Results for Arena Lyngby Open 2017, Stadion
Spodaj so vsi rezultati tekmovanja po deli tekmovanja.
Del tekmovanja
Resultat Løb 30 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point uden mellemtider |
Stævne navn | Arena Lyngby Open 2017 | Udskriftsdato | 22 januar 2017 | |||
Stævne by | Lyngby | Udskriftstidspunkt | 12:20 | |||
Arrangør | Lyngby Svømmeklub | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 20 januar 2017 |
Løb 30, 200m Medley Herrer, Finaler Årg. 1918-1998 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Frans Johannessen | 1992 | 621 | 2:13.56 | ||||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | 2:03.96 | |||||||||
2 | Daniel Christian | 1998 | 578 | 2:16.83 | ||||||
Farum Svømmeklub | 2:07.13 | |||||||||
3 | Teodor Widerberg | 1998 | 535 | 2:20.35 | ||||||
Simklubben Laxen | 2:11.43 | |||||||||
4 | Joakim Löfgren | 1992 | 531 | 2:20.75 | ||||||
Simklubben Laxen | 2:11.12 | |||||||||
5 | Mikkel Fogelberg Handberg | 1998 | 527 | 2:21.13 | ||||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | 2:14.95 | |||||||||
6 | Lasse Kriegel Skovrup | 1998 | 468 | 2:26.73 | ||||||
Farum Svømmeklub | 2:18.74 | |||||||||
7 | Riyan Salem | 1998 | 426 | 2:31.39 | ||||||
Roskilde Svømning | 2:22.85 | |||||||||
8 | Nicolai Andersen | 1998 | 378 | 2:37.62 | ||||||
Nyborg Svømmeklub | 2:32.91 | |||||||||
9 | Rasmus Aavang Jensen | 1998 | 357 | 2:40.59 | ||||||
Slagelse Svømmeklub | 2:35.63 | |||||||||
Løb 30, 200m Medley Herrer, Finaler Årg. 1999-2001 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Peter Vangsgaard | 2000 | 600 | 2:15.15 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | 2:15.12 | |||||||||
2 | Lucas Bruun Strøbek | 2001 | 598 | 2:15.26 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | 2:11.59 | |||||||||
3 | Mads Rishøj | 1999 | 538 | 2:20.08 | ||||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | 2:16.66 | |||||||||
4 | William Houen | 2001 | 523 | 2:21.43 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | 2:16.07 | |||||||||
5 | Johan Joensen | 2000 | 520 | 2:21.69 | ||||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | 2:16.97 | |||||||||
6 | Jonas M. Jørgensen | 2001 | 517 | 2:21.99 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 2:19.37 | |||||||||
7 | Jakob Schmidt | 1999 | 513 | 2:22.37 | ||||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | 2:18.08 | |||||||||
8 | Ferdinand Wahl | 2000 | 485 | 2:25.06 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 2:17.33 | |||||||||
9 | Simon Krøyer Svendsen | 1999 | 484 | 2:25.17 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 2:20.42 | |||||||||
10 | Niels Paulli Sparholt | 2000 | 476 | 2:25.92 | ||||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | 2:20.24 | |||||||||
11 | Victor Grandjean | 2001 | 476 | 2:25.94 | ||||||
Ringsted Svømme Klub | 2:32.73 | |||||||||
12 | Hans Mølbak Petersen | 2001 | 468 | 2:26.78 | ||||||
Greve Svømmeklub | 2:19.58 | |||||||||
13 | Ingi Þór Ólafsson | 1999 | 467 | 2:26.90 | ||||||
Íþróttabandalag Reykjanesbæjar | 2:22.80 | |||||||||
14 | Lucas Hoffmann | 2000 | 465 | 2:27.14 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | 2:22.62 | |||||||||
15 | August Becktor | 2001 | 460 | 2:27.65 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | 2:28.92 | |||||||||
16 | Martin Szokody | 1999 | 454 | 2:28.24 | ||||||
Ringsted Svømme Klub | 2:23.97 | |||||||||
17 | Anders Engtorp Olesen | 1999 | 454 | 2:28.30 | ||||||
Roskilde Svømning | 2:18.68 | |||||||||
18 | Gunnar Widerberg | 2000 | 452 | 2:28.48 | ||||||
Simklubben Laxen | 2:19.09 | |||||||||
19 | Christoffer Weiss | 2001 | 450 | 2:28.76 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | 2:23.68 | |||||||||
20 | Emil Tönshoff | 2000 | 449 | 2:28.78 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | 2:29.46 | |||||||||
21 | Daniel Berg Wenk | 2000 | 449 | 2:28.79 | ||||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | 2:20.65 | |||||||||
22 | Rasmus Langvad | 2000 | 449 | 2:28.83 | ||||||
Glostrup Svømmeklub | 2:29.61 | |||||||||
23 | Anders Nielsen | 2001 | 449 | 2:28.87 | ||||||
Ringsted Svømme Klub | 2:30.15 | |||||||||
24 | Lucas Alexander Meng | 2000 | 429 | 2:31.11 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 2:23.44 | |||||||||
25 | Carl Terp Larsen | 2001 | 425 | 2:31.52 | ||||||
VAT Copenhagen-MK31 | 2:27.31 | |||||||||
26 | Simon Ajken Hansen | 1999 | 421 | 2:32.07 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | 2:29.06 | |||||||||
27 | Roar Andersen | 2001 | 418 | 2:32.43 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 2:27.80 | |||||||||
28 | Mads Bjørn Andersen | 2001 | 403 | 2:34.24 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | 2:29.90 | |||||||||
29 | Casper Ramsdahl Sørensen | 2000 | 399 | 2:34.77 | ||||||
Ringsted Svømme Klub | 2:26.42 | |||||||||
30 | David Ajken Hansen | 1999 | 398 | 2:34.98 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | 2:29.73 | |||||||||
31 | Christoffer Vang-Jensen | 2001 | 391 | 2:35.83 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | 2:39.17 | |||||||||
32 | August Hertz Bugge | 2000 | 388 | 2:36.22 | ||||||
VAT Copenhagen-MK31 | 2:50.45 | |||||||||
33 | Magnus Aasberg | 2001 | 379 | 2:37.39 | ||||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | 2:31.96 | |||||||||
34 | William Christoffersen | 2001 | 366 | 2:39.23 | ||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 2:38.01 | |||||||||
35 | Adrian Roed Schønning | 2000 | 363 | 2:39.71 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | 2:45.66 | |||||||||
36 | Christian Skinhøj | 2001 | 363 | 2:39.79 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | 2:34.03 | |||||||||
37 | Christian Ong Hansen | 2001 | 348 | 2:41.96 | ||||||
Farum Svømmeklub | 2:43.78 | |||||||||
38 | Carl M Gadegaard | 2001 | 326 | 2:45.53 | ||||||
Nyborg Svømmeklub | 2:35.82 | |||||||||
- | Mads Ejdrup Hansen | 1999 | DNS | |||||||
Helsingør Svømmeklub | 2:22.26 | |||||||||
- | Marcus Munkholm | 2001 | DSQ | SW92 Afsl. mave | ||||||
Vallensbæk IF Af 1939 | 2:31.70 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.25.10 | Udskriftsdato | 22 januar 2017 |
Licens til Lyngby Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 12:20 |