Results for GSK Adventsstævne 2016
Below are all results from the competition shown by session.
Competition session
Resultat Løb 20 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Adventsstævne 2016 | Udskriftsdato | 04 december 2016 | |||
Stævne by | Glostrup | Udskriftstidspunkt | 15:12 | |||
Arrangør | Glostrup svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 04 december 2016 |
Løb 20, 50m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 1954-2004 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Mikkel Steffensen | 2000 | Hovedstadens Svømmeklub | 38.57 | ||||||
2 | Marcus Højengaard | 1999 | Orient Svømning | 38.91 | ||||||
3 | Mikkel Brundert Hansen | 2002 | Swim Team Tåstrup | 39.87 | ||||||
4 | Kalle Gerner Knudsen | 2004 | Swim Team Tåstrup | 41.95 | ||||||
5 | Aleksander Grøn Skovgaard | 2004 | Roskilde Svømning | 44.44 | ||||||
6 | William Gervø | 2003 | Swim Team Tåstrup | 46.44 | ||||||
7 | Oliver Lorentzen | 2002 | Hovedstadens Svømmeklub | 46.52 | ||||||
8 | Jonathan Zeuthen Gradman | 2004 | Orient Svømning | 52.04 | ||||||
9 | Valdemar Fulton Skjoldman | 2003 | Orient Svømning | 56.09 | ||||||
10 | Viggo Vignal-Schjøth | 2003 | Orient Svømning | 58.54 | ||||||
- | Nicolai Tingman Møller | 2001 | Orient Svømning | DNS | ||||||
- | Gustav C. Gryholt | 2001 | Swim Team Tåstrup | DSQ | Tyvstart | |||||
- | Marius Hornshøj Skovø | 2003 | Hovedstadens Svømmeklub | DSQ | Tyvstart | |||||
- | Morten Peter Greve | 2003 | Orient Svømning | DSQ | Fl.armt.u.vand ef.st | |||||
- | Sofus Noel Sigh-Sørensen | 2003 | Hovedstadens Svømmeklub | DSQ | 1 hånd i vend.v.25m | |||||
Løb 20, 50m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 2005-2005 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Sune Vergmann | 2005 | Swim Team Tåstrup | 47.85 | ||||||
- | Morgan Vietz Skovlund | 2005 | Hovedstadens Svømmeklub | DNS | ||||||
- | Jonatan Hagbarth Jørgense | 2005 | Roskilde Svømning | DSQ | 2 flyben ef.25 m | |||||
Løb 20, 50m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 2006-2006 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Simon Hejbroch | 2006 | Swim Team Tåstrup | 47.77 | ||||||
2 | Viktor Fenger-Grøn | 2006 | Glostrup Svømme Klub | 49.10 | ||||||
3 | Nicklas Reinstrup | 2006 | Helsingør Svømmeklub | 54.92 | ||||||
4 | Benjamin Salib | 2006 | Glostrup Svømme Klub | 55.42 | ||||||
5 | Louis Giesel | 2006 | Hovedstadens Svømmeklub | 55.71 | ||||||
6 | Elias Bach-Jensen | 2006 | Svømmeklubben MK 31 | 59.79 | ||||||
7 | Jonathan Ahler-Toftehøj | 2006 | Svømmeklubben Triton | 1:14.63 | ||||||
- | Aske Bøttcher | 2006 | Orient Svømning | DNS | ||||||
- | Oliver Luiten | 2006 | Helsingør Svømmeklub | DNS | ||||||
- | Theis Wolfram | 2006 | Svømmeklubben Triton | DNS | ||||||
Løb 20, 50m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 2007-2013 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Oscar Vinge-Maigaard | 2007 | Vallensbæk IF Af 1939 | 44.38 | ||||||
2 | Asger Temdrup Hvilsom | 2007 | Helsingør Svømmeklub | 55.04 | ||||||
3 | Oscar David Morthorst | 2007 | Svømmeklubben Triton | 1:07.93 | ||||||
4 | Lau Gerner Knudsen | 2007 | Swim Team Tåstrup | 1:16.72 | ||||||
- | Louie Bruhn Nielsen | 2008 | Swim Team Tåstrup | DNS | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.25.10 | Udskriftsdato | 04 december 2016 |
Licens til Glostrup Svømme Klub | Udskriftstidspunkt | 15:12 |