Resultater for UGP2 2017, Sjöbo
Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.
Stævneafsnit
Resultat Gren 8 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 8 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
|
|
Tävling |
UGP 2 |
|
Utskriftsdatum |
11 mars 2017 |
|
|
Tävlingsort |
Sjöbo |
|
Utskriftstid |
18:01 |
|
|
Arrangör |
Sjöbo Simsällskap |
|
|
|
|
|
Bassäng |
25m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
11 mars 2017 |
|
|
|
|
|
|
Gren 8, 200m Medley Herrar, Finaler 13 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
50m |
100m |
150m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Hugo Lennartsson |
2004 |
Malmö Kappsimningsklubb |
|
31.75 |
1:11.65 |
1:51.90 |
|
2:26.06 |
|
2 |
Anton Witzell |
2004 |
Simklubben Lödde |
|
35.27 |
1:14.57 |
2:06.26 |
|
2:41.29 |
|
3 |
Gabriel Olsson |
2004 |
Trelleborg Sim |
|
36.32 |
1:16.83 |
2:06.74 |
|
2:42.77 |
|
4 |
Ludvig Romare |
2004 |
Malmö Kappsimningsklubb |
|
35.93 |
1:19.09 |
2:09.17 |
|
2:43.12 |
|
5 |
Eskil Ramäng |
2004 |
Vellinge-Näsets Simklubb |
|
37.78 |
1:17.63 |
2:07.76 |
|
2:43.36 |
|
6 |
Anthon Huasson |
2004 |
Hörby Simklubb |
|
36.69 |
1:19.67 |
2:05.72 |
|
2:44.71 |
|
7 |
Oskar Strandqvist |
2004 |
Eslövs Simsällskap |
|
35.16 |
1:17.92 |
2:08.53 |
|
2:46.88 |
|
8 |
Melvin Malm |
2004 |
Simklubben Poseidon |
|
35.88 |
1:17.93 |
2:11.10 |
|
2:48.57 |
|
9 |
Albert Sivtoft |
2004 |
Simklubben Lödde |
|
38.80 |
1:25.05 |
2:18.29 |
|
2:58.87 |
|
10 |
Isaac Rasmussen |
2004 |
Kristianstads SLS |
|
40.14 |
1:27.02 |
2:21.13 |
|
3:00.33 |
|
11 |
David Olofsson |
2004 |
Simklubben Sydsim |
|
37.56 |
1:22.78 |
2:21.84 |
|
3:01.88 |
|
12 |
Elias af Trampe |
2004 |
Simklubben Poseidon |
|
40.77 |
1:29.76 |
2:25.48 |
|
3:06.39 |
|
13 |
Hugo Stoltz |
2004 |
Ystads Simsällskap |
|
42.52 |
1:28.06 |
2:25.86 |
|
3:06.98 |
|
14 |
Viggo Thomsen |
2004 |
Landskrona Simsällskap |
|
43.31 |
1:33.13 |
2:23.94 |
|
3:08.66 |
|
15 |
Erik Simonsson |
2004 |
Vellinge-Näsets Simklubb |
|
42.77 |
1:30.66 |
2:28.32 |
|
3:09.64 |
|
16 |
Edvard Levau |
2004 |
Simklubben Poseidon |
|
40.35 |
1:30.26 |
2:27.75 |
|
3:10.22 |
|
17 |
Elias Löfström |
2004 |
Simklubben Poseidon |
|
47.35 |
1:34.15 |
2:30.75 |
|
3:13.96 |
|
18 |
Victor Khan-Amidy |
2004 |
Simklubben Poseidon |
|
43.64 |
1:33.60 |
2:32.20 |
|
3:16.11 |
|
19 |
Christoffer Cimbritz |
2004 |
Simklubben Poseidon |
|
42.16 |
1:29.57 |
2:33.01 |
|
3:19.30 |
|
20 |
Felix Jönsson |
2004 |
Kristianstads SLS |
|
41.85 |
1:36.51 |
2:40.99 |
|
3:27.97 |
|
- |
Viktor Spoelstra |
2004 |
Sjöbo Simsällskap |
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 8, 200m Medley Herrar, Finaler 14 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
50m |
100m |
150m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Joel Henriksson |
2003 |
Simklubben Poseidon |
|
34.98 |
1:11.16 |
1:55.44 |
|
2:31.50 |
|
2 |
Linus Forsgren |
2003 |
Simklubben Triton |
|
32.00 |
1:12.38 |
1:57.96 |
|
2:33.21 |
|
3 |
Lukas Miderbäck |
2003 |
Simklubben Lödde |
|
32.44 |
1:11.55 |
1:59.38 |
|
2:33.29 |
|
4 |
Nils Tired |
2003 |
Simklubben Poseidon |
|
32.57 |
1:12.52 |
1:58.38 |
|
2:34.58 |
|
5 |
Hampus Erdös |
2003 |
Simklubben Lödde |
|
33.20 |
1:15.16 |
2:03.43 |
|
2:36.74 |
|
6 |
Jakob Strömland |
2003 |
Malmö Kappsimningsklubb |
|
35.64 |
1:16.71 |
2:01.61 |
|
2:37.62 |
|
7 |
Petter Jörud |
2003 |
Vellinge-Näsets Simklubb |
|
35.56 |
1:16.57 |
2:02.64 |
|
2:39.13 |
|
8 |
Markus Rydgren |
2003 |
Landskrona Simsällskap |
|
33.98 |
1:16.13 |
2:03.42 |
|
2:39.67 |
|
9 |
Oscar Nordström |
2003 |
Kiviks Simklubb |
|
32.91 |
1:12.28 |
2:04.65 |
|
2:40.19 |
|
10 |
Tomislav Corluka |
2003 |
Kristianstads SLS |
|
34.04 |
1:14.64 |
2:05.81 |
|
2:42.57 |
|
11 |
Jacob Baxmann |
2003 |
Malmö Kappsimningsklubb |
|
37.59 |
1:18.09 |
2:08.62 |
|
2:43.62 |
|
12 |
Hampus Olsson |
2003 |
Sjöbo Simsällskap |
|
34.64 |
1:19.07 |
2:06.65 |
|
2:44.32 |
|
13 |
Jonatan Holmquist |
2003 |
Vellinge-Näsets Simklubb |
|
35.27 |
1:19.05 |
2:07.57 |
|
2:47.28 |
|
14 |
Oliver Kock |
2003 |
Helsingborgs Simsällskap |
|
34.93 |
1:21.80 |
2:09.84 |
|
2:47.76 |
|
15 |
Alexander Larsson |
2003 |
Helsingborgs Simsällskap |
|
36.81 |
1:21.85 |
2:09.96 |
|
2:48.28 |
|
16 |
Alfred Rosberg |
2003 |
Sjöbo Simsällskap |
|
36.99 |
1:19.70 |
2:11.71 |
|
2:49.10 |
|
17 |
Jesper Ring |
2003 |
Landskrona Simsällskap |
|
36.21 |
1:20.69 |
2:10.67 |
|
2:49.55 |
|
18 |
Svante Vilhelmsson |
2003 |
Malmö Kappsimningsklubb |
|
40.48 |
1:23.20 |
2:13.46 |
|
2:51.29 |
|
19 |
Carl Elmer |
2003 |
Simklubben Poseidon |
|
41.64 |
1:25.44 |
2:18.66 |
|
2:54.89 |
|
20 |
Simon Myrvold |
2003 |
Simklubben Poseidon |
|
38.67 |
1:26.37 |
2:18.30 |
|
3:01.37 |
|
21 |
Joel Bergstrand |
2003 |
Simklubben Poseidon |
|
41.11 |
1:29.39 |
2:25.86 |
|
3:03.74 |
|
22 |
Olle Zetterström |
2003 |
Simklubben Poseidon |
|
42.27 |
1:31.36 |
2:27.68 |
|
3:09.65 |
|
23 |
Filip af Klinteberg |
2003 |
Simklubben Triton |
|
44.61 |
1:34.36 |
2:28.95 |
|
3:10.60 |
|
24 |
Jakob Kristersson |
2003 |
Simsällskapet Iden |
|
42.58 |
1:32.34 |
2:32.33 |
|
3:13.01 |
|
25 |
Neo Palenmark |
2003 |
Simklubben Triton |
|
43.93 |
1:34.27 |
2:31.50 |
|
3:17.10 |
|
- |
Melvin Andersson |
2003 |
Simklubben Sydsim |
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 8, 200m Medley Herrar, Finaler 15 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
50m |
100m |
150m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Birkan Ates |
2002 |
Simsällskapet Delfin |
|
30.10 |
1:07.75 |
1:48.97 |
|
2:20.61 |
|
2 |
Filip Salbrink |
2002 |
Eslövs Simsällskap |
|
30.71 |
1:07.03 |
1:49.32 |
|
2:20.82 |
|
3 |
Nils Wergeland |
2002 |
Simklubben Lödde |
|
31.61 |
1:06.23 |
1:48.88 |
|
2:21.78 |
|
4 |
Bo Beckman |
2002 |
Malmö Kappsimningsklubb |
|
32.33 |
1:09.25 |
1:50.06 |
|
2:23.61 |
|
5 |
Dennie Halilovic |
2002 |
Simklubben Sydsim |
|
30.83 |
1:08.03 |
1:52.24 |
|
2:25.69 |
|
6 |
Thor Grandin |
2002 |
Simklubben Sydsim |
|
31.32 |
1:09.38 |
1:55.00 |
|
2:27.94 |
|
7 |
David Sandström |
2002 |
Helsingborgs Simsällskap |
|
33.07 |
1:11.73 |
1:56.36 |
|
2:29.00 |
|
8 |
Fredrik Nilsson |
2002 |
Simklubben Triton |
|
32.30 |
1:13.20 |
1:56.03 |
|
2:31.83 |
|
9 |
Axel Hörestrand |
2002 |
Simklubben Poseidon |
|
32.37 |
1:14.02 |
1:59.87 |
|
2:32.56 |
|
10 |
Jonathan Seanderdahl |
2002 |
Simklubben Sydsim |
|
33.45 |
1:13.18 |
1:58.51 |
|
2:33.95 |
|
11 |
Daniel Li |
2002 |
Simklubben Poseidon |
|
33.63 |
1:14.38 |
2:00.33 |
|
2:34.53 |
|
12 |
Carl Ewertz |
2002 |
Malmö Kappsimningsklubb |
|
32.45 |
1:13.80 |
1:59.94 |
|
2:34.73 |
|
13 |
Anton Jansson |
2002 |
Ystads Simsällskap |
|
33.08 |
1:14.89 |
2:01.26 |
|
2:36.44 |
|
14 |
Emil Pettersson |
2002 |
Simklubben Poseidon |
|
33.61 |
1:12.82 |
2:00.77 |
|
2:38.63 |
|
15 |
Vilhelm Andersson |
2002 |
Simklubben Sydsim |
|
31.52 |
1:12.81 |
2:01.96 |
|
2:39.94 |
|
16 |
Noel Persson |
2002 |
Simklubben Triton |
|
34.45 |
1:15.36 |
2:04.90 |
|
2:40.55 |
|
17 |
Isak Paulsson |
2002 |
Simklubben Lödde |
|
32.91 |
1:13.82 |
2:05.26 |
|
2:42.46 |
|
18 |
Linus Hiltonsson |
2002 |
Vellinge-Näsets Simklubb |
|
34.34 |
1:18.61 |
2:06.52 |
|
2:45.04 |
|
19 |
Alfred Thunell |
2002 |
Landskrona Simsällskap |
|
40.01 |
1:23.64 |
2:15.53 |
|
2:53.46 |
|
20 |
Axel Thelin |
2002 |
Eslövs Simsällskap |
|
39.73 |
1:25.56 |
2:20.48 |
|
2:58.79 |
|
21 |
Jesper Franzén |
2002 |
Simklubben Sydsim |
|
38.78 |
1:25.98 |
2:19.53 |
|
3:00.35 |
|
- |
Oscar Klittbo |
2002 |
Malmö Kappsimningsklubb |
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 8, 200m Medley Herrar, Finaler 16 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
50m |
100m |
150m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Max Persson |
2001 |
Ystads Simsällskap |
|
28.63 |
1:03.54 |
1:41.51 |
|
2:13.03 |
|
2 |
Gustaf Persson |
2001 |
Ystads Simsällskap |
|
29.59 |
1:04.77 |
1:43.20 |
|
2:15.18 |
|
3 |
Tim Brinkhagen |
2001 |
Simklubben Lödde |
|
30.20 |
1:05.69 |
1:45.82 |
|
2:17.97 |
|
4 |
Jakob Petersen |
2001 |
Simsällskapet Delfin |
|
29.91 |
1:06.70 |
1:50.22 |
|
2:21.67 |
|
5 |
Axel Andrén |
2001 |
Malmö Kappsimningsklubb |
|
30.68 |
1:09.75 |
1:50.42 |
|
2:23.02 |
|
6 |
Karl Liljegren |
2001 |
Malmö Kappsimningsklubb |
|
31.54 |
1:07.59 |
1:51.49 |
|
2:24.12 |
|
7 |
Jens Christiansen |
2001 |
Simklubben Sydsim |
|
29.81 |
1:08.98 |
1:54.93 |
|
2:25.55 |
|
8 |
Emil Jespersen |
2001 |
Ystads Simsällskap |
|
31.34 |
1:08.91 |
1:54.99 |
|
2:28.60 |
|
9 |
Anton Jönsson |
2001 |
Eslövs Simsällskap |
|
31.36 |
1:10.99 |
1:55.48 |
|
2:29.36 |
|
10 |
Pascal Björkman |
2001 |
Simklubben Poseidon |
|
32.22 |
1:11.95 |
1:55.19 |
|
2:30.04 |
|
11 |
Casper Svärd |
2001 |
Landskrona Simsällskap |
|
33.46 |
1:13.69 |
1:56.87 |
|
2:31.36 |
|
12 |
Filip Hinderup |
2001 |
Malmö Kappsimningsklubb |
|
31.21 |
1:08.10 |
1:57.11 |
|
2:31.80 |
|
13 |
Jacob El Mokri |
2001 |
Kristianstads SLS |
|
31.10 |
1:11.61 |
1:57.52 |
|
2:33.35 |
|
14 |
Simon Ghidini |
2001 |
Malmö Kappsimningsklubb |
|
33.06 |
1:13.56 |
1:57.30 |
|
2:33.90 |
|
15 |
Philip Stenberg |
2001 |
Malmö Kappsimningsklubb |
|
30.77 |
1:09.95 |
1:59.22 |
|
2:34.12 |
|
16 |
Douglas Romare |
2001 |
Malmö Kappsimningsklubb |
|
32.09 |
1:14.09 |
1:59.36 |
|
2:35.35 |
|
17 |
Jakob Börjesson |
2001 |
Sjöbo Simsällskap |
|
30.63 |
1:09.29 |
2:00.49 |
|
2:36.56 |
|
18 |
Dzevad Celikovic |
2001 |
Landskrona Simsällskap |
|
33.85 |
1:17.34 |
2:04.63 |
|
2:40.31 |
|
19 |
Oliver Pavkovic |
2001 |
Kristianstads SLS |
|
35.71 |
1:17.14 |
2:06.43 |
|
2:41.86 |
|
20 |
Pontus Hake |
2001 |
Simklubben Poseidon |
|
36.49 |
1:17.83 |
2:08.18 |
|
2:42.02 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 8, 200m Medley Herrar, Finaler 17 - 18 år |
|
Skapad av WinGrodan 1.25.10 |
Utskriftsdatum |
11 mars 2017 |
Licensierad till: Sjöbo Simsällskap |
Utskriftstid |
18:01 |
|