Results for UGP2 2017, Sjöbo
Below are all results from the competition shown by session.
Competition session
Resultat Gren 6 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | UGP 2 | Utskriftsdatum | 11 mars 2017 | |||
Tävlingsort | Sjöbo | Utskriftstid | 16:10 | |||
Arrangör | Sjöbo Simsällskap | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 11 mars 2017 |
Gren 6, 100m Ryggsim Herrar, Finaler 13 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Anton Witzell | 2004 | Simklubben Lödde | 33.23 | 1:08.85 | |||||
2 | Hugo Lennartsson | 2004 | Malmö Kappsimningsklubb | 34.62 | 1:12.02 | |||||
3 | Gabriel Olsson | 2004 | Trelleborg Sim | 36.67 | 1:15.53 | |||||
4 | Eskil Ramäng | 2004 | Vellinge-Näsets Simklubb | 37.17 | 1:17.01 | |||||
5 | Melvin Malm | 2004 | Simklubben Poseidon | 38.03 | 1:17.58 | |||||
6 | Anthon Huasson | 2004 | Hörby Simklubb | 37.67 | 1:18.11 | |||||
7 | Oskar Strandqvist | 2004 | Eslövs Simsällskap | 38.26 | 1:18.56 | |||||
8 | Hugo Stoltz | 2004 | Ystads Simsällskap | 38.32 | 1:19.62 | |||||
9 | David Olofsson | 2004 | Simklubben Sydsim | 38.57 | 1:20.17 | |||||
10 | Albert Sivtoft | 2004 | Simklubben Lödde | 40.03 | 1:21.95 | |||||
11 | Ludvig Romare | 2004 | Malmö Kappsimningsklubb | 41.19 | 1:22.15 | |||||
12 | Elias Löfström | 2004 | Simklubben Poseidon | 41.14 | 1:24.23 | |||||
13 | Edvard Levau | 2004 | Simklubben Poseidon | 42.13 | 1:25.73 | |||||
14 | Erik Simonsson | 2004 | Vellinge-Näsets Simklubb | 42.15 | 1:26.65 | |||||
15 | Isaac Rasmussen | 2004 | Kristianstads SLS | 43.55 | 1:26.71 | |||||
16 | Christoffer Cimbritz | 2004 | Simklubben Poseidon | 42.02 | 1:27.23 | |||||
17 | Elias af Trampe | 2004 | Simklubben Poseidon | 44.21 | 1:27.79 | |||||
18 | Victor Khan-Amidy | 2004 | Simklubben Poseidon | 43.17 | 1:29.05 | |||||
19 | Viggo Thomsen | 2004 | Landskrona Simsällskap | 43.30 | 1:30.46 | |||||
20 | Viktor Spoelstra | 2004 | Sjöbo Simsällskap | 47.64 | 1:40.99 | |||||
- | Felix Jönsson | 2004 | Kristianstads SLS | DSQ | ||||||
Gren 6, 100m Ryggsim Herrar, Finaler 14 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | David Falk | 2003 | Malmö Kappsimningsklubb | 31.99 | 1:05.41 | |||||
2 | Lukas Miderbäck | 2003 | Simklubben Lödde | 31.88 | 1:06.37 | |||||
3 | Joel Henriksson | 2003 | Simklubben Poseidon | 33.51 | 1:09.16 | |||||
4 | Liam Bech | 2003 | Malmö Kappsimningsklubb | 33.35 | 1:09.68 | |||||
5 | Tomislav Corluka | 2003 | Kristianstads SLS | 34.97 | 1:11.75 | |||||
6 | Oscar Nordström | 2003 | Kiviks Simklubb | 35.25 | 1:12.00 | |||||
7 | Nils Tired | 2003 | Simklubben Poseidon | 34.70 | 1:13.95 | |||||
8 | Petter Jörud | 2003 | Vellinge-Näsets Simklubb | 36.06 | 1:14.32 | |||||
9 | Jacob Baxmann | 2003 | Malmö Kappsimningsklubb | 35.93 | 1:14.35 | |||||
10 | Jakob Strömland | 2003 | Malmö Kappsimningsklubb | 35.96 | 1:14.44 | |||||
11 | Hampus Erdös | 2003 | Simklubben Lödde | 36.26 | 1:16.35 | |||||
12 | Alfred Rosberg | 2003 | Sjöbo Simsällskap | 36.97 | 1:17.50 | |||||
13 | Alexander Larsson | 2003 | Helsingborgs Simsällskap | 36.99 | 1:17.99 | |||||
14 | Markus Rydgren | 2003 | Landskrona Simsällskap | 37.78 | 1:18.61 | |||||
15 | Svante Vilhelmsson | 2003 | Malmö Kappsimningsklubb | 39.22 | 1:19.07 | |||||
16 | Herman Modig | 2003 | Kristianstads SLS | 38.53 | 1:19.09 | |||||
17 | Jesper Ring | 2003 | Landskrona Simsällskap | 38.46 | 1:19.90 | |||||
18 | Jonatan Holmquist | 2003 | Vellinge-Näsets Simklubb | 39.40 | 1:21.13 | |||||
19 | Carl Elmer | 2003 | Simklubben Poseidon | 40.29 | 1:22.17 | |||||
20 | Joel Bergstrand | 2003 | Simklubben Poseidon | 41.67 | 1:26.92 | |||||
21 | Jakob Kristersson | 2003 | Simsällskapet Iden | 42.48 | 1:27.33 | |||||
22 | Olle Zetterström | 2003 | Simklubben Poseidon | 43.51 | 1:28.70 | |||||
23 | Neo Palenmark | 2003 | Simklubben Triton | 44.34 | 1:31.53 | |||||
24 | Filip af Klinteberg | 2003 | Simklubben Triton | 45.08 | 1:31.89 | |||||
25 | Karl Hansson | 2003 | Eslövs Simsällskap | 45.87 | 1:34.29 | |||||
26 | Melvin Andersson | 2003 | Simklubben Sydsim | 45.59 | 1:34.93 | |||||
27 | Alexander Nilsson | 2003 | Sjöbo Simsällskap | 48.34 | 1:46.50 | |||||
- | Daniel Alim | 2003 | Simklubben Poseidon | DNS | ||||||
- | Linus Forsgren | 2003 | Simklubben Triton | DSQ | ||||||
Gren 6, 100m Ryggsim Herrar, Finaler 15 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Oscar Klittbo | 2002 | Malmö Kappsimningsklubb | 31.98 | 1:05.58 | |||||
2 | Birkan Ates | 2002 | Simsällskapet Delfin | 33.02 | 1:06.50 | |||||
3 | Bo Beckman | 2002 | Malmö Kappsimningsklubb | 33.02 | 1:07.30 | |||||
4 | Ian Hangård | 2002 | Simklubben Lödde | 32.64 | 1:07.74 | |||||
5 | Dennie Halilovic | 2002 | Simklubben Sydsim | 33.77 | 1:09.10 | |||||
6 | Thor Grandin | 2002 | Simklubben Sydsim | 34.02 | 1:09.54 | |||||
7 | David Sandström | 2002 | Helsingborgs Simsällskap | 34.77 | 1:10.70 | |||||
8 | Isak Paulsson | 2002 | Simklubben Lödde | 35.09 | 1:11.66 | |||||
9 | Emil Pettersson | 2002 | Simklubben Poseidon | 35.00 | 1:12.56 | |||||
10 | Vilhelm Andersson | 2002 | Simklubben Sydsim | 35.09 | 1:14.21 | |||||
11 | Jonathan Seanderdahl | 2002 | Simklubben Sydsim | 35.41 | 1:14.27 | |||||
12 | Emil Svensson | 2002 | Vellinge-Näsets Simklubb | 36.21 | 1:14.49 | |||||
13 | Daniel Li | 2002 | Simklubben Poseidon | 37.09 | 1:16.08 | |||||
14 | Axel Hörestrand | 2002 | Simklubben Poseidon | 37.42 | 1:16.53 | |||||
15 | Noel Persson | 2002 | Simklubben Triton | 37.96 | 1:16.90 | |||||
16 | Alfred Thunell | 2002 | Landskrona Simsällskap | 38.47 | 1:18.65 | |||||
17 | Axel Thelin | 2002 | Eslövs Simsällskap | 39.23 | 1:19.92 | |||||
18 | Linus Hiltonsson | 2002 | Vellinge-Näsets Simklubb | 39.08 | 1:22.44 | |||||
19 | Jesper Franzén | 2002 | Simklubben Sydsim | 41.72 | 1:27.00 | |||||
- | Filip Salbrink | 2002 | Eslövs Simsällskap | DSQ | ||||||
Gren 6, 100m Ryggsim Herrar, Finaler 16 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Max Persson | 2001 | Ystads Simsällskap | 29.69 | 1:02.27 | |||||
2 | Tim Brinkhagen | 2001 | Simklubben Lödde | 30.56 | 1:02.44 | |||||
3 | Karl Liljegren | 2001 | Malmö Kappsimningsklubb | 31.15 | 1:03.96 | |||||
4 | Filip Hinderup | 2001 | Malmö Kappsimningsklubb | 31.58 | 1:04.66 | |||||
5 | Emil Jespersen | 2001 | Ystads Simsällskap | 31.98 | 1:06.94 | |||||
6 | Philip Stenberg | 2001 | Malmö Kappsimningsklubb | 31.98 | 1:08.13 | |||||
7 | Jakob Börjesson | 2001 | Sjöbo Simsällskap | 32.42 | 1:08.24 | |||||
8 | Jens Christiansen | 2001 | Simklubben Sydsim | 33.28 | 1:08.33 | |||||
9 | Pascal Björkman | 2001 | Simklubben Poseidon | 33.08 | 1:08.74 | |||||
10 | Axel Andrén | 2001 | Malmö Kappsimningsklubb | 34.06 | 1:11.20 | |||||
11 | Jakob Petersen | 2001 | Simsällskapet Delfin | 34.16 | 1:11.31 | |||||
12 | Anton Jönsson | 2001 | Eslövs Simsällskap | 35.12 | 1:11.42 | |||||
13 | Pontus Hake | 2001 | Simklubben Poseidon | 35.66 | 1:13.82 | |||||
14 | Dzevad Celikovic | 2001 | Landskrona Simsällskap | 36.21 | 1:15.87 | |||||
15 | Oliver Pavkovic | 2001 | Kristianstads SLS | 37.14 | 1:16.54 | |||||
- | Casper Svärd | 2001 | Landskrona Simsällskap | DSQ | ||||||
Gren 6, 100m Ryggsim Herrar, Finaler 17 - 18 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Isak Larsson | 2000 | Sjöbo Simsällskap | 28.88 | 1:00.35 | |||||
2 | Mattias Rydqvist | 2000 | Trelleborg Sim | 31.75 | 1:05.07 | |||||
3 | Primus Olsson | 2000 | Simklubben Ran | 31.79 | 1:05.33 | |||||
4 | Nicolas Nolén | 2000 | Simklubben Triton | 32.00 | 1:05.87 | |||||
5 | Alfred Persson | 2000 | Sjöbo Simsällskap | 31.96 | 1:05.88 | |||||
6 | Philip Rantzow | 1999 | S71 | 31.79 | 1:05.89 | |||||
7 | Tim Hagerström | 1999 | Malmö Kappsimningsklubb | 31.73 | 1:06.42 | |||||
8 | Sebastian Lundgren | 1999 | Ystads Simsällskap | 32.53 | 1:06.66 | |||||
9 | Martin Stoltz | 2000 | Ystads Simsällskap | 32.74 | 1:08.75 | |||||
10 | Oscar Johansson | 2000 | Simklubben Poseidon | 32.51 | 1:09.07 | |||||
11 | Eddie Halilovic | 1999 | Simklubben Sydsim | 34.45 | 1:11.07 | |||||
12 | Julian Kasapov Alexis | 1999 | Simklubben Sydsim | 35.37 | 1:12.39 | |||||
13 | Nicodemos Abraha | 2000 | Simklubben Poseidon | 37.57 | 1:16.43 | |||||
- | Albert Gudermanis | 2000 | Simklubben Ran | DNS | ||||||
- | Axel Lloyd | 1999 | Trelleborg Sim | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.25.10 | Utskriftsdatum | 11 mars 2017 |
Licensierad till: Sjöbo Simsällskap | Utskriftstid | 16:10 |