2018-10-23   18:13:19
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland

Resultat för Julklappsdoppet 2016

Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.

Lördag den 3 december kl 09:00

Resultat Gren 12 (Försök) - Officiell
Resultat Gren 12 (Försök) - Officiell 
 
  Tävling  Julklappsdoppet 2016    Utskriftsdatum  03 december 2016   
  Tävlingsort  Stockholm    Utskriftstid  11:19   
  Arrangör  Spårvägen Simförening         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  03 december 2016         
 
 
Gren 12, 50m Frisim Pojkar D, Försök 
2015: Daner Tapia 2005 SS04 35.21 
2014: August Eriksson 2004 Turebergs SK 32.19 
 
 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Nicola Pavlovic Cano  2007  Södertörns Simsällskap            33.62   
Casper Rengart  2006  Väsby Simsällskap            35.34   
Liam Lehtonen Hebert  2006  Spårvägen Simförening            36.35   
Henrik Larsson  2006  Turebergs Simklubb            37.25   
Nicholas Benyammine  2006  Stockholms Kappsimningsklubb            38.15   
Melker Högfeldt  2007  Stockholms Kappsimningsklubb            38.36   
Jonas Kvist  2006  Ösmo Simsällskap            38.72   
Pelle Vanhainen  2006  Spårvägen Simförening            38.89   
William Hamilton  2006  Stockholms Kappsimningsklubb            38.97   
10  Elton Söderberg  2006  Södertörns Simsällskap            39.01   
11  Anton Jöngren  2006  Spårvägen Simförening            39.14   
12  Alexander Trinidade  2006  Lidingö Simklubb            40.01   
13  Casper Drozdz  2006  Stockholms Kappsimningsklubb            40.74   
14  Teodor Berglund  2006  Solna Sundbyberg SS 04            41.70   
15  Erik Frantz  2006  Väsby Simsällskap            41.83   
16  Leo Serse  2006  Kanaans Simsällskap            42.00   
17  Samuel Flores  2008  Stockholms Kappsimningsklubb            42.59   
18  Theo Takala  2007  Väsby Simsällskap            42.91   
19  William Martin-Lamm  2006  Stockholms Kappsimningsklubb            43.14   
20  Nikolaj Alkas Alias  2008  Spårvägen Simförening            43.21   
21  Vilmer Lindström  2007  Väsby Simsällskap            43.45   
22  Eskil Bränström  2006  Skuru Idrottsklubb            44.21   
23  Hugo Patrikson  2006  Stockholms Kappsimningsklubb            44.56   
24  Albin Wullrich  2006  Spårvägen Simförening            44.78   
25  Albin Löfqvist  2006  Stockholms Kappsimningsklubb            47.11   
26  Elliott Aquilar  2006  Stockholms Kappsimningsklubb            47.59   
27  Nathanael Alexandersson  2006  Spårvägen Simförening            48.52   
28  Brian Eriksson  2007  Spårvägen Simförening            53.43   
29  Vasilis Maximilian Rosenqvist  2009  Saltsjöbadens Idrottsförening            57.61   
Ludvig Schumacher  2007  Skuru Idrottsklubb            DNS   
Oliver Geaney  2006  Spårvägen Simförening            DSQ   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.25.07  Utskriftsdatum  03 december 2016 
Licensierad till: Spårvägens Simförening  Utskriftstid  11:19 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner