2018-12-10   10:43:04
Choose competition:

Choose language:
Swedish English Denmark Finland

Results for UGP1+2 2017, Motala

Below are all results from the competition shown by session.

Resultat Gren 1 (Finaler) - Per åldersgrupp med poäng och mellantider
Resultat Gren 1 (Finaler) - Per åldersgrupp med poäng och mellantider 
 
  Tävling  UGP 1+2    Utskriftsdatum  28 januari 2017   
  Tävlingsort  Motala    Utskriftstid  09:18   
  Arrangör  Motala SS         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  28 januari 2017         
 
 
Gren 1, 200m Frisim Herrar, Finaler 12 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  50m  100m  150m    Tid  Status 
  Förening  Anmtid    Code             











 
Anton Hegmegi  2005    331  32.33  1:08.88  1:46.70    2:23.52   
  Jönköpings Simsällskap  2:22.76                 
                     
Gustav Fahlström  2005    322  33.19  1:10.33  1:48.66    2:24.83   
  Motala Simsällskap  2:27.98                 
                     
Oskar Glawing  2005    216  36.49  1:18.61  2:02.43    2:45.53   
  Finspångs Simklubb  2:47.95                 
                     
Otto Svensson  2005    193  39.76  1:24.39  2:09.42    2:51.87   
  Motala Simsällskap                   
                     
Arthur Forsfält  2008    119  44.17  1:37.49  2:30.64    3:21.76   
  Motala Simsällskap                   
                     
 
Gren 1, 200m Frisim Herrar, Finaler 13 år 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  50m  100m  150m    Tid  Status 
  Förening  Anmtid    Code             











 
Gabriel Eriksson  2004    370  30.86  1:05.64  1:42.00    2:18.39   
  Jönköpings Simsällskap  2:22.54                 
                     
Gustav Edlund  2004    334  31.52  1:07.01  1:45.54    2:23.14   
  Linköpings Allmänna SS  2:27.64                 
                     
Lukas Lundberg  2004    316  32.84  1:10.86  1:49.19    2:25.85   
  Motala Simsällskap  2:25.16                 
                     
Max Grubesic  2004    314  32.72  1:10.54  1:49.32    2:26.10   
  Jönköpings Simsällskap  2:25.02                 
                     
Olle Pettersson  2004    311  32.66  1:08.97  1:48.05    2:26.55   
  Katrineholms Simsällskap  2:31.94                 
                     
Marcus Manninen  2004    194  38.25  1:21.63  2:06.90    2:51.38   
  Motala Simsällskap  3:01.57                 
                     
Emil Kilander  2004    173  38.55  1:24.21  2:11.03    2:58.27   
  Linköpings Allmänna SS  3:01.58                 
                     
 
Gren 1, 200m Frisim Herrar, Finaler 14 år 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  50m  100m  150m    Tid  Status 
  Förening  Anmtid    Code             











 
Job Sanders  2003    467  29.65  1:02.28  1:35.66    2:08.03   
  Jönköpings Simsällskap  2:08.55                 
                     
Elliot Fielder  2003    437  30.11  1:03.39  1:37.87    2:10.87   
  Motala Simsällskap  2:13.31                 
                     
Kevin Grahn  2003    417  29.83  1:04.45  1:40.78    2:13.00   
  Katrineholms Simsällskap  2:10.09                 
                     
Erik Aldrin  2003    330  32.01  1:08.52  1:47.69    2:23.77   
  Katrineholms Simsällskap  2:28.35                 
                     
Oliver Edoff  2003    303  33.31  1:09.96  1:49.22    2:27.86   
  Norrköpings Kappsimningsklubb  2:34.81                 
                     
Dominik Stefanovic  2003    228  34.35  1:14.67  1:59.06    2:42.62   
  Finspångs Simklubb  2:46.59                 
                     
 
Gren 1, 200m Frisim Herrar, Finaler 15 år 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  50m  100m  150m    Tid  Status 
  Förening  Anmtid    Code             











 
Henrik Eriksson  2002    446  28.74  1:01.54  1:36.29    2:09.99   
  Motala Simsällskap  2:10.81                 
                     
Sebastian Nilsson  2002    428  30.30  1:03.97  1:38.16    2:11.79   
  Linköpings Allmänna SS  2:11.46                 
                     
Ruben Staaf  2002    377  31.67  1:06.53  1:41.85    2:17.45   
  Linköpings Allmänna SS  2:14.03                 
                     
Patrik Petkoczi  2002    371  30.51  1:04.97  1:41.85    2:18.27   
  Jönköpings Simsällskap  2:09.68                 
                     
Ricky Bergwall  2002    351  30.78  1:06.32  1:43.70    2:20.74   
  Jönköpings Simsällskap  2:20.74                 
                     
Anders Malmberg  2002    319  33.49  1:10.78  1:48.56    2:25.31   
  Katrineholms Simsällskap  2:57.64                 
                     
 
Gren 1, 200m Frisim Herrar, Finaler 16 år 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  50m  100m  150m    Tid  Status 
  Förening  Anmtid    Code             











 
John Aldrin  2001    515  27.85  59.16  1:31.27    2:03.92   
  Katrineholms Simsällskap  2:02.11                 
                     
Albert Madurel  2001    437  29.28  1:02.88  1:37.71    2:10.91   
  Jönköpings Simsällskap  2:16.19                 
                     
Naevid Kiasat  2001    436  29.81  1:02.35  1:35.88    2:10.97   
  Linköpings Allmänna SS  2:05.74                 
                     
Filip Rautiainen  2001    411  29.81  1:03.74  1:39.47    2:13.61   
  Katrineholms Simsällskap  2:12.39                 
                     
Elias Fölling Barck  2001    249  34.26  1:14.39  1:56.33    2:37.89   
  Västerviks Simsällskap  2:44.04                 
                     
 
Gren 1, 200m Frisim Herrar, Finaler 17 - 18 år 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  50m  100m  150m    Tid  Status 
  Förening  Anmtid    Code             











 
Sixten Almén  1999    558  27.88  58.42  1:29.47    2:00.64   
  Linköpings Allmänna SS  2:00.01                 
                     
Svante Linnér  2000    472  29.19  1:01.23  1:34.60    2:07.59   
  Motala Simsällskap  2:05.94                 
                     
Filip Egelrud  2000    445  29.53  1:02.32  1:36.01    2:10.06   
  Jönköpings Simsällskap  2:21.49                 
                     
Albin Staaf  2000    400  29.52  1:03.46  1:39.12    2:14.79   
  Linköpings Allmänna SS  2:15.88                 
                     
Anton Kilander  1999    329  33.12  1:08.77  1:46.02    2:23.88   
  Linköpings Allmänna SS  2:23.41                 
                     
Joakim Sühl  2000    279  33.47  1:12.62  1:54.51    2:31.91   
  Norrköpings Kappsimningsklubb  2:37.40                 
                     
Gustav Ferlin  2000    203  36.00  1:19.18  2:04.40    2:49.00   
  Västerviks Simsällskap  2:47.85                 
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.25.10  Utskriftsdatum  28 januari 2017 
Licensierad till: Motala Simsällskap  Utskriftstid  09:18 
 
Resultat Gren 2 (Finaler) - Per åldersgrupp med poäng och mellantider
Resultat Gren 2 (Finaler) - Per åldersgrupp med poäng och mellantider 
 
  Tävling  UGP 1+2    Utskriftsdatum  28 januari 2017   
  Tävlingsort  Motala    Utskriftstid  09:22   
  Arrangör  Motala SS         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  28 januari 2017         
 
 
Gren 2, 200m Fjärilsim Damer, Finaler 12 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  50m  100m  150m    Tid  Status 
  Förening  Anmtid    Code             











 
Ronja Flanagan  2006              DNS   
  Norrköpings Kappsimningsklubb                   
                     
 
Gren 2, 200m Fjärilsim Damer, Finaler 13 år 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  50m  100m  150m    Tid  Status 
  Förening  Anmtid    Code             











 
Ida Rudelius  2004    281  37.89  1:25.92  2:14.42    3:02.54   
  Jönköpings Simsällskap                   
                     
 
Gren 2, 200m Fjärilsim Damer, Finaler 14 år 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  50m  100m  150m    Tid  Status 
  Förening  Anmtid    Code             











 
Martina Karlsson  2003    352  36.29  1:19.09  2:03.47    2:49.35   
  Linköpings Allmänna SS  2:55.99                 
                     
 
Gren 2, 200m Fjärilsim Damer, Finaler 15 år 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  50m  100m  150m    Tid  Status 
  Förening  Anmtid    Code             











 
Elin Gunnarsson  2002    481  33.43  1:11.65  1:52.37    2:32.62   
  Linköpings Allmänna SS  2:35.23                 
                     
Felicia Järvikari  2002    430  34.35  1:13.54  1:55.31    2:38.37   
  Linköpings Allmänna SS  2:40.71                 
                     
 
Gren 2, 200m Fjärilsim Damer, Finaler 17 - 18 år 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  50m  100m  150m    Tid  Status 
  Förening  Anmtid    Code             











 
Elise Gidlöf  1999    470  33.82  1:11.23  1:51.13    2:33.76   
  Linköpings Allmänna SS  2:34.91                 
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.25.10  Utskriftsdatum  28 januari 2017 
Licensierad till: Motala Simsällskap  Utskriftstid  09:22 
 
Resultat Gren 3 (Finaler) - Per åldersgrupp med poäng och mellantider
Resultat Gren 3 (Finaler) - Per åldersgrupp med poäng och mellantider 
 
  Tävling  UGP 1+2    Utskriftsdatum  28 januari 2017   
  Tävlingsort  Motala    Utskriftstid  09:35   
  Arrangör  Motala SS         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  28 januari 2017         
 
 
Gren 3, 200m Ryggsim Herrar, Finaler 12 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  50m  100m  150m    Tid  Status 
  Förening  Anmtid    Code             











 
Anton Hegmegi  2005    314  36.68  1:16.74  1:56.59    2:35.34   
  Jönköpings Simsällskap  2:35.81                 
                     
Oskar Glawing  2005    199  41.85  1:28.12  2:14.87    3:00.75   
  Finspångs Simklubb  3:08.76                 
                     
Hugo Eriksson  2006    189  43.83  1:31.32  2:18.87    3:03.80   
  Finspångs Simklubb  3:11.34                 
                     
Erik Andersson  2005              DNS   
  Norrköpings Kappsimningsklubb                   
                     
 
Gren 3, 200m Ryggsim Herrar, Finaler 13 år 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  50m  100m  150m    Tid  Status 
  Förening  Anmtid    Code             











 
Emil Kilander  2004    181  42.69  1:29.83  2:18.82    3:06.49   
  Linköpings Allmänna SS  3:39.47                 
                     
Marcus Manninen  2004              DNS   
  Motala Simsällskap                   
                     
 
Gren 3, 200m Ryggsim Herrar, Finaler 14 år 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  50m  100m  150m    Tid  Status 
  Förening  Anmtid    Code             











 
Job Sanders  2003    366  34.82  1:12.30  1:50.54    2:27.60   
  Jönköpings Simsällskap  2:25.48                 
                     
Erik Wallin  2003    338  35.99  1:14.87  1:53.74    2:31.63   
  Linköpings Allmänna SS  2:35.90                 
                     
Elliot Fielder  2003    299  36.91  1:17.07  1:58.21    2:37.94   
  Motala Simsällskap  2:51.12                 
                     
William Barkehed  2003    291  35.95  1:15.43  1:56.89    2:39.36   
  Linköpings Allmänna SS  2:35.49                 
                     
 
Gren 3, 200m Ryggsim Herrar, Finaler 15 år 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  50m  100m  150m    Tid  Status 
  Förening  Anmtid    Code             











 
Emil Kernen  2002    466  32.58  1:07.52  1:42.37    2:16.24   
  Katrineholms Simsällskap  2:12.48                 
                     
Eldin Nukovic  2002    435  33.59  1:09.05  1:44.33    2:19.37   
  Jönköpings Simsällskap  2:17.45                 
                     
Måns Andersson  2002    308  36.50  1:15.78  1:56.87    2:36.29   
  Linköpings Allmänna SS  2:33.69                 
                     
 
Gren 3, 200m Ryggsim Herrar, Finaler 16 år 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  50m  100m  150m    Tid  Status 
  Förening  Anmtid    Code             











 
Oscar Hegmegi  2001    446  32.35  1:07.24  1:42.93    2:18.23   
  Jönköpings Simsällskap  2:17.37                 
                     
 
Gren 3, 200m Ryggsim Herrar, Finaler 17 - 18 år 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  50m  100m  150m    Tid  Status 
  Förening  Anmtid    Code             











 
Mattias Grynning  1999    453  33.06  1:07.33  1:42.82    2:17.53   
  Linköpings Allmänna SS  2:19.99                 
                     
Svante Linnér  2000    338  36.49  1:14.84  1:53.69    2:31.51   
  Motala Simsällskap  2:23.12                 
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.25.10  Utskriftsdatum  28 januari 2017 
Licensierad till: Motala Simsällskap  Utskriftstid  09:35 
 
Resultat Gren 4 (Finaler) - Per åldersgrupp med poäng och mellantider
Resultat Gren 4 (Finaler) - Per åldersgrupp med poäng och mellantider 
 
  Tävling  UGP 1+2    Utskriftsdatum  28 januari 2017   
  Tävlingsort  Motala    Utskriftstid  10:14   
  Arrangör  Motala SS         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  28 januari 2017         
 
 
Gren 4, 100m Frisim Damer, Finaler 12 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  50m        Tid  Status 
  Förening  Anmtid    Code             











 
Alba Arberg  2005    402  33.68        1:08.94   
  Jönköpings Simsällskap  1:12.81                 
                     
Clara Kuggvik  2005    362  33.32        1:11.41   
  Västerviks Simsällskap  1:11.15                 
                     
Leija Johansson Junttila  2006    333  34.45        1:13.41   
  Motala Simsällskap  1:15.19                 
                     
Ylva Andersson  2005    275  36.52        1:18.25   
  Norrköpings Kappsimningsklubb  1:20.24                 
                     
Katarina Pettersson  2005    257  37.09        1:20.04   
  Motala Simsällskap  1:20.40                 
                     
Althaea Süsskind  2007    254  38.72        1:20.34   
  Linköpings Allmänna SS  1:29.16                 
                     
Sofia Wallin  2005    249  38.31        1:20.92   
  Linköpings Allmänna SS  1:24.85                 
                     
Julia Arildsson  2005    243  38.83        1:21.57   
  Linköpings Allmänna SS  1:19.94                 
                     
Greta Sjögren  2007    229  38.04        1:23.11   
  Motala Simsällskap  1:25.48                 
                     
10  Astrid Rosén  2005    223  39.38        1:23.90   
  Motala Simsällskap  1:30.85                 
                     
11  Tilda Sundell  2005    200  41.10        1:26.94   
  Västerviks Simsällskap  1:24.74                 
                     
12  Hanna Manninen  2006    194  42.18        1:27.85   
  Motala Simsällskap  1:39.69                 
                     
13  Henny Paläng  2006    173  41.73        1:31.35   
  Linköpings Allmänna SS  1:35.62                 
                     
14  Edith Nyman  2007    165  42.74        1:32.81   
  Norrköpings Kappsimningsklubb                   
                     
15  Kristel Aziz  2005    162  41.98        1:33.23   
  Linköpings Allmänna SS  1:32.62                 
                     
16  Ella Nordlinder  2006    159  43.86        1:33.83   
  Norrköpings Kappsimningsklubb  1:36.93                 
                     
17  Fanny Ivarsson  2007    155  45.70        1:34.70   
  Linköpings Allmänna SS  1:38.12                 
                     
18  Klara Haraldsson  2005    155  43.96        1:34.71   
  Motala Simsällskap  1:42.40                 
                     
19  Tuva Lovinge  2006    148  46.19        1:36.17   
  Norrköpings Kappsimningsklubb  1:38.77                 
                     
20  Alma Malm  2008    147  44.72        1:36.29   
  Norrköpings Kappsimningsklubb  1:43.34                 
                     
21  Tilda Larsson  2008    144  45.01        1:36.98   
  Linköpings Allmänna SS  1:41.13                 
                     
22  Elsa Björnholm  2006    143  46.43        1:37.27   
  Linköpings Allmänna SS  1:39.63                 
                     
23  Emma Persson  2007    126  47.08        1:41.36   
  Linköpings Allmänna SS  1:51.42                 
                     
24  Alice Westerberg  2007    109  50.16        1:46.57   
  Norrköpings Kappsimningsklubb                   
                     
Emma Werner  2005              DNS   
  Norrköpings Kappsimningsklubb  1:26.40                 
                     
Ronja Flanagan  2006              DNS   
  Norrköpings Kappsimningsklubb  1:22.25                 
                     
Frida Erlandsson  2006              DSQ   
  Linköpings Allmänna SS  1:22.26                 
                     
 
Gren 4, 100m Frisim Damer, Finaler 13 år 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  50m        Tid  Status 
  Förening  Anmtid    Code             











 
Thilde Smedbäck  2004    466  31.25        1:05.65   
  Linköpings Allmänna SS  1:03.62                 
                     
Olivia Gustafsson  2004    460  32.40        1:05.95   
  Linköpings Allmänna SS  1:05.91                 
                     
Jane Elgh  2004    459  31.44        1:05.97   
  Jönköpings Simsällskap  1:05.59                 
                     
Emilia Eriksson  2004    394  33.02        1:09.41   
  Motala Simsällskap  1:11.31                 
                     
Matilda Nilsson  2004    391  33.35        1:09.61   
  Jönköpings Simsällskap  1:09.18                 
                     
Alice Fransson  2004    382  33.07        1:10.15   
  Linköpings Allmänna SS  1:09.36                 
                     
Ida Rudelius  2004    379  33.44        1:10.31   
  Jönköpings Simsällskap  1:09.66                 
                     
Nora Rogö  2004    377  34.82        1:10.43   
  Jönköpings Simsällskap  1:13.12                 
                     
Hanna Persson  2004    374  33.92        1:10.60   
  Linköpings Allmänna SS  1:12.80                 
                     
10  Klara Lundberg  2004    358  34.67        1:11.69   
  Linköpings Allmänna SS  1:15.24                 
                     
11  Maja Arnell  2004    322  35.14        1:14.26   
  Linköpings Allmänna SS  1:18.95                 
                     
12  Maria Miņana Juan  2004    319  35.77        1:14.47   
  Västerviks Simsällskap  1:14.93                 
                     
13  Ellen Lovinge  2004    272  37.49        1:18.49   
  Norrköpings Kappsimningsklubb  1:17.22                 
                     
14  Julia Lindgren  2004    272  36.48        1:18.52   
  Finspångs Simklubb  1:20.71                 
                     
15  Cajsa Hulusjö  2004    264  37.13        1:19.35   
  Jönköpings Simsällskap  1:25.10                 
                     
16  Linnea Karlsson  2004    244  38.38        1:21.45   
  Västerviks Simsällskap  1:26.06                 
                     
17  Anna Vikström  2004    214  39.75        1:25.05   
  Linköpings Allmänna SS                   
                     
18  Frida Liliequist  2004    173  43.43        1:31.23   
  Västerviks Simsällskap  1:26.78                 
                     
19  Lisa Grimvall  2004    148  45.12        1:36.10   
  Västerviks Simsällskap  1:36.31                 
                     
20  Amanda Wärn  2004    145  42.88        1:36.81   
  Finspångs Simklubb  1:38.99                 
                     
 
Gren 4, 100m Frisim Damer, Finaler 14 år 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  50m        Tid  Status 
  Förening  Anmtid    Code             











 
Amanda Weiding  2003    511  30.94        1:03.64   
  Linköpings Allmänna SS  1:04.12                 
                     
Vera Karlsson  2003    505  30.49        1:03.90   
  Linköpings Allmänna SS  1:02.41                 
                     
Wilma Holmertz  2003    474  31.08        1:05.27   
  Linköpings Allmänna SS  1:03.41                 
                     
Tilda Tellfjord  2003    445  32.27        1:06.66   
  Jönköpings Simsällskap  1:05.92                 
                     
Ellen Kampe  2003    387  33.68        1:09.82   
  Mariestads Simsällskap  1:11.18                 
                     
Martina Karlsson  2003    386  33.21        1:09.90   
  Linköpings Allmänna SS  1:07.95                 
                     
Stefanie Petrovic  2003    379  33.78        1:10.33   
  Norrköpings Kappsimningsklubb  1:11.90                 
                     
Felicia Tubbin  2003    375  33.78        1:10.59   
  Jönköpings Simsällskap  1:11.23                 
                     
Hilma Broden  2003    367  33.73        1:11.06   
  Norrköpings Kappsimningsklubb  1:10.47                 
                     
10  Natalie Stjärnås  2003    364  34.55        1:11.25   
  Jönköpings Simsällskap  1:12.75                 
                     
11  Elsa Linné  2003    334  34.38        1:13.34   
  Linköpings Allmänna SS  1:12.46                 
                     
12  Elsa Olsson  2003    312  35.67        1:15.00   
  Mariestads Simsällskap  1:14.40                 
                     
13  Maria Dehgani  2003    308  35.71        1:15.34   
  Linköpings Allmänna SS  1:14.58                 
                     
14  Ella Åkesson  2003    301  35.92        1:15.93   
  Jönköpings Simsällskap  1:17.99                 
                     
15  Felicia Svan  2003    286  37.59        1:17.24   
  Norrköpings Kappsimningsklubb  1:18.38                 
                     
16  Alessandra Bäck  2003    284  37.27        1:17.45   
  Västerviks Simsällskap  1:17.85                 
                     
 
Gren 4, 100m Frisim Damer, Finaler 15 år 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  50m        Tid  Status 
  Förening  Anmtid    Code             











