Resultater for Sigmaswim Ã…rgangscup 2016
Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.
Stævneafsnit
Resultat Løb 32 (Finaler) - Pr. aldersgruppe uden mellemtider |
Stævne navn | Sigma Swim Årgangscup 2016 | Udskriftsdato | 04 december 2016 | |||
Stævne by | Birkerød | Udskriftstidspunkt | 12:09 | |||
Arrangør | Sigma Swim | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 02 december 2016 |
Løb 32, 200m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 2002-2002 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Jeppe Seelig Larsen | 2002 | Hovedstadens Svømmeklub | 2:40.48 | ||||||
2 | Frederik Eg Ibsen | 2002 | Sigma Swim Birkerød | 2:45.78 | ||||||
3 | Marcus Skøtt Haslev | 2002 | Hovedstadens Svømmeklub | 2:48.54 | ||||||
4 | Johan Heeno Rasmussen | 2002 | Helsingør Svømmeklub | 2:51.11 | ||||||
5 | Frede Meincke | 2002 | Hovedstadens Svømmeklub | 2:59.12 | ||||||
6 | Nicholas Svane | 2002 | Sigma Swim Allerød | 3:05.58 | ||||||
- | Mattias Houen | 2002 | Helsingør Svømmeklub | DNS | ||||||
Løb 32, 200m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 2003-2003 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Christoffer W Frederiksen | 2003 | Lyngby Svømmeklub | 2:48.23 | ||||||
2 | Carl Emil Hertz Bugge | 2003 | Hovedstadens Svømmeklub | 2:51.26 | ||||||
3 | Noah Koefoed Weiss | 2003 | Hovedstadens Svømmeklub | 2:52.41 | ||||||
4 | Jakob Legaard | 2003 | Sigma Swim Allerød | 2:55.15 | ||||||
5 | Joshua P. Sidebotham | 2003 | Hovedstadens Svømmeklub | 2:56.12 | ||||||
6 | Frederik Bach Mindested | 2003 | Sigma Swim Allerød | 2:58.24 | ||||||
7 | Oliver Søgaard-Andersen | 2003 | Hovedstadens Svømmeklub | 2:59.07 | ||||||
8 | Andreas Hoffmann | 2003 | Sigma Swim Birkerød | 3:09.27 | ||||||
9 | Asger Hugo Juul | 2003 | Søllerød Svømmeklub | 3:14.99 | ||||||
10 | Max Albertsen | 2003 | Søllerød Svømmeklub | 3:18.25 | ||||||
11 | Ludvig Montag | 2003 | Søllerød Svømmeklub | 3:23.99 | ||||||
12 | Thomas Høgenhaug | 2003 | Søllerød Svømmeklub | 3:25.41 | ||||||
Løb 32, 200m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 2004-2004 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Villads Arfelt | 2004 | Sigma Swim Birkerød | 3:03.06 | ||||||
2 | Mads Liechti | 2004 | Sigma Swim Birkerød | 3:07.30 | ||||||
3 | Phillip Niemann Madsen | 2004 | Lyngby Svømmeklub | 3:08.80 | ||||||
4 | Tobias Gammelvind | 2004 | Hovedstadens Svømmeklub | 3:15.09 | ||||||
5 | Mads Naver | 2004 | Sigma Swim Allerød | 3:16.93 | ||||||
6 | Michael Halck | 2004 | Lyngby Svømmeklub | 3:17.98 | ||||||
7 | William Leander Agerskov | 2004 | Sigma Swim Allerød | 3:42.03 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.25.10 | Udskriftsdato | 04 december 2016 |
Licens til Sigma SwimBirkerød | Udskriftstidspunkt | 12:09 |