Resultater for DGI Landsdelsmesterskaber Nordjylland 2017
Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.
Søndag
Resultat Løb 22 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | DGI Landsdelsmesterskaber 2017 | Udskriftsdato | 08 januar 2017 | |||
Stævne by | Aabybro | Udskriftstidspunkt | 10:14 | |||
Arrangør | AAIF Svømning & DGI Nordjylland | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 07 januar 2017 |
Løb 22, 50m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 2007-2017 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Naya Ellesøe Dalsgaard | 2007 | 97 | 1:02.64 | ||||||
Svømmeklubben Nejst | 1:13.46 | |||||||||
2 | Mathilde Christiansen | 2007 | 94 | 1:03.33 | ||||||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
3 | Nikoline P. Michaelsen | 2007 | 86 | 1:05.11 | ||||||
Svømmeklubben Nejst | 1:12.76 | |||||||||
Løb 22, 50m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 2005-2006 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Cecilie P. Michaelsen | 2005 | 261 | 45.04 | ||||||
Svømmeklubben Nejst | 48.32 | |||||||||
2 | Matilde Thirup | 2005 | 244 | 46.05 | ||||||
Svømmeklubben Nejst | 51.50 | |||||||||
3 | Signe Gade | 2005 | 235 | 46.66 | ||||||
Svømmeklubben S 68 | 47.49 | |||||||||
4 | Mie Asmussen | 2005 | 226 | 47.25 | ||||||
Svømmeklubben S 68 | 47.92 | |||||||||
5 | Caroline Bomholt Jensen | 2005 | 225 | 47.29 | ||||||
Brønderslev SK08 | 48.03 | |||||||||
6 | Clara Berendt Nørgaard | 2005 | 211 | 48.37 | ||||||
Svømmeklubben Nejst | 53.53 | |||||||||
7 | Sara Kokholm | 2005 | 163 | 52.68 | ||||||
Frederikshavn Svømmeklub | 52.75 | |||||||||
8 | Zenia Christensen | 2005 | 158 | 53.21 | ||||||
Svømmeklubben SMUT Terndrup | 52.52 | |||||||||
9 | Clara Hejndorff Bøgsted | 2006 | 144 | 54.82 | ||||||
Støvring Svømmeklub Pingvinen | 55.93 | |||||||||
10 | Ida Rønnow | 2006 | 139 | 55.47 | ||||||
Aabybro Idrætsforening | 56.24 | |||||||||
11 | Christina Markussen | 2005 | 107 | 1:00.66 | ||||||
Svømmeklubben Rask | ||||||||||
12 | Sofia Jørgensen | 2006 | 96 | 1:02.79 | ||||||
Svømmeklubben S 68 | 1:04.53 | |||||||||
13 | Beate Christensen | 2005 | 88 | 1:04.53 | ||||||
Svømmeklubben Nejst | 1:26.50 | |||||||||
14 | Ida Jensen | 2006 | 86 | 1:05.09 | ||||||
Frederikshavn Svømmeklub | 1:07.60 | |||||||||
- | Karla Peters Andreasen | 2005 | DNS | |||||||
Aars Svømmeklub | ||||||||||
- | Liva Lauridsen Vorgod | 2005 | DSQ | 2 armtag til hoften | ||||||
Svømmeklubben SMUT Terndrup | 50.18 | |||||||||
- | Stine Mejdahl | 2005 | DSQ | Tyvstart | ||||||
Svømmeklubben Søhesten | 50.01 | |||||||||
Løb 22, 50m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 2003-2004 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Nicoline Dyrman | 2004 | 451 | 37.53 | ||||||
Støvring Svømmeklub Pingvinen | 36.66 | |||||||||
2 | Freja Romanski | 2003 | 403 | 38.97 | ||||||
Svømmeklubben SMUT Terndrup | 38.69 | |||||||||
3 | Sara Bundgaard | 2003 | 372 | 40.02 | ||||||
Svømmeklubben S 68 | 40.81 | |||||||||
4 | Signe Thomsen | 2003 | 342 | 41.18 | ||||||
Svømmeklubben SMUT Terndrup | 40.84 | |||||||||
5 | Freja Friborg | 2004 | 337 | 41.38 | ||||||
Støvring Svømmeklub Pingvinen | 41.38 | |||||||||
6 | Ida Troldborg | 2003 | 334 | 41.47 | ||||||
Aabybro Idrætsforening | 40.11 | |||||||||
7 | Mathilde Wisborg Fog | 2003 | 304 | 42.83 | ||||||
Støvring Svømmeklub Pingvinen | 44.64 | |||||||||
8 | Louise Høeg | 2003 | 281 | 43.92 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | 44.54 | |||||||||
9 | Allie Brandt | 2004 | 270 | 44.55 | ||||||
Frederikshavn Svømmeklub | 45.88 | |||||||||
