2019-06-27   06:19:18
Valitse kilpailu:

Valitse kieli:
Swedish English Denmark Finland

Tulokset Tonttu-Uinnit

Alla löytyy kaikki kilpailun tulokset jaettuna kilpailujaksoihin.

Kisajakso 1

Tulokset Laji 6 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 6 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) 
 
  Kilpailu  Tonttu-Uinnit    Tulostuspäivämäärä  10 joulukuu 2016   
  Kilpailun paikkakunta  Helsinki    Tulostusaika  13:32   
  Järjestäjä  HTU Stadi         
  Allas  25m         
  Kilpailupäivämäärä  10 joulukuu 2016         
 
 
Laji 6, 50m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 12 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Artur Tobler  2004    317          29.76   
  Top Uimareura  29.29                 
Glen Marcus Villems  2004    310          29.98   
  Orca Swim Club  30.68                 
Hans-Mikk Kuulpak  2004    299          30.34   
  Top Uimareura  31.44                 
Georgi Goldberg  2004    291          30.60   
  Top Uimareura  30.69                 
Robin Lill  2005    286          30.78   
  Top Uimareura  30.36                 
Leo Zurban  2004    216          33.81   
  Cetus Espoo  33.31                 
Karl Hendrik Vainjärv  2005    204          34.47   
  Top Uimareura  34.67                 
Joona Saarnio  2004    183          35.73   
  Järvenpään Uintiklubi  36.47                 
Rasmus Roiko  2004    177          36.15   
  ORCA Helsinki  36.91                 
10  Paulus Sarre  2004    167          36.83   
  Helsingin Uimarit  35.45                 
11  Samuli Masalin  2004    159          37.44   
  Cetus Espoo  36.60                 
12  Lasse Niemi  2006    159          37.47   
  Helsingin Uimarit  37.57                 
13  Mikael Repo  2005    157          37.60   
  Helsingin Uimarit  39.93                 
13  Risto Kallström  2006    157          37.60   
  Cetus Espoo  39.59                 
15  Eeli Partanen  2005    155          37.76   
  Cetus Espoo  37.57                 
16  William Fagerstedt  2005    150          38.15   
  Borgå Simmare-Porvoon Uimarit  37.95                 
17  Ahti Liimatainen  2005    132          39.81   
  Helsingin Uimarit  43.50                 
18  Henri Toommägi  2005    129          40.11   
  Orca Swim Club  39.91                 
19  Maddox Pilli  2005    129          40.13   
  Stadin Delfiinit  40.16                 
20  Armin Ott Talpas  2007    126          40.45   
  Ram Tallinn  39.98                 
21  Jan Kalmet  2004    115          41.71   
  Ram Tallinn  43.14                 
22  Oliver Lorvi  2006    111          42.13   
  Orca Swim Club  43.50                 
23  Karmo Künnapas  2007    108          42.57   
  Ram Tallinn  44.28                 
24  Veikka Lassila  2006    102          43.41   
  HTU Stadi                   
25  Amos Mäkilä  2007    92          44.95   
  Simmis Grani                   
26  Frans Nyström  2008    84          46.28   
  Borgå Simmare-Porvoon Uimarit                   
27  Alessandro Leon Lerario  2006    77          47.52   
  Helsingin Uimarit  43.92                 
28  Anton Visulainen  2005    70          49.22   
  HTU Stadi  49.36                 
29  Marcel Branea  2006    68          49.61   
  Cetus Espoo  52.31                 
30  Ville Tolppala  2007    62          51.08   
  ORCA Helsinki  52.76                 
31  Kalifa Niare  2008    49          55.43   
  HTU Stadi                   
Anton Koronen  2005              DSQ   
  HTU Stadi  50.17                 
  SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä               
Niilo Jokinen  2006              DSQ   
  HTU Stadi  52.65                 
  SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä               
Teo Mattelmäki  2005              DSQ   
  Cetus Espoo  36.84                 
  SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä               
 
Laji 6, 50m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 13 - 14 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Daniel Rinne  2002    466          26.17   
  Cetus Espoo  25.97                 
Oscar Skjäl  2002    455          26.39   
  Cetus Espoo  27.34                 
Aleksander Konovalov  2002    395          27.65   
  Top Uimareura  27.54                 
Jan Markus Kaabel  2002    364          28.42   
  Top Uimareura  29.42                 
Matias Rasinmäki  2003    354          28.67   
  Cetus Espoo  29.26                 
Carl Robert Kallaste  2002    332          29.31   
  Orca Swim Club  29.22                 
Isak Jatkola  2003    308          30.05   
  Borgå Simmare-Porvoon Uimarit  30.56                 
Niklas Hatakka  2003    302          30.24   
  Cetus Espoo  30.67                 
Emil Strandell  2002    289          30.68   
  Gladius Kirkkonummi  32.25                 
10  Luukas Vainio  2003    280          31.00   
  Cetus Espoo  30.89                 
11  Antti Oinonen  2003    280          31.01   
  Uinti Imatra  30.59                 
12  Max Walther  2003    273          31.26   
  HTU Stadi  30.36                 
13  Karlo Kilpinen  2003    259          31.82   
  Kemin Uimaseura  31.43                 
14  Kasper Laapio  2002    251          32.14   
  Uinti Imatra  33.27                 
15  Johann Markus Liivak  2002    191          35.20   
  Orca Swim Club  37.00                 
16  Niklas Laur  2003    181          35.88   
  Ram Tallinn  36.48                 
17  Tuomas Tolppala  2002    174          36.31   
  ORCA Helsinki  36.55                 
 
Laji 6, 50m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 15 - 16 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Henri Koski  2000    550          24.77   
  Gladius Kirkkonummi  24.47                 
Roland Erich Uriko  2001    457          26.34   
  Audentes  26.06                 
Kalle Hyttinen  2001    436          26.77   
  Borgå Simmare-Porvoon Uimarit  27.97                 
Rasmus Sarre  2001    372          28.21   
  Helsingin Uimarit  28.28                 
Arto Tanttu  2001    354          28.69   
  Uinti Imatra  28.48                 
Kasper Uusitalo  2000    345          28.92   
  Borgå Simmare-Porvoon Uimarit  28.49                 
Kasper Nyman  2001    338          29.12   
  Borgå Simmare-Porvoon Uimarit  30.19                 
Silver Nõmmerga  2001    338          29.12   
  Orca Swim Club  31.50                 
Niilo Olander  2001    337          29.15   
  Borgå Simmare-Porvoon Uimarit  31.31                 
10  Roni Törnqvist  2000    331          29.32   
  Borgå Simmare-Porvoon Uimarit  28.46                 
11  Repe Kupila  2001    325          29.51   
  Gladius Kirkkonummi  29.26                 
12  Christopher Tokko  2001    261          31.76   
  Ram Tallinn  32.80                 
13  Janke Kemppinen  2001    225          33.36   
  Borgå Simmare-Porvoon Uimarit  35.30                 
14  John-Vivek Sandell  2001    204          34.45   
  ORCA Helsinki  35.03                 
Antti Issakainen  2001              DSQ   
  Uinti Imatra  29.64                 
  SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä               
Eetu Häkkinen  2001              DSQ   
  Järvenpään Uintiklubi  33.59                 
  SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä               
Justus Riikonen  2001              DSQ   
  Uinti Imatra  34.00                 
  SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä               
 
Laji 6, 50m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 17 v ja vanhemmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Valtteri Eloranta  1992    555          24.69   
  Cetus Espoo  23.91                 
Tristan Forslund  1998    529          25.10   
  Borgå Simmare-Porvoon Uimarit  24.50                 
Mika Vänskä  1998    487          25.79   
  HTU Stadi  26.06                 
Severi Nieminen  1999    473          26.04   
  Gladius Kirkkonummi  26.35                 
Miika Mäentaus  1998    455          26.39   
  Cetus Espoo  25.64                 
Lauri Tolvanen  1988    451          26.47   
  Borgå Simmare-Porvoon Uimarit                   
Alexi Taimela  1998    431          26.86   
  Gladius Kirkkonummi  27.09                 
Aarne Santamäki  1998    418          27.15   
  Gladius Kirkkonummi  27.34                 
Toni Mikkonen  1998    344          28.97   
  Savonlinnan Uimaseura  28.41                 
10  Perttu Salmenhaara  1977    58          52.18   
  Helsingfors Simsällskap  47.62                 
Eeli Susan  1997              DSQ   
  Helsingin Uimarit                   
  SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä               
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.25.10  Tulostuspäivämäärä  10 joulukuu 2016 
Lisenssinhaltija: CETUS  Tulostusaika  13:32 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner