Resultater for Oulun uinnit 2017
Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.
lauantai
Tulokset Laji 8 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 8 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
|
|
Kilpailu |
Oulun Uinnit 2017 |
|
Tulostuspäivämäärä |
25 helmikuu 2017 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Oulu |
|
Tulostusaika |
17:39 |
|
|
Järjestäjä |
Oulun Uinti |
|
|
|
|
|
Allas |
50m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
25 helmikuu 2017 |
|
|
|
|
|
|
Laji 8, 400m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 13 v ja nuoremmat |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
100m |
200m |
300m |
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Veikka Ijäs |
2004 |
|
351 |
1:11.64 |
2:31.74 |
3:52.88 |
|
5:11.90 |
|
|
Oulun Lohet |
5:36.25 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Magnus Kuitunen |
2004 |
|
342 |
1:11.78 |
2:33.02 |
3:53.98 |
|
5:14.57 |
|
|
Oulun Uinti 1906 |
5:15.61 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Jami Kenttälä |
2004 |
|
315 |
1:17.11 |
2:41.16 |
4:03.53 |
|
5:23.18 |
|
|
Oulun Uinti 1906 |
5:32.14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Cedric Decena |
2004 |
|
273 |
1:13.30 |
2:38.29 |
4:08.42 |
|
5:38.91 |
|
|
Oulun Lohet |
5:31.82 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Elmeri Kuulasmaa |
2004 |
|
250 |
1:21.47 |
2:52.38 |
4:23.61 |
|
5:49.18 |
|
|
Swimming Club Rovaniemi |
5:42.54 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Topi Fordell |
2005 |
|
244 |
1:23.48 |
2:52.38 |
4:24.53 |
|
5:52.05 |
|
|
Swimming Club Vuokatti |
6:04.28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Weeti Niemi |
2006 |
|
232 |
1:24.74 |
2:56.55 |
4:29.07 |
|
5:57.77 |
|
|
Swimming Club Rovaniemi |
6:34.48 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Lauri Siurua |
2005 |
|
205 |
1:25.56 |
3:00.83 |
4:38.26 |
|
6:13.07 |
|
|
Oulun Uinti 1906 |
6:44.37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 8, 400m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 14 - 16 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
100m |
200m |
300m |
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Elias Juntunen |
2002 |
|
508 |
1:05.97 |
2:16.44 |
3:26.22 |
|
4:35.71 |
|
|
Kempeleen Pyrintö |
4:36.21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Tiitus Taskila |
2001 |
|
489 |
1:03.44 |
2:14.20 |
3:25.38 |
|
4:39.28 |
|
|
Oulun Uinti 1906 |
4:32.17 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Kasper Lytz |
2003 |
|
412 |
1:08.68 |
2:24.47 |
3:42.15 |
|
4:55.75 |
|
|
Swimming Club Rovaniemi |
5:06.44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Benjamin Evans |
2003 |
|
411 |
1:08.63 |
2:24.35 |
3:40.52 |
|
4:55.77 |
|
|
Swimming Club Vuokatti |
5:17.17 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Toni Lipponen |
2003 |
|
410 |
1:09.71 |
2:25.15 |
3:42.92 |
|
4:56.16 |
|
|
Kemin Uimaseura |
5:07.95 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Valtteri Taskinen |
2002 |
|
409 |
1:09.91 |
2:25.26 |
3:41.84 |
|
4:56.34 |
|
|
Oulun Uinti 1906 |
4:45.62 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Ville Korpilähde |
2002 |
|
368 |
1:10.69 |
2:31.68 |
3:50.24 |
|
5:07.03 |
|
|
Swimming Club Rovaniemi |
4:54.70 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Oliver Kela |
2002 |
|
362 |
1:10.68 |
2:31.64 |
3:49.59 |
|
5:08.53 |
|
|
Swimming Club Rovaniemi |
5:06.44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Aleksi Rajaniemi |
2002 |
|
348 |
1:15.43 |
2:35.68 |
3:56.60 |
|
5:12.81 |
|
|
Oulun Uinti 1906 |
5:22.63 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Mikael Ryynänen |
2003 |
|
308 |
1:17.72 |
2:42.59 |
4:07.28 |
|
5:25.70 |
|
|
Oulun Lohet |
5:28.12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
Valtteri Setälä |
2002 |
|
298 |
1:15.66 |
2:39.82 |
4:06.42 |
|
5:29.33 |
|
|
Swimming Club Rovaniemi |
5:18.63 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
Juuso Mikael Tiensuu |
2001 |
|
262 |
1:15.94 |
2:44.80 |
4:15.48 |
|
5:43.56 |
|
|
Kemin Uimaseura |
5:51.61 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 8, 400m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 17 v ja vanhemmat |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
100m |
200m |
300m |
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Topias Nygård |
2000 |
|
596 |
1:01.62 |
2:08.73 |
3:15.49 |
|
4:21.36 |
|
|
Oulun Uinti 1906 |
4:26.48 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Topi Lukkarinen |
2000 |
|
515 |
1:04.07 |
2:15.76 |
3:26.26 |
|
4:34.55 |
|
|
Swimming Club Rovaniemi |
4:31.41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Janne Tyni |
2000 |
|
510 |
1:04.08 |
2:14.11 |
3:25.56 |
|
4:35.41 |
|
|
Oulun Lohet |
4:40.29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Roope Eiserbeck |
1999 |
|
500 |
1:05.05 |
2:16.46 |
3:28.21 |
|
4:37.19 |
|
|
Joensuun Uimaseura |
4:52.30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Riku Ylikärppä |
1998 |
|
495 |
1:04.14 |
2:14.78 |
3:26.81 |
|
4:38.03 |
|
|
Kemin Uimaseura |
4:31.84 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Samu Hanhela |
1996 |
|
405 |
1:08.71 |
2:24.52 |
3:41.11 |
|
4:57.36 |
|
|
Oulun Uinti 1906 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Arttu Pirneskoski |
2000 |
|
374 |
1:08.88 |
2:28.75 |
3:49.18 |
|
5:05.35 |
|
|
Kemin Työväen Uimarit |
5:01.12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Antti Hirvonen |
2000 |
|
346 |
1:08.46 |
2:28.17 |
3:51.27 |
|
5:13.44 |
|
|
Kajaanin Uimaseura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Esa Päätalo |
1965 |
|
323 |
1:09.20 |
2:29.50 |
3:54.88 |
|
5:20.58 |
|
|
Oulun Uinti 1906 |
5:24.63 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Miikka Mattila |
1977 |
|
163 |
1:25.54 |
3:09.20 |
4:58.47 |
|
6:42.11 |
|
|
Oulun Uinti 1906 |
6:40.92 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tekijä: WinGrodan 1.25.10 |
Tulostuspäivämäärä |
25 helmikuu 2017 |
Lisenssinhaltija: Oulun Seurat |
Tulostusaika |
17:39 |
|