10 | Emma Jensen | 2003 | 261 | 45.04 | ||||||
Svømmeklubben S 68 | 44.78 | |||||||||
11 | Lærke Asmussen | 2003 | 246 | 45.93 | ||||||
Svømmeklubben S 68 | 45.07 | |||||||||
12 | Maja M S Sørensen | 2004 | 242 | 46.19 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | 46.21 | |||||||||
13 | Amelie Thordal | 2003 | 222 | 47.56 | ||||||
Støvring Svømmeklub Pingvinen | ||||||||||
14 | Zille Haarh Svendsen | 2004 | 207 | 48.68 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | 47.94 | |||||||||
15 | Sarah Borup | 2004 | 185 | 50.47 | ||||||
Svømmeklubben Nejst | 59.60 | |||||||||
16 | Agnes Lyndrup | 2004 | 179 | 51.10 | ||||||
Snedsted Svømmeklub | 49.20 | |||||||||
17 | Emma Bojesen | 2004 | 168 | 52.17 | ||||||
Snedsted Svømmeklub | 47.20 | |||||||||
18 | Sille Lindberg | 2003 | 159 | 53.11 | ||||||
Aabybro Idrætsforening | ||||||||||
19 | Kirstine Jørgensen | 2004 | 149 | 54.22 | ||||||
Svømmeklubben S 68 | 58.35 | |||||||||
20 | Michelle Bloch Sørensen | 2004 | 147 | 54.54 | ||||||
Svømmeklubben SMUT Terndrup | 54.90 | |||||||||
21 | Sofie Søe Møhlenberg | 2004 | 146 | 54.60 | ||||||
Brønderslev SK08 | 53.61 | |||||||||
22 | Freja Lund | 2003 | 123 | 57.78 | ||||||
Sindal Svømmeforening | 49.50 | |||||||||
23 | Emma Kjær Johannesen | 2004 | 116 | 59.02 | ||||||
Brønderslev SK08 | 1:00.72 | |||||||||
Løb 22, 50m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 2001-2002 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Emma Viborg Larsen | 2001 | 378 | 39.81 | ||||||
Aabybro Idrætsforening | 44.09 | |||||||||
2 | Sofie Aastrup | 2002 | 343 | 41.11 | ||||||
Svømmeklubben Søhesten | 44.14 | |||||||||
3 | Emma Oline Gadegaard | 2002 | 312 | 42.46 | ||||||
Svømmeklubben S 68 | 43.73 | |||||||||
4 | Cecilie Prior | 2002 | 308 | 42.61 | ||||||
Svømmeklubben Søhesten | 43.13 | |||||||||
5 | Iben Kjær Bengtson | 2002 | 270 | 44.51 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | 44.26 | |||||||||
6 | Sofie Nielsen | 2001 | 269 | 44.57 | ||||||
Støvring Svømmeklub Pingvinen | 43.59 | |||||||||
7 | Freya Kobber Nielsen | 2001 | 252 | 45.58 | ||||||
Svømmeklubben Nejst | 49.12 | |||||||||
8 | Sofie Horsbøll | 2002 | 242 | 46.17 | ||||||
Snedsted Svømmeklub | 46.60 | |||||||||
9 | Louise Hove | 2002 | 228 | 47.10 | ||||||
Snedsted Svømmeklub | 47.20 | |||||||||
10 | Karoline Toftelund | 2001 | 203 | 48.96 | ||||||
Svømmeklubben Søhesten | 48.42 | |||||||||
11 | Christine Nielsen | 2002 | 173 | 51.64 | ||||||
Svømmeklubben Søhesten | 49.34 | |||||||||
12 | Kathrine Pedersen | 2002 | 168 | 52.13 | ||||||
Svømmeklubben Rask | ||||||||||
13 | Anna Andreasen | 2001 | 161 | 52.84 | ||||||
Aabybro Idrætsforening | 55.73 | |||||||||
- | Victoria Bech | 2002 | DNS | |||||||
Svømmeklubben Rask | 51.47 | |||||||||
Løb 22, 50m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 1993-2000 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Ghita Kobbelgaard | 1995 | 588 | 34.36 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | 32.94 | |||||||||
2 | Johanne Hole | 2000 | 525 | 35.69 | ||||||
Frederikshavn Svømmeklub | 37.20 | |||||||||
3 | Maria M. Porsmose | 2000 | 439 | 37.88 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | 37.23 | |||||||||
4 | Amalie Falk Byrgesen | 1999 | 388 | 39.48 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | 41.07 | |||||||||
5 | Camilla Outzen | 2000 | 309 | 42.58 | ||||||
Støvring Svømmeklub Pingvinen | 42.07 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.25.10 | Udskriftsdato | 08 januar 2017 |
Licens til Aabybro Idrætsforening | Udskriftstidspunkt | 10:14 |