Resultat för UGP1 2017, Sandared
Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.
Tävlingspass
Resultat Gren 5 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | UGP 1 | Utskriftsdatum | 28 januari 2017 | |||
Tävlingsort | Sandared | Utskriftstid | 15:36 | |||
Arrangör | SK 70 (Simklubben 1970) | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 28 januari 2017 |
Gren 5, 200m Ryggsim Herrar, Finaler 12 år och yngre |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Hugo Fransson | 2005 | Trollhättans Simsällskap | 39.78 | 1:23.68 | 2:08.53 | 2:52.11 | |||
2 | Marcus Östblom | 2005 | Uddevalla Sim | 42.54 | 1:29.95 | 2:18.74 | 3:06.33 | |||
3 | Petter Lundberg | 2005 | Uddevalla Sim | 45.35 | 1:34.27 | 2:23.45 | 3:10.11 | |||
4 | Tim Nageus | 2005 | Simklubben Elfsborg | 45.13 | 1:35.58 | 2:24.18 | 3:10.63 | |||
5 | Milton Hedendahl | 2005 | Simklubben 1970 | 45.65 | 1:38.18 | 2:32.27 | 3:25.23 | |||
6 | Erik Isaksson | 2005 | Kungälvs Simsällskap | 48.47 | 1:43.12 | 2:38.87 | 3:34.17 | |||
- | Adam Rogersson | 2007 | Uddevalla Sim | DSQ | ||||||
- | Alvar Ejdesjö | 2005 | Simklubben Elfsborg | DSQ | ||||||
- | Love Näs | 2005 | Simklubben S 02 | DSQ | ||||||
- | Ludvig Kobel | 2006 | Kungälvs Simsällskap | DSQ | ||||||
Gren 5, 200m Ryggsim Herrar, Finaler 13 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Elias Robertsson | 2004 | Uddevalla Sim | 38.12 | 1:18.53 | 1:58.97 | 2:38.64 | |||
2 | Gustav Askengren | 2004 | Simklubben Elfsborg | 37.91 | 1:19.20 | 2:01.60 | 2:42.00 | |||
3 | Kevin Söderqvist | 2004 | Simklubben Elfsborg | 41.18 | 1:24.19 | 2:07.77 | 2:50.06 | |||
4 | Oscar Löfdahl | 2004 | S77 Stenungsund | 41.97 | 1:26.77 | 2:11.68 | 2:53.97 | |||
5 | Max Lidbom | 2004 | Skene Sim- och Idrottssällskap | 40.31 | 1:26.65 | 2:14.69 | 2:58.70 | |||
6 | Albin Rilby | 2004 | Simklubben S 02 | 43.93 | 1:30.64 | 2:17.72 | 3:05.10 | |||
7 | Filip Klefsjö | 2004 | Trollhättans Simsällskap | 45.19 | 1:33.23 | 2:21.21 | 3:07.77 | |||
- | Gustav Lokrantz | 2004 | Trollhättans Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Roque Andersson Benedet | 2004 | Simklubben S 02 | DSQ | ||||||
Gren 5, 200m Ryggsim Herrar, Finaler 14 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Felix Wrakén | 2003 | Simklubben S 02 | 37.03 | 1:15.89 | 1:54.73 | 2:33.03 | |||
2 | Noah Emanuelsson | 2003 | Simklubben S 02 | 38.72 | 1:18.91 | 1:59.42 | 2:38.15 | |||
3 | Gustav Forssell | 2003 | Simklubben S 02 | 39.67 | 1:22.35 | 2:06.22 | 2:47.01 | |||
4 | John Andrew Rowland | 2003 | Simklubben S 02 | 38.83 | 1:22.69 | 2:49.30 | 2:49.30 | |||
5 | Noel Bohlin | 2003 | Simklubben S 02 | 41.23 | 1:24.75 | 2:07.97 | 2:49.83 | |||
6 | Vide Troberg Eskola | 2003 | Simklubben S 02 | 38.93 | 1:22.74 | 2:07.58 | 2:51.86 | |||
7 | Ludvig Johansson | 2003 | Skövde Simsällskap | 39.60 | 1:24.50 | 2:10.36 | 2:52.73 | |||
8 | Linus Olofsson | 2003 | Simklubben S 02 | 40.35 | 1:24.46 | 2:08.63 | 2:52.89 | |||
9 | Sebastian Jönsson | 2003 | Åsundens Simsällskap | 43.30 | 1:29.19 | 2:14.82 | 2:57.31 | |||
10 | Jack Bränholm | 2003 | Simklubben S 02 | 41.69 | 1:27.25 | 2:13.48 | 2:59.03 | |||
11 | Nicolas Liu | 2003 | Göteborg Sim | 42.87 | 1:29.81 | 2:15.43 | 3:01.59 | |||
12 | Fredrik Pettersson | 2003 | Göteborg Sim | 44.10 | 1:33.72 | 2:21.92 | 3:05.94 | |||
13 | Love Mellegård Fastén | 2003 | Göteborg Sim | 44.51 | 1:33.05 | 2:21.55 | 3:06.87 | |||
14 | Peter Cederqvist | 2003 | Simklubben S 02 | 45.46 | 1:36.95 | 2:28.07 | 3:17.08 | |||
- | Gustav Arnell | 2003 | Göteborg Sim | DNS | ||||||
Gren 5, 200m Ryggsim Herrar, Finaler 15 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Jakob Josephson | 2002 | Uddevalla Sim | 34.69 | 1:12.26 | 1:51.14 | 2:29.76 | |||
2 | Hazem Alhaskir | 2002 | Trollhättans Simsällskap | 35.07 | 1:12.66 | 1:52.65 | 2:32.50 | |||
3 | Robin Nilsson | 2002 | Simklubben S 02 | 46.06 | 1:34.03 | 2:23.59 | 3:11.21 | |||
- | Ali Elhage | 2002 | Göteborg Sim | DNS | ||||||
- | Ludvig Carlbom | 2002 | Åsundens Simsällskap | DNF | ||||||
Gren 5, 200m Ryggsim Herrar, Finaler 16 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Edwin Larsson | 2001 | Uddevalla Sim | 32.01 | 1:07.38 | 1:44.09 | 2:20.62 | |||
2 | Simon Svedberg | 2001 | Falköpings Simsällskap | 33.66 | 1:09.76 | 1:46.63 | 2:21.47 | |||
3 | Markus Börjesson | 2001 | S77 Stenungsund | 37.20 | 1:17.36 | 1:57.51 | 2:36.42 | |||
4 | Rasmus Gustafsson | 2001 | S77 Stenungsund | 45.85 | 1:34.17 | 2:23.90 | 3:08.03 | |||
Gren 5, 200m Ryggsim Herrar, Finaler 17 - 18 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Alexander Lemos Thaler | 2000 | Simklubben Elfsborg | 33.09 | 1:08.93 | 1:46.76 | 2:24.55 | |||
2 | Jesper Holmdahl | 1999 | S77 Stenungsund | 33.87 | 1:10.76 | 1:49.21 | 2:27.24 | |||
Skapad av WinGrodan 1.25.10 | Utskriftsdatum | 28 januari 2017 |
Licensierad till: Simklubben 1970 | Utskriftstid | 15:36 |