Results for Øst Junior/senior Langbane
Below are all results from the competition shown by session.
Resultat Løb 1 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 1 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
|
|
Stævne navn |
Øst Junior/Senior Langbane |
|
Udskriftsdato |
03 marts 2017 |
|
|
Stævne by |
Ballerup |
|
Udskriftstidspunkt |
17:47 |
|
|
Arrangør |
Dansk Svømmeunion & Triton Ballerup |
|
|
|
|
|
Bassin |
50m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
03 marts 2017 |
|
|
|
|
|
|
Løb 1, 400m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2000-2002 |
Dansk Rekord Senior: Lotte Friis (1988) 4:03.98 2012-07-29 |
Dansk Rekord Junior: Amalie Emma Thomsen (1994) 4:14.61 2010-07-15 |
|
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
100m |
200m |
300m |
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
Anmtid |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Sara Sylvest |
2000 |
|
683 |
1:05.45 |
2:13.15 |
3:21.42 |
|
4:28.38 |
|
|
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
4:26.15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Mia Steen Duus |
2001 |
|
677 |
1:05.44 |
2:14.11 |
3:22.25 |
|
4:29.26 |
|
|
Sigma Swim Birkerød |
4:33.96 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Nina Toft |
2000 |
|
634 |
1:06.61 |
2:16.68 |
3:26.37 |
|
4:35.20 |
|
|
Gentofte Svømme Klub |
4:30.64 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Andrea Paaske |
2001 |
|
631 |
1:04.07 |
2:13.32 |
3:24.30 |
|
4:35.60 |
|
|
Roskilde Svømning |
4:31.43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Anna Aavang Brendstrup |
2000 |
|
626 |
1:06.37 |
2:16.34 |
3:26.90 |
|
4:36.38 |
|
|
Roskilde Svømning |
4:42.92 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Laura Findahl Andersen |
2001 |
|
618 |
1:05.88 |
2:16.31 |
3:27.21 |
|
4:37.55 |
|
|
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
4:35.97 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Sofie Nielsen |
2001 |
|
616 |
1:06.95 |
2:17.67 |
3:29.09 |
|
4:37.81 |
|
|
Slagelse Svømmeklub |
4:35.40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Kamille Auerbach-Lind |
2001 |
|
614 |
1:06.90 |
2:18.17 |
3:29.94 |
|
4:38.09 |
|
|
Svømmeklubben Triton Ballerup |
4:33.38 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Mai Andersen |
2000 |
|
614 |
1:07.42 |
2:17.85 |
3:28.72 |
|
4:38.09 |
|
|
Holbæk Svømme Klub |
4:36.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Michelle Mortensen |
2002 |
|
591 |
1:08.38 |
2:20.59 |
3:31.99 |
|
4:41.65 |
|
|
Gladsaxe Svømmeklub |
4:42.43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
Karla Louise Balle |
2001 |
|
586 |
1:06.77 |
2:18.09 |
3:30.68 |
|
4:42.48 |
|
|
Helsingør Svømmeklub |
4:27.57 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
Josephine Kruse |
2002 |
|
586 |
1:05.77 |
2:16.85 |
3:30.94 |
|
4:42.50 |
|
|
Sigma Swim Allerød |
4:37.99 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
Frederikke Jensen |
2000 |
|
583 |
1:08.72 |
2:20.66 |
3:32.63 |
|
4:42.98 |
|
|
Svømmeklubben Triton Ballerup |
4:37.67 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
Sofie Louise Nimb |
2001 |
|
575 |
1:06.74 |
2:17.73 |
3:30.88 |
|
4:44.24 |
|
|
Gentofte Svømme Klub |
4:38.43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
Amanda Duus |
2000 |
|
575 |
1:07.33 |
2:19.37 |
3:32.15 |
|
4:44.29 |
|
|
Svømmeklubben Triton Ballerup |
4:38.89 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
Alberte M Hansen |
2000 |
|
572 |
1:07.23 |
2:20.00 |
3:32.88 |
|
4:44.85 |
|
|
Glostrup Svømmeklub |
4:33.29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
Emma Bjørnholdt |
2000 |
|
571 |
1:07.38 |
2:18.61 |
3:31.62 |
|
4:44.86 |
|
|
Lyngby Svømmeklub |
4:36.48 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
Eva Olsen |
2000 |
|
570 |
1:09.81 |
2:21.98 |
3:33.40 |
|
4:45.11 |
|
|
Gladsaxe Svømmeklub |
4:43.90 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
Kaya Fjeldsted Kristensen |
2002 |
|
568 |
1:08.24 |
2:21.28 |
3:34.20 |
|
4:45.38 |
|
|
Roskilde Svømning |
4:38.95 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
Cassandra L. L. Hansen |
2002 |
|
568 |
1:08.94 |
2:20.71 |
3:32.80 |
|
4:45.44 |
|
|
Gladsaxe Svømmeklub |
4:48.37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
Julie Stampe |
2002 |
|
557 |
1:10.57 |
2:24.15 |
3:36.88 |
|
4:47.28 |
|
|
Sigma Swim Allerød |
4:47.23 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
Katja Kjær Nielsen |
2002 |
|
557 |
1:07.94 |
2:20.80 |
3:34.95 |
|
4:47.28 |
|
|
Ringsted Svømme Klub |
4:53.14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
Amanda Egerod Lund |
2000 |
|
555 |
1:10.10 |
2:23.83 |
3:36.74 |
|
4:47.65 |
|
|
Sigma Swim Allerød |
4:39.11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
Clara Neumann |
2001 |
|
553 |
1:07.30 |
2:20.49 |
3:34.90 |
|
4:47.98 |
|
|
Svømmeklubben Syd |
4:35.16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
Helena Berg Wenk |
2000 |
|
547 |
1:07.35 |
2:20.10 |
3:34.79 |
|
4:48.97 |
|
|
Svømmeklubben Triton Ballerup |
4:33.33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
Regitze Gotthard |
2002 |
|
547 |
1:08.33 |
2:22.01 |
3:36.20 |
|
4:49.01 |
|
|
Slagelse Svømmeklub |
4:47.53 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
Helena Hvid Hansen |
2001 |
|
546 |
1:08.18 |
2:21.04 |
3:34.93 |
|
4:49.21 |
|
|
Helsingør Svømmeklub |
4:50.27 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
28 |
Mille Graasbøll |
2002 |
|
541 |
1:08.58 |
2:22.14 |
3:37.22 |
|
4:50.06 |
|
|
Sigma Swim Allerød |
4:35.14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
29 |
SIF Nikoline Madsen |
2001 |
|
536 |
1:09.41 |
2:23.67 |
3:38.02 |
|
4:50.99 |
|
|
Gentofte Svømme Klub |
4:37.98 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
30 |
Sarah Aarslew Jensen |
2000 |
|
536 |
1:09.67 |
2:25.53 |
3:39.19 |
|
4:51.03 |
|
|
Køge Svømmeklub |
4:47.83 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
31 |
Thea Blomsterberg |
2002 |
|
530 |
1:09.15 |
2:23.75 |
3:38.80 |
|
4:52.16 |
|
|
Sigma Swim Birkerød |
4:56.35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
32 |
Sofia Qvade Rasmusen |
2001 |
|
527 |
1:10.72 |
2:25.79 |
3:38.99 |
|
4:52.59 |
|
|
Hillerød Svømmeklub |
4:47.71 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
33 |
Jasmin Larsen |
2002 |
|
527 |
1:10.21 |
2:24.83 |
3:39.62 |
|
4:52.64 |
|
|
Ringsted Svømme Klub |
4:55.31 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
34 |
Sofie Hertzberg |
2002 |
|
500 |
1:10.50 |
2:25.22 |
3:41.62 |
|
4:57.75 |
|
|
Vallensbæk IF Af 1939 |
4:54.85 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
35 |
Chastine Melhede |
2002 |
|
495 |
1:09.62 |
2:24.99 |
3:41.39 |
|
4:58.85 |
|
|
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
4:42.32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
36 |
Ida Rishøj |
2002 |
|
494 |
1:11.27 |
2:27.53 |
3:44.21 |
|
4:58.98 |
|
|
Svømmeklubben Triton Ballerup |
4:53.93 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
37 |
Line Strandby |
2001 |
|
494 |
1:10.05 |
2:26.55 |
3:42.90 |
|
4:59.01 |
|
|
Svømmeklubben Triton Ballerup |
4:48.80 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
38 |
Maria Caroline Krumbak |
2000 |
|
492 |
1:08.25 |
2:22.90 |
3:40.76 |
|
4:59.36 |
|
|
Herlufsholm Svømmeklub |
4:46.55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
39 |
Alberte Mammen |
2001 |
|
487 |
1:09.85 |
2:25.83 |
3:43.26 |
|
5:00.48 |
|
|
Svømmeklubben Triton Ballerup |
4:47.75 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
40 |
Viktoria Bæts Kristensen |
2002 |
|
485 |
1:10.86 |
2:28.11 |
3:46.06 |
|
5:00.76 |
|
|
Næstved IF |
4:54.25 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
41 |
Johanne B. Hansen |
2002 |
|
479 |
1:12.23 |
2:30.55 |
3:47.78 |
|
5:02.15 |
|
|
Svømmeklubben Triton Ballerup |
4:56.12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
42 |
Felina Noe |
2002 |
|
442 |
1:10.81 |
2:30.05 |
3:51.10 |
|
5:10.33 |
|
|
Dragsholm Svømmeklub |
4:53.84 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
43 |
Camilla Hougaard |
2002 |
|
441 |
1:12.86 |
2:33.11 |
3:52.57 |
|
5:10.50 |
|
|
Swim Team Taastrup - VATCPH |
5:00.40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
44 |
Ulrikke Veje |
2002 |
|
425 |
1:12.84 |
2:33.43 |
3:53.70 |
|
5:14.37 |
|
|
Hillerød Svømmeklub |
4:59.95 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Oprettet af WinGrodan 1.25.10 |
Udskriftsdato |
03 marts 2017 |
Licens til Svømmeklubben Triton |
Udskriftstidspunkt |
17:47 |
|
Resultat Løb 2 (Finaler) - Med point og mellemtider
Resultat Løb 2 (Finaler) - Med point og mellemtider |
|
|
Stævne navn |
Øst Junior/Senior Langbane |
|
Udskriftsdato |
03 marts 2017 |
|
|
Stævne by |
Ballerup |
|
Udskriftstidspunkt |
17:50 |
|
|
Arrangør |
Dansk Svømmeunion & Triton Ballerup |
|
|
|
|
|
Bassin |
50m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
03 marts 2017 |
|
|
|
|
|
|
Løb 2, 400m Frisvømning Herrer, Finaler |
Dansk Rekord Senior: Mads Glæsner (1988) 3:44.40 2009-07-26 |
Dansk Rekord Junior: Frederik Siem Pedersen (1991) 3:54.90 2009-07-08 |
|
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
100m |
200m |
300m |
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
Anmtid |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Alexander Aslak Nørgaard |
2000 |
|
707 |
1:00.38 |
2:03.31 |
3:05.74 |
|
4:06.92 |
|
|
Søllerød Svømmeklub |
4:08.12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Mads Holm |
1998 |
|
681 |
1:01.01 |
2:04.39 |
3:07.60 |
|
4:10.08 |
|
|
Nakskov Svømme Klub |
4:03.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Niklas Broch Thielemann |
1994 |
|
664 |
1:00.18 |
2:04.64 |
3:09.08 |
|
4:12.15 |
|
|
Sigma Swim Birkerød |
4:01.60 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Arthur Dalén Ellegaard |
2001 |
|
664 |
1:00.55 |
2:04.14 |
3:08.60 |
|
4:12.22 |
|
|
Lyngby Svømmeklub |
4:07.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Frederik Dalhøj Paulsen |
1998 |
|
655 |
1:00.32 |
2:06.25 |
3:11.77 |
|
4:13.30 |
|
|
Sigma Swim Birkerød |
4:04.61 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Andreas Mårtensson |
1997 |
|
643 |
59.28 |
2:05.23 |
3:09.58 |
|
4:14.94 |
|
|
Sigma Swim Allerød |
4:09.02 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Mikkel-Emil Rosenbom |
1999 |
|
631 |
1:00.49 |
2:06.53 |
3:12.02 |
|
4:16.51 |
|
|
Lyngby Svømmeklub |
4:02.85 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Lukas Storm |
1999 |
|
629 |
1:01.84 |
2:07.75 |
3:12.83 |
|
4:16.76 |
|
|
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
4:05.57 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Mads Midtbøll |
1998 |
|
627 |
1:00.46 |
2:06.04 |
3:12.89 |
|
4:17.02 |
|
|
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
4:10.28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Mads Rishøj |
1999 |
|
626 |
1:00.58 |
2:06.68 |
3:12.31 |
|
4:17.15 |
|
|
Svømmeklubben Triton Ballerup |
4:09.54 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
Sebastian Tullberg |
2000 |
|
623 |
59.75 |
2:05.81 |
3:13.42 |
|
4:17.54 |
|
|
Sigma Swim Birkerød |
4:11.47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
Anton Borring Andersen |
1999 |
|
619 |
1:01.53 |
2:07.58 |
3:14.16 |
|
4:18.17 |
|
|
Sigma Swim Allerød |
4:06.61 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
Anders Nielsen |
2001 |
|
612 |
1:01.89 |
2:08.18 |
3:13.93 |
|
4:19.15 |
|
|
Ringsted Svømme Klub |
4:24.95 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
Johan Bragason |
1999 |
|
608 |
1:00.12 |
2:04.74 |
3:11.20 |
|
4:19.69 |
|
|
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
3:56.84 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
Marius Rasmussen |
1999 |
|
606 |
1:01.20 |
2:07.50 |
3:13.73 |
|
4:19.96 |
|
|
Svømmeklubben Syd |
4:10.78 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
Philip Krogh Brønnicke |
2000 |
|
606 |
59.28 |
2:05.17 |
3:13.32 |
|
4:19.99 |
|
|
Køge Svømmeklub |
4:07.90 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
Niels Paulli Sparholt |
2000 |
|
602 |
1:02.82 |
2:09.94 |
3:15.98 |
|
4:20.63 |
|
|
Svømmeklubben Triton Ballerup |
4:14.31 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
Joakim Brønnum |
1997 |
|
591 |
1:02.60 |
2:08.85 |
3:15.78 |
|
4:22.22 |
|
|
Holbæk Svømme Klub |
4:20.64 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
Mads Steen Petersen |
1997 |
|
590 |
1:03.76 |
2:10.17 |
3:17.25 |
|
4:22.36 |
|
|
Helsinge Svømmeklub |
4:11.93 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
Christian Andersen |
1999 |
|
586 |
1:03.45 |
2:11.00 |
3:17.96 |
|
4:22.86 |
|
|
Søllerød Svømmeklub |
4:20.59 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
Jannick Hansen |
2001 |
|
584 |
1:02.85 |
2:09.67 |
3:17.14 |
|
4:23.27 |
|
|
Sigma Swim Allerød |
4:20.92 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
Mads Ørsted Nielsen |
1999 |
|
581 |
1:02.49 |
2:09.64 |
3:17.01 |
|
4:23.69 |
|
|
Swim Team Taastrup - VATCPH |
4:12.55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
Daniel Sørensen |
1999 |
|
575 |
1:02.41 |
2:10.66 |
3:18.26 |
|
4:24.54 |
|
|
Swim Team Taastrup - VATCPH |
4:26.84 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
Alexander Rendlev |
2001 |
|
575 |
1:02.92 |
2:10.49 |
3:18.12 |
|
4:24.62 |
|
|
Vallensbæk IF Af 1939 |
4:21.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
Emil Engels Henriksen |
1999 |
|
571 |
1:02.98 |
2:10.44 |
3:18.40 |
|
4:25.24 |
|
|
Sigma Swim Allerød |
4:17.20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
Daniel Schytte |
2000 |
|
569 |
1:02.20 |
2:09.50 |
3:17.60 |
|
4:25.44 |
|
|
Ringsted Svømme Klub |
4:17.17 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
Emil Toft |
1998 |
|
565 |
1:02.93 |
2:10.39 |
3:19.05 |
|
4:26.06 |
|
|
Holbæk Svømme Klub |
4:21.80 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
28 |
Alfred August Grubert |
2001 |
|
565 |
1:03.54 |
2:10.73 |
3:18.95 |
|
4:26.17 |
|
|
Gladsaxe Svømmeklub |
4:34.85 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
29 |
Mads Toft |
2001 |
|
565 |
1:05.28 |
2:13.68 |
3:20.26 |
|
4:26.20 |
|
|
Holbæk Svømme Klub |
4:17.24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
30 |
Frederik Bornemann |
2001 |
|
547 |
1:03.72 |
2:12.44 |
3:21.47 |
|
4:28.95 |
|
|
Sigma Swim Allerød |
4:29.94 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
31 |
Ferdinand Wahl |
2000 |
|
547 |
1:03.62 |
2:11.59 |
3:20.50 |
|
4:28.98 |
|
|
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
4:19.95 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
32 |
Christoffer Weiss |
2001 |
|
543 |
1:04.45 |
2:13.40 |
3:22.74 |
|
4:29.64 |
|
|
Gentofte Svømme Klub |
4:18.63 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
33 |
Markus Bøjsen |
1999 |
|
541 |
1:01.76 |
2:09.85 |
3:20.29 |
|
4:30.08 |
|
|
Holbæk Svømme Klub |
4:09.44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
34 |
Simon Brixner |
2000 |
|
539 |
1:02.46 |
2:10.32 |
3:20.33 |
|
4:30.40 |
|
|
Holbæk Svømme Klub |
4:23.51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
35 |
Oliver Schiellerup |
2000 |
|
529 |
1:04.35 |
2:15.03 |
3:25.33 |
|
4:31.96 |
|
|
Sigma Swim Birkerød |
4:32.20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
36 |
Jonas M. Jørgensen |
2001 |
|
519 |
1:04.26 |
2:14.35 |
3:24.53 |
|
4:33.70 |
|
|
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
4:19.19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
37 |
Lauge Bastian Maar |
2001 |
|
515 |
1:02.74 |
2:11.92 |
3:22.59 |
|
4:34.39 |
|
|
Næstved IF |
4:27.92 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
38 |
Julius Munk |
2000 |
|
513 |
1:04.64 |
2:15.32 |
3:25.78 |
|
4:34.89 |
|
|
Helsingør Svømmeklub |
4:32.16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
39 |
Mathias Aner |
2001 |
|
511 |
1:03.57 |
2:14.33 |
3:25.36 |
|
4:35.13 |
|
|
Svømmeklubben Syd |
4:28.81 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
40 |
Ulrik Blach Petersen |
2001 |
|
506 |
1:06.67 |
2:16.96 |
3:27.86 |
|
4:36.04 |
|
|
Sigma Swim Birkerød |
4:36.72 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
41 |
Valdemar Solok |
2001 |
|
503 |
1:04.63 |
2:15.45 |
3:26.91 |
|
4:36.57 |
|
|
Søllerød Svømmeklub |
4:32.92 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
42 |
Roar Andersen |
2001 |
|
498 |
1:03.30 |
2:12.34 |
3:25.57 |
|
4:37.58 |
|
|
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
4:21.15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
43 |
Gustav T Madsen |
2001 |
|
495 |
1:04.07 |
2:14.15 |
3:26.06 |
|
4:38.15 |
|
|
Nakskov Svømme Klub |
4:23.38 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
44 |
Emil Johansen |
1999 |
|
483 |
1:04.00 |
2:15.75 |
3:28.40 |
|
4:40.36 |
|
|
Roskilde Svømning |
4:24.13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
45 |
Mert Kaya |
2001 |
|
469 |
1:06.07 |
2:18.34 |
3:31.48 |
|
4:43.10 |
|
|
Køge Svømmeklub |
4:36.64 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
46 |
Valdemar Piihl Hansen |
2001 |
|
428 |
1:07.05 |
2:22.54 |
3:37.62 |
|
4:51.95 |
|
|
Nakskov Svømme Klub |
4:31.76 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
47 |
William Kristiansen |
2001 |
|
427 |
1:07.35 |
2:21.19 |
3:36.09 |
|
4:52.09 |
|
|
Holbæk Svømme Klub |
4:35.80 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Oprettet af WinGrodan 1.25.10 |
Udskriftsdato |
03 marts 2017 |
Licens til Svømmeklubben Triton |
Udskriftstidspunkt |
17:50 |
|
Resultat Løb 3 (Indledende) - Med point og mellemtider
Resultat Løb 3 (Indledende) - Med point og mellemtider |
|
|
Stævne navn |
Øst Junior/Senior Langbane |
|
Udskriftsdato |
03 marts 2017 |
|
|
Stævne by |
Ballerup |
|
Udskriftstidspunkt |
19:38 |
|
|
Arrangør |
Dansk Svømmeunion & Triton Ballerup |
|
|
|
|
|
Bassin |
50m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
03 marts 2017 |
|
|
|
|
|
|
Løb 3, 50m Frisvømning Damer, Indledende |
Dansk Rekord Senior: Pernille Blume (1994) 24.07 2016-08-13 |
Dansk Rekord Junior: Julie Kepp Jensen (2000) 25.25 2016-03-19 |
|
|
Oprettet af WinGrodan 1.25.10 |
Udskriftsdato |
03 marts 2017 |
Licens til Svømmeklubben Triton |
Udskriftstidspunkt |
19:38 |
|
Resultat Løb 3 (Finaler) - Med point og mellemtider
Resultat Løb 3 (Finaler) - Med point og mellemtider |
|
|
Stævne navn |
Øst Junior/Senior Langbane |
|
Udskriftsdato |
04 marts 2017 |
|
|
Stævne by |
Ballerup |
|
Udskriftstidspunkt |
16:33 |
|
|
Arrangør |
Dansk Svømmeunion & Triton Ballerup |
|
|
|
|
|
Bassin |
50m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
03 marts 2017 |
|
|
|
|
|
|
Løb 3, 50m Frisvømning Damer, Finaler |
Dansk Rekord Senior: Pernille Blume (1994) 24.07 2016-08-13 |
Dansk Rekord Junior: Julie Kepp Jensen (2000) 25.25 2016-03-19 |
|
|
Oprettet af WinGrodan 1.25.10 |
Udskriftsdato |
04 marts 2017 |
Licens til Svømmeklubben Triton |
Udskriftstidspunkt |
16:33 |
|
Resultat Løb 4 (Indledende) - Med point og mellemtider
Resultat Løb 4 (Indledende) - Med point og mellemtider |
|
|
Stævne navn |
Øst Junior/Senior Langbane |
|
Udskriftsdato |
04 marts 2017 |
|
|
Stævne by |
Ballerup |
|
Udskriftstidspunkt |
08:30 |
|
|
Arrangør |
Dansk Svømmeunion & Triton Ballerup |
|
|
|
|
|
Bassin |
50m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
03 marts 2017 |
|
|
|
|
|
|
Løb 4, 50m Frisvømning Herrer, Indledende |
Dansk Rekord Senior: Jakob S. Andkjær (1985) 22.36 2009-04-11 |
Dansk Rekord Junior: Magnus Westermann (1995) 23.07 2013-03-29 |
|
|
Oprettet af WinGrodan 1.25.10 |
Udskriftsdato |
04 marts 2017 |
Licens til Svømmeklubben Triton |
Udskriftstidspunkt |
08:30 |
|
Resultat Løb 4 (Finaler) - Med point og mellemtider
Resultat Løb 4 (Finaler) - Med point og mellemtider |
|
|
Stævne navn |
Øst Junior/Senior Langbane |
|
Udskriftsdato |
04 marts 2017 |
|
|
Stævne by |
Ballerup |
|
Udskriftstidspunkt |
16:38 |
|
|
Arrangør |
Dansk Svømmeunion & Triton Ballerup |
|
|
|
|
|
Bassin |
50m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
03 marts 2017 |
|
|
|
|
|
|
Løb 4, 50m Frisvømning Herrer, Finaler |
Dansk Rekord Senior: Jakob S. Andkjær (1985) 22.36 2009-04-11 |
Dansk Rekord Junior: Magnus Westermann (1995) 23.07 2013-03-29 |
|
|
Oprettet af WinGrodan 1.25.10 |
Udskriftsdato |
04 marts 2017 |
Licens til Svømmeklubben Triton |
Udskriftstidspunkt |
16:38 |
|
Resultat Løb 5 (Indledende) - Med point og mellemtider
Resultat Løb 5 (Indledende) - Med point og mellemtider |
|
|
Stævne navn |
Øst Junior/Senior Langbane |
|
Udskriftsdato |
05 marts 2017 |
|
|
Stævne by |
Ballerup |
|
Udskriftstidspunkt |
08:26 |
|
|
Arrangør |
Dansk Svømmeunion & Triton Ballerup |
|
|
|
|
|
Bassin |
50m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
03 marts 2017 |
|
|
|
|
|
|
Løb 5, 50m Butterfly Damer, Indledende |
Dansk Rekord Senior: Jeanette Ottesen (1987) 25.24 2013-08-03 |
Dansk Rekord Junior: Karoline Barrett (2002) 26.96 2017-03-03 |
|
|
Oprettet af WinGrodan 1.25.10 |
Udskriftsdato |
05 marts 2017 |
Licens til Svømmeklubben Triton |
Udskriftstidspunkt |
08:26 |
|
Resultat Løb 5 (Finaler) - Med point og mellemtider
Resultat Løb 5 (Finaler) - Med point og mellemtider |
|
|
Stævne navn |
Øst Junior/Senior Langbane |
|
Udskriftsdato |
05 marts 2017 |
|
|
Stævne by |
Ballerup |
|
Udskriftstidspunkt |
16:44 |
|
|
Arrangør |
Dansk Svømmeunion & Triton Ballerup |
|
|
|
|
|
Bassin |
50m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
03 marts 2017 |
|
|
|
|
|
|
Løb 5, 50m Butterfly Damer, Finaler |
Dansk Rekord Junior: Karoline Barrett (2002) 26.96 2017-03-03 |
Dansk Rekord Junior: Karoline Barrett (2002) 26.96 2017-03-03 |
|
|
Oprettet af WinGrodan 1.25.10 |
Udskriftsdato |
05 marts 2017 |
Licens til Svømmeklubben Triton |
Udskriftstidspunkt |
16:44 |
|
Resultat Løb 6 (Indledende) - Med point og mellemtider
Resultat Løb 6 (Indledende) - Med point og mellemtider |
|
|
Stævne navn |
Øst Junior/Senior Langbane |
|
Udskriftsdato |
03 marts 2017 |
|
|
Stævne by |
Ballerup |
|
Udskriftstidspunkt |
20:48 |
|
|
Arrangør |
Dansk Svømmeunion & Triton Ballerup |
|
|
|
|
|
Bassin |
50m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
03 marts 2017 |
|
|
|
|
|
|
Løb 6, 50m Butterfly Herrer, Indledende |
Dansk Rekord Senior: Jakob S. Andkjær (1985) 22.93 2009-07-27 |
Dansk Rekord Junior: Daniel Steen Andersen (1995) 24.10 2013-07-10 |
|
|
Oprettet af WinGrodan 1.25.10 |
Udskriftsdato |
03 marts 2017 |
Licens til Svømmeklubben Triton |
Udskriftstidspunkt |
20:48 |
|
Resultat Løb 6 (Finaler) - Med point og mellemtider
Resultat Løb 6 (Finaler) - Med point og mellemtider |
|
|
Stævne navn |
Øst Junior/Senior Langbane |
|
Udskriftsdato |
05 marts 2017 |
|
|
Stævne by |
Ballerup |
|
Udskriftstidspunkt |
16:49 |
|
|
Arrangør |
Dansk Svømmeunion & Triton Ballerup |
|
|
|
|
|
Bassin |
50m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
03 marts 2017 |
|
|
|
|
|
|
Løb 6, 50m Butterfly Herrer, Finaler |
Dansk Rekord Junior: Daniel Steen Andersen (1995) 24.10 2013-07-10 |
Dansk Rekord Junior: Daniel Steen Andersen (1995) 24.10 2013-07-10 |
|
|
Oprettet af WinGrodan 1.25.10 |
Udskriftsdato |
05 marts 2017 |
Licens til Svømmeklubben Triton |
Udskriftstidspunkt |
16:49 |
|
Resultat Løb 7 (Indledende) - Med point og mellemtider
Resultat Løb 7 (Indledende) - Med point og mellemtider |
|
|
Stævne navn |
Øst Junior/Senior Langbane |
|
Udskriftsdato |
03 marts 2017 |
|
|
Stævne by |
Ballerup |
|
Udskriftstidspunkt |
20:38 |
|
|
Arrangør |
Dansk Svømmeunion & Triton Ballerup |
|
|
|
|
|
Bassin |
50m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
03 marts 2017 |
|
|
|
|
|
|
Løb 7, 50m Rygsvømning Damer, Indledende |
Dansk Rekord Senior: Mie Østergaard Nielsen (1996) 27.63 2015-08-05 |
Dansk Rekord Junior: Mie Østergaard Nielsen (1996) 28.51 2012-07-06 |
|
|
Oprettet af WinGrodan 1.25.10 |
Udskriftsdato |
03 marts 2017 |
Licens til Svømmeklubben Triton |
Udskriftstidspunkt |
20:38 |
|
Resultat Løb 7 (Finaler) - Med point og mellemtider
Resultat Løb 7 (Finaler) - Med point og mellemtider |
|
|
Stævne navn |
Øst Junior/Senior Langbane |
|
Udskriftsdato |
05 marts 2017 |
|
|
Stævne by |
Ballerup |
|
Udskriftstidspunkt |
16:32 |
|
|
Arrangør |
Dansk Svømmeunion & Triton Ballerup |
|
|
|
|
|
Bassin |
50m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
03 marts 2017 |
|
|
|
|
|
|
Løb 7, 50m Rygsvømning Damer, Finaler |
Dansk Rekord Junior: Mie Østergaard Nielsen (1996) 28.51 2012-07-06 |
Dansk Rekord Junior: Mie Østergaard Nielsen (1996) 28.51 2012-07-06 |
|
|
Oprettet af WinGrodan 1.25.10 |
Udskriftsdato |
05 marts 2017 |
Licens til Svømmeklubben Triton |
Udskriftstidspunkt |
16:32 |
|
Resultat Løb 8 (Indledende) - Med point og mellemtider
Resultat Løb 8 (Indledende) - Med point og mellemtider |
|
|
Stævne navn |
Øst Junior/Senior Langbane |
|
Udskriftsdato |
04 marts 2017 |
|
|
Stævne by |
Ballerup |
|
Udskriftstidspunkt |
08:20 |
|
|
Arrangør |
Dansk Svømmeunion & Triton Ballerup |
|
|
|
|
|
Bassin |
50m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
03 marts 2017 |
|
|
|
|
|
|
Løb 8, 50m Rygsvømning Herrer, Indledende |
Dansk Rekord Senior: Magnus Jákupsson (1994) 25.43 2016-04-15 |
Dansk Rekord Junior: Andreas Schiellerup (1993) 26.36 2011-07-09 |
|
|
Oprettet af WinGrodan 1.25.10 |
Udskriftsdato |
04 marts 2017 |
Licens til Svømmeklubben Triton |
Udskriftstidspunkt |
08:20 |
|
Resultat Løb 8 (Finaler) - Med point og mellemtider
Resultat Løb 8 (Finaler) - Med point og mellemtider |
|
|
Stævne navn |
Øst Junior/Senior Langbane |
|
Udskriftsdato |
05 marts 2017 |
|
|
Stævne by |
