
                     
20  Christian Andersen  1999    586  1:03.45  2:11.00  3:17.96    4:22.86   
  Søllerød Svømmeklub  4:20.59                 
                     
21  Jannick Hansen  2001    584  1:02.85  2:09.67  3:17.14    4:23.27   
  Sigma Swim Allerød  4:20.92                 
                     
22  Mads Ørsted Nielsen  1999    581  1:02.49  2:09.64  3:17.01    4:23.69   
  Swim Team Taastrup - VATCPH  4:12.55                 
                     
23  Daniel Sørensen  1999    575  1:02.41  2:10.66  3:18.26    4:24.54   
  Swim Team Taastrup - VATCPH  4:26.84                 
                     
24  Alexander Rendlev  2001    575  1:02.92  2:10.49  3:18.12    4:24.62   
  Vallensbæk IF Af 1939  4:21.00                 
                     
25  Emil Engels Henriksen  1999    571  1:02.98  2:10.44  3:18.40    4:25.24   
  Sigma Swim Allerød  4:17.20                 
                     
26  Daniel Schytte  2000    569  1:02.20  2:09.50  3:17.60    4:25.44   
  Ringsted Svømme Klub  4:17.17                 
                     
27  Emil Toft  1998    565  1:02.93  2:10.39  3:19.05    4:26.06   
  Holbæk Svømme Klub  4:21.80                 
                     
28  Alfred August Grubert  2001    565  1:03.54  2:10.73  3:18.95    4:26.17   
  Gladsaxe Svømmeklub  4:34.85                 
                     
29  Mads Toft  2001    565  1:05.28  2:13.68  3:20.26    4:26.20   
  Holbæk Svømme Klub  4:17.24                 
                     
30  Frederik Bornemann  2001    547  1:03.72  2:12.44  3:21.47    4:28.95   
  Sigma Swim Allerød  4:29.94                 
                     
31  Ferdinand Wahl  2000    547  1:03.62  2:11.59  3:20.50    4:28.98   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup  4:19.95                 
                     
32  Christoffer Weiss  2001    543  1:04.45  2:13.40  3:22.74    4:29.64   
  Gentofte Svømme Klub  4:18.63                 
                     
33  Markus Bøjsen  1999    541  1:01.76  2:09.85  3:20.29    4:30.08   
  Holbæk Svømme Klub  4:09.44                 
                     
34  Simon Brixner  2000    539  1:02.46  2:10.32  3:20.33    4:30.40   
  Holbæk Svømme Klub  4:23.51                 
                     
35  Oliver Schiellerup  2000    529  1:04.35  2:15.03  3:25.33    4:31.96   
  Sigma Swim Birkerød  4:32.20                 
                     
36  Jonas M. Jørgensen  2001    519  1:04.26  2:14.35  3:24.53    4:33.70   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup  4:19.19                 
                     
37  Lauge Bastian Maar  2001    515  1:02.74  2:11.92  3:22.59    4:34.39   
  Næstved IF  4:27.92                 
                     
38  Julius Munk  2000    513  1:04.64  2:15.32  3:25.78    4:34.89   
  Helsingør Svømmeklub  4:32.16                 
                     
39  Mathias Aner  2001    511  1:03.57  2:14.33  3:25.36    4:35.13   
  Svømmeklubben Syd  4:28.81                 
                     
40  Ulrik Blach Petersen  2001    506  1:06.67  2:16.96  3:27.86    4:36.04   
  Sigma Swim Birkerød  4:36.72                 
                     
41  Valdemar Solok  2001    503  1:04.63  2:15.45  3:26.91    4:36.57   
  Søllerød Svømmeklub  4:32.92                 
                     
42  Roar Andersen  2001    498  1:03.30  2:12.34  3:25.57    4:37.58   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup  4:21.15                 
                     
43  Gustav T Madsen  2001    495  1:04.07  2:14.15  3:26.06    4:38.15   
  Nakskov Svømme Klub  4:23.38                 
                     
44  Emil Johansen  1999    483  1:04.00  2:15.75  3:28.40    4:40.36   
  Roskilde Svømning  4:24.13                 
                     
45  Mert Kaya  2001    469  1:06.07  2:18.34  3:31.48    4:43.10   
  Køge Svømmeklub  4:36.64                 
                     
46  Valdemar Piihl Hansen  2001    428  1:07.05  2:22.54  3:37.62    4:51.95   
  Nakskov Svømme Klub  4:31.76                 
                     
47  William Kristiansen  2001    427  1:07.35  2:21.19  3:36.09    4:52.09   
  Holbæk Svømme Klub  4:35.80                 
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.25.10  Udskriftsdato  03 marts 2017 
Licens til Svømmeklubben Triton  Udskriftstidspunkt  17:50 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner
IC Result Danmark