Tulokset GSK Adventsstævne 2016
Alla löytyy kaikki kilpailun tulokset jaettuna kilpailujaksoihin.
Resultat Løb 1 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Adventsstævne 2016 | Udskriftsdato | 04 december 2016 | |||
Stævne by | Glostrup | Udskriftstidspunkt | 10:21 | |||
Arrangør | Glostrup svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 04 december 2016 |
Løb 1, 100m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 1954-2004 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Caroline Gerlach | 2002 | Roskilde Svømning | 40.66 | 1:27.87 | |||||
2 | Amelina Sala | 2002 | Hovedstadens Svømmeklub | 43.24 | 1:33.49 | |||||
3 | Emma Clausen | 2003 | Helsingør Svømmeklub | 44.55 | 1:35.48 | |||||
4 | Julie Gerner Knudsen | 2002 | Swim Team Tåstrup | 43.87 | 1:36.98 | |||||
5 | Frederikke Mortensen | 2003 | Orient Svømning | 45.94 | 1:37.08 | |||||
6 | Kristine G. Skjærbæk | 2004 | Helsingør Svømmeklub | 45.88 | 1:40.25 | |||||
7 | Silja Mortensen | 2003 | Albertslund IF | 46.98 | 1:41.34 | |||||
8 | Laura Buchmann | 2004 | Albertslund IF | 46.98 | 1:41.71 | |||||
9 | Emilia Høffer | 2001 | Swim Team Tåstrup | 49.07 | 1:47.59 | |||||
10 | Sofie Korczak | 2004 | Swim Team Tåstrup | 49.17 | 1:47.85 | |||||
11 | Nora Hertel | 2003 | Hovedstadens Svømmeklub | 50.42 | 1:48.22 | |||||
12 | Nina Skou Clausen | 2001 | Hovedstadens Svømmeklub | 53.19 | 1:51.59 | |||||
13 | Lærke Kongsfelt | 2003 | Orient Svømning | 54.02 | 1:57.13 | |||||
14 | Jasmin Danielsen | 2001 | Swim Team Tåstrup | 56.60 | 1:59.77 | |||||
15 | Astrid Wied Christiansen | 2004 | Hovedstadens Svømmeklub | 57.21 | 2:01.93 | |||||
- | Mette Gade Nielsen | 2002 | Swim Team Tåstrup | DNS | ||||||
- | Sarah Bilberg | 2003 | Hovedstadens Svømmeklub | DNS | ||||||
- | Anne Marie Skyttegaard | 2004 | Hovedstadens Svømmeklub | DSQ | Fl. flyben e. start | |||||
Løb 1, 100m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 2005-2005 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Freya Ry Nielsen | 2005 | Glostrup Svømme Klub | 43.19 | 1:31.77 | |||||
2 | Mille Hansen | 2005 | Vallensbæk IF Af 1939 | 44.46 | 1:34.10 | MD1 | ||||
3 | Antoinette Zafra | 2005 | Glostrup Svømme Klub | 44.42 | 1:34.10 | MD2 | ||||
4 | Anna Østerby | 2005 | Glostrup Svømme Klub | 46.60 | 1:38.29 | |||||
5 | Safira Vestergaard | 2005 | Glostrup Svømme Klub | 52.26 | 1:50.04 | |||||
6 | Sofie Riis | 2005 | Albertslund IF | 52.80 | 1:53.20 | |||||
7 | Katrine G. Kristensen | 2005 | Helsingør Svømmeklub | 54.20 | 1:59.65 | |||||
- | Safa Mohammed | 2005 | Hovedstadens Svømmeklub | DNS | ||||||
- | Amanda Mortensen | 2005 | Hovedstadens Svømmeklub | DSQ | Ej berør m. hænder | |||||
Løb 1, 100m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 2006-2006 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Cille Winskov Rasmussen | 2006 | Roskilde Svømning | 46.05 | 1:37.82 | |||||
2 | Emilie Hartvig-Olsen | 2006 | Vallensbæk IF Af 1939 | 44.75 | 1:39.53 | |||||
3 | Leonora M Postgaard | 2006 | Glostrup Svømme Klub | 50.90 | 1:47.20 | |||||
4 | Isabella Koch Juhl | 2006 | Svømmeklubben Triton | 53.45 | 1:50.92 | |||||
5 | Emma Haagen | 2006 | Swim Team Tåstrup | 53.05 | 1:51.23 | |||||
6 | Maja Zastrojevic | 2006 | Svømmeklubben MK 31 | 56.15 | 1:57.39 | |||||
7 | Petrea Hostrup Stærke | 2006 | Glostrup Svømme Klub | 57.28 | 2:03.63 | |||||
8 | Frida Frost Dunker | 2006 | Vallensbæk IF Af 1939 | 1:03.35 | 2:17.54 | |||||
Løb 1, 100m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 2007-2013 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Lara Ghizzaui | 2007 | Vallensbæk IF Af 1939 | 51.58 | 1:47.63 | |||||
2 | Ulrikke Skjøth-Rasmussen | 2007 | Helsingør Svømmeklub | 52.23 | 1:48.53 | |||||
3 | Andrea Strandby | 2007 | Svømmeklubben Triton | 52.26 | 1:49.87 | |||||
4 | Silvia Martinsen | 2007 | Helsingør Svømmeklub | 54.80 | 1:57.22 | |||||
5 | Ea Lund | 2007 | Helsingør Svømmeklub | 57.97 | 2:02.78 | |||||
6 | Amalie Møller | 2007 | Swim Team Tåstrup | 1:06.21 | 2:20.25 | |||||
7 | Maja Lollike | 2007 | Vallensbæk IF Af 1939 | 1:05.40 | 2:20.88 | |||||
8 | Astrid Østerby | 2007 | Glostrup Svømme Klub | 1:07.25 | 2:24.90 | |||||
9 | Ella Kjærebye | 2007 | Glostrup Svømme Klub | 1:17.73 | 2:45.33 | |||||
10 | Ida Celine Sangstad Holst | 2007 | Glostrup Svømme Klub | 1:17.47 | 2:46.93 | |||||
- | Kamilla Elisabeth Thorsen | 2007 | Helsingør Svømmeklub | DNS | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.25.10 | Udskriftsdato | 04 december 2016 |
Licens til Glostrup Svømme Klub | Udskriftstidspunkt | 10:21 |
Resultat Løb 2 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Adventsstævne 2016 | Udskriftsdato | 04 december 2016 | |||
Stævne by | Glostrup | Udskriftstidspunkt | 10:36 | |||
Arrangør | Glostrup svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 04 december 2016 |
Løb 2, 100m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 1954-2004 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Patrick S. Hansen | 2000 | Swim Team Tåstrup | 35.81 | 1:18.44 | |||||
2 | Marcus Højengaard | 1999 | Orient Svømning | 39.00 | 1:23.80 | |||||
3 | Mikkel Steffensen | 2000 | Hovedstadens Svømmeklub | 38.98 | 1:24.11 | |||||
4 | Jakob Bjerg Snekkersten | 2003 | Helsingør Svømmeklub | 40.52 | 1:26.72 | |||||
5 | Mikkel Brundert Hansen | 2002 | Swim Team Tåstrup | 42.09 | 1:28.38 | |||||
6 | Jeppe Kjær | 2004 | Swim Team Tåstrup | 41.68 | 1:28.71 | |||||
7 | Kalle Gerner Knudsen | 2004 | Swim Team Tåstrup | 43.71 | 1:33.06 | |||||
8 | Alexander Cueto Rasmussen | 2004 | Swim Team Tåstrup | 46.94 | 1:39.14 | |||||
9 | Jakob Hald | 2003 | Hovedstadens Svømmeklub | 47.31 | 1:39.30 | |||||
10 | Christian Andersen | 2003 | Orient Svømning | 54.29 | 1:50.67 | |||||
- | Frode Sejlø Andersen | 2004 | Roskilde Svømning | DNS | ||||||
- | Oliver Bak Jensen | 2002 | Helsingør Svømmeklub | DSQ | Ej samt. berør 25m | |||||
- | Valdemar Fulton Skjoldman | 2003 | Orient Svømning | DSQ | Asynkr. ben 75m | |||||
Løb 2, 100m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 2005-2005 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Emil Kruse Enemærke | 2005 | Glostrup Svømme Klub | 43.87 | 1:34.72 | |||||
2 | Carl-Emil Echardt | 2005 | Roskilde Svømning | 46.58 | 1:38.74 | |||||
3 | Sune Vergmann | 2005 | Swim Team Tåstrup | 49.74 | 1:45.10 | |||||
4 | Anders Thøgersen | 2005 | Glostrup Svømme Klub | 51.72 | 1:51.09 | |||||
5 | Jonathan S. Samuelsson | 2005 | Hovedstadens Svømmeklub | 53.22 | 1:51.71 | |||||
- | Oskar Krak | 2005 | Svømmeklubben MK 31 | DNS | ||||||
Løb 2, 100m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 2006-2006 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Peter K. M. Petersen | 2006 | Swim Team Tåstrup | 48.93 | 1:42.43 | |||||
2 | Viktor Fenger-Grøn | 2006 | Glostrup Svømme Klub | 48.84 | 1:43.92 | |||||
3 | Toke Olsen | 2006 | Svømmeklubben MK 31 | 51.44 | 1:53.28 | |||||
4 | Nicklas Reinstrup | 2006 | Helsingør Svømmeklub | 57.28 | 2:03.17 | |||||
5 | Noah Ibrahim | 2006 | Glostrup Svømme Klub | 1:08.92 | 2:24.80 | |||||
- | Oliver Luiten | 2006 | Helsingør Svømmeklub | DNS | ||||||
- | Asbjørn Brandt-Lassen | 2006 | Svømmeklubben MK 31 | DSQ | Tyvstart | |||||
- | Kalle Hannibal Nielsen | 2006 | Svømmeklubben MK 31 | DSQ | Asynkr. ben 25m | |||||
Løb 2, 100m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 2007-2013 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Oscar Vinge-Maigaard | 2007 | Vallensbæk IF Af 1939 | 46.56 | 1:37.83 | |||||
- | Marcus Munk | 2007 | Helsingør Svømmeklub | DNS | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.25.10 | Udskriftsdato | 04 december 2016 |
Licens til Glostrup Svømme Klub | Udskriftstidspunkt | 10:36 |
Resultat Løb 3 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Adventsstævne 2016 | Udskriftsdato | 04 december 2016 | |||
Stævne by | Glostrup | Udskriftstidspunkt | 10:32 | |||
Arrangør | Glostrup svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 04 december 2016 |
Løb 3, 50m Butterfly Damer, Finaler Årg. 1954-2004 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Alison Lodal Hinklon | 2001 | Orient Svømning | 31.37 | ||||||
2 | Laura Petersson | 2001 | Swim Team Tåstrup | 35.09 | ||||||
3 | Emma Enevoldsen | 2003 | Roskilde Svømning | 35.16 | ||||||
4 | Marie Meyer Have | 2003 | Hovedstadens Svømmeklub | 36.90 | ||||||
5 | Silke Larsen | 2003 | Roskilde Svømning | 37.04 | ||||||
6 | Asta Kristensen | 2004 | Albertslund IF | 38.95 | ||||||
7 | Emma Clausen | 2003 | Helsingør Svømmeklub | 42.61 | ||||||
8 | Carmen Byrholt | 2004 | Hovedstadens Svømmeklub | 45.08 | ||||||
9 | Kristine G. Skjærbæk | 2004 | Helsingør Svømmeklub | 46.08 | ||||||
10 | Caroline Møller | 2002 | Swim Team Tåstrup | 46.29 | ||||||
11 | Rasmine Andersen | 2003 | Orient Svømning | 53.45 | ||||||
- | Ida Godsk Wolgast | 2003 | Hovedstadens Svømmeklub | DSQ | Ej samt berør 25m | |||||
- | Ida Sophie Hinsch Olsen | 2004 | Helsingør Svømmeklub | DSQ | Ej samt. berør 50m | |||||
- | Natasja Thygesen-Nim | 2002 | Orient Svømning | DSQ | Asynkr. arme25m | |||||
Løb 3, 50m Butterfly Damer, Finaler Årg. 2005-2005 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Caroline Trøjgaard | 2005 | Helsingør Svømmeklub | 34.81 | ||||||
2 | Caroline Villum Færch | 2005 | Helsingør Svømmeklub | 37.19 | ||||||
3 | Thea Mikkelsen | 2005 | Glostrup Svømme Klub | 37.83 | ||||||
4 | Nichole Juul Bømler | 2005 | Hovedstadens Svømmeklub | 39.66 | ||||||
5 | Juliane Bo Andersen | 2005 | Roskilde Svømning | 39.69 | ||||||
6 | Mikkeline Rud Wiberg | 2005 | Helsingør Svømmeklub | 39.79 | ||||||
7 | Johanne Weber | 2005 | Helsingør Svømmeklub | 41.59 | ||||||
8 | Mathilde Ramsgaard | 2005 | Helsingør Svømmeklub | 44.64 | ||||||
9 | Rebecca Maria Bagger | 2005 | Helsingør Svømmeklub | 45.37 | ||||||
10 | Emma Riis | 2005 | Albertslund IF | 48.30 | ||||||
11 | Katrine G. Kristensen | 2005 | Helsingør Svømmeklub | 52.51 | ||||||
- | Emmely Östman Pedersen | 2005 | Helsingør Svømmeklub | DSQ | ej samt. berør 25m | |||||
Løb 3, 50m Butterfly Damer, Finaler Årg. 2006-2006 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Alma Møller-Ern | 2006 | Vallensbæk IF Af 1939 | 36.99 | ||||||
2 | Katharina Beyer Hansen | 2006 | Glostrup Svømme Klub | 43.06 | ||||||
3 | Regitze Rosenkrantz | 2006 | Glostrup Svømme Klub | 46.80 | ||||||
4 | Lykke Jørgensen | 2006 | Vallensbæk IF Af 1939 | 47.98 | ||||||
5 | Carla Ewald Riecke | 2006 | Hovedstadens Svømmeklub | 48.72 | ||||||
6 | Lucca Kanstrup-Clausen | 2006 | Helsingør Svømmeklub | 50.29 | ||||||
7 | Camille Cueto Rasmussen | 2006 | Swim Team Tåstrup | 51.65 | ||||||
8 | Malou Nabe | 2006 | Swim Team Tåstrup | 54.02 | ||||||
9 | Hannah Rørbech | 2006 | Swim Team Tåstrup | 55.07 | ||||||
10 | Arendse Arrild Lyngfeldt | 2006 | Helsingør Svømmeklub | 57.87 | ||||||
11 | Maja Hansen | 2006 | Swim Team Tåstrup | 1:05.39 | ||||||
Løb 3, 50m Butterfly Damer, Finaler Årg. 2007-2013 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Sarah Gudme | 2007 | Vallensbæk IF Af 1939 | 41.09 | ||||||
2 | Anna Andersen | 2007 | Vallensbæk IF Af 1939 | 50.00 | ||||||
3 | Isabella M. Madsen | 2007 | Swim Team Tåstrup | 51.74 | ||||||
4 | Anna Fiona Nybøll | 2007 | Glostrup Svømme Klub | 53.41 | ||||||
5 | Erica Veggerby Grønlund | 2007 | Svømmeklubben Triton | 53.78 | ||||||
6 | Amina Zammel | 2007 | Svømmeklubben Triton | 55.33 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.25.10 | Udskriftsdato | 04 december 2016 |
Licens til Glostrup Svømme Klub | Udskriftstidspunkt | 10:32 |
Resultat Løb 4 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Adventsstævne 2016 | Udskriftsdato | 04 december 2016 | |||
Stævne by | Glostrup | Udskriftstidspunkt | 10:42 | |||
Arrangør | Glostrup svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 04 december 2016 |
Løb 4, 50m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 1954-2004 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Silas Bech Rindorf | 2000 | Swim Team Tåstrup | 31.09 | ||||||
2 | Lucas Hagbarth Jørgensen | 2002 | Roskilde Svømning | 31.13 | ||||||
3 | Marcus Højengaard | 1999 | Orient Svømning | 31.60 | ||||||
4 | Mathias Simoni | 2002 | Albertslund IF | 31.62 | ||||||
5 | Affou Adlouni | 2002 | Roskilde Svømning | 31.97 | ||||||
6 | Lukas Pedersen | 2003 | Roskilde Svømning | 32.31 | ||||||
7 | Eigil Sigfusson | 2004 | Helsingør Svømmeklub | 34.33 | ||||||
8 | Kristoffer Sandfeld | 2003 | Hovedstadens Svømmeklub | 34.85 | ||||||
9 | Anton Skov Grell | 2004 | Glostrup Svømme Klub | 35.00 | ||||||
10 | Matias Munkholm | 2004 | Vallensbæk IF Af 1939 | 35.17 | ||||||
11 | Andreas Stampe Dalgaard | 2004 | Swim Team Tåstrup | 35.52 | ||||||
12 | Julius Højgaard Allin | 2003 | Helsingør Svømmeklub | 36.34 | ||||||
13 | Carl-Anton Drauchke | 2003 | Hovedstadens Svømmeklub | 37.69 | ||||||
14 | Alexander Cueto Rasmussen | 2004 | Swim Team Tåstrup | 40.02 | ||||||
15 | Jakob Bjerg Snekkersten | 2003 | Helsingør Svømmeklub | 40.06 | ||||||
16 | Bjørn Cramer Hansen | 2004 | Helsingør Svømmeklub | 42.41 | ||||||
17 | William Gervø | 2003 | Swim Team Tåstrup | 43.47 | ||||||
18 | Lucas T. Mortensen | 2004 | Helsingør Svømmeklub | 45.27 | ||||||
19 | Jonas Vollquartz Svensson | 2004 | Swim Team Tåstrup | 46.20 | ||||||
- | Rasmus Emil Poulsen | 2001 | Swim Team Tåstrup | DNS | ||||||
- | Oliver Bak Jensen | 2002 | Helsingør Svømmeklub | DSQ | Ej samt. berør 25m | |||||
Løb 4, 50m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 2005-2005 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Emil Isaksen | 2005 | Roskilde Svømning | 39.69 | ||||||
2 | Oscar Hansson | 2005 | Glostrup Svømme Klub | 42.57 | ||||||
3 | Jonatan Hagbarth Jørgense | 2005 | Roskilde Svømning | 44.48 | ||||||
4 | Jonathan S. Samuelsson | 2005 | Hovedstadens Svømmeklub | 50.76 | ||||||
Løb 4, 50m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 2006-2006 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Jonathan Rasmussen | 2006 | Vallensbæk IF Af 1939 | 47.96 | ||||||
2 | Noah Pagh Sanchez | 2006 | Svømmeklubben Triton | 48.69 | ||||||
3 | Xander Ravn Grønholt | 2006 | Glostrup Svømme Klub | 48.99 | ||||||
4 | Louis Giesel | 2006 | Hovedstadens Svømmeklub | 52.67 | ||||||
5 | August Manniche | 2006 | Hovedstadens Svømmeklub | 56.05 | ||||||
- | Frederik Vestergaard | 2006 | Vallensbæk IF Af 1939 | DNS | ||||||
- | Linus Heinrichsen | 2006 | Helsingør Svømmeklub | DNS | ||||||
- | Simon Hejbroch | 2006 | Swim Team Tåstrup | DSQ | Asynkr. arme 25 m | |||||
Løb 4, 50m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 2007-2013 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Valdemar Møller-Ern | 2008 | Vallensbæk IF Af 1939 | 47.92 | ||||||
2 | Jonas Lykke Hergaard | 2007 | Swim Team Tåstrup | 51.50 | ||||||
3 | Marinus Leisvig | 2007 | Vallensbæk IF Af 1939 | 59.23 | ||||||
- | Jonas Hayatzaki | 2007 | Swim Team Tåstrup | DNS | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.25.10 | Udskriftsdato | 04 december 2016 |
Licens til Glostrup Svømme Klub | Udskriftstidspunkt | 10:42 |
Resultat Løb 5 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Adventsstævne 2016 | Udskriftsdato | 04 december 2016 | |||
Stævne by | Glostrup | Udskriftstidspunkt | 10:47 | |||
Arrangør | Glostrup svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 04 december 2016 |
Løb 5, 200m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 1954-2004 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Ulrika Paaske | 2004 | Roskilde Svømning | 36.08 | 1:18.02 | 2:01.85 | 2:41.41 | |||
2 | Emma Clausen | 2003 | Helsingør Svømmeklub | 38.17 | 1:19.46 | 2:02.34 | 2:42.94 | |||
3 | Silja Mortensen | 2003 | Albertslund IF | 42.30 | 1:27.89 | 2:14.27 | 2:59.53 | |||
4 | Asta Kristensen | 2004 | Albertslund IF | 41.24 | 1:28.26 | 2:15.73 | 3:00.92 | |||
5 | Ida Sophie Hinsch Olsen | 2004 | Helsingør Svømmeklub | 42.41 | 1:32.61 | 2:21.52 | 3:05.09 | |||
6 | Laura Buchmann | 2004 | Albertslund IF | 44.35 | 1:35.99 | 2:28.76 | 3:19.45 | |||
Løb 5, 200m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2005-2005 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Annika Køhn | 2005 | Vallensbæk IF Af 1939 | 35.44 | 1:15.72 | 1:58.28 | 2:40.80 | |||
2 | Filippa Martinsen | 2005 | Helsingør Svømmeklub | 39.05 | 1:22.96 | 2:09.64 | 2:54.27 | |||
3 | Mathilde Ramsgaard | 2005 | Helsingør Svømmeklub | 43.37 | 1:32.50 | 2:21.72 | 3:06.34 | |||
4 | Emma Riis | 2005 | Albertslund IF | 43.77 | 1:32.82 | 2:21.93 | 3:08.35 | |||
5 | Katrine G. Kristensen | 2005 | Helsingør Svømmeklub | 44.56 | 1:36.52 | 2:29.52 | 3:20.22 | |||
6 | Sofie Riis | 2005 | Albertslund IF | 45.47 | 1:37.49 | 2:31.53 | 3:23.07 | |||
7 | Freja Johanna Kepser | 2005 | Albertslund IF | 49.77 | 1:45.57 | 2:44.16 | 3:35.93 | |||
8 | Line Pedersen | 2005 | Glostrup Svømme Klub | 46.89 | 1:42.41 | 2:42.34 | 3:38.08 | |||
- | Rebecca Maria Bagger | 2005 | Helsingør Svømmeklub | DNS | ||||||
Løb 5, 200m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2006-2006 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Sarah Højlund | 2006 | Svømmeklubben MK 31 | 46.71 | 1:40.31 | 2:35.05 | 3:27.86 | |||
2 | Maja Zastrojevic | 2006 | Svømmeklubben MK 31 | 46.92 | 1:41.70 | 2:38.84 | 3:31.99 | |||
Oprettet af WinGrodan 1.25.10 | Udskriftsdato | 04 december 2016 |
Licens til Glostrup Svømme Klub | Udskriftstidspunkt | 10:47 |
Resultat Løb 6 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Adventsstævne 2016 | Udskriftsdato | 04 december 2016 | |||
Stævne by | Glostrup | Udskriftstidspunkt | 11:08 | |||
Arrangør | Glostrup svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 04 december 2016 |
Løb 6, 200m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 1954-2004 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Lauritz Johansen | 2004 | Glostrup Svømme Klub | 33.96 | 1:14.00 | 1:55.78 | 2:37.20 | |||
2 | Oliver Bak Jensen | 2002 | Helsingør Svømmeklub | 37.17 | 1:19.85 | 2:04.77 | 2:44.14 | |||
3 | Bjørn Cramer Hansen | 2004 | Helsingør Svømmeklub | 36.78 | 1:20.04 | 2:03.60 | 2:44.53 | |||
4 | Pelle Colmorten | 2004 | Roskilde Svømning | 37.21 | 1:20.30 | 2:04.74 | 2:46.28 | |||
5 | Jakob Hald | 2003 | Hovedstadens Svømmeklub | 38.32 | 1:22.17 | 2:05.20 | 2:46.62 | |||
6 | Eigil Sigfusson | 2004 | Helsingør Svømmeklub | 40.10 | 1:23.94 | 2:07.83 | 2:49.55 | |||
7 | William Jensen | 2002 | Swim Team Tåstrup | 40.28 | 1:26.14 | 2:13.36 | 3:00.83 | |||
- | Mathias Simoni | 2002 | Albertslund IF | DNS | ||||||
- | Nicolai Tingman Møller | 2001 | Orient Svømning | DNS | ||||||
Løb 6, 200m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2005-2005 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Valdemar Menck Nielsen | 2005 | Helsingør Svømmeklub | 33.71 | 1:11.55 | 1:52.71 | 2:33.24 | |||
2 | Emil Strandquist | 2005 | Albertslund IF | 38.75 | 1:21.33 | 2:05.96 | 2:48.37 | |||
3 | Frederik Rasmussen | 2005 | Swim Team Tåstrup | 40.05 | 1:24.51 | 2:10.96 | 2:53.38 | |||
4 | Frederik Funder | 2005 | Glostrup Svømme Klub | 39.03 | 1:25.24 | 2:12.40 | 2:57.28 | |||
5 | Teodor Roed Schøning | 2005 | Helsingør Svømmeklub | 38.26 | 1:23.86 | 2:12.81 | 3:00.03 | |||
6 | Daniel Poulsen | 2005 | Svømmeklubben MK 31 | 46.34 | 1:41.12 | 2:38.06 | 3:35.09 | |||
Løb 6, 200m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2006-2013 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Sean Petersen | 2006 | Vallensbæk IF Af 1939 | 33.93 | 1:14.12 | 1:54.17 | 2:30.94 | |||
2 | Peter K. M. Petersen | 2006 | Swim Team Tåstrup | 41.48 | 1:29.74 | 2:18.24 | 3:02.06 | |||
3 | William F. Pilgaard | 2006 | Swim Team Tåstrup | 45.36 | 1:37.87 | 2:31.77 | 3:16.11 | |||
4 | Gustav Bille Gørtz | 2006 | Albertslund IF | 45.50 | 1:38.88 | 2:32.60 | 3:20.96 | |||
5 | Anton Serizawa | 2006 | Glostrup Svømme Klub | 45.95 | 1:40.80 | 2:38.56 | 3:32.31 | |||
6 | Benjamin Salib | 2006 | Glostrup Svømme Klub | 44.15 | 1:39.82 | 2:38.24 | 3:35.58 | |||
7 | Oscar Serizawa | 2006 | Glostrup Svømme Klub | 47.23 | 1:44.88 | 2:46.19 | 3:42.06 | |||
8 | Kalle Hannibal Nielsen | 2006 | Svømmeklubben MK 31 | 52.91 | 1:50.80 | 2:50.52 | 3:50.58 | |||
9 | Asbjørn Brandt-Lassen | 2006 | Svømmeklubben MK 31 | 52.64 | 1:53.52 | 2:55.00 | 3:52.92 | |||
- | Elias Bach-Jensen | 2006 | Svømmeklubben MK 31 | DSQ | Tyvstart | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.25.10 | Udskriftsdato | 04 december 2016 |
Licens til Glostrup Svømme Klub | Udskriftstidspunkt | 11:08 |
Resultat Løb 7 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Adventsstævne 2016 | Udskriftsdato | 04 december 2016 | |||
Stævne by | Glostrup | Udskriftstidspunkt | 11:39 | |||
Arrangør | Glostrup svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 04 december 2016 |
Løb 7, 4X50m Medley Mix, Finaler Årg. 2006-2016 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Småkagedej | 2006 | Vallensbæk IF Af 1939 | 2:32.35 | ||||||
Anders Gaard | 2006 | 36.95 | 36.95 | |||||||
Emilie Hartvig-Olsen | 2006 | 45.66 | 1:22.61 | |||||||
Alma Møller-Ern | 2006 | 37.47 | 2:00.08 | |||||||
Sean Petersen | 2006 | 32.27 | 2:32.35 | |||||||
2 | Julekugler | 2007 | Vallensbæk IF Af 1939 | 2:58.69 | ||||||
Sarah Gudme | 2007 | 42.32 | 42.32 | |||||||
Lara Ghizzaui | 2007 | 50.08 | 1:32.40 | |||||||
Oscar Vinge-Maigaard | 2007 | 40.61 | 2:13.01 | |||||||
Valdemar Møller-Ern | 2008 | 45.68 | 2:58.69 | |||||||
3 | Gsk Helte 1 | 2006 | Glostrup Svømme Klub | 3:00.95 | ||||||
Rasmus Egholm | 2006 | 50.00 | 50.00 | |||||||
Viktor Fenger-Grøn | 2006 | 48.98 | 1:38.98 | |||||||
Leonora M Postgaard | 2006 | 45.47 | 2:24.45 | |||||||
Malouca Laura Bruun | 2007 | 36.50 | 3:00.95 | |||||||
4 | Helsingør Talent Mix 1 | 2006 | Helsingør Svømmeklub | 3:13.32 | ||||||
Asger Temdrup Hvilsom | 2007 | 44.97 | 44.97 | |||||||
Nicklas Reinstrup | 2006 | 54.88 | 1:39.85 | |||||||
Lucca Kanstrup-Clausen | 2006 | 49.04 | 2:28.89 | |||||||
Ulrikke Skjøth-Rasmussen | 2007 | 44.43 | 3:13.32 | |||||||
5 | Triton Ballerup -1 | 2006 | Svømmeklubben Triton | 3:15.42 | ||||||
Noah Pagh Sanchez | 2006 | 48.36 | 48.36 | |||||||
Isabella Koch Juhl | 2006 | 50.58 | 1:38.94 | |||||||
Andrea Strandby | 2007 | 47.32 | 2:26.26 | |||||||
Jonas Wilms Jensen | 2007 | 49.16 | 3:15.42 | |||||||
6 | Julestjerner | 2006 | Vallensbæk IF Af 1939 | 3:21.49 | ||||||
Marinus Leisvig | 2007 | 51.01 | 51.01 | |||||||
Maja Lollike | 2007 | 1:03.41 | 1:54.42 | |||||||
Jonathan Rasmussen | 2006 | 48.50 | 2:42.92 | |||||||
Lykke Jørgensen | 2006 | 38.57 | 3:21.49 | |||||||
7 | Stjerneskud | 2006 | Vallensbæk IF Af 1939 | 3:33.85 | ||||||
Theodor van Overeem | 2007 | 59.00 | 59.00 | |||||||
Frida Frost Dunker | 2006 | 1:01.77 | 2:00.77 | |||||||
Anna Andersen | 2007 | 51.19 | 2:51.96 | |||||||
Albert Poulsen | 2006 | 41.89 | 3:33.85 | |||||||
8 | Gsk Helte 3 | 2006 | Glostrup Svømme Klub | 3:40.74 | ||||||
Anton Serizawa | 2006 | 56.98 | 56.98 | |||||||
Siena Serizawa | 2008 | 1:06.43 | 2:03.41 | |||||||
Xander Ravn Grønholt | 2006 | 52.08 | 2:55.49 | |||||||
Anna Fiona Nybøll | 2007 | 45.25 | 3:40.74 | |||||||
9 | Gsk Helte 4 | 2006 | Glostrup Svømme Klub | 3:47.86 | ||||||
Ida Celine Sangstad Holst | 2007 | 1:03.03 | 1:03.03 | |||||||
Noah Ibrahim | 2006 | 1:05.54 | 2:08.57 | |||||||
Benjamin Salib | 2006 | 50.78 | 2:59.35 | |||||||
Ella Kjærebye | 2007 | 48.51 | 3:47.86 | |||||||
10 | Team Easy-On | 2006 | Swim Team Tåstrup | 3:49.23 | ||||||
Lau Gerner Knudsen | 2007 | 58.37 | 58.37 | |||||||
Jonas Lykke Hergaard | 2007 | 1:03.05 | 2:01.42 | |||||||
Malou Nabe | 2006 | 53.91 | 2:55.33 | |||||||
Amalie Møller | 2007 | 53.90 | 3:49.23 | |||||||
- | AIF Julestjerner | 2006 | Albertslund IF | DNS | ||||||
Gustav Bille Gørtz | 2006 | |||||||||
Mathilde Ladegaard | 2006 | |||||||||
Marie Strandquist | 2007 | |||||||||
Luka Kepser | 2007 | DNS | ||||||||
- | Klejnerne | 2006 | Vallensbæk IF Af 1939 | DNS | ||||||
Laura Kall | 2005 | |||||||||
Lykke Jørgensen | 2006 | |||||||||
Jonathan Rasmussen | 2006 | |||||||||
Theodor van Overeem | 2007 | DNS | ||||||||
- | Gsk Helte 2 | 2006 | Glostrup Svømme Klub | DSQ | fl. armtag u. vand | |||||
