Resultat för UGP 4 2016, Jakobsberg
Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.
Pass 1 Lördag 22okt
Resultat Gren 1 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 1 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
|
|
Tävling |
UGP4 - 2016 |
|
Utskriftsdatum |
22 oktober 2016 |
|
|
Tävlingsort |
Jakobsberg |
|
Utskriftstid |
09:36 |
|
|
Arrangör |
Järfälla S & Stockholms simförbund |
|
|
|
|
|
Bassäng |
25m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
22 oktober 2016 |
|
|
|
|
|
|
Gren 1, 200m Frisim Damer, Finaler 16 - 18 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
50m |
100m |
150m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Elin Södersten |
2000 |
Järfälla Simsällskap |
|
31.05 |
1:04.13 |
1:37.60 |
|
2:10.53 |
|
2 |
Linnéa Sandh |
2000 |
Järfälla Simsällskap |
|
31.56 |
1:05.63 |
1:39.36 |
|
2:11.83 |
|
3 |
Linnea Gyllberg |
2000 |
Simklubben Neptun |
|
30.41 |
1:04.65 |
1:39.85 |
|
2:14.56 |
|
4 |
Nora Jomaa |
1999 |
Simklubben Neptun |
|
30.95 |
1:05.12 |
1:39.94 |
|
2:15.43 |
|
5 |
Hanna Reithner |
2000 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
32.72 |
1:07.86 |
1:42.53 |
|
2:16.39 |
|
6 |
Saga Skarin |
2000 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
31.46 |
1:06.22 |
1:42.65 |
|
2:18.60 |
|
7 |
Ella Ericson |
2000 |
Simklubben Neptun |
|
33.26 |
1:10.10 |
1:48.55 |
|
2:26.31 |
|
8 |
Matilda Högberg-Klang |
2000 |
Skuru Idrottsklubb |
|
34.05 |
1:13.45 |
1:54.98 |
|
2:32.71 |
|
9 |
Eleonor Rosengart |
2000 |
Hellas Simklubb |
|
42.99 |
1:33.82 |
2:27.56 |
|
3:20.46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 1, 200m Frisim Damer, Finaler 15 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
50m |
100m |
150m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Vilma Brolund |
2001 |
Simklubben Neptun |
|
31.31 |
1:04.96 |
1:39.02 |
|
2:12.48 |
|
2 |
Smilla Lönnberg |
2001 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
31.58 |
1:04.93 |
1:38.89 |
|
2:12.59 |
|
3 |
Sandra Bergerstam |
2001 |
Järfälla Simsällskap |
|
31.80 |
1:05.66 |
1:40.21 |
|
2:14.99 |
|
4 |
Filippa Ehn |
2001 |
Simklubben Neptun |
|
31.93 |
1:06.48 |
1:42.73 |
|
2:18.43 |
|
5 |
Linnea Wall |
2001 |
Järfälla Simsällskap |
|
33.90 |
1:10.57 |
1:48.58 |
|
2:25.72 |
|
6 |
Clara Bohman |
2001 |
Simklubben Neptun |
|
36.16 |
1:18.59 |
2:03.75 |
|
2:47.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 1, 200m Frisim Damer, Finaler 14 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
50m |
100m |
150m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Ebba Edbom |
2002 |
Järfälla Simsällskap |
|
30.44 |
1:03.77 |
1:38.30 |
|
2:12.23 |
|
2 |
Emma Hansson |
2002 |
Järfälla Simsällskap |
|
31.62 |
1:05.90 |
1:41.64 |
|
2:16.95 |
|
3 |
Lilly Lundgren |
2002 |
Järfälla Simsällskap |
|
31.12 |
1:07.03 |
1:43.21 |
|
2:17.99 |
|
4 |
Klara Eklöf |
2002 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
31.85 |
1:06.81 |
1:43.26 |
|
2:18.92 |
|
5 |
Dimitra Tsirona |
2002 |
Järfälla Simsällskap |
|
31.62 |
1:06.88 |
1:43.35 |
|
2:19.34 |
|
6 |
Amanda Lindqvist |
2002 |
Järfälla Simsällskap |
|
31.70 |
1:07.01 |
1:43.85 |
|
2:20.61 |
|
7 |
Sophie Bladin |
2002 |
Simklubben Neptun |
|
32.35 |
1:08.61 |
1:45.93 |
|
2:22.61 |
|
8 |
Klara Alte |
2002 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
33.81 |
1:10.48 |
1:47.72 |
|
2:22.83 |
|
9 |
Sara Strand |
2002 |
Järfälla Simsällskap |
|
31.17 |
1:06.36 |
1:44.21 |
|
2:23.33 |
|
10 |
Victoria Danielsson |
2002 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
32.72 |
1:08.73 |
1:46.53 |
|
2:23.99 |
|
11 |
Elma Starrost |
2002 |
Simklubben Neptun |
|
32.83 |
1:09.02 |
1:47.04 |
|
2:24.71 |
|
12 |
Liv Tibblin Wahnberg |
2002 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
32.92 |
1:09.71 |
1:47.58 |
|
2:24.86 |
|
13 |
Louise Larsson |
2002 |
Järfälla Simsällskap |
|
32.36 |
1:08.93 |
1:47.21 |
|
2:25.34 |
|
14 |
Josefin Almgren |
2002 |
Skuru Idrottsklubb |
|
33.71 |
1:12.56 |
1:53.38 |
|
2:32.48 |
|
15 |
Andrea Mitrovic |
2002 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
|
34.90 |
1:14.33 |
1:55.75 |
|
2:35.59 |
|
16 |
Sofia Karls |
2002 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
|
33.39 |
1:13.15 |
1:55.53 |
|
2:36.96 |
|
17 |
Marie-Chantal Ballnus |
2002 |
Simklubben Neptun |
|
36.24 |
1:16.82 |
1:58.44 |
|
2:39.18 |
|
18 |
Felicia Granberg |
2002 |
Järfälla Simsällskap |
|
34.72 |
1:14.23 |
1:56.66 |
|
2:39.31 |
|
19 |
Naomi Sterling |
2002 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
|
36.28 |
1:17.81 |
1:59.86 |
|
2:40.20 |
|
20 |
Agnes Nyberg |
2002 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
|
37.61 |
1:19.87 |
2:03.02 |
|
2:45.22 |
|
21 |
Sofija Lajsic |
2002 |
Simklubben Neptun |
|
38.77 |
1:23.26 |
2:08.80 |
|
2:52.20 |
|
22 |
Jelena Lajsic |
2002 |
Simklubben Neptun |
|
39.68 |
1:24.24 |
2:08.52 |
|
2:54.67 |
|
23 |
Evelina Berg |
2002 |
Simklubben Neptun |
|
39.42 |
1:25.18 |
2:12.06 |
|
2:55.43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 1, 200m Frisim Damer, Finaler 13 år och yngre |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
50m |
100m |
150m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Isa Lundgren Sonnergren |
2004 |
Simklubben Neptun |
|
31.44 |
1:07.31 |
1:42.94 |
|
2:17.75 |
|
2 |
Vendela Hillström |
2003 |
Simklubben Neptun |
|
32.75 |
1:09.08 |
1:46.42 |
|
2:23.02 |
|
3 |
Anna Wainikka |
2004 |
Simklubben Neptun |
|
32.75 |
1:09.47 |
1:47.56 |
|
2:24.16 |
|
4 |
Lovisa Edman |
2003 |
Simklubben Neptun |
|
32.56 |
1:09.92 |
1:48.14 |
|
2:25.39 |
|
5 |
Emma Lundmark |
2003 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
|
32.55 |
1:08.71 |
1:47.67 |
|
2:25.49 |
|
6 |
Madicken Eriksson |
2003 |
Simklubben Neptun |
|
34.39 |
1:11.19 |
1:49.29 |
|
2:25.67 |
|
7 |
Freja Nordeman |
2003 |
Simklubben Neptun |
|
32.31 |
1:09.74 |
1:49.10 |
|
2:27.21 |
|
8 |
Alva Hagström |
2003 |
Simklubben Neptun |
|
32.98 |
1:10.55 |
1:49.92 |
|
2:27.38 |
|
9 |
Hedda Wallberg |
2003 |
Simklubben Neptun |
|
34.08 |
1:11.45 |
1:49.72 |
|
2:27.61 |
|
10 |
Filippa Lindskog |
2004 |
Skuru Idrottsklubb |
|
33.21 |
1:11.13 |
1:50.70 |
|
2:29.56 |
|
11 |
Elin Grähs |
2004 |
Simklubben Neptun |
|
33.97 |
1:11.20 |
1:50.07 |
|
2:29.57 |
|
12 |
Elsa Djuphammar |
2003 |
Simklubben Neptun |
|
33.94 |
1:11.96 |
1:52.28 |
|
2:31.12 |
|
13 |
Louise Hertegren |
2004 |
Järfälla Simsällskap |
|
33.36 |
1:11.17 |
1:51.75 |
|
2:31.60 |
|
14 |
Iris Martinsson |
2005 |
Simklubben Neptun |
|
36.28 |
1:16.44 |
1:56.69 |
|
2:34.76 |
|
15 |
Olivia Östlund |
2003 |
Skuru Idrottsklubb |
|
35.75 |
1:16.04 |
1:57.64 |
|
2:35.69 |
|
16 |
Ioanna Tsirona |
2004 |
Järfälla Simsällskap |
|
33.87 |
1:14.16 |
1:55.43 |
|
2:36.03 |
|
17 |
Elvira Montes |
2004 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
|
34.48 |
1:14.32 |
1:55.70 |
|
2:36.35 |
|
18 |
Elina Lejonqvist |
2004 |
Järfälla Simsällskap |
|
35.06 |
1:14.85 |
1:55.42 |
|
2:36.44 |
|
19 |
Maja Gunnarson |
2003 |
Simklubben Neptun |
|
34.83 |
1:15.44 |
1:57.11 |
|
2:37.24 |
|
20 |
Lova Gottberg |
2003 |
Simklubben Neptun |
|
36.39 |
1:16.85 |
1:57.87 |
|
2:37.90 |
|
21 |
Felicia Heintz |
2004 |
Skuru Idrottsklubb |
|
35.81 |
1:16.83 |
1:58.21 |
|
2:38.63 |
|
22 |
Emma Björkman |
2004 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
36.68 |
1:18.06 |
2:00.02 |
|
2:41.02 |
|
23 |
Lilly Eriksson |
2004 |
Simklubben Neptun |
|
37.83 |
1:20.68 |
2:04.17 |
|
2:42.84 |
|
24 |
Anna Werme |
2003 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
36.83 |
1:18.28 |
2:01.06 |
|
2:42.91 |
|
25 |
Isabelle Brodd |
2003 |
Simklubben Neptun |
|
37.05 |
1:20.34 |
2:03.76 |
|
2:43.94 |
|
26 |
Benedicte Lumby Jessen |
2003 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
|
36.58 |
1:18.11 |
2:01.44 |
|
2:44.55 |
|
27 |
Ebba de Besche |
2003 |
Järfälla Simsällskap |
|
37.19 |
1:18.65 |
2:02.28 |
|
2:45.39 |
|
28 |
Sofia Hansen |
2004 |
Järfälla Simsällskap |
|
36.53 |
1:19.06 |
2:03.02 |
|
2:46.07 |
|
29 |
Else Jomaa |
2004 |
Simklubben Neptun |
|
37.51 |
1:20.92 |
2:05.65 |
|
2:47.55 |
|
30 |
Emma Orrung |
2003 |
Skuru Idrottsklubb |
|
36.39 |
1:17.95 |
2:02.98 |
|
2:48.51 |
|
31 |
Elisa Sundberg |
2005 |
Simklubben Neptun |
|
38.35 |
1:21.72 |
2:06.66 |
|
2:49.52 |
|
32 |
Felicia Göthberg |
2004 |
Järfälla Simsällskap |
|
37.64 |
1:21.59 |
2:05.92 |
|
2:49.62 |
|
33 |
Emilia Long |
2004 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
|
38.36 |
1:21.98 |
2:07.22 |
|
2:50.26 |
|
34 |
Ida Edvinsson |
2004 |
Skuru Idrottsklubb |
|
37.58 |
1:20.78 |
2:06.62 |
|
2:50.66 |
|
35 |
Annie Dovhammar |
2003 |
Simklubben Neptun |
|
37.24 |
1:21.46 |
2:07.30 |
|
2:51.87 |
|
36 |
Elsa Lövquist |
2004 |
Simklubben Neptun |
|
39.49 |
1:23.22 |
2:08.87 |
|
2:52.75 |
|
37 |
Emelie Sveding |
2005 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
38.51 |
1:23.78 |
2:09.94 |
|
2:53.69 |
|
38 |
Penny Pettersdotter Wenster |
2004 |
Simklubben Neptun |
|
38.46 |
1:23.10 |
2:10.57 |
|
2:53.86 |
|
39 |
Alice Litterfeldt |
2003 |
Simklubben Neptun |
|
38.37 |
1:21.59 |
2:08.13 |
|
2:55.23 |
|
40 |
Emilia Cullfors |
2003 |
Simklubben Neptun |
|
38.72 |
1:24.81 |
2:12.74 |
|
2:56.13 |
|
41 |
Tilde Varnestig |
2003 |
Skuru Idrottsklubb |
|
38.99 |
1:24.08 |
2:10.61 |
|
2:56.91 |
|
42 |
Lovisa Niska Söderqvist |
2004 |
Skuru Idrottsklubb |
|
40.47 |
1:26.68 |
2:14.02 |
|
2:57.78 |
|
43 |
Maja Berngrim |
2003 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
|
40.77 |
1:26.29 |
2:13.37 |
|
2:57.85 |
|
44 |
Elvira Flores |
2006 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
37.99 |
1:24.50 |
2:12.97 |
|
3:01.28 |
|
45 |
Elin Homnér |
2003 |
Simklubben Neptun |
|
40.74 |
1:28.34 |
2:17.85 |
|
3:05.23 |
|
46 |
Lina Ahlström |
2005 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
42.87 |
1:32.73 |
2:25.79 |
|
3:14.24 |
|
- |
Alva Herlitz |
2005 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
|
|
|
|
DSQ |
|
- |
Sofia Lövqvist |
2006 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Skapad av WinGrodan 1.25.10 |
Utskriftsdatum |
22 oktober 2016 |
Licensierad till: Järfälla Simsällskap |
Utskriftstid |
09:36 |
|