2018-10-17   11:44:06
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland

Resultat för Julklappsdoppet 2016

Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.

Lördag den 3 december kl 09:00

Resultat Gren 15 (Försök) - Officiell
Resultat Gren 15 (Försök) - Officiell 
 
  Tävling  Julklappsdoppet 2016    Utskriftsdatum  03 december 2016   
  Tävlingsort  Stockholm    Utskriftstid  12:15   
  Arrangör  Spårvägen Simförening         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  03 december 2016         
 
 
Gren 15, 100m Medley Flickor C- D, Försök 
2015: Saliha Colic 2003 Södertörns SS 1.13.55 
2014: Tone Sandsjö 2003 Wisby SS 1.13.23 
 
 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Olivia Bäckström  2005  Södertörns Simsällskap    33.49        1:12.57   
Nina Pavlovic Cano  2004  Södertörns Simsällskap    34.99        1:13.88   
Michelle Wissinger  2004  Väsby Simsällskap    35.28        1:14.20   
Nea Hjortsberg  2004  Södertörns Simsällskap    34.04        1:14.25   
Tea Angerfelt  2004  Tyresö Simsällskap    34.77        1:14.77   
Filippa Lindskog  2004  Skuru Idrottsklubb    35.49        1:15.31   
Olivia Barrios  2004  Södertörns Simsällskap    38.38        1:18.75   
Veronika Hiram  2004  Södertörns Simsällskap    35.97        1:18.87   
Amanda Viksten  2004  Upsala Simsällskap    37.09        1:19.39   
10  Josefine Åkerman  2004  Södertörns Simsällskap    37.44        1:19.78   
11  Hanna Åkerman  2004  Väsby Simsällskap    37.65        1:19.90   
12  Sara Arnö  2004  Turebergs Simklubb    36.90        1:19.93   
13  Tove Pettersson  2004  Väsby Simsällskap    36.91        1:20.19   
14  Alexandra Alkas Alias  2006  Spårvägen Simförening    38.31        1:21.18   
15  Alva Barrios  2005  Södertörns Simsällskap    38.47        1:21.55   
16  Sara Torstensson  2004  Spårvägen Simförening    38.92        1:21.58   
17  Amanda Takala  2004  Väsby Simsällskap    38.65        1:21.59   
18  Lovisa Fantenberg  2004  Väsby Simsällskap    38.12        1:21.84   
19  Elsa Wennerstrand  2004  Älvsjö AIK Fritid    1:22.45        1:22.45   
20  Malin Kullman  2004  Spårvägen Simförening    37.86        1:22.88   
21  Emily Sandberg  2004  Bålsta Simklubb    39.41        1:23.37   
22  Alma Norgren  2004  Bålsta Simklubb    38.81        1:23.49   
23  Johanna Torell  2005  Lidingö Simklubb    38.77        1:24.54   
24  Nova Morota  2005  Spårvägen Simförening    38.83        1:24.73   
25  Celina Hoffner  2004  Upsala Simsällskap    38.70        1:25.49   
26  Malva Morell  2004  Upsala Simsällskap    41.42        1:26.06   
27  Alma Thunberg  2005  Spårvägen Simförening    40.81        1:26.74   
28  Sofia Högdin  2004  Upsala Simsällskap    43.18        1:26.81   
29  Tara Srikkanth  2005  Södertörns Simsällskap    41.06        1:27.16   
30  Lisen Myrelid  2005  Upsala Simsällskap    40.29        1:27.26   
31  Fiona Karlsson  2004  Ösmo Simsällskap    42.02        1:27.75   
31  Kajsa Franzén  2004  Upsala Simsällskap    40.71        1:27.75   
33  Matilda Holmström  2005  Upsala Simsällskap    41.27        1:28.09   
34  Filippa Neuman  2004  Saltsjöbadens Idrottsförening    41.43        1:28.12   
35  Ida Edvinsson  2004  Skuru Idrottsklubb    41.68        1:28.63   
36  Johanna Klingenstierna  2005  Turebergs Simklubb    41.51        1:28.94   
37  Felicia Brännbäck  2006  Väsby Simsällskap    41.49        1:29.37   
38  Alva Furingsten  2006  Skuru Idrottsklubb    42.03        1:29.68   
39  Daniela Larsson  2004  Upsala Simsällskap    41.63        1:29.70   
40  Alice Dombos  2004  Lidingö Simklubb    42.00        1:30.13   
41  Matilda Tukler  2004  Upsala Simsällskap    43.17        1:30.40   
42  Anna Safaei  2004  Väsby Simsällskap    42.06        1:30.70   
43  Vilma Dombos  2004  Lidingö Simklubb    42.83        1:30.77   
44  Nora Kovacs  2006  Skuru Idrottsklubb    41.15        1:31.05   
45  Alma Bergqvist  2005  Upsala Simsällskap    43.95        1:31.07   
46  Lovisa Klingberg  2004  Lidingö Simklubb    41.26        1:31.08   
47  Rebecca Velin  2004  Väsby Simsällskap    43.63        1:31.64   
48  Emma Lidell  2005  Skuru Idrottsklubb    42.90        1:31.70   
49  Olivia Lyrberg  2005  Älvsjö AIK Fritid    42.44        1:31.98   
50  Julia Kantolouto  2005  Botkyrka-Rönninge Simsällskap    43.26        1:32.04   
51  Veronica Olsson  2005  Spårvägen Simförening    43.44        1:32.71   
52  Klara Pettersson  2004  Upsala Simsällskap    43.05        1:32.79   
53  Matilda Bergström  2005  Skuru Idrottsklubb    42.61        1:33.37   
54  Dominika Auxtova  2004  Lidingö Simklubb    42.88        1:33.39   
55  Tilde Pettersson  2004  Norrtälje Simklubb    43.52        1:33.93   
56  Ella Bolmstrand  2004  Stockholms Kappsimningsklubb    44.91        1:34.23   
57  Clara Frykberg  2005  Upsala Simsällskap    44.15        1:34.70   
58  Katja Kutsenko  2004  Lidingö Simklubb    41.58        1:35.58   
59  Kristina Chiuarzzo Åström  2004  Spårvägen Simförening    47.31        1:35.68   
60  Melody Read  2005  Skuru Idrottsklubb    42.74        1:36.13   
61  Julia Ottosson  2006  Södertörns Simsällskap    46.24        1:36.36   
62  Ella Holmberg  2006  Spårvägen Simförening    48.00        1:36.52   
63  Vera Tjäder  2005  Spårvägen Simförening    45.76        1:37.31   
64  Julia Liu  2004  Turebergs Simklubb    45.24        1:37.40   
65  Ebbalisa Lidgren  2005  Turebergs Simklubb    46.12        1:37.57   
66  Julia Zwinkels  2004  Solna Sundbyberg SS 04    45.39        1:37.98   
67  Frida Steen  2005  Väsby Simsällskap    45.38        1:38.05   
68  Emma Söderberg  2005  Älvsjö AIK Fritid    45.57        1:38.42   
69  Tyra Marsten  2004  Ösmo Simsällskap    48.42        1:38.61   
70  Hanna Sköld  2005  Väsby Simsällskap    49.88        1:38.91   
71  Signe Lundh  2005  Väsby Simsällskap    47.56        1:39.06   
72  Klara Pettersson  2004  Solna Sundbyberg SS 04    48.87        1:39.11   
73  Lovisa Niska Söderqvist  2004  Skuru Idrottsklubb    46.62        1:39.18   
74  Nea Armelius  2006  Solna Sundbyberg SS 04    47.18        1:39.38   
75  Elin Björklund  2005  Älvsjö AIK Fritid    47.58        1:39.52   
76  Britta Palmborg  2005  Saltsjöbadens Idrottsförening    44.93        1:39.64   
77  Louise Mårtensson  2006  Skuru Idrottsklubb    46.50        1:39.67   
78  Cornelia Dahlén  2004  Saltsjöbadens Idrottsförening    44.86        1:39.72   
79  Meja Thunvall  2006  Ösmo Simsällskap    45.24        1:39.83   
80  Alva Hellenius  2006  Spårvägen Simförening    48.35        1:40.07   
81  Leah Ishaq  2006  Solna Sundbyberg SS 04    47.75        1:40.58   
82  Anna Kristiansson  2007  Saltsjöbadens Idrottsförening    46.62        1:40.69   
83  Jade Hansson  2005  Turebergs Simklubb    45.75        1:40.92   
84  Clara Sundgren  2005  Väsby Simsällskap    45.54        1:40.99   
85  Wilma Danielsson  2006  Väsby Simsällskap    48.93        1:41.44   
86  Jennifer Geaney  2005  Spårvägen Simförening    46.70        1:43.11   
87  Maja Lindgren  2005  Spårvägen Simförening    47.82        1:43.14   
88  Elin Höök  2005  Väsby Simsällskap    49.50        1:43.63   
89  Lola Hjort Mowitz  2006  Spårvägen Simförening    47.53        1:43.64   
90  Agnes Thunberg  2007  Spårvägen Simförening    48.94        1:44.68   
91  Elsa Svan  2007  Väsby Simsällskap    47.08        1:44.69   
92  Milla Wahlund  2006  Väsby Simsällskap    48.74        1:45.11   
93  Ida Johansson  2006  Väsby Simsällskap    48.85        1:46.32   
94  Nellie Häger  2006  Stockholms Kappsimningsklubb    51.21        1:46.67   
95  Karolina Nivenius  2005  Spårvägen Simförening    51.57        1:46.69   
96  Linnea Bäckström  2006  Skuru Idrottsklubb    49.58        1:46.86   
97  Agnes Öhman  2006  Ösmo Simsällskap    52.38        1:47.19   
98  Emma Forsman  2004  Väsby Simsällskap    50.69        1:47.66   
99  Tea Yggmark  2006  Solna Sundbyberg SS 04    49.52        1:48.03   
100  Ebba Carlsson  2005  Saltsjöbadens Idrottsförening    51.04        1:48.08   
101  Melissa Muhic  2004  Solna Sundbyberg SS 04    49.58        1:48.60   
102  Stella Egmar  2006  Spårvägen Simförening    49.50        1:49.49   
103  Johanna Claesson  2006  Spårvägen Simförening    49.39        1:50.17   
104  Theodora Kidane  2005  Spårvägen Simförening    51.86        1:51.46   
105  Matilda Karlsson  2007  Spårvägen Simförening    55.55        1:51.93   
106  Astrid Öhlén  2006  Spårvägen Simförening    55.35        1:52.57   
107  Isabel Solomon  2004  Solna Sundbyberg SS 04    54.95        1:53.26   
108  My Sundberg  2005  Väsby Simsällskap    57.12        1:59.92   
109  Engla Hellenius  2008  Spårvägen Simförening    1:04.07        2:14.05   
Frida Loqvist  2006  Spårvägen Simförening            DNS   
Moa Nyblom  2005  Väsby Simsällskap            DNS   
Anna Maria Olympia Rosenqvist  2008  Saltsjöbadens Idrottsförening            DSQ   
Carla Rollvén  2006  Spårvägen Simförening            DSQ   
Danielle Youssef  2006  Solna Sundbyberg SS 04            DSQ   
Filippa Bergman  2005  Skuru Idrottsklubb            DSQ   
Freja Vesterlund  2006  Ösmo Simsällskap            DSQ   
Gabriella Gilbert  2004  Solna Sundbyberg SS 04            DSQ   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.25.07  Utskriftsdatum  03 december 2016 
Licensierad till: Spårvägens Simförening  Utskriftstid  12:15 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner