Resultater for Sollentuna simfestival 2017
Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.
Stævneafsnit
Resultat Gren 7 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Sollentuna simfestival 2017 | Utskriftsdatum | 18 februari 2017 | |||
Tävlingsort | Sollentuna | Utskriftstid | 10:44 | |||
Arrangör | Turebergs Simklubb | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 18 februari 2017 |
Gren 7, 100m Bröstsim Damer ABCD, Finaler 18 - 99 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Agnes Fährlin | 1998 | Spårvägen Simförening | 35.55 | 1:14.73 | |||||
2 | Anna Miram | 1999 | Väsby Simsällskap | 37.59 | 1:19.72 | |||||
3 | Louise Halldén | 1998 | Väsby Simsällskap | 38.92 | 1:21.76 | |||||
4 | Josefina Agrest | 1999 | Älvsjö AIK Simförening | 47.22 | 1:42.74 | |||||
Gren 7, 100m Bröstsim Damer ABCD, Finaler 16 - 17 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Julia Augustsson | 2000 | Spårvägen Simförening | 35.24 | 1:13.42 | |||||
2 | Julia Björkén | 2001 | Väsby Simsällskap | 34.94 | 1:13.50 | |||||
3 | Astrid Eriksson | 2001 | Turebergs Simklubb | 38.50 | 1:20.55 | |||||
4 | Astrid Albertsson | 2000 | Väsby Simsällskap | 37.30 | 1:21.17 | |||||
5 | Fanny Odin | 2000 | Spårvägen Simförening | 38.16 | 1:21.22 | |||||
6 | Jessica Lindholm | 2001 | Ålands Simförening | 39.07 | 1:21.75 | |||||
7 | Sophie Dellmark | 2001 | Älvsjö AIK Simförening | 38.30 | 1:22.24 | |||||
8 | Matilda Pfeiff | 2001 | Väsby Simsällskap | 39.21 | 1:23.03 | |||||
9 | Maike Kuhlins | 2000 | Spårvägen Simförening | 39.84 | 1:25.31 | |||||
10 | Noémi Andras | 2001 | Spårvägen Simförening | 42.15 | 1:28.40 | |||||
11 | Clara Sundqvist | 2001 | Spårvägen Simförening | 42.00 | 1:29.04 | |||||
12 | Zafira Vaamonde | 2001 | Spårvägen Simförening | 42.50 | 1:30.12 | |||||
Gren 7, 100m Bröstsim Damer ABCD, Finaler 14 - 15 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Tuva Björkén | 2003 | Väsby Simsällskap | 36.11 | 1:16.89 | |||||
2 | Linn Herlin | 2002 | Spårvägen Simförening | 37.17 | 1:18.17 | |||||
3 | Felicia Larsered | 2003 | Turebergs Simklubb | 39.63 | 1:23.80 | |||||
4 | Ioana Danes | 2002 | Spårvägen Simförening | 39.63 | 1:24.04 | |||||
5 | Clara Wettergren | 2002 | Turebergs Simklubb | 39.59 | 1:24.37 | |||||
6 | Veronica Lythell | 2003 | Spårvägen Simförening | 40.00 | 1:24.95 | |||||
7 | Linnea Gipperth | 2003 | Saltsjöbadens Idrottsförening | 40.71 | 1:26.28 | |||||
8 | Ebba Stromberg | 2002 | Väsby Simsällskap | 41.74 | 1:27.13 | |||||
9 | Sofia Holmberg | 2002 | Spårvägen Simförening | 41.31 | 1:27.40 | |||||
10 | Astrid Nilsson | 2003 | Turebergs Simklubb | 41.84 | 1:28.04 | |||||
11 | Stella Donning | 2002 | Ålands Simförening | 41.29 | 1:28.22 | |||||
12 | Elin Bergman | 2003 | Väsby Simsällskap | 42.11 | 1:28.52 | |||||
13 | Mira Burmeister | 2003 | Saltsjöbadens Idrottsförening | 42.66 | 1:29.04 | |||||
14 | Emmy Barmark Jardelid | 2002 | Väsby Simsällskap | 42.95 | 1:29.37 | |||||
15 | Cornelia Ericsson | 2003 | Turebergs Simklubb | 42.95 | 1:31.84 | |||||
16 | Eliane Westermark | 2003 | Spårvägen Simförening | 44.29 | 1:33.84 | |||||
17 | Olivia Svensson | 2003 | Väsby Simsällskap | 44.47 | 1:37.09 | |||||
18 | Emilia Hjortzberg | 2002 | Turebergs Simklubb | 46.03 | 1:37.18 | |||||
19 | Olivia Larsered | 2003 | Turebergs Simklubb | 46.91 | 1:38.17 | |||||
20 | Ellen Melin | 2002 | Ålands Simförening | 46.99 | 1:38.42 | |||||
21 | Diana Azarian | 2003 | Väsby Simsällskap | 51.99 | 1:49.47 | |||||
- | Therese Taflin Jäghult | 2002 | Väsby Simsällskap | DSQ | ||||||
Gren 7, 100m Bröstsim Damer ABCD, Finaler 13 år och yngre |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Michelle Wissinger | 2004 | Väsby Simsällskap | 37.10 | 1:18.99 | |||||
2 | Hanna Åkerman | 2004 | Väsby Simsällskap | 37.64 | 1:20.28 | |||||
3 | Sara Arnö | 2004 | Turebergs Simklubb | 39.44 | 1:23.45 | |||||
4 | Tove Pettersson | 2004 | Väsby Simsällskap | 39.93 | 1:26.34 | |||||
5 | Malin Kullman | 2004 | Spårvägen Simförening | 42.39 | 1:30.90 | |||||
6 | Alexandra Alkas Alias | 2006 | Spårvägen Simförening | 43.29 | 1:31.54 | |||||
7 | Alma Thunberg | 2005 | Spårvägen Simförening | 44.29 | 1:32.15 | |||||
8 | Emma Nygård | 2004 | Väsby Simsällskap | 44.26 | 1:33.96 | |||||
9 | Emily Sandberg | 2004 | Bålsta Simklubb | 44.52 | 1:34.28 | |||||
10 | Jessika Mudyna | 2004 | Väsby Simsällskap | 45.00 | 1:34.47 | |||||
11 | Ella Holmberg | 2006 | Spårvägen Simförening | 45.76 | 1:36.26 | |||||
12 | Alina Färm | 2005 | Spårvägen Simförening | 45.33 | 1:37.16 | |||||
13 | Kristina Chiuarzzo Åström | 2004 | Spårvägen Simförening | 45.93 | 1:37.99 | |||||
14 | Johanna Klingenstierna | 2005 | Turebergs Simklubb | 48.23 | 1:41.64 | |||||
14 | Karolina Nivenius | 2005 | Spårvägen Simförening | 47.92 | 1:41.64 | |||||
16 | Daniella Stjernholm | 2004 | Turebergs Simklubb | 49.00 | 1:42.43 | |||||
17 | Isabelle Lundwall Lager | 2004 | Turebergs Simklubb | 49.62 | 1:45.27 | |||||
18 | Lorena Guzman | 2004 | Turebergs Simklubb | 49.92 | 1:45.89 | |||||
19 | Wilma Groth | 2005 | Spårvägen Simförening | 50.34 | 1:46.47 | |||||
20 | Lovisa Klouda | 2004 | Turebergs Simklubb | 52.17 | 1:50.88 | |||||
21 | Stella Garbrant | 2004 | Väsby Simsällskap | 54.58 | 1:55.63 | |||||
- | Julia Liu | 2004 | Turebergs Simklubb | DNS | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.25.10 | Utskriftsdatum | 18 februari 2017 |
Licensierad till: IC Control Media & Sport | Utskriftstid | 10:44 |