Resultat för Sum-Sim Regionsfinal 3, Haninge (Stockholm)
Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.
Pass 1 Lördagen 12 november 2016 kl. 09.00
Resultat Gren 9 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Sum-Sim region 3 | Utskriftsdatum | 12 november 2016 | |||
Tävlingsort | Utskriftstid | 11:58 | ||||
Arrangör | ||||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 12 november 2016 |
Gren 9, 200m Bröstsim P 15-16, Finaler |
Sponsor: FordonsSystem i Stockholm |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Pontus Jonsson | 2000 | Södertörns Simsällskap | 31.83 | 1:07.88 | 1:46.31 | 2:25.62 | |||
2 | Josef Al-Khalili | 2000 | Täby Sim | 33.73 | 1:11.23 | 1:49.81 | 2:29.07 | |||
3 | Klaudius Schreck | 2001 | Södertörns Simsällskap | 33.16 | 1:11.65 | 1:51.07 | 2:30.33 | |||
4 | Morgan Martinsson | 2001 | Simklubben Neptun | 33.32 | 1:12.11 | 1:51.41 | 2:30.46 | |||
5 | Dexter Dalsgaard | 2001 | Simklubben Neptun | 34.71 | 1:14.24 | 1:54.51 | 2:32.79 | |||
6 | Victor Simic | 2000 | Täby Sim | 34.26 | 1:13.86 | 1:53.22 | 2:32.80 | |||
7 | Sebastian Tufvesson | 2000 | Stockholms Kappsimningsklubb | 35.01 | 1:14.89 | 1:53.90 | 2:35.13 | |||
8 | Theodor Sköld | 2001 | Väsby Simsällskap | 35.29 | 1:15.16 | 1:56.61 | 2:36.98 | |||
9 | Axel Nordén | 2001 | Täby Sim | 34.96 | 1:14.31 | 1:55.32 | 2:37.14 | |||
10 | Kenzo Buchli | 2000 | Stockholmspolisens IF SF | 34.88 | 1:15.34 | 1:55.77 | 2:37.63 | |||
11 | Björn Seeliger | 2000 | Södertälje Simsällskap | 34.49 | 1:14.87 | 1:56.37 | 2:38.89 | |||
12 | Sebastian Soume | 2001 | Södertälje Simsällskap | 35.29 | 1:16.40 | 1:58.67 | 2:41.93 | |||
13 | Wilhelm Lörinc | 2000 | Täby Sim | 35.74 | 1:16.19 | 1:58.38 | 2:42.47 | |||
14 | Johan Hennert | 2001 | Solna Sundbyberg SS 04 | 35.62 | 1:17.19 | 2:00.10 | 2:43.20 | |||
15 | Oscar Johansson | 2000 | Simklubben Neptun | 35.60 | 1:17.21 | 2:00.71 | 2:43.74 | |||
16 | Wilhelm Muzikants | 2001 | Täby Sim | 37.13 | 1:18.98 | 2:01.66 | 2:44.61 | |||
17 | Andres Pöllänen | 2001 | Täby Sim | 36.47 | 1:18.32 | 2:01.92 | 2:45.13 | |||
18 | Anton Adelöw | 2001 | Järfälla Simsällskap | 37.78 | 1:21.65 | 2:07.25 | 2:53.12 | |||
19 | Zain Mardeni | 2001 | Ösmo Simsällskap | 38.59 | 1:24.60 | 2:15.22 | 3:05.62 | |||
20 | Rasmus Hedman Björnsson | 2001 | Åkersberga Simsällskap | 43.48 | 1:35.66 | 2:32.81 | 3:31.00 | |||
- | Axel Bystedt | 2001 | Södertälje Simsällskap | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.25.10 | Utskriftsdatum | 12 november 2016 |
Licensierad till: Södertörns Simsällskap | Utskriftstid | 11:58 |