 
Elin Gunnarsson  2002    583  29.52        1:00.92   
  Linköpings Allmänna SS  59.03                 
                     
Nadija Sabic  2002    508  31.25        1:03.78   
  Jönköpings Simsällskap  1:03.98                 
                     
Matilda Eni  2002    493  31.58        1:04.43   
  Mariestads Simsällskap  1:04.04                 
                     
Felicia Järvikari  2002    462  31.97        1:05.82   
  Linköpings Allmänna SS  1:04.36                 
                     
Lena Årebo  2002    456  31.37        1:06.10   
  Linköpings Allmänna SS  1:07.58                 
                     
Emmie Davis  2002    446  32.21        1:06.63   
  Jönköpings Simsällskap  1:05.71                 
                     
Alva Högberg  2002    440  32.39        1:06.91   
  Linköpings Allmänna SS  1:06.08                 
                     
Isadora Rosén  2002    429  31.71        1:07.45   
  Motala Simsällskap  1:05.60                 
                     
Sofia Wallengren  2002    399  33.45        1:09.13   
  Mariestads Simsällskap  1:07.89                 
                     
10  Emma Bengtsson  2002    395  33.04        1:09.36   
  Motala Simsällskap  1:09.59                 
                     
11  Mira Grimvall  2002    327  34.59        1:13.85   
  Västerviks Simsällskap  1:12.64                 
                     
12  Hanna Liliequist  2002    324  34.94        1:14.11   
  Västerviks Simsällskap  1:15.20                 
                     
13  Ida-Lee Fjelstrenius  2002    279  37.08        1:17.89   
  Västerviks Simsällskap  1:18.07                 
                     
14  Ellen Augustini  2002    248  38.37        1:21.02   
  Västerviks Simsällskap  1:26.25                 
                     
 
Gren 4, 100m Frisim Damer, Finaler 16 år 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  50m        Tid  Status 
  Förening  Anmtid    Code             











 
Ebba Olsson  2001    552  29.59        1:02.06   
  Mariestads Simsällskap  1:02.30                 
                     
Sandra Mokhtari  2001    481  31.33        1:04.94   
  Linköpings Allmänna SS  1:04.27                 
                     
Erika Tudegård  2001    481  31.31        1:04.97   
  Linköpings Allmänna SS  1:03.62                 
                     
Mariam Istiphan  2001    436  31.82        1:07.10   
  Jönköpings Simsällskap  1:07.55                 
                     
 
Gren 4, 100m Frisim Damer, Finaler 17 - 18 år 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  50m        Tid  Status 
  Förening  Anmtid    Code             











 
Matilda Savén  2000    565  29.92        1:01.56   
  Linköpings Allmänna SS  1:00.36                 
                     
Andrea Palm  2000    540  30.03        1:02.48   
  Linköpings Allmänna SS  1:03.39                 
                     
Elise Gidlöf  1999    531  30.42        1:02.83   
  Linköpings Allmänna SS  1:02.63                 
                     
Hilda Linné  2000    525  30.19        1:03.08   
  Linköpings Allmänna SS  1:03.91                 
                     
Alice Nordkvist  2000    509  29.67        1:03.74   
  Mariestads Simsällskap  1:03.47                 
                     
Emma Roos  1999    497  30.32        1:04.23   
  Jönköpings Simsällskap  1:01.10                 
                     
Johanna Gunnarsson  1999    474  30.81        1:05.25   
  Linköpings Allmänna SS  1:02.17                 
                     
Ebba Eriksson  2000    367  33.59        1:11.06   
  Norrköpings Kappsimningsklubb  1:09.31                 
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.25.10  Utskriftsdatum  28 januari 2017 
Licensierad till: Motala Simsällskap  Utskriftstid  10:14 
 
Resultat Gren 5 (Finaler) - Per åldersgrupp med poäng och mellantider
Resultat Gren 5 (Finaler) - Per åldersgrupp med poäng och mellantider 
 
  Tävling  UGP 1+2    Utskriftsdatum  28 januari 2017   
  Tävlingsort  Motala    Utskriftstid  10:47   
  Arrangör  Motala SS         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  28 januari 2017         
 
 
Gren 5, 400m Frisim Herrar, Finaler 12 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  100m  200m  300m    Tid  Status 
  Förening  Anmtid    Code             











 
Gustav Fahlström  2005    354  1:12.68  2:30.41  3:46.57    4:59.95   
  Motala Simsällskap  5:06.33                 
                     
Hugo Eriksson  2006    189  1:25.63  3:01.69  4:36.07    6:09.60   
  Finspångs Simklubb  8:01.76                 
                     
William Norén  2006    157  1:34.95  3:18.80  5:02.66    6:33.13   
  Norrköpings Kappsimningsklubb                   
                     
Carl Bönnemark  2006    148  1:31.05  3:15.12  4:59.79    6:41.04   
  Norrköpings Kappsimningsklubb                   
                     
Otto Holmberg  2005    128  1:34.40  3:20.71  5:11.07    7:00.89   
  Norrköpings Kappsimningsklubb                   
                     
 
Gren 5, 400m Frisim Herrar, Finaler 13 år 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  100m  200m  300m    Tid  Status 
  Förening  Anmtid    Code             











 
Gabriel Eriksson  2004    382  1:08.60  2:23.28  3:38.31    4:52.42   
  Jönköpings Simsällskap  4:56.60                 
                     
Gustav Edlund  2004    326  1:11.99  2:31.28  3:51.52    5:08.10   
  Linköpings Allmänna SS  5:01.86                 
                     
Max Grubesic  2004    326  1:13.89  2:33.30  3:51.79    5:08.10   
  Jönköpings Simsällskap  4:56.69                 
                     
Marcus Manninen  2004              DNS   
  Motala Simsällskap  6:38.36                 
                     
 
Gren 5, 400m Frisim Herrar, Finaler 14 år 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  100m  200m  300m    Tid  Status 
  Förening  Anmtid    Code             











 
Job Sanders  2003    483  1:05.47  2:14.42  3:23.29    4:30.49   
  Jönköpings Simsällskap  4:25.03                 
                     
Kevin Grahn  2003    387  1:07.84  2:21.97  3:36.97    4:51.11   
  Katrineholms Simsällskap  4:37.46                 
                     
Erik Wallin  2003    344  1:13.44  2:30.90  3:47.86    5:02.81   
  Linköpings Allmänna SS  5:04.67                 
                     
Oliver Edoff  2003    240  1:15.23  2:41.09  4:04.66    5:41.22   
  Norrköpings Kappsimningsklubb  6:39.22                 
                     
 
Gren 5, 400m Frisim Herrar, Finaler 15 år 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  100m  200m  300m    Tid  Status 
  Förening  Anmtid    Code             











 
Patrik Petkoczi  2002    479  1:06.15  2:15.37  3:24.39    4:31.25   
  Jönköpings Simsällskap  4:33.30                 
                     
Nicola Lundqvist  2002    408  1:06.11  2:18.36  3:33.58    4:46.07   
  Linköpings Allmänna SS  4:40.37                 
                     
Ruben Staaf  2002    400  1:09.82  2:24.56  3:36.84    4:47.92   
  Linköpings Allmänna SS  4:46.50                 
                     
Henrik Eriksson  2002    391  1:05.15  2:19.08  3:35.97    4:50.22   
  Motala Simsällskap  5:55.60                 
                     
Ricky Bergwall  2002    375  1:12.43  2:25.33  3:41.46    4:54.14   
  Jönköpings Simsällskap  5:03.17                 
                     
 
Gren 5, 400m Frisim Herrar, Finaler 16 år 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  100m  200m  300m    Tid  Status 
  Förening  Anmtid    Code             











 
Naevid Kiasat  2001    438  1:05.52  2:15.52  3:27.36    4:39.44   
  Linköpings Allmänna SS  4:25.16                 
                     
Albert Madurel  2001    372  1:07.66  2:23.89  3:40.43    4:55.12   
  Jönköpings Simsällskap  4:52.62                 
                     
Elias Fölling Barck  2001    230  1:15.65  2:41.13  4:09.27    5:46.42   
  Västerviks Simsällskap  5:57.49                 
                     
 
Gren 5, 400m Frisim Herrar, Finaler 17 - 18 år 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  100m  200m  300m    Tid  Status 
  Förening  Anmtid    Code             











 
Sixten Almén  1999    539  1:05.07  2:12.47  3:17.82    4:20.80   
  Linköpings Allmänna SS  4:20.39                 
                     
Mattias Grynning  1999    535  1:05.02  2:11.88  3:17.62    4:21.30   
  Linköpings Allmänna SS  4:19.70                 
                     
Anton Kilander  1999    329  1:13.16  2:30.60  3:49.06    5:07.45   
  Linköpings Allmänna SS  5:09.25                 
                     
Joakim Sühl  2000    247  1:18.01  2:45.33  4:13.68    5:38.07   
  Norrköpings Kappsimningsklubb  5:44.53                 
                     
Gustav Ferlin  2000    213  1:25.15  2:55.69  4:26.88    5:55.28   
  Västerviks Simsällskap  5:42.29                 
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.25.10  Utskriftsdatum  28 januari 2017 
Licensierad till: Motala Simsällskap  Utskriftstid  10:47 
 
Resultat Gren 6 (Finaler) - Per åldersgrupp med poäng och mellantider
Resultat Gren 6 (Finaler) - Per åldersgrupp med poäng och mellantider 
 
  Tävling  UGP 1+2    Utskriftsdatum  28 januari 2017   
  Tävlingsort  Motala    Utskriftstid  11:18   
  Arrangör  Motala SS         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  28 januari 2017         
 
 
Gren 6, 1500m Frisim Damer, Finaler 13 år 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  100m  200m  300m  400m  Tid  Status 
  Förening  Anmtid    Code  500m  600m  700m  800m     
          900m  1000m  1100m  1200m     
          1300m  1400m         











 
Ebba Bladh Hazard  2004    486  1:14.71  2:33.68  3:52.78  5:12.00  19:29.58   
  Norrköpings Kappsimningsklubb  21:37.52      6:31.23  7:50.22  9:08.99  10:28.17     
          11:46.67  13:05.29  14:23.52  15:40.94     
          16:57.63  18:14.84         
                     
 
Gren 6, 1500m Frisim Damer, Finaler 14 år 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  100m  200m  300m  400m  Tid  Status 
  Förening  Anmtid    Code  500m  600m  700m  800m     
          900m  1000m  1100m  1200m     
          1300m  1400m         











 
Natalie Stjärnås  2003    371  1:20.29  2:47.66  4:16.07  5:43.73  21:19.09   
  Jönköpings Simsällskap  21:28.33      7:10.75  8:35.48  10:00.80  11:27.75     
          12:54.03  14:19.77  15:45.36  17:10.67     
          18:34.45  19:57.39         
                     
 
Gren 6, 1500m Frisim Damer, Finaler 16 år 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  100m  200m  300m  400m  Tid  Status 
  Förening  Anmtid    Code  500m  600m  700m  800m     
          900m  1000m  1100m  1200m     
          1300m  1400m         











 
Matilda Brink  2001    472  1:10.63  2:27.36  3:44.63  5:01.99  19:41.06   
  Jönköpings Simsällskap  19:06.02      6:19.87  7:38.34  8:57.60  10:16.69     
          11:36.27  12:56.37  14:16.95  15:38.42     
          16:58.79  18:20.03         
                     
 
Gren 6, 1500m Frisim Damer, Finaler 17 - 18 år 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  100m  200m  300m  400m  Tid  Status 
  Förening  Anmtid    Code  500m  600m  700m  800m     
          900m  1000m  1100m  1200m     
          1300m  1400m         











 
Andrea Palm  2000    603  1:08.30  2:21.69  3:35.07  4:47.66  18:08.32   
  Linköpings Allmänna SS  18:06.90      6:01.28  7:13.85  8:26.79  9:40.17     
          10:52.83  12:05.73  13:18.26  14:31.01     
          15:44.40  16:57.13         
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.25.10  Utskriftsdatum  28 januari 2017 
Licensierad till: Motala Simsällskap  Utskriftstid  11:18 
 
Resultat Gren 7 (Finaler) - Per åldersgrupp med poäng och mellantider
Resultat Gren 7 (Finaler) - Per åldersgrupp med poäng och mellantider 
 
  Tävling  UGP 1+2    Utskriftsdatum  28 januari 2017   
  Tävlingsort  Motala    Utskriftstid  14:42   
  Arrangör  Motala SS         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  28 januari 2017         
 
 
Gren 7, 100m Fjärilsim Herrar, Finaler 12 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  50m        Tid  Status 
  Förening  Anmtid    Code             











 
Gustav Fahlström  2005    203  37.32        1:22.38   
  Motala Simsällskap  1:28.37                 
                     
Oskar Glawing  2005    141  43.71        1:32.89   
  Finspångs Simklubb                   
                     
 
Gren 7, 100m Fjärilsim Herrar, Finaler 13 år 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  50m        Tid  Status 
  Förening  Anmtid    Code             











 
Gabriel Eriksson  2004    341  31.94        1:09.30   
  Jönköpings Simsällskap  1:09.36                 
                     
David Axelsson  2004    266  34.89        1:15.28   
  Linköpings Allmänna SS  1:14.87                 
                     
Lukas Lundberg  2004    210  37.55        1:21.41   
  Motala Simsällskap  1:21.34                 
                     
Max Grubesic  2004    129  43.72        1:35.65   
  Jönköpings Simsällskap  1:27.24                 
                     
Marcus Manninen  2004    113  45.10        1:40.19   
  Motala Simsällskap  1:49.03                 
                     
 
Gren 7, 100m Fjärilsim Herrar, Finaler 14 år 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  50m        Tid  Status 
  Förening  Anmtid    Code             











 
Job Sanders  2003    397  30.89        1:05.86   
  Jönköpings Simsällskap  1:11.59                 
                     
Kevin Grahn  2003    311  33.71        1:11.45   
  Katrineholms Simsällskap  1:09.53                 
                     
Oliver Edoff  2003    251  34.80        1:16.73   
  Norrköpings Kappsimningsklubb  1:22.56                 
                     
Erik Wallin  2003    226  37.10        1:19.49   
  Linköpings Allmänna SS  1:17.65                 
                     
Erik Aldrin  2003    192  37.00        1:23.96   
  Katrineholms Simsällskap  1:25.15                 
                     
Olle Almén  2003    191  38.29        1:23.98   
  Linköpings Allmänna SS  1:19.24                 
                     
William Barkehed  2003    187  38.12        1:24.61   
  Linköpings Allmänna SS  1:23.04                 
                     
 
Gren 7, 100m Fjärilsim Herrar, Finaler 15 år 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  50m        Tid  Status 
  Förening  Anmtid    Code             











 
Eldin Nukovic  2002    393  30.87        1:06.10   
  Jönköpings Simsällskap  1:04.20                 
                     
Emil Kernen  2002    375  31.34        1:07.13   
  Katrineholms Simsällskap  1:05.90                 
                     
Ricky Bergwall  2002    372  31.56        1:07.33   
  Jönköpings Simsällskap  1:08.18                 
                     
Henrik Eriksson  2002    361  31.46        1:07.97   
  Motala Simsällskap  1:07.87                 
                     
Sebastian Nilsson  2002    348  32.95        1:08.81   
  Linköpings Allmänna SS  1:07.10                 
                     
Ruben Staaf  2002    316  32.96        1:11.05   
  Linköpings Allmänna SS  1:11.19                 
                     
Nicola Lundqvist  2002    292  31.71        1:12.95   
  Linköpings Allmänna SS  1:07.62                 
                     
Måns Andersson  2002    249  34.80        1:16.97   
  Linköpings Allmänna SS  1:19.90                 
                     
Anders Malmberg  2002    222  36.11        1:19.94   
  Katrineholms Simsällskap  1:15.27                 
                     
 
Gren 7, 100m Fjärilsim Herrar, Finaler 16 år 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  50m        Tid  Status 
  Förening  Anmtid    Code             











 
Oscar Hegmegi  2001    442  28.98        1:03.58   
  Jönköpings Simsällskap  1:02.26                 
                     
John Aldrin  2001    365  30.66        1:07.74   
  Katrineholms Simsällskap  1:04.48                 
                     
Naevid Kiasat  2001    341  31.83        1:09.32   
  Linköpings Allmänna SS  1:06.95                 
                     
Albert Madurel  2001    305  32.90        1:11.94   
  Jönköpings Simsällskap  1:09.16                 
                     
Elias Fölling Barck  2001    245  35.06        1:17.37   
  Västerviks Simsällskap  1:17.63                 
                     
 
Gren 7, 100m Fjärilsim Herrar, Finaler 17 - 18 år 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  50m        Tid  Status 
  Förening  Anmtid    Code             











 
Mattias Grynning  1999    569  27.07        58.44   
  Linköpings Allmänna SS  57.69                 
                     
Sixten Almén  1999    467  29.37        1:02.42   
  Linköpings Allmänna SS  1:01.39                 
                     
Filip Egelrud  2000    443  29.32        1:03.50   
  Jönköpings Simsällskap  1:02.36                 
                     
Albin Staaf  2000    376  30.89        1:07.07   
  Linköpings Allmänna SS  1:06.14                 
                     
Anton Kilander  1999    289  33.30        1:13.20   
  Linköpings Allmänna SS  1:10.89                 
                     
Joakim Sühl  2000    204  36.87        1:22.18   
  Norrköpings Kappsimningsklubb  1:19.47                 
                     
Johannes Näslund  1999    119  42.25        1:38.45   
  Norrköpings Kappsimningsklubb                   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.25.10  Utskriftsdatum  28 januari 2017 
Licensierad till: Motala Simsällskap  Utskriftstid  14:42 
 
Resultat Gren 8 (Finaler) - Per åldersgrupp med poäng och mellantider
Resultat Gren 8 (Finaler) - Per åldersgrupp med poäng och mellantider 
 
  Tävling  UGP 1+2    Utskriftsdatum  28 januari 2017   
  Tävlingsort  Motala    Utskriftstid  15:10   
  Arrangör  Motala SS         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  28 januari 2017         
 
 
Gren 8, 100m Ryggsim Damer, Finaler 12 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  50m        Tid  Status 
  Förening  Anmtid    Code             











 
Leija Johansson Junttila  2006    317  39.78        1:20.69   
  Motala Simsällskap  1:23.57                 
                     
Alba Arberg  2005    301  38.88        1:22.03   
  Jönköpings Simsällskap  1:22.55                 
                     
Julia Arildsson  2005    285  41.32        1:23.58   
  Linköpings Allmänna SS  1:25.52                 
                     
Althaea Süsskind  2007    233  42.71        1:29.34   
  Linköpings Allmänna SS  1:36.23                 
                     
Frida Erlandsson  2006    233  44.62        1:29.36   
  Linköpings Allmänna SS  1:37.70                 
                     
Tilda Sundell  2005    232  43.74        1:29.54   
  Västerviks Simsällskap  1:29.76                 
                     
Ylva Andersson  2005    200  45.39        1:34.09   
  Norrköpings Kappsimningsklubb  1:34.55                 
                     
Astrid Rosén  2005    196  46.48        1:34.64   
  Motala Simsällskap  1:39.95                 
                     
Sofia Wallin  2005    188  47.97        1:35.95   
  Linköpings Allmänna SS  1:38.70                 
                     
10  Henny Paläng  2006    185  46.56        1:36.42   
  Linköpings Allmänna SS  1:44.02                 
                     
11  Edith Nyman  2007    180  47.23        1:37.44   
  Norrköpings Kappsimningsklubb                   
                     
12  Stella Åqvist  2005    174  48.71        1:38.51   
  Linköpings Allmänna SS  1:47.48                 
                     
13  Hanna Manninen  2006    167  48.47        1:39.76   
  Motala Simsällskap  1:52.32                 
                     
14  Alma Malm  2008    154  51.54        1:42.61   
  Norrköpings Kappsimningsklubb                   
                     
15  Katarina Pettersson  2005    153  49.57        1:42.79   
  Motala Simsällskap  1:42.48                 
                     
16  Tuva Lovinge  2006    138  52.44        1:46.40   
  Norrköpings Kappsimningsklubb                   
                     
17  Ella Nordlinder  2006    136  52.48        1:46.76   
  Norrköpings Kappsimningsklubb                   
                     
18  Fanny Ivarsson  2007    131  52.87        1:48.09   
  Linköpings Allmänna SS  1:54.25                 
                     
19  Kristel Aziz  2005    131  51.87        1:48.17   
  Linköpings Allmänna SS  1:48.94                 
                     
20  Emma Persson  2007    108  55.04        1:55.27   
  Linköpings Allmänna SS  2:01.33                 
                     
21  Elsa Björnholm  2006    107  56.30        1:55.73   
  Linköpings Allmänna SS  2:07.79                 
                     
Klara Haraldsson  2005              DSQ   
  Motala Simsällskap  1:57.31                 
                     
Tilda Larsson  2008              DSQ   
  Linköpings Allmänna SS  1:54.69                 
                     
 
Gren 8, 100m Ryggsim Damer, Finaler 13 år 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  50m        Tid  Status 
  Förening  Anmtid    Code             











 
Thilde Smedbäck  2004    514  33.45        1:08.66   
  Linköpings Allmänna SS  1:06.45                 
                     
Jane Elgh  2004    414  35.74        1:13.83   
  Jönköpings Simsällskap  1:12.98                 
                     
Matilda Nilsson  2004    399  36.67        1:14.74   
  Jönköpings Simsällskap  1:13.88                 
                     
