Results for H.C Andersen Swim Cup 2009
Spodaj so vsi rezultati tekmovanja po deli tekmovanja.
Del tekmovanja
Resultat Løb 5 (Indledende) - Med point uden mellemtider |
Stævne navn | HCA Swimcup 2009 | Udskriftsdato | 15 maj 2009 | |||
Stævne by | Odense | Udskriftstidspunkt | 20:46 | |||
Arrangør | STO 95 |
Løb 5, 100m Rygsvømning Damer, Indledende |
Sponsor: Sportsmaster |
HCA CUP-rekord 1.02.03 (2005) |
Louise Ørnstedt, Frem-STO 95 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Nathalie Lindborg | 1991 | 1:06.23 | |||||||
Föreningen Trelleborg K | ||||||||||
2 | Christina Holmboe-Olesen | 1993 | 1:07.18 | |||||||
Svømmeklubben Triton Ba | ||||||||||
3 | Erika Tuvike | 1991 | 1:09.08 | Deltager ikke i finalen | ||||||
Frem Odense | ||||||||||
4 | Eleonor Lindborg | 1992 | 1:09.78 | |||||||
Föreningen Trelleborg K | ||||||||||
5 | Line Møller Pedersen | 1989 | 1:10.00 | |||||||
Frem Odense | ||||||||||
6 | Julie-Sofie Hemdorff | 1991 | 1:10.66 | |||||||
Svømmeklubben Triton Ba | ||||||||||
7 | Line Gregersen | 1994 | 1:10.88 | |||||||
O.S.L.F. | ||||||||||
8 | Amanda Davidsson | 1994 | 1:12.71 | |||||||
Föreningen Trelleborg K | ||||||||||
9 | Runa Dalby | 1993 | 1:13.50 | |||||||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
10 | Louise Frederiksen | 1995 | 1:13.93 | |||||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
11 | Helene Nielsen | 1993 | 1:14.92 | Deltager ikke i finalen | ||||||
Odense Svømme Klub STO | ||||||||||
12 | Asvatha P. Veerasingham | 1993 | 1:16.17 | |||||||
Nyborg Svømmeklub | ||||||||||
13 | Camilla L. Jacobsen | 1994 | 1:16.40 | |||||||
Nyborg Svømmeklub | ||||||||||
14 | Johanne Kjær Tolstrup | 1995 | 1:17.01 | |||||||
O.S.L.F. | ||||||||||
15 | Elisabeth Kann | 1994 | 1:17.15 | |||||||
Herlufsholm Svømmeklub | ||||||||||
16 | Didde Karstensen | 1996 | 1:17.34 | |||||||
Herlufsholm Svømmeklub | ||||||||||
17 | Hedda Johansson | 1995 | 1:17.64 | |||||||
Föreningen Trelleborg K | ||||||||||
18 | Louise G. Riget | 1995 | 1:17.96 | |||||||
Svømmeklubben Triton Ba | ||||||||||
19 | Pernille Bak Larsen | 1991 | 1:18.11 | |||||||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
20 | Kalinka T. Mogensen | 1995 | 1:18.23 | |||||||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
21 | Hanne Welinder | 1995 | 1:18.72 | |||||||
Odense Svømme Klub STO | ||||||||||
22 | Henriette Espensen | 1993 | 1:18.81 | |||||||
Svendborg Svømme Klub | ||||||||||
23 | Amalie Sundstrup | 1994 | 1:18.98 | |||||||
Svømmeklubben Sønderbor | ||||||||||
24 | Joy Hansson | 1994 | 1:19.28 | |||||||
Föreningen Trelleborg K | ||||||||||
25 | Laura Bornhøft | 1995 | 1:20.87 | |||||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
26 | Katrine Christiansen | 1994 | 1:21.48 | |||||||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
27 | Maria J. V. Hededal | 1995 | 1:21.63 | |||||||
Vejle Svømmeklub Triton | ||||||||||
28 | Astrid Koch | 1994 | 1:22.22 | |||||||
Frem Odense | ||||||||||
29 | Katrine Drest Jørgensen | 1995 | 1:22.64 | |||||||
O.S.L.F. | ||||||||||
30 | Mette Hansen | 1996 | 1:22.67 | |||||||
Brønderslev SK08 | ||||||||||
31 | Emelie Quander | 1995 | 1:23.96 | |||||||
Simklubben Laxen | ||||||||||
32 | Mathilde Kallesøe | 1993 | 1:24.48 | |||||||
Svendborg Svømme Klub | ||||||||||
33 | Thea Nørgaard | 1995 | 1:24.50 | |||||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
34 | Amina Glibo | 1995 | 1:25.41 | |||||||
O.S.L.F. | ||||||||||
35 | Ida Elvira Jensen | 1995 | 1:25.59 | |||||||
Brønderslev SK08 | ||||||||||
36 | Michelle Friis-Pedersen | 1994 | 1:26.81 | |||||||
Brønderslev SK08 | ||||||||||
37 | Line Fritsdal Refer | 1995 | 1:26.91 | |||||||
O.S.L.F. | ||||||||||
38 | Ann-Sofie Mariager | 1995 | 1:27.31 | |||||||
Nyborg Svømmeklub | ||||||||||
39 | Andrea Broe | 1997 | 1:27.63 | |||||||
O.S.L.F. | ||||||||||
40 | Malene Dahlhus | 1995 | 1:27.98 | |||||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
41 | Kimmie Johansen | 1994 | 1:28.78 | |||||||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
42 | Nadia Meyer | 1995 | 1:29.01 | |||||||
Nyborg Svømmeklub | ||||||||||
43 | Cecilie Schmidt | 1995 | 1:29.04 | |||||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
44 | Mathilde Sundstrup | 1996 | 1:30.89 | |||||||
Svømmeklubben Sønderbor | ||||||||||
45 | Cecilia H. Hansen | 1990 | 1:30.97 | |||||||
Delta Svøm | ||||||||||
46 | Kathrine Kristiansen | 1997 | 1:31.10 | |||||||
O.S.L.F. | ||||||||||
47 | Sofie Jespersen | 1997 | 1:32.95 | |||||||
Svømmeklubben Sønderbor | ||||||||||
48 | Mathilde Guldbrandt | 1992 | 1:33.09 | |||||||
Vejle Svømmeklub Triton | ||||||||||
49 | Katrine Kristensen | 1997 | 1:36.22 | |||||||
Nyborg Svømmeklub | ||||||||||
50 | Perla Dögg Stefansdottir | 1997 | 1:36.26 | |||||||
Svømmeklubben Sønderbor | ||||||||||
51 | Elisabeth Friis | 1994 | 1:36.61 | |||||||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
52 | Laura Falk | 1998 | 1:38.01 | |||||||
Frem Odense | ||||||||||
53 | Louise Johansen | 1993 | 1:40.82 | |||||||
Svendborg Svømme Klub | ||||||||||
54 | Silke Meyer | 1998 | 1:41.29 | |||||||
Nyborg Svømmeklub | ||||||||||
55 | Kathrine Sigsgaard | 1995 | 1:43.61 | |||||||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
56 | Johanne Carr | 1999 | 1:44.87 | |||||||
Nyborg Svømmeklub | ||||||||||
57 | Fredrikke Mariager | 1997 | 1:49.59 | |||||||
Nyborg Svømmeklub | ||||||||||
- | Natascha Rasmussen | 1989 | DNS | |||||||
Svømmeklubben Triton Ba | ||||||||||
- | Tine Trolle | 1991 | DNS | |||||||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
- | Camilla Andersen | 1995 | DNS | |||||||
Herlufsholm Svømmeklub | ||||||||||
- | Zsofia Pajor | 1986 | DNS | |||||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
- | Johanne Juul Nielsen | 1996 | DNS | |||||||
Herlufsholm Svømmeklub | ||||||||||
- | Cecilie Aabo Andersen | 1997 | DNS | |||||||
Svendborg Svømme Klub | ||||||||||
- | Camilla Kingo | 1996 | DNS | |||||||
Svendborg Svømme Klub | ||||||||||
- | Cecilie Kudahl Meier | 1993 | DNS | |||||||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
- | Nana Skovbæk Krainert | 1996 | DSQ | Tyvstart | ||||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
- | Laura Enné Bæk | 1995 | DSQ | GL på mave v vend | ||||||
Vejle Svømmeklub Triton | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.17.02 |
Licens til O.S.L.F. |