Resultat för Aarhus Open
Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.
Søndag superfinaler
Resultat Løb 32 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Aarhus Open 2009 | Udskriftsdato | 24 maj 2009 | |||
Stævne by | Aarhus | Udskriftstidspunkt | 12:28 | |||
Arrangør | AGF Elitesvømning |
Løb 32, 100m Brystsvømning Herrer, Indledende 17 - 18 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Nils Just Andersen | 1992 | Lyseng IF | 1:17.11 | ||||||
Løb 32, 100m Brystsvømning Herrer, Indledende 15 - 16 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Jesper Gemke | 1993 | Agfs Svømmeafdeling | 1:19.25 | ||||||
2 | Michael Bach | 1993 | Thisted Svømmeklub | 1:19.80 | ||||||
3 | Luca Pasquali | 1994 | Thisted Svømmeklub | 1:21.48 | ||||||
4 | Simon Strøm Hermannsson | 1994 | Svømmeklubben Nord | 1:23.05 | ||||||
5 | Marcus Goth | 1993 | Tg Heddesheim 1891 E.v. | 1:25.50 | ||||||
6 | Søren Eller Thomsen | 1994 | Skovbakken Svømmeafdeling | 1:30.39 | ||||||
7 | Esben S. Ditlefsen | 1993 | Lyseng IF | 1:38.09 | ||||||
8 | Jesper Lehd Jørgensen | 1993 | Thisted Svømmeklub | 1:42.12 | ||||||
Løb 32, 100m Brystsvømning Herrer, Indledende 13 - 14 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Michael Kjær | 1995 | Thisted Svømmeklub | 1:32.24 | ||||||
2 | Jeppe Birn-Rydder | 1995 | Aarhus Idrætsforening Af 1900 | 1:34.14 | ||||||
3 | David Tørring | 1995 | Agfs Svømmeafdeling | 1:34.23 | ||||||
4 | Thomas Birkkjær | 1996 | Svømmeklubben Nord | 1:35.44 | ||||||
5 | Thomas Stokvad | 1995 | Skovbakken Svømmeafdeling | 1:36.48 | ||||||
6 | Albert Grahn-Frankil | 1996 | Agfs Svømmeafdeling | 1:40.55 | ||||||
7 | Peter Birk | 1996 | Thisted Svømmeklub | 1:47.24 | ||||||
8 | Anders Frimor Kirk | 1996 | Thisted Svømmeklub | 2:00.78 | ||||||
Løb 32, 100m Brystsvømning Herrer, Indledende 12 år og yngre |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Andreas Sejr Andersen | 1997 | Aarhus Idrætsforening Af 1900 | 1:43.47 | ||||||
2 | Kasper Vestergaard | 1997 | Hjortshøj-Egå IF Svømmeafdelin | 1:44.42 | ||||||
3 | Jacob Pedersen | 1997 | Thisted Svømmeklub | 1:46.97 | ||||||
4 | Thomas Rock | 1997 | Hjortshøj-Egå IF Svømmeafdelin | 1:52.92 | ||||||
5 | Kasper Kross | 1997 | Hjortshøj-Egå IF Svømmeafdelin | 1:59.64 | ||||||
6 | Toke Cramer | 1998 | Agfs Svømmeafdeling | 2:00.71 | ||||||
7 | Gustav Yde | 2000 | Svømmeklubben S 68 | 2:06.96 | ||||||
8 | Severin Bjerre | 1998 | IHF Svømning | 2:39.31 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.17.02 |
Licens til Agfs Svømmeafdeling |