2018-10-23   18:11:43
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland

Resultat för Julklappsdoppet 2016

Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.

Lördag den 3 december kl 09:00

Resultat Gren 4 (Försök) - Officiell
Resultat Gren 4 (Försök) - Officiell 
 
  Tävling  Julklappsdoppet 2016    Utskriftsdatum  03 december 2016   
  Tävlingsort  Stockholm    Utskriftstid  09:51   
  Arrangör  Spårvägen Simförening         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  03 december 2016         
 
 
Gren 4, 50m Ryggsim Pojkar D, Försök 
2015: Daner Tapia 2005 SS04 40.19 
2014: August Eriksson 2004 Turebergs SK 38.02 
 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Henrik Larsson  2006  Turebergs Simklubb            39.49   
Liam Lehtonen Hebert  2006  Spårvägen Simförening            40.88   
Casper Rengart  2006  Väsby Simsällskap            40.91   
Elton Söderberg  2006  Södertörns Simsällskap            42.66   
Pelle Vanhainen  2006  Spårvägen Simförening            43.17   
Teodor Berglund  2006  Solna Sundbyberg SS 04            43.97   
Theo Takala  2007  Väsby Simsällskap            44.20   
Jonas Kvist  2006  Ösmo Simsällskap            46.64   
William Hamilton  2006  Stockholms Kappsimningsklubb            47.43   
10  Leo Serse  2006  Kanaans Simsällskap            48.28   
11  Casper Drozdz  2006  Stockholms Kappsimningsklubb            48.30   
12  William Martin-Lamm  2006  Stockholms Kappsimningsklubb            48.80   
13  Eskil Bränström  2006  Skuru Idrottsklubb            49.00   
14  Vilmer Lindström  2007  Väsby Simsällskap            49.01   
15  Nicholas Benyammine  2006  Stockholms Kappsimningsklubb            49.03   
16  Erik Frantz  2006  Väsby Simsällskap            49.19   
17  Melker Högfeldt  2007  Stockholms Kappsimningsklubb            49.89   
18  Samuel Flores  2008  Stockholms Kappsimningsklubb            49.98   
19  Albin Wullrich  2006  Spårvägen Simförening            50.12   
20  Hugo Patrikson  2006  Stockholms Kappsimningsklubb            51.19   
21  Nikolaj Alkas Alias  2008  Spårvägen Simförening            53.02   
22  Nathanael Alexandersson  2006  Spårvägen Simförening            54.56   
23  Oliver Geaney  2006  Spårvägen Simförening            55.11   
24  Brian Eriksson  2007  Spårvägen Simförening            55.23   
25  Elliott Aquilar  2006  Stockholms Kappsimningsklubb            56.56   
26  Albin Löfqvist  2006  Stockholms Kappsimningsklubb            1:00.78   
26  Ludvig Schumacher  2007  Skuru Idrottsklubb            1:00.78   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.25.07  Utskriftsdatum  03 december 2016 
Licensierad till: Spårvägens Simförening  Utskriftstid  09:51 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner