Resultater for DGI Landsdelsmesterskaber Nordjylland 2017
Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.
Stævneafsnit
Resultat Løb 13 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | DGI Landsdelsmesterskaber 2017 | Udskriftsdato | 07 januar 2017 | |||
Stævne by | Aabybro | Udskriftstidspunkt | 14:35 | |||
Arrangør | AAIF Svømning & DGI Nordjylland | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 07 januar 2017 |
Løb 13, 100m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 2005-2006 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Eigil Midboe Skou | 2006 | 128 | 51.80 | 1:50.32 | |||||
Støvring Svømmeklub Pingvinen | ||||||||||
2 | Magnus Horsbøll | 2005 | 126 | 54.08 | 1:50.74 | |||||
Snedsted Svømmeklub | 1:49.80 | |||||||||
3 | Mathias Johansen | 2005 | 111 | 54.02 | 1:55.69 | |||||
Aars Svømmeklub | ||||||||||
4 | Johan Damsgaard Bossen | 2005 | 105 | 54.84 | 1:57.55 | |||||
Støvring Svømmeklub Pingvinen | ||||||||||
5 | Malthe Kobber Nielsen | 2005 | 98 | 56.11 | 2:00.36 | |||||
Svømmeklubben Nejst | 2:08.90 | |||||||||
6 | Malthe Melgaard Jensen | 2005 | 90 | 57.54 | 2:04.04 | |||||
Svømmeklubben S 68 | 2:11.34 | |||||||||
- | Asbjørn Vandkjær | 2006 | DSQ | Asynkron ben 25m | ||||||
Svømmeklubben Nejst | 2:24.17 | |||||||||
- | Elmer Oosterhof | 2005 | DSQ | 1 hånd i vending 25m | ||||||
Aars Svømmeklub | ||||||||||
- | Frederik Jørgensen | 2006 | DSQ | Ej samt. berø 50m | ||||||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
Løb 13, 100m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 2003-2004 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Christian Kornum | 2003 | 367 | 38.08 | 1:17.67 | |||||
Svømmeklubben Nord | 1:17.05 | |||||||||
2 | Jens Riisgaard-Jensen | 2003 | 321 | 38.06 | 1:21.20 | |||||
Støvring Svømmeklub Pingvinen | 1:22.46 | |||||||||
3 | Malik Lodberg Klein | 2003 | 265 | 41.04 | 1:26.52 | |||||
Støvring Svømmeklub Pingvinen | 1:26.94 | |||||||||
4 | Kristian B. Rasmussen | 2003 | 241 | 42.56 | 1:29.24 | |||||
Svømmeklubben S 68 | 1:35.00 | |||||||||
5 | Frederik P. Michaelsen | 2003 | 203 | 42.95 | 1:34.48 | |||||
Svømmeklubben Nejst | 1:43.51 | |||||||||
6 | Andreas Christensen | 2003 | 201 | 43.90 | 1:34.90 | |||||
Svømmeklubben Søhesten | 1:41.16 | |||||||||
7 | Kris Jensen | 2004 | 175 | 46.69 | 1:39.24 | |||||
Aars Svømmeklub | 1:42.01 | |||||||||
8 | Jens Mejdahl Christensen | 2003 | 156 | 49.17 | 1:43.23 | |||||
Svømmeklubben Søhesten | 1:55.89 | |||||||||
9 | Oscar Pedersen | 2004 | 155 | 47.99 | 1:43.31 | |||||
Støvring Svømmeklub Pingvinen | 1:47.64 | |||||||||
10 | Frederik Gislund | 2003 | 143 | 49.84 | 1:46.27 | |||||
Svømmeklubben Nejst | 1:55.40 | |||||||||
11 | Victor Haunstrup | 2003 | 130 | 50.13 | 1:49.50 | |||||
Aabybro Idrætsforening | 1:45.70 | |||||||||
12 | August Herman Wisholm | 2004 | 118 | 52.77 | 1:53.24 | |||||
Svømmeklubben SMUT Terndrup | 1:54.11 | |||||||||
13 | Alexander Gislund | 2003 | 116 | 54.03 | 1:53.87 | |||||
Svømmeklubben Nejst | 2:09.23 | |||||||||
14 | Kristian Jensen | 2004 | 75 | 1:00.87 | 2:11.67 | |||||
Svømmeklubben Søhesten | 2:03.65 | |||||||||
- | Tobias B. Lauridsen | 2004 | DSQ | Ej samt berø 50m | ||||||
Aars Svømmeklub | 2:21.61 | |||||||||
Løb 13, 100m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 2001-2002 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Søren Clement Juhl Hansen | 2001 | 294 | 39.04 | 1:23.61 | |||||
Støvring Svømmeklub Pingvinen | 1:26.46 | |||||||||
2 | Anders Mikkelsen | 2001 | 273 | 40.49 | 1:25.71 | |||||
Aabybro Idrætsforening | 1:25.62 | |||||||||
3 | Matias Kjær | 2002 | 267 | 42.58 | 1:26.36 | |||||
Aars Svømmeklub | 1:23.69 | |||||||||
4 | David Tuan V. Valbjørn | 2002 | 252 | 40.47 | 1:28.01 | |||||
Støvring Svømmeklub Pingvinen | 1:26.04 | |||||||||
5 | Victor Doré Hansen | 2001 | 225 | 43.44 | 1:31.31 | |||||
Hadsund Svømmeklub | 1:43.27 | |||||||||
6 | Andreas Strøm Hansen | 2002 | 213 | 43.92 | 1:33.04 | |||||
Svømmeklubben SMUT Terndrup | 1:35.61 | |||||||||
7 | Magnus Hald | 2002 | 211 | 43.68 | 1:33.37 | |||||
Aars Svømmeklub | 1:32.78 | |||||||||
8 | Jonas D. Nielsen | 2002 | 188 | 45.63 | 1:37.01 | |||||
Aars Svømmeklub | 1:34.68 | |||||||||
9 | Nikolai Lund | 2001 | 180 | 46.13 | 1:38.34 | |||||
Sindal Svømmeforening | 1:50.50 | |||||||||
10 | Asger Krage Dreier | 2002 | 130 | 50.38 | 1:49.73 | |||||
Aabybro Idrætsforening | 1:49.97 | |||||||||
Løb 13, 100m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 1993-2000 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Andreas Rask Sørensen | 1999 | 392 | 36.65 | 1:15.95 | |||||
Aars Svømmeklub | 1:17.23 | |||||||||
2 | Rasmus Grøn | 1999 | 198 | 44.70 | 1:35.39 | |||||
Aabybro Idrætsforening | 1:34.48 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.25.10 | Udskriftsdato | 07 januar 2017 |
Licens til Aabybro Idrætsforening | Udskriftstidspunkt | 14:35 |