2019-06-19   21:55:25
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Resultater for Næstved Swimcup 2017

Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.

Lørdag den 14/1

Resultat Løb 3 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider
Resultat Løb 3 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider 
 
  Stævne navn  Næstved Swim Cup    Udskriftsdato  14 januar 2017   
  Stævne by  Næstved    Udskriftstidspunkt  12:00   
  Arrangør  NIF SVØM         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  14 januar 2017         
 
 
Løb 3, 100m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 1900-1999 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Farah Mohamed Nabil  1999  Korsør Sv & Livr. Klub    33.84        1:09.89   
Camilla Hansen  1997  Korsør Sv & Livr. Klub            DNS   
                     
 
Løb 3, 100m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2000-2001 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Maria Caroline Krumbak  2000  Herlufsholm Svømmeklub    34.10        1:12.02   
Madeleine Thornsen  2001  Korsør Sv & Livr. Klub    37.70        1:16.80   
Freja Zerbst Hansen  2001  Næstved IF    37.85        1:18.50   
Julie K Madsen  2001  Nakskov Svømme Klub    37.79        1:18.58   
Julie Galsgaard Hansen  2000  Nakskov Svømme Klub    38.20        1:19.46   
Laura Sørensen  2001  Dragsholm Svømmeklub    40.80        1:26.48   
                     
 
Løb 3, 100m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2002-2003 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Melanie Eggertsen  2002  Nakskov Svømme Klub    31.73        1:05.94   
Zara Wendel  2002  Holbæk Svømme Klub    33.20        1:09.47   
Emma Bruhn  2002  Herlufsholm Svømmeklub    33.64        1:10.11   
Emilia Sol Gudmundsdottir  2002  Herlufsholm Svømmeklub    34.51        1:11.26   
Emma Bækgaard  2002  Herlufsholm Svømmeklub    34.60        1:11.78   
Anne-Sofie P. Clausen  2002  Næstved IF    36.07        1:14.79   
Ida Hebeltoft  2003  Herlev Svømning    38.00        1:17.60   
Julie Bruun Jørgensen  2003  Svømmeklubben Syd    37.41        1:17.82   
Mie Mørkedal  2003  Holbæk Svømme Klub    39.46        1:21.06   
10  Mille Scheel  2003  Herlufsholm Svømmeklub    39.86        1:21.68   
11  Emma Olsen  2003  Dragsholm Svømmeklub    40.28        1:22.26   
12  Maja Wiegaard Hansen  2002  Korsør Sv & Livr. Klub    39.80        1:22.42   
13  Ida Kjølby  2003  Svømmeklubben Syd    41.06        1:23.73   
14  Emma Enevoldsen  2003  Roskilde Svømning    39.80        1:25.83   
Isabel Valsted Bavnbæk  2003  Vordingborg Svømme Klub            DNS   
Alberte Holst Schilling  2003  Dragsholm Svømmeklub            DSQ  ej fortsat ben v/25 
Katrine Duus  2003  Næstved IF            DSQ  efb v/50 m 
                     
 
Løb 3, 100m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2004-2005 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Frida Bang Stanelt  2004  Kalundborg SK    34.16        1:11.17   
Josefine Krumbak  2004  Herlufsholm Svømmeklub    36.80        1:14.90   
Sofie Ølgaard Hansen  2004  Korsør Sv & Livr. Klub    37.82        1:16.15   
Amalie Østerlund  2005  Herlufsholm Svømmeklub    37.37        1:17.75   
Caroline Holm  2004  Kalundborg SK    38.66        1:19.03   
Anja Xin Andersen  2004  Herlev Svømning    39.74        1:20.73   
Signe Eie  2005  Herlev Svømning    40.03        1:21.78   
Sille Bachmann  2004  Dragsholm Svømmeklub    39.57        1:22.24   
Ida Bruhn  2004  Herlufsholm Svømmeklub    40.72        1:24.11   
10  Laura Thorlund Jensen  2004  Herlev Svømning    41.32        1:24.84   
11  Fanta Osatoharimwen  2005  Herlufsholm Svømmeklub    40.52        1:25.12   
12  Maja Buck  2004  Holbæk Svømme Klub    40.94        1:26.39   
13  Sofie Lykke Petersen  2005  Roskilde Svømning    42.01        1:27.02   
14  Freja Søndergaard  2004  Vordingborg Svømme Klub    41.78        1:27.03   
15  Thea Torndal Jensen  2004  Næstved IF    43.05        1:28.82   
16  Helene Thielsen  2004  Ringsted Svømme Klub    43.53        1:29.97   
17  Mille Marie Ullerup  2004  Svømmeklubben Syd    42.42        1:30.24   
18  Thea Kaiser  2004  Kalundborg SK    43.98        1:30.65   
19  Malene Reynolds  2005  Ringsted Svømme Klub    43.90        1:31.19   
20  Asta Palmund  2005  Roskilde Svømning    44.01        1:31.68   
21  Alba Seneca  2005  Kalundborg SK    45.22        1:33.00   
22  Lea Tångberg  2005  Herlufsholm Svømmeklub    46.49        1:34.98   
23  Signe Bagge Møller  2004  Svømmeklubben Syd    45.02        1:37.12   
24  Malou Hansen  2004  Nakskov Svømme Klub    46.87        1:38.99   
25  Linnea Worm Thomsen  2005  Ringsted Svømme Klub    48.86        1:39.60   
26  Ida Marie Bundgaard Ravn  2004  Svømmeklubben Syd    49.46        1:41.95   
27  Merle Holmgaard  2005  Næstved IF            1:48.57   
28  Oline Jensen  2005  Herlev Svømning    55.74        1:58.45   
Amalie K. Nielsen  2005  Ringsted Svømme Klub            DNS   
Ena Tværmose Nielsen  2004  Svømmeklubben Syd            DSQ  ej berøring v/25 m 
Marie Søegaard  2005  Holbæk Svømme Klub            DSQ  mave v/25 m 
Sara Engmose Jensen  2004  Holbæk Svømme Klub            DSQ  mave v/50 m 
                     
 
Løb 3, 100m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2006-2017 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Alberte Pedersen  2006  Holbæk Svømme Klub    43.55        1:29.27   
Cille Winskov Rasmussen  2006  Roskilde Svømning    44.38        1:30.87   
Beatrice Buhr Müller  2006  Kalundborg SK    44.37        1:31.64   
Mie Visler  2006  Herlufsholm Svømmeklub    44.65        1:32.50   
Kamille Bentsen  2006  Herlufsholm Svømmeklub    44.73        1:33.51   
Liv Waag Kallesøe  2006  Herlev Svømning    46.98        1:37.58   
Maria Stoklund  2006  Kalundborg SK    47.69        1:38.05   
Lara W. S. Olsen  2006  Ringsted Svømme Klub    48.47        1:38.26   
Andrea Kiefer-Hansen  2006  Herlev Svømning    47.53        1:38.78   
10  Iben Lund Nielsen  2006  Næstved IF    47.89        1:39.68   
11  Dicte Maar  2006  Næstved IF    1:11.69        1:42.06   
12  Ida Marie Frederiksen  2008  Herlev Svømning    51.64        1:48.03   
13  Kristine Dupont  2007  Herlev Svømning    52.03        1:49.50   
14  Asta Marie Boye  2006  Korsør Sv & Livr. Klub    53.91        1:53.28   
15  Camilla Andersen  2006  Herlufsholm Svømmeklub    55.63        1:56.91   
16  Mathilde Bendtsen  2007  Næstved IF    56.25        1:59.13   
Asta Lund  2006  Herlev Svømning            DSQ  mave v/ 50 m 
Karoline Dahl Lewinsky  2006  Herlev Svømning            DSQ  mave v/ 50m 
Katrine Dresler Aleksic  2007  Herlev Svømning            DSQ  mave v/25 m 
Sofija Rønne  2006  Herlev Svømning            DSQ  mave v/25 m 
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.25.10  Udskriftsdato  14 januar 2017 
Licens til Næstved IF  Udskriftstidspunkt  12:00 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner
IC Result Danmark