Alice Fransson  2004    359  37.82        1:17.36   
  Linköpings Allmänna SS  1:16.44                 
                     
Olivia Gustafsson  2004    355  38.63        1:17.71   
  Linköpings Allmänna SS  1:19.57                 
                     
Emilia Eriksson  2004    317  39.15        1:20.65   
  Motala Simsällskap  1:20.74                 
                     
Ida Rudelius  2004    300  39.71        1:22.14   
  Jönköpings Simsällskap  1:24.93                 
                     
Hanna Persson  2004    275  41.89        1:24.58   
  Linköpings Allmänna SS  1:25.66                 
                     
Maria Miņana Juan  2004    266  43.36        1:25.56   
  Västerviks Simsällskap  1:28.50                 
                     
10  Maja Arnell  2004    256  42.20        1:26.60   
  Linköpings Allmänna SS  1:29.35                 
                     
11  Ellen Lovinge  2004    252  42.98        1:27.03   
  Norrköpings Kappsimningsklubb  1:27.14                 
                     
12  Klara Lundberg  2004    227  43.45        1:30.09   
  Linköpings Allmänna SS  1:33.75                 
                     
13  Linnea Karlsson  2004    213  44.03        1:32.02   
  Västerviks Simsällskap  1:44.31                 
                     
14  Cajsa Hulusjö  2004    199  45.52        1:34.20   
  Jönköpings Simsällskap  1:34.92                 
                     
15  Frida Liliequist  2004    167  48.95        1:39.75   
  Västerviks Simsällskap  1:42.98                 
                     
16  Anna Vikström  2004    152  49.44        1:42.98   
  Linköpings Allmänna SS                   
                     
17  Lisa Grimvall  2004    149  51.19        1:43.79   
  Västerviks Simsällskap  1:42.89                 
                     
18  Amanda Wärn  2004    126  53.17        1:49.75   
  Finspångs Simklubb  1:57.52                 
                     
 
Gren 8, 100m Ryggsim Damer, Finaler 14 år 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  50m        Tid  Status 
  Förening  Anmtid    Code             











 
Vera Karlsson  2003    559  31.71        1:06.78   
  Linköpings Allmänna SS  1:04.23                 
                     
Wilma Holmertz  2003    443  34.43        1:12.15   
  Linköpings Allmänna SS  1:11.46                 
                     
Amanda Weiding  2003    413  35.62        1:13.89   
  Linköpings Allmänna SS  1:15.85                 
                     
Tilda Tellfjord  2003    368  37.71        1:16.76   
  Jönköpings Simsällskap  1:19.00                 
                     
Martina Karlsson  2003    309  38.88        1:21.34   
  Linköpings Allmänna SS  1:18.34                 
                     
Hilma Broden  2003    307  39.53        1:21.49   
  Norrköpings Kappsimningsklubb  1:20.10                 
                     
Natalie Stjärnås  2003    286  41.33        1:23.49   
  Jönköpings Simsällskap  1:23.00                 
                     
Ella Åkesson  2003    274  40.34        1:24.67   
  Jönköpings Simsällskap  1:30.59                 
                     
Elsa Linné  2003    259  40.68        1:26.26   
  Linköpings Allmänna SS  1:25.09                 
                     
10  Ellen Kampe  2003    255  41.39        1:26.68   
  Mariestads Simsällskap  1:23.00                 
                     
11  Alessandra Bäck  2003    233  43.79        1:29.33   
  Västerviks Simsällskap  1:30.21                 
                     
12  Felicia Svan  2003    216  44.96        1:31.64   
  Norrköpings Kappsimningsklubb  1:31.52                 
                     
Elin Nylander  2003              DSQ   
  Norrköpings Kappsimningsklubb  1:27.24                 
                     
Elsa Olsson  2003              DSQ   
  Mariestads Simsällskap  1:33.98                 
                     
 
Gren 8, 100m Ryggsim Damer, Finaler 15 år 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  50m        Tid  Status 
  Förening  Anmtid    Code             











 
Nadija Sabic  2002    477  34.44        1:10.43   
  Jönköpings Simsällskap  1:12.18                 
                     
Lena Årebo  2002    417  35.06        1:13.65   
  Linköpings Allmänna SS  1:12.89                 
                     
Matilda Eni  2002    386  36.92        1:15.52   
  Mariestads Simsällskap  1:15.02                 
                     
Elin Gunnarsson  2002    337  38.32        1:19.05   
  Linköpings Allmänna SS  1:15.27                 
                     
Sofia Wallengren  2002    324  38.75        1:20.04   
  Mariestads Simsällskap  1:22.02                 
                     
Mira Grimvall  2002    316  39.01        1:20.78   
  Västerviks Simsällskap  1:21.29                 
                     
Isadora Rosén  2002    299  39.13        1:22.22   
  Motala Simsällskap  1:19.01                 
                     
Hilda Melin  2002    291  39.88        1:22.97   
  Mariestads Simsällskap  1:24.57                 
                     
Ida-Lee Fjelstrenius  2002    225  43.24        1:30.46   
  Västerviks Simsällskap  1:36.75                 
                     
10  Hanna Liliequist  2002    224  44.09        1:30.50   
  Västerviks Simsällskap  1:31.71                 
                     
 
Gren 8, 100m Ryggsim Damer, Finaler 16 år 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  50m        Tid  Status 
  Förening  Anmtid    Code             











 
Ebba Olsson  2001    483  33.96        1:10.10   
  Mariestads Simsällskap  1:10.00                 
                     
Mariam Istiphan  2001    457  34.81        1:11.41   
  Jönköpings Simsällskap  1:12.91                 
                     
Matilda Brink  2001    377  37.20        1:16.13   
  Jönköpings Simsällskap  1:15.99                 
                     
Sandra Mokhtari  2001    373  37.36        1:16.44   
  Linköpings Allmänna SS  1:15.38                 
                     
 
Gren 8, 100m Ryggsim Damer, Finaler 17 - 18 år 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  50m        Tid  Status 
  Förening  Anmtid    Code             











 
Hilda Linné  2000    492  33.18        1:09.67   
  Linköpings Allmänna SS  1:09.87                 
                     
Matilda Savén  2000    455  35.96        1:11.53   
  Linköpings Allmänna SS  1:12.96                 
                     
Andrea Palm  2000    411  35.96        1:13.96   
  Linköpings Allmänna SS  1:15.32                 
                     
Johanna Gunnarsson  1999    383  36.72        1:15.75   
  Linköpings Allmänna SS  1:13.84                 
                     
Alice Nordkvist  2000    361  37.45        1:17.22   
  Mariestads Simsällskap  1:17.90                 
                     
Ebba Eriksson  2000    311  40.43        1:21.19   
  Norrköpings Kappsimningsklubb  1:19.69                 
                     
Emelie Hejdeström  2000    294  40.84        1:22.72   
  Finspångs Simklubb  1:25.39                 
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.25.10  Utskriftsdatum  28 januari 2017 
Licensierad till: Motala Simsällskap  Utskriftstid  15:10 
 
Resultat Gren 9 (Finaler) - Per åldersgrupp med poäng och mellantider
Resultat Gren 9 (Finaler) - Per åldersgrupp med poäng och mellantider 
 
  Tävling  UGP 1+2    Utskriftsdatum  28 januari 2017   
  Tävlingsort  Motala    Utskriftstid  15:24   
  Arrangör  Motala SS         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  28 januari 2017         
 
 
Gren 9, 400m Medley Herrar, Finaler 12 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  100m  200m  300m    Tid  Status 
  Förening  Anmtid    Code             











 
Gustav Fahlström  2005    316  1:25.09  2:51.61  4:30.82    5:45.67   
  Motala Simsällskap                   
                     
 
Gren 9, 400m Medley Herrar, Finaler 13 år 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  100m  200m  300m    Tid  Status 
  Förening  Anmtid    Code             











 
Gustav Edlund  2004    366  1:21.37  2:46.54  4:15.39    5:29.16   
  Linköpings Allmänna SS  6:04.56                 
                     
Lukas Lundberg  2004    305  1:25.22  2:53.06  4:31.98    5:49.83   
  Motala Simsällskap  6:24.51                 
                     
 
Gren 9, 400m Medley Herrar, Finaler 14 år 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  100m  200m  300m    Tid  Status 
  Förening  Anmtid    Code             











 
Job Sanders  2003    441  1:14.45  2:34.21  4:00.23    5:09.29   
  Jönköpings Simsällskap                   
                     
Elliot Fielder  2003    441  1:11.45  2:33.84  3:58.31    5:09.30   
  Motala Simsällskap  5:21.88                 
                     
 
Gren 9, 400m Medley Herrar, Finaler 15 år 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  100m  200m  300m    Tid  Status 
  Förening  Anmtid    Code             











 
Patrik Petkoczi  2002    366  1:25.32  2:49.37  4:20.40    5:29.07   
  Jönköpings Simsällskap  5:24.50                 
                     
Ricky Bergwall  2002    324  1:14.95  2:45.35  4:24.73    5:42.75   
  Jönköpings Simsällskap  5:38.72                 
                     
 
Gren 9, 400m Medley Herrar, Finaler 17 - 18 år 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  100m  200m  300m    Tid  Status 
  Förening  Anmtid    Code             











 
Mattias Grynning  1999    535  1:05.15  2:20.88  3:43.79    4:49.98   
  Linköpings Allmänna SS  4:40.38                 
                     
Svante Linnér  2000    440  1:13.28  2:32.51  4:01.24    5:09.52   
  Motala Simsällskap  5:16.63                 
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.25.10  Utskriftsdatum  28 januari 2017 
Licensierad till: Motala Simsällskap  Utskriftstid  15:24 
 
Resultat Gren 10 (Finaler) - Per åldersgrupp med poäng och mellantider
Resultat Gren 10 (Finaler) - Per åldersgrupp med poäng och mellantider 
 
  Tävling  UGP 1+2    Utskriftsdatum  28 januari 2017   
  Tävlingsort  Motala    Utskriftstid  16:17   
  Arrangör  Motala SS         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  28 januari 2017         
 
 
Gren 10, 200m Medley Damer, Finaler 12 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  50m  100m  150m    Tid  Status 
  Förening  Anmtid    Code             











 
Alba Arberg  2005    363  37.32  1:24.33  2:11.71    2:50.78   
  Jönköpings Simsällskap  2:53.49                 
                     
Leija Johansson Junttila  2006    322  36.92  1:21.29  2:16.66    2:57.63   
  Motala Simsällskap  3:05.78                 
                     
Clara Kuggvik  2005    276  38.31  1:28.32  2:24.54    3:07.05   
  Västerviks Simsällskap  3:05.96                 
                     
Tilda Sundell  2005    245  45.25  1:35.00  2:29.35    3:14.67   
  Västerviks Simsällskap  3:16.61                 
                     