Ballerup |
|
Udskriftstidspunkt |
16:36 |
|
|
Arrangør |
Dansk Svømmeunion & Triton Ballerup |
|
|
|
|
|
Bassin |
50m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
03 marts 2017 |
|
|
|
|
|
|
Løb 8, 50m Rygsvømning Herrer, Finaler |
Dansk Rekord Junior: Andreas Schiellerup (1993) 26.36 2011-07-09 |
Dansk Rekord Junior: Andreas Schiellerup (1993) 26.36 2011-07-09 |
|
|
Oprettet af WinGrodan 1.25.10 |
Udskriftsdato |
05 marts 2017 |
Licens til Svømmeklubben Triton |
Udskriftstidspunkt |
16:36 |
|
Resultat Løb 9 (Indledende) - Med point og mellemtider
Resultat Løb 9 (Indledende) - Med point og mellemtider |
|
|
Stævne navn |
Øst Junior/Senior Langbane |
|
Udskriftsdato |
04 marts 2017 |
|
|
Stævne by |
Ballerup |
|
Udskriftstidspunkt |
12:27 |
|
|
Arrangør |
Dansk Svømmeunion & Triton Ballerup |
|
|
|
|
|
Bassin |
50m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
03 marts 2017 |
|
|
|
|
|
|
Løb 9, 50m Brystsvømning Damer, Indledende |
Dansk Rekord Senior: Rikke Møller Pedersen (1989) 30.57 2013-08-03 |
Dansk Rekord Junior: Josefine B. Pedersen (1999) 32.22 2016-04-13 |
|
|
Oprettet af WinGrodan 1.25.10 |
Udskriftsdato |
04 marts 2017 |
Licens til Svømmeklubben Triton |
Udskriftstidspunkt |
12:27 |
|
Resultat Løb 9 (Finaler) - Med point og mellemtider
Resultat Løb 9 (Finaler) - Med point og mellemtider |
|
|
Stævne navn |
Øst Junior/Senior Langbane |
|
Udskriftsdato |
04 marts 2017 |
|
|
Stævne by |
Ballerup |
|
Udskriftstidspunkt |
16:58 |
|
|
Arrangør |
Dansk Svømmeunion & Triton Ballerup |
|
|
|
|
|
Bassin |
50m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
03 marts 2017 |
|
|
|
|
|
|
Løb 9, 50m Brystsvømning Damer, Finaler |
Dansk Rekord Senior: Rikke Møller Pedersen (1989) 30.57 2013-08-03 |
Dansk Rekord Junior: Josefine B. Pedersen (1999) 32.22 2016-04-13 |
|
|
Oprettet af WinGrodan 1.25.10 |
Udskriftsdato |
04 marts 2017 |
Licens til Svømmeklubben Triton |
Udskriftstidspunkt |
16:58 |
|
Resultat Løb 10 (Indledende) - Med point og mellemtider
Resultat Løb 10 (Indledende) - Med point og mellemtider |
|
|
Stævne navn |
Øst Junior/Senior Langbane |
|
Udskriftsdato |
04 marts 2017 |
|
|
Stævne by |
Ballerup |
|
Udskriftstidspunkt |
08:40 |
|
|
Arrangør |
Dansk Svømmeunion & Triton Ballerup |
|
|
|
|
|
Bassin |
50m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
03 marts 2017 |
|
|
|
|
|
|
Løb 10, 50m Brystsvømning Herrer, Indledende |
Dansk Rekord Senior: Tobias B. Bjerg (1998) 27.97 2015-06-25 |
Dansk Rekord Junior: Tobias B. Bjerg (1998) 27.97 2016-07-08 |
|
|
Oprettet af WinGrodan 1.25.10 |
Udskriftsdato |
04 marts 2017 |
Licens til Svømmeklubben Triton |
Udskriftstidspunkt |
08:40 |
|
Resultat Løb 10 (Finaler) - Med point og mellemtider
Resultat Løb 10 (Finaler) - Med point og mellemtider |
|
|
Stævne navn |
Øst Junior/Senior Langbane |
|
Udskriftsdato |
04 marts 2017 |
|
|
Stævne by |
Ballerup |
|
Udskriftstidspunkt |
16:55 |
|
|
Arrangør |
Dansk Svømmeunion & Triton Ballerup |
|
|
|
|
|
Bassin |
50m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
03 marts 2017 |
|
|
|
|
|
|
Løb 10, 50m Brystsvømning Herrer, Finaler |
Dansk Rekord Senior: Tobias B. Bjerg (1998) 27.97 2015-06-25 |
Dansk Rekord Junior: Tobias B. Bjerg (1998) 27.97 2016-07-08 |
|
|
Oprettet af WinGrodan 1.25.10 |
Udskriftsdato |
04 marts 2017 |
Licens til Svømmeklubben Triton |
Udskriftstidspunkt |
16:55 |
|
Resultat Løb 11 (Finaler) - Med point og mellemtider
Resultat Løb 11 (Finaler) - Med point og mellemtider |
|
|
Stævne navn |
Øst Junior/Senior Langbane |
|
Udskriftsdato |
03 marts 2017 |
|
|
Stævne by |
Ballerup |
|
Udskriftstidspunkt |
19:45 |
|
|
Arrangør |
Dansk Svømmeunion & Triton Ballerup |
|
|
|
|
|
Bassin |
50m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
03 marts 2017 |
|
|
|
|
|
|
Løb 11, 4X200m Frisvømning Damer, Finaler |
Dansk Rekord Senior: Sigma NS (1900) 8:08.65 2009-04-08 |
Dansk Rekord Junior: Sigma Piger (1900) 8:28.49 2010-03-28 |
|
|
Oprettet af WinGrodan 1.25.10 |
Udskriftsdato |
03 marts 2017 |
Licens til Svømmeklubben Triton |
Udskriftstidspunkt |
19:45 |
|
Resultat Løb 12 (Finaler) - Med point og mellemtider
Resultat Løb 12 (Finaler) - Med point og mellemtider |
|
|
Stævne navn |
Øst Junior/Senior Langbane |
|
Udskriftsdato |
03 marts 2017 |
|
|
Stævne by |
Ballerup |
|
Udskriftstidspunkt |
19:54 |
|
|
Arrangør |
Dansk Svømmeunion & Triton Ballerup |
|
|
|
|
|
Bassin |
50m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
03 marts 2017 |
|
|
|
|
|
|
Løb 12, 4X200m Frisvømning Herrer, Finaler |
Dansk Rekord Senior: EliteSvøm Esbjerg (1900) 7:25.76 2009-04-09 |
Dansk Rekord Junior: VAT Drenge (1900) 7:37.66 2011-06-28 |
|
|
Oprettet af WinGrodan 1.25.10 |
Udskriftsdato |
03 marts 2017 |
Licens til Svømmeklubben Triton |
Udskriftstidspunkt |
19:54 |
|
Resultat Løb 13 (Indledende) - Med point og mellemtider
Resultat Løb 13 (Indledende) - Med point og mellemtider |
|
|
Stævne navn |
Øst Junior/Senior Langbane |
|
Udskriftsdato |
04 marts 2017 |
|
|
Stævne by |
Ballerup |
|
Udskriftstidspunkt |
10:03 |
|
|
Arrangør |
Dansk Svømmeunion & Triton Ballerup |
|
|
|
|
|
Bassin |
50m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
03 marts 2017 |
|
|
|
|
|
|
Løb 13, 200m Frisvømning Damer, Indledende |
Dansk Rekord Senior: Julie Hjorth-Hansen (1984) 1:57.61 2009-07-30 |
Dansk Rekord Junior: Mie Østergaard Nielsen (1996) 1:59.91 2012-07-07 |
|
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
Anmtid |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Marina Heller Hansen |
1994 |
|
720 |
28.96 |
1:01.26 |
1:33.12 |
|
2:06.04 |
|
|
Sigma Swim Allerød |
2:01.90 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Klara Reeh |
1999 |
|
697 |
29.10 |
1:01.64 |
1:33.68 |
|
2:07.38 |
|
|
Lyngby Svømmeklub |
2:04.74 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Anna Brandt Nielsen |
1998 |
|
694 |
29.55 |
1:01.84 |
1:33.95 |
|
2:07.60 |
|
|
Lyngby Svømmeklub |
2:04.16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Maj Howardsen |
1997 |
|
693 |
28.58 |
1:00.96 |
1:34.00 |
|
2:07.66 |
|
|
Sigma Swim Allerød |
2:01.58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Annabelle Grønbech Ladik |
1997 |
|
658 |
29.57 |
1:02.93 |
1:36.02 |
|
2:09.89 |
|
|
Ringsted Svømme Klub |
2:09.85 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Andrea Paaske |
2001 |
|
647 |
29.46 |
1:03.33 |
1:36.44 |
|
2:10.60 |
|
|
Roskilde Svømning |
2:05.60 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Kamille Auerbach-Lind |
2001 |
|
642 |
31.00 |
1:03.80 |
1:37.46 |
|
2:10.90 |
|
|
Svømmeklubben Triton Ballerup |
2:12.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Julie Krøyer Svendsen |
2002 |
|
637 |
30.38 |
1:04.20 |
1:37.33 |
|
2:11.30 |
|
|
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
2:07.34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Caroline Erichsen |
1998 |
|
624 |
30.53 |
1:04.24 |
1:38.12 |
|
2:12.21 |
Deltager ikke i finalen |
|
Sigma Swim Birkerød |
2:07.92 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Nanna Drewsen |
1998 |
|
622 |
29.64 |
1:03.08 |
1:37.67 |
|
2:12.30 |
|
|
Vallensbæk IF Af 1939 |
2:07.82 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
Nina Toft |
2000 |
|
617 |
30.99 |
1:04.83 |
1:38.78 |
|
2:12.66 |
|
|
Gentofte Svømme Klub |
2:10.28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
Jessica Yu Mortensen |
2000 |
|
615 |
31.50 |
1:05.17 |
1:38.69 |
|
2:12.84 |
Deltager ikke i finalen |
|
Lyngby Svømmeklub |
2:14.48 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
Emma Bjørnholdt |
2000 |
|
612 |
31.40 |
1:05.05 |
1:39.55 |
|
2:13.03 |
|
|
Lyngby Svømmeklub |
2:11.90 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
Sarah Missing |
2001 |
|
610 |
30.52 |
1:05.27 |
1:40.62 |
|
2:13.19 |
|
|
Vest-Brøndby |
2:09.61 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
Sara Sylvest |
2000 |
|
604 |
31.52 |
1:05.29 |
1:39.49 |
|
2:13.60 |
Deltager ikke i finalen |
|
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
2:07.62 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
Karoline Barrett |
2002 |
|
604 |
29.05 |
1:02.59 |
1:37.47 |
|
2:13.63 |
Deltager ikke i finalen |
|
Greve Svømmeklub |
2:15.63 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
Mai Andersen |
2000 |
|
595 |
31.20 |
1:05.19 |
1:39.87 |
|
2:14.29 |
|
|
Holbæk Svømme Klub |
2:12.11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
Karla Louise Balle |
2001 |
|
581 |
30.82 |
1:04.95 |
1:40.17 |
|
2:15.33 |
|
|
Helsingør Svømmeklub |
2:08.18 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
Alberte M Hansen |
2000 |
|
578 |
30.52 |
1:05.29 |
1:39.95 |
|
2:15.58 |
|
|
Glostrup Svømmeklub |
2:15.11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
Anna Aavang Brendstrup |
2000 |
|
578 |
32.46 |
1:05.86 |
1:41.28 |
|
2:15.63 |
|
|
Roskilde Svømning |
2:14.38 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
Cecilie Daluiso Salmonsen |
2001 |
|
574 |
31.81 |
1:05.71 |
1:41.11 |
|
2:15.90 |
|
|
Tune I.F. Svømmeafdeling |
2:14.32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
Amanda Duus |
2000 |
|
570 |
31.75 |
1:06.08 |
1:41.50 |
|
2:16.21 |
|
|
Svømmeklubben Triton Ballerup |
2:10.01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
Julie Stampe |
2002 |
|
569 |
30.68 |
1:06.72 |
1:41.02 |
|
2:16.32 |
|
|
Sigma Swim Allerød |
2:16.44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
Liva Palmund |
2002 |
|
565 |
32.20 |
1:06.69 |
1:42.68 |
|
2:16.66 |
|
|
Svømmeklubben Triton Ballerup |
2:13.90 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
Ida Just Mikkelsen |
2001 |
|
564 |
31.79 |
1:05.67 |
1:41.12 |
|
2:16.71 |
Deltager ikke i finalen |
|
Gladsaxe Svømmeklub |
2:12.56 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
Clara Neumann |
2001 |
|
556 |
31.36 |
1:05.93 |
1:41.11 |
|
2:17.32 |
|
|
Svømmeklubben Syd |
2:12.53 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
Martha Vitus Tversted |
2002 |
|
556 |
31.72 |
1:05.48 |
1:42.40 |
|
2:17.36 |
|
|
Søllerød Svømmeklub |
2:11.30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
28 |
Katja Kjær Nielsen |
2002 |
|
551 |
31.77 |
1:07.13 |
1:42.95 |
|
2:17.77 |
|
|
Ringsted Svømme Klub |
2:17.01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
29 |
Julie Darlem Brandt |
2001 |
|
549 |
31.95 |
1:07.57 |
1:43.94 |
|
2:17.92 |
|
|
Svømmeklubben Triton Ballerup |
2:10.07 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
30 |
Michelle Mortensen |
2002 |
|
546 |
31.43 |
1:07.61 |
1:42.71 |
|
2:18.22 |
|
|
Gladsaxe Svømmeklub |
2:16.37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
31 |
Melanie Eggertsen |
2002 |
|
541 |
32.88 |
1:07.93 |
1:43.50 |
|
2:18.63 |
|
|
Nakskov Svømme Klub |
2:20.65 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
32 |
Frederikke Jensen |
2000 |
|
535 |
31.63 |
1:07.89 |
1:42.93 |
|
2:19.17 |
|
|
Svømmeklubben Triton Ballerup |
2:14.61 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
33 |
Sara Mortensen |
2001 |
|
532 |
31.14 |
1:07.59 |
1:43.03 |
|
2:19.37 |
|
|
Vallensbæk IF Af 1939 |
2:16.72 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
34 |
Emilie Holst Lange |
2002 |
|
519 |
31.54 |
1:06.99 |
1:43.04 |
|
2:20.52 |
|
|
Gentofte Svømme Klub |
2:20.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
35 |
Mathilde Menck Nielsen |
2002 |
|
517 |
32.19 |
1:07.61 |
1:44.15 |
|
2:20.75 |
|
|
Helsingør Svømmeklub |
2:15.38 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
36 |
SIF Nikoline Madsen |
2001 |
|
509 |
32.62 |
1:08.76 |
1:45.66 |
|
2:21.43 |
|
|
Gentofte Svømme Klub |
2:14.74 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
37 |
Olivia Olivarius Vølund |
2002 |
|
507 |
32.13 |
1:07.47 |
1:44.07 |
|
2:21.64 |
|
|
Lyngby Svømmeklub |
2:16.49 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
38 |
Jasmin Larsen |
2002 |
|
505 |
31.76 |
1:08.71 |
1:44.24 |
|
2:21.82 |
|
|
Ringsted Svømme Klub |
2:20.26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
39 |
Caroline Mathiesen |
2001 |
|
504 |
32.58 |
1:08.70 |
1:45.78 |
|
2:21.95 |
|
|
Albertslund IF |
2:15.76 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
40 |
Sofia Qvade Rasmusen |
2001 |
|
501 |
32.95 |
1:08.09 |
1:45.73 |
|
2:22.21 |
|
|
Hillerød Svømmeklub |
2:17.56 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
41 |
Amalie Gotthard |
1999 |
|
500 |
32.53 |
1:08.96 |
1:45.59 |
|
2:22.30 |
|
|
Slagelse Svømmeklub |
2:17.73 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
42 |
Viktoria Bæts Kristensen |
2002 |
|
496 |
33.10 |
1:09.19 |
1:46.27 |
|
2:22.69 |
|
|
Næstved IF |
2:21.32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
43 |
Alberte Mammen |
2001 |
|
488 |
32.91 |
1:08.07 |
1:46.79 |
|
2:23.44 |
|
|
Svømmeklubben Triton Ballerup |
2:16.06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
44 |
Lærke Rask Sander |
2002 |
|
477 |
33.39 |
1:08.77 |
1:48.12 |
|
2:24.55 |
|
|
VAT Copenhagen-MK31 |
2:18.71 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
45 |
Johanne B. Hansen |
2002 |
|
475 |
33.14 |
1:10.39 |
1:47.12 |
|
2:24.74 |
|
|
Svømmeklubben Triton Ballerup |
2:20.95 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
46 |
Natascha Laigaard |
2002 |
|
472 |
32.31 |
1:08.86 |
1:47.72 |
|
2:25.04 |
|
|
Hillerød Svømmeklub |
2:23.91 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
47 |
Nynne Nørlem |
2002 |
|
465 |
33.71 |
1:10.15 |
1:49.04 |
|
2:25.83 |
|
|
Holbæk Svømme Klub |
2:44.19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
48 |
Emma Jensen |
2002 |
|
449 |
32.15 |
1:09.82 |
1:47.80 |
|
2:27.50 |
|
|
Helsinge Svømmeklub |
2:24.28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Oprettet af WinGrodan 1.25.10 |
Udskriftsdato |
04 marts 2017 |
Licens til Svømmeklubben Triton |
Udskriftstidspunkt |
10:03 |
|
Resultat Løb 13 (Finaler) - Med point og mellemtider
Resultat Løb 13 (Finaler) - Med point og mellemtider |
|
|
Stævne navn |
Øst Junior/Senior Langbane |
|
Udskriftsdato |
04 marts 2017 |
|
|
Stævne by |
Ballerup |
|
Udskriftstidspunkt |
17:11 |
|
|
Arrangør |
Dansk Svømmeunion & Triton Ballerup |
|
|
|
|
|
Bassin |
50m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
03 marts 2017 |
|
|
|
|
|
|
Løb 13, 200m Frisvømning Damer, Finaler |
Dansk Rekord Senior: Julie Hjorth-Hansen (1984) 1:57.61 2009-07-30 |
Dansk Rekord Junior: Mie Østergaard Nielsen (1996) 1:59.91 2012-07-07 |
|
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
Anmtid |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Marina Heller Hansen |
1994 |
|
747 |
28.82 |
1:00.40 |
1:31.96 |
|
2:04.49 |
|
|
Sigma Swim Allerød |
2:01.90 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Anna Brandt Nielsen |
1998 |
|
742 |
29.28 |
1:01.05 |
1:32.73 |
|
2:04.79 |
|
|
Lyngby Svømmeklub |
2:04.16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Maj Howardsen |
1997 |
|
741 |
29.46 |
1:01.38 |
1:33.37 |
|
2:04.80 |
|
|
Sigma Swim Allerød |
2:01.58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Klara Reeh |
1999 |
|
715 |
29.40 |
1:01.86 |
1:33.50 |
|
2:06.32 |
|
|
Lyngby Svømmeklub |
2:04.74 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Andrea Paaske |
2001 |
|
670 |
30.38 |
1:02.79 |
1:36.25 |
|
2:09.06 |
|
|
Roskilde Svømning |
2:05.60 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Annabelle Grønbech Ladik |
1997 |
|
657 |
30.28 |
1:03.47 |
1:36.81 |
|
2:09.95 |
|
|
Ringsted Svømme Klub |
2:09.85 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Julie Krøyer Svendsen |
2002 |
|
637 |
30.80 |
1:02.84 |
1:37.48 |
|
2:11.24 |
|
|
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
2:07.34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Kamille Auerbach-Lind |
2001 |
|
625 |
30.60 |
1:04.88 |
1:38.39 |
|
2:12.11 |
|
|
Svømmeklubben Triton Ballerup |
2:12.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Nina Toft |
2000 |
|
648 |
30.30 |
1:04.24 |
1:36.85 |
|
2:10.50 |
|
|
Gentofte Svømme Klub |
2:10.28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Nanna Drewsen |
1998 |
|
626 |
29.78 |
1:03.56 |
1:37.91 |
|
2:12.02 |
|
|
Vallensbæk IF Af 1939 |
2:07.82 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
Sarah Missing |
2001 |
|
620 |
30.39 |
1:04.74 |
1:39.18 |
|
2:12.46 |
|
|
Vest-Brøndby |
2:09.61 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
Emma Bjørnholdt |
2000 |
|
608 |
31.14 |
1:04.64 |
1:39.08 |
|
2:13.35 |
|
|
Lyngby Svømmeklub |
2:11.90 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
Karla Louise Balle |
2001 |
|
598 |
31.42 |
1:05.82 |
1:40.72 |
|
2:14.09 |
|
|
Helsingør Svømmeklub |
2:08.18 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
Mai Andersen |
2000 |
|
597 |
31.92 |
1:06.34 |
1:40.39 |
|
2:14.12 |
|
|
Holbæk Svømme Klub |
2:12.11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
Anna Aavang Brendstrup |
2000 |
|
582 |
32.51 |
1:06.37 |
1:41.71 |
|
2:15.28 |
|
|
Roskilde Svømning |
2:14.38 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
Alberte M Hansen |
2000 |
|
570 |
30.74 |
1:05.58 |
1:40.74 |
|
2:16.19 |
|
|
Glostrup Svømmeklub |
2:15.11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Oprettet af WinGrodan 1.25.10 |
Udskriftsdato |
04 marts 2017 |
Licens til Svømmeklubben Triton |
Udskriftstidspunkt |
17:11 |
|
Resultat Løb 14 (Indledende) - Med point og mellemtider
Resultat Løb 14 (Indledende) - Med point og mellemtider |
|
|
Stævne navn |
Øst Junior/Senior Langbane |
|
Udskriftsdato |
04 marts 2017 |
|
|
Stævne by |
Ballerup |
|
Udskriftstidspunkt |
10:35 |
|
|
Arrangør |
Dansk Svømmeunion & Triton Ballerup |
|
|
|
|
|
Bassin |
50m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
03 marts 2017 |
|
|
|
|
|
|
Løb 14, 200m Frisvømning Herrer, Indledende |
Dansk Rekord Senior: Mads Glæsner (1988) 1:46.94 2009-04-09 |
Dansk Rekord Junior: Frederik Siem Pedersen (1991) 1:49.46 2009-07-12 |
|
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
Anmtid |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Sebastian Ovesen |
1994 |
|
721 |
26.53 |
55.58 |
1:24.51 |
|
1:53.75 |
Deltager ikke i finalen |
|
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
1:48.22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Mikkel-Emil Rosenbom |
1999 |
|
642 |
27.76 |
57.95 |
1:27.64 |
|
1:58.23 |
|
|
Lyngby Svømmeklub |
1:53.33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Sebastian Tullberg |
2000 |
|
634 |
27.19 |
57.18 |
1:27.36 |
|
1:58.69 |
|
|
Sigma Swim Birkerød |
1:54.81 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Gustav Jørgensen |
2000 |
|
622 |
28.31 |
58.13 |
1:29.39 |
|
1:59.44 |
|
|
Slagelse Svømmeklub |
1:58.87 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Andreas Kaas Elmgreen |
1999 |
|
619 |
27.18 |
58.05 |
1:28.38 |
|
1:59.62 |
|
|
Lyngby Svømmeklub |
1:56.13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Jonas Nervil Kistorp |
1997 |
|
619 |
27.49 |
58.78 |
1:29.21 |
|
1:59.67 |
|
|
Lyngby Svømmeklub |
1:57.32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Arthur Dalén Ellegaard |
2001 |
|
613 |
29.05 |
59.21 |
1:30.55 |
|
2:00.03 |
|
|
Lyngby Svømmeklub |
1:58.60 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Niklas Broch Thielemann |
1994 |
|
611 |
27.78 |
58.46 |
1:29.23 |
|
2:00.20 |
|
|
Sigma Swim Birkerød |
1:56.55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Mads Holm |
1998 |
|
606 |
28.53 |
58.97 |
1:29.85 |
|
2:00.47 |
|
|
Nakskov Svømme Klub |
1:56.83 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Lukas Storm |
1999 |
|
597 |
27.93 |
58.86 |
1:30.55 |
|
2:01.09 |
|
|
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
1:56.62 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
Mads Tornow Rasmussen |
2000 |
|
597 |
28.27 |
58.48 |
1:29.81 |
|
2:01.12 |
|
|
Slangerup Svømmeklub |
1:59.90 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
Andreas Mårtensson |
1997 |
|
591 |
28.44 |
59.17 |
1:30.29 |
|
2:01.50 |
|
|
Sigma Swim Allerød |
1:57.43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
Marius Rasmussen |
1999 |
|
588 |
28.07 |
58.46 |
1:29.89 |
|
2:01.72 |
|
|
Svømmeklubben Syd |
1:56.71 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
Matthias Hansen |
2001 |
|
580 |
28.42 |
1:00.23 |
1:31.99 |
|
2:02.24 |
|
|
Slagelse Svømmeklub |
2:00.40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
Markus Bøjsen |
1999 |
|
580 |
27.74 |
58.31 |
1:29.89 |
|
2:02.30 |
|
|
Holbæk Svømme Klub |
1:57.28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
William Textor Broch |
2001 |
|
576 |
27.81 |
59.71 |
1:30.82 |
|
2:02.53 |
|
|
Lyngby Svømmeklub |
2:01.93 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
Lucas Bruun Strøbek |
2001 |
|
576 |
28.28 |
1:00.12 |
1:32.09 |
|
2:02.55 |
|
|
Gentofte Svømme Klub |
2:00.27 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
Mads Midtbøll |
1998 |
|
574 |
28.05 |
59.85 |
1:31.66 |
|
2:02.68 |
|
|
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
1:59.99 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
Pierre Høgenhaug |
1999 |
|
572 |
28.82 |
1:00.03 |
1:31.54 |
|
2:02.81 |
Deltager ikke i finalen |
|
Søllerød Svømmeklub |
1:57.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
William Houen |
2001 |
|
572 |
27.73 |
58.87 |
1:29.81 |
|
2:02.85 |
|
|
Helsingør Svømmeklub |
2:00.06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
Mads Rishøj |
1999 |
|
571 |
28.57 |
1:00.27 |
1:31.74 |
|
2:02.89 |
Deltager ikke i finalen |
|
Svømmeklubben Triton Ballerup |
1:58.19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
Mads Steen Petersen |
1997 |
|
569 |
28.25 |
59.10 |
1:30.96 |
|
2:03.09 |
|
|
Helsinge Svømmeklub |
1:56.61 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
Mads Ørsted Nielsen |
1999 |
|
562 |
28.30 |
59.31 |
1:31.18 |
|
2:03.59 |
|
|
Swim Team Taastrup - VATCPH |
1:59.31 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
Jannick Hansen |
2001 |
|
556 |
29.07 |
1:00.53 |
1:32.53 |
|
2:04.00 |
|
|
Sigma Swim Allerød |
2:03.90 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
Simon Brixner |
2000 |
|
556 |
27.70 |
58.34 |
1:31.10 |
|
2:04.02 |
|
|
Holbæk Svømme Klub |
1:59.22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
Niels Paulli Sparholt |
2000 |
|
546 |
28.68 |
59.56 |
1:32.25 |
|
2:04.75 |
|
|
Svømmeklubben Triton Ballerup |
1:59.86 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
Victor Grandjean |
2001 |
|
545 |
28.14 |
59.85 |
1:33.37 |
|
2:04.86 |
|
|
Ringsted Svømme Klub |
2:07.95 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
28 |
Tobias Andersen |
1998 |
|
539 |
29.00 |
1:01.47 |
1:33.14 |
|
2:05.28 |
|
|
Svømmeklubben Triton Ballerup |
2:00.39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
29 |
Anders Nielsen |
2001 |
|
539 |
28.62 |
1:00.96 |
1:33.27 |
|
2:05.33 |
|
|
Ringsted Svømme Klub |
2:07.27 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
30 |
Christian Andersen |
1999 |
|
533 |
29.23 |
1:01.50 |
1:34.18 |
|
2:05.74 |
|
|
Søllerød Svømmeklub |
2:02.21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
31 |
Niels Ottosen |
1998 |
|
531 |
28.25 |
1:00.49 |
1:32.96 |
|
2:05.93 |
|
|
Holbæk Svømme Klub |
2:01.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
32 |
Johan Bragason |
1999 |
|
529 |
27.07 |
58.31 |
1:31.83 |
|
2:06.05 |
|
|
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
1:52.11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
33 |
Daniel Sørensen |
1999 |
|
524 |
27.87 |
1:00.20 |
1:32.35 |
|
2:06.45 |
|
|
Swim Team Taastrup - VATCPH |
2:03.69 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
34 |
Emil Toft |
1998 |
|
521 |
29.41 |
1:01.67 |
1:34.17 |
|
2:06.69 |
|
|
Holbæk Svømme Klub |
2:02.36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
35 |
Joakim Brønnum |
1997 |
|
521 |
28.37 |
1:00.02 |
1:32.94 |
|
2:06.71 |
|
|
Holbæk Svømme Klub |
1:59.46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
36 |
Martin Nielsen |
1997 |
|
521 |
28.44 |
59.80 |
1:33.82 |
|
2:06.76 |
|
|
Vest-Brøndby |
1:59.98 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
37 |
Mads Toft |
2001 |
|
519 |
29.75 |
1:01.96 |
1:34.89 |
|
2:06.85 |
|
|
Holbæk Svømme Klub |
2:01.11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
38 |
Julius Munk |
2000 |
|
516 |
28.28 |
1:00.60 |
1:33.83 |
|
2:07.13 |
|
|
Helsingør Svømmeklub |
2:06.11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
39 |
Rasmus Danielsen |
2001 |
|
514 |
29.63 |
1:01.58 |
1:34.32 |
|
2:07.30 |
|
|
Køge Svømmeklub |
2:02.32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
40 |
Jonas M. Jørgensen |
2001 |
|
512 |
29.06 |
1:01.40 |
1:33.99 |
|
2:07.45 |
|
|
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
1:59.38 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
41 |
Christoffer Weiss |
2001 |
|
509 |
29.79 |
1:01.48 |
1:35.40 |
|
2:07.69 |
|
|
Gentofte Svømme Klub |
2:02.44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
42 |
Ferdinand Wahl |
2000 |
|
506 |
30.00 |
1:02.33 |
1:36.40 |
|
2:07.94 |
|
|
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
2:03.11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
43 |
Erling Johansen |
2000 |
|
505 |
29.66 |
1:01.56 |
1:34.85 |
|
2:08.07 |
|
|
Nakskov Svømme Klub |
2:06.81 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
44 |
Jakob Klint Axelsen |
1996 |
|
499 |
29.03 |
1:01.29 |
1:35.27 |
|
2:08.58 |
|
|
Lyngby Svømmeklub |
2:01.02 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
45 |
Daniel Schytte |
2000 |
|
498 |
28.71 |
1:01.67 |
1:34.82 |
|
2:08.66 |
|
|
Ringsted Svømme Klub |
2:04.24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
46 |
Frederik Hatting Petersen |
2000 |
|
497 |
28.93 |
1:01.26 |
1:34.60 |
|
2:08.72 |
|
|
Swim Team Taastrup - VATCPH |
2:02.92 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
47 |
Nicklas Andersen |
2001 |
|
495 |
29.05 |
1:00.95 |
1:35.39 |
|
2:08.90 |
|
|
Helsinge Svømmeklub |
2:10.94 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
48 |
Mads Emil Christensen |
1999 |
|
495 |
28.61 |
1:01.54 |
1:34.48 |
|
2:08.93 |
|
|
Køge Svømmeklub |
2:12.20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
49 |
Mads Ottosen |
1997 |
|
489 |
29.01 |
1:01.93 |
1:34.78 |
|
2:09.40 |
|
|
Holbæk Svømme Klub |
2:03.64 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
50 |
Emil Johansen |
1999 |
|
487 |
28.56 |
1:01.66 |
1:35.81 |
|
2:09.63 |
|
|
Roskilde Svømning |
2:04.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
51 |
Magnus Løhr |
2001 |
|
486 |
28.02 |
1:00.86 |
1:35.67 |
|
2:09.73 |
|
|
Herlufsholm Svømmeklub |
2:03.87 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
52 |
Mathias Aner |
2001 |
|
483 |
29.71 |
1:02.85 |
1:36.91 |
|
2:09.97 |
|
|
Svømmeklubben Syd |
2:07.42 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
53 |
Gustav T Madsen |
2001 |
|
481 |
28.99 |
1:02.51 |
1:36.50 |
|
2:10.18 |
|
|
Nakskov Svømme Klub |
2:04.92 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
54 |
Christian Crone |
2001 |
|
480 |
28.33 |
1:01.62 |
1:35.25 |
|
2:10.27 |
|
|
Gladsaxe Svømmeklub |
2:07.52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
55 |
Mikkel Salmansen |
2000 |
|
478 |
28.44 |
1:01.01 |
1:34.09 |
|
2:10.43 |
|
|
Vallensbæk IF Af 1939 |
2:01.94 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
56 |
Roar Andersen |
2001 |
|
472 |
29.92 |
1:02.25 |
1:37.09 |
|
2:10.92 |
|
|
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
2:04.19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
57 |
Oliver Schiellerup |
2000 |
|
471 |
30.06 |
1:03.65 |
1:38.95 |
|
2:11.03 |
|
|
Sigma Swim Birkerød |
2:04.51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
58 |
Jonas B. Sørensen |
1993 |
|
467 |
29.88 |
1:02.56 |
1:37.19 |
|
2:11.46 |
|
|
Roskilde Svømning |
2:07.79 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
59 |
William Kristiansen |
2001 |
|
462 |
29.35 |
1:03.68 |
1:37.66 |
|
2:11.89 |
|
|
Holbæk Svømme Klub |
2:07.14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
60 |
Valdemar Solok |
2001 |
|
462 |
30.09 |
1:02.88 |
1:37.58 |
|
2:11.93 |
|
|
Søllerød Svømmeklub |
2:07.08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
61 |
Christian K. Jensen |
2000 |
|
461 |
29.24 |
1:02.93 |
1:37.52 |
|
2:12.01 |
|
|
Sigma Swim Allerød |
2:04.87 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
62 |
Magnus Aasberg |
2001 |
|
445 |
30.78 |
1:05.59 |
1:40.08 |
|
2:13.58 |
|
|
Svømmeklubben Triton Ballerup |
2:06.82 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
63 |
Mads Raaby Jensen |
2001 |
|
431 |
30.74 |
1:05.04 |
1:40.06 |
|
2:14.99 |
|
|
Svømmeklubben Triton Ballerup |
2:06.42 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
64 |
Valdemar Piihl Hansen |
2001 |
|
427 |
30.31 |
1:05.26 |
1:40.35 |
|
2:15.36 |
|
|
Nakskov Svømme Klub |
2:08.99 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
65 |
Alexander Ravn Borch |
2001 |
|
407 |
30.91 |
1:06.58 |
1:41.44 |
|
2:17.55 |
|
|
Svømmeklubben Triton Ballerup |
2:21.73 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
66 |
William W. Kofoed |
2001 |
|
383 |
30.97 |
1:06.98 |
1:43.91 |
|
2:20.36 |
|
|
Roskilde Svømning |
2:20.56 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
67 |
Mathias Holm |
2001 |
|
363 |
31.30 |
1:08.74 |
1:46.55 |
|
2:22.97 |
|
|
Sigma Swim Birkerød |
2:16.68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Lauge Bastian Maar |
2001 |
|
|
|
|
|
|
DSQ |
Tyvstart sw4.4 |
|
Næstved IF |
2:05.98 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Oprettet af WinGrodan 1.25.10 |
Udskriftsdato |
04 marts 2017 |
Licens til Svømmeklubben Triton |
Udskriftstidspunkt |
10:35 |
|
Resultat Løb 14 (Finaler) - Med point og mellemtider
Resultat Løb 14 (Finaler) - Med point og mellemtider |
|
|
Stævne navn |
Øst Junior/Senior Langbane |
|
Udskriftsdato |
04 marts 2017 |
|
|
Stævne by |
Ballerup |
|
Udskriftstidspunkt |
17:19 |
|
|
Arrangør |
Dansk Svømmeunion & Triton Ballerup |
|
|
|
|
|
Bassin |
50m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
03 marts 2017 |
|
|
|
|
|
|
Løb 14, 200m Frisvømning Herrer, Finaler |
Dansk Rekord Senior: Mads Glæsner (1988) 1:46.94 2009-04-09 |
Dansk Rekord Junior: Frederik Siem Pedersen (1991) 1:49.46 2009-07-12 |
|
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
Anmtid |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Mikkel-Emil Rosenbom |
1999 |
|
669 |
27.23 |
57.56 |
1:27.08 |
|
1:56.62 |
|
|
Lyngby Svømmeklub |
1:53.33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Sebastian Tullberg |
2000 |
|
664 |
27.26 |
57.66 |
1:27.59 |
|
1:56.88 |
|
|
Sigma Swim Birkerød |
1:54.81 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Arthur Dalén Ellegaard |
2001 |
|
632 |
28.33 |
57.94 |
1:28.92 |
|
1:58.82 |
|
|
Lyngby Svømmeklub |
1:58.60 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Gustav Jørgensen |
2000 |
|
622 |
27.48 |
57.47 |
1:28.40 |
|
1:59.43 |
|
|
Slagelse Svømmeklub |
1:58.87 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Andreas Kaas Elmgreen |
1999 |
|
617 |
27.84 |
58.50 |
1:29.11 |
|
1:59.81 |
|
|
Lyngby Svømmeklub |
1:56.13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Mads Holm |
1998 |
|
608 |
28.70 |
58.31 |
1:29.99 |
|
2:00.35 |
|
|
Nakskov Svømme Klub |
1:56.83 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Niklas Broch Thielemann |
1994 |
|
599 |
27.38 |
57.69 |
1:29.77 |
|
2:00.96 |
|
|
Sigma Swim Birkerød |
1:56.55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Jonas Nervil Kistorp |
1997 |
|
574 |
27.07 |
57.74 |
1:29.54 |
|
2:02.72 |
|
|
Lyngby Svømmeklub |
1:57.32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Lukas Storm |
1999 |
|
628 |
27.50 |
58.11 |
1:28.95 |
|
1:59.06 |
|
|
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
1:56.62 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Andreas Mårtensson |
1997 |
|
628 |
27.57 |
57.44 |
1:28.29 |
|
1:59.09 |
|
|
Sigma Swim Allerød |
1:57.43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
Marius Rasmussen |
1999 |
|
615 |
28.00 |
58.41 |
1:29.16 |
|
1:59.89 |
|
|
Svømmeklubben Syd |
1:56.71 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
Mads Tornow Rasmussen |
2000 |
|
595 |
27.58 |
58.59 |
1:29.20 |
|
2:01.27 |
|
|
Slangerup Svømmeklub |
1:59.90 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
Matthias Hansen |
2001 |
|
566 |
28.42 |
59.50 |
1:31.57 |
|
2:03.24 |
|
|
Slagelse Svømmeklub |
2:00.40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
Markus Bøjsen |
1999 |
|
559 |
28.62 |
59.61 |
1:31.71 |
|
2:03.81 |
|
|
Holbæk Svømme Klub |
1:57.28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
Lucas Bruun Strøbek |
2001 |
|
545 |
28.62 |
59.63 |
1:32.86 |
|
2:04.86 |
|
|
Gentofte Svømme Klub |
2:00.27 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
William Textor Broch |
2001 |
|
541 |
27.82 |
1:00.28 |
1:32.42 |
|
2:05.15 |
|
|
Lyngby Svømmeklub |
2:01.93 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Oprettet af WinGrodan 1.25.10 |
Udskriftsdato |
04 marts 2017 |
Licens til Svømmeklubben Triton |
Udskriftstidspunkt |
17:19 |
|
Resultat Løb 15 (Indledende) - Med point og mellemtider
Resultat Løb 15 (Indledende) - Med point og mellemtider |
|
|
Stævne navn |
Øst Junior/Senior Langbane |
|
Udskriftsdato |
04 marts 2017 |
|
|
Stævne by |
Ballerup |
|
Udskriftstidspunkt |
10:09 |
|
|
Arrangør |
Dansk Svømmeunion & Triton Ballerup |
|
|
|
|
|
Bassin |
50m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
03 marts 2017 |
|
|
|
|
|
|
Løb 15, 400m Medley Damer, Indledende |
Dansk Rekord Senior: Julie Hjorth-Hansen (1984) 4:38.20 2009-08-02 |
Dansk Rekord Junior: Katrine Bukh Villesen (2000) 4:51.17 2016-07-06 |
|
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
100m |
200m |
300m |
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
Anmtid |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Camilla Dufour |
1996 |
|
|
1:07.50 |
2:30.57 |
4:03.05 |
|
5:15.22 |
|
|
Sigma Swim Allerød |
5:17.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Eva Olsen |
2000 |
|
|
1:09.93 |
2:34.11 |
4:06.15 |
|
5:16.21 |
|
|
Gladsaxe Svømmeklub |
5:10.98 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Kaya Fjeldsted Kristensen |
2002 |
|
|
1:15.55 |
2:38.04 |
4:06.08 |
|
5:16.51 |
|
|
Roskilde Svømning |
5:08.15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Emma Lyngby Larsen |
1998 |
|
|
1:12.95 |
2:38.37 |
4:08.70 |
|
5:22.40 |
|
|
Svømmeklubben Triton Ballerup |
5:13.09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Thea Laurberg Simonsen |
1997 |
|
|
1:11.92 |
2:34.76 |
4:10.67 |
|
5:25.36 |
|
|
Lyngby Svømmeklub |
5:22.48 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Anna Aavang Brendstrup |
2000 |
|
|
1:13.93 |
2:36.99 |
4:14.80 |
|
5:25.38 |
|
|
Roskilde Svømning |
5:13.58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Sofie Louise Nimb |
2001 |
|
|
1:13.51 |
2:36.00 |
4:13.36 |
|
5:26.09 |
|
|
Gentofte Svømme Klub |
5:15.57 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Regitze Gotthard |
2002 |
|
|
1:15.95 |
2:43.66 |
4:11.48 |
|
5:26.64 |
|
|
Slagelse Svømmeklub |
5:20.86 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Amanda Egerod Lund |
2000 |
|
|
1:13.98 |
2:40.10 |
4:16.42 |
|
5:27.54 |
|
|
Sigma Swim Allerød |
5:09.80 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Line Strandby |
2001 |
|
|
1:16.47 |
2:40.56 |
4:15.03 |
|
5:30.17 |
|
|
Svømmeklubben Triton Ballerup |
5:17.19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
Zenia Aarestrup |
2001 |
|
|
1:16.44 |
2:38.68 |
4:14.09 |
|
5:32.44 |
|
|
Gladsaxe Svømmeklub |
5:14.51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
Mikkeline Mentz |
2001 |
|
|
1:18.08 |
2:46.46 |
4:19.65 |
|
5:35.10 |
|
|
Holbæk Svømme Klub |
5:24.16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
Cæcilie Buchholt Johansen |
2001 |
|
|
1:17.39 |
2:40.98 |
4:20.03 |
|
5:35.71 |
|
|
Slangerup Svømmeklub |
5:20.76 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
Helena Berg Wenk |
2000 |
|
|
1:16.21 |
2:43.51 |
4:21.53 |
|
5:36.54 |
|
|
Svømmeklubben Triton Ballerup |
5:17.93 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
Mille Graasbøll |
2002 |
|
|
1:18.86 |
2:45.41 |
4:23.94 |
|
5:37.51 |
|
|
Sigma Swim Allerød |
5:29.36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
Emilie Nyegaard |
2001 |
|
|
1:15.33 |
2:51.33 |
4:19.75 |
|
5:37.87 |
|
|
Svømmeklubben Triton Ballerup |
5:28.23 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
Emma Mikkelsen |
2001 |
|
|
1:20.98 |
2:53.53 |
4:22.82 |
|
5:38.73 |
|
|
Vest-Brøndby |
5:33.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
Alberte Fie Petersen |
2002 |
|
|
1:14.27 |
2:41.62 |
4:25.12 |
|
5:39.65 |
|
|
Roskilde Svømning |
5:38.34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
Katharina N Møller |
2001 |
|
|
1:22.87 |
2:48.73 |
4:21.77 |
|
5:41.47 |
|
|
Vest-Brøndby |
5:35.05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
Sofie Hertzberg |
2002 |
|
|
1:17.74 |
2:51.13 |
4:25.42 |
|
5:42.08 |
|
|
Vallensbæk IF Af 1939 |
5:27.78 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
Isa Hovmand |
2000 |
|
|
1:21.03 |
2:45.99 |
4:24.40 |
|
5:42.62 |
|
|
Svømmeklubben Syd |
5:17.96 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
Isabel K. Eriksen |
2001 |
|
|
1:14.19 |
2:45.09 |
4:25.70 |
|
5:42.62 |
|
|
Svømmeklubben Triton Ballerup |
5:33.18 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
Jasmin Larsen |
2002 |
|
|
1:19.39 |
2:45.21 |
4:28.39 |
|
5:44.25 |
|
|
Ringsted Svømme Klub |
5:42.40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
Katrine Brandt Nielsen |
2002 |
|
|
1:17.03 |
2:46.72 |
4:27.89 |
|
5:44.29 |
|
|
Lyngby Svømmeklub |
5:42.77 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
Cecilie Porsdal |
2002 |
|
|
1:18.04 |
2:46.12 |
4:26.64 |
|
5:44.33 |
|
|
Sigma Swim Birkerød |
5:35.55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
Johanne B. Hansen |
2002 |
|
|
1:21.43 |
2:50.74 |
4:29.11 |
|
5:46.20 |
|
|
Svømmeklubben Triton Ballerup |
5:33.63 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
Karina Garne Larsen |
2000 |
|
|
1:18.20 |
2:47.23 |
4:27.78 |
|
5:47.04 |
|
|
Sigma Swim Allerød |
5:33.29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
28 |
Sofie Strandby |
1999 |
|
|
1:18.07 |
2:53.93 |
4:26.73 |
|
5:49.54 |
|
|
Svømmeklubben Triton Ballerup |
5:27.70 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
29 |
Amanda Hietala |
2002 |
|
|
1:21.83 |
2:50.11 |
4:32.45 |
|
5:55.06 |
|
|
Helsingør Svømmeklub |
5:45.93 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Caroline Waage Nowak |
2001 |
|
|
|
|
|
|
DSQ |
Flyben v. 297m |
|
Gentofte Svømme Klub |
5:30.37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Oprettet af WinGrodan 1.25.10 |
Udskriftsdato |
04 marts 2017 |
Licens til Svømmeklubben Triton |
Udskriftstidspunkt |
10:09 |
|
Resultat Løb 15 (Finaler) - Med point og mellemtider
Resultat Løb 15 (Finaler) - Med point og mellemtider |
|
|
Stævne navn |
Øst Junior/Senior Langbane |
|
Udskriftsdato |
04 marts 2017 |
|
|
Stævne by |
Ballerup |
|
Udskriftstidspunkt |
17:37 |
|
|
Arrangør |
Dansk Svømmeunion & Triton Ballerup |
|
|
|
|
|
Bassin |
50m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
03 marts 2017 |
|
|
|
|
|
|
Løb 15, 400m Medley Damer, Finaler |
Dansk Rekord Senior: Julie Hjorth-Hansen (1984) 4:38.20 2009-08-02 |
Dansk Rekord Junior: Katrine Bukh Villesen (2000) 4:51.17 2016-07-06 |
|
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
100m |
200m |
300m |
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
Anmtid |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Mia Steen Duus |
2001 |
|
734 |
1:05.44 |
2:25.09 |
3:48.28 |
|
4:55.15 |
|
|
Sigma Swim Birkerød |
4:53.42 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Marina Heller Hansen |
1994 |
|
677 |
1:06.94 |
2:24.92 |
3:56.13 |
|
5:03.32 |
|
|
Sigma Swim Allerød |
4:57.44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Sofie Hansen |
2002 |
|
667 |
1:09.64 |
2:26.56 |
3:55.32 |
|
5:04.72 |
|
|
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
4:51.69 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Laura Findahl Andersen |
2001 |
|
656 |
1:09.94 |
2:29.72 |
3:55.44 |
|
5:06.41 |
|
|
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
4:55.53 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Anna Boutrup |
1998 |
|
640 |
1:11.98 |
2:33.07 |
4:00.58 |
|
5:08.98 |
|
|
Sigma Swim Birkerød |
4:55.36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Frederikke Echardt |
2002 |
|
631 |
1:13.91 |
2:35.11 |
3:59.19 |
|
5:10.45 |
|
|
Svømmeklubben Triton Ballerup |
5:04.47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Camilla Dufour |
1996 |
|
603 |
1:07.50 |
2:30.57 |
4:03.05 |
|
5:15.22 |
|
|
Sigma Swim Allerød |
5:17.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Eva Olsen |
2000 |
|
597 |
1:09.93 |
2:34.11 |
4:06.15 |
|
5:16.21 |
|
|
Gladsaxe Svømmeklub |
5:10.98 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Kaya Fjeldsted Kristensen |
2002 |
|
595 |
1:15.55 |
2:38.04 |
4:06.08 |
|
5:16.51 |
|
|
Roskilde Svømning |
5:08.15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Emma Lyngby Larsen |
1998 |
|
563 |
1:12.95 |
2:38.37 |
4:08.70 |
|
5:22.40 |
|
|
Svømmeklubben Triton Ballerup |
5:13.09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
Sara Krog Christoffersen |
1996 |
|
552 |
1:15.29 |
2:42.05 |
4:10.27 |
|
5:24.56 |
|
|
Sigma Swim Birkerød |
5:07.55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
Thea Laurberg Simonsen |
1997 |
|
548 |
1:11.92 |
2:34.76 |
4:10.67 |
|
5:25.36 |
|
|
Lyngby Svømmeklub |
5:22.48 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
Anna Aavang Brendstrup |
2000 |
|
548 |
1:13.93 |
2:36.99 |
4:14.80 |
|
5:25.38 |
|
|
Roskilde Svømning |
5:13.58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
Sofie Louise Nimb |
2001 |
|
544 |
1:13.51 |
2:36.00 |
4:13.36 |
|
5:26.09 |
|
|
Gentofte Svømme Klub |
5:15.57 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
Regitze Gotthard |
2002 |
|
542 |
1:15.95 |
2:43.66 |
4:11.48 |
|
5:26.64 |
|
|
Slagelse Svømmeklub |
5:20.86 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
Amanda Egerod Lund |
2000 |
|
537 |
1:13.98 |
2:40.10 |
4:16.42 |
|
5:27.54 |
|
|
Sigma Swim Allerød |
5:09.80 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
Line Strandby |
2001 |
|
525 |
1:16.47 |
2:40.56 |
4:15.03 |
|
5:30.17 |
|
|
Svømmeklubben Triton Ballerup |
5:17.19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
Zenia Aarestrup |
2001 |
|
514 |
1:16.44 |
2:38.68 |
4:14.09 |
|
5:32.44 |
|
|
Gladsaxe Svømmeklub |
5:14.51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
Mikkeline Mentz |
2001 |
|
502 |
1:18.08 |
2:46.46 |
4:19.65 |
|
5:35.10 |
|
|
Holbæk Svømme Klub |
5:24.16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
Cæcilie Buchholt Johansen |
2001 |
|
499 |
1:17.39 |
2:40.98 |
4:20.03 |
|
5:35.71 |
|
|
Slangerup Svømmeklub |
5:20.76 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
Helena Berg Wenk |
2000 |
|
495 |
1:16.21 |
2:43.51 |
4:21.53 |
|
5:36.54 |
|
|
Svømmeklubben Triton Ballerup |
5:17.93 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
Mille Graasbøll |
2002 |
|
491 |
1:18.86 |
2:45.41 |
4:23.94 |
|
5:37.51 |
|
|
Sigma Swim Allerød |
5:29.36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
Emilie Nyegaard |
2001 |
|
489 |
1:15.33 |
2:51.33 |
4:19.75 |
|
5:37.87 |
|
|
Svømmeklubben Triton Ballerup |
5:28.23 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
Emma Mikkelsen |
2001 |
|
486 |
1:20.98 |
2:53.53 |
4:22.82 |
|
5:38.73 |
|
|
Vest-Brøndby |
5:33.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
Alberte Fie Petersen |
2002 |
|
482 |
1:14.27 |
2:41.62 |
4:25.12 |
|
5:39.65 |
|
|
Roskilde Svømning |
5:38.34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
Katharina N Møller |
2001 |
|
474 |
1:22.87 |
2:48.73 |
4:21.77 |
|
5:41.47 |
|
|
Vest-Brøndby |
5:35.05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
Sofie Hertzberg |
2002 |
|
472 |
1:17.74 |
2:51.13 |
4:25.42 |
|
5:42.08 |
|
|
Vallensbæk IF Af 1939 |
5:27.78 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
28 |
Isa Hovmand |
2000 |
|
469 |
1:21.03 |
2:45.99 |
4:24.40 |
|
5:42.62 |
|
|
Svømmeklubben Syd |
5:17.96 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
28 |
Isabel K. Eriksen |
2001 |
|
469 |
1:14.19 |
2:45.09 |
4:25.70 |
|
5:42.62 |
|
|
Svømmeklubben Triton Ballerup |
5:33.18 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
30 |
Jasmin Larsen |
2002 |
|
463 |
1:19.39 |
2:45.21 |
4:28.39 |
|
5:44.25 |
|
|
Ringsted Svømme Klub |
5:42.40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
31 |
Katrine Brandt Nielsen |
2002 |
|
463 |
1:17.03 |
2:46.72 |
4:27.89 |
|
5:44.29 |
|
|
Lyngby Svømmeklub |
5:42.77 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
32 |
Cecilie Porsdal |
2002 |
|
462 |
1:18.04 |
2:46.12 |
4:26.64 |
|
5:44.33 |
|
|
Sigma Swim Birkerød |
5:35.55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
33 |
Johanne B. Hansen |
2002 |
|
455 |
1:21.43 |
2:50.74 |
4:29.11 |
|
5:46.20 |
|
|
Svømmeklubben Triton Ballerup |
5:33.63 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
34 |
Karina Garne Larsen |
2000 |
|
452 |
1:18.20 |
2:47.23 |
4:27.78 |
|
5:47.04 |
|
|
Sigma Swim Allerød |
5:33.29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
35 |
Sofie Strandby |
1999 |
|
442 |
1:18.07 |
2:53.93 |
4:26.73 |
|
5:49.54 |
|
|
Svømmeklubben Triton Ballerup |
5:27.70 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
36 |
Amanda Hietala |
2002 |
|
422 |
1:21.83 |
2:50.11 |
4:32.45 |
|
5:55.06 |
|
|
Helsingør Svømmeklub |
5:45.93 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Anne-Sofie Lindblad |
1997 |
|
|
|
|
|
|
DNS |
|
|
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
5:05.73 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Caroline Waage Nowak |
2001 |
|
|
|
|
|
|
DSQ |
Flyben v. 297m |
|
Gentofte Svømme Klub |
5:30.37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Oprettet af WinGrodan 1.25.10 |
Udskriftsdato |
04 marts 2017 |
Licens til Svømmeklubben Triton |
Udskriftstidspunkt |
17:37 |
|
Resultat Løb 16 (Indledende) - Med point og mellemtider
Resultat Løb 16 (Indledende) - Med point og mellemtider |
|
|
Stævne navn |
Øst Junior/Senior Langbane |
|
Udskriftsdato |
04 marts 2017 |
|
|
Stævne by |
Ballerup |
|
Udskriftstidspunkt |
10:20 |
|
|
Arrangør |
Dansk Svømmeunion & Triton Ballerup |
|
|
|
|
|
Bassin |
50m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
03 marts 2017 |
|
|
|
|
|
|
Løb 16, 400m Medley Herrer, Indledende |
Dansk Rekord Senior: Chris Christensen (1988) 4:16.78 2009-09-02 |
Dansk Rekord Junior: Jacob Carstensen (1978) 4:25.23 1995-07-20 |
|
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
100m |
200m |
300m |
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
Anmtid |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Alfred August Grubert |
2001 |
|
|
1:06.29 |
2:18.22 |
3:43.70 |
|
4:52.04 |
|
|
Gladsaxe Svømmeklub |
4:54.97 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Mikkel S. Hansen |
2000 |
|
|
1:07.24 |
2:27.99 |
3:48.40 |
|
4:57.20 |
|
|
Svømmeklubben Triton Ballerup |
4:54.83 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Rasmus Langvad |
2000 |
|
|
1:04.67 |
2:24.90 |
3:57.19 |
|
5:06.22 |
|
|
Glostrup Svømmeklub |
5:04.74 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Frederik Bornemann |
2001 |
|
|
1:07.69 |
2:27.62 |
3:59.83 |
|
5:07.08 |
|
|
Sigma Swim Allerød |
4:54.59 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Anders Engtorp Olesen |
1999 |
|
|
1:11.31 |
2:31.74 |
3:58.98 |
|
5:12.15 |
|
|
Roskilde Svømning |
4:59.22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Niels Paulli Sparholt |
2000 |
|
|
1:11.34 |
2:33.14 |
4:05.28 |
|
5:12.43 |
|
|
Svømmeklubben Triton Ballerup |
4:58.52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Mert Kaya |
2001 |
|
|
1:09.02 |
2:31.77 |
4:04.89 |
|
5:16.57 |
|
|
Køge Svømmeklub |
5:06.91 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Kristian Torp |
2000 |
|
|
1:08.18 |
2:32.40 |
4:03.11 |
|
5:17.90 |
|
|
Sigma Swim Birkerød |
5:06.17 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Lucas Hoffmann |
2000 |
|
|
1:08.46 |
2:34.51 |
4:01.71 |
|
5:18.07 |
|
|
Helsingør Svømmeklub |
5:03.65 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Oprettet af WinGrodan 1.25.10 |
Udskriftsdato |
04 marts 2017 |
Licens til Svømmeklubben Triton |
Udskriftstidspunkt |
10:20 |
|
Resultat Løb 16 (Finaler) - Med point og mellemtider
Resultat Løb 16 (Finaler) - Med point og mellemtider |
|
|
Stævne navn |
Øst Junior/Senior Langbane |
|
Udskriftsdato |
04 marts 2017 |
|
|
Stævne by |
Ballerup |
|
Udskriftstidspunkt |
17:37 |
|
|
Arrangør |
Dansk Svømmeunion & Triton Ballerup |
|
|
|
|
|
Bassin |
50m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
03 marts 2017 |
|
|
|
|
|
|
Løb 16, 400m Medley Herrer, Finaler |
Dansk Rekord Senior: Chris Christensen (1988) 4:16.78 2009-09-02 |
Dansk Rekord Junior: Jacob Carstensen (1978) 4:25.23 1995-07-20 |
|
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
100m |
200m |
300m |
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
Anmtid |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Jacob M. Jørgensen |
1997 |
|
677 |
1:01.84 |
2:17.71 |
3:34.13 |
|
4:37.60 |
|
|
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
4:23.08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Alexander Aslak Nørgaard |
2000 |
|
638 |
1:02.17 |
2:15.93 |
3:37.48 |
|
4:43.21 |
|
|
Søllerød Svømmeklub |
4:36.56 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Arthur Dalén Ellegaard |
2001 |
|
608 |
1:04.36 |
2:20.01 |
3:43.74 |
|
4:47.73 |
|
|
Lyngby Svømmeklub |
4:36.20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Lucas Bruun Strøbek |
2001 |
|
594 |
1:07.88 |
2:22.64 |
3:44.31 |
|
4:50.02 |
|
|
Gentofte Svømme Klub |
4:43.12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Alfred August Grubert |
2001 |
|
582 |
1:06.29 |
2:18.22 |
3:43.70 |
|
4:52.04 |
|
|
Gladsaxe Svømmeklub |
4:54.97 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Ulrik Blach Petersen |
2001 |
|
571 |
1:08.04 |
2:24.74 |
3:46.00 |
|
4:53.80 |
|
|
Sigma Swim Birkerød |
4:51.69 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Mikkel Fogelberg Handberg |
1998 |
|
567 |
1:05.12 |
2:19.55 |
3:46.64 |
|
4:54.51 |
|
|
Svømmeklubben Triton Ballerup |
4:50.69 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Mikkel S. Hansen |
2000 |
|
552 |
1:07.24 |
2:27.99 |
3:48.40 |
|
4:57.20 |
|
|
Svømmeklubben Triton Ballerup |
4:54.83 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Johan Joensen |
2000 |
|
535 |
1:02.37 |
2:22.44 |
3:47.38 |
|
5:00.23 |
|
|
Svømmeklubben Triton Ballerup |
4:49.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Rasmus Langvad |
2000 |
|
504 |
1:04.67 |
2:24.90 |
3:57.19 |
|
5:06.22 |
|
|
Glostrup Svømmeklub |
5:04.74 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
Frederik Bornemann |
2001 |
|
500 |
1:07.69 |
2:27.62 |
3:59.83 |
|
5:07.08 |
|
|
Sigma Swim Allerød |
4:54.59 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
Markus Bøjsen |
1999 |
|
494 |
1:08.36 |
2:29.50 |
3:59.14 |
|
5:08.44 |
|
|
Holbæk Svømme Klub |
4:53.40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
Anders Engtorp Olesen |
1999 |
|
476 |
1:11.31 |
2:31.74 |
3:58.98 |
|
5:12.15 |
|
|
Roskilde Svømning |
4:59.22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
Niels Paulli Sparholt |
2000 |
|
475 |
1:11.34 |
2:33.14 |
4:05.28 |
|
5:12.43 |
|
|
Svømmeklubben Triton Ballerup |
4:58.52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
Mert Kaya |
2001 |
|
456 |
1:09.02 |
2:31.77 |
4:04.89 |
|
5:16.57 |
|
|
Køge Svømmeklub |
5:06.91 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
Kristian Torp |
2000 |
|
451 |
1:08.18 |
2:32.40 |
4:03.11 |
|
5:17.90 |
|
|
Sigma Swim Birkerød |
5:06.17 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
Lucas Hoffmann |
2000 |
|
450 |
1:08.46 |
2:34.51 |
4:01.71 |
|
5:18.07 |
|
|
Helsingør Svømmeklub |
5:03.65 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Oprettet af WinGrodan 1.25.10 |
Udskriftsdato |
04 marts 2017 |
Licens til Svømmeklubben Triton |
Udskriftstidspunkt |
17:37 |
|
Resultat Løb 17 (Indledende) - Med point og mellemtider
Resultat Løb 17 (Indledende) - Med point og mellemtider |
|
|
Stævne navn |
Øst Junior/Senior Langbane |
|
Udskriftsdato |
04 marts 2017 |
|
|
Stævne by |
Ballerup |
|
Udskriftstidspunkt |
11:18 |
|
|
Arrangør |
Dansk Svømmeunion & Triton Ballerup |
|
|
|
|
|
Bassin |
50m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
03 marts 2017 |
|
|
|
|
|
|
Løb 17, 200m Butterfly Damer, Indledende |
Dansk Rekord Senior: Micha Østergaard (1987) 2:07.44 2009-07-29 |
Dansk Rekord Junior: Katrine Bukh Villesen (2000) 2:14.03 2016-04-13 |
|
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
Anmtid |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Maj Howardsen |
1997 |
|
693 |
31.30 |
1:06.15 |
1:41.29 |
|
2:17.62 |
|
|
Sigma Swim Allerød |
2:15.14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Caroline Erichsen |
1998 |
|
641 |
29.67 |
1:05.36 |
1:41.95 |
|
2:21.24 |
|
|
Sigma Swim Birkerød |
2:17.17 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Regitze Gaard |
2001 |
|
640 |
31.29 |
1:08.00 |
1:44.61 |
|
2:21.31 |
|
|
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
2:14.35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Marina Heller Hansen |
1994 |
|
639 |
31.60 |
1:08.38 |
1:44.36 |
|
2:21.35 |
|
|
Sigma Swim Allerød |
2:15.26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Camilla Dufour |
1996 |
|
573 |
31.41 |
1:09.05 |
1:47.60 |
|
2:26.62 |
|
|
Sigma Swim Allerød |
2:20.62 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Ingrid Bo Andersen |
2001 |
|
565 |
31.73 |
1:08.45 |
1:45.85 |
|
2:27.33 |
|
|
Svømmeklubben Triton Ballerup |
2:17.92 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Thyra Jørgensen |
2002 |
|
555 |
31.41 |
1:08.95 |
1:46.58 |
|
2:28.19 |
|
|
Svømmeklubben Syd |
2:28.43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Katja Kjær Nielsen |
2002 |
|
555 |
32.79 |
1:10.13 |
1:48.62 |
|
2:28.20 |
|
|
Ringsted Svømme Klub |
2:30.13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Lise-Lotte Larsen Bentin |
1997 |
|
543 |
32.08 |
1:08.14 |
1:46.86 |
|
2:29.28 |
|
|
Sigma Swim Allerød |
2:21.61 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Victoria Vorm |
2001 |
|
534 |
32.02 |
1:10.63 |
1:49.00 |
|
2:30.11 |
|
|
Vallensbæk IF Af 1939 |
2:24.54 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
Ida T Mose |
2002 |
|
498 |
32.64 |
1:11.42 |
1:52.56 |
|
2:33.62 |
|
|
Glostrup Svømmeklub |
2:29.05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
Sarah Missing |
2001 |
|
492 |
34.27 |
1:14.39 |
1:55.89 |
|
2:34.23 |
|
|
Vest-Brøndby |
2:22.78 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
Liva Schmid |
2000 |
|
470 |
32.43 |
1:12.44 |
1:54.36 |
|
2:36.59 |
|
|
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
2:23.55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
Ida Maria Nielsen |
2000 |
|
466 |
33.42 |
1:12.58 |
1:53.48 |
|
2:37.05 |
|
|
Holbæk Svømme Klub |
2:28.97 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
Camilla Hougaard |
2002 |
|
430 |
35.12 |
1:15.77 |
1:57.86 |
|
2:41.27 |
|
|
Swim Team Taastrup - VATCPH |
2:33.52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
Alberte Fie Petersen |
2002 |
|
427 |
36.06 |
1:17.42 |
1:58.91 |
|
2:41.64 |
|
|
Roskilde Svømning |
2:37.69 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
Maria Caroline Krumbak |
2000 |
|
425 |
33.13 |
1:11.84 |
1:55.81 |
|
2:42.00 |
Deltager ikke i finalen |
|
Herlufsholm Svømmeklub |
2:30.64 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
Laura Lange |
2001 |
|
399 |
35.22 |
1:17.29 |
2:00.92 |
|
2:45.37 |
Deltager ikke i finalen |
|
Hvidovre Svømme Klub |
2:28.24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
Isabel K. Eriksen |
2001 |
|
394 |
33.68 |
1:15.40 |
1:58.46 |
|
2:46.06 |
|
|
Svømmeklubben Triton Ballerup |
2:37.79 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
Matilde Weibel |
2002 |
|
390 |
35.27 |
1:18.16 |
2:01.72 |
|
2:46.61 |
Deltager ikke i finalen |
|
Hillerød Svømmeklub |
2:44.07 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
Emilia Steen |
2002 |
|
293 |
34.48 |
1:16.72 |
2:09.35 |
|
3:03.30 |
|
|
Rønne Svømme Klub |
2:31.54 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Oprettet af WinGrodan 1.25.10 |
Udskriftsdato |
04 marts 2017 |
Licens til Svømmeklubben Triton |
Udskriftstidspunkt |
11:18 |
|
Resultat Løb 17 (Finaler) - Med point og mellemtider
Resultat Løb 17 (Finaler) - Med point og mellemtider |
|
|
Stævne navn |
Øst Junior/Senior Langbane |
|
Udskriftsdato |
04 marts 2017 |
|
|
Stævne by |
Ballerup |
|
Udskriftstidspunkt |
17:50 |
|
|
Arrangør |
Dansk Svømmeunion & Triton Ballerup |
|
|
|
|
|
Bassin |
50m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
03 marts 2017 |
|
|
|
|
|
|
Løb 17, 200m Butterfly Damer, Finaler |
Dansk Rekord Senior: Micha Østergaard (1987) 2:07.44 2009-07-29 |
Dansk Rekord Junior: Katrine Bukh Villesen (2000) 2:14.03 2016-04-13 |
|
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
Anmtid |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Marina Heller Hansen |
1994 |
|
721 |
30.13 |
1:05.55 |
1:40.47 |
|
2:15.83 |
|
|
Sigma Swim Allerød |
2:15.26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Maj Howardsen |
1997 |
|
720 |
30.97 |
1:05.24 |
1:39.80 |
|
2:15.88 |
|
|
Sigma Swim Allerød |
2:15.14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Caroline Erichsen |
1998 |
|
675 |
30.02 |
1:05.42 |
1:40.54 |
|
2:18.85 |
|
|
Sigma Swim Birkerød |
2:17.17 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Regitze Gaard |
2001 |
|
662 |
31.71 |
1:07.08 |
1:43.16 |
|
2:19.70 |
|
|
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
2:14.35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Camilla Dufour |
1996 |
|
585 |
31.30 |
1:07.63 |
1:45.78 |
|
2:25.62 |
|
|
Sigma Swim Allerød |
2:20.62 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Ingrid Bo Andersen |
2001 |
|
573 |
32.52 |
1:09.12 |
1:47.69 |
|
2:26.63 |
|
|
Svømmeklubben Triton Ballerup |
2:17.92 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Thyra Jørgensen |
2002 |
|
539 |
31.78 |
1:09.94 |
1:48.82 |
|
2:29.65 |
|
|
Svømmeklubben Syd |
2:28.43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Katja Kjær Nielsen |
2002 |
|
537 |
33.31 |
1:10.07 |
1:50.34 |
|
2:29.82 |
|
|
Ringsted Svømme Klub |
2:30.13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Victoria Vorm |
2001 |
|
543 |
33.04 |
1:11.64 |
1:49.10 |
|
2:29.27 |
|
|
Vallensbæk IF Af 1939 |
2:24.54 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Ida T Mose |
2002 |
|
500 |
32.67 |
1:11.27 |
1:51.96 |
|
2:33.37 |
|
|
Glostrup Svømmeklub |
2:29.05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
Sarah Missing |
2001 |
|
489 |
32.98 |
1:12.53 |
1:53.93 |
|
2:34.51 |
|
|
Vest-Brøndby |
2:22.78 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
Lise-Lotte Larsen Bentin |
1997 |
|
486 |
31.97 |
1:10.42 |
1:51.15 |
|
2:34.90 |
|
|
Sigma Swim Allerød |
2:21.61 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
Ida Maria Nielsen |
2000 |
|
486 |
33.94 |
1:12.45 |
1:54.41 |
|
2:34.91 |
|
|
Holbæk Svømme Klub |
2:28.97 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
Camilla Hougaard |
2002 |
|
458 |
33.78 |
1:14.01 |
1:54.81 |
|
2:37.97 |
|
|
Swim Team Taastrup - VATCPH |
2:33.52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
Alberte Fie Petersen |
2002 |
|
454 |
35.73 |
1:14.97 |
1:57.72 |
|
2:38.42 |
|
|
Roskilde Svømning |
2:37.69 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Liva Schmid |
2000 |
|
|
|
|
|
|
|
Akut syg |
|
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
2:23.55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Oprettet af WinGrodan 1.25.10 |
Udskriftsdato |
04 marts 2017 |
Licens til Svømmeklubben Triton |
Udskriftstidspunkt |
17:50 |
|
Resultat Løb 18 (Indledende) - Med point og mellemtider
Resultat Løb 18 (Indledende) - Med point og mellemtider |
|
|
Stævne navn |
Øst Junior/Senior Langbane |
|
Udskriftsdato |
04 marts 2017 |
|
|
Stævne by |
Ballerup |
|
Udskriftstidspunkt |
11:41 |
|
|
Arrangør |
Dansk Svømmeunion & Triton Ballerup |
|
|
|
|
|
Bassin |
50m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
03 marts 2017 |
|
|
|
|
|
|
Løb 18, 200m Butterfly Herrer, Indledende |
Dansk Rekord Senior: Viktor Bromer (1993) 1:54.47 2015-08-04 |
Dansk Rekord Junior: Viktor B. Bromer (1993) 2:01.35 2009-07-23 |
|
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
Anmtid |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Mikkel-Emil Rosenbom |
1999 |
|
644 |
28.06 |
1:01.82 |
1:34.93 |
|
2:09.07 |
|
|
Lyngby Svømmeklub |
2:01.42 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Frederik Dalhøj Paulsen |
1998 |
|
637 |
27.79 |
1:01.64 |
1:34.96 |
|
2:09.59 |
|
|
Sigma Swim Birkerød |
2:04.34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Arthur Dalén Ellegaard |
2001 |
|
586 |
29.52 |
1:03.91 |
1:38.13 |
|
2:13.18 |
Deltager ikke i finalen |
|
Lyngby Svømmeklub |
2:09.10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Matthias Hansen |
2001 |
|
586 |
30.08 |
1:04.85 |
1:39.38 |
|
2:13.20 |
|
|
Slagelse Svømmeklub |
2:10.87 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Anton Borring Andersen |
1999 |
|
579 |
29.15 |
1:04.27 |
1:38.21 |
|
2:13.75 |
|
|
Sigma Swim Allerød |
2:06.38 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Joachim Bratt |
1995 |
|
575 |
29.28 |
1:03.83 |
1:38.03 |
|
2:14.07 |
|
|
Helsingør Svømmeklub |
2:04.51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Magnus Carstensen |
1999 |
|
570 |
28.81 |
1:03.64 |
1:38.05 |
|
2:14.46 |
|
|
Ringsted Svømme Klub |
2:07.16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Mads Hauge Sørensen |
1997 |
|
555 |
29.90 |
1:03.98 |
1:38.68 |
|
2:15.68 |
|
|
Køge Svømmeklub |
2:10.73 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Jonas Hansen |
2001 |
|
551 |
28.95 |
1:03.59 |
1:39.26 |
|
2:15.96 |
|
|
Slagelse Svømmeklub |
2:14.20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Oliver Christiansen |
1999 |
|
534 |
29.01 |
1:02.62 |
1:37.86 |
|
2:17.42 |
|
|
Helsinge Svømmeklub |
2:12.44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
Oliver Thor Sørensen |
2000 |
|
527 |
29.55 |
1:04.28 |
1:40.37 |
|
2:18.00 |
Deltager ikke i finalen |
|
Gladsaxe Svømmeklub |
2:09.72 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
Frederik Galving |
1998 |
|
526 |
28.25 |
1:02.37 |
1:38.40 |
|
2:18.08 |
Deltager ikke i finalen |
|
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
2:05.87 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
Philip Krogh Brønnicke |
2000 |
|
526 |
29.82 |
1:04.39 |
1:39.63 |
|
2:18.11 |
|
|
Køge Svømmeklub |
2:10.63 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
Emil Engels Henriksen |
1999 |
|
516 |
29.55 |
1:05.45 |
1:41.33 |
|
2:18.98 |
|
|
Sigma Swim Allerød |
2:10.25 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
Lasse Winther Andersen |
1994 |
|
515 |
32.16 |
1:07.48 |
1:43.36 |
|
2:19.04 |
|
|
Holbæk Svømme Klub |
2:13.97 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
Alexander Rendlev |
2001 |
|
515 |
32.05 |
1:06.23 |
1:43.29 |
|
2:19.09 |
|
|
Vallensbæk IF Af 1939 |
2:16.17 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
Mikkel Fogelberg Handberg |
1998 |
|
513 |
29.60 |
1:04.84 |
1:41.20 |
|
2:19.29 |
Deltager ikke i finalen |
|
Svømmeklubben Triton Ballerup |
2:13.99 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
Niels Ottosen |
1998 |
|
499 |
29.86 |
1:03.63 |
1:40.03 |
|
2:20.51 |
|
|
Holbæk Svømme Klub |
2:13.94 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
Magnus Vinjebo |
1999 |
|
483 |
30.11 |
1:06.12 |
1:43.08 |
|
2:22.09 |
|
|
Roskilde Svømning |
2:19.49 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
Joakim Brønnum |
1997 |
|
477 |
31.53 |
1:07.09 |
1:44.02 |
|
2:22.63 |
|
|
Holbæk Svømme Klub |
2:11.17 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
Frederik Nerving |
1997 |
|
471 |
30.64 |
1:06.65 |
1:44.46 |
|
2:23.27 |
Deltager ikke i finalen |
|
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
2:10.23 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
Mads Midtbøll |
1998 |
|
470 |
30.15 |
1:07.07 |
1:44.79 |
|
2:23.37 |
Deltager ikke i finalen |
|
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
2:14.24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
Hans Mølbak Petersen |
2001 |
|
453 |
30.84 |
1:05.07 |
1:43.71 |
|
2:25.17 |
|
|
Greve Svømmeklub |
2:16.98 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
Simon Krøyer Svendsen |
1999 |
|
437 |
30.74 |
1:05.70 |
1:43.36 |
|
2:26.87 |
|
|
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
2:13.36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
Ferdinand Wahl |
2000 |
|
437 |
30.97 |
1:07.42 |
1:47.46 |
|
2:26.94 |
|
|
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
2:26.49 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
Villads Bomholt Larsen |
2001 |
|
433 |
29.72 |
1:05.58 |
1:45.60 |
|
2:27.37 |
|
|
Helsingør Svømmeklub |
2:20.37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
Mads Emil Christensen |
1999 |
|
431 |
30.28 |
1:06.63 |
1:45.99 |
|
2:27.52 |
|
|
Køge Svømmeklub |
2:20.17 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
28 |
William S. Michaelsen |
2001 |
|
430 |
32.20 |
1:10.54 |
1:48.24 |
|
2:27.73 |
|
|
Frederikssund Svømmeklub |
2:34.39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
29 |
Felix Burmester |
1999 |
|
424 |
30.41 |
1:05.89 |
1:45.61 |
|
2:28.39 |
|
|
Helsingør Svømmeklub |
2:19.40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
30 |
Mikkel Møller-Jensen |
1995 |
|
420 |
31.50 |
1:06.63 |
1:46.96 |
|
2:28.82 |
Deltager ikke i finalen |
|
Hvidovre Svømme Klub |
2:16.81 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
31 |
Mikkel Samsøe Borch |
1997 |
|
419 |
29.87 |
1:06.71 |
1:45.32 |
|
2:28.92 |
Deltager ikke i finalen |
|
Hvidovre Svømme Klub |
2:19.11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
32 |
Christian Andersen |
1999 |
|
418 |
31.37 |
1:09.81 |
1:48.72 |
|
2:29.02 |
|
|
Søllerød Svømmeklub |
2:23.47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
33 |
Lars Thor Sørensen |
1999 |
|
405 |
29.30 |
1:05.53 |
1:44.74 |
|
2:30.68 |
|
|
Vest-Brøndby |
2:19.05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
34 |
Karl Bryde |
2000 |
|
338 |
32.21 |
1:11.94 |
1:54.49 |
|
2:40.00 |
|
|
Herlufsholm Svømmeklub |
2:26.85 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
35 |
Sebastian Jensen |
2001 |
|
314 |
34.95 |
1:17.38 |
2:00.30 |
|
2:43.95 |
|
|
Nakskov Svømme Klub |
2:28.97 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
36 |
Magnus Løhr |
2001 |
|
303 |
32.19 |
1:14.49 |
1:59.18 |
|
2:45.88 |
|
|
Herlufsholm Svømmeklub |
2:27.77 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
37 |
Mathias Persson |
2001 |
|
230 |
34.72 |
1:19.01 |
2:08.84 |
|
3:01.78 |
|
|
Svømmeklubben Triton Ballerup |
2:49.19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Oprettet af WinGrodan 1.25.10 |
Udskriftsdato |
04 marts 2017 |
Licens til Svømmeklubben Triton |
Udskriftstidspunkt |
11:41 |
|
Resultat Løb 18 (Finaler) - Med point og mellemtider
Resultat Løb 18 (Finaler) - Med point og mellemtider |
|
|
Stævne navn |
Øst Junior/Senior Langbane |
|
Udskriftsdato |
04 marts 2017 |
|
|
Stævne by |
Ballerup |
|
Udskriftstidspunkt |
17:57 |
|
|
Arrangør |
Dansk Svømmeunion & Triton Ballerup |
|
|
|
|
|
Bassin |
50m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
03 marts 2017 |
|
|
|
|
|
|
Løb 18, 200m Butterfly Herrer, Finaler |
Dansk Rekord Senior: Viktor Bromer (1993) 1:54.47 2015-08-04 |
Dansk Rekord Junior: Viktor B. Bromer (1993) 2:01.35 2009-07-23 |
|
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
Anmtid |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Mikkel-Emil Rosenbom |
1999 |
|
696 |
28.05 |
1:00.54 |
1:32.70 |
|
2:05.77 |
|
|
Lyngby Svømmeklub |
2:01.42 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Frederik Dalhøj Paulsen |
1998 |
|
645 |
27.84 |
1:01.45 |
1:34.55 |
|
2:09.05 |
|
|
Sigma Swim Birkerød |
2:04.34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Joachim Bratt |
1995 |
|
593 |
29.78 |
1:03.45 |
1:38.02 |
|
2:12.66 |
|
|
Helsingør Svømmeklub |
2:04.51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Anton Borring Andersen |
1999 |
|
577 |
29.77 |
1:05.62 |
1:39.25 |
|
2:13.87 |
|
|
Sigma Swim Allerød |
2:06.38 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Matthias Hansen |
2001 |
|
577 |
29.61 |
1:03.72 |
1:38.65 |
|
2:13.88 |
|
|
Slagelse Svømmeklub |
2:10.87 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Magnus Carstensen |
1999 |
|
577 |
29.58 |
1:04.86 |
1:39.64 |
|
2:13.93 |
|
|
Ringsted Svømme Klub |
2:07.16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Jonas Hansen |
2001 |
|
541 |
30.31 |
1:04.28 |
1:40.74 |
|
2:16.83 |
|
|
Slagelse Svømmeklub |
2:14.20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Mads Hauge Sørensen |
1997 |
|
515 |
30.39 |
1:04.64 |
1:41.07 |
|
2:19.06 |
|
|
Køge Svømmeklub |
2:10.73 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Lasse Winther Andersen |
1994 |
|
547 |
30.08 |
1:05.13 |
1:39.59 |
|
2:16.32 |
|
|
Holbæk Svømme Klub |
2:13.97 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Emil Engels Henriksen |
1999 |
|
531 |
30.55 |
1:06.13 |
1:42.15 |
|
2:17.66 |
|
|
Sigma Swim Allerød |
2:10.25 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
Alexander Rendlev |
2001 |
|
520 |
31.14 |
1:06.26 |
1:42.62 |
|
2:18.64 |
|
|
Vallensbæk IF Af 1939 |
2:16.17 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
Niels Ottosen |
1998 |
|
509 |
29.95 |
1:04.55 |
1:40.84 |
|
2:19.65 |
|
|
Holbæk Svømme Klub |
2:13.94 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
Oliver Christiansen |
1999 |
|
508 |
30.02 |
1:05.34 |
1:41.26 |
|
2:19.74 |
|
|
Helsinge Svømmeklub |
2:12.44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
Joakim Brønnum |
1997 |
|
494 |
31.02 |
1:04.72 |
1:43.87 |
|
2:21.03 |
|
|
Holbæk Svømme Klub |
2:11.17 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
Philip Krogh Brønnicke |
2000 |
|
474 |
29.75 |
1:06.27 |
1:43.50 |
|
2:23.01 |
|
|
Køge Svømmeklub |
2:10.63 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
Magnus Vinjebo |
1999 |
|
463 |
30.72 |
1:07.57 |
1:44.50 |
|
2:24.09 |
|
|
Roskilde Svømning |
2:19.49 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Oprettet af WinGrodan 1.25.10 |
Udskriftsdato |
04 marts 2017 |
Licens til Svømmeklubben Triton |
Udskriftstidspunkt |
17:57 |
|
Resultat Løb 19 (Indledende) - Med point og mellemtider
Resultat Løb 19 (Indledende) - Med point og mellemtider |
|
|
Stævne navn |
Øst Junior/Senior Langbane |
|
Udskriftsdato |
04 marts 2017 |
|
|
Stævne by |
Ballerup |
|
Udskriftstidspunkt |
11:47 |
|
|
Arrangør |
Dansk Svømmeunion & Triton Ballerup |
|
|
|
|
|
Bassin |
50m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
03 marts 2017 |
|
|
|
|
|
|
Løb 19, 100m Rygsvømning Damer, Indledende |
Dansk Rekord Senior: Mie Østergaard Nielsen (1996) 58.73 2016-05-19 |
Dansk Rekord Junior: Mie Østergaard Nielsen (1996) 59.69 2012-03-24 |
|
|
Oprettet af WinGrodan 1.25.10 |
Udskriftsdato |
04 marts 2017 |
Licens til Svømmeklubben Triton |
Udskriftstidspunkt |
11:47 |
|
Resultat Løb 19 (Finaler) - Med point og mellemtider
Resultat Løb 19 (Finaler) - Med point og mellemtider |
|
|
Stævne navn |
Øst Junior/Senior Langbane |
|
Udskriftsdato |
04 marts 2017 |
|
|
Stævne by |
Ballerup |
|
Udskriftstidspunkt |
18:07 |
|
|
Arrangør |
Dansk Svømmeunion & Triton Ballerup |
|
|
|
|
|
Bassin |
50m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
03 marts 2017 |
|
|
|
|
|
|
Løb 19, 100m Rygsvømning Damer, Finaler |
Dansk Rekord Senior: Mie Østergaard Nielsen (1996) 58.73 2016-05-19 |
Dansk Rekord Junior: Mie Østergaard Nielsen (1996) 59.69 2012-03-24 |
|
|
Oprettet af WinGrodan 1.25.10 |
Udskriftsdato |
04 marts 2017 |
Licens til Svømmeklubben Triton |
Udskriftstidspunkt |
18:07 |
|
Resultat Løb 20 (Indledende) - Med point og mellemtider
Resultat Løb 20 (Indledende) - Med point og mellemtider |
|
|
Stævne navn |
Øst Junior/Senior Langbane |
|
Udskriftsdato |
04 marts 2017 |
|
|
Stævne by |
Ballerup |
|
Udskriftstidspunkt |
11:58 |
|
|
Arrangør |
Dansk Svømmeunion & Triton Ballerup |
|
|
|
|
|
Bassin |
50m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
03 marts 2017 |
|
|
|
|
|
|
Løb 20, 100m Rygsvømning Herrer, Indledende |
Dansk Rekord Senior: Mathias Gydesen (1988) 54.41 2012-03-31 |
Dansk Rekord Junior: Daniel Skaaning (1993) 56.27 2011-03-30 |
|
|
Oprettet af WinGrodan 1.25.10 |
Udskriftsdato |
04 marts 2017 |
Licens til Svømmeklubben Triton |
Udskriftstidspunkt |
11:58 |
|
Resultat Løb 20 (Finaler) - Med point og mellemtider
Resultat Løb 20 (Finaler) - Med point og mellemtider |
|
|
Stævne navn |
Øst Junior/Senior Langbane |
|
Udskriftsdato |
04 marts 2017 |
|
|
Stævne by |
Ballerup |
|
Udskriftstidspunkt |
18:13 |
|
|
Arrangør |
Dansk Svømmeunion & Triton Ballerup |
|
|
|
|
|
Bassin |
50m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
03 marts 2017 |
|
|
|
|
|
|
Løb 20, 100m Rygsvømning Herrer, Finaler |
Dansk Rekord Senior: Mathias Gydesen (1988) 54.41 2012-03-31 |
Dansk Rekord Junior: Daniel Skaaning (1993) 56.27 2011-03-30 |
|
|
Oprettet af WinGrodan 1.25.10 |
Udskriftsdato |
04 marts 2017 |
Licens til Svømmeklubben Triton |
Udskriftstidspunkt |
18:13 |
|
Resultat Løb 21 (Indledende) - Med point og mellemtider
Resultat Løb 21 (Indledende) - Med point og mellemtider |
|
|
Stævne navn |
Øst Junior/Senior Langbane |
|
Udskriftsdato |
04 marts 2017 |
|
|
Stævne by |
Ballerup |
|
Udskriftstidspunkt |
12:08 |
|
|
Arrangør |
Dansk Svømmeunion & Triton Ballerup |
|
|
|
|
|
Bassin |
50m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
03 marts 2017 |
|
|
|
|
|
|
Løb 21, 100m Brystsvømning Damer, Indledende |
Dansk Rekord Senior: Rikke Møller Pedersen (1989) 1:05.93 2013-07-30 |
Dansk Rekord Junior: Josefine B. Pedersen (1999) 1:10.57 2016-07-09 |
|
|
Oprettet af WinGrodan 1.25.10 |
Udskriftsdato |
04 marts 2017 |
Licens til Svømmeklubben Triton |
Udskriftstidspunkt |
12:08 |
|
Resultat Løb 21 (Finaler) - Med point og mellemtider
Resultat Løb 21 (Finaler) - Med point og mellemtider |
|
|
Stævne navn |
Øst Junior/Senior Langbane |
|
Udskriftsdato |
04 marts 2017 |
|
|
Stævne by |
Ballerup |
|
Udskriftstidspunkt |
18:23 |
|
|
Arrangør |
Dansk Svømmeunion & Triton Ballerup |
|
|
|
|
|
Bassin |
50m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
03 marts 2017 |
|
|
|
|
|
|
Løb 21, 100m Brystsvømning Damer, Finaler |
Dansk Rekord Senior: Rikke Møller Pedersen (1989) 1:05.93 2013-07-30 |
Dansk Rekord Junior: Josefine B. Pedersen (1999) 1:10.57 2016-07-09 |
|
|
Oprettet af WinGrodan 1.25.10 |
Udskriftsdato |
04 marts 2017 |
Licens til Svømmeklubben Triton |
Udskriftstidspunkt |
18:23 |
|
Resultat Løb 22 (Indledende) - Med point og mellemtider
Resultat Løb 22 (Indledende) - Med point og mellemtider |
|
|
Stævne navn |
Øst Junior/Senior Langbane |
|
Udskriftsdato |
04 marts 2017 |
|
|
Stævne by |
Ballerup |
|
Udskriftstidspunkt |
12:23 |
|
|
Arrangør |
Dansk Svømmeunion & Triton Ballerup |
|
|
|
|
|
Bassin |
50m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
03 marts 2017 |
|
|
|
|
|
|
Løb 22, 100m Brystsvømning Herrer, Indledende |
Dansk Rekord Senior: Tobias B. Bjerg (1998) 1:02.21 2015-06-27 |
Dansk Rekord Junior: Tobias B. Bjerg (1998) 1:02.21 2015-06-27 |
|
|
Oprettet af WinGrodan 1.25.10 |
Udskriftsdato |
04 marts 2017 |
Licens til Svømmeklubben Triton |
Udskriftstidspunkt |
12:23 |
|
Resultat Løb 22 (Finaler) - Med point og mellemtider
Resultat Løb 22 (Finaler) - Med point og mellemtider |
|
|
Stævne navn |
Øst Junior/Senior Langbane |
|
Udskriftsdato |
04 marts 2017 |
|
|
Stævne by |
Ballerup |
|
Udskriftstidspunkt |
18:29 |
|
|
Arrangør |
Dansk Svømmeunion & Triton Ballerup |
|
|
|
|
|
Bassin |
50m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
03 marts 2017 |
|
|
|
|
|
|
Løb 22, 100m Brystsvømning Herrer, Finaler |
Dansk Rekord Senior: Tobias B. Bjerg (1998) 1:02.21 2015-06-27 |
Dansk Rekord Junior: Tobias B. Bjerg (1998) 1:02.21 2015-06-27 |
|
|
Oprettet af WinGrodan 1.25.10 |
Udskriftsdato |
04 marts 2017 |
Licens til Svømmeklubben Triton |
Udskriftstidspunkt |
18:29 |
|
Resultat Løb 23 (Indledende) - Med point og mellemtider
Resultat Løb 23 (Indledende) - Med point og mellemtider |
|
|
Stævne navn |
Øst Junior/Senior Langbane |
|
Udskriftsdato |
04 marts 2017 |
|
|
Stævne by |
Ballerup |
|
Udskriftstidspunkt |
11:56 |
|
|
Arrangør |
Dansk Svømmeunion & Triton Ballerup |
|
|
|
|
|
Bassin |
50m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
03 marts 2017 |
|
|
|
|
|
|
Løb 23, 1500m Frisvømning Damer, Indledende |
Dansk Rekord Senior: Lotte Friis (1988) 15:38.88 2013-07-30 |
Dansk Rekord Junior: Lotte Friis (1988) 16:38.02 2004-07-03 |
|
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
100m |
200m |
300m |
400m |
Opnået |
Status |
|
Klub |
Anmtid |
|
Code |
500m |
600m |
700m |
800m |
|
|
|
|
|
|
|
900m |
1000m |
1100m |
1200m |
|
|
|
|
|
|
|
1300m |
1400m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Clara Neumann |
2001 |
|
|
1:09.14 |
2:23.50 |
3:38.44 |
4:53.74 |
18:34.49 |
|
|
Svømmeklubben Syd |
18:00.76 |
|
|
6:09.12 |
7:24.09 |
8:38.67 |
9:53.51 |
|
|
|
|
|
|
|
11:08.34 |
12:23.08 |
13:37.82 |
14:53.09 |
|
|
|
|
|
|
|
16:08.12 |
17:22.97 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
SIF Nikoline Madsen |
2001 |
|
|
1:11.48 |
2:27.21 |
3:43.62 |
4:59.99 |
18:46.62 |
|
|
Gentofte Svømme Klub |
18:14.46 |
|
|
6:15.91 |
7:31.48 |
8:46.92 |
10:02.06 |
|
|
|
|
|
|
|
11:16.96 |
12:32.07 |
13:47.19 |
15:02.29 |
|
|
|
|
|
|
|
16:17.59 |
17:32.63 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Frederikke Jensen |
2000 |
|
|
1:13.23 |
2:29.52 |
3:45.21 |
5:00.51 |
18:55.75 |
|
|
Svømmeklubben Triton Ballerup |
18:32.72 |
|
|
6:16.21 |
7:31.61 |
8:46.99 |
10:02.67 |
|
|
|
|
|
|
|
11:18.90 |
12:35.15 |
13:52.02 |
15:08.76 |
|
|
|
|
|
|
|
16:24.93 |
17:41.16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Helena Hvid Hansen |
2001 |
|
|
1:10.52 |
2:25.59 |
3:41.69 |
4:57.55 |
18:59.49 |
|
|
Helsingør Svømmeklub |
19:02.54 |
|
|
6:13.47 |
7:29.12 |
8:45.67 |
10:02.45 |
|
|
|
|
|
|
|
11:19.48 |
12:35.79 |
13:52.32 |
15:08.97 |
|
|
|
|
|
|
|
16:26.05 |
17:43.18 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Sarah Aarslew Jensen |
2000 |
|
|
1:12.31 |
2:29.06 |
3:46.62 |
5:04.80 |
19:17.84 |
|
|
Køge Svømmeklub |
18:28.03 |
|
|
6:22.29 |
7:40.20 |
8:58.72 |
10:17.46 |
|
|
|
|
|
|
|
11:35.82 |
12:53.97 |
14:11.89 |
15:29.89 |
|
|
|
|
|
|
|
16:46.21 |
18:02.69 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Alberte Fie Petersen |
2002 |
|
|
1:13.51 |
2:30.43 |
3:48.48 |
5:06.78 |
19:24.80 |
|
|
Roskilde Svømning |
19:46.15 |
|
|
6:25.71 |
7:43.99 |
9:02.84 |
10:20.99 |
|
|
|
|
|
|
|
11:37.33 |
12:54.23 |
14:11.27 |
15:28.61 |
|
|
|
|
|
|
|
16:46.47 |
18:05.23 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Oprettet af WinGrodan 1.25.10 |
Udskriftsdato |
04 marts 2017 |
Licens til Svømmeklubben Triton |
Udskriftstidspunkt |
11:56 |
|
Resultat Løb 23 (Finaler) - Med point og mellemtider
Resultat Løb 23 (Finaler) - Med point og mellemtider |
|
|
Stævne navn |
Øst Junior/Senior Langbane |
|
Udskriftsdato |
04 marts 2017 |
|
|
Stævne by |
Ballerup |
|
Udskriftstidspunkt |
19:13 |
|
|
Arrangør |
Dansk Svømmeunion & Triton Ballerup |
|
|
|
|
|
Bassin |
50m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
03 marts 2017 |
|
|
|
|
|
|
Løb 23, 1500m Frisvømning Damer, Finaler |
Dansk Rekord Senior: Lotte Friis (1988) 15:38.88 2013-07-30 |
Dansk Rekord Junior: Lotte Friis (1988) 16:38.02 2004-07-03 |
|
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
100m |
200m |
300m |
400m |
Opnået |
Status |
|
Klub |
Anmtid |
|
Code |
500m |
600m |
700m |
800m |
|
|
|
|
|
|
|
900m |
1000m |
1100m |
1200m |
|
|
|
|
|
|
|
1300m |
1400m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Marina Heller Hansen |
1994 |
|
694 |
1:06.79 |
2:17.17 |
3:27.28 |
4:37.63 |
17:25.29 |
|
|
Sigma Swim Allerød |
17:37.22 |
|
|
5:47.66 |
6:57.59 |
8:07.45 |
9:17.32 |
|
|
|
|
|
|
|
10:27.36 |
11:36.92 |
12:46.75 |
13:56.30 |
|
|
|
|
|
|
|
15:06.40 |
16:16.57 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Anna Boutrup |
1998 |
|
676 |
1:06.86 |
2:17.18 |
3:27.10 |
4:37.59 |
17:34.37 |
|
|
Sigma Swim Birkerød |
17:04.46 |
|
|
5:47.86 |
6:58.32 |
8:09.34 |
9:19.57 |
|
|
|
|
|
|
|
10:30.11 |
11:41.39 |
12:52.10 |
14:03.12 |
|
|
|
|
|
|
|
15:13.88 |
16:24.43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Emma Wael |
1993 |
|
649 |
1:06.91 |
2:17.69 |
3:28.69 |
4:40.21 |
17:48.61 |
|
|
VAT Copenhagen-MK31 |
17:13.84 |
|
|
5:51.92 |
7:02.88 |
8:14.37 |
9:25.82 |
|
|
|
|
|
|
|
10:37.71 |
11:50.33 |
13:02.40 |
14:14.46 |
|
|
|
|
|
|
|
15:26.77 |
16:38.78 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Anna Aavang Brendstrup |
2000 |
|
635 |
1:07.48 |
2:19.17 |
3:31.14 |
4:43.30 |
17:56.61 |
|
|
Roskilde Svømning |
17:34.08 |
|
|
5:55.62 |
7:07.90 |
8:20.29 |
9:33.49 |
|
|
|
|
|
|
|
10:46.48 |
11:59.02 |
13:11.34 |
14:23.64 |
|
|
|
|
|
|
|
15:35.41 |
16:47.13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Amanda Egerod Lund |
2000 |
|
628 |
1:08.00 |
2:20.92 |
3:33.96 |
4:47.32 |
18:00.19 |
|
|
Sigma Swim Allerød |
17:54.63 |
|
|
6:00.33 |
7:12.42 |
8:25.06 |
9:37.74 |
|
|
|
|
|
|
|
10:50.07 |
12:02.23 |
13:14.27 |
14:26.57 |
|
|
|
|
|
|
|
15:38.53 |
16:49.29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Maj Howardsen |
1997 |
|
626 |
1:07.75 |
2:18.68 |
3:30.21 |
4:41.84 |
18:01.63 |
|
|
Sigma Swim Allerød |
17:16.80 |
|
|
5:54.26 |
7:06.88 |
8:20.05 |
9:34.09 |
|
|
|
|
|
|
|
10:48.45 |
12:02.95 |
13:14.93 |
14:27.16 |
|
|
|
|
|
|
|
15:39.65 |
16:52.42 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Lærke Toft Ruby |
1999 |
|
596 |
1:07.43 |
2:20.04 |
3:33.19 |
4:46.45 |
18:19.50 |
|
|
JGI Svømning |
17:46.59 |
|
|
6:00.47 |
7:13.43 |
8:27.36 |
9:40.76 |
|
|
|
|
|
|
|
10:55.13 |
12:08.88 |
13:22.81 |
14:37.17 |
|
|
|
|
|
|
|
15:51.43 |
17:06.08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Clara Neumann |
2001 |
|
572 |
1:09.14 |
2:23.50 |
3:38.44 |
4:53.74 |
18:34.49 |
|
|
Svømmeklubben Syd |
18:00.76 |
|
|
6:09.12 |
7:24.09 |
8:38.67 |
9:53.51 |
|
|
|
|
|
|
|
11:08.34 |
12:23.08 |
13:37.82 |
14:53.09 |
|
|
|
|
|
|
|
16:08.12 |
17:22.97 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
SIF Nikoline Madsen |
2001 |
|
554 |
1:11.48 |
2:27.21 |
3:43.62 |
4:59.99 |
18:46.62 |
|
|
Gentofte Svømme Klub |
18:14.46 |
|
|
6:15.91 |
7:31.48 |
8:46.92 |
10:02.06 |
|
|
|
|
|
|
|
11:16.96 |
12:32.07 |
13:47.19 |
15:02.29 |
|
|
|
|
|
|
|
16:17.59 |
17:32.63 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Helena Berg Wenk |
2000 |
|
551 |
1:09.38 |
2:23.56 |
3:38.44 |
4:53.46 |
18:48.78 |
|
|
Svømmeklubben Triton Ballerup |
17:54.49 |
|
|
6:08.61 |
7:24.23 |
8:40.11 |
9:56.18 |
|
|
|
|
|
|
|
11:12.31 |
12:28.35 |
13:44.54 |
15:00.79 |
|
|
|
|
|
|
|
16:17.52 |
17:33.78 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
Frederikke Jensen |
2000 |
|
541 |
1:13.23 |
2:29.52 |
3:45.21 |
5:00.51 |
18:55.75 |
|
|
Svømmeklubben Triton Ballerup |
18:32.72 |
|
|
6:16.21 |
7:31.61 |
8:46.99 |
10:02.67 |
|
|
|
|
|
|
|
11:18.90 |
12:35.15 |
13:52.02 |
15:08.76 |
|
|
|
|
|
|
|
16:24.93 |
17:41.16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
Helena Hvid Hansen |
2001 |
|
535 |
1:10.52 |
2:25.59 |
3:41.69 |
4:57.55 |
18:59.49 |
|
|
Helsingør Svømmeklub |
19:02.54 |
|
|
6:13.47 |
7:29.12 |
8:45.67 |
10:02.45 |
|
|
|
|
|
|
|
11:19.48 |
12:35.79 |
13:52.32 |
15:08.97 |
|
|
|
|
|
|
|
16:26.05 |
17:43.18 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
Sarah Aarslew Jensen |
2000 |
|
510 |
1:12.31 |
2:29.06 |
3:46.62 |
5:04.80 |
19:17.84 |
|
|
Køge Svømmeklub |
18:28.03 |
|
|
6:22.29 |
7:40.20 |
8:58.72 |
10:17.46 |
|
|
|
|
|
|
|
11:35.82 |
12:53.97 |
14:11.89 |
15:29.89 |
|
|
|
|
|
|
|
16:46.21 |
18:02.69 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
Alberte Fie Petersen |
2002 |
|
501 |
1:13.51 |
2:30.43 |
3:48.48 |
5:06.78 |
19:24.80 |
|
|
Roskilde Svømning |
19:46.15 |
|
|
6:25.71 |
7:43.99 |
9:02.84 |
10:20.99 |
|
|
|
|
|
|
|
11:37.33 |
12:54.23 |
14:11.27 |
15:28.61 |
|
|
|
|
|
|
|
16:46.47 |
18:05.23 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Oprettet af WinGrodan 1.25.10 |
Udskriftsdato |
04 marts 2017 |
Licens til Svømmeklubben Triton |
Udskriftstidspunkt |
19:13 |
|
Resultat Løb 24 (Indledende) - Med point og mellemtider
Resultat Løb 24 (Indledende) - Med point og mellemtider |
|
|
Stævne navn |
Øst Junior/Senior Langbane |
|
Udskriftsdato |
04 marts 2017 |
|
|
Stævne by |
Ballerup |
|
Udskriftstidspunkt |
12:18 |
|
|
Arrangør |
Dansk Svømmeunion & Triton Ballerup |
|
|
|
|
|
Bassin |
50m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
03 marts 2017 |
|
|
|
|
|
|
Løb 24, 800m Frisvømning Herrer, Indledende |
Dansk Rekord Senior: Mads Glæsner (1988) 7:51.24 2015-08-04 |
Dansk Rekord Junior: Anton Ørskov Ipsen (1994) 8:09.67 2012-07-07 |
|
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
100m |
200m |
300m |
400m |
Opnået |
Status |
|
Klub |
Anmtid |
|
Code |
500m |
600m |
700m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Anders Nielsen |
2001 |
|
|
1:02.91 |
2:09.03 |
3:15.95 |
4:22.33 |
8:52.73 |
|
|
Ringsted Svømme Klub |
9:12.75 |
|
|
5:29.93 |
6:37.56 |
7:45.64 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Emil Engels Henriksen |
1999 |
|
|
1:05.01 |
2:14.61 |
3:24.31 |
4:33.94 |
9:08.45 |
|
|
Sigma Swim Allerød |
9:06.02 |
|
|
5:43.27 |
6:52.41 |
8:01.27 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Frederik Bornemann |
2001 |
|
|
1:07.37 |
2:18.86 |
3:29.79 |
4:39.83 |
9:12.76 |
|
|
Sigma Swim Allerød |
9:21.23 |
|
|
5:48.90 |
6:58.08 |
8:06.82 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Alexander Rendlev |
2001 |
|
|
1:03.52 |
2:11.89 |
3:21.12 |
4:31.08 |
9:14.12 |
|
|
Vallensbæk IF Af 1939 |
9:03.83 |
|
|
5:41.96 |
6:52.80 |
8:03.92 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Mathias Aner |
2001 |
|
|
1:04.77 |
2:15.02 |
3:25.72 |
4:36.92 |
9:16.08 |
|
|
Svømmeklubben Syd |
9:17.00 |
|
|
5:47.48 |
6:57.78 |
8:08.17 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Magnus Madsen |
2000 |
|
|
1:05.52 |
2:16.23 |
3:26.64 |
4:37.41 |
9:16.43 |
|
|
Nakskov Svømme Klub |
9:20.37 |
|
|
5:47.34 |
6:58.07 |
8:08.92 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Jannick Hansen |
2001 |
|
|
1:07.31 |
2:19.04 |
3:29.70 |
4:39.93 |
9:21.67 |
|
|
Sigma Swim Allerød |
9:28.77 |
|
|
5:50.22 |
7:01.68 |
8:12.21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Valdemar Solok |
2001 |
|
|
1:07.27 |
2:20.22 |
3:32.84 |
4:45.92 |
9:33.84 |
|
|
Søllerød Svømmeklub |
9:23.95 |
|
|
5:58.24 |
7:10.90 |
8:22.76 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Gustav T Madsen |
2001 |
|
|
1:05.66 |
2:17.17 |
3:29.28 |
4:43.97 |
9:36.85 |
|
|
Nakskov Svømme Klub |
9:16.91 |
|
|
5:57.95 |
7:12.25 |
8:26.33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Oprettet af WinGrodan 1.25.10 |
Udskriftsdato |
04 marts 2017 |
Licens til Svømmeklubben Triton |
Udskriftstidspunkt |
12:18 |
|
Resultat Løb 24 (Finaler) - Med point og mellemtider
Resultat Løb 24 (Finaler) - Med point og mellemtider |
|
|
Stævne navn |
Øst Junior/Senior Langbane |
|
Udskriftsdato |
04 marts 2017 |
|
|
Stævne by |
Ballerup |
|
Udskriftstidspunkt |
19:06 |
|
|
Arrangør |
Dansk Svømmeunion & Triton Ballerup |
|
|
|
|
|
Bassin |
50m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
03 marts 2017 |
|
|
|
|
|
|
Løb 24, 800m Frisvømning Herrer, Finaler |
Dansk Rekord Senior: Mads Glæsner (1988) 7:51.24 2015-08-04 |
Dansk Rekord Junior: Anton Ørskov Ipsen (1994) 8:09.67 2012-07-07 |
|
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
100m |
200m |
300m |
400m |
Opnået |
Status |
|
Klub |
Anmtid |
|
Code |
500m |
600m |
700m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Alexander Aslak Nørgaard |
2000 |
|
668 |
1:04.54 |
2:10.32 |
3:14.66 |
4:20.74 |
8:37.19 |
|
|
Søllerød Svømmeklub |
8:25.97 |
|
|
5:26.72 |
6:31.95 |
7:36.70 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Mads Holm |
1998 |
|
665 |
1:03.75 |
2:10.08 |
3:14.95 |
4:20.66 |
8:37.73 |
|
|
Nakskov Svømme Klub |
8:18.13 |
|
|
5:26.56 |
6:31.74 |
7:36.59 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Lukas Storm |
1999 |
|
656 |
1:02.58 |
2:08.98 |
3:14.86 |
4:20.66 |
8:40.22 |
|
|
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
8:32.27 |
|
|
5:26.19 |
6:31.55 |
7:36.75 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Mads Midtbøll |
1998 |
|
637 |
1:02.28 |
2:07.86 |
3:14.08 |
4:20.80 |
8:45.26 |
|
|
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
8:26.53 |
|
|
5:27.24 |
6:33.14 |
7:39.92 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Mads Rishøj |
1999 |
|
631 |
1:04.65 |
2:12.05 |
3:18.90 |
4:25.43 |
8:46.85 |
|
|
Svømmeklubben Triton Ballerup |
8:27.72 |
|
|
5:31.92 |
6:38.11 |
7:43.66 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Anders Nielsen |
2001 |
|
611 |
1:02.91 |
2:09.03 |
3:15.95 |
4:22.33 |
8:52.73 |
|
|
Ringsted Svømme Klub |
9:12.75 |
|
|
5:29.93 |
6:37.56 |
7:45.64 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Philip Krogh Brønnicke |
2000 |
|
590 |
1:01.80 |
2:08.63 |
3:16.37 |
4:25.01 |
8:58.86 |
|
|
Køge Svømmeklub |
9:00.76 |
|
|
5:33.86 |
6:43.76 |
7:53.80 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Andreas Mårtensson |
1997 |
|
590 |
1:04.88 |
2:12.69 |
3:20.98 |
4:29.95 |
8:59.05 |
|
|
Sigma Swim Allerød |
8:36.99 |
|
|
5:39.17 |
6:46.31 |
7:55.13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Emil Engels Henriksen |
1999 |
|
560 |
1:05.01 |
2:14.61 |
3:24.31 |
4:33.94 |
9:08.45 |
|
|
Sigma Swim Allerød |
9:06.02 |
|
|
5:43.27 |
6:52.41 |
8:01.27 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Frederik Bornemann |
2001 |
|
547 |
1:07.37 |
2:18.86 |
3:29.79 |
4:39.83 |
9:12.76 |
|
|
Sigma Swim Allerød |
9:21.23 |
|
|
5:48.90 |
6:58.08 |
8:06.82 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
Alexander Rendlev |
2001 |
|
543 |
1:03.52 |
2:11.89 |
3:21.12 |
4:31.08 |
9:14.12 |
|
|
Vallensbæk IF Af 1939 |
9:03.83 |
|
|
5:41.96 |
6:52.80 |
8:03.92 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
Mathias Aner |
2001 |
|
537 |
1:04.77 |
2:15.02 |
3:25.72 |
4:36.92 |
9:16.08 |
|
|
Svømmeklubben Syd |
9:17.00 |
|
|
5:47.48 |
6:57.78 |
8:08.17 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
Magnus Madsen |
2000 |
|
536 |
1:05.52 |
2:16.23 |
3:26.64 |
4:37.41 |
9:16.43 |
|
|
Nakskov Svømme Klub |
9:20.37 |
|
|
5:47.34 |
6:58.07 |
8:08.92 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
Jannick Hansen |
2001 |
|
521 |
1:07.31 |
2:19.04 |
3:29.70 |
4:39.93 |
9:21.67 |
|
|
Sigma Swim Allerød |
9:28.77 |
|
|
5:50.22 |
7:01.68 |
8:12.21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
Christoffer Weiss |
2001 |
|
493 |
1:05.48 |
2:16.32 |
3:28.50 |
4:41.46 |
9:32.16 |
|
|
Gentofte Svømme Klub |
9:01.43 |
|
|
5:54.15 |
7:07.56 |
8:20.29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
Valdemar Solok |
2001 |
|
489 |
1:07.27 |
2:20.22 |
3:32.84 |
4:45.92 |
9:33.84 |
|
|
Søllerød Svømmeklub |
9:23.95 |
|
|
5:58.24 |
7:10.90 |
8:22.76 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
Gustav T Madsen |
2001 |
|
481 |
1:05.66 |
2:17.17 |
3:29.28 |
4:43.97 |
9:36.85 |
|
|
Nakskov Svømme Klub |
9:16.91 |
|
|
5:57.95 |
7:12.25 |
8:26.33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Oprettet af WinGrodan 1.25.10 |
Udskriftsdato |
04 marts 2017 |
Licens til Svømmeklubben Triton |
Udskriftstidspunkt |
19:06 |
|
Resultat Løb 25 (Finaler) - Med point og mellemtider
Resultat Løb 25 (Finaler) - Med point og mellemtider |
|
|
Stævne navn |
Øst Junior/Senior Langbane |
|
Udskriftsdato |
04 marts 2017 |
|
|
Stævne by |
Ballerup |
|
Udskriftstidspunkt |
19:29 |
|
|
Arrangør |
Dansk Svømmeunion & Triton Ballerup |
|
|
|
|
|
Bassin |
50m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
03 marts 2017 |
|
|
|
|
|
|
Løb 25, 4X100m Frisvømning Damer, Finaler |
Dansk Rekord Senior: Sigma NS (1900) 3:45.16 2009-04-11 |
Dansk Rekord Junior: Køge Piger (1900) 3:54.30 2011-06-26 |
|
|
Oprettet af WinGrodan 1.25.10 |
Udskriftsdato |
04 marts 2017 |
Licens til Svømmeklubben Triton |
Udskriftstidspunkt |
19:29 |
|
Resultat Løb 26 (Finaler) - Med point og mellemtider
Resultat Løb 26 (Finaler) - Med point og mellemtider |
|
|
Stævne navn |
Øst Junior/Senior Langbane |
|
Udskriftsdato |
04 marts 2017 |
|
|
Stævne by |
Ballerup |
|
Udskriftstidspunkt |
19:45 |
|
|
Arrangør |
Dansk Svømmeunion & Triton Ballerup |
|
|
|
|
|
Bassin |
50m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
03 marts 2017 |
|
|
|
|
|
|
Løb 26, 4X100m Frisvømning Herrer, Finaler |
Dansk Rekord Senior: Farum Guns (1900) 3:20.97 2015-04-07 |
Dansk Rekord Junior: VAT drenge (1900) 3:29.09 2011-06-25 |
|
|
Oprettet af WinGrodan 1.25.10 |
Udskriftsdato |
04 marts 2017 |
Licens til Svømmeklubben Triton |
Udskriftstidspunkt |
19:45 |
|
Resultat Løb 27 (Indledende) - Med point og mellemtider
Resultat Løb 27 (Indledende) - Med point og mellemtider |
|
|
Stævne navn |
Øst Junior/Senior Langbane |
|
Udskriftsdato |
05 marts 2017 |
|
|
Stævne by |
Ballerup |
|
Udskriftstidspunkt |
09:59 |
|
|
Arrangør |
Dansk Svømmeunion & Triton Ballerup |
|
|
|
|
|
Bassin |
50m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
03 marts 2017 |
|
|
|
|
|
|
Løb 27, 100m Frisvømning Damer, Indledende |
Dansk Rekord Senior: Jeanette Ottesen (1987) 53.35 2016-08-10 |
Dansk Rekord Junior: Mie Østergaard Nielsen (1996) 55.10 2012-03-23 |
|
|
Oprettet af WinGrodan 1.25.10 |
Udskriftsdato |
05 marts 2017 |
Licens til Svømmeklubben Triton |
Udskriftstidspunkt |
09:59 |
|
Resultat Løb 27 (Finaler) - Med point og mellemtider
Resultat Løb 27 (Finaler) - Med point og mellemtider |
|
|
Stævne navn |
Øst Junior/Senior Langbane |
|
Udskriftsdato |
05 marts 2017 |
|
|
Stævne by |
Ballerup |
|
Udskriftstidspunkt |
16:58 |
|
|
Arrangør |
Dansk Svømmeunion & Triton Ballerup |
|
|
|
|
|
Bassin |
50m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
03 marts 2017 |
|
|
|
|
|
|
Løb 27, 100m Frisvømning Damer, Finaler |
Dansk Rekord Junior: Mie Østergaard Nielsen (1996) 55.10 2012-03-23 |
Dansk Rekord Junior: Mie Østergaard Nielsen (1996) 55.10 2012-03-23 |
|
|
Oprettet af WinGrodan 1.25.10 |
Udskriftsdato |
05 marts 2017 |
Licens til Svømmeklubben Triton |
Udskriftstidspunkt |
16:58 |
|
Resultat Løb 28 (Indledende) - Med point og mellemtider
Resultat Løb 28 (Indledende) - Med point og mellemtider |
|
|
Stævne navn |
Øst Junior/Senior Langbane |
|
Udskriftsdato |
05 marts 2017 |
|
|
Stævne by |
Ballerup |
|
Udskriftstidspunkt |
10:16 |
|
|
Arrangør |
Dansk Svømmeunion & Triton Ballerup |
|
|
|
|
|
Bassin |
50m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
03 marts 2017 |
|
|
|
|
|
|
Løb 28, 100m Frisvømning Herrer, Indledende |
Dansk Rekord Senior: Jakob S. Andkjær (1985) 49.06 2007-07-07 |
Dansk Rekord Junior: Magnus Westermann (1995) 50.19 2013-07-11 |
|
|
Oprettet af WinGrodan 1.25.10 |
Udskriftsdato |
05 marts 2017 |
Licens til Svømmeklubben Triton |
Udskriftstidspunkt |
10:16 |
|
Resultat Løb 28 (Finaler) - Med point og mellemtider
Resultat Løb 28 (Finaler) - Med point og mellemtider |
|
|
Stævne navn |
Øst Junior/Senior Langbane |
|
Udskriftsdato |
05 marts 2017 |
|
|
Stævne by |
Ballerup |
|
Udskriftstidspunkt |
17:03 |
|
|
Arrangør |
Dansk Svømmeunion & Triton Ballerup |
|
|
|
|
|
Bassin |
50m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
03 marts 2017 |
|
|
|
|
|
|
Løb 28, 100m Frisvømning Herrer, Finaler |
Dansk Rekord Junior: Magnus Westermann (1995) 50.19 2013-07-11 |
Dansk Rekord Junior: Magnus Westermann (1995) 50.19 2013-07-11 |
|
|
Oprettet af WinGrodan 1.25.10 |
Udskriftsdato |
05 marts 2017 |
Licens til Svømmeklubben Triton |
Udskriftstidspunkt |
17:03 |
|
Resultat Løb 29 (Indledende) - Med point og mellemtider
Resultat Løb 29 (Indledende) - Med point og mellemtider |
|
|
Stævne navn |
Øst Junior/Senior Langbane |
|
Udskriftsdato |
05 marts 2017 |
|
|
Stævne by |
Ballerup |
|
Udskriftstidspunkt |
10:29 |
|
|
Arrangør |
Dansk Svømmeunion & Triton Ballerup |
|
|
|
|
|
Bassin |
50m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
03 marts 2017 |
|
|
|
|
|
|
Løb 29, 200m Rygsvømning Damer, Indledende |
Dansk Rekord Senior: Pernille Larsen (1992) 2:10.27 2009-07-31 |
Dansk Rekord Junior: Mie Østergaard Nielsen (1996) 2:11.97 2012-03-25 |
|
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
Anmtid |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Liva Palmund |
2002 |
|
655 |
32.61 |
1:09.39 |
1:45.86 |
|
2:22.84 |
|
|
Svømmeklubben Triton Ballerup |
2:15.98 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Anna Brandt Nielsen |
1998 |
|
654 |
32.63 |
1:08.88 |
1:44.99 |
|
2:22.92 |
|
|
Lyngby Svømmeklub |
2:14.17 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Marina Heller Hansen |
1994 |
|
629 |
33.83 |
1:10.37 |
1:47.10 |
|
2:24.72 |
|
|
Sigma Swim Allerød |
2:14.22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Katharina Nekhorochko |
2000 |
|
616 |
33.23 |
1:11.48 |
1:48.09 |
|
2:25.80 |
|
|
Sigma Swim Allerød |
2:18.26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Nina Toft |
2000 |
|
595 |
34.41 |
1:11.61 |
1:49.89 |
|
2:27.49 |
|
|
Gentofte Svømme Klub |
2:25.20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Hannah Strunge Nissen |
1997 |
|
594 |
34.03 |
1:11.86 |
1:48.86 |
|
2:27.54 |
|
|
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
2:18.30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Melanie Eggertsen |
2002 |
|
593 |
33.78 |
1:11.13 |
1:50.15 |
|
2:27.62 |
|
|
Nakskov Svømme Klub |
2:22.78 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Katrine B. Hansen |
1999 |
|
589 |
34.73 |
1:13.14 |
1:50.28 |
|
2:27.98 |
|
|
Svømmeklubben Triton Ballerup |
2:19.13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Cæcilie Buchholt Johansen |
2001 |
|
569 |
34.98 |
1:12.76 |
1:51.76 |
|
2:29.71 |
|
|
Slangerup Svømmeklub |
2:22.67 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Frederikke Jensen |
2000 |
|
567 |
35.75 |
1:14.11 |
1:52.74 |
|
2:29.82 |
|
|
Svømmeklubben Triton Ballerup |
2:24.68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
Caroline Mathiesen |
2001 |
|
564 |
35.21 |
1:13.04 |
1:52.37 |
|
2:30.11 |
|
|
Albertslund IF |
2:22.30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
Julie Stampe |
2002 |
|
560 |
36.07 |
1:15.27 |
1:52.89 |
|
2:30.46 |
|
|
Sigma Swim Allerød |
2:24.20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
Isa Hovmand |
2000 |
|
541 |
37.21 |
1:16.37 |
1:55.42 |
|
2:32.23 |
|
|
Svømmeklubben Syd |
2:25.38 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
Anna Aavang Brendstrup |
2000 |
|
535 |
37.09 |
1:15.20 |
1:54.86 |
|
2:32.73 |
Deltager ikke i finalen |
|
Roskilde Svømning |
2:27.76 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
Emily Brophy |
1999 |
|
535 |
34.80 |
1:13.45 |
1:52.88 |
|
2:32.80 |
|
|
VAT Copenhagen-MK31 |
2:23.86 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
Stine Eskebo Nielsen |
2001 |
|
521 |
35.20 |
1:14.03 |
1:53.45 |
|
2:34.17 |
Deltager ikke i finalen |
|
Vest-Brøndby |
2:23.74 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
Anna Boutrup |
1998 |
|
517 |
37.30 |
1:17.27 |
1:55.44 |
|
2:34.50 |
|
|
Sigma Swim Birkerød |
2:23.29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
Sofie Louise Nimb |
2001 |
|
501 |
36.80 |
1:15.81 |
1:55.64 |
|
2:36.20 |
Deltager ikke i finalen |
|
Gentofte Svømme Klub |
2:32.57 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
Cecilie Elkjær |
2001 |
|
481 |
35.29 |
1:14.74 |
1:55.72 |
|
2:38.27 |
Deltager ikke i finalen |
|
Hvidovre Svømme Klub |
2:30.25 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
Pernille Pedersen |
2001 |
|
478 |
38.43 |
1:17.79 |
1:58.41 |
|
2:38.61 |
|
|
Køge Svømmeklub |
2:30.10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
Emma Bækgaard |
2002 |
|
476 |
37.64 |
1:17.64 |
1:59.27 |
|
2:38.81 |
|
|
Herlufsholm Svømmeklub |
2:33.47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
Zara Wendel |
2002 |
|
475 |
36.73 |
1:17.09 |
1:57.84 |
|
2:39.00 |
|
|
Holbæk Svømme Klub |
2:37.59 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
Camilla Hougaard |
2002 |
|
469 |
36.41 |
1:18.27 |
1:58.29 |
|
2:39.61 |
|
|
Swim Team Taastrup - VATCPH |
2:37.56 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
Line Strandby |
2001 |
|
466 |
37.41 |
1:17.87 |
1:58.40 |
|
2:40.01 |
|
|
Svømmeklubben Triton Ballerup |
2:32.51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
Cecilie Porsdal |
2002 |
|
459 |
39.11 |
1:18.27 |
2:00.71 |
|
2:40.75 |
|
|
Sigma Swim Birkerød |
2:36.20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
Olivia Olivarius Vølund |
2002 |
|
440 |
36.93 |
1:18.90 |
2:00.20 |
|
2:43.10 |
|
|
Lyngby Svømmeklub |
2:36.54 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
Emilie Holst Lange |
2002 |
|
434 |
38.01 |
1:18.42 |
2:01.86 |
|
2:43.78 |
|
|
Gentofte Svømme Klub |
2:33.01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Oprettet af WinGrodan 1.25.10 |
Udskriftsdato |
05 marts 2017 |
Licens til Svømmeklubben Triton |
Udskriftstidspunkt |
10:29 |
|
Resultat Løb 29 (Finaler) - Med point og mellemtider
Resultat Løb 29 (Finaler) - Med point og mellemtider |
|
|
Stævne navn |
Øst Junior/Senior Langbane |
|
Udskriftsdato |
05 marts 2017 |
|
|
Stævne by |
Ballerup |
|
Udskriftstidspunkt |
17:16 |
|
|
Arrangør |
Dansk Svømmeunion & Triton Ballerup |
|
|
|
|
|
Bassin |
50m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
03 marts 2017 |
|
|
|
|
|
|
Løb 29, 200m Rygsvømning Damer, Finaler |
Dansk Rekord Junior: Mie Østergaard Nielsen (1996) 2:11.97 2012-03-25 |
Dansk Rekord Junior: Mie Østergaard Nielsen (1996) 2:11.97 2012-03-25 |
|
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
Anmtid |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Anna Brandt Nielsen |
1998 |
|
703 |
31.52 |
1:06.88 |
1:42.01 |
|
2:19.50 |
|
|
Lyngby Svømmeklub |
2:14.17 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Marina Heller Hansen |
1994 |
|
669 |
33.53 |
1:09.18 |
1:45.25 |
|
2:21.84 |
|
|
Sigma Swim Allerød |
2:14.22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Liva Palmund |
2002 |
|
648 |
33.14 |
1:10.01 |
1:46.43 |
|
2:23.30 |
|
|
Svømmeklubben Triton Ballerup |
2:15.98 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Nina Toft |
2000 |
|
634 |
34.02 |
1:10.55 |
1:47.23 |
|
2:24.36 |
|
|
Gentofte Svømme Klub |
2:25.20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Katharina Nekhorochko |
2000 |
|
626 |
33.87 |
1:11.53 |
1:48.80 |
|
2:24.99 |
|
|
Sigma Swim Allerød |
2:18.26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Hannah Strunge Nissen |
1997 |
|
608 |
35.09 |
1:11.89 |
1:49.57 |
|
2:26.38 |
|
|
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
2:18.30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Katrine B. Hansen |
1999 |
|
591 |
35.79 |
1:12.45 |
1:51.30 |
|
2:27.79 |
|
|
Svømmeklubben Triton Ballerup |
2:19.13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Melanie Eggertsen |
2002 |
|
550 |
33.93 |
1:12.16 |
1:51.13 |
|
2:31.41 |
|
|
Nakskov Svømme Klub |
2:22.78 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Julie Stampe |
2002 |
|
588 |
34.65 |
1:13.33 |
1:50.47 |
|
2:28.07 |
|
|
Sigma Swim Allerød |
2:24.20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Cæcilie Buchholt Johansen |
2001 |
|
579 |
33.92 |
1:12.47 |
1:50.26 |
|
2:28.81 |
|
|
Slangerup Svømmeklub |
2:22.67 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
Frederikke Jensen |
2000 |
|
555 |
35.16 |
1:14.13 |
1:51.90 |
|
2:30.92 |
|
|
Svømmeklubben Triton Ballerup |
2:24.68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
Emily Brophy |
1999 |
|
546 |
35.12 |
1:13.09 |
1:52.31 |
|
2:31.78 |
|
|
VAT Copenhagen-MK31 |
2:23.86 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
Anna Boutrup |
1998 |
|
540 |
36.49 |
1:16.01 |
1:54.24 |
|
2:32.32 |
|
|
Sigma Swim Birkerød |
2:23.29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
Isa Hovmand |
2000 |
|
532 |
36.38 |
1:15.27 |
1:54.92 |
|
2:33.10 |
|
|
Svømmeklubben Syd |
2:25.38 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
Caroline Mathiesen |
2001 |
|
531 |
35.94 |
1:15.08 |
1:55.07 |
|
2:33.13 |
|
|
Albertslund IF |
2:22.30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Pernille Pedersen |
2001 |
|
|
|
|
|
|
DSQ |
EFB. v. 150 m |
|
Køge Svømmeklub |
2:30.10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Oprettet af WinGrodan 1.25.10 |
Udskriftsdato |
05 marts 2017 |
Licens til Svømmeklubben Triton |
Udskriftstidspunkt |
17:16 |
|
Resultat Løb 30 (Indledende) - Med point og mellemtider
Resultat Løb 30 (Indledende) - Med point og mellemtider |
|
|
Stævne navn |
Øst Junior/Senior Langbane |
|
Udskriftsdato |
05 marts 2017 |
|
|
Stævne by |
Ballerup |
|
Udskriftstidspunkt |
10:43 |
|
|
Arrangør |
Dansk Svømmeunion & Triton Ballerup |
|
|
|
|
|
Bassin |
50m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
03 marts 2017 |
|
|
|
|
|
|
Løb 30, 200m Rygsvømning Herrer, Indledende |
Dansk Rekord Senior: Mathias Gydesen (1988) 2:01.37 2011-07-23 |
Dansk Rekord Junior: Marcus Bak (1991) 2:02.31 2009-04-09 |
|
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
Anmtid |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Andreas Kaas Elmgreen |
1999 |
|
629 |
32.63 |
1:08.37 |
1:38.72 |
|
2:10.61 |
|
|
Lyngby Svømmeklub |
2:00.73 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Marcus Mantzius Mosegaard |
2001 |
|
563 |
32.65 |
1:07.75 |
1:41.90 |
|
2:15.49 |
|
|
Slagelse Svømmeklub |
2:06.56 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Mads Witthøft |
2000 |
|
558 |
31.00 |
1:05.99 |
1:40.62 |
|
2:15.87 |
|
|
Kalundborg SK |
2:09.16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Alexander Aslak Nørgaard |
2000 |
|
549 |
32.37 |
1:07.16 |
1:41.09 |
|
2:16.67 |
|
|
Søllerød Svømmeklub |
2:15.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Nikolai Hougaard |
1999 |
|
530 |
30.50 |
1:06.57 |
1:41.76 |
|
2:18.25 |
Deltager ikke i finalen |
|
Swim Team Taastrup - VATCPH |
2:10.78 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Jacob Funch Jørgensen |
1999 |
|
524 |
31.38 |
1:06.20 |
1:41.67 |
|
2:18.76 |
|
|
Tune I.F. Svømmeafdeling |
2:15.34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Luccas Dam Brenner |
2001 |
|
524 |
32.50 |
1:07.80 |
1:44.02 |
|
2:18.76 |
|
|
Glostrup Svømmeklub |
2:14.80 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Jakob Bjerre Eriksen |
2000 |
|
510 |
32.34 |
1:07.62 |
1:43.77 |
|
2:20.00 |
Deltager ikke i finalen |
|
Hillerød Svømmeklub |
2:17.11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Sebastian Bidstrup Lantz |
1999 |
|
503 |
32.93 |
1:09.65 |
1:45.20 |
|
2:20.69 |
|
|
Vest-Brøndby |
2:09.07 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Tobias Daniel Larsen |
2001 |
|
500 |
34.54 |
1:09.19 |
1:46.38 |
|
2:20.96 |
|
|
Slagelse Svømmeklub |
2:21.37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
Frederik Hatting Petersen |
2000 |
|
498 |
31.72 |
1:07.75 |
1:43.30 |
|
2:21.13 |
|
|
Swim Team Taastrup - VATCPH |
2:15.97 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
Jonas Hansen |
2001 |
|
494 |
33.12 |
1:09.73 |
1:46.47 |
|
2:21.52 |
|
|
Slagelse Svømmeklub |
2:17.10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
Filip Bækgaard |
2000 |
|
491 |
32.45 |
1:08.30 |
1:44.90 |
|
2:21.86 |
Deltager ikke i finalen |
|
Herlufsholm Svømmeklub |
2:11.33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
Lucas Alexander Meng |
2000 |
|
454 |
32.98 |
1:09.73 |
1:47.76 |
|
2:25.61 |
|
|
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
2:16.14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
Jakob Schmidt |
1999 |
|
443 |
32.37 |
1:09.34 |
1:47.99 |
|
2:26.77 |
Deltager ikke i finalen |
|
Svømmeklubben Triton Ballerup |
2:08.38 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
Anders Engtorp Olesen |
1999 |
|
442 |
33.53 |
1:11.52 |
1:50.09 |
|
2:26.86 |
|
|
Roskilde Svømning |
2:16.40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
Magnus Madsen |
2000 |
|
437 |
33.94 |
1:11.72 |
1:49.29 |
|
2:27.48 |
|
|
Nakskov Svømme Klub |
2:20.91 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
Christoffer Vang-Jensen |
2001 |
|
412 |
35.15 |
1:12.86 |
1:52.31 |
|
2:30.30 |
Deltager ikke i finalen |
|
Gentofte Svømme Klub |
2:17.26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
Jakob Petersen |
1999 |
|
410 |
33.75 |
1:11.17 |
1:51.17 |
|
2:30.65 |
Deltager ikke i finalen |
|
Hvidovre Svømme Klub |
2:18.65 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
Andreas Gram Peters |
2001 |
|
407 |
36.71 |
1:14.87 |
1:54.53 |
|
2:31.02 |
|
|
Helsinge Svømmeklub |
2:24.67 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
Nicklas Andersen |
2001 |
|
406 |
34.23 |
1:13.47 |
1:52.07 |
|
2:31.11 |
|
|
Helsinge Svømmeklub |
2:20.68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
Daniel Berg Wenk |
2000 |
|
398 |
34.22 |
1:12.99 |
1:53.22 |
|
2:32.09 |
Deltager ikke i finalen |
|
Svømmeklubben Triton Ballerup |
2:14.71 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
William W. Kofoed |
2001 |
|
335 |
35.85 |
1:17.32 |
1:59.08 |
|
2:41.00 |
|
|
Roskilde Svømning |
2:20.06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Oprettet af WinGrodan 1.25.10 |
Udskriftsdato |
05 marts 2017 |
Licens til Svømmeklubben Triton |
Udskriftstidspunkt |
10:43 |
|
Resultat Løb 30 (Finaler) - Med point og mellemtider
Resultat Løb 30 (Finaler) - Med point og mellemtider |
|
|
Stævne navn |
Øst Junior/Senior Langbane |
|
Udskriftsdato |
05 marts 2017 |
|
|
Stævne by |
Ballerup |
|
Udskriftstidspunkt |
17:24 |
|
|
Arrangør |
Dansk Svømmeunion & Triton Ballerup |
|
|
|
|
|
Bassin |
50m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
03 marts 2017 |
|
|
|
|
|
|
Løb 30, 200m Rygsvømning Herrer, Finaler |
Dansk Rekord Junior: Marcus Bak (1991) 2:02.31 2009-04-09 |
Dansk Rekord Junior: Marcus Bak (1991) 2:02.31 2009-04-09 |
|
|
Oprettet af WinGrodan 1.25.10 |
Udskriftsdato |
05 marts 2017 |
Licens til Svømmeklubben Triton |
Udskriftstidspunkt |
17:24 |
|
Resultat Løb 31 (Indledende) - Med point og mellemtider
Resultat Løb 31 (Indledende) - Med point og mellemtider |
|
|
Stævne navn |
Øst Junior/Senior Langbane |
|
Udskriftsdato |
05 marts 2017 |
|
|
Stævne by |
Ballerup |
|
Udskriftstidspunkt |
10:58 |
|
|
Arrangør |
Dansk Svømmeunion & Triton Ballerup |
|
|
|
|
|
Bassin |
50m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
03 marts 2017 |
|
|
|
|
|
|
Løb 31, 200m Brystsvømning Damer, Indledende |
Dansk Rekord Senior: Rikke Møller Pedersen (1989) 2:19.11 2013-08-01 |
Dansk Rekord Junior: Cecilie Holten (1996) 2:33.79 2011-07-07 |
|
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
Anmtid |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Thea Blomsterberg |
2002 |
|
744 |
35.76 |
1:15.52 |
1:53.72 |
|
2:33.49 |
Dansk Rekord - Junior |
|
Sigma Swim Birkerød |
2:28.85 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Josefine B. Pedersen |
1999 |
|
670 |
35.86 |
1:17.43 |
1:57.56 |
|
2:38.97 |
|
|
VAT Copenhagen-MK31 |
2:30.40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Mia Steen Duus |
2001 |
|
661 |
36.15 |
1:18.52 |
1:58.23 |
|
2:39.64 |
|
|
Sigma Swim Birkerød |
2:34.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Laura Findahl Andersen |
2001 |
|
650 |
36.70 |
1:17.55 |
1:59.08 |
|
2:40.53 |
|
|
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
2:34.72 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Frederikke Echardt |
2002 |
|
632 |
36.85 |
1:17.86 |
1:59.58 |
|
2:42.09 |
|
|
Svømmeklubben Triton Ballerup |
2:35.33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Jessica Yu Mortensen |
2000 |
|
631 |
38.05 |
1:18.70 |
1:58.17 |
|
2:42.11 |
|
|
Lyngby Svømmeklub |
2:33.51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Josephine Kruse |
2002 |
|
625 |
34.85 |
1:16.17 |
1:58.86 |
|
2:42.62 |
|
|
Sigma Swim Allerød |
2:30.99 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Josefine Søgaard Andresen |
2000 |
|
621 |
37.73 |
1:19.33 |
2:00.53 |
|
2:43.02 |
|
|
Gentofte Svømme Klub |
2:40.69 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Anne-Sofie Lindblad |
1997 |
|
610 |
37.66 |
1:19.52 |
2:01.63 |
|
2:43.97 |
|
|
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
2:34.01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Emma Bjørnholdt |
2000 |
|
594 |
37.87 |
1:20.05 |
2:01.21 |
|
2:45.46 |
|
|
Lyngby Svømmeklub |
2:40.77 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
Emilie Nyegaard |
2001 |
|
559 |
37.78 |
1:21.96 |
2:04.78 |
|
2:48.82 |
Deltager ikke i finalen |
|
Svømmeklubben Triton Ballerup |
2:41.37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
Sara Krog Christoffersen |
1996 |
|
555 |
37.46 |
1:21.41 |
2:03.99 |
|
2:49.18 |
|
|
Sigma Swim Birkerød |
2:33.75 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
Julie Bak |
1997 |
|
548 |
38.76 |
1:22.55 |
2:05.93 |
|
2:49.89 |
|
|
Svømmeklubben Triton Ballerup |
2:43.70 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
Caroline Hørlykke |
2000 |
|
545 |
38.80 |
1:22.15 |
2:06.19 |
|
2:50.22 |
|
|
Gentofte Svømme Klub |
2:42.75 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
Sara Fogh Myrup |
1997 |
|
541 |
40.28 |
1:24.17 |
2:08.02 |
|
2:50.70 |
|
|
Sigma Swim Birkerød |
2:45.27 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
Pernille Jensen |
1998 |
|
540 |
37.95 |
1:20.10 |
2:04.69 |
|
2:50.74 |
|
|
Holbæk Svømme Klub |
2:42.65 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
Sofie Strandby |
1999 |
|
538 |
38.24 |
1:21.38 |
2:05.16 |
|
2:50.97 |
|
|
Svømmeklubben Triton Ballerup |
2:45.70 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
Emma Lyngby Larsen |
1998 |
|
517 |
40.50 |
1:23.36 |
2:09.51 |
|
2:53.25 |
|
|
Svømmeklubben Triton Ballerup |
2:47.79 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
Johanna Berthelsen |
2000 |
|
517 |
39.64 |
1:23.60 |
2:08.00 |
|
2:53.29 |
|
|
VAT Copenhagen-MK31 |
2:43.12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
Silke Mehr |
2000 |
|
516 |
38.26 |
1:23.07 |
2:07.69 |
|
2:53.42 |
|
|
Roskilde Svømning |
2:45.59 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
Emma Mikkelsen |
2001 |
|
514 |
39.35 |
1:23.34 |
2:07.75 |
|
2:53.59 |
|
|
Vest-Brøndby |
2:50.42 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
Mikkeline Mentz |
2001 |
|
502 |
39.16 |
1:23.73 |
2:08.02 |
|
2:54.92 |
|
|
Holbæk Svømme Klub |
2:45.65 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
Amalie Bonnesen |
1999 |
|
494 |
39.03 |
1:23.94 |
2:10.13 |
|
2:55.90 |
|
|
Næstved IF |
2:53.48 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
Katharina N Møller |
2001 |
|
493 |
40.13 |
1:26.61 |
2:10.82 |
|
2:56.00 |
|
|
Vest-Brøndby |
2:50.13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
Katrine V. Sørensen |
1996 |
|
490 |
41.21 |
1:24.89 |
2:11.10 |
|
2:56.34 |
|
|
Vest-Brøndby |
2:46.78 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
Isabel Mass |
1998 |
|
490 |
40.66 |
1:23.80 |
2:10.74 |
|
2:56.43 |
|
|
JGI Svømning |
2:48.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
Malou Carlsen |
2000 |
|
485 |
39.41 |
1:24.21 |
2:10.14 |
|
2:57.03 |
|
|
Nakskov Svømme Klub |
2:56.07 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
28 |
Nikoline Biltoft-Jensen |
2001 |
|
450 |
39.76 |
1:26.44 |
2:13.17 |
|
3:01.52 |
|
|
Lyngby Svømmeklub |
2:48.81 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
29 |
Johanne B. Hansen |
2002 |
|
437 |
41.57 |
1:28.55 |
2:14.98 |
|
3:03.25 |
|
|
Svømmeklubben Triton Ballerup |
2:57.75 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
30 |
Viktoria Bæts Kristensen |
2002 |
|
428 |
43.40 |
1:30.60 |
2:18.50 |
|
3:04.45 |
|
|
Næstved IF |
2:57.30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
31 |
Amanda Hietala |
2002 |
|
399 |
41.87 |
1:29.87 |
2:17.68 |
|
3:08.84 |
|
|
Helsingør Svømmeklub |
2:59.90 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
32 |
Nynne Nørlem |
2002 |
|
392 |
43.65 |
1:32.84 |
2:21.39 |
|
3:10.02 |
|
|
Holbæk Svømme Klub |
3:01.27 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
33 |
Caroline Bendtsen |
2002 |
|
391 |
42.99 |
1:31.25 |
2:21.18 |
|
3:10.20 |
|
|
Næstved IF |
3:01.70 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Kaya Fjeldsted Kristensen |
2002 |
|
|
|
|
|
|
|
Akut syg |
|
Roskilde Svømning |
2:42.87 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Oprettet af WinGrodan 1.25.10 |
Udskriftsdato |
05 marts 2017 |
Licens til Svømmeklubben Triton |
Udskriftstidspunkt |
10:58 |
|
Resultat Løb 31 (Finaler) - Med point og mellemtider
Resultat Løb 31 (Finaler) - Med point og mellemtider |
|
|
Stævne navn |
Øst Junior/Senior Langbane |
|
Udskriftsdato |
05 marts 2017 |
|
|
Stævne by |
Ballerup |
|
Udskriftstidspunkt |
17:36 |
|
|
Arrangør |
Dansk Svømmeunion & Triton Ballerup |
|
|
|
|
|
Bassin |
50m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
03 marts 2017 |
|
|
|
|
|
|
Løb 31, 200m Brystsvømning Damer, Finaler |
Dansk Rekord Junior: Thea Blomsterberg (2002) 2:33.49 2017-03-05 |
Dansk Rekord Junior: Cecilie Holten (1996) 2:33.79 2011-07-07 |
|
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
Anmtid |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Thea Blomsterberg |
2002 |
|
779 |
34.72 |
1:13.69 |
1:51.35 |
|
2:31.15 |
Dansk Rekord - Junior |
|
Sigma Swim Birkerød |
2:28.85 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Josefine B. Pedersen |
1999 |
|
694 |
35.51 |
1:16.51 |
1:56.15 |
|
2:37.11 |
|
|
VAT Copenhagen-MK31 |
2:30.40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Mia Steen Duus |
2001 |
|
690 |
37.03 |
1:17.50 |
1:57.89 |
|
2:37.41 |
|
|
Sigma Swim Birkerød |
2:34.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Josephine Kruse |
2002 |
|
677 |
34.64 |
1:14.68 |
1:56.48 |
|
2:38.36 |
|
|
Sigma Swim Allerød |
2:30.99 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Laura Findahl Andersen |
2001 |
|
675 |
35.74 |
1:17.06 |
1:57.23 |
|
2:38.58 |
|
|
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
2:34.72 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Frederikke Echardt |
2002 |
|
673 |
36.79 |
1:16.70 |
1:57.99 |
|
2:38.67 |
|
|
Svømmeklubben Triton Ballerup |
2:35.33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Jessica Yu Mortensen |
2000 |
|
671 |
37.32 |
1:17.37 |
1:58.46 |
|
2:38.86 |
|
|
Lyngby Svømmeklub |
2:33.51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Josefine Søgaard Andresen |
2000 |
|
593 |
38.34 |
1:19.38 |
2:02.24 |
|
2:45.57 |
|
|
Gentofte Svømme Klub |
2:40.69 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Sara Krog Christoffersen |
1996 |
|
646 |
36.91 |
1:17.79 |
2:00.02 |
|
2:40.84 |
|
|
Sigma Swim Birkerød |
2:33.75 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Anne-Sofie Lindblad |
1997 |
|
637 |
36.15 |
1:18.12 |
1:59.06 |
|
2:41.60 |
|
|
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
2:34.01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
Emma Bjørnholdt |
2000 |
|
594 |
36.60 |
1:18.83 |
2:00.73 |
|
2:45.48 |
|
|
Lyngby Svømmeklub |
2:40.77 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
Julie Bak |
1997 |
|
565 |
36.84 |
1:20.72 |
2:03.38 |
|
2:48.19 |
|
|
Svømmeklubben Triton Ballerup |
2:43.70 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
Pernille Jensen |
1998 |
|
549 |
38.05 |
1:21.12 |
2:04.82 |
|
2:49.83 |
|
|
Holbæk Svømme Klub |
2:42.65 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
Caroline Hørlykke |
2000 |
|
547 |
39.27 |
1:21.76 |
2:06.28 |
|
2:50.08 |
|
|
Gentofte Svømme Klub |
2:42.75 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
Sara Fogh Myrup |
1997 |
|
540 |
39.88 |
1:24.91 |
2:07.55 |
|
2:50.79 |
|
|
Sigma Swim Birkerød |
2:45.27 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
Sofie Strandby |
1999 |
|
532 |
39.80 |
1:22.22 |
2:07.34 |
|
2:51.67 |
|
|
Svømmeklubben Triton Ballerup |
2:45.70 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Oprettet af WinGrodan 1.25.10 |
Udskriftsdato |
05 marts 2017 |
Licens til Svømmeklubben Triton |
Udskriftstidspunkt |
17:36 |
|
Resultat Løb 32 (Indledende) - Med point og mellemtider
Resultat Løb 32 (Indledende) - Med point og mellemtider |
|
|
Stævne navn |
Øst Junior/Senior Langbane |
|
Udskriftsdato |
05 marts 2017 |
|
|
Stævne by |
Ballerup |
|
Udskriftstidspunkt |
11:09 |
|
|
Arrangør |
Dansk Svømmeunion & Triton Ballerup |
|
|
|
|
|
Bassin |
50m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
03 marts 2017 |
|
|
|
|
|
|
Løb 32, 200m Brystsvømning Herrer, Indledende |
Dansk Rekord Senior: Chris Christensen (1988) 2:11.41 2009-07-30 |
Dansk Rekord Junior: Chris Christensen (1988) 2:15.72 2006-07-09 |
|
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
Anmtid |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Magnus Carstensen |
1999 |
|
609 |
33.35 |
1:12.41 |
1:51.36 |
|
2:29.80 |
|
|
Ringsted Svømme Klub |
2:22.73 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Niels Ottosen |
1998 |
|
594 |
32.34 |
1:10.19 |
1:49.62 |
|
2:31.05 |
|
|
Holbæk Svømme Klub |
2:22.61 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Marcus Mantzius Mosegaard |
2001 |
|
588 |
34.04 |
1:13.86 |
1:52.46 |
|
2:31.57 |
|
|
Slagelse Svømmeklub |
2:22.76 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Mikkel S. Hansen |
2000 |
|
567 |
35.54 |
1:16.53 |
1:54.90 |
|
2:33.41 |
|
|
Svømmeklubben Triton Ballerup |
2:22.28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Frederik Junker Neldeberg |
2000 |
|
559 |
35.21 |
1:14.57 |
1:54.22 |
|
2:34.14 |
|
|
Helsinge Svømmeklub |
2:29.82 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Oliver Christiansen |
1999 |
|
549 |
34.81 |
1:15.28 |
1:55.65 |
|
2:35.10 |
|
|
Helsinge Svømmeklub |
2:28.01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Casper Davidsen |
1999 |
|
544 |
34.82 |
1:14.13 |
1:53.76 |
|
2:35.54 |
|
|
Vest-Brøndby |
2:25.85 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Ulrik Blach Petersen |
2001 |
|
532 |
35.11 |
1:15.56 |
1:55.93 |
|
2:36.73 |
|
|
Sigma Swim Birkerød |
2:32.62 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Lasse Kriegel Skovrup |
1998 |
|
531 |
35.01 |
1:15.77 |
1:56.37 |
|
2:36.76 |
|
|
Farum Svømmeklub |
2:32.66 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Emil Toft |
1998 |
|
514 |
34.61 |
1:14.97 |
1:55.74 |
|
2:38.47 |
|
|
Holbæk Svømme Klub |
2:32.34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
Niklas Broch Thielemann |
1994 |
|
497 |
35.07 |
1:15.71 |
1:57.44 |
|
2:40.26 |
|
|
Sigma Swim Birkerød |
2:22.15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
Magnus Nygaard |
2000 |
|
495 |
36.20 |
1:16.98 |
1:58.59 |
|
2:40.55 |
|
|
Slagelse Svømmeklub |
2:32.67 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
Kristian Torp |
2000 |
|
480 |
36.94 |
1:18.08 |
2:00.04 |
|
2:42.15 |
|
|
Sigma Swim Birkerød |
2:30.94 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
Johan Joensen |
2000 |
|
477 |
37.12 |
1:19.84 |
2:02.76 |
|
2:42.45 |
|
|
Svømmeklubben Triton Ballerup |
2:34.76 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
Lucas Hoffmann |
2000 |
|
463 |
36.92 |
1:20.10 |
2:02.72 |
|
2:44.10 |
|
|
Helsingør Svømmeklub |
2:31.62 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
Carl Terp Larsen |
2001 |
|
458 |
37.09 |
1:18.88 |
2:01.68 |
|
2:44.70 |
|
|
VAT Copenhagen-MK31 |
2:35.43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
Albert Voldum Krog |
2001 |
|
450 |
36.96 |
1:20.07 |
2:03.44 |
|
2:45.66 |
|
|
Vest-Brøndby |
2:39.33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
Daniel Hartkopf |
2001 |
|
437 |
37.73 |
1:21.51 |
2:04.56 |
|
2:47.29 |
|
|
Køge Svømmeklub |
2:45.11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
Mikkel Ulrich |
1998 |
|
434 |
36.55 |
1:18.36 |
2:03.28 |
|
2:47.68 |
Deltager ikke i finalen |
|
Hvidovre Svømme Klub |
2:36.71 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
Andreas L. Damgård |
2000 |
|
426 |
35.44 |
1:19.72 |
2:03.71 |
|
2:48.79 |
Deltager ikke i finalen |
|
Køge Svømmeklub |
2:40.42 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
William Textor Broch |
2001 |
|
398 |
38.93 |
1:22.47 |
2:09.39 |
|
2:52.66 |
Deltager ikke i finalen |
|
Lyngby Svømmeklub |
2:46.89 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
Nicolai Yung Hansen |
2000 |
|
397 |
37.78 |
1:21.51 |
2:06.13 |
|
2:52.68 |
|
|
Herlufsholm Svømmeklub |
2:41.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
Andreas Norup |
1999 |
|
388 |
37.95 |
1:21.11 |
2:07.30 |
|
2:54.09 |
|
|
VAT Copenhagen-MK31 |
2:47.48 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
Gustav Nissen |
2001 |
|
353 |
39.96 |
1:24.48 |
2:12.05 |
|
2:59.60 |
|
|
Herlufsholm Svømmeklub |
2:50.90 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Oprettet af WinGrodan 1.25.10 |
Udskriftsdato |
05 marts 2017 |
Licens til Svømmeklubben Triton |
Udskriftstidspunkt |
11:09 |
|
Resultat Løb 32 (Finaler) - Med point og mellemtider
Resultat Løb 32 (Finaler) - Med point og mellemtider |
|
|
Stævne navn |
Øst Junior/Senior Langbane |
|
Udskriftsdato |
05 marts 2017 |
|
|
Stævne by |
Ballerup |
|
Udskriftstidspunkt |
17:45 |
|
|
Arrangør |
Dansk Svømmeunion & Triton Ballerup |
|
|
|
|
|
Bassin |
50m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
03 marts 2017 |
|
|
|
|
|
|
Løb 32, 200m Brystsvømning Herrer, Finaler |
Dansk Rekord Junior: Chris Christensen (1988) 2:15.72 2006-07-09 |
Dansk Rekord Junior: Chris Christensen (1988) 2:15.72 2006-07-09 |
|
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
Anmtid |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Niels Ottosen |
1998 |
|
644 |
31.25 |
1:08.81 |
1:46.71 |
|
2:27.04 |
|
|
Holbæk Svømme Klub |
2:22.61 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Magnus Carstensen |
1999 |
|
615 |
32.59 |
1:11.50 |
1:49.44 |
|
2:29.28 |
|
|
Ringsted Svømme Klub |
2:22.73 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Marcus Mantzius Mosegaard |
2001 |
|
596 |
33.64 |
1:11.97 |
1:51.25 |
|
2:30.86 |
|
|
Slagelse Svømmeklub |
2:22.76 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Frederik Junker Neldeberg |
2000 |
|
593 |
34.23 |
1:12.26 |
1:51.47 |
|
2:31.17 |
|
|
Helsinge Svømmeklub |
2:29.82 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Oliver Christiansen |
1999 |
|
592 |
35.15 |
1:13.94 |
1:53.49 |
|
2:31.23 |
|
|
Helsinge Svømmeklub |
2:28.01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Mikkel S. Hansen |
2000 |
|
580 |
35.92 |
1:15.03 |
1:53.30 |
|
2:32.27 |
|
|
Svømmeklubben Triton Ballerup |
2:22.28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Casper Davidsen |
1999 |
|
551 |
35.52 |
1:15.91 |
1:54.64 |
|
2:34.88 |
|
|
Vest-Brøndby |
2:25.85 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Ulrik Blach Petersen |
2001 |
|
526 |
35.81 |
1:15.65 |
1:57.28 |
|
2:37.34 |
|
|
Sigma Swim Birkerød |
2:32.62 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Lasse Kriegel Skovrup |
1998 |
|
539 |
33.89 |
1:14.61 |
1:53.98 |
|
2:36.01 |
|
|
Farum Svømmeklub |
2:32.66 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Emil Toft |
1998 |
|
534 |
34.10 |
1:14.88 |
1:54.73 |
|
2:36.50 |
|
|
Holbæk Svømme Klub |
2:32.34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
Niklas Broch Thielemann |
1994 |
|
531 |
33.93 |
1:13.61 |
1:54.91 |
|
2:36.79 |
|
|
Sigma Swim Birkerød |
2:22.15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
Magnus Nygaard |
2000 |
|
512 |
34.60 |
1:14.61 |
1:56.05 |
|
2:38.73 |
|
|
Slagelse Svømmeklub |
2:32.67 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
Johan Joensen |
2000 |
|
510 |
36.98 |
1:17.58 |
1:59.82 |
|
2:38.92 |
|
|
Svømmeklubben Triton Ballerup |
2:34.76 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
Kristian Torp |
2000 |
|
488 |
36.60 |
1:17.22 |
1:59.46 |
|
2:41.23 |
|
|
Sigma Swim Birkerød |
2:30.94 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
Lucas Hoffmann |
2000 |
|
477 |
35.68 |
1:17.56 |
2:00.61 |
|
2:42.48 |
|
|
Helsingør Svømmeklub |
2:31.62 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
Carl Terp Larsen |
2001 |
|
446 |
36.90 |
1:19.45 |
2:03.77 |
|
2:46.23 |
|
|
VAT Copenhagen-MK31 |
2:35.43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Oprettet af WinGrodan 1.25.10 |
Udskriftsdato |
05 marts 2017 |
Licens til Svømmeklubben Triton |
Udskriftstidspunkt |
17:45 |
|
Resultat Løb 33 (Indledende) - Med point og mellemtider
Resultat Løb 33 (Indledende) - Med point og mellemtider |
|
|
Stævne navn |
Øst Junior/Senior Langbane |
|
Udskriftsdato |
05 marts 2017 |
|
|
Stævne by |
Ballerup |
|
Udskriftstidspunkt |
11:39 |
|
|
Arrangør |
Dansk Svømmeunion & Triton Ballerup |
|
|
|
|
|
Bassin |
50m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
03 marts 2017 |
|
|
|
|
|
|
Løb 33, 200m Medley Damer, Indledende |
Dansk Rekord Senior: Julie Hjorth-Hansen (1984) 2:09.73 2009-07-27 |
Dansk Rekord Junior: Amalie Emma Thomsen (1994) 2:18.12 2009-07-11 |
|
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
Anmtid |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Mia Steen Duus |
2001 |
|
701 |
29.48 |
1:08.78 |
1:49.02 |
|
2:21.95 |
|
|
Sigma Swim Birkerød |
2:19.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Marina Heller Hansen |
1994 |
|
666 |
30.14 |
1:07.43 |
1:50.97 |
|
2:24.41 |
|
|
Sigma Swim Allerød |
2:18.43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Hannah Strunge Nissen |
1997 |
|
631 |
31.61 |
1:08.83 |
1:52.57 |
|
2:27.00 |
|
|
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
2:21.15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Lise-Lotte Larsen Bentin |
1997 |
|
612 |
30.36 |
1:08.55 |
1:52.84 |
|
2:28.50 |
|
|
Sigma Swim Allerød |
2:24.38 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Anna Boutrup |
1998 |
|
608 |
32.71 |
1:12.14 |
1:54.78 |
|
2:28.85 |
|
|
Sigma Swim Birkerød |
2:24.54 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Thea Laurberg Simonsen |
1997 |
|
600 |
32.64 |
1:10.95 |
1:54.83 |
|
2:29.51 |
|
|
Lyngby Svømmeklub |
2:27.96 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Emma Bjørnholdt |
2000 |
|
596 |
31.83 |
1:12.87 |
1:55.51 |
|
2:29.82 |
|
|
Lyngby Svømmeklub |
2:23.81 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Frederikke Echardt |
2002 |
|
593 |
34.48 |
1:15.05 |
1:55.55 |
|
2:30.04 |
Deltager ikke i finalen |
|
Svømmeklubben Triton Ballerup |
2:25.68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Liva Palmund |
2002 |
|
591 |
33.90 |
1:11.98 |
1:56.34 |
|
2:30.24 |
Deltager ikke i finalen |
|
Svømmeklubben Triton Ballerup |
2:27.59 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Anne-Sofie Lindblad |
1997 |
|
584 |
32.14 |
1:13.04 |
1:55.81 |
|
2:30.81 |
|
|
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
2:24.63 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
Josefine B. Pedersen |
1999 |
|
583 |
32.59 |
1:13.63 |
1:54.32 |
|
2:30.90 |
|
|
VAT Copenhagen-MK31 |
2:26.94 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
Regitze Gotthard |
2002 |
|
577 |
33.08 |
1:15.76 |
1:55.84 |
|
2:31.43 |
|
|
Slagelse Svømmeklub |
2:28.29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
Katrine B. Hansen |
1999 |
|
574 |
31.95 |
1:11.14 |
1:56.52 |
|
2:31.69 |
Deltager ikke i finalen |
|
Svømmeklubben Triton Ballerup |
2:20.34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
Thea Blomsterberg |
2002 |
|
561 |
32.59 |
1:15.60 |
1:56.27 |
|
2:32.85 |
Deltager ikke i finalen |
|
Sigma Swim Birkerød |
2:28.66 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
Sofie Nielsen |
2001 |
|
556 |
33.64 |
1:11.94 |
1:58.92 |
|
2:33.33 |
|
|
Slagelse Svømmeklub |
2:28.80 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
Josephine G. Lauridsen |
2001 |
|
554 |
34.36 |
1:15.39 |
1:57.78 |
|
2:33.47 |
|
|
Svømmeklubben Triton Ballerup |
2:26.70 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
Emma Lyngby Larsen |
1998 |
|
554 |
32.90 |
1:13.15 |
1:57.40 |
|
2:33.53 |
|
|
Svømmeklubben Triton Ballerup |
2:27.37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
Sofie Louise Nimb |
2001 |
|
548 |
32.50 |
1:12.43 |
1:58.54 |
|
2:34.03 |
|
|
Gentofte Svømme Klub |
2:26.90 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
Megan Forslund Hansen |
1997 |
|
544 |
32.13 |
1:14.59 |
1:59.94 |
|
2:34.44 |
Deltager ikke i finalen |
|
Svømmeklubben Triton Ballerup |
2:26.79 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
Laura Holm Junge |
1998 |
|
544 |
33.41 |
1:12.50 |
2:00.34 |
|
2:34.46 |
Deltager ikke i finalen |
|
Kalundborg SK |
2:28.93 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
Caroline Waage Nowak |
2001 |
|
541 |
34.63 |
1:13.35 |
2:00.38 |
|
2:34.74 |
|
|
Gentofte Svømme Klub |
2:29.89 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
Karla Louise Balle |
2001 |
|
536 |
34.86 |
1:15.21 |
2:00.64 |
|
2:35.21 |
Deltager ikke i finalen |
|
Helsingør Svømmeklub |
2:31.54 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
Ida Just Mikkelsen |
2001 |
|
535 |
32.92 |
1:15.34 |
2:00.76 |
|
2:35.33 |
|
|
Gladsaxe Svømmeklub |
2:33.51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
Julie Darlem Brandt |
2001 |
|
532 |
34.23 |
1:15.76 |
2:02.37 |
|
2:35.58 |
Deltager ikke i finalen |
|
Svømmeklubben Triton Ballerup |
2:28.66 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
Victoria Vorm |
2001 |
|
532 |
32.26 |
1:14.55 |
1:59.99 |
|
2:35.64 |
|
|
Vallensbæk IF Af 1939 |
2:31.83 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
Mille Bruun Høvring |
2001 |
|
529 |
32.32 |
1:12.69 |
1:59.27 |
|
2:35.85 |
|
|
VAT Copenhagen-MK31 |
2:35.80 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
Josefine Søgaard Andresen |
2000 |
|
521 |
34.30 |
1:15.96 |
1:59.66 |
|
2:36.72 |
|
|
Gentofte Svømme Klub |
2:32.91 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
28 |
Martha Vitus Tversted |
2002 |
|
514 |
33.82 |
1:17.88 |
2:00.05 |
|
2:37.36 |
|
|
Søllerød Svømmeklub |
2:28.58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
29 |
Amanda Egerod Lund |
2000 |
|
507 |
33.71 |
1:17.23 |
2:03.33 |
|
2:38.08 |
|
|
Sigma Swim Allerød |
2:30.17 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
30 |
Caroline Mathiesen |
2001 |
|
506 |
34.05 |
1:14.10 |
2:02.24 |
|
2:38.17 |
|
|
Albertslund IF |
2:29.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
31 |
Thyra Jørgensen |
2002 |
|
506 |
31.76 |
1:16.19 |
2:03.73 |
|
2:38.21 |
|
|
Svømmeklubben Syd |
2:40.77 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
32 |
Thit Bondo |
2000 |
|
503 |
33.33 |
1:16.91 |
2:02.43 |
|
2:38.49 |
|
|
Sigma Swim Birkerød |
2:33.06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
33 |
Freja A. Skov |
2000 |
|
503 |
34.49 |
1:14.86 |
2:03.75 |
|
2:38.55 |
|
|
Helsingør Svømmeklub |
2:33.70 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
34 |
Julie Stampe |
2002 |
|
503 |
35.52 |
1:13.05 |
2:03.69 |
|
2:38.57 |
|
|
Sigma Swim Allerød |
2:32.06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
35 |
Emma Bruhn |
2002 |
|
502 |
33.15 |
1:14.44 |
1:59.72 |
|
2:38.65 |
|
|
Herlufsholm Svømmeklub |
2:40.93 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
36 |
Katrine Brandt Nielsen |
2002 |
|
502 |
32.80 |
1:14.63 |
2:01.34 |
|
2:38.66 |
|
|
Lyngby Svømmeklub |
2:39.29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
37 |
Line Strandby |
2001 |
|
499 |
35.60 |
1:15.84 |
2:02.23 |
|
2:39.00 |
|
|
Svømmeklubben Triton Ballerup |
2:31.24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
38 |
Isa Hovmand |
2000 |
|
498 |
34.78 |
1:16.06 |
2:03.27 |
|
2:39.03 |
|
|
Svømmeklubben Syd |
2:32.10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
39 |
Emilie Nyegaard |
2001 |
|
490 |
33.29 |
1:21.53 |
2:03.52 |
|
2:39.97 |
|
|
Svømmeklubben Triton Ballerup |
2:35.51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
40 |
Mikkeline Mentz |
2001 |
|
487 |
34.33 |
1:19.24 |
2:03.57 |
|
2:40.26 |
|
|
Holbæk Svømme Klub |
2:33.15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
41 |
Johanna Berthelsen |
2000 |
|
482 |
34.33 |
1:18.49 |
2:03.06 |
|
2:40.80 |
Deltager ikke i finalen |
|
VAT Copenhagen-MK31 |
2:26.93 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
42 |
Alberte Mammen |
2001 |
|
479 |
34.27 |
1:19.89 |
2:04.04 |
|
2:41.12 |
|
|
Svømmeklubben Triton Ballerup |
2:35.97 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
43 |
Helena Berg Wenk |
2000 |
|
474 |
33.33 |
1:16.79 |
2:03.84 |
|
2:41.72 |
|
|
Svømmeklubben Triton Ballerup |
2:32.78 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
44 |
Pernille Pedersen |
2001 |
|
470 |
35.36 |
1:17.30 |
2:02.90 |
|
2:42.21 |
|
|
Køge Svømmeklub |
2:34.27 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
45 |
Johanne B. Hansen |
2002 |
|
463 |
36.22 |
1:17.36 |
2:05.35 |
|
2:42.99 |
|
|
Svømmeklubben Triton Ballerup |
2:38.17 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
46 |
Katja Korbo Petersson |
2001 |
|
461 |
32.29 |
1:14.22 |
2:04.16 |
|
2:43.18 |
|
|
JGI Svømning |
2:35.32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
47 |
Karina Garne Larsen |
2000 |
|
455 |
34.93 |
1:19.22 |
2:07.78 |
|
2:43.95 |
|
|
Sigma Swim Allerød |
2:35.59 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
48 |
Chastine Melhede |
2002 |
|
443 |
34.69 |
1:18.42 |
2:08.69 |
|
2:45.33 |
|
|
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
2:37.09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
49 |
Alberte Fie Petersen |
2002 |
|
440 |
34.61 |
1:16.98 |
2:09.64 |
|
2:45.75 |
|
|
Roskilde Svømning |
2:40.45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
50 |
Michelle Mortensen |
2002 |
|
431 |
34.09 |
1:17.67 |
2:10.01 |
|
2:46.90 |
|
|
Gladsaxe Svømmeklub |
2:40.23 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
51 |
Claudia Sperling |
2002 |
|
430 |
34.85 |
1:16.66 |
2:07.00 |
|
2:47.02 |
|
|
Lyngby Svømmeklub |
2:37.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
52 |
Amanda Hietala |
2002 |
|
415 |
37.22 |
1:19.53 |
2:08.73 |
|
2:49.03 |
|
|
Helsingør Svømmeklub |
2:41.44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Kaya Fjeldsted Kristensen |
2002 |
|
|
|
|
|
|
|
Akut syg |
|
Roskilde Svømning |
2:29.58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Camilla Dufour |
1996 |
|
|
|
|
|
|
DSQ |
Fl.flyben eft.v.100m |
|
Sigma Swim Allerød |
2:28.14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Emma Mikkelsen |
2001 |
|
|
|
|
|
|
DSQ |
Ryglig. eft. v. 100m |
|
Vest-Brøndby |
2:37.85 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Nina Toft |
2000 |
|
|
|
|
|
|
DSQ |
ej ryglig i afs 100m |
|
Gentofte Svømme Klub |
2:33.28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Sara Mortensen |
2001 |
|
|
|
|
|
|
DSQ |
Ej ryglig i afs 100m |
|
Vallensbæk IF Af 1939 |
2:35.15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Oprettet af WinGrodan 1.25.10 |
Udskriftsdato |
05 marts 2017 |
Licens til Svømmeklubben Triton |
Udskriftstidspunkt |
11:39 |
|
Resultat Løb 33 (Finaler) - Med point og mellemtider
Resultat Løb 33 (Finaler) - Med point og mellemtider |
|
|
Stævne navn |
Øst Junior/Senior Langbane |
|
Udskriftsdato |
05 marts 2017 |
|
|
Stævne by |
Ballerup |
|
Udskriftstidspunkt |
17:57 |
|
|
Arrangør |
Dansk Svømmeunion & Triton Ballerup |
|
|
|
|
|
Bassin |
50m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
03 marts 2017 |
|
|
|
|
|
|
Løb 33, 200m Medley Damer, Finaler |
Dansk Rekord Junior: Amalie Emma Thomsen (1994) 2:18.12 2009-07-11 |
Dansk Rekord Junior: Amalie Emma Thomsen (1994) 2:18.12 2009-07-11 |
|
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
Anmtid |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Mia Steen Duus |
2001 |
|
713 |
29.04 |
1:08.26 |
1:48.10 |
|
2:21.13 |
|
|
Sigma Swim Birkerød |
2:19.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Marina Heller Hansen |
1994 |
|
702 |
29.33 |
1:06.13 |
1:49.31 |
|
2:21.88 |
|
|
Sigma Swim Allerød |
2:18.43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Lise-Lotte Larsen Bentin |
1997 |
|
623 |
31.05 |
1:08.60 |
1:53.02 |
|
2:27.64 |
|
|
Sigma Swim Allerød |
2:24.38 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Thea Laurberg Simonsen |
1997 |
|
623 |
31.56 |
1:08.88 |
1:53.58 |
|
2:27.65 |
|
|
Lyngby Svømmeklub |
2:27.96 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Hannah Strunge Nissen |
1997 |
|
612 |
32.41 |
1:10.01 |
1:54.27 |
|
2:28.51 |
|
|
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
2:21.15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Anne-Sofie Lindblad |
1997 |
|
600 |
32.52 |
1:11.38 |
1:54.91 |
|
2:29.48 |
|
|
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
2:24.63 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Anna Boutrup |
1998 |
|
599 |
32.64 |
1:13.56 |
1:56.60 |
|
2:29.55 |
|
|
Sigma Swim Birkerød |
2:24.54 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Emma Bjørnholdt |
2000 |
|
596 |
32.16 |
1:13.22 |
1:55.10 |
|
2:29.85 |
|
|
Lyngby Svømmeklub |
2:23.81 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Josefine B. Pedersen |
1999 |
|
605 |
31.61 |
1:13.34 |
1:52.94 |
|
2:29.07 |
|
|
VAT Copenhagen-MK31 |
2:26.94 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Sofie Nielsen |
2001 |
|
603 |
32.38 |
1:11.40 |
1:55.20 |
|
2:29.28 |
|
|
Slagelse Svømmeklub |
2:28.80 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
Regitze Gotthard |
2002 |
|
589 |
31.94 |
1:13.46 |
1:54.56 |
|
2:30.45 |
|
|
Slagelse Svømmeklub |
2:28.29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
Josephine G. Lauridsen |
2001 |
|
583 |
33.71 |
1:12.99 |
1:55.90 |
|
2:30.90 |
|
|
Svømmeklubben Triton Ballerup |
2:26.70 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
Sofie Louise Nimb |
2001 |
|
568 |
32.86 |
1:11.37 |
1:57.61 |
|
2:32.25 |
|
|
Gentofte Svømme Klub |
2:26.90 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
Caroline Waage Nowak |
2001 |
|
552 |
33.64 |
1:12.94 |
1:58.20 |
|
2:33.66 |
|
|
Gentofte Svømme Klub |
2:29.89 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
Emma Lyngby Larsen |
1998 |
|
550 |
32.69 |
1:12.95 |
1:57.53 |
|
2:33.90 |
|
|
Svømmeklubben Triton Ballerup |
2:27.37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
Ida Just Mikkelsen |
2001 |
|
518 |
33.21 |
1:13.42 |
2:01.78 |
|
2:36.99 |
|
|
Gladsaxe Svømmeklub |
2:33.51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Oprettet af WinGrodan 1.25.10 |
Udskriftsdato |
05 marts 2017 |
Licens til Svømmeklubben Triton |
Udskriftstidspunkt |
17:57 |
|
Resultat Løb 34 (Indledende) - Med point og mellemtider
Resultat Løb 34 (Indledende) - Med point og mellemtider |
|
|
Stævne navn |
Øst Junior/Senior Langbane |
|
Udskriftsdato |
05 marts 2017 |
|
|
Stævne by |
Ballerup |
|
Udskriftstidspunkt |
11:53 |
|
|
Arrangør |
Dansk Svømmeunion & Triton Ballerup |
|
|
|
|
|
Bassin |
50m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
03 marts 2017 |
|
|
|
|
|
|
Løb 34, 200m Medley Herrer, Indledende |
Dansk Rekord Senior: Chris Christensen (1988) 2:01.62 2009-07-29 |
Dansk Rekord Junior: Daniel Skaaning (1993) 2:03.49 2011-06-28 |
|
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
Anmtid |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Andreas Kaas Elmgreen |
1999 |
|
637 |
27.86 |
1:02.30 |
1:39.58 |
|
2:12.48 |
|
|
Lyngby Svømmeklub |
2:04.38 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Arthur Dalén Ellegaard |
2001 |
|
624 |
28.88 |
1:03.86 |
1:42.96 |
|
2:13.37 |
|
|
Lyngby Svømmeklub |
2:11.60 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Alexander Aslak Nørgaard |
2000 |
|
614 |
28.45 |
1:04.17 |
1:43.27 |
|
2:14.10 |
|
|
Søllerød Svømmeklub |
2:13.94 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Sebastian Tullberg |
2000 |
|
593 |
27.77 |
1:03.58 |
1:43.60 |
|
2:15.63 |
|
|
Sigma Swim Birkerød |
2:05.37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Joachim Bratt |
1995 |
|
591 |
27.38 |
1:03.85 |
1:42.97 |
|
2:15.84 |
|
|
Helsingør Svømmeklub |
2:10.65 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Lucas Bruun Strøbek |
2001 |
|
572 |
29.81 |
1:05.99 |
1:45.20 |
|
2:17.31 |
|
|
Gentofte Svømme Klub |
2:11.59 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Marcus Mantzius Mosegaard |
2001 |
|
559 |
29.06 |
1:05.26 |
1:43.07 |
|
2:18.37 |
Deltager ikke i finalen |
|
Slagelse Svømmeklub |
2:10.70 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Rasmus Hasemann |
1996 |
|
553 |
28.84 |
1:03.76 |
1:45.62 |
|
2:18.81 |
|
|
VAT Copenhagen-MK31 |
2:11.64 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Philip Krogh Brønnicke |
2000 |
|
545 |
29.09 |
1:06.95 |
1:47.86 |
|
2:19.51 |
|
|
Køge Svømmeklub |
2:13.98 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Mikkel Fogelberg Handberg |
1998 |
|
543 |
29.94 |
1:05.10 |
1:47.36 |
|
2:19.72 |
|
|
Svømmeklubben Triton Ballerup |
2:14.95 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
Lukas Storm |
1999 |
|
528 |
30.13 |
1:08.77 |
1:50.79 |
|
2:20.96 |
Deltager ikke i finalen |
|
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
2:15.06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
William Houen |
2001 |
|
520 |
29.29 |
1:07.25 |
1:48.72 |
|
2:21.70 |
|
|
Helsingør Svømmeklub |
2:16.07 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
Niels Ottosen |
1998 |
|
515 |
28.91 |
1:09.01 |
1:47.08 |
|
2:22.16 |
|
|
Holbæk Svømme Klub |
2:13.09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
Markus Bøjsen |
1999 |
|
514 |
30.76 |
1:07.09 |
1:50.74 |
|
2:22.24 |
|
|
Holbæk Svømme Klub |
2:16.77 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
Ferdinand Wahl |
2000 |
|
513 |
28.95 |
1:09.11 |
1:50.15 |
|
2:22.37 |
Deltager ikke i finalen |
|
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
2:17.33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
Mads Midtbøll |
1998 |
|
511 |
29.57 |
1:09.27 |
1:51.39 |
|
2:22.55 |
Deltager ikke i finalen |
|
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
2:18.83 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
Ulrik Blach Petersen |
2001 |
|
507 |
30.82 |
1:09.48 |
1:49.52 |
|
2:22.91 |
|
|
Sigma Swim Birkerød |
2:20.66 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
Niels Paulli Sparholt |
2000 |
|
505 |
30.16 |
1:09.33 |
1:52.35 |
|
2:23.08 |
Deltager ikke i finalen |
|
Svømmeklubben Triton Ballerup |
2:20.24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
Sebastian Bidstrup Lantz |
1999 |
|
493 |
31.13 |
1:09.85 |
1:51.40 |
|
2:24.26 |
Deltager ikke i finalen |
|
Vest-Brøndby |
2:14.62 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
Mads Holm |
1998 |
|
493 |
28.74 |
1:08.02 |
1:52.41 |
|
2:24.30 |
|
|
Nakskov Svømme Klub |
2:17.57 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
Jonas M. Jørgensen |
2001 |
|
489 |
29.96 |
1:08.24 |
1:52.28 |
|
2:24.62 |
|
|
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
2:19.16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
Jon Riedel Pedersen |
1998 |
|
487 |
29.44 |
1:05.24 |
1:50.46 |
|
2:24.87 |
Deltager ikke i finalen |
|
VAT Copenhagen-MK31 |
2:15.17 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
Kristian Torp |
2000 |
|
485 |
30.29 |
1:08.25 |
1:50.31 |
|
2:25.01 |
|
|
Sigma Swim Birkerød |
2:24.58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
Mads Toft |
2001 |
|
481 |
31.51 |
1:08.75 |
1:52.33 |
|
2:25.40 |
|
|
Holbæk Svømme Klub |
2:23.23 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
Mert Kaya |
2001 |
|
477 |
30.42 |
1:09.25 |
1:51.49 |
|
2:25.83 |
|
|
Køge Svømmeklub |
2:23.62 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
Lauge Bastian Maar |
2001 |
|
471 |
32.03 |
1:08.78 |
1:53.14 |
|
2:26.48 |
|
|
Næstved IF |
2:24.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
Simon Brixner |
2000 |
|
469 |
30.45 |
1:12.32 |
1:55.16 |
|
2:26.63 |
|
|
Holbæk Svømme Klub |
2:22.18 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
28 |
Mads Witthøft |
2000 |
|
468 |
30.39 |
1:06.37 |
1:51.58 |
|
2:26.73 |
|
|
Kalundborg SK |
2:20.66 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
29 |
Erling Johansen |
2000 |
|
465 |
31.28 |
1:08.76 |
1:54.05 |
|
2:27.11 |
|
|
Nakskov Svømme Klub |
2:25.78 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
30 |
Mads Raaby Jensen |
2001 |
|
456 |
29.64 |
1:08.27 |
1:52.22 |
|
2:28.07 |
|
|
Svømmeklubben Triton Ballerup |
2:17.07 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
31 |
Mikkel Samsøe Borch |
1997 |
|
453 |
31.01 |
1:10.49 |
1:55.72 |
|
2:28.33 |
|
|
Hvidovre Svømme Klub |
2:16.82 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
32 |
Lucas Alexander Meng |
2000 |
|
452 |
31.79 |
1:09.23 |
1:55.22 |
|
2:28.46 |
|
|
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
2:23.44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
33 |
William S. Michaelsen |
2001 |
|
451 |
31.30 |
1:11.56 |
1:53.71 |
|
2:28.57 |
|
|
Frederikssund Svømmeklub |
2:27.26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
34 |
Jakob Petersen |
1999 |
|
440 |
29.87 |
1:10.33 |
1:54.26 |
|
2:29.86 |
|
|
Hvidovre Svømme Klub |
2:20.30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
35 |
Frederik Røgind |
2001 |
|
395 |
31.52 |
1:13.96 |
2:00.84 |
|
2:35.27 |
|
|
Sigma Swim Birkerød |
2:20.98 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
36 |
Mateo Serna Clavijo |
2000 |
|
382 |
30.59 |
1:09.76 |
1:57.06 |
|
2:36.99 |
|
|
Nakskov Svømme Klub |
2:29.80 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Christoffer Weiss |
2001 |
|
|
|
|
|
|
DNS |
|
|
Gentofte Svømme Klub |
2:23.68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Julius Munk |
2000 |
|
|
|
|
|
|
DNS |
|
|
Helsingør Svømmeklub |
2:19.25 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Sebastian Ovesen |
1994 |
|
|
|
|
|
|
DNS |
|
|
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
2:06.73 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Anders Engtorp Olesen |
1999 |
|
|
|
|
|
|
DSQ |
Ryglig eft v 100m |
|
Roskilde Svømning |
2:18.68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Oprettet af WinGrodan 1.25.10 |
Udskriftsdato |
05 marts 2017 |
Licens til Svømmeklubben Triton |
Udskriftstidspunkt |
11:53 |
|
Resultat Løb 34 (Finaler) - Med point og mellemtider
Resultat Løb 34 (Finaler) - Med point og mellemtider |
|
|
Stævne navn |
Øst Junior/Senior Langbane |
|
Udskriftsdato |
05 marts 2017 |
|
|
Stævne by |
Ballerup |
|
Udskriftstidspunkt |
18:10 |
|
|
Arrangør |
Dansk Svømmeunion & Triton Ballerup |
|
|
|
|
|
Bassin |
50m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
03 marts 2017 |
|
|
|
|
|
|
Løb 34, 200m Medley Herrer, Finaler |
Dansk Rekord Junior: Daniel Skaaning (1993) 2:03.49 2011-06-28 |
Dansk Rekord Junior: Daniel Skaaning (1993) 2:03.49 2011-06-28 |
|
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
Anmtid |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Andreas Kaas Elmgreen |
1999 |
|
679 |
27.63 |
1:00.82 |
1:38.17 |
|
2:09.64 |
|
|
Lyngby Svømmeklub |
2:04.38 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Arthur Dalén Ellegaard |
2001 |
|
636 |
28.12 |
1:04.24 |
1:42.44 |
|
2:12.51 |
|
|
Lyngby Svømmeklub |
2:11.60 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Sebastian Tullberg |
2000 |
|
635 |
27.55 |
1:02.73 |
1:42.91 |
|
2:12.63 |
|
|
Sigma Swim Birkerød |
2:05.37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Alexander Aslak Nørgaard |
2000 |
|
594 |
28.47 |
1:04.43 |
1:44.54 |
|
2:15.54 |
|
|
Søllerød Svømmeklub |
2:13.94 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Rasmus Hasemann |
1996 |
|
585 |
27.97 |
1:03.34 |
1:43.85 |
|
2:16.27 |
|
|
VAT Copenhagen-MK31 |
2:11.64 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Joachim Bratt |
1995 |
|
581 |
27.16 |
1:03.75 |
1:43.92 |
|
2:16.61 |
|
|
Helsingør Svømmeklub |
2:10.65 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Philip Krogh Brønnicke |
2000 |
|
539 |
28.99 |
1:05.91 |
1:47.93 |
|
2:20.06 |
|
|
Køge Svømmeklub |
2:13.98 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Mikkel Fogelberg Handberg |
1998 |
|
553 |
29.05 |
1:05.19 |
1:46.29 |
|
2:18.86 |
|
|
Svømmeklubben Triton Ballerup |
2:14.95 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Markus Bøjsen |
1999 |
|
549 |
29.85 |
1:05.87 |
1:47.63 |
|
2:19.18 |
|
|
Holbæk Svømme Klub |
2:16.77 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
William Houen |
2001 |
|
542 |
28.32 |
1:06.45 |
1:46.46 |
|
2:19.81 |
|
|
Helsingør Svømmeklub |
2:16.07 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
Ulrik Blach Petersen |
