Resultater for Aarhus Open
Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.
Fredag eftermiddag
Resultat Løb 3 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Aarhus Open 2009 | Udskriftsdato | 22 maj 2009 | |||
Stævne by | Aarhus | Udskriftstidspunkt | 19:06 | |||
Arrangør | AGF Elitesvømning |
Løb 3, 50m Rygsvømning Damer, Indledende 19 - 99 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Trine Fredsø Rasmussen | 1989 | Lyseng IF | 35.89 | ||||||
2 | Mia Lundkvist | 1986 | Hjortshøj-Egå IF Svømmeafdelin | 38.46 | ||||||
Løb 3, 50m Rygsvømning Damer, Indledende 17 - 18 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Diana Rank | 1991 | Lyseng IF | 34.29 | ||||||
2 | Nina Højris Jørgensen | 1992 | Lyseng IF | 34.31 | ||||||
3 | Simone Friis | 1991 | Agfs Svømmeafdeling | 37.39 | ||||||
Løb 3, 50m Rygsvømning Damer, Indledende 15 - 16 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Louise Østergaard Vinther | 1994 | Thisted Svømmeklub | 32.17 | ||||||
2 | Katrine Iversen | 1993 | Skovbakken Svømmeafdeling | 34.47 | ||||||
3 | Anja Olsen | 1993 | Agfs Svømmeafdeling | 35.12 | ||||||
4 | Signe Kragelund | 1994 | Hjortshøj-Egå IF Svømmeafdelin | 37.04 | ||||||
5 | Trine G. Kjeldgaard | 1993 | Svømmeklubben Nord | 37.08 | ||||||
6 | Christina Lund | 1993 | Svømmeklubben Tempo | 37.14 | ||||||
7 | Simone Andersen | 1994 | Svømmeklubben SHS Stevns | 37.96 | ||||||
8 | Anne Wittrup Johansen | 1993 | Svømmeklubben Nord | 38.26 | ||||||
9 | Josephine Rasmussen | 1993 | Svømmeklubben Tempo | 39.08 | ||||||
10 | Stine Juul Routhe | 1993 | Svømmeklubben Nord | 39.87 | ||||||
11 | Anne V Weibrecht | 1994 | Aarhus Idrætsforening Af 1900 | 41.43 | ||||||
12 | Christina Mejlgaard | 1994 | IHF Svømning | 42.13 | ||||||
13 | Benedikte Eg Mølhave | 1994 | Agfs Svømmeafdeling | 43.14 | ||||||
Løb 3, 50m Rygsvømning Damer, Indledende 13 - 14 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Sofie Reffstrup Pedersen | 1995 | Agfs Svømmeafdeling | 32.32 | ||||||
2 | Anna Katrine Jørgensen | 1996 | Agfs Svømmeafdeling | 36.13 | ||||||
3 | Charlotte Thor | 1995 | IHF Svømning | 36.63 | ||||||
4 | Maria Søe Beith | 1996 | Thisted Svømmeklub | 36.75 | ||||||
5 | Pernille Krog Poulsen | 1995 | Thisted Svømmeklub | 38.05 | ||||||
6 | Frederikke Nedergaard | 1996 | Agfs Svømmeafdeling | 38.08 | ||||||
7 | Johanne Brahe | 1995 | AIA-Tranbjerg | 38.37 | ||||||
8 | Amalie Rasmussen | 1996 | Svømmeklubben Tempo | 38.39 | ||||||
9 | Camilla Nielsen | 1996 | IHF Svømning | 38.52 | ||||||
10 | Julie Hedegaard | 1996 | Skovbakken Svømmeafdeling | 39.58 | ||||||
11 | Siv Madsen | 1996 | Thisted Svømmeklub | 40.31 | ||||||
12 | Cecilie Bjerg | 1996 | Agfs Svømmeafdeling | 40.42 | ||||||
13 | Nina Paulsen | 1996 | Svømmeklubben Nord | 41.10 | ||||||
14 | Helene Frasez Sørensen | 1995 | Aarhus Idrætsforening Af 1900 | 41.20 | ||||||
15 | Sandra Bram Madsen | 1995 | Agfs Svømmeafdeling | 41.24 | ||||||
16 | Marlene Jessing Larsen | 1996 | Agfs Svømmeafdeling | 41.34 | ||||||
17 | Christine Holm Egebæk | 1996 | AIA-Tranbjerg | 41.42 | ||||||
18 | Cecilie Laursen | 1996 | IHF Svømning | 41.64 | ||||||
18 | Mie Munkholt | 1995 | AIA-Tranbjerg | 41.64 | ||||||
20 | Sidsel Schlott Køpke | 1995 | Skovbakken Svømmeafdeling | 41.85 | ||||||
21 | Ida Gjesing Hansen | 1996 | Svømmeklubben Nord | 41.96 | ||||||
22 | Olivia Larsen | 1995 | Lyseng IF | 42.14 | ||||||
23 | Mai Laurberg | 1996 | Svømmeklubben Tempo | 42.22 | ||||||
24 | Nikoline Egerod Leth | 1996 | Aarhus Idrætsforening Af 1900 | 44.01 | ||||||
25 | Ditte Rasmussen | 1996 | AIA-Tranbjerg | 49.70 | ||||||
26 | Emma Klitnæs | 1996 | Hjortshøj-Egå IF Svømmeafdelin | 50.07 | ||||||
27 | Nina Hawar | 1996 | IHF Svømning | 50.92 | ||||||
Løb 3, 50m Rygsvømning Damer, Indledende 12 år og yngre |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Emilie Yung Meiling | 1997 | Agfs Svømmeafdeling | 37.63 | ||||||
2 | Stine Mary Vissing | 1997 | Agfs Svømmeafdeling | 38.22 | ||||||
3 | Astrid Skjoldborg | 1997 | Svømmeklubben Nord | 40.82 | ||||||
4 | Anne Charlotte Poulsen | 1997 | Agfs Svømmeafdeling | 41.10 | ||||||
5 | Cecilie H Jensen | 1997 | Svømmeklubben SHS Stevns | 43.24 | ||||||
6 | Amalie Pedersen | 1997 | Svømmeklubben Tempo | 44.58 | ||||||
7 | Astrid Fly Oredsson | 1998 | Agfs Svømmeafdeling | 45.13 | ||||||
8 | Rasmine Birn Rydder | 1997 | Aarhus Idrætsforening Af 1900 | 45.45 | ||||||
9 | Cecilia D. Jakobsen | 1998 | Hjortshøj-Egå IF Svømmeafdelin | 46.50 | ||||||
10 | Sidsel Friis Thomassen | 1999 | IHF Svømning | 47.89 | ||||||
11 | Johanne Sofie Kjærsgaard | 1998 | Agfs Svømmeafdeling | 49.44 | ||||||
12 | Emilie Kielsholm Jacobsen | 1999 | IHF Svømning | 52.78 | ||||||
13 | Caroline Høbjerg Svejsø | 1999 | IHF Svømning | 55.51 | ||||||
- | Laura Bruun | 1999 | IHF Svømning | DNS | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.17.02 |
Licens til Agfs Svømmeafdeling |