Julia Arildsson  2005    244  45.69  1:34.13  2:30.58    3:14.78   
  Linköpings Allmänna SS  3:17.83                 
                     
Frida Erlandsson  2006    234  41.56  1:33.88  2:33.53    3:17.62   
  Linköpings Allmänna SS  3:31.09                 
                     
Ylva Andersson  2005    217  43.87  1:37.17  2:38.56    3:22.52   
  Norrköpings Kappsimningsklubb  3:27.82                 
                     
Althaea Süsskind  2007    202  43.51  1:36.01  2:41.23    3:27.62   
  Linköpings Allmänna SS  3:37.59                 
                     
Katarina Pettersson  2005    198  44.92  1:41.37  2:42.40    3:28.94   
  Motala Simsällskap  3:54.35                 
                     
10  Astrid Rosén  2005    193  49.35  1:39.95  2:43.69    3:30.75   
  Motala Simsällskap  3:57.85                 
                     
11  Stella Åqvist  2005    189  46.68  1:44.34  2:44.84    3:32.24   
  Linköpings Allmänna SS  3:54.47                 
                     
12  Henny Paläng  2006    172  49.41  1:45.12  2:49.20    3:38.73   
  Linköpings Allmänna SS  3:51.08                 
                     
13  Emma Persson  2007    125  1:01.57  2:06.32  3:11.34    4:03.66   
  Linköpings Allmänna SS                   
                     
14  Kristel Aziz  2005    120  51.19  1:54.55  3:11.56    4:06.65   
  Linköpings Allmänna SS                   
                     
Klara Haraldsson  2005              DNS   
  Motala Simsällskap                   
                     
Elsa Björnholm  2006              DSQ   
  Linköpings Allmänna SS                   
                     
Fanny Ivarsson  2007              DSQ   
  Linköpings Allmänna SS                   
                     
Sofia Wallin  2005              DSQ   
  Linköpings Allmänna SS  3:28.07                 
                     
Tilda Larsson  2008              DSQ   
  Linköpings Allmänna SS                   
                     
 
Gren 10, 200m Medley Damer, Finaler 13 år 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  50m  100m  150m    Tid  Status 
  Förening  Anmtid    Code             











 
Thilde Smedbäck  2004    483  33.42  1:12.62  1:58.58    2:35.30   
  Linköpings Allmänna SS  2:37.42                 
                     
Matilda Nilsson  2004    400  35.40  1:17.46  2:07.74    2:45.37   
  Jönköpings Simsällskap  2:45.17                 
                     
Olivia Gustafsson  2004    370  38.99  1:22.74  2:11.26    2:49.70   
  Linköpings Allmänna SS  2:45.74                 
                     
Ida Rudelius  2004    368  36.88  1:21.16  2:11.27    2:49.95   
  Jönköpings Simsällskap  2:48.68                 
                     
Nora Rogö  2004    351  40.11  1:24.50  2:13.28    2:52.66   
  Jönköpings Simsällskap  2:57.20                 
                     
Alice Fransson  2004    317  40.31  1:24.44  2:18.06    2:58.66   
  Linköpings Allmänna SS  2:52.95                 
                     
Maria Miņana Juan  2004    306  42.56  1:28.16  2:21.12    3:00.68   
  Västerviks Simsällskap  2:57.97                 
                     
Emilia Eriksson  2004    303  38.68  1:25.27  2:19.76    3:01.38   
  Motala Simsällskap  2:56.41                 
                     
Klara Lundberg  2004    279  42.71  1:35.85  2:26.40    3:06.41   
  Linköpings Allmänna SS  3:09.30                 
                     
10  Maja Arnell  2004    267  42.95  1:30.79  2:26.06    3:09.07   
  Linköpings Allmänna SS  3:14.27                 
                     
11  Linnea Karlsson  2004    242  43.86  1:33.97  2:30.15    3:15.37   
  Västerviks Simsällskap  3:24.92                 
                     
12  Julia Lindgren  2004    242  42.24  1:35.86  2:30.54    3:15.42   
  Finspångs Simklubb                   
                     
13  Anna Vikström  2004    154  50.82  1:47.03  2:57.79    3:47.10   
  Linköpings Allmänna SS                   
                     
Jane Elgh  2004              DNS   
  Jönköpings Simsällskap  2:57.80                 
                     
Cajsa Hulusjö  2004              DSQ   
  Jönköpings Simsällskap  3:17.22                 
                     
 
Gren 10, 200m Medley Damer, Finaler 14 år 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  50m  100m  150m    Tid  Status 
  Förening  Anmtid    Code             











 
Vera Karlsson  2003    528  33.02  1:10.66  1:55.52    2:30.68   
  Linköpings Allmänna SS  2:28.59                 
                     
Tilda Tellfjord  2003    405  34.28  1:17.72  2:07.55    2:44.58   
  Jönköpings Simsällskap  2:44.77                 
                     
Amanda Weiding  2003    399  35.65  1:20.06  2:07.23    2:45.44   
  Linköpings Allmänna SS  2:43.33                 
                     
Felicia Tubbin  2003    344  36.43  1:23.98  2:12.35    2:53.76   
  Jönköpings Simsällskap  2:50.63                 
                     
Natalie Stjärnås  2003    324  38.14  1:24.53  2:16.08    2:57.32   
  Jönköpings Simsällskap  2:56.69                 
                     
Elsa Linné  2003    314  40.73  1:27.60  2:19.64    2:59.16   
  Linköpings Allmänna SS  3:00.28                 
                     
Ella Åkesson  2003    276  40.10  1:29.21  2:24.89    3:06.99   
  Jönköpings Simsällskap  3:12.82                 
                     
Felicia Svan  2003    260  42.43  1:34.37  2:26.45    3:10.70   
  Norrköpings Kappsimningsklubb  3:21.04                 
                     
Elin Nylander  2003    249  42.96  1:29.05  2:28.85    3:13.56   
  Norrköpings Kappsimningsklubb  3:09.22                 
                     
Tilda Carlsson  2003              DNS   
  Motala Simsällskap  2:42.69                 
                     
 
Gren 10, 200m Medley Damer, Finaler 15 år 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  50m  100m  150m    Tid  Status 
  Förening  Anmtid    Code             











 
Felicia Järvikari  2002    532  32.82  1:11.46  1:55.14    2:30.30   
  Linköpings Allmänna SS  2:31.06                 
                     
Nadija Sabic  2002    503  32.67  1:11.88  1:57.48    2:33.13   
  Jönköpings Simsällskap  2:30.67                 
                     
Emmie Davis  2002    435  34.42  1:14.79  2:02.45    2:40.74   
  Jönköpings Simsällskap  2:38.45                 
                     
Alva Högberg  2002    434  35.07  1:17.97  2:03.00    2:40.92   
  Linköpings Allmänna SS  2:39.68                 
                     
Lena Årebo  2002    429  34.21  1:17.85  2:03.64    2:41.46   
  Linköpings Allmänna SS  2:36.41                 
                     
Elin Gunnarsson  2002    403  33.86  1:19.39  2:08.58    2:44.85   
  Linköpings Allmänna SS  2:44.11                 
                     
Emma Bengtsson  2002    295  38.95  1:25.72  2:23.07    3:02.92   
  Motala Simsällskap  3:04.60                 
                     
Ellen Augustini  2002    277  40.07  1:28.69  2:20.94    3:06.79   
  Västerviks Simsällskap  3:14.07                 
                     
Ida-Lee Fjelstrenius  2002    264  37.79  1:29.20  2:24.25    3:09.86   
  Västerviks Simsällskap  3:13.17                 
                     
Hanna Liliequist  2002              DNS   
  Västerviks Simsällskap  3:29.92                 
                     
 
Gren 10, 200m Medley Damer, Finaler 16 år 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  50m  100m  150m    Tid  Status 
  Förening  Anmtid    Code             











 
Erika Tudegård  2001    446  33.83  1:17.87  2:01.75    2:39.42   
  Linköpings Allmänna SS  2:38.23                 
                     
Mariam Istiphan  2001    392  36.73  1:15.82  2:07.71    2:46.48   
  Jönköpings Simsällskap  2:48.29                 
                     
 
Gren 10, 200m Medley Damer, Finaler 17 - 18 år 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  50m  100m  150m    Tid  Status 
  Förening  Anmtid    Code             











 
Elise Gidlöf  1999    483  32.37  1:13.52  1:57.77    2:35.23   
  Linköpings Allmänna SS  2:34.53                 
                     
Matilda Savén  2000    467  33.28  1:14.00  2:02.90    2:37.01   
  Linköpings Allmänna SS  2:36.74                 
                     
Hilda Linné  2000    432  33.81  1:14.46  2:04.53    2:41.18   
  Linköpings Allmänna SS  2:40.31                 
                     
Emma Roos  1999    426  32.78  1:14.63  2:04.23    2:41.94   
  Jönköpings Simsällskap  2:33.48                 
                     
Andrea Palm  2000    424  34.51  1:17.46  2:04.49    2:42.19   
  Linköpings Allmänna SS  2:41.91                 
                     
Alice Nordkvist  2000    415  35.35  1:17.41  2:05.75    2:43.33   
  Mariestads Simsällskap  2:45.48                 
                     
Emelie Hejdeström  2000    328  38.53  1:23.44  2:16.70    2:56.55   
  Finspångs Simklubb  2:57.29                 
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.25.10  Utskriftsdatum  28 januari 2017 
Licensierad till: Motala Simsällskap  Utskriftstid  16:17 
 
Resultat Gren 11 (Finaler) - Per åldersgrupp med poäng och mellantider
Resultat Gren 11 (Finaler) - Per åldersgrupp med poäng och mellantider 
 
  Tävling  UGP 1+2    Utskriftsdatum  28 januari 2017   
  Tävlingsort  Motala    Utskriftstid  16:34   
  Arrangör  Motala SS         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  28 januari 2017         
 
 
Gren 11, 100m Bröstsim Herrar, Finaler 12 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  50m        Tid  Status 
  Förening  Anmtid    Code             











 
Anton Hegmegi  2005    306  39.12        1:22.48   
  Jönköpings Simsällskap  1:22.09                 
                     
Oskar Glawing  2005    194  44.87        1:35.91   
  Finspångs Simklubb  1:32.43                 
                     
William Norén  2006    148  48.97        1:44.95   
  Norrköpings Kappsimningsklubb                   
                     
Hugo Eriksson  2006    143  51.40        1:46.28   
  Finspångs Simklubb  1:53.28                 
                     
Otto Svensson  2005    142  50.52        1:46.52   
  Motala Simsällskap  1:52.06                 
                     
Erik Andersson  2005    124  51.47        1:51.29   
  Norrköpings Kappsimningsklubb  2:04.08                 
                     
Arthur Forsfält  2008    122  53.39        1:51.97   
  Motala Simsällskap  2:03.60                 
                     
Carl Bönnemark  2006    98  56.30        2:00.47   
  Norrköpings Kappsimningsklubb                   
                     
Otto Holmberg  2005              DSQ   
  Norrköpings Kappsimningsklubb                   
                     
 
Gren 11, 100m Bröstsim Herrar, Finaler 13 år 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  50m        Tid  Status 
  Förening  Anmtid    Code             











 
Gustav Edlund  2004    364  37.26        1:17.86   
  Linköpings Allmänna SS  1:15.77                 
                     
David Axelsson  2004    313  38.25        1:21.86   
  Linköpings Allmänna SS  1:22.07                 
                     
Olle Pettersson  2004    297  39.73        1:23.29   
  Katrineholms Simsällskap  1:24.82                 
                     
Max Grubesic  2004    259  41.26        1:27.17   
  Jönköpings Simsällskap  1:25.34                 
                     
Lukas Lundberg  2004    259  41.24        1:27.19   
  Motala Simsällskap  1:26.53                 
                     
Emil Kilander  2004    193  44.93        1:36.16   
  Linköpings Allmänna SS  1:38.32                 
                     
Fredrik Holmberg  2004    171  45.77        1:40.07   
  Norrköpings Kappsimningsklubb  1:42.77                 
                     
Marcus Manninen  2004    141  49.71        1:46.62   
  Motala Simsällskap  1:48.23                 
                     
Gabriel Eriksson  2004              DSQ   
  Jönköpings Simsällskap  1:25.95                 
                     
 
Gren 11, 100m Bröstsim Herrar, Finaler 14 år 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  50m        Tid  Status 
  Förening  Anmtid    Code             











 
Elliot Fielder  2003    438  34.88        1:13.17   
  Motala Simsällskap  1:11.80                 
                     
Job Sanders  2003    425  35.44        1:13.96   
  Jönköpings Simsällskap  1:11.44                 
                     
Erik Wallin  2003    319  38.30        1:21.31   
  Linköpings Allmänna SS  1:21.51                 
                     
Dominik Stefanovic  2003    261  40.30        1:26.91   
  Finspångs Simklubb  1:28.85                 
                     
Oliver Edoff  2003    242  42.45        1:29.23   
  Norrköpings Kappsimningsklubb  1:33.59                 
                     
William Barkehed  2003    239  42.82        1:29.59   
  Linköpings Allmänna SS  1:30.36                 
                     
Olle Almén  2003    174  46.05        1:39.59   
  Linköpings Allmänna SS  1:35.55                 
                     
 
Gren 11, 100m Bröstsim Herrar, Finaler 15 år 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  50m        Tid  Status 
  Förening  Anmtid    Code             











 
Nicola Lundqvist  2002    430  34.38        1:13.63   
  Linköpings Allmänna SS  1:13.04                 
                     
Ruben Staaf  2002    412  35.57        1:14.71   
  Linköpings Allmänna SS  1:13.95                 
                     
Anders Malmberg  2002    383  36.41        1:16.54   
  Katrineholms Simsällskap  1:16.27                 
                     
Måns Andersson  2002    340  36.78        1:19.66   
  Linköpings Allmänna SS  1:23.11                 
                     
Sebastian Nilsson  2002    316  38.77        1:21.61   
  Linköpings Allmänna SS  1:24.21                 
                     
Henrik Eriksson  2002    307  38.03        1:22.42   
  Motala Simsällskap  1:23.33                 
                     
Ricky Bergwall  2002    283  38.96        1:24.70   
  Jönköpings Simsällskap  1:23.47                 
                     
 
Gren 11, 100m Bröstsim Herrar, Finaler 16 år 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  50m        Tid  Status 
  Förening  Anmtid    Code             











 
Albert Madurel  2001    297  38.47        1:23.28   
  Jönköpings Simsällskap  1:33.00                 
                     
Elias Fölling Barck  2001    296  38.72        1:23.36   
  Västerviks Simsällskap  1:29.41                 
                     
Naevid Kiasat  2001    282  39.54        1:24.71   
  Linköpings Allmänna SS  1:21.63                 
                     
 
Gren 11, 100m Bröstsim Herrar, Finaler 17 - 18 år 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  50m        Tid  Status 
  Förening  Anmtid    Code             











 
Simon Linnér  1999    593  31.31        1:06.19   
  Linköpings Allmänna SS  1:05.11                 
                     
Filip Egelrud  2000    452  34.18        1:12.43   
  Jönköpings Simsällskap  1:09.82                 
                     
Mattias Grynning  1999    443  34.72        1:12.94   
  Linköpings Allmänna SS  1:11.06                 
                     
Svante Linnér  2000    364  35.90        1:17.86   
  Motala Simsällskap  1:21.77                 
                     
Anton Kilander  1999    304  38.13        1:22.68   
  Linköpings Allmänna SS  1:21.83                 
                     
Johannes Näslund  1999    270  40.23        1:26.00   
  Norrköpings Kappsimningsklubb  1:24.67                 
                     
Gustav Ferlin  2000    257  41.05        1:27.37   
  Västerviks Simsällskap  1:27.59                 
                     
Joakim Sühl  2000    252  41.90        1:28.04   
  Norrköpings Kappsimningsklubb  1:28.64                 
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.25.10  Utskriftsdatum  28 januari 2017 
Licensierad till: Motala Simsällskap  Utskriftstid  16:34 
 
Resultat Gren 12 (Finaler) - Per åldersgrupp med poäng och mellantider
Resultat Gren 12 (Finaler) - Per åldersgrupp med poäng och mellantider 
 
  Tävling  UGP 1+2    Utskriftsdatum  28 januari 2017   
  Tävlingsort  Motala    Utskriftstid  17:09   
  Arrangör  Motala SS         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  28 januari 2017         
 
 
Gren 12, 200m Bröstsim Damer, Finaler 12 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  50m  100m  150m    Tid  Status 
  Förening  Anmtid    Code             











 
Alba Arberg  2005    321  43.96  1:33.99  2:27.84    3:16.46   
  Jönköpings Simsällskap  3:31.41                 
                     
Sofia Wallin  2005    264  48.83  1:43.83  2:37.57    3:29.53   
  Linköpings Allmänna SS  3:34.30                 
                     
Edith Nyman  2007    183  54.19  1:55.73  2:57.60    3:56.73   
  Norrköpings Kappsimningsklubb                   
                     
Tuva Lovinge  2006    171  55.57  1:58.96  3:01.64    4:02.05   
  Norrköpings Kappsimningsklubb                   
                     
Stella Åqvist  2005    171  54.61  1:57.08  2:59.90    4:02.13   
  Linköpings Allmänna SS  4:17.94                 
                     
Althaea Süsskind  2007    169  55.88  1:59.92  3:02.50    4:03.06   
  Linköpings Allmänna SS                   
                     
Alice Westerberg  2007    163  55.69  1:58.02  3:02.19    4:06.05   
  Norrköpings Kappsimningsklubb                   
                     
Henny Paläng  2006    162  54.14  1:57.34  3:02.88    4:06.78   
  Linköpings Allmänna SS                   
                     
Alma Malm  2008    148  1:00.00  2:05.74  3:11.80    4:14.09   
  Norrköpings Kappsimningsklubb                   
                     
10  Ella Nordlinder  2006    142  58.85  2:04.07  3:11.65    4:17.36   
  Norrköpings Kappsimningsklubb                   
                     
11  Tilda Larsson  2008    132  1:01.99  2:09.88  3:17.79    4:24.14   
  Linköpings Allmänna SS                   
                     
12  Emma Persson  2007    131  59.86  2:07.16  3:14.82    4:24.36   
  Linköpings Allmänna SS                   
                     
13  Kristel Aziz  2005    90  1:06.53  2:23.11  3:42.82    4:59.55   
  Linköpings Allmänna SS                   
                     
Elsa Björnholm  2006              DSQ   
  Linköpings Allmänna SS                   
                     
Fanny Ivarsson  2007              DSQ   
  Linköpings Allmänna SS                   
                     
 
Gren 12, 200m Bröstsim Damer, Finaler 13 år 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  50m  100m  150m    Tid  Status 
  Förening  Anmtid    Code             











 
Hanna Persson  2004    348  44.24  1:33.92  2:23.66    3:11.29   
  Linköpings Allmänna SS  3:19.43                 
                     
Nora Rogö  2004    347  44.17  1:34.72  2:24.18    3:11.35   
  Jönköpings Simsällskap  3:13.71                 
                     
Emilia Eriksson  2004    330  43.02  1:33.45  2:24.56    3:14.63   
  Motala Simsällskap  3:35.34                 
                     
Klara Lundberg  2004    311  44.09  1:34.81  2:28.31    3:18.58   
  Linköpings Allmänna SS  3:28.78                 
                     
Linnea Karlsson  2004    267  49.17  1:42.92  2:36.92    3:28.78   
  Västerviks Simsällskap  3:36.48                 
                     
Julia Lindgren  2004    263  48.51  1:42.63  2:37.18    3:29.88   
  Finspångs Simklubb  3:30.07                 
                     
Maja Arnell  2004    260  46.50  1:40.76  2:36.01    3:30.82   
  Linköpings Allmänna SS  3:42.47                 
                     
Frida Liliequist  2004    233  49.07  1:45.00  2:42.10    3:38.48   
  Västerviks Simsällskap  3:43.19                 
                     
Anna Vikström  2004    132  59.38  2:08.34  3:17.25    4:24.02   
  Linköpings Allmänna SS                   
                     
 
Gren 12, 200m Bröstsim Damer, Finaler 14 år 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  50m  100m  150m    Tid  Status 
  Förening  Anmtid    Code             











 
Wilma Holmertz  2003    526  36.69  1:18.36  2:02.13    2:46.66   
  Linköpings Allmänna SS  2:48.60                 
                     
Martina Karlsson  2003    429  41.78  1:27.16  2:12.64    2:58.39   
  Linköpings Allmänna SS  2:57.21                 
                     
Felicia Tubbin  2003    383  42.97  1:29.88  2:17.17    3:05.25   
  Jönköpings Simsällskap  3:07.86                 
                     
Hilma Broden  2003    315  44.32  1:34.94  2:27.65    3:17.58   
  Norrköpings Kappsimningsklubb  3:22.96                 
                     
Elsa Olsson  2003    304  45.20  1:36.87  2:29.90    3:20.09   
  Mariestads Simsällskap  3:29.32                 
                     
Felicia Svan  2003    275  46.27  1:38.54  2:32.89    3:26.79   
  Norrköpings Kappsimningsklubb  3:24.49                 
                     
Elin Nylander  2003    219  50.38  1:47.53  2:45.75    3:43.00   
  Norrköpings Kappsimningsklubb  3:47.53                 
                     
Tilda Carlsson  2003              DNS   
  Motala Simsällskap  3:13.31                 
                     
 
Gren 12, 200m Bröstsim Damer, Finaler 15 år 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  50m  100m  150m    Tid  Status 
  Förening  Anmtid    Code             











 
Felicia Järvikari  2002    452  40.21  1:24.62  2:10.16    2:55.24   
  Linköpings Allmänna SS  2:49.50                 
                     
Lena Årebo  2002    437  40.23  1:25.82  2:11.68    2:57.30   
  Linköpings Allmänna SS  2:49.03                 
                     
Sofia Wallengren  2002    427  39.88  1:25.95  2:12.75    2:58.61   
  Mariestads Simsällskap  3:00.62                 
                     
Alva Högberg  2002    398  39.59  1:25.04  2:13.34    3:02.92   
  Linköpings Allmänna SS  2:57.04                 
                     
Emmie Davis  2002    390  42.42  1:28.92  2:16.06    3:04.14   
  Jönköpings Simsällskap  2:59.80                 
                     
Mira Grimvall  2002    366  43.31  1:30.88  2:19.69    3:08.00   
  Västerviks Simsällskap  3:07.91                 
                     
Hanna Liliequist  2002    336  45.18  1:35.19  2:24.96    3:13.42   
  Västerviks Simsällskap  3:19.81                 
                     
Ellen Augustini  2002    317  44.86  1:36.13  2:27.50    3:17.30   
  Västerviks Simsällskap  3:24.82                 
                     
 
Gren 12, 200m Bröstsim Damer, Finaler 16 år 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  50m  100m  150m    Tid  Status 
  Förening  Anmtid    Code             











 
Matilda Brink  2001    452  39.19  1:23.38  2:09.31    2:55.25   
  Jönköpings Simsällskap  2:58.71                 
                     
Erika Tudegård  2001    434  39.72  1:25.03  2:11.46    2:57.66   
  Linköpings Allmänna SS  2:53.08                 
                     
 
Gren 12, 200m Bröstsim Damer, Finaler 17 - 18 år 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  50m  100m  150m    Tid  Status 
  Förening  Anmtid    Code             











 
Elise Gidlöf  1999    488  39.50  1:22.07  2:05.67    2:50.83   
  Linköpings Allmänna SS  2:50.24                 
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.25.10  Utskriftsdatum  28 januari 2017 
Licensierad till: Motala Simsällskap  Utskriftstid  17:09 
 
Resultat Gren 13 (Finaler) - Per åldersgrupp med poäng och mellantider
Resultat Gren 13 (Finaler) - Per åldersgrupp med poäng och mellantider 
 
  Tävling  UGP 1+2    Utskriftsdatum  28 januari 2017   
  Tävlingsort  Motala    Utskriftstid  17:33   
  Arrangör  Motala SS         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  28 januari 2017         
 
 
Gren 13, 800m Frisim Herrar, Finaler 13 år 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  100m  200m  300m  400m  Tid  Status 
  Förening  Anmtid    Code  500m  600m  700m       











 
Max Grubesic  2004    356  1:13.82  2:33.30  3:52.96  5:13.17  10:25.23   
  Jönköpings Simsällskap  11:23.22      6:33.19  7:52.45  9:10.17       
                     
Gabriel Eriksson  2004    344  1:12.03  2:33.13  3:53.27  5:15.28  10:32.33   
  Jönköpings Simsällskap        6:36.25  7:56.30  9:15.38       
                     
 
Gren 13, 800m Frisim Herrar, Finaler 14 år 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  100m  200m  300m  400m  Tid  Status 
  Förening  Anmtid    Code  500m  600m  700m       











 
Elliot Fielder  2003    462  1:08.70  2:21.37  3:33.90  4:46.14  9:33.51   
  Motala Simsällskap  9:48.74      5:58.49  7:10.70  8:23.21       
                     
 
Gren 13, 800m Frisim Herrar, Finaler 15 år 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  100m  200m  300m  400m  Tid  Status 
  Förening  Anmtid    Code  500m  600m  700m       











 
Patrik Petkoczi  2002    475  1:08.21  2:20.31  3:31.57  4:42.91  9:28.22   
  Jönköpings Simsällskap  9:10.17      5:53.74  7:04.18  8:15.93       
                     
Emil Kernen  2002    464  1:04.48  2:15.60  3:26.97  4:40.04  9:32.49   
  Katrineholms Simsällskap        5:53.00  7:07.13  8:21.01       
                     
Eldin Nukovic  2002    420  1:08.65  2:20.79  3:34.72  4:50.34  9:52.09   
  Jönköpings Simsällskap  9:42.72      6:05.91  7:21.41  8:38.13       
                     
 
Gren 13, 800m Frisim Herrar, Finaler 16 år 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  100m  200m  300m  400m  Tid  Status 
  Förening  Anmtid    Code  500m  600m  700m       











 
Filip Rautiainen  2001    440  1:04.65  2:16.42  3:29.84  4:43.58  9:42.75   
  Katrineholms Simsällskap  9:45.87      5:58.91  7:14.55  8:30.41       
                     
 
Gren 13, 800m Frisim Herrar, Finaler 17 - 18 år 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  100m  200m  300m  400m  Tid  Status 
  Förening  Anmtid    Code  500m  600m  700m       











 
Sixten Almén  1999    505  1:07.37  2:18.97  3:29.97  4:40.97  9:16.63   
  Linköpings Allmänna SS  9:13.79      5:50.95  7:00.62  8:09.91       
                     
Gustav Ferlin  2000    238  1:21.93  2:54.17  4:25.81  5:56.82  11:55.13   
  Västerviks Simsällskap  12:01.37      7:28.34  8:58.63  10:28.68       
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.25.10  Utskriftsdatum  28 januari 2017 
Licensierad till: Motala Simsällskap  Utskriftstid  17:33 
 
Resultat Gren 14 (Finaler) - Per åldersgrupp med poäng och mellantider
Resultat Gren 14 (Finaler) - Per åldersgrupp med poäng och mellantider 
 
  Tävling  UGP 1+2    Utskriftsdatum  29 januari 2017   
  Tävlingsort  Motala    Utskriftstid  09:28   
  Arrangör  Motala SS         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  28 januari 2017         
 
 
Gren 14, 200m Frisim Damer, Finaler 12 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  50m  100m  150m    Tid  Status 
  Förening  Anmtid    Code             











 
Alba Arberg  2005    390  35.39  1:14.14  1:53.68    2:31.53   
  Jönköpings Simsällskap  2:37.74                 
                     
Märta Högfeldt  2005    291  36.85  1:19.03  2:03.06    2:47.13   
  Linköpings Allmänna SS  2:41.16                 
                     
Elin Gustafsson  2005    287  36.81  1:19.41  2:03.97    2:47.94   
  Linköpings Allmänna SS  2:54.38                 
                     
Ylva Andersson  2005    258  39.29  1:25.36  2:11.46    2:53.93   
  Norrköpings Kappsimningsklubb  3:07.04                 
                     
Felicia Gustavsson  2006    227  38.72  1:25.03  2:13.36    3:01.34   
  Finspångs Simklubb                   
                     
Katarina Pettersson  2005    219  37.57  1:23.74  2:15.46    3:03.53   
  Motala Simsällskap  3:01.15                 
                     
Astrid Rosén  2005    199  41.18  1:29.43  2:20.91    3:09.72   
  Motala Simsällskap  3:22.98                 
                     
Edith Nyman  2007    184  43.30  1:33.23  2:25.49    3:14.66   
  Norrköpings Kappsimningsklubb                   
                     
Hanna Manninen  2006    180  44.07  1:34.53  2:25.72    3:15.95   
  Motala Simsällskap                   
                     
10  Alma Malm  2008    141  47.56  1:44.20  2:41.03    3:32.48   
  Norrköpings Kappsimningsklubb                   
                     
 
Gren 14, 200m Frisim Damer, Finaler 13 år 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  50m  100m  150m    Tid  Status 
  Förening  Anmtid    Code             











 
Thilde Smedbäck  2004    470  33.15  1:09.81  1:46.86    2:22.46   
  Linköpings Allmänna SS  2:21.88                 
                     
Matilda Nilsson  2004    403  34.52  1:13.44  1:52.80    2:29.95   
  Jönköpings Simsällskap  2:34.86                 
                     
Olivia Gustafsson  2004    396  34.38  1:13.22  1:53.03    2:30.78   
  Linköpings Allmänna SS  2:30.38                 
                     
Nora Rogö  2004    376  36.64  1:16.11  1:56.45    2:33.41   
  Jönköpings Simsällskap  2:39.22                 
                     
Ida Rudelius  2004    364  35.63  1:15.34  1:55.91    2:35.10   
  Jönköpings Simsällskap  2:34.80                 
                     
Alice Fransson  2004    354  34.96  1:15.14  1:56.56    2:36.46   
  Linköpings Allmänna SS  2:39.32                 
                     
Emilia Eriksson  2004    335  34.59  1:14.89  1:58.04    2:39.47   
  Motala Simsällskap  2:40.98                 
                     
Elvira Nilsson  2004    302  36.60  1:19.22  2:03.38    2:45.06   
  Linköpings Allmänna SS  2:49.58                 
                     
Frida Liliequist  2004    192  42.82  1:31.45  2:22.27    3:11.94   
  Västerviks Simsällskap  3:34.71                 
                     
10  Amanda Wärn  2004    158  46.43  1:37.66  2:34.19    3:24.80   
  Finspångs Simklubb                   
                     
Cajsa Hulusjö  2004              DNS   
  Jönköpings Simsällskap  3:12.98                 
                     
Jane Elgh  2004              DNS   
  Jönköpings Simsällskap  2:24.76                 
                     
 
Gren 14, 200m Frisim Damer, Finaler 14 år 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  50m  100m  150m    Tid  Status 
  Förening  Anmtid    Code             











 
Tilda Tellfjord  2003    501  32.45  1:07.83  1:44.17    2:19.46   
  Jönköpings Simsällskap  2:21.66                 
                     
Amanda Weiding  2003    493  32.38  1:08.05  1:44.00    2:20.18   
  Linköpings Allmänna SS  2:24.54                 
                     
Wilma Holmertz  2003    452  33.07  1:09.91  1:47.64    2:24.34   
  Linköpings Allmänna SS  2:21.84                 
                     
Natalie Stjärnås  2003    363  35.69  1:16.47  1:56.77    2:35.18   
  Jönköpings Simsällskap  2:36.90                 
                     
Hilma Broden  2003    359  35.19  1:15.35  1:55.86    2:35.83   
  Norrköpings Kappsimningsklubb  2:38.87                 
                     
Ellen Kampe  2003    349  35.42  1:16.20  1:58.59    2:37.24   
  Mariestads Simsällskap  2:39.97                 
                     
Felicia Tubbin  2003    344  34.30  1:14.37  1:56.11    2:37.96   
  Jönköpings Simsällskap  2:39.55                 
                     
Elsa Olsson  2003    301  36.92  1:19.66  2:03.61    2:45.13   
  Mariestads Simsällskap  2:57.07                 
                     
Ella Åkesson  2003    291  37.46  1:20.17  2:05.19    2:47.01   
  Jönköpings Simsällskap  2:51.82                 
                     
10  Elin Nylander