Oscar Serizawa | 2006 | 54.33 | 54.33 | |||||||
- | Helsingør Talent Mix 2 | 2006 | Helsingør Svømmeklub | DSQ | 2 svømmere på banen | |||||
Teodor Roed Schøning | 2005 | 13.32 | ||||||||
Katrine G. Kristensen | 2005 | |||||||||
Lucas T. Mortensen | 2004 | |||||||||
Ida Sophie Hinsch Olsen | 2004 | 32 | DSQ | |||||||
- | Mk 31 Mix 1 | 2006 | Svømmeklubben MK 31 | DSQ | 2 svømmere på banen | |||||
Elias Bach-Jensen | 2006 | 47.86 | ||||||||
Sarah Højlund | 2006 | |||||||||
Toke Olsen | 2006 | |||||||||
Maja Zastrojevic | 2006 | 86 | DSQ | |||||||
Oprettet af WinGrodan 1.25.10 | Udskriftsdato | 04 december 2016 |
Licens til Glostrup Svømme Klub | Udskriftstidspunkt | 11:39 |
Resultat Løb 8 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Adventsstævne 2016 | Udskriftsdato | 04 december 2016 | |||
Stævne by | Glostrup | Udskriftstidspunkt | 11:52 | |||
Arrangør | Glostrup svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 04 december 2016 |
Løb 8, 4X50m Medley Mix, Finaler Årg. 0-2016 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Roskilde Mixed | 2002 | Roskilde Svømning | 2:12.29 | ||||||
Caroline Gerlach | 2002 | 36.31 | 36.31 | |||||||
Silke Larsen | 2003 | 37.32 | 1:13.63 | |||||||
Lucas Hagbarth Jørgensen | 2002 | 30.95 | 1:44.58 | |||||||
Lukas Pedersen | 2003 | 27.71 | 2:12.29 | |||||||
2 | Stt-Stjernerne 1 | 2000 | Swim Team Tåstrup | 2:15.54 | ||||||
Caroline Møller | 2002 | 40.72 | 40.72 | |||||||
Patrick S. Hansen | 2000 | 34.05 | 1:14.77 | |||||||
Silas Bech Rindorf | 2000 | 29.99 | 1:44.76 | |||||||
Laura Petersson | 2001 | 30.78 | 2:15.54 | |||||||
3 | Helsingør K3 Mix 1 | 0 | Helsingør Svømmeklub | 2:21.76 | ||||||
Emmely Östman Pedersen | 2005 | 35.95 | 35.95 | |||||||
Jakob Bjerg Snekkersten | 2003 | 39.43 | 1:15.38 | |||||||
Valdemar Menck Nielsen | 2005 | 33.73 | 1:49.11 | |||||||
Caroline Trøjgaard | 2005 | 32.65 | 2:21.76 | |||||||
4 | Helsingør K3 Mix 2 | 0 | Helsingør Svømmeklub | 2:26.42 | ||||||
Mikkeline Rud Wiberg | 2005 | 40.22 | 40.22 | |||||||
Johanne Weber | 2005 | 40.37 | 1:20.59 | |||||||
Eigil Sigfusson | 2004 | 34.72 | 1:55.31 | |||||||
Oliver Bak Jensen | 2002 | 31.11 | 2:26.42 | |||||||
5 | Gsk Heroes 1 | 2004 | Glostrup Svømme Klub | 2:27.96 | ||||||
Lauritz Johansen | 2004 | 37.69 | 37.69 | |||||||
Freya Ry Nielsen | 2005 | 42.33 | 1:20.02 | |||||||
Anton Skov Grell | 2004 | 36.13 | 1:56.15 | |||||||
Antoinette Zafra | 2005 | 31.81 | 2:27.96 | |||||||
6 | Roskilde Mixed 2 | 0 | Roskilde Svømning | 2:29.36 | ||||||
Emma Enevoldsen | 2003 | 39.56 | 39.56 | |||||||
Aleksander Grøn Skovgaard | 2004 | 43.21 | 1:22.77 | |||||||
Affou Adlouni | 2002 | 32.73 | 1:55.50 | |||||||
Ulrika Paaske | 2004 | 33.86 | 2:29.36 | |||||||
7 | Stt-Stjernerne 2 | 2001 | Swim Team Tåstrup | 2:30.89 | ||||||
Julie Gerner Knudsen | 2002 | 42.27 | 42.27 | |||||||
Mikkel Brundert Hansen | 2002 | 40.61 | 1:22.88 | |||||||
Emilia Høffer | 2001 | 38.79 | 2:01.67 | |||||||
Rasmus Emil Poulsen | 2001 | 29.22 | 2:30.89 | |||||||
8 | Vilde Rensdyr | 2005 | Vallensbæk IF Af 1939 | 2:35.51 | ||||||
Annika Køhn | 2005 | 43.50 | 43.50 | |||||||
Mille Hansen | 2005 | 44.45 | 1:27.95 | |||||||
Sebastian Rendlev | 2005 | 35.57 | 2:03.52 | |||||||
Matias Munkholm | 2004 | 31.99 | 2:35.51 | |||||||
9 | Helsingør K3 Mix 3 | 0 | Helsingør Svømmeklub | 2:36.13 | ||||||
Kristine G. Skjærbæk | 2004 | 40.97 | 40.97 | |||||||
Bjørn Cramer Hansen | 2004 | 44.29 | 1:25.26 | |||||||
Julius Højgaard Allin | 2003 | 35.23 | 2:00.49 | |||||||
Rebecca Maria Bagger | 2005 | 35.64 | 2:36.13 | |||||||
10 | Gsk Heroes 2 | 2005 | Glostrup Svømme Klub | 2:44.56 | ||||||
Frederik Funder | 2005 | 46.60 | 46.60 | |||||||
Anna Østerby | 2005 | 48.14 | 1:34.74 | |||||||
Thea Mikkelsen | 2005 | 37.99 | 2:12.73 | |||||||
Emil Kruse Enemærke | 2005 | 31.83 | 2:44.56 | |||||||
11 | Team Rudolf | 2004 | Swim Team Tåstrup | 2:45.44 | ||||||
Isabella M. Madsen | 2007 | 48.29 | 48.29 | |||||||
Jeppe Kjær | 2004 | 41.37 | 1:29.66 | |||||||
Andreas Stampe Dalgaard | 2004 | 37.44 | 2:07.10 | |||||||
Helena Fogh Kronborg | 2005 | 38.34 | 2:45.44 | |||||||
12 | Team Snow | 2004 | Swim Team Tåstrup | 2:47.74 | ||||||
Hannah Rørbech | 2006 | 46.00 | 46.00 | |||||||
Kalle Gerner Knudsen | 2004 | 43.30 | 1:29.30 | |||||||
Sune Vergmann | 2005 | 38.99 | 2:08.29 | |||||||
Rebecca Ella Madsen | 2006 | 39.45 | 2:47.74 | |||||||
13 | Stt-Stjernerne 3 | 2002 | Swim Team Tåstrup | 3:03.96 | ||||||
Jasmin Danielsen | 2001 | 51.20 | 51.20 | |||||||
Sofie Korczak | 2004 | 52.58 | 1:43.78 | |||||||
William Jensen | 2002 | 44.22 | 2:28.00 | |||||||
William Gervø | 2003 | 35.96 | 3:03.96 | |||||||
14 | de 4 Små Dværge | 2004 | Swim Team Tåstrup | 3:08.85 | ||||||
Maja Hansen | 2006 | 56.97 | 56.97 | |||||||
Emma Haagen | 2006 | 51.50 | 1:48.47 | |||||||
Jonas Vollquartz Svensson | 2004 | 46.06 | 2:34.53 | |||||||
Peter K. M. Petersen | 2006 | 34.32 | 3:08.85 | |||||||
- | Helsingør K3 Mix 4 | 0 | Helsingør Svømmeklub | DNS | ||||||
0 | ||||||||||
0 | ||||||||||
0 | ||||||||||
0 | DNS | |||||||||
- | AIF Julenisser | 2002 | Albertslund IF | DSQ | Tyvstart | |||||
Silja Mortensen | 2003 | 42.84 | 42.84 | |||||||
Laura Buchmann | 2004 | 45.51 | 1:28.35 | |||||||
- | Hsk Mix 1 | 1985 | Hovedstadens Svømmeklub | DSQ | asynkr. ben 15m | |||||
Louis Giesel | 2006 | 51.44 | 51.44 | |||||||
- | Hsk Mix 2 | 1985 | Hovedstadens Svømmeklub | DSQ | asynkr. ben 50m | |||||
Marie Meyer Have | 2003 | 37.81 | 37.81 | |||||||
- | Hsk Mix 4 | 1985 | Hovedstadens Svømmeklub | DSQ | én hånd v. afsl. | |||||
Morgan Vietz Skovlund | 2005 | 50.78 | 50.78 | |||||||
Jakob Hald | 2003 | 43.57 | 1:34.35 | |||||||
Oprettet af WinGrodan 1.25.10 | Udskriftsdato | 04 december 2016 |
Licens til Glostrup Svømme Klub | Udskriftstidspunkt | 11:52 |
Resultat Løb 9 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Adventsstævne 2016 | Udskriftsdato | 04 december 2016 | |||
Stævne by | Glostrup | Udskriftstidspunkt | 12:20 | |||
Arrangør | Glostrup svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 04 december 2016 |
Løb 9, 100m Medley Damer, Finaler Årg. 1954-2004 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Karoline Jensen | 2001 | Orient Svømning | 35.66 | 1:19.16 | |||||
2 | Caroline Gerlach | 2002 | Roskilde Svømning | 38.66 | 1:21.54 | |||||
3 | Emma Enevoldsen | 2003 | Roskilde Svømning | 38.92 | 1:24.12 | |||||
4 | Amelina Sala | 2002 | Hovedstadens Svømmeklub | 40.77 | 1:27.24 | |||||
5 | Ida Godsk Wolgast | 2003 | Hovedstadens Svømmeklub | 39.78 | 1:27.67 | |||||
6 | Emilia Høffer | 2001 | Swim Team Tåstrup | 41.75 | 1:30.49 | |||||
7 | Julie Gerner Knudsen | 2002 | Swim Team Tåstrup | 44.53 | 1:34.07 | |||||
8 | Asta Kristensen | 2004 | Albertslund IF | 42.08 | 1:35.54 | |||||
9 | Ida Sophie Hinsch Olsen | 2004 | Helsingør Svømmeklub | 48.34 | 1:40.06 | |||||
10 | Carmen Byrholt | 2004 | Hovedstadens Svømmeklub | 45.13 | 1:40.59 | |||||
11 | Sofie Korczak | 2004 | Swim Team Tåstrup | 51.12 | 1:48.91 | |||||
12 | Jasmin Danielsen | 2001 | Swim Team Tåstrup | 51.92 | 1:50.73 | |||||
- | Amanda Holm Halling | 2002 | Hovedstadens Svømmeklub | DNS | ||||||
- | Lykke Fredelund | 2003 | Hovedstadens Svømmeklub | DNS | ||||||
- | Mette Gade Nielsen | 2002 | Swim Team Tåstrup | DNS | ||||||
- | Astrid Wied Christiansen | 2004 | Hovedstadens Svømmeklub | DSQ | afsl. ryg på mave | |||||
Løb 9, 100m Medley Damer, Finaler Årg. 2005-2005 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Caroline Trøjgaard | 2005 | Helsingør Svømmeklub | 36.65 | 1:21.45 | |||||
2 | Caroline Villum Færch | 2005 | Helsingør Svømmeklub | 38.39 | 1:22.07 | |||||
3 | Freya Ry Nielsen | 2005 | Glostrup Svømme Klub | 43.48 | 1:26.83 | |||||
4 | Johanne Weber | 2005 | Helsingør Svømmeklub | 41.92 | 1:27.49 | |||||
5 | Mathilde Ramsgaard | 2005 | Helsingør Svømmeklub | 45.57 | 1:37.09 | |||||
6 | Helena Fogh Kronborg | 2005 | Swim Team Tåstrup | 48.19 | 1:39.87 | |||||
7 | Anna Østerby | 2005 | Glostrup Svømme Klub | 48.99 | 1:40.11 | |||||
8 | Safira Vestergaard | 2005 | Glostrup Svømme Klub | 50.19 | 1:41.45 | |||||
9 | Emma Riis | 2005 | Albertslund IF | 51.37 | 1:45.80 | |||||
10 | Luna Hein | 2005 | Svømmeklubben MK 31 | 54.48 | 1:55.08 | |||||
- | Amanda Mortensen | 2005 | Hovedstadens Svømmeklub | DNS | ||||||
- | Julie Branner | 2005 | Hovedstadens Svømmeklub | DNS | ||||||
- | Sophia Drauschke | 2005 | Hovedstadens Svømmeklub | DNS | ||||||
- | Camilla Guldborg Knudsen | 2005 | Hovedstadens Svømmeklub | DSQ | Sv. på mave v. 25m | |||||
Løb 9, 100m Medley Damer, Finaler Årg. 2006-2006 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Alma Møller-Ern | 2006 | Vallensbæk IF Af 1939 | 41.24 | 1:31.75 | |||||
2 | Lykke Jørgensen | 2006 | Vallensbæk IF Af 1939 | 47.76 | 1:41.90 | |||||
3 | Camille Cueto Rasmussen | 2006 | Swim Team Tåstrup | 49.37 | 1:44.97 | |||||
4 | Sarah Højlund | 2006 | Svømmeklubben MK 31 | 51.40 | 1:45.95 | |||||
5 | Johanna Rasmussen | 2006 | Svømmeklubben MK 31 | 51.08 | 1:46.94 | |||||
6 | Amalie Carlsen Risager | 2006 | Svømmeklubben Triton | 49.94 | 1:47.86 | |||||
7 | Rebecca Ella Madsen | 2006 | Swim Team Tåstrup | 53.43 | 1:47.96 | |||||
8 | Arendse Arrild Lyngfeldt | 2006 | Helsingør Svømmeklub | 52.76 | 1:49.57 | |||||
9 | Regitze Rosenkrantz | 2006 | Glostrup Svømme Klub | 49.67 | 1:49.84 | |||||
10 | Maja Zastrojevic | 2006 | Svømmeklubben MK 31 | 54.12 | 1:51.04 | |||||
11 | Carla Ewald Riecke | 2006 | Hovedstadens Svømmeklub | 51.20 | 1:52.10 | |||||
12 | Frida Frost Dunker | 2006 | Vallensbæk IF Af 1939 | 53.73 | 1:55.08 | |||||
- | Viola Brandt-Brofeldt | 2006 | Svømmeklubben MK 31 | DNS | ||||||
- | Emma Haagen | 2006 | Swim Team Tåstrup | DSQ | afsl. ryg på mave | |||||
- | Katharina Beyer Hansen | 2006 | Glostrup Svømme Klub | DSQ | Ryg afsl. på mave | |||||
- | Rebecca Bach-Jensen | 2006 | Svømmeklubben MK 31 | DSQ | crawl e. 10 m | |||||
Løb 9, 100m Medley Damer, Finaler Årg. 2007-2013 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Sarah Gudme | 2007 | Vallensbæk IF Af 1939 | 42.30 | 1:31.67 | |||||
2 | Malouca Laura Bruun | 2007 | Glostrup Svømme Klub | 47.35 | 1:38.89 | |||||
3 | Andrea Strandby | 2007 | Svømmeklubben Triton | 47.34 | 1:40.72 | |||||
4 | Anna Andersen | 2007 | Vallensbæk IF Af 1939 | 49.01 | 1:45.15 | |||||
5 | Silvia Martinsen | 2007 | Helsingør Svømmeklub | 49.96 | 1:45.63 | |||||
6 | Nadia Walløe | 2007 | Svømmeklubben MK 31 | 51.00 | 1:52.26 | |||||
7 | Amina Zammel | 2007 | Svømmeklubben Triton | 52.54 | 1:56.33 | |||||
8 | Maja Lollike | 2007 | Vallensbæk IF Af 1939 | 55.68 | 2:01.34 | |||||
9 | Kirsten Vedsted | 2008 | Svømmeklubben MK 31 | 58.13 | 2:06.06 | |||||
10 | Filippa T. Landschultz | 2007 | Hovedstadens Svømmeklub | 1:06.47 | 2:12.02 | |||||
11 | Ella Kjærebye | 2007 | Glostrup Svømme Klub | 1:06.11 | 2:12.59 | |||||
12 | Astrid Østerby | 2007 | Glostrup Svømme Klub | 1:07.52 | 2:15.09 | |||||
13 | Ida Celine Sangstad Holst | 2007 | Glostrup Svømme Klub | 1:01.74 | 2:19.26 | |||||
14 | Katrine Jo Ernst | 2007 | Hovedstadens Svømmeklub | 1:07.88 | 2:23.93 | |||||
- | Emilie Nygaard Schiøtt | 2007 | Svømmeklubben Triton | DNS | ||||||
- | Marie Strandquist | 2007 | Albertslund IF | DNS | ||||||
- | Anna Fiona Nybøll | 2007 | Glostrup Svømme Klub | DSQ | Afsl. rygsv. p. mave | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.25.10 | Udskriftsdato | 04 december 2016 |
Licens til Glostrup Svømme Klub | Udskriftstidspunkt | 12:20 |
Resultat Løb 10 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Adventsstævne 2016 | Udskriftsdato | 04 december 2016 | |||
Stævne by | Glostrup | Udskriftstidspunkt | 12:51 | |||
Arrangør | Glostrup svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 04 december 2016 |
Løb 10, 100m Medley Herrer, Finaler Årg. 1954-2004 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Patrick S. Hansen | 2000 | Swim Team Tåstrup | 34.53 | 1:11.51 | |||||
2 | Lucas Hagbarth Jørgensen | 2002 | Roskilde Svømning | 32.94 | 1:12.65 | |||||
3 | Silas Bech Rindorf | 2000 | Swim Team Tåstrup | 35.31 | 1:17.03 | |||||
