Resultater for RSK International
Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.
Stævneafsnit
Resultat Løb 13 (Finaler) - Officiel |
Stævne navn | RSK International 2016 | Udskriftsdato | 20 november 2016 | |||
Stævne by | Ringe | Udskriftstidspunkt | 16:50 | |||
Arrangør | Ringe Svømme-Klub (RSK) | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 19 november 2016 |
Løb 13, 4X50m Medley Damer, Finaler |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Hs Piger 1 | 0 | Horsens Svømmeklub | 2:08.61 | ||||||
Sofie Amalie J. Bisgaard | 2000 | 32.79 | 32.79 | |||||||
Trine Dam | 2001 | 36.35 | 1:09.14 | |||||||
Sofie Bach Nielsen | 2003 | 31.03 | 1:40.17 | |||||||
Karoline Lagoni | 2003 | 28.44 | 2:08.61 | |||||||
2 | Kv Piger | 0 | Ringe Svømme Klub | 2:09.79 | ||||||
Helene Grønnegaard | 1998 | 31.95 | 31.95 | |||||||
Amalie Pedersen | 2000 | 37.90 | 1:09.85 | |||||||
Stine Madsen | 1999 | 30.41 | 1:40.26 | |||||||
Andrea Aagaard | 1996 | 29.53 | 2:09.79 | |||||||
3 | K1 Piger | 0 | Ringe Svømme Klub | 2:09.86 | ||||||
Caroline Broholm | 2003 | 33.52 | 33.52 | |||||||
Caroline Larsen | 2001 | 36.46 | 1:09.98 | |||||||
Alberte Korsgaard | 2001 | 30.24 | 1:40.22 | |||||||
Caroline Mogensen | 2002 | 29.64 | 2:09.86 | |||||||
4 | Sto Flying Ducks 1 | 2003 | Swim Team Odense | 2:12.11 | ||||||
Anna Broe | 2002 | 32.93 | 32.93 | |||||||
Malea Benediktson | 2001 | 37.43 | 1:10.36 | |||||||
Alma Burgaard | 2003 | 33.67 | 1:44.03 | |||||||
My Phuong Bui | 2003 | 28.08 | 2:12.11 | |||||||
5 | Sto Flying Ducks 3 | 2003 | Swim Team Odense | 2:15.33 | ||||||
Mia T. Klüver-Kristensen | 2004 | 35.25 | 35.25 | |||||||
Heidi Glintborg | 2002 | 36.23 | 1:11.48 | |||||||
Christine Krogh | 2003 | 32.73 | 1:44.21 | |||||||
Maibritt Skjoldborg | 2002 | 31.12 | 2:15.33 | |||||||
6 | Durup Piger | 2004 | Durup IF | 2:19.96 | ||||||
Carli Mark | 2002 | 32.57 | 32.57 | |||||||
Camilla Veile | 2000 | 39.62 | 1:12.19 | |||||||
Anika Andersen | 2001 | 35.56 | 1:47.75 | |||||||
Andrea K. Pedersen | 2000 | 32.21 | 2:19.96 | |||||||
7 | Mojn Piger 1 | 0 | Haderslev Svømme Klub | 2:20.05 | ||||||
Silje Petersen | 2002 | 35.40 | 35.40 | |||||||
Signe Frits Nielsen | 2002 | 38.04 | 1:13.44 | |||||||
Amalie Averhoff Møbes | 2002 | 37.89 | 1:51.33 | |||||||
Nele Schulze | 2004 | 28.72 | 2:20.05 | |||||||
8 | Svendborg Piger 1 | 0 | Svendborg Svømme Klub | 2:20.50 | ||||||
Ghita Ross Rasmussen | 2003 | 37.77 | 37.77 | |||||||
Anna Bredal Storgaard | 2002 | 39.34 | 1:17.11 | |||||||
Victoria Bang | 2001 | 32.56 | 1:49.67 | |||||||
Anne Sofie Thrane | 2000 | 30.83 | 2:20.50 | |||||||
9 | Christians Disciple | 0 | Ringe Svømme Klub | 2:22.88 | ||||||
Trine Johansen | 2002 | 35.39 | 35.39 | |||||||
Julie Krog Christensen | 2001 | 41.73 | 1:17.12 | |||||||
Cecilie Ahrentsen | 1998 | 35.42 | 1:52.54 | |||||||
Katrine Hvistendal Hansen | 1997 | 30.34 | 2:22.88 | |||||||
10 | Munkebo Damer 1 | 0 | Munkebo Svømme- og Kondiklub | 2:23.21 | ||||||
Lise Meng | 1994 | 33.87 | 33.87 | |||||||
Julie Martinussen | 1997 | 39.07 | 1:12.94 | |||||||
Janni Martinussen | 2001 | 32.93 | 1:45.87 | |||||||
Line Virkelyst Johansen | 2003 | 37.34 | 2:23.21 | |||||||
11 | Sto Flying Ducks 2 | 2003 | Swim Team Odense | 2:31.47 | ||||||
Pernille Juul Jensen | 2003 | 40.15 | 40.15 | |||||||
Katrine Brolykke Madsen | 2003 | 43.98 | 1:24.13 | |||||||
Aurelia Pedersen | 2004 | 34.20 | 1:58.33 | |||||||
Josefine S Jørgensen | 2004 | 33.14 | 2:31.47 | |||||||
12 | K2 Piger | 0 | Ringe Svømme Klub | 2:32.86 | ||||||
Julie T. Sørensen | 2003 | 37.73 | 37.73 | |||||||
Maria Bech Andersen | 2003 | 41.88 | 1:19.61 | |||||||
Thilde Rosen Lundsfryd | 2004 | 40.99 | 2:00.60 | |||||||
Line Vestergaard Hansen | 2003 | 32.26 | 2:32.86 | |||||||
13 | Mojn Piger 2 | 0 | Haderslev Svømme Klub | 2:38.08 | ||||||
Pernille Thastrup Hansen | 2003 | 38.83 | 38.83 | |||||||
Emilie Stubben | 2003 | 46.24 | 1:25.07 | |||||||
Mira Emilie Schmidt | 2003 | 38.01 | 2:03.08 | |||||||
Maja Stamholt | 2005 | 35.00 | 2:38.08 | |||||||
14 | Frem Årgangs Piger | 0 | Frem Odense | 2:42.76 | ||||||
Melek Canpolat | 2005 | 43.99 | 43.99 | |||||||
Emma Nygaard | 2005 | 46.10 | 1:30.09 | |||||||
Sandy Ngoc Hoang Tran | 2005 | 37.85 | 2:07.94 | |||||||
Mathilde Stilund | 2005 | 34.82 | 2:42.76 | |||||||
- | Hs Piger 2 | 0 | Horsens Svømmeklub | DSQ | tyvstart 3.sv | |||||
Anna Bull Kramer | 2003 | 34.28 | 34.28 | |||||||
Josefine Mikkelsen | 2002 | 37.86 | 1:12.14 | |||||||
- | Søløven Svømmeklub | 0 | Svømmeklubben Søløven | DSQ | forkert svømmeart | |||||
Sofie Bolvig Christensen | 2006 | 1:49.17 | 1:49.17 | |||||||
Oprettet af WinGrodan 1.25.10 | Udskriftsdato | 20 november 2016 |
Licens til Ringe Svømme Klub | Udskriftstidspunkt | 16:50 |