2001 |
|
503 |
31.28 |
1:09.42 |
1:50.27 |
|
2:23.30 |
|
|
Sigma Swim Birkerød |
2:20.66 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
Niels Ottosen |
1998 |
|
491 |
29.23 |
1:10.02 |
1:48.89 |
|
2:24.43 |
|
|
Holbæk Svømme Klub |
2:13.09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
Jonas M. Jørgensen |
2001 |
|
473 |
29.72 |
1:09.00 |
1:52.19 |
|
2:26.22 |
|
|
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
2:19.16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
Mads Holm |
1998 |
|
468 |
29.32 |
1:07.46 |
1:53.19 |
|
2:26.77 |
|
|
Nakskov Svømme Klub |
2:17.57 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
Kristian Torp |
2000 |
|
429 |
30.97 |
1:09.07 |
1:55.75 |
|
2:31.08 |
|
|
Sigma Swim Birkerød |
2:24.58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Lucas Bruun Strøbek |
2001 |
|
|
|
|
|
|
DSQ |
afs. ryg på mave100m |
|
Gentofte Svømme Klub |
2:11.59 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Oprettet af WinGrodan 1.25.10 |
Udskriftsdato |
05 marts 2017 |
Licens til Svømmeklubben Triton |
Udskriftstidspunkt |
18:10 |
|
Resultat Løb 35 (Indledende) - Med point og mellemtider
Resultat Løb 35 (Indledende) - Med point og mellemtider |
|
|
Stævne navn |
Øst Junior/Senior Langbane |
|
Udskriftsdato |
05 marts 2017 |
|
|
Stævne by |
Ballerup |
|
Udskriftstidspunkt |
12:04 |
|
|
Arrangør |
Dansk Svømmeunion & Triton Ballerup |
|
|
|
|
|
Bassin |
50m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
03 marts 2017 |
|
|
|
|
|
|
Løb 35, 100m Butterfly Damer, Indledende |
Dansk Rekord Senior: Jeanette Ottesen (1987) 56.51 2014-08-22 |
Dansk Rekord Junior: Christina Munkholm (1996) 1:00.24 2012-07-07 |
|
|
Oprettet af WinGrodan 1.25.10 |
Udskriftsdato |
05 marts 2017 |
Licens til Svømmeklubben Triton |
Udskriftstidspunkt |
12:04 |
|
Resultat Løb 35 (Finaler) - Med point og mellemtider
Resultat Løb 35 (Finaler) - Med point og mellemtider |
|
|
Stævne navn |
Øst Junior/Senior Langbane |
|
Udskriftsdato |
05 marts 2017 |
|
|
Stævne by |
Ballerup |
|
Udskriftstidspunkt |
18:15 |
|
|
Arrangør |
Dansk Svømmeunion & Triton Ballerup |
|
|
|
|
|
Bassin |
50m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
03 marts 2017 |
|
|
|
|
|
|
Løb 35, 100m Butterfly Damer, Finaler |
Dansk Rekord Junior: Christina Munkholm (1996) 1:00.24 2012-07-07 |
Dansk Rekord Junior: Christina Munkholm (1996) 1:00.24 2012-07-07 |
|
|
Oprettet af WinGrodan 1.25.10 |
Udskriftsdato |
05 marts 2017 |
Licens til Svømmeklubben Triton |
Udskriftstidspunkt |
18:15 |
|
Resultat Løb 36 (Indledende) - Med point og mellemtider
Resultat Løb 36 (Indledende) - Med point og mellemtider |
|
|
Stævne navn |
Øst Junior/Senior Langbane |
|
Udskriftsdato |
05 marts 2017 |
|
|
Stævne by |
Ballerup |
|
Udskriftstidspunkt |
12:11 |
|
|
Arrangør |
Dansk Svømmeunion & Triton Ballerup |
|
|
|
|
|
Bassin |
50m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
03 marts 2017 |
|
|
|
|
|
|
Løb 36, 100m Butterfly Herrer, Indledende |
Dansk Rekord Senior: Jakob S. Andkjær (1985) 52.09 2009-04-10 |
Dansk Rekord Junior: Daniel Steen Andersen (1995) 53.50 2013-07-13 |
|
|
Oprettet af WinGrodan 1.25.10 |
Udskriftsdato |
05 marts 2017 |
Licens til Svømmeklubben Triton |
Udskriftstidspunkt |
12:11 |
|
Resultat Løb 36 (Finaler) - Med point og mellemtider
Resultat Løb 36 (Finaler) - Med point og mellemtider |
|
|
Stævne navn |
Øst Junior/Senior Langbane |
|
Udskriftsdato |
05 marts 2017 |
|
|
Stævne by |
Ballerup |
|
Udskriftstidspunkt |
18:20 |
|
|
Arrangør |
Dansk Svømmeunion & Triton Ballerup |
|
|
|
|
|
Bassin |
50m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
03 marts 2017 |
|
|
|
|
|
|
Løb 36, 100m Butterfly Herrer, Finaler |
Dansk Rekord Junior: Daniel Steen Andersen (1995) 53.50 2013-07-13 |
Dansk Rekord Junior: Daniel Steen Andersen (1995) 53.50 2013-07-13 |
|
|
Oprettet af WinGrodan 1.25.10 |
Udskriftsdato |
05 marts 2017 |
Licens til Svømmeklubben Triton |
Udskriftstidspunkt |
18:20 |
|
Resultat Løb 37 (Indledende) - Med point og mellemtider
Resultat Løb 37 (Indledende) - Med point og mellemtider |
|
|
Stævne navn |
Øst Junior/Senior Langbane |
|
Udskriftsdato |
05 marts 2017 |
|
|
Stævne by |
Ballerup |
|
Udskriftstidspunkt |
11:59 |
|
|
Arrangør |
Dansk Svømmeunion & Triton Ballerup |
|
|
|
|
|
Bassin |
50m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
03 marts 2017 |
|
|
|
|
|
|
Løb 37, 800m Frisvømning Damer, Indledende |
Dansk Rekord Senior: Lotte Friis (1988) 8:15.92 2009-08-01 |
Dansk Rekord Junior: Lotte Friis (1988) 8:41.40 2004-07-16 |
|
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
100m |
200m |
300m |
400m |
Opnået |
Status |
|
Klub |
Anmtid |
|
Code |
500m |
600m |
700m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Caroline Erichsen |
1998 |
|
|
1:08.93 |
2:21.22 |
3:33.98 |
4:46.08 |
9:25.14 |
|
|
Sigma Swim Birkerød |
9:23.80 |
|
|
5:55.70 |
7:06.46 |
8:17.07 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Mai Andersen |
2000 |
|
|
1:08.22 |
2:20.16 |
3:32.77 |
4:44.34 |
9:32.51 |
|
|
Holbæk Svømme Klub |
9:32.95 |
|
|
5:56.74 |
7:09.45 |
8:22.08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Sofie Nielsen |
2001 |
|
|
1:08.82 |
2:20.78 |
3:33.08 |
4:45.99 |
9:36.09 |
|
|
Slagelse Svømmeklub |
9:30.63 |
|
|
5:58.46 |
7:11.60 |
8:24.24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Lærke Toft Ruby |
1999 |
|
|
1:08.43 |
2:21.59 |
3:34.42 |
4:47.98 |
9:39.41 |
|
|
JGI Svømning |
9:20.80 |
|
|
6:01.33 |
7:14.76 |
8:28.17 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Clara Neumann |
2001 |
|
|
1:07.12 |
2:18.88 |
3:31.26 |
4:44.70 |
9:40.75 |
|
|
Svømmeklubben Syd |
9:29.92 |
|
|
5:58.98 |
7:13.33 |
8:28.30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Michelle Mortensen |
2002 |
|
|
1:08.97 |
2:21.90 |
3:34.89 |
4:48.90 |
9:46.76 |
|
|
Gladsaxe Svømmeklub |
9:34.79 |
|
|
6:03.13 |
7:17.48 |
8:32.42 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Amanda Egerod Lund |
2000 |
|
|
1:09.70 |
2:23.64 |
3:38.00 |
4:52.71 |
9:49.26 |
|
|
Sigma Swim Allerød |
9:29.16 |
|
|
6:06.45 |
7:20.60 |
8:35.39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Emma Bjørnholdt |
2000 |
|
|
1:10.97 |
2:25.82 |
3:39.81 |
4:53.71 |
9:49.33 |
|
|
Lyngby Svømmeklub |
9:41.50 |
|
|
6:07.70 |
7:22.23 |
8:36.22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Frederikke Jensen |
2000 |
|
|
1:11.88 |
2:26.93 |
3:41.89 |
4:56.81 |
9:51.01 |
|
|
Svømmeklubben Triton Ballerup |
9:40.93 |
|
|
6:10.95 |
7:25.35 |
8:39.26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Katja Kjær Nielsen |
2002 |
|
|
1:10.21 |
2:24.93 |
3:40.10 |
4:54.63 |
9:51.31 |
|
|
Ringsted Svømme Klub |
9:43.84 |
|
|
6:10.00 |
7:24.92 |
8:38.79 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
Cassandra L. L. Hansen |
2002 |
|
|
1:10.83 |
2:24.87 |
3:37.73 |
4:52.14 |
9:53.26 |
|
|
Gladsaxe Svømmeklub |
10:05.87 |
|
|
6:06.97 |
7:23.26 |
8:38.75 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
Helena Hvid Hansen |
2001 |
|
|
1:10.01 |
2:24.76 |
3:39.58 |
4:55.03 |
9:59.82 |
|
|
Helsingør Svømmeklub |
9:48.99 |
|
|
6:10.75 |
7:27.06 |
8:43.61 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
Sarah Aarslew Jensen |
2000 |
|
|
1:10.56 |
2:26.50 |
3:43.28 |
5:00.46 |
10:09.92 |
|
|
Køge Svømmeklub |
9:42.18 |
|
|
6:18.61 |
7:36.24 |
8:53.56 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
Ida Rishøj |
2002 |
|
|
1:13.15 |
2:32.73 |
3:51.72 |
5:10.21 |
10:21.71 |
|
|
Svømmeklubben Triton Ballerup |
10:08.75 |
|
|
6:28.62 |
7:46.92 |
9:04.61 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
Felina Noe |
2002 |
|
|
1:12.16 |
2:29.21 |
3:48.51 |
5:09.53 |
10:26.89 |
|
|
Dragsholm Svømmeklub |
10:05.95 |
|
|
6:30.94 |
7:52.17 |
9:10.32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Nanna Drewsen |
1998 |
|
|
|
|
|
|
DNS |
|
|
Vallensbæk IF Af 1939 |
9:39.46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Sofie Hertzberg |
2002 |
|
|
|
|
|
|
DNS |
|
|
Vallensbæk IF Af 1939 |
9:55.70 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Helena Berg Wenk |
2000 |
|
|
|
|
|
|
|
Akut syg |
|
Svømmeklubben Triton Ballerup |
9:34.39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Mille Graasbøll |
2002 |
|
|
|
|
|
|
|
Afmeldt |
|
Sigma Swim Allerød |
9:30.22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Sophie Gjelstrup |
2002 |
|
|
|
|
|
|
|
Afmeldt |
|
Søllerød Svømmeklub |
10:19.31 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Oprettet af WinGrodan 1.25.10 |
Udskriftsdato |
05 marts 2017 |
Licens til Svømmeklubben Triton |
Udskriftstidspunkt |
11:59 |
|
Resultat Løb 37 (Finaler) - Med point og mellemtider
Resultat Løb 37 (Finaler) - Med point og mellemtider |
|
|
Stævne navn |
Øst Junior/Senior Langbane |
|
Udskriftsdato |
05 marts 2017 |
|
|
Stævne by |
Ballerup |
|
Udskriftstidspunkt |
18:35 |
|
|
Arrangør |
Dansk Svømmeunion & Triton Ballerup |
|
|
|
|
|
Bassin |
50m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
03 marts 2017 |
|
|
|
|
|
|
Løb 37, 800m Frisvømning Damer, Finaler |
Dansk Rekord Junior: Lotte Friis (1988) 8:41.40 2004-07-16 |
Dansk Rekord Junior: Lotte Friis (1988) 8:41.40 2004-07-16 |
|
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
100m |
200m |
300m |
400m |
Opnået |
Status |
|
Klub |
Anmtid |
|
Code |
500m |
600m |
700m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Marina Heller Hansen |
1994 |
|
703 |
1:03.68 |
2:12.50 |
3:22.18 |
4:31.64 |
9:05.03 |
|
|
Sigma Swim Allerød |
9:00.13 |
|
|
5:40.83 |
6:49.59 |
7:59.14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Klara Reeh |
1999 |
|
698 |
1:05.94 |
2:15.68 |
3:25.55 |
4:35.09 |
9:06.49 |
|
|
Lyngby Svømmeklub |
9:05.65 |
|
|
5:43.93 |
6:52.35 |
8:00.14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Maj Howardsen |
1997 |
|
674 |
1:06.77 |
2:16.97 |
3:27.13 |
4:36.46 |
9:12.68 |
|
|
Sigma Swim Allerød |
8:57.00 |
|
|
5:45.86 |
6:55.35 |
8:04.92 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Anna Boutrup |
1998 |
|
644 |
1:07.14 |
2:17.54 |
3:28.40 |
4:38.67 |
9:21.36 |
|
|
Sigma Swim Birkerød |
8:53.38 |
|
|
5:49.17 |
7:00.17 |
8:11.65 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Caroline Erichsen |
1998 |
|
631 |
1:08.93 |
2:21.22 |
3:33.98 |
4:46.08 |
9:25.14 |
|
|
Sigma Swim Birkerød |
9:23.80 |
|
|
5:55.70 |
7:06.46 |
8:17.07 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Alberte M Hansen |
2000 |
|
627 |
1:05.84 |
2:16.49 |
3:27.67 |
4:39.27 |
9:26.33 |
|
|
Glostrup Svømmeklub |
9:14.07 |
|
|
5:51.09 |
7:03.29 |
8:15.12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Anna Aavang Brendstrup |
2000 |
|
615 |
1:08.11 |
2:19.46 |
3:31.54 |
4:43.66 |
9:29.81 |
|
|
Roskilde Svømning |
9:18.87 |
|
|
5:56.10 |
7:08.59 |
8:20.65 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Mai Andersen |
2000 |
|
607 |
1:08.22 |
2:20.16 |
3:32.77 |
4:44.34 |
9:32.51 |
|
|
Holbæk Svømme Klub |
9:32.95 |
|
|
5:56.74 |
7:09.45 |
8:22.08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Sofie Nielsen |
2001 |
|
595 |
1:08.82 |
2:20.78 |
3:33.08 |
4:45.99 |
9:36.09 |
|
|
Slagelse Svømmeklub |
9:30.63 |
|
|
5:58.46 |
7:11.60 |
8:24.24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Lærke Toft Ruby |
1999 |
|
585 |
1:08.43 |
2:21.59 |
3:34.42 |
4:47.98 |
9:39.41 |
|
|
JGI Svømning |
9:20.80 |
|
|
6:01.33 |
7:14.76 |
8:28.17 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
Kamille Auerbach-Lind |
2001 |
|
582 |
1:06.89 |
2:18.51 |
3:31.42 |
4:44.52 |
9:40.40 |
|
|
Svømmeklubben Triton Ballerup |
9:19.81 |
|
|
5:58.15 |
7:12.38 |
8:27.20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
Clara Neumann |
2001 |
|
581 |
1:07.12 |
2:18.88 |
3:31.26 |
4:44.70 |
9:40.75 |
|
|
Svømmeklubben Syd |
9:29.92 |
|
|
5:58.98 |
7:13.33 |
8:28.30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
Michelle Mortensen |
2002 |
|
564 |
1:08.97 |
2:21.90 |
3:34.89 |
4:48.90 |
9:46.76 |
|
|
Gladsaxe Svømmeklub |
9:34.79 |
|
|
6:03.13 |
7:17.48 |
8:32.42 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
Amanda Egerod Lund |
2000 |
|
556 |
1:09.70 |
2:23.64 |
3:38.00 |
4:52.71 |
9:49.26 |
|
|
Sigma Swim Allerød |
9:29.16 |
|
|
6:06.45 |
7:20.60 |
8:35.39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
Emma Bjørnholdt |
2000 |
|
556 |
1:10.97 |
2:25.82 |
3:39.81 |
4:53.71 |
9:49.33 |
|
|
Lyngby Svømmeklub |
9:41.50 |
|
|
6:07.70 |
7:22.23 |
8:36.22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
Frederikke Jensen |
2000 |
|
551 |
1:11.88 |
2:26.93 |
3:41.89 |
4:56.81 |
9:51.01 |
|
|
Svømmeklubben Triton Ballerup |
9:40.93 |
|
|
6:10.95 |
7:25.35 |
8:39.26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
Katja Kjær Nielsen |
2002 |
|
551 |
1:10.21 |
2:24.93 |
3:40.10 |
4:54.63 |
9:51.31 |
|
|
Ringsted Svømme Klub |
9:43.84 |
|
|
6:10.00 |
7:24.92 |
8:38.79 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
Cassandra L. L. Hansen |
2002 |
|
545 |
1:10.83 |
2:24.87 |
3:37.73 |
4:52.14 |
9:53.26 |
|
|
Gladsaxe Svømmeklub |
10:05.87 |
|
|
6:06.97 |
7:23.26 |
8:38.75 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
Helena Hvid Hansen |
2001 |
|
527 |
1:10.01 |
2:24.76 |
3:39.58 |
4:55.03 |
9:59.82 |
|
|
Helsingør Svømmeklub |
9:48.99 |
|
|
6:10.75 |
7:27.06 |
8:43.61 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
Sarah Aarslew Jensen |
2000 |
|
502 |
1:10.56 |
2:26.50 |
3:43.28 |
5:00.46 |
10:09.92 |
|
|
Køge Svømmeklub |
9:42.18 |
|
|
6:18.61 |
7:36.24 |
8:53.56 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
Ida Rishøj |
2002 |
|
474 |
1:13.15 |
2:32.73 |
3:51.72 |
5:10.21 |
10:21.71 |
|
|
Svømmeklubben Triton Ballerup |
10:08.75 |
|
|
6:28.62 |
7:46.92 |
9:04.61 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
Felina Noe |
2002 |
|
462 |
1:12.16 |
2:29.21 |
3:48.51 |
5:09.53 |
10:26.89 |
|
|
Dragsholm Svømmeklub |
10:05.95 |
|
|
6:30.94 |
7:52.17 |
9:10.32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Emma Wael |
1993 |
|
|
|
|
|
|
DNS |
|
|
VAT Copenhagen-MK31 |
9:03.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Nanna Drewsen |
1998 |
|
|
|
|
|
|
DNS |
|
|
Vallensbæk IF Af 1939 |
9:39.46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Sofie Hertzberg |
2002 |
|
|
|
|
|
|
DNS |
|
|
Vallensbæk IF Af 1939 |
9:55.70 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Helena Berg Wenk |
2000 |
|
|
|
|
|
|
|
Akut syg |
|
Svømmeklubben Triton Ballerup |
9:34.39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Mille Graasbøll |
2002 |
|
|
|
|
|
|
|
Afmeldt |
|
Sigma Swim Allerød |
9:30.22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Sophie Gjelstrup |
2002 |
|
|
|
|
|
|
|
Afmeldt |
|
Søllerød Svømmeklub |
10:19.31 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Oprettet af WinGrodan 1.25.10 |
Udskriftsdato |
05 marts 2017 |
Licens til Svømmeklubben Triton |
Udskriftstidspunkt |
18:35 |
|
Resultat Løb 38 (Indledende) - Med point og mellemtider
Resultat Løb 38 (Indledende) - Med point og mellemtider |
|
|
Stævne navn |
Øst Junior/Senior Langbane |
|
Udskriftsdato |
05 marts 2017 |
|
|
Stævne by |
Ballerup |
|
Udskriftstidspunkt |
12:18 |
|
|
Arrangør |
Dansk Svømmeunion & Triton Ballerup |
|
|
|
|
|
Bassin |
50m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
03 marts 2017 |
|
|
|
|
|
|
Løb 38, 1500m Frisvømning Herrer, Indledende |
Dansk Rekord Senior: Mads Glæsner (1988) 14:58.55 2009-04-10 |
Dansk Rekord Junior: Mads Glæsner (1988) 15:27.68 2006-12-16 |
|
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
100m |
200m |
300m |
400m |
Opnået |
Status |
|
Klub |
Anmtid |
|
Code |
500m |
600m |
700m |
800m |
|
|
|
|
|
|
|
900m |
1000m |
1100m |
1200m |
|
|
|
|
|
|
|
1300m |
1400m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Anders Nielsen |
2001 |
|
|
1:02.78 |
2:08.87 |
3:16.03 |
4:23.30 |
16:52.91 |
|
|
Ringsted Svømme Klub |
17:11.17 |
|
|
5:30.97 |
6:38.71 |
7:47.01 |
8:55.12 |
|
|
|
|
|
|
|
10:03.13 |
11:11.79 |
12:20.47 |
13:28.90 |
|
|
|
|
|
|
|
14:37.62 |
15:46.16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Frederik Bornemann |
2001 |
|
|
1:07.04 |
2:17.95 |
3:29.63 |
4:40.21 |
17:26.28 |
|
|
Sigma Swim Allerød |
17:29.81 |
|
|
5:50.91 |
7:01.00 |
8:11.30 |
9:21.05 |
|
|
|
|
|
|
|
10:31.18 |
11:41.14 |
12:50.96 |
14:00.24 |
|
|
|
|
|
|
|
15:10.02 |
16:19.22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Mathias Aner |
2001 |
|
|
1:04.67 |
2:13.72 |
3:23.43 |
4:33.86 |
17:33.91 |
|
|
Svømmeklubben Syd |
17:30.17 |
|
|
5:45.02 |
6:55.63 |
8:06.40 |
9:17.93 |
|
|
|
|
|
|
|
10:28.71 |
11:39.43 |
12:50.72 |
14:02.26 |
|
|
|
|
|
|
|
15:13.91 |
16:25.68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Alexander Rendlev |
2001 |
|
|
1:04.27 |
2:13.04 |
3:22.16 |
4:32.06 |
17:34.80 |
|
|
Vallensbæk IF Af 1939 |
17:18.42 |
|
|
5:42.70 |
6:53.51 |
8:04.82 |
9:16.38 |
|
|
|
|
|
|
|
10:28.18 |
11:39.90 |
12:51.75 |
14:03.49 |
|
|
|
|
|
|
|
15:15.67 |
16:27.24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Jannick Hansen |
2001 |
|
|
1:06.85 |
2:18.42 |
3:30.41 |
4:42.32 |
18:01.36 |
|
|
Sigma Swim Allerød |
17:49.55 |
|
|
5:54.82 |
7:07.80 |
8:20.91 |
9:33.57 |
|
|
|
|
|
|
|
10:46.66 |
11:59.68 |
13:12.79 |
14:25.40 |
|
|
|
|
|
|
|
15:38.01 |
16:50.11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
William W. Kofoed |
2001 |
|
|
1:10.55 |
2:27.33 |
3:43.53 |
5:00.28 |
19:06.21 |
|
|
Roskilde Svømning |
18:12.06 |
|
|
6:15.47 |
7:32.52 |
8:49.07 |
10:05.60 |
|
|
|
|
|
|
|
11:22.75 |
12:40.35 |
13:58.38 |
15:15.89 |
|
|
|
|
|
|
|
16:33.04 |
17:49.76 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Oprettet af WinGrodan 1.25.10 |
Udskriftsdato |
05 marts 2017 |
Licens til Svømmeklubben Triton |
Udskriftstidspunkt |
12:18 |
|
Resultat Løb 38 (Finaler) - Med point og mellemtider
Resultat Løb 38 (Finaler) - Med point og mellemtider |
|
|
Stævne navn |
Øst Junior/Senior Langbane |
|
Udskriftsdato |
05 marts 2017 |
|
|
Stævne by |
Ballerup |
|
Udskriftstidspunkt |
18:55 |
|
|
Arrangør |
Dansk Svømmeunion & Triton Ballerup |
|
|
|
|
|
Bassin |
50m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
03 marts 2017 |
|
|
|
|
|
|
Løb 38, 1500m Frisvømning Herrer, Finaler |
Dansk Rekord Junior: Mads Glæsner (1988) 15:27.68 2006-12-16 |
Dansk Rekord Junior: Mads Glæsner (1988) 15:27.68 2006-12-16 |
|
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
100m |
200m |
300m |
400m |
Opnået |
Status |
|
Klub |
Anmtid |
|
Code |
500m |
600m |
700m |
800m |
|
|
|
|
|
|
|
900m |
1000m |
1100m |
1200m |
|
|
|
|
|
|
|
1300m |
1400m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Mads Holm |
1998 |
|
675 |
1:04.46 |
2:11.47 |
3:18.58 |
4:24.80 |
16:32.50 |
|
|
Nakskov Svømme Klub |
15:49.59 |
|
|
5:31.65 |
6:38.21 |
7:45.30 |
8:51.13 |
|
|
|
|
|
|
|
9:56.69 |
11:03.11 |
12:09.92 |
13:16.47 |
|
|
|
|
|
|
|
14:22.80 |
15:29.36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Lukas Storm |
1999 |
|
655 |
1:03.02 |
2:10.18 |
3:17.28 |
4:23.99 |
16:42.87 |
|
|
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
16:07.64 |
|
|
5:31.19 |
6:38.18 |
7:45.31 |
8:52.22 |
|
|
|
|
|
|
|
9:58.98 |
11:06.53 |
12:13.63 |
13:20.68 |
|
|
|
|
|
|
|
14:28.31 |
15:36.06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Mads Midtbøll |
1998 |
|
642 |
1:01.94 |
2:09.03 |
3:15.80 |
4:23.27 |
16:49.52 |
|
|
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
16:12.83 |
|
|
5:31.44 |
6:40.13 |
7:48.64 |
8:58.24 |
|
|
|
|
|
|
|
10:06.09 |
11:13.11 |
12:20.50 |
13:27.99 |
|
|
|
|
|
|
|
14:35.80 |
15:43.43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Anders Nielsen |
2001 |
|
635 |
1:02.78 |
2:08.87 |
3:16.03 |
4:23.30 |
16:52.91 |
|
|
Ringsted Svømme Klub |
17:11.17 |
|
|
5:30.97 |
6:38.71 |
7:47.01 |
8:55.12 |
|
|
|
|
|
|
|
10:03.13 |
11:11.79 |
12:20.47 |
13:28.90 |
|
|
|
|
|
|
|
14:37.62 |
15:46.16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Andreas Mårtensson |
1997 |
|
633 |
1:04.10 |
2:12.75 |
3:21.91 |
4:29.74 |
16:54.03 |
|
|
Sigma Swim Allerød |
16:05.78 |
|
|
5:37.86 |
6:46.04 |
7:54.05 |
9:02.06 |
|
|
|
|
|
|
|
10:09.74 |
11:17.43 |
12:25.36 |
13:34.05 |
|
|
|
|
|
|
|
14:43.45 |
15:48.83 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Arthur Dalén Ellegaard |
2001 |
|
615 |
1:04.43 |
2:14.49 |
3:22.72 |
4:31.42 |
17:04.08 |
|
|
Lyngby Svømmeklub |
16:26.97 |
|
|
5:40.30 |
6:48.87 |
7:58.05 |
9:06.71 |
|
|
|
|
|
|
|
10:15.55 |
11:25.36 |
12:34.92 |
13:43.53 |
|
|
|
|
|
|
|
14:51.90 |
16:00.12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Mads Rishøj |
1999 |
|
615 |
1:03.49 |
2:11.13 |
3:19.42 |
4:27.78 |
17:04.17 |
|
|
Svømmeklubben Triton Ballerup |
16:19.96 |
|
|
5:36.21 |
6:44.38 |
7:53.00 |
9:01.74 |
|
|
|
|
|
|
|
10:10.92 |
11:20.34 |
12:29.39 |
13:38.33 |
|
|
|
|
|
|
|
14:47.33 |
15:56.41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Frederik Bornemann |
2001 |
|
576 |
1:07.04 |
2:17.95 |
3:29.63 |
4:40.21 |
17:26.28 |
|
|
Sigma Swim Allerød |
17:29.81 |
|
|
5:50.91 |
7:01.00 |
8:11.30 |
9:21.05 |
|
|
|
|
|
|
|
10:31.18 |
11:41.14 |
12:50.96 |
14:00.24 |
|
|
|
|
|
|
|
15:10.02 |
16:19.22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Mathias Aner |
2001 |
|
564 |
1:04.67 |
2:13.72 |
3:23.43 |
4:33.86 |
17:33.91 |
|
|
Svømmeklubben Syd |
17:30.17 |
|
|
5:45.02 |
6:55.63 |
8:06.40 |
9:17.93 |
|
|
|
|
|
|
|
10:28.71 |
11:39.43 |
12:50.72 |
14:02.26 |
|
|
|
|
|
|
|
15:13.91 |
16:25.68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Alexander Rendlev |
2001 |
|
563 |
1:04.27 |
2:13.04 |
3:22.16 |
4:32.06 |
17:34.80 |
|
|
Vallensbæk IF Af 1939 |
17:18.42 |
|
|
5:42.70 |
6:53.51 |
8:04.82 |
9:16.38 |
|
|
|
|
|
|
|
10:28.18 |
11:39.90 |
12:51.75 |
14:03.49 |
|
|
|
|
|
|
|
15:15.67 |
16:27.24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
Philip Krogh Brønnicke |
2000 |
|
551 |
1:04.46 |
2:14.29 |
3:22.91 |
4:31.49 |
17:42.27 |
|
|
Køge Svømmeklub |
17:00.24 |
|
|
5:40.97 |
6:52.19 |
8:04.25 |
9:16.07 |
|
|
|
|
|
|
|
10:28.32 |
11:39.67 |
12:52.66 |
14:06.60 |
|
|
|
|
|
|
|
15:20.60 |
16:32.69 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
Ferdinand Wahl |
2000 |
|
533 |
1:04.68 |
2:14.38 |
3:25.75 |
4:37.14 |
17:53.81 |
|
|
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
16:59.70 |
|
|
5:48.66 |
7:00.89 |
8:13.28 |
9:26.10 |
|
|
|
|
|
|
|
10:38.90 |
11:51.99 |
13:04.28 |
14:17.35 |
|
|
|
|
|
|
|
15:29.90 |
16:42.28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
Jannick Hansen |
2001 |
|
522 |
1:06.85 |
2:18.42 |
3:30.41 |
4:42.32 |
18:01.36 |
|
|
Sigma Swim Allerød |
17:49.55 |
|
|
5:54.82 |
7:07.80 |
8:20.91 |
9:33.57 |
|
|
|
|
|
|
|
10:46.66 |
11:59.68 |
13:12.79 |
14:25.40 |
|
|
|
|
|
|
|
15:38.01 |
16:50.11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
William W. Kofoed |
2001 |
|
438 |
1:10.55 |
2:27.33 |
3:43.53 |
5:00.28 |
19:06.21 |
|
|
Roskilde Svømning |
18:12.06 |
|
|
6:15.47 |
7:32.52 |
8:49.07 |
10:05.60 |
|
|
|
|
|
|
|
11:22.75 |
12:40.35 |
13:58.38 |
15:15.89 |
|
|
|
|
|
|
|
16:33.04 |
17:49.76 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Oprettet af WinGrodan 1.25.10 |
Udskriftsdato |
05 marts 2017 |
Licens til Svømmeklubben Triton |
Udskriftstidspunkt |
18:55 |
|
Resultat Løb 39 (Finaler) - Med point og mellemtider
Resultat Løb 39 (Finaler) - Med point og mellemtider |
|
|
Stævne navn |
Øst Junior/Senior Langbane |
|
Udskriftsdato |
05 marts 2017 |
|
|
Stævne by |
Ballerup |
|
Udskriftstidspunkt |
19:12 |
|
|
Arrangør |
Dansk Svømmeunion & Triton Ballerup |
|
|
|
|
|
Bassin |
50m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
03 marts 2017 |
|
|
|
|
|
|
Løb 39, 4X100m Medley Damer, Finaler |
Dansk Rekord Junior: Aalborg Piger (1900) 4:19.28 2011-06-29 |
Dansk Rekord Junior: Aalborg Piger (1900) 4:19.28 2011-06-29 |
|
|
Oprettet af WinGrodan 1.25.10 |
Udskriftsdato |
05 marts 2017 |
Licens til Svømmeklubben Triton |
Udskriftstidspunkt |
19:12 |
|
Resultat Løb 40 (Finaler) - Med point og mellemtider
Resultat Løb 40 (Finaler) - Med point og mellemtider |
|
|
Stævne navn |
Øst Junior/Senior Langbane |
|
Udskriftsdato |
05 marts 2017 |
|
|
Stævne by |
Ballerup |
|
Udskriftstidspunkt |
19:23 |
|
|
Arrangør |
Dansk Svømmeunion & Triton Ballerup |
|
|
|
|
|
Bassin |
50m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
03 marts 2017 |
|
|
|
|
|
|
Løb 40, 4X100m Medley Herrer, Finaler |
Dansk Rekord Junior: A6 Junior Drenge (1995) 3:51.80 2012-07-15 |
Dansk Rekord Junior: A6 Junior Drenge (1995) 3:51.80 2012-07-15 |
|
|
Oprettet af WinGrodan 1.25.10 |
Udskriftsdato |
05 marts 2017 |
Licens til Svømmeklubben Triton |
Udskriftstidspunkt |
19:23 |
|
Resultat Løb 109 (Finaler) - Med point og mellemtider
Resultat Løb 109 (Finaler) - Med point og mellemtider |
|
|
Stævne navn |
Øst Junior/Senior Langbane |
|
Udskriftsdato |
04 marts 2017 |
|
|
Stævne by |
Ballerup |
|
Udskriftstidspunkt |
12:18 |
|
|
Arrangør |
Dansk Svømmeunion & Triton Ballerup |
|
|
|
|
|
Bassin |
50m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
03 marts 2017 |
|
|
|
|
|
|
Løb 109, 50m Bryst Damer - Omsvøm., Finaler |
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
|
|
|
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
Anmtid |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Melanie Degner |
2000 |
|
615 |
|
|
|
|
34.65 |
|
|
Køge Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Emma Bruhn |
2002 |
|
559 |
|
|
|
|
35.77 |
|
|
Herlufsholm Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Oprettet af WinGrodan 1.25.10 |
Udskriftsdato |
04 marts 2017 |
Licens til Svømmeklubben Triton |
Udskriftstidspunkt |
12:18 |
|