4 | Bertram Nyegaard | 2004 | Roskilde Svømning | 37.64 | 1:20.43 | |||||
5 | Matias Munkholm | 2004 | Vallensbæk IF Af 1939 | 38.05 | 1:20.97 | |||||
6 | Lauritz Johansen | 2004 | Glostrup Svømme Klub | 36.38 | 1:22.70 | |||||
7 | Aleksander Grøn Skovgaard | 2004 | Roskilde Svømning | 39.86 | 1:24.10 | |||||
8 | Kalle Gerner Knudsen | 2004 | Swim Team Tåstrup | 46.16 | 1:33.22 | |||||
9 | Lucas T. Mortensen | 2004 | Helsingør Svømmeklub | 46.16 | 1:38.30 | |||||
10 | Bertram Wenneberg | 2004 | Hovedstadens Svømmeklub | 44.72 | 1:38.49 | |||||
11 | Christian Andersen | 2003 | Orient Svømning | 48.01 | 1:38.74 | |||||
12 | Jonas Vollquartz Svensson | 2004 | Swim Team Tåstrup | 47.51 | 1:39.26 | |||||
13 | Patrick Lind | 2004 | Helsingør Svømmeklub | 48.38 | 1:40.99 | |||||
- | Carl Johan Zahll Larsen | 2003 | Hovedstadens Svømmeklub | DNS | ||||||
- | Frode Sejlø Andersen | 2004 | Roskilde Svømning | DNS | ||||||
- | Rasmus Emil Poulsen | 2001 | Swim Team Tåstrup | DNS | ||||||
- | Kristoffer Sandfeld | 2003 | Hovedstadens Svømmeklub | DSQ | Ryg afs.på maven | |||||
Løb 10, 100m Medley Herrer, Finaler Årg. 2005-2005 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Emil Strandquist | 2005 | Albertslund IF | 45.13 | 1:32.72 | |||||
- | Anders Thøgersen | 2005 | Glostrup Svømme Klub | DSQ | Ryg ej afslut v 50 m | |||||
- | Daniel Poulsen | 2005 | Svømmeklubben MK 31 | DSQ | ryg ej afslut.v.50m | |||||
Løb 10, 100m Medley Herrer, Finaler Årg. 2006-2006 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Anders Gaard | 2006 | Vallensbæk IF Af 1939 | 37.27 | 1:19.36 | |||||
2 | Kasper Jægerskou | 2006 | Glostrup Svømme Klub | 52.55 | 1:49.23 | |||||
3 | Xander Ravn Grønholt | 2006 | Glostrup Svømme Klub | 55.00 | 1:52.68 | |||||
4 | Jonathan Rasmussen | 2006 | Vallensbæk IF Af 1939 | 52.58 | 1:54.40 | |||||
5 | Anton Serizawa | 2006 | Glostrup Svømme Klub | 59.48 | 1:58.52 | |||||
6 | Oscar Serizawa | 2006 | Glostrup Svømme Klub | 58.62 | 1:59.94 | |||||
- | Frederik Vestergaard | 2006 | Vallensbæk IF Af 1939 | DNS | ||||||
- | Linus Heinrichsen | 2006 | Helsingør Svømmeklub | DNS | ||||||
- | Oliver Luiten | 2006 | Helsingør Svømmeklub | DNS | ||||||
- | Louis Giesel | 2006 | Hovedstadens Svømmeklub | DSQ | brystsvømn efter 75m | |||||
- | Noah Ibrahim | 2006 | Glostrup Svømme Klub | DSQ | ryg ej afslut.v 50m | |||||
- | Rasmus Egholm | 2006 | Glostrup Svømme Klub | DSQ | Asynk.ben v.60 m | |||||
Løb 10, 100m Medley Herrer, Finaler Årg. 2007-2013 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Oscar Vinge-Maigaard | 2007 | Vallensbæk IF Af 1939 | 43.74 | 1:31.14 | |||||
2 | Asger Temdrup Hvilsom | 2007 | Helsingør Svømmeklub | 48.66 | 1:42.04 | |||||
3 | Valdemar Møller-Ern | 2008 | Vallensbæk IF Af 1939 | 50.56 | 1:46.74 | |||||
4 | Marinus Leisvig | 2007 | Vallensbæk IF Af 1939 | 53.96 | 1:58.23 | |||||
5 | Jonas Lykke Hergaard | 2007 | Swim Team Tåstrup | 54.58 | 2:01.04 | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.25.10 | Udskriftsdato | 04 december 2016 |
Licens til Glostrup Svømme Klub | Udskriftstidspunkt | 12:51 |
Resultat Løb 11 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Adventsstævne 2016 | Udskriftsdato | 04 december 2016 | |||
Stævne by | Glostrup | Udskriftstidspunkt | 13:03 | |||
Arrangør | Glostrup svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 04 december 2016 |
Løb 11, 100m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 1954-2004 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Karoline Jensen | 2001 | Orient Svømning | 38.68 | 1:20.24 | |||||
2 | Marie Meyer Have | 2003 | Hovedstadens Svømmeklub | 40.26 | 1:23.11 | |||||
3 | Amanda Grønbæk Jensen | 2001 | Orient Svømning | 42.82 | 1:26.36 | |||||
4 | Nora Hertel | 2003 | Hovedstadens Svømmeklub | 44.51 | 1:32.62 | |||||
5 | Signe Grøndahl | 2003 | Orient Svømning | 45.35 | 1:33.02 | |||||
6 | Nina Skou Clausen | 2001 | Hovedstadens Svømmeklub | 51.05 | 1:42.90 | |||||
Løb 11, 100m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2005-2005 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Emmely Östman Pedersen | 2005 | Helsingør Svømmeklub | 38.18 | 1:17.41 | |||||
2 | Antoinette Zafra | 2005 | Glostrup Svømme Klub | 40.42 | 1:23.13 | |||||
3 | Mikkeline Rud Wiberg | 2005 | Helsingør Svømmeklub | 40.58 | 1:24.16 | |||||
4 | Juliane Bo Andersen | 2005 | Roskilde Svømning | 41.18 | 1:25.05 | |||||
5 | Rebecca Maria Bagger | 2005 | Helsingør Svømmeklub | 43.34 | 1:28.46 | |||||
6 | Nichole Juul Bømler | 2005 | Hovedstadens Svømmeklub | 1:28.57 | ||||||
7 | Annika Køhn | 2005 | Vallensbæk IF Af 1939 | 45.38 | 1:32.34 | |||||
8 | Filippa Martinsen | 2005 | Helsingør Svømmeklub | 46.62 | 1:34.76 | |||||
9 | Katrine Drygaard | 2005 | Svømmeklubben Triton | 51.23 | 1:44.30 | |||||
10 | Camilla Guldborg Knudsen | 2005 | Hovedstadens Svømmeklub | 58.54 | 1:59.71 | |||||
- | Sophia Drauschke | 2005 | Hovedstadens Svømmeklub | DNS | ||||||
- | Freja Johanna Kepser | 2005 | Albertslund IF | DSQ | Svømn.på mave v.75m | |||||
Løb 11, 100m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2006-2006 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Lucca Kanstrup-Clausen | 2006 | Helsingør Svømmeklub | 49.56 | 1:43.69 | |||||
2 | Mathilde Ladegaard | 2006 | Albertslund IF | 57.09 | 1:59.40 | |||||
3 | Rebecca Kjær | 2006 | Albertslund IF | 1:03.12 | 2:16.74 | |||||
Løb 11, 100m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2007-2013 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Malouca Laura Bruun | 2007 | Glostrup Svømme Klub | 47.08 | 1:37.92 | |||||
2 | Isabella M. Madsen | 2007 | Swim Team Tåstrup | 49.18 | 1:42.32 | |||||
3 | Erica Veggerby Grønlund | 2007 | Svømmeklubben Triton | 50.36 | 1:43.01 | |||||
4 | Asta Holm Jessen | 2007 | Albertslund IF | 58.89 | 2:00.00 | |||||
5 | Marie Munk | 2008 | Albertslund IF | 1:03.29 | 2:09.96 | |||||
6 | Emilia Nielsen | 2007 | Albertslund IF | 1:06.65 | 2:12.68 | |||||
7 | Clara-Emilie Børsting | 2007 | Albertslund IF | 1:04.74 | 2:15.56 | |||||
- | Isolde B. W. Christensen | 2007 | Hovedstadens Svømmeklub | DNS | ||||||
- | Liva Hansen | 2007 | Vallensbæk IF Af 1939 | DNS | ||||||
- | Marie Strandquist | 2007 | Albertslund IF | DNS | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.25.10 | Udskriftsdato | 04 december 2016 |
Licens til Glostrup Svømme Klub | Udskriftstidspunkt | 13:03 |
Resultat Løb 12 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Adventsstævne 2016 | Udskriftsdato | 04 december 2016 | |||
Stævne by | Glostrup | Udskriftstidspunkt | 13:04 | |||
Arrangør | Glostrup svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 04 december 2016 |
Løb 12, 100m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 1954-2004 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Jeppe Kjær | 2004 | Swim Team Tåstrup | 37.64 | 1:15.69 | |||||
2 | Eigil Sigfusson | 2004 | Helsingør Svømmeklub | 38.01 | 1:17.77 | |||||
3 | Silas Bech Rindorf | 2000 | Swim Team Tåstrup | 38.81 | 1:18.82 | |||||
4 | Julius Højgaard Allin | 2003 | Helsingør Svømmeklub | 39.94 | 1:19.85 | |||||
5 | Anas El Ayadi | 2003 | Hovedstadens Svømmeklub | 39.57 | 1:23.17 | |||||
6 | Carl-Anton Drauchke | 2003 | Hovedstadens Svømmeklub | 40.25 | 1:23.86 | |||||
7 | Bjørn Cramer Hansen | 2004 | Helsingør Svømmeklub | 42.07 | 1:25.89 | |||||
8 | Oliver Lorentzen | 2002 | Hovedstadens Svømmeklub | 43.25 | 1:27.64 | |||||
9 | Bertram Wenneberg | 2004 | Hovedstadens Svømmeklub | 47.94 | 1:37.52 | |||||
10 | Gustav Hillestrøm | 2004 | Helsingør Svømmeklub | 51.01 | 1:43.82 | |||||
- | Victor Schnabelrauch | 2003 | Swim Team Tåstrup | DSQ | Ej berøring v.75m | |||||
Løb 12, 100m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 2005-2005 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Sebastian Rendlev | 2005 | Vallensbæk IF Af 1939 | 40.90 | 1:23.73 | |||||
2 | Emil Isaksen | 2005 | Roskilde Svømning | 42.62 | 1:25.22 | |||||
3 | Jonathan Skadhauge | 2005 | Swim Team Tåstrup | 40.73 | 1:25.97 | |||||
4 | Teodor Roed Schøning | 2005 | Helsingør Svømmeklub | 41.55 | 1:27.80 | |||||
5 | Frederik Funder | 2005 | Glostrup Svømme Klub | 47.45 | 1:38.46 | |||||
Løb 12, 100m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 2006-2006 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Elias Bach-Jensen | 2006 | Svømmeklubben MK 31 | 47.96 | 1:39.53 | |||||
2 | August Manniche | 2006 | Hovedstadens Svømmeklub | 49.97 | 1:43.05 | |||||
3 | Gustav Bille Gørtz | 2006 | Albertslund IF | 51.44 | 1:45.65 | |||||
4 | Jens Chrestian Koefoed | 2006 | Helsingør Svømmeklub | 50.47 | 1:46.25 | |||||
5 | Rasmus Egholm | 2006 | Glostrup Svømme Klub | 54.21 | 1:49.15 | |||||
6 | Jakob Olsen | 2006 | Vallensbæk IF Af 1939 | 53.35 | 1:54.54 | |||||
7 | Albert Poulsen | 2006 | Vallensbæk IF Af 1939 | 56.78 | 1:54.92 | |||||
- | Laurits Højgaard Allin | 2006 | Helsingør Svømmeklub | DSQ | Ej fort.bevæg.75m | |||||
Løb 12, 100m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 2007-2013 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Mathias Johansen | 2007 | Vallensbæk IF Af 1939 | 54.90 | 1:54.88 | |||||
2 | Jonas Lykke Hergaard | 2007 | Swim Team Tåstrup | 56.12 | 1:57.42 | |||||
3 | Nikolaj Nielsen | 2007 | Vallensbæk IF Af 1939 | 58.82 | 1:57.45 | |||||
4 | Jonas Wilms Jensen | 2007 | Svømmeklubben Triton | 56.79 | 2:00.46 | |||||
5 | Lau Gerner Knudsen | 2007 | Swim Team Tåstrup | 1:01.04 | 2:04.68 | |||||
6 | Luca Kepser | 2007 | Albertslund IF | 1:06.59 | 2:14.28 | |||||
7 | Theodor van Overeem | 2007 | Vallensbæk IF Af 1939 | 1:04.50 | 2:14.50 | |||||
8 | Viktor Vinther | 2007 | Vallensbæk IF Af 1939 | 1:06.51 | 2:17.01 | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.25.10 | Udskriftsdato | 04 december 2016 |
Licens til Glostrup Svømme Klub | Udskriftstidspunkt | 13:04 |
Resultat Løb 13 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Adventsstævne 2016 | Udskriftsdato | 04 december 2016 | |||
Stævne by | Glostrup | Udskriftstidspunkt | 15:09 | |||
Arrangør | Glostrup svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 04 december 2016 |
Løb 13, 50m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 1954-2004 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Ulrika Paaske | 2004 | Roskilde Svømning | 33.51 | ||||||
2 | Emilia Høffer | 2001 | Swim Team Tåstrup | 34.49 | ||||||
3 | Nora Hertel | 2003 | Hovedstadens Svømmeklub | 35.74 | ||||||
4 | Amanda Grønbæk Jensen | 2001 | Orient Svømning | 36.03 | ||||||
5 | Silja Mortensen | 2003 | Albertslund IF | 36.08 | ||||||
6 | Caroline Møller | 2002 | Swim Team Tåstrup | 36.47 | ||||||
7 | Laura Buchmann | 2004 | Albertslund IF | 38.38 | ||||||
8 | Natasja Thygesen-Nim | 2002 | Orient Svømning | 38.94 | ||||||
9 | Lærke Kongsfelt | 2003 | Orient Svømning | 39.92 | ||||||
10 | Latisha Asomaning | 2004 | Swim Team Tåstrup | 40.60 | ||||||
11 | Olivia Falsø | 2004 | Hovedstadens Svømmeklub | 42.29 | ||||||
12 | Rasmine Andersen | 2003 | Orient Svømning | 42.91 | ||||||
13 | Lykke Fredelund | 2003 | Hovedstadens Svømmeklub | 43.45 | ||||||
14 | Cilja Hansine Nesgaard | 2002 | Orient Svømning | 49.76 | ||||||
- | Amanda Holm Halling | 2002 | Hovedstadens Svømmeklub | DNS | ||||||
- | Camilla Erdal | 2002 | Swim Team Tåstrup | DNS | ||||||
- | Mette Gade Nielsen | 2002 | Swim Team Tåstrup | DNS | ||||||
- | Sarah Bilberg | 2003 | Hovedstadens Svømmeklub | DNS | ||||||
- | Mille Høiby Jørgensen | 2004 | Swim Team Tåstrup | DSQ | Tyvstart | |||||
Løb 13, 50m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2005-2005 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Mille Hansen | 2005 | Vallensbæk IF Af 1939 | 36.27 | ||||||
2 | Filippa Martinsen | 2005 | Helsingør Svømmeklub | 36.48 | ||||||
3 | Safira Vestergaard | 2005 | Glostrup Svømme Klub | 39.68 | ||||||
4 | Julie Branner | 2005 | Hovedstadens Svømmeklub | 40.17 | ||||||
5 | Laura Kirsten Sørensen | 2005 | Hovedstadens Svømmeklub | 40.37 | ||||||
6 | Line Pedersen | 2005 | Glostrup Svømme Klub | 40.94 | ||||||
7 | Sofia Mohammadi | 2005 | Swim Team Tåstrup | 41.39 | ||||||
8 | Sofie Riis | 2005 | Albertslund IF | 42.49 | ||||||
9 | Luna Hein | 2005 | Svømmeklubben MK 31 | 43.03 | ||||||
10 | Katrine Drygaard | 2005 | Svømmeklubben Triton | 44.95 | ||||||
11 | Freja Johanna Kepser | 2005 | Albertslund IF | 45.58 | ||||||
12 | Nathalie Alexandra Singer | 2005 | Hovedstadens Svømmeklub | 46.55 | ||||||
13 | Emma Guldmann | 2005 | Orient Svømning | 47.47 | ||||||
14 | Camilla Guldborg Knudsen | 2005 | Hovedstadens Svømmeklub | 48.99 | ||||||
- | Laura Kall | 2005 | Vallensbæk IF Af 1939 | DNS | ||||||
Løb 13, 50m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2006-2006 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Cille Winskov Rasmussen | 2006 | Roskilde Svømning | 34.53 | ||||||
2 | Emilie Hartvig-Olsen | 2006 | Vallensbæk IF Af 1939 | 36.69 | ||||||
3 | Lucca Kanstrup-Clausen | 2006 | Helsingør Svømmeklub | 38.91 | ||||||
4 | Rebecca Ella Madsen | 2006 | Swim Team Tåstrup | 39.83 | ||||||
5 | Amalie Carlsen Risager | 2006 | Svømmeklubben Triton | 42.18 | ||||||
6 | Hannah Rørbech | 2006 | Swim Team Tåstrup | 42.22 | ||||||
7 | Mathilde Ladegaard | 2006 | Albertslund IF | 43.72 | ||||||
8 | Isabella Koch Juhl | 2006 | Svømmeklubben Triton | 44.44 | ||||||
9 | Ella Persson | 2006 | Svømmeklubben Triton | 46.59 | ||||||
10 | Maja Hansen | 2006 | Swim Team Tåstrup | 47.83 | ||||||
11 | Signe Schnabelrauch | 2006 | Swim Team Tåstrup | 48.39 | ||||||
12 | Asta Edelbo Pedersen | 2006 | Orient Svømning | 48.96 | ||||||
13 | Rebecca Bach-Jensen | 2006 | Svømmeklubben MK 31 | 1:01.31 | ||||||
14 | Rebecca Kjær | 2006 | Albertslund IF | 1:01.99 | ||||||
- | Nellie Fisker | 2006 | Svømmeklubben Triton | DNS | ||||||
- | Viola Brandt-Brofeldt | 2006 | Svømmeklubben MK 31 | DNS | ||||||
Løb 13, 50m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2007-2013 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Sarah Gudme | 2007 | Vallensbæk IF Af 1939 | 37.68 | ||||||
2 | Anna Andersen | 2007 | Vallensbæk IF Af 1939 | 38.89 | ||||||
3 | Silvia Martinsen | 2007 | Helsingør Svømmeklub | 39.36 | ||||||
4 | Lara Ghizzaui | 2007 | Vallensbæk IF Af 1939 | 41.02 | ||||||
5 | Nadia Walløe | 2007 | Svømmeklubben MK 31 | 42.82 | ||||||
6 | Siena Serizawa | 2008 | Glostrup Svømme Klub | 44.23 | ||||||
7 | Maja Lollike | 2007 | Vallensbæk IF Af 1939 | 46.07 | ||||||
8 | Amina Zammel | 2007 | Svømmeklubben Triton | 46.30 | ||||||
9 | Ea Lund | 2007 | Helsingør Svømmeklub | 48.04 | ||||||
10 | Marie Munk | 2008 | Albertslund IF | 49.78 | ||||||
11 | Silke Hansen | 2007 | Svømmeklubben Triton | 50.31 | ||||||
12 | Ella Kjærebye | 2007 | Glostrup Svømme Klub | 50.37 | ||||||
13 | Asta Holm Jessen | 2007 | Albertslund IF | 50.68 | ||||||
14 | Mathilde Johansen | 2007 | Glostrup Svømme Klub | 54.74 | ||||||
15 | Astrid Østerby | 2007 | Glostrup Svømme Klub | 55.92 | ||||||
16 | Emilia Nielsen | 2007 | Albertslund IF | 56.02 | ||||||
17 | Kirsten Vedsted | 2008 | Svømmeklubben MK 31 | 56.91 | ||||||
18 | Clara-Emilie Børsting | 2007 | Albertslund IF | 1:09.09 | ||||||
- | Filippa Zoe Siebert | 2007 | Swim Team Tåstrup | DNS | ||||||
- | Ida Celine Sangstad Holst | 2007 | Glostrup Svømme Klub | DNS | ||||||
- | Isolde B. W. Christensen | 2007 | Hovedstadens Svømmeklub | DNS | ||||||
- | Kamilla Elisabeth Thorsen | 2007 | Helsingør Svømmeklub | DNS | ||||||
- | Marie Strandquist | 2007 | Albertslund IF | DNS | ||||||
- | Filippa T. Landschultz | 2007 | Hovedstadens Svømmeklub | DSQ | Tyvstart | |||||
- | Katrine Jo Ernst | 2007 | Hovedstadens Svømmeklub | DSQ | Tyvstart | |||||
- | Nora L. Budtz Haller | 2007 | Hovedstadens Svømmeklub | DSQ | Ej berør v.25m | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.25.10 | Udskriftsdato | 04 december 2016 |
Licens til Glostrup Svømme Klub | Udskriftstidspunkt | 15:09 |
Resultat Løb 14 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Adventsstævne 2016 | Udskriftsdato | 04 december 2016 | |||
Stævne by | Glostrup | Udskriftstidspunkt | 13:56 | |||
Arrangør | Glostrup svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 04 december 2016 |
Løb 14, 50m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 1954-2004 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Lukas Pedersen | 2003 | Roskilde Svømning | 28.83 | ||||||
2 | Mikkel Steffensen | 2000 | Hovedstadens Svømmeklub | 31.16 | ||||||
3 | Mikkel Brundert Hansen | 2002 | Swim Team Tåstrup | 31.22 | ||||||
4 | Kristoffer Sandfeld | 2003 | Hovedstadens Svømmeklub | 31.23 | ||||||
5 | Sofus Noel Sigh-Sørensen | 2003 | Hovedstadens Svømmeklub | 33.34 | ||||||
6 | Jakob Hald | 2003 | Hovedstadens Svømmeklub | 34.45 | ||||||
7 | William Gervø | 2003 | Swim Team Tåstrup | 34.71 | ||||||
8 | Gustav C. Gryholt | 2001 | Swim Team Tåstrup | 36.55 | ||||||
9 | Gustav Hillestrøm | 2004 | Helsingør Svømmeklub | 37.53 | ||||||
10 | Lucas T. Mortensen | 2004 | Helsingør Svømmeklub | 37.81 | ||||||
11 | Morten Peter Greve | 2003 | Orient Svømning | 38.47 | ||||||
12 | Patrick Lind | 2004 | Helsingør Svømmeklub | 38.94 | ||||||
13 | Victor Schnabelrauch | 2003 | Swim Team Tåstrup | 39.06 | ||||||
14 | Bertram Wenneberg | 2004 | Hovedstadens Svømmeklub | 39.96 | ||||||
15 | Jonathan Zeuthen Gradman | 2004 | Orient Svømning | 40.10 | ||||||
16 | Marius Hornshøj Skovø | 2003 | Hovedstadens Svømmeklub | 43.02 | ||||||
17 | Valdemar B. C. Gryholt | 2003 | Swim Team Tåstrup | 44.97 | ||||||
18 | Viggo Vignal-Schjøth | 2003 | Orient Svømning | 51.80 | ||||||
- | Carl Johan Zahll Larsen | 2003 | Hovedstadens Svømmeklub | DNS | ||||||
- | Jonatan Sandfeld | 2004 | Hovedstadens Svømmeklub | DNS | ||||||
- | Nicolai Tingman Møller | 2001 | Orient Svømning | DNS | ||||||
Løb 14, 50m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2005-2005 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Emil Kruse Enemærke | 2005 | Glostrup Svømme Klub | 32.23 | ||||||
2 | Carl-Emil Echardt | 2005 | Roskilde Svømning | 32.40 | ||||||
3 | Malte Hagbarth Jørgensen | 2005 | Roskilde Svømning | 33.46 | ||||||
4 | Emil Strandquist | 2005 | Albertslund IF | 34.78 | ||||||
5 | Jonatan Hagbarth Jørgense | 2005 | Roskilde Svømning | 35.65 | ||||||
6 | Frederik Rasmussen | 2005 | Swim Team Tåstrup | 36.67 | ||||||
7 | Jonathan S. Samuelsson | 2005 | Hovedstadens Svømmeklub | 38.76 | ||||||
8 | Johan Uglebjerg Høck | 2005 | Orient Svømning | 39.40 | ||||||
9 | Morgan Vietz Skovlund | 2005 | Hovedstadens Svømmeklub | 1:06.64 | ||||||
- | Oskar Krak | 2005 | Svømmeklubben MK 31 | DNS | ||||||
Løb 14, 50m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2006-2006 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Simon Hejbroch | 2006 | Swim Team Tåstrup | 39.49 | ||||||
2 | Jens Chrestian Koefoed | 2006 | Helsingør Svømmeklub | 40.34 | ||||||
3 | Nicklas Reinstrup | 2006 | Helsingør Svømmeklub | 40.36 | ||||||
4 | Albert Poulsen | 2006 | Vallensbæk IF Af 1939 | 40.38 | ||||||
5 | Gustav Bille Gørtz | 2006 | Albertslund IF | 40.57 | ||||||
6 | William F. Pilgaard | 2006 | Swim Team Tåstrup | 41.15 | ||||||
7 | Noah Pagh Sanchez | 2006 | Svømmeklubben Triton | 42.60 | ||||||
8 | Kasper Jægerskou | 2006 | Glostrup Svømme Klub | 42.79 | ||||||
9 | Oscar Serizawa | 2006 | Glostrup Svømme Klub | 43.03 | ||||||
10 | Anton Serizawa | 2006 | Glostrup Svømme Klub | 44.97 | ||||||
11 | Magne Riedel Pedersen | 2006 | Svømmeklubben MK 31 | 45.06 | ||||||
12 | Aske Bøttcher | 2006 | Orient Svømning | 45.23 | ||||||
13 | August Manniche | 2006 | Hovedstadens Svømmeklub | 47.52 | ||||||
14 | Jakob Olsen | 2006 | Vallensbæk IF Af 1939 | 48.79 | ||||||
15 | Jonathan Ahler-Toftehøj | 2006 | Svømmeklubben Triton | 50.95 | ||||||
16 | Emil Koch Juhl | 2006 | Svømmeklubben Triton | 52.02 | ||||||
17 | Laurits Højgaard Allin | 2006 | Helsingør Svømmeklub | 52.16 | ||||||
18 | Oliver Lycik | 2006 | Swim Team Tåstrup | 1:06.42 | ||||||
- | Theis Wolfram | 2006 | Svømmeklubben Triton | DNS | ||||||
Løb 14, 50m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2007-2013 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Valdemar Møller-Ern | 2008 | Vallensbæk IF Af 1939 | 43.30 | ||||||
2 | Mathias Johansen | 2007 | Vallensbæk IF Af 1939 | 47.19 | ||||||
3 | Viktor Vinther | 2007 | Vallensbæk IF Af 1939 | 50.04 | ||||||
4 | Theodor van Overeem | 2007 | Vallensbæk IF Af 1939 | 51.76 | ||||||
5 | Jonas Wilms Jensen | 2007 | Svømmeklubben Triton | 52.71 | ||||||
6 | Oscar Vaabengaard | 2007 | Glostrup Svømme Klub | 53.04 | ||||||
7 | Lau Gerner Knudsen | 2007 | Swim Team Tåstrup | 59.42 | ||||||
8 | Luca Kepser | 2007 | Albertslund IF | 1:02.75 | ||||||
9 | Toke Hjalholdt | 2007 | Swim Team Tåstrup | 1:04.67 | ||||||
10 | Oscar David Morthorst | 2007 | Svømmeklubben Triton | 1:07.42 | ||||||
11 | Mathias Drygaard | 2008 | Svømmeklubben Triton | 1:14.91 | ||||||
- | Jonas Hayatzaki | 2007 | Swim Team Tåstrup | DNS | ||||||
- | Laurits Vestergaard | 2008 | Vallensbæk IF Af 1939 | DNS | ||||||
- | Louie Bruhn Nielsen | 2008 | Swim Team Tåstrup | DNS | ||||||
- | Marcus Munk | 2007 | Helsingør Svømmeklub | DNS | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.25.10 | Udskriftsdato | 04 december 2016 |
Licens til Glostrup Svømme Klub | Udskriftstidspunkt | 13:56 |
Resultat Løb 15 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Adventsstævne 2016 | Udskriftsdato | 04 december 2016 | |||
Stævne by | Glostrup | Udskriftstidspunkt | 14:01 | |||
Arrangør | Glostrup svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 04 december 2016 |
Løb 15, 100m Butterfly Damer, Finaler Årg. 1954-2004 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Alison Lodal Hinklon | 2001 | Orient Svømning | 33.67 | 1:15.53 | |||||
2 | Silke Larsen | 2003 | Roskilde Svømning | 39.42 | 1:24.97 | |||||
Løb 15, 100m Butterfly Damer, Finaler Årg. 2005-2005 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Emmely Östman Pedersen | 2005 | Helsingør Svømmeklub | 38.28 | 1:22.31 | |||||
2 | Thea Mikkelsen | 2005 | Glostrup Svømme Klub | 41.49 | 1:26.57 | |||||
Løb 15, 100m Butterfly Damer, Finaler Årg. 2006-2006 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Leonora M Postgaard | 2006 | Glostrup Svømme Klub | 47.74 | 1:45.92 | |||||
2 | Katharina Beyer Hansen | 2006 | Glostrup Svømme Klub | 46.39 | 1:48.99 | |||||
3 | Sarah Højlund | 2006 | Svømmeklubben MK 31 | 56.47 | 2:00.27 | |||||
4 | Johanna Rasmussen | 2006 | Svømmeklubben MK 31 | 58.65 | 2:04.77 | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.25.10 | Udskriftsdato | 04 december 2016 |
Licens til Glostrup Svømme Klub | Udskriftstidspunkt | 14:01 |
Resultat Løb 16 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Adventsstævne 2016 | Udskriftsdato | 04 december 2016 | |||
Stævne by | Glostrup | Udskriftstidspunkt | 14:09 | |||
Arrangør | Glostrup svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 04 december 2016 |
Løb 16, 100m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 1954-2004 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Lucas Hagbarth Jørgensen | 2002 | Roskilde Svømning | 33.47 | 1:12.56 | |||||
2 | Mathias Simoni | 2002 | Albertslund IF | 32.96 | 1:14.28 | |||||
3 | Affou Adlouni | 2002 | Roskilde Svømning | 35.27 | 1:16.78 | |||||
4 | Andreas Stampe Dalgaard | 2004 | Swim Team Tåstrup | 37.67 | 1:20.10 | |||||
5 | Anton Skov Grell | 2004 | Glostrup Svømme Klub | 37.58 | 1:20.60 | |||||
6 | Bertram Nyegaard | 2004 | Roskilde Svømning | 40.56 | 1:31.87 | |||||
7 | Carl-Anton Drauchke | 2003 | Hovedstadens Svømmeklub | 40.65 | 1:32.47 | |||||
- | William Jensen | 2002 | Swim Team Tåstrup | DSQ | tyvstart | |||||
Løb 16, 100m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 2005-2005 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Valdemar Menck Nielsen | 2005 | Helsingør Svømmeklub | 35.10 | 1:17.54 | |||||
2 | Sebastian Rendlev | 2005 | Vallensbæk IF Af 1939 | 37.28 | 1:19.78 | |||||
3 | Malte Hagbarth Jørgensen | 2005 | Roskilde Svømning | 38.75 | 1:21.57 | |||||
4 | Emil Isaksen | 2005 | Roskilde Svømning | 43.89 | 1:35.19 | |||||
- | Jonathan Skadhauge | 2005 | Swim Team Tåstrup | DNS | ||||||
Løb 16, 100m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 2006-2006 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Sean Petersen | 2006 | Vallensbæk IF Af 1939 | 35.33 | 1:15.83 | |||||
2 | Toke Olsen | 2006 | Svømmeklubben MK 31 | 47.73 | 1:47.19 | |||||
3 | Noah Ibrahim | 2006 | Glostrup Svømme Klub | 1:06.30 | 2:21.16 | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.25.10 | Udskriftsdato | 04 december 2016 |
Licens til Glostrup Svømme Klub | Udskriftstidspunkt | 14:09 |
Resultat Løb 17 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Adventsstævne 2016 | Udskriftsdato | 04 december 2016 | |||
Stævne by | Glostrup | Udskriftstidspunkt | 14:34 | |||
Arrangør | Glostrup svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 04 december 2016 |
Løb 17, 4X50m Frisvømning Mix, Finaler Årg. 2006-2016 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Småkagedej | 2006 | Vallensbæk IF Af 1939 | 2:19.82 | ||||||
Anders Gaard | 2006 | 32.67 | 32.67 | |||||||
Emilie Hartvig-Olsen | 2006 | 37.80 | 1:10.47 | |||||||
Alma Møller-Ern | 2006 | 37.00 | 1:47.47 | |||||||
Sean Petersen | 2006 | 32.35 | 2:19.82 | |||||||
2 | Helsingør Talent Mix 2 | 2006 | Helsingør Svømmeklub | 2:35.04 | ||||||
Patrick Lind | 2004 | 39.80 | 39.80 | |||||||
Katrine G. Kristensen | 2005 | 38.66 | 1:18.46 | |||||||
Gustav Hillestrøm | 2004 | 38.16 | 1:56.62 | |||||||
Ida Sophie Hinsch Olsen | 2004 | 38.42 | 2:35.04 | |||||||
3 | Julekugler | 2007 | Vallensbæk IF Af 1939 | 2:38.52 | ||||||
Oscar Vinge-Maigaard | 2007 | 36.58 | 36.58 | |||||||
Sarah Gudme | 2007 | 37.64 | 1:14.22 | |||||||
Anna Andersen | 2007 | 39.44 | 1:53.66 | |||||||
Valdemar Møller-Ern | 2008 | 44.86 | 2:38.52 | |||||||
4 | de 4 Små Dværge | 2006 | Swim Team Tåstrup | 2:48.54 | ||||||
William F. Pilgaard | 2006 | 41.06 | 41.06 | |||||||
Simon Hejbroch | 2006 | 38.42 | 1:19.48 | |||||||
Maja Hansen | 2006 | 48.93 | 2:08.41 | |||||||
Camille Cueto Rasmussen | 2006 | 40.13 | 2:48.54 | |||||||
5 | Mk 31 Mix 1 | 2006 | Svømmeklubben MK 31 | 2:55.38 | ||||||
Asbjørn Brandt-Lassen | 2006 | 41.17 | 41.17 | |||||||
Luna Hein | 2005 | 43.85 | 1:25.02 | |||||||
Kalle Hannibal Nielsen | 2006 | 46.57 | 2:11.59 | |||||||
Johanna Rasmussen | 2006 | 43.79 | 2:55.38 | |||||||
6 | Triton Ballerup -1 | 2006 | Svømmeklubben Triton | 2:57.07 | ||||||
Andrea Strandby | 2007 | 41.41 | 41.41 | |||||||
Jonas Wilms Jensen | 2007 | 50.06 | 1:31.47 | |||||||
Erica Veggerby Grønlund | 2007 | 44.54 | 2:16.01 | |||||||
Noah Pagh Sanchez | 2006 | 41.06 | 2:57.07 | |||||||
7 | Gsk Helte 2 | 2006 | Glostrup Svømme Klub | 2:57.76 | ||||||
Oscar Serizawa | 2006 | 42.85 | 42.85 | |||||||
Anna Fiona Nybøll | 2007 | 47.86 | 1:30.71 | |||||||
Regitze Rosenkrantz | 2006 | 40.41 | 2:11.12 | |||||||
Rasmus Egholm | 2006 | 46.64 | 2:57.76 | |||||||
8 | Stjerneskud | 2006 | Vallensbæk IF Af 1939 | 2:58.85 | ||||||
Jonathan Rasmussen | 2006 | 42.64 | 42.64 | |||||||
Theodor van Overeem | 2007 | 52.88 | 1:35.52 | |||||||
Frida Frost Dunker | 2006 | 45.57 | 2:21.09 | |||||||
Lykke Jørgensen | 2006 | 37.76 | 2:58.85 | |||||||
9 | Julestjerner | 2006 | Vallensbæk IF Af 1939 | 3:00.33 | ||||||
Marinus Leisvig | 2007 | 47.97 | 47.97 | |||||||
Maja Lollike | 2007 | 48.25 | 1:36.22 | |||||||
Albert Poulsen | 2006 | 43.00 | 2:19.22 | |||||||
Lara Ghizzaui | 2007 | 41.11 | 3:00.33 | |||||||
10 | Gsk Helte 3 | 2006 | Glostrup Svømme Klub | 3:05.94 | ||||||
Anton Serizawa | 2006 | 44.65 | 44.65 | |||||||
Ella Kjærebye | 2007 | 51.80 | 1:36.45 | |||||||
Benjamin Salib | 2006 | 42.74 | 2:19.19 | |||||||
Siena Serizawa | 2008 | 46.75 | 3:05.94 | |||||||
11 | Mk 31 Mix 2 | 2006 | Svømmeklubben MK 31 | 3:08.30 | ||||||
Elias Bach-Jensen | 2006 | 43.26 | 43.26 | |||||||
Nadia Walløe | 2007 | 43.79 | 1:27.05 | |||||||
Daniel Poulsen | 2005 | 42.77 | 2:09.82 | |||||||
Rebecca Bach-Jensen | 2006 | 58.48 | 3:08.30 | |||||||
12 | AIF Julestjerner | 2006 | Albertslund IF | 3:21.51 | ||||||
Luka Kepser | 2007 | 1:05.16 | 1:05.16 | |||||||
Mathilde Ladegaard | 2006 | 43.93 | 1:49.09 | |||||||
Gustav Bille Gørtz | 2006 | 40.90 | 2:29.99 | |||||||
Asta Holm Jessen | 2007 | 51.52 | 3:21.51 | |||||||
13 | Gsk Helte 4 | 2006 | Glostrup Svømme Klub | 3:32.88 | ||||||
Mathilde Johansen | 2007 | 49.45 | 49.45 | |||||||
Noah Ibrahim | 2006 | 57.70 | 1:47.15 | |||||||
Oscar Vaabengaard | 2007 | 54.88 | 2:42.03 | |||||||
Astrid Østerby | 2007 | 50.85 | 3:32.88 | |||||||
14 | Team Gold Fish | 2006 | Swim Team Tåstrup | 3:48.40 | ||||||
Signe Schnabelrauch | 2006 | 51.97 | 51.97 | |||||||
Oliver Lycik | 2006 | 1:06.46 | 1:58.43 | |||||||
Toke Hjalholdt | 2007 | 1:01.54 | 2:59.97 | |||||||
Rosa Cornelia Barrisøe | 2006 | 48.43 | 3:48.40 | |||||||
- | Klejnerne | 2006 | Vallensbæk IF Af 1939 | DNS | ||||||
Jonathan Rasmussen | 2006 | |||||||||
Theodor van Overeem | 2007 | |||||||||
Laura Kall | 2005 | |||||||||
Lykke Jørgensen | 2006 | DNS | ||||||||
- | Gsk Helte 1 | 2006 | Glostrup Svømme Klub | DSQ | Svøm.ud foran b.1 | |||||
Malouca Laura Bruun | 2007 | 37.67 | 37.67 | |||||||
Viktor Fenger-Grøn | 2006 | 38.61 | 1:16.28 | |||||||
Leonora M Postgaard | 2006 | 38.39 | 1:54.67 | |||||||
- | Helsingør Talent Mix 1 | 2006 | Helsingør Svømmeklub | DSQ | Tyvstart | |||||
Arendse Arrild Lyngfeldt | 2006 | 39.76 | 39.76 | |||||||
Oprettet af WinGrodan 1.25.10 | Udskriftsdato | 04 december 2016 |
Licens til Glostrup Svømme Klub | Udskriftstidspunkt | 14:34 |
Resultat Løb 18 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Adventsstævne 2016 | Udskriftsdato | 04 december 2016 | |||
Stævne by | Glostrup | Udskriftstidspunkt | 14:52 | |||
Arrangør | Glostrup svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 04 december 2016 |
Løb 18, 4X50m Frisvømning Mix, Finaler Årg. 0-2017 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Roskilde Mixed 1 | 0 | Roskilde Svømning | 1:59.37 | ||||||
Lukas Pedersen | 2003 | 28.75 | 28.75 | |||||||
Lucas Hagbarth Jørgensen | 2002 | 28.17 | 56.92 | |||||||
Silke Larsen | 2003 | 31.72 | 1:28.64 | |||||||
Caroline Gerlach | 2002 | 30.73 | 1:59.37 | |||||||
2 | Stt-Stjernerne 1 | 2000 | Swim Team Tåstrup | 2:02.38 | ||||||
Rasmus Emil Poulsen | 2001 | 28.61 | 28.61 | |||||||
Patrick S. Hansen | 2000 | 27.75 | 56.36 | |||||||
Emilia Høffer | 2001 | 35.02 | 1:31.38 | |||||||
Laura Petersson | 2001 | 31.00 | 2:02.38 | |||||||
3 | Helsingør K3 Mix 1 | 0 | Helsingør Svømmeklub | 2:08.15 | ||||||
Eigil Sigfusson | 2004 | 31.21 | 31.21 | |||||||
Valdemar Menck Nielsen | 2005 | 30.91 | 1:02.12 | |||||||
Caroline Villum Færch | 2005 | 33.74 | 1:35.86 | |||||||
Caroline Trøjgaard | 2005 | 32.29 | 2:08.15 | |||||||
4 | Gsk Heroes 1 | 2004 | Glostrup Svømme Klub | 2:12.55 | ||||||
Lauritz Johansen | 2004 | 32.34 | 32.34 | |||||||
Freya Ry Nielsen | 2005 | 34.96 | 1:07.30 | |||||||
Emil Kruse Enemærke | 2005 | 32.79 | 1:40.09 | |||||||
Antoinette Zafra | 2005 | 32.46 | 2:12.55 | |||||||
5 | Stt-Stjernerne 2 | 2000 | Swim Team Tåstrup | 2:16.49 | ||||||
Silas Bech Rindorf | 2000 | 30.32 | 30.32 | |||||||
Caroline Møller | 2002 | 37.70 | 1:08.02 | |||||||
Mikkel Brundert Hansen | 2002 | 30.99 | 1:39.01 | |||||||
Julie Gerner Knudsen | 2002 | 37.48 | 2:16.49 | |||||||
6 | Vilde Rensdyr | 2005 | Vallensbæk IF Af 1939 | 2:19.44 | ||||||
Sebastian Rendlev | 2005 | 33.60 | 33.60 | |||||||
Annika Køhn | 2005 | 35.53 | 1:09.13 | |||||||
Matias Munkholm | 2004 | 33.11 | 1:42.24 | |||||||
Mille Hansen | 2005 | 37.20 | 2:19.44 | |||||||
7 | AIF Julenisser | 2002 | Albertslund IF | 2:21.01 | ||||||
Silja Mortensen | 2003 | 37.14 | 37.14 | |||||||
Emil Strandquist | 2005 | 36.57 | 1:13.71 | |||||||
Asta Kristensen | 2004 | 37.08 | 1:50.79 | |||||||
Mathias Simoni | 2002 | 30.22 | 2:21.01 | |||||||
8 | Helsingør K3 Mix 3 | 0 | Helsingør Svømmeklub | 2:23.01 | ||||||
Filippa Martinsen | 2005 | 37.83 | 37.83 | |||||||
Julius Højgaard Allin | 2003 | 32.91 | 1:10.74 | |||||||
Bjørn Cramer Hansen | 2004 | 34.78 | 1:45.52 | |||||||
Mathilde Ramsgaard | 2005 | 37.49 | 2:23.01 | |||||||
9 | Team Rudolf | 2004 | Swim Team Tåstrup | 2:25.08 | ||||||
Rebecca Ella Madsen | 2006 | 40.49 | 40.49 | |||||||
Helena Fogh Kronborg | 2005 | 38.28 | 1:18.77 | |||||||
Jeppe Kjær | 2004 | 33.37 | 1:52.14 | |||||||
Andreas Stampe Dalgaard | 2004 | 32.94 | 2:25.08 | |||||||
10 | Hsk Mix 4 | 1985 | Hovedstadens Svømmeklub | 2:26.06 | ||||||
Morgan Vietz Skovlund | 2005 | 38.35 | 38.35 | |||||||
Jakob Hald | 2003 | 33.97 | 1:12.32 | |||||||
Nora Hertel | 2003 | 38.34 | 1:50.66 | |||||||
Ida Godsk Wolgast | 2003 | 35.40 | 2:26.06 | |||||||
11 | Gsk Heroes 2 | 2005 | Glostrup Svømme Klub | 2:26.58 | ||||||
Thea Mikkelsen | 2005 | 35.84 | 35.84 | |||||||
Anna Østerby | 2005 | 40.00 | 1:15.84 | |||||||
Frederik Funder | 2005 | 38.57 | 1:54.41 | |||||||
Anton Skov Grell | 2004 | 32.17 | 2:26.58 | |||||||
12 | Stt-Stjernerne 3 | 2002 | Swim Team Tåstrup | 2:35.80 | ||||||
William Jensen | 2002 | 38.99 | 38.99 | |||||||
Jasmin Danielsen | 2001 | 44.04 | 1:23.03 | |||||||
Latisha Asomaning | 2004 | 39.35 | 2:02.38 | |||||||
William Gervø | 2003 | 33.42 | 2:35.80 | |||||||
13 | Team Snow | 2004 | Swim Team Tåstrup | 2:36.11 | ||||||
Peter K. M. Petersen | 2006 | 36.79 | 36.79 | |||||||
Hannah Rørbech | 2006 | 40.91 | 1:17.70 | |||||||
Emma Haagen | 2006 | 43.44 | 2:01.14 | |||||||
Sune Vergmann | 2005 | 34.97 | 2:36.11 | |||||||
14 | Hsk Mix 1 | 1985 | Hovedstadens Svømmeklub | 2:57.56 | ||||||
Louis Giesel | 2006 | 44.37 | 44.37 | |||||||
Julie Branner | 2005 | 42.79 | 1:27.16 | |||||||
Lykke Fredelund | 2003 | 44.92 | 2:12.08 | |||||||
Marius Hornshøj Skovø | 2003 | 45.48 | 2:57.56 | |||||||
- | Helsingør K3 Mix 4 | 0 | Helsingør Svømmeklub | DNS | ||||||
0 | ||||||||||
0 | ||||||||||
0 | ||||||||||
0 | DNS | |||||||||
- | Hsk Mix 3 | 1985 | Hovedstadens Svømmeklub | DNS | ||||||
Jonathan S. Samuelsson | 2005 | |||||||||
Carl-Anton Drauchke | 2003 | |||||||||
Safa Mohammed | 2005 | |||||||||
Nichole Juul Bømler | 2005 | DNS | ||||||||
- | Helsingør K3 Mix 2 | 0 | Helsingør Svømmeklub | DSQ | Tyvstart | |||||
Oliver Bak Jensen | 2002 | 31.31 | 31.31 | |||||||
Jakob Bjerg Snekkersten | 2003 | 31.17 | 1:02.48 | |||||||
- | Hsk Mix 2 | 1985 | Hovedstadens Svømmeklub | DSQ | Tyvstart | |||||
Marie Meyer Have | 2003 | 34.98 | 34.98 | |||||||
Anne Marie Skyttegaard | 2004 | 44.97 | 1:19.95 | |||||||
Sofus Noel Sigh-Sørensen | 2003 | 33.91 | 1:53.86 | |||||||
- | Roskilde Mixed 2 | 0 | Roskilde Svømning | DSQ | Svøm.ud foran b.5 | |||||
Emma Enevoldsen | 2003 | 32.22 | 32.22 | |||||||
Affou Adlouni | 2002 | 30.41 | 1:02.63 | |||||||
Oprettet af WinGrodan 1.25.10 | Udskriftsdato | 04 december 2016 |
Licens til Glostrup Svømme Klub | Udskriftstidspunkt | 14:52 |
Resultat Løb 19 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Adventsstævne 2016 | Udskriftsdato | 04 december 2016 | |||
Stævne by | Glostrup | Udskriftstidspunkt | 15:03 | |||
Arrangør | Glostrup svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 04 december 2016 |
Løb 19, 50m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 1954-2004 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Laura Petersson | 2001 | Swim Team Tåstrup | 40.89 | ||||||
2 | Amelina Sala | 2002 | Hovedstadens Svømmeklub | 42.75 | ||||||
3 | Frederikke Mortensen | 2003 | Orient Svømning | 45.33 | ||||||
4 | Marie Meyer Have | 2003 | Hovedstadens Svømmeklub | 47.59 | ||||||
5 | Olivia Falsø | 2004 | Hovedstadens Svømmeklub | 52.02 | ||||||
6 | Lærke Kongsfelt | 2003 | Orient Svømning | 52.36 | ||||||
7 | Jasmin Danielsen | 2001 | Swim Team Tåstrup | 57.60 | ||||||
8 | Cilja Hansine Nesgaard | 2002 | Orient Svømning | 59.35 | ||||||
9 | Mille Høiby Jørgensen | 2004 | Swim Team Tåstrup | 1:04.68 | ||||||
10 | Latisha Asomaning | 2004 | Swim Team Tåstrup | 1:05.31 | ||||||
- | Camilla Erdal | 2002 | Swim Team Tåstrup | DNS | ||||||
- | Sarah Bilberg | 2003 | Hovedstadens Svømmeklub | DNS | ||||||
- | Anne Marie Skyttegaard | 2004 | Hovedstadens Svømmeklub | DSQ | Fl.flybenspark ef.st | |||||
Løb 19, 50m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 2005-2005 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Cille Kirketerp | 2005 | Svømmeklubben MK 31 | 43.52 | ||||||
2 | Antoinette Zafra | 2005 | Glostrup Svømme Klub | 43.69 | ||||||
3 | Mille Hansen | 2005 | Vallensbæk IF Af 1939 | 45.02 | ||||||
4 | Nichole Juul Bømler | 2005 | Hovedstadens Svømmeklub | 48.49 | ||||||
5 | Luna Hein | 2005 | Svømmeklubben MK 31 | 55.59 | ||||||
6 | Laura Kirsten Sørensen | 2005 | Hovedstadens Svømmeklub | 58.71 | ||||||
7 | Nathalie Alexandra Singer | 2005 | Hovedstadens Svømmeklub | 1:01.70 | ||||||
8 | Emma Guldmann | 2005 | Orient Svømning | 1:03.61 | ||||||
Løb 19, 50m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 2006-2006 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Isabella Koch Juhl | 2006 | Svømmeklubben Triton | 51.85 | ||||||
2 | Emma Haagen | 2006 | Swim Team Tåstrup | 52.92 | ||||||
3 | Frida Frost Dunker | 2006 | Vallensbæk IF Af 1939 | 1:03.93 | ||||||
4 | Rosa Cornelia Barrisøe | 2006 | Swim Team Tåstrup | 1:19.58 | ||||||
Løb 19, 50m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 2007-2013 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Ulrikke Skjøth-Rasmussen | 2007 | Helsingør Svømmeklub | 50.73 | ||||||
2 | Lara Ghizzaui | 2007 | Vallensbæk IF Af 1939 | 51.06 | ||||||
3 | Isabella M. Madsen | 2007 | Swim Team Tåstrup | 55.90 | ||||||
4 | Ea Lund | 2007 | Helsingør Svømmeklub | 57.47 | ||||||
5 | Mathilde Johansen | 2007 | Glostrup Svømme Klub | 1:03.82 | ||||||
6 | Siena Serizawa | 2008 | Glostrup Svømme Klub | 1:05.21 | ||||||
7 | Amalie Møller | 2007 | Swim Team Tåstrup | 1:07.55 | ||||||
8 | Filippa T. Landschultz | 2007 | Hovedstadens Svømmeklub | 1:08.68 | ||||||
9 | Nora L. Budtz Haller | 2007 | Hovedstadens Svømmeklub | 1:14.54 | ||||||
- | Kamilla Elisabeth Thorsen | 2007 | Helsingør Svømmeklub | DNS | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.25.10 | Udskriftsdato | 04 december 2016 |
Licens til Glostrup Svømme Klub | Udskriftstidspunkt | 15:03 |
Resultat Løb 20 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Adventsstævne 2016 | Udskriftsdato | 04 december 2016 | |||
Stævne by | Glostrup | Udskriftstidspunkt | 15:12 | |||
Arrangør | Glostrup svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 04 december 2016 |
Løb 20, 50m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 1954-2004 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Mikkel Steffensen | 2000 | Hovedstadens Svømmeklub | 38.57 | ||||||
2 | Marcus Højengaard | 1999 | Orient Svømning | 38.91 | ||||||
3 | Mikkel Brundert Hansen | 2002 | Swim Team Tåstrup | 39.87 | ||||||
4 | Kalle Gerner Knudsen | 2004 | Swim Team Tåstrup | 41.95 | ||||||
5 | Aleksander Grøn Skovgaard | 2004 | Roskilde Svømning | 44.44 | ||||||
6 | William Gervø | 2003 | Swim Team Tåstrup | 46.44 | ||||||
7 | Oliver Lorentzen | 2002 | Hovedstadens Svømmeklub | 46.52 | ||||||
8 | Jonathan Zeuthen Gradman | 2004 | Orient Svømning | 52.04 | ||||||
9 | Valdemar Fulton Skjoldman | 2003 | Orient Svømning | 56.09 | ||||||
10 | Viggo Vignal-Schjøth | 2003 | Orient Svømning | 58.54 | ||||||
- | Nicolai Tingman Møller | 2001 | Orient Svømning | DNS | ||||||
- | Gustav C. Gryholt | 2001 | Swim Team Tåstrup | DSQ | Tyvstart | |||||
- | Marius Hornshøj Skovø | 2003 | Hovedstadens Svømmeklub | DSQ | Tyvstart | |||||
- | Morten Peter Greve | 2003 | Orient Svømning | DSQ | Fl.armt.u.vand ef.st | |||||
- | Sofus Noel Sigh-Sørensen | 2003 | Hovedstadens Svømmeklub | DSQ | 1 hånd i vend.v.25m | |||||
Løb 20, 50m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 2005-2005 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Sune Vergmann | 2005 | Swim Team Tåstrup | 47.85 | ||||||
- | Morgan Vietz Skovlund | 2005 | Hovedstadens Svømmeklub | DNS | ||||||
- | Jonatan Hagbarth Jørgense | 2005 | Roskilde Svømning | DSQ | 2 flyben ef.25 m | |||||
Løb 20, 50m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 2006-2006 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Simon Hejbroch | 2006 | Swim Team Tåstrup | 47.77 | ||||||
2 | Viktor Fenger-Grøn | 2006 | Glostrup Svømme Klub | 49.10 | ||||||
3 | Nicklas Reinstrup | 2006 | Helsingør Svømmeklub | 54.92 | ||||||
4 | Benjamin Salib | 2006 | Glostrup Svømme Klub | 55.42 | ||||||
5 | Louis Giesel | 2006 | Hovedstadens Svømmeklub | 55.71 | ||||||
6 | Elias Bach-Jensen | 2006 | Svømmeklubben MK 31 | 59.79 | ||||||
7 | Jonathan Ahler-Toftehøj | 2006 | Svømmeklubben Triton | 1:14.63 | ||||||
- | Aske Bøttcher | 2006 | Orient Svømning | DNS | ||||||
- | Oliver Luiten | 2006 | Helsingør Svømmeklub | DNS | ||||||
- | Theis Wolfram | 2006 | Svømmeklubben Triton | DNS | ||||||
Løb 20, 50m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 2007-2013 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Oscar Vinge-Maigaard | 2007 | Vallensbæk IF Af 1939 | 44.38 | ||||||
2 | Asger Temdrup Hvilsom | 2007 | Helsingør Svømmeklub | 55.04 | ||||||
3 | Oscar David Morthorst | 2007 | Svømmeklubben Triton | 1:07.93 | ||||||
4 | Lau Gerner Knudsen | 2007 | Swim Team Tåstrup | 1:16.72 | ||||||
- | Louie Bruhn Nielsen | 2008 | Swim Team Tåstrup | DNS | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.25.10 | Udskriftsdato | 04 december 2016 |
Licens til Glostrup Svømme Klub | Udskriftstidspunkt | 15:12 |
Resultat Løb 21 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Adventsstævne 2016 | Udskriftsdato | 04 december 2016 | |||
Stævne by | Glostrup | Udskriftstidspunkt | 15:19 | |||
Arrangør | Glostrup svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 04 december 2016 |
Løb 21, 200m Medley Damer, Finaler Årg. 1954-2004 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Kristine G. Skjærbæk | 2004 | Helsingør Svømmeklub | 45.56 | 1:35.29 | 2:31.06 | 3:14.63 | |||
2 | Nina Skou Clausen | 2001 | Hovedstadens Svømmeklub | 50.33 | 1:45.14 | 2:48.77 | 3:34.90 | |||
3 | Sofie Korczak | 2004 | Swim Team Tåstrup | 54.19 | 1:53.15 | 2:59.34 | 3:53.46 | |||
Løb 21, 200m Medley Damer, Finaler Årg. 2005-2005 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Caroline Villum Færch | 2005 | Helsingør Svømmeklub | 37.98 | 1:23.55 | 2:12.25 | 2:53.53 | |||
2 | Caroline Trøjgaard | 2005 | Helsingør Svømmeklub | 37.73 | 1:20.92 | 2:15.98 | 2:56.07 | |||
3 | Mikkeline Rud Wiberg | 2005 | Helsingør Svømmeklub | 40.58 | 1:25.34 | 2:20.34 | 3:03.91 | |||
4 | Thea Mikkelsen | 2005 | Glostrup Svømme Klub | 42.34 | 1:32.74 | 2:27.81 | 3:08.88 | |||
- | Johanne Weber | 2005 | Helsingør Svømmeklub | DNS | ||||||
- | Safa Mohammed | 2005 | Hovedstadens Svømmeklub | DNS | ||||||
Løb 21, 200m Medley Damer, Finaler Årg. 2006-2006 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Cille Winskov Rasmussen | 2006 | Roskilde Svømning | 46.63 | 1:37.84 | 2:32.28 | 3:13.21 | |||
2 | Leonora M Postgaard | 2006 | Glostrup Svømme Klub | 47.40 | 1:39.59 | 2:35.33 | 3:20.92 | |||
3 | Johanna Rasmussen | 2006 | Svømmeklubben MK 31 | 59.16 | 1:57.04 | 3:01.71 | 3:55.29 | |||
Oprettet af WinGrodan 1.25.10 | Udskriftsdato | 04 december 2016 |
Licens til Glostrup Svømme Klub | Udskriftstidspunkt | 15:19 |
Resultat Løb 22 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Adventsstævne 2016 | Udskriftsdato | 04 december 2016 | |||
Stævne by | Glostrup | Udskriftstidspunkt | 15:36 | |||
Arrangør | Glostrup svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 04 december 2016 |
Løb 22, 200m Medley Herrer, Finaler Årg. 1954-2004 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Patrick S. Hansen | 2000 | Swim Team Tåstrup | 36.95 | 1:19.55 | 2:05.99 | 2:42.36 | |||
2 | Affou Adlouni | 2002 | Roskilde Svømning | 34.55 | 1:18.82 | 2:11.36 | 2:47.19 | |||
3 | Julius Højgaard Allin | 2003 | Helsingør Svømmeklub | 37.37 | 1:23.26 | 2:16.34 | 2:58.18 | |||
4 | Jakob Bjerg Snekkersten | 2003 | Helsingør Svømmeklub | 40.68 | 1:28.38 | 2:20.15 | 3:01.14 | |||
5 | Pelle Colmorten | 2004 | Roskilde Svømning | 37.52 | 1:25.51 | 2:25.18 | 3:10.28 | |||
6 | Alexander Cueto Rasmussen | 2004 | Swim Team Tåstrup | 43.74 | 1:33.08 | 2:30.24 | 3:14.53 | |||
7 | William Jensen | 2002 | Swim Team Tåstrup | 46.42 | 1:41.02 | 2:40.33 | 3:28.23 | |||
8 | Jonas Vollquartz Svensson | 2004 | Swim Team Tåstrup | 48.87 | 1:43.67 | 2:45.37 | 3:33.47 | |||
- | Rasmus Emil Poulsen | 2001 | Swim Team Tåstrup | DNS | ||||||
Løb 22, 200m Medley Herrer, Finaler Årg. 2005-2005 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Valdemar Menck Nielsen | 2005 | Helsingør Svømmeklub | 36.35 | 1:21.88 | 2:14.79 | 2:55.33 | |||
2 | Carl-Emil Echardt | 2005 | Roskilde Svømning | 40.53 | 1:29.23 | 2:21.83 | 3:01.73 | |||
3 | Emil Kruse Enemærke | 2005 | Glostrup Svømme Klub | 40.58 | 1:29.92 | 2:22.97 | 3:03.80 | |||
- | Jonathan Skadhauge | 2005 | Swim Team Tåstrup | DNS | ||||||
Løb 22, 200m Medley Herrer, Finaler Årg. 2006-2006 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Sean Petersen | 2006 | Vallensbæk IF Af 1939 | 35.78 | 1:18.55 | 2:08.58 | 2:47.00 | |||
2 | Anders Gaard | 2006 | Vallensbæk IF Af 1939 | 37.28 | 1:21.74 | 2:10.41 | 2:47.64 | |||
3 | Asbjørn Brandt-Lassen | 2006 | Svømmeklubben MK 31 | 59.91 | 1:59.99 | 3:03.97 | 4:01.28 | |||
Oprettet af WinGrodan 1.25.10 | Udskriftsdato | 04 december 2016 |
Licens til Glostrup Svømme Klub | Udskriftstidspunkt | 15:36 |
Resultat Løb 23 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Adventsstævne 2016 | Udskriftsdato | 04 december 2016 | |||
Stævne by | Glostrup | Udskriftstidspunkt | 16:05 | |||
Arrangør | Glostrup svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 04 december 2016 |
Løb 23, 50m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 1954-2004 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Karoline Jensen | 2001 | Orient Svømning | 35.67 | ||||||
2 | Caroline Gerlach | 2002 | Roskilde Svømning | 35.89 | ||||||
3 | Laura Petersson | 2001 | Swim Team Tåstrup | 37.11 | ||||||
4 | Silke Larsen | 2003 | Roskilde Svømning | 39.25 | ||||||
5 | Emma Enevoldsen | 2003 | Roskilde Svømning | 39.93 | ||||||
6 | Caroline Møller | 2002 | Swim Team Tåstrup | 41.55 | ||||||
7 | Signe Grøndahl | 2003 | Orient Svømning | 43.07 | ||||||
8 | Rasmine Andersen | 2003 | Orient Svømning | 52.47 | ||||||
9 | Lykke Fredelund | 2003 | Hovedstadens Svømmeklub | 55.77 | ||||||
- | Amanda Holm Halling | 2002 | Hovedstadens Svømmeklub | DNS | ||||||
- | Camilla Erdal | 2002 | Swim Team Tåstrup | DNS | ||||||
- | Carmen Byrholt | 2004 | Hovedstadens Svømmeklub | DNS | ||||||
Løb 23, 50m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2005-2005 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Juliane Bo Andersen | 2005 | Roskilde Svømning | 40.10 | ||||||
2 | Julie Branner | 2005 | Hovedstadens Svømmeklub | 47.38 | ||||||
3 | Helena Fogh Kronborg | 2005 | Swim Team Tåstrup | 47.75 | ||||||
4 | Katrine Drygaard | 2005 | Svømmeklubben Triton | 49.64 | ||||||
5 | Laura Kirsten Sørensen | 2005 | Hovedstadens Svømmeklub | 53.05 | ||||||
6 | Sofia Mohammadi | 2005 | Swim Team Tåstrup | 53.33 | ||||||
- | Amanda Mortensen | 2005 | Hovedstadens Svømmeklub | DNS | ||||||
- | Laura Kall | 2005 | Vallensbæk IF Af 1939 | DNS | ||||||
- | Sophia Drauschke | 2005 | Hovedstadens Svømmeklub | DNS | ||||||
Løb 23, 50m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2006-2006 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Alma Møller-Ern | 2006 | Vallensbæk IF Af 1939 | 43.13 | ||||||
2 | Petrea Hostrup Stærke | 2006 | Glostrup Svømme Klub | 45.08 | ||||||
3 | Hannah Rørbech | 2006 | Swim Team Tåstrup | 45.65 | ||||||
4 | Amalie Carlsen Risager | 2006 | Svømmeklubben Triton | 46.62 | ||||||
5 | Camille Cueto Rasmussen | 2006 | Swim Team Tåstrup | 48.99 | ||||||
6 | Maja Hansen | 2006 | Swim Team Tåstrup | 55.57 | ||||||
7 | Asta Edelbo Pedersen | 2006 | Orient Svømning | 56.24 | ||||||
8 | Rebecca Bach-Jensen | 2006 | Svømmeklubben MK 31 | 56.63 | ||||||
9 | Rosa Cornelia Barrisøe | 2006 | Swim Team Tåstrup | 56.98 | ||||||
10 | Ella Persson | 2006 | Svømmeklubben Triton | 57.14 | ||||||
11 | Signe Schnabelrauch | 2006 | Swim Team Tåstrup | 59.61 | ||||||
- | Malou Nabe | 2006 | Swim Team Tåstrup | DNS | ||||||
- | Nellie Fisker | 2006 | Svømmeklubben Triton | DNS | ||||||
- | Viola Brandt-Brofeldt | 2006 | Svømmeklubben MK 31 | DNS | ||||||
Løb 23, 50m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2007-2013 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Erica Veggerby Grønlund | 2007 | Svømmeklubben Triton | 48.07 | ||||||
2 | Anna Fiona Nybøll | 2007 | Glostrup Svømme Klub | 49.79 | ||||||
3 | Nadia Walløe | 2007 | Svømmeklubben MK 31 | 53.82 | ||||||
4 | Silke Hansen | 2007 | Svømmeklubben Triton | 57.96 | ||||||
5 | Kirsten Vedsted | 2008 | Svømmeklubben MK 31 | 58.34 | ||||||
6 | Amalie Møller | 2007 | Swim Team Tåstrup | 1:00.07 | ||||||
7 | Mathilde Johansen | 2007 | Glostrup Svømme Klub | 1:04.64 | ||||||
- | Emilie Nygaard Schiøtt | 2007 | Svømmeklubben Triton | DNS | ||||||
- | Filippa Zoe Siebert | 2007 | Swim Team Tåstrup | DNS | ||||||
- | Isolde B. W. Christensen | 2007 | Hovedstadens Svømmeklub | DNS | ||||||
- | Liva Hansen | 2007 | Vallensbæk IF Af 1939 | DNS | ||||||
- | Katrine Jo Ernst | 2007 | Hovedstadens Svømmeklub | DNF | ||||||
- | Nora L. Budtz Haller | 2007 | Hovedstadens Svømmeklub | DSQ | Ej forts.bevæg v.25m | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.25.10 | Udskriftsdato | 04 december 2016 |
Licens til Glostrup Svømme Klub | Udskriftstidspunkt | 16:05 |
Resultat Løb 24 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Adventsstævne 2016 | Udskriftsdato | 04 december 2016 | |||
Stævne by | Glostrup | Udskriftstidspunkt | 16:08 | |||
Arrangør | Glostrup svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 04 december 2016 |
Løb 24, 50m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 1954-2004 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Jeppe Kjær | 2004 | Swim Team Tåstrup | 36.43 | ||||||
2 | Andreas Stampe Dalgaard | 2004 | Swim Team Tåstrup | 37.60 | ||||||
3 | Anas El Ayadi | 2003 | Hovedstadens Svømmeklub | 38.29 | ||||||
4 | Bertram Nyegaard | 2004 | Roskilde Svømning | 38.94 | ||||||
5 | Oliver Lorentzen | 2002 | Hovedstadens Svømmeklub | 39.48 | ||||||
6 | Sofus Noel Sigh-Sørensen | 2003 | Hovedstadens Svømmeklub | 40.27 | ||||||
7 | Aleksander Grøn Skovgaard | 2004 | Roskilde Svømning | 40.34 | ||||||
8 | Christian Andersen | 2003 | Orient Svømning | 44.86 | ||||||
9 | Gustav Hillestrøm | 2004 | Helsingør Svømmeklub | 46.63 | ||||||
10 | Marius Hornshøj Skovø | 2003 | Hovedstadens Svømmeklub | 51.59 | ||||||
11 | Valdemar B. C. Gryholt | 2003 | Swim Team Tåstrup | 56.89 | ||||||
- | Carl Johan Zahll Larsen | 2003 | Hovedstadens Svømmeklub | DNS | ||||||
- | Frode Sejlø Andersen | 2004 | Roskilde Svømning | DNS | ||||||
- | Jonatan Sandfeld | 2004 | Hovedstadens Svømmeklub | DNS | ||||||
Løb 24, 50m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 2005-2005 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Teodor Roed Schøning | 2005 | Helsingør Svømmeklub | 39.72 | ||||||
2 | Frederik Rasmussen | 2005 | Swim Team Tåstrup | 45.04 | ||||||
3 | Daniel Poulsen | 2005 | Svømmeklubben MK 31 | 55.31 | ||||||
- | Oskar Krak | 2005 | Svømmeklubben MK 31 | DNS | ||||||
- | Johan Uglebjerg Høck | 2005 | Orient Svømning | DSQ | Afslut på mave | |||||
Løb 24, 50m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 2006-2006 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Peter K. M. Petersen | 2006 | Swim Team Tåstrup | 45.82 | ||||||
2 | Jens Chrestian Koefoed | 2006 | Helsingør Svømmeklub | 47.63 | ||||||
3 | Noah Pagh Sanchez | 2006 | Svømmeklubben Triton | 48.41 | ||||||
4 | Rasmus Egholm | 2006 | Glostrup Svømme Klub | 49.48 | ||||||
5 | Magne Riedel Pedersen | 2006 | Svømmeklubben MK 31 | 51.91 | ||||||
6 | Emil Koch Juhl | 2006 | Svømmeklubben Triton | 52.28 | ||||||
7 | Aske Bøttcher | 2006 | Orient Svømning | 53.56 | ||||||
8 | Laurits Højgaard Allin | 2006 | Helsingør Svømmeklub | 55.01 | ||||||
9 | Kalle Hannibal Nielsen | 2006 | Svømmeklubben MK 31 | 58.45 | ||||||
- | Oliver Lycik | 2006 | Swim Team Tåstrup | DSQ | Svøm.på mave v.25m | |||||
Løb 24, 50m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 2007-2013 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Asger Temdrup Hvilsom | 2007 | Helsingør Svømmeklub | 45.89 | ||||||
2 | Marinus Leisvig | 2007 | Vallensbæk IF Af 1939 | 51.44 | ||||||
3 | Nikolaj Nielsen | 2007 | Vallensbæk IF Af 1939 | 52.87 | ||||||
4 | Mathias Johansen | 2007 | Vallensbæk IF Af 1939 | 54.42 | ||||||
5 | Jonas Wilms Jensen | 2007 | Svømmeklubben Triton | 55.68 | ||||||
6 | Viktor Vinther | 2007 | Vallensbæk IF Af 1939 | 1:04.60 | ||||||
7 | Milton Kaufmann Lindqvist | 2008 | Svømmeklubben Triton | 1:12.62 | ||||||
8 | Oscar Vaabengaard | 2007 | Glostrup Svømme Klub | 1:16.00 | ||||||
9 | Toke Hjalholdt | 2007 | Swim Team Tåstrup | 1:18.63 | ||||||
10 | Mathias Drygaard | 2008 | Svømmeklubben Triton | 1:18.80 | ||||||
- | Jonas Hayatzaki | 2007 | Swim Team Tåstrup | DNS | ||||||
- | Laurits Vestergaard | 2008 | Vallensbæk IF Af 1939 | DNS | ||||||
- | Marcus Munk | 2007 | Helsingør Svømmeklub | DNS | ||||||
- | Theodor van Overeem | 2007 | Vallensbæk IF Af 1939 | DSQ | Ej berør v.25 m | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.25.10 | Udskriftsdato | 04 december 2016 |
Licens til Glostrup Svømme Klub | Udskriftstidspunkt | 16:08 |
Resultat Løb 25 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Adventsstævne 2016 | Udskriftsdato | 04 december 2016 | |||
Stævne by | Glostrup | Udskriftstidspunkt | 16:24 | |||
Arrangør | Glostrup svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 04 december 2016 |
Løb 25, 100m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 1954-2004 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Ulrika Paaske | 2004 | Roskilde Svømning | 34.91 | 1:14.83 | |||||
2 | Amanda Grønbæk Jensen | 2001 | Orient Svømning | 38.74 | 1:18.68 | |||||
3 | Ida Godsk Wolgast | 2003 | Hovedstadens Svømmeklub | 37.40 | 1:19.07 | |||||
4 | Julie Gerner Knudsen | 2002 | Swim Team Tåstrup | 37.45 | 1:20.69 | |||||
5 | Natasja Thygesen-Nim | 2002 | Orient Svømning | 40.15 | 1:26.63 | |||||
6 | Mille Høiby Jørgensen | 2004 | Swim Team Tåstrup | 46.03 | 1:38.63 | |||||
7 | Latisha Asomaning | 2004 | Swim Team Tåstrup | 44.42 | 1:40.61 | |||||
8 | Astrid Wied Christiansen | 2004 | Hovedstadens Svømmeklub | 47.29 | 1:43.21 | |||||
Løb 25, 100m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2005-2005 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Filippa Eiler | 2005 | Svømmeklubben MK 31 | 34.39 | 1:13.80 | |||||
2 | Annika Køhn | 2005 | Vallensbæk IF Af 1939 | 35.36 | 1:14.58 | |||||
3 | Freya Ry Nielsen | 2005 | Glostrup Svømme Klub | 36.10 | 1:15.47 | |||||
4 | Helena Fogh Kronborg | 2005 | Swim Team Tåstrup | 39.22 | 1:20.70 | |||||
5 | Anna Østerby | 2005 | Glostrup Svømme Klub | 40.45 | 1:24.87 | |||||
6 | Line Pedersen | 2005 | Glostrup Svømme Klub | 45.29 | 1:35.80 | |||||
7 | Sofia Mohammadi | 2005 | Swim Team Tåstrup | 44.79 | 1:39.04 | |||||
- | Laura Kall | 2005 | Vallensbæk IF Af 1939 | DNS | ||||||
- | Safa Mohammed | 2005 | Hovedstadens Svømmeklub | DNS | ||||||
Løb 25, 100m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2006-2006 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Emilie Hartvig-Olsen | 2006 | Vallensbæk IF Af 1939 | 39.14 | 1:23.89 | |||||
2 | Lykke Jørgensen | 2006 | Vallensbæk IF Af 1939 | 41.95 | 1:29.20 | |||||
3 | Arendse Arrild Lyngfeldt | 2006 | Helsingør Svømmeklub | 41.12 | 1:30.18 | |||||
4 | Petrea Hostrup Stærke | 2006 | Glostrup Svømme Klub | 43.22 | 1:32.38 | |||||
5 | Regitze Rosenkrantz | 2006 | Glostrup Svømme Klub | 43.92 | 1:33.18 | |||||
6 | Rebecca Ella Madsen | 2006 | Swim Team Tåstrup | 46.14 | 1:34.02 | |||||
7 | Carla Ewald Riecke | 2006 | Hovedstadens Svømmeklub | 46.22 | 1:36.90 | |||||
8 | Ella Persson | 2006 | Svømmeklubben Triton | 56.71 | 1:52.67 | |||||
9 | Signe Schnabelrauch | 2006 | Swim Team Tåstrup | 55.25 | 1:54.27 | |||||
- | Malou Nabe | 2006 | Swim Team Tåstrup | DNS | ||||||
Løb 25, 100m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2007-2013 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Malouca Laura Bruun | 2007 | Glostrup Svømme Klub | 38.12 | 1:24.50 | |||||
2 | Andrea Strandby | 2007 | Svømmeklubben Triton | 43.41 | 1:31.97 | |||||
3 | Ulrikke Skjøth-Rasmussen | 2007 | Helsingør Svømmeklub | 49.42 | 1:39.94 | |||||
4 | Siena Serizawa | 2008 | Glostrup Svømme Klub | 56.96 | 1:57.67 | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.25.10 | Udskriftsdato | 04 december 2016 |
Licens til Glostrup Svømme Klub | Udskriftstidspunkt | 16:24 |
Resultat Løb 26 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Adventsstævne 2016 | Udskriftsdato | 04 december 2016 | |||
Stævne by | Glostrup | Udskriftstidspunkt | 16:37 | |||
Arrangør | Glostrup svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 04 december 2016 |
Løb 26, 100m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 1954-2004 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Lukas Pedersen | 2003 | Roskilde Svømning | 30.65 | 1:04.85 | |||||
2 | Anton Skov Grell | 2004 | Glostrup Svømme Klub | 34.26 | 1:10.15 | |||||
3 | Lauritz Johansen | 2004 | Glostrup Svømme Klub | 33.16 | 1:10.59 | |||||
4 | Pelle Colmorten | 2004 | Roskilde Svømning | 34.52 | 1:12.26 | |||||
5 | Matias Munkholm | 2004 | Vallensbæk IF Af 1939 | 35.22 | 1:12.60 | |||||
6 | Anas El Ayadi | 2003 | Hovedstadens Svømmeklub | 34.92 | 1:14.19 | |||||
7 | Gustav C. Gryholt | 2001 | Swim Team Tåstrup | 38.29 | 1:27.62 | |||||
8 | Victor Schnabelrauch | 2003 | Swim Team Tåstrup | 42.69 | 1:30.53 | |||||
9 | Patrick Lind | 2004 | Helsingør Svømmeklub | 42.52 | 1:30.71 | |||||
- | Jonatan Sandfeld | 2004 | Hovedstadens Svømmeklub | DNS | ||||||
- | Valdemar B. C. Gryholt | 2003 | Swim Team Tåstrup | DSQ | Ej berør. v. 25 m | |||||
Løb 26, 100m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2005-2005 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Sebastian Rendlev | 2005 | Vallensbæk IF Af 1939 | 34.60 | 1:12.16 | |||||
2 | Sune Vergmann | 2005 | Swim Team Tåstrup | 34.75 | 1:13.05 | |||||
3 | Malte Hagbarth Jørgensen | 2005 | Roskilde Svømning | 36.40 | 1:13.24 | |||||
4 | Frederik Funder | 2005 | Glostrup Svømme Klub | 38.48 | 1:22.33 | |||||
5 | Anders Thøgersen | 2005 | Glostrup Svømme Klub | 40.67 | 1:29.53 | |||||
Løb 26, 100m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2006-2006 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Anders Gaard | 2006 | Vallensbæk IF Af 1939 | 33.96 | 1:10.62 | |||||
2 | Viktor Fenger-Grøn | 2006 | Glostrup Svømme Klub | 39.72 | 1:26.17 | |||||
3 | Toke Olsen | 2006 | Svømmeklubben MK 31 | 41.08 | 1:28.83 | |||||
4 | Albert Poulsen | 2006 | Vallensbæk IF Af 1939 | 43.67 | 1:32.77 | |||||
5 | Jonathan Rasmussen | 2006 | Vallensbæk IF Af 1939 | 44.83 | 1:35.72 | |||||
6 | William F. Pilgaard | 2006 | Swim Team Tåstrup | 44.62 | 1:35.74 | |||||
7 | Kasper Jægerskou | 2006 | Glostrup Svømme Klub | 46.27 | 1:36.99 | |||||
8 | Benjamin Salib | 2006 | Glostrup Svømme Klub | 44.56 | 1:38.42 | |||||
9 | Jakob Olsen | 2006 | Vallensbæk IF Af 1939 | 51.75 | 1:50.46 | |||||
10 | Magne Riedel Pedersen | 2006 | Svømmeklubben MK 31 | 1:51.60 | ||||||
- | Frederik Vestergaard | 2006 | Vallensbæk IF Af 1939 | DNS | ||||||
- | Linus Heinrichsen | 2006 | Helsingør Svømmeklub | DNS | ||||||
- | Xander Ravn Grønholt | 2006 | Glostrup Svømme Klub | DNS | ||||||
Løb 26, 100m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2007-2013 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Nikolaj Nielsen | 2007 | Vallensbæk IF Af 1939 | 51.72 | 1:48.62 | |||||
2 | Oscar Vaabengaard | 2007 | Glostrup Svømme Klub | 59.30 | 2:09.02 | |||||
- | Laurits Vestergaard | 2008 | Vallensbæk IF Af 1939 | DNS | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.25.10 | Udskriftsdato | 04 december 2016 |
Licens til Glostrup Svømme Klub | Udskriftstidspunkt | 16:37 |