2019-09-15   10:19:41
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Resultater for Næstved Swimcup 2017

Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.

Lørdag den 14/1

Resultat Løb 20 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider
Resultat Løb 20 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider 
 
  Stævne navn  Næstved Swim Cup    Udskriftsdato  14 januar 2017   
  Stævne by  Næstved    Udskriftstidspunkt  18:50   
  Arrangør  NIF SVØM         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  14 januar 2017         
 
 
Løb 20, 4X50m Medley Herrer, Finaler Årg. 0-2017 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Lf Drenge 1 :-)  Startfællesskabet LF-SWIM            1:53.72   
  Magnus Madsen  2000      29.71        29.71   
  Marius Rasmussen  1999      32.48        1:02.19   
  Mads Holm  1998      26.11        1:28.30   
  Erling Johansen  2000      25.42        1:53.72   
                     
Hg Drenge 1  2000  Herlufsholm Svømmeklub            1:57.17   
  Filip Bækgaard  2000      28.89        28.89   
  Mads Ingeman Hansen  1997      30.75        59.64   
  Gustav Nissen  2001      31.91        1:31.55   
  Nicolai Yung Hansen  2000      25.62        1:57.17   
                     
Lf Drenge 2 :-)  Startfællesskabet LF-SWIM            2:03.25   
  Gustav T Madsen  2001      32.81        32.81   
  Sebastian Jensen  2001      34.64        1:07.45   
  Nikolai Pagh Pedersen  2002      28.79        1:36.24   
  Mathias Aner  2001      27.01        2:03.25   
                     
Kalundborg Drenge 1  Kalundborg SK            2:05.30   
  Mads Witthøft  2000      30.66        30.66   
  Magnus Loose  1999      35.10        1:05.76   
  Mikkel Mortensen  2003      30.62        1:36.38   
  Frederik Scheby Petersen  2004      28.92        2:05.30   
                     
Dragsholm Drenge 1  Dragsholm Svømmeklub            2:09.83   
  Thor Malmby Jørgin  2001      31.76        31.76   
  Andreas Ingvordsen  1996      37.14        1:08.90   
  Emil Osberg Poulsen  2003      31.77        1:40.67   
  Silas Storm Nielsen  2002      29.16        2:09.83   
                     
Næstved 1 Hvalrosser  1990  Næstved IF            2:11.86   
  Lucas Jul Pedersen  2003      36.76        36.76   
  Harald Franck  2003      36.66        1:13.42   
  Lauge Bastian Maar  2001      29.90        1:43.32   
  Kristian Mouridsen  2002      28.54        2:11.86   
                     
Vsk Horror Vordingborg  Vordingborg Svømme Klub            2:14.61   
  Matias Ersgaard Sandbirk  2003      33.59        33.59   
  Andreas Østergaard Nielse  1997      39.34        1:12.93   
  Jonathan F. K. Jensen  2002      30.84        1:43.77   
  Magnus Juul Hansen  2003      30.84        2:14.61   
                     
Hg Drenge 2  2000  Herlufsholm Svømmeklub            2:20.28   
  Mathias Ankersen  2004      40.84        40.84   
  August Høy  2005      41.43        1:22.27   
  Mads Lünell Bruhn  1998      29.35        1:51.62   
  Alfred Nissen  2002      28.66        2:20.28   
                     
Næstved 2 Hvalrosser  1990  Næstved IF            2:25.47   
  Jacob Meisner Hansen  2003      37.16        37.16   
  Lauritz Dyhr-Rasmussen  2004      40.01        1:17.17   
  Rasmus Lorentzen  2001      38.03        1:55.20   
  Nicklas Stæcker  2003      30.27        2:25.47   
                     
10  Dragsholm Drenge 2  Dragsholm Svømmeklub            2:34.33   
  Bertram Geisler Knudsen  2004      45.04        45.04   
  Jesse Refsgaard  2003      45.27        1:30.31   
  Elias Noe  2004      34.74        2:05.05   
  Victor Holm Larsen  2003      29.28        2:34.33   
                     
11  Ringsted Drenge 2  1900  Ringsted Svømme Klub            2:34.46   
  Tobias Mølbak  2004      37.73        37.73   
  Andreas Mølbak  2006      46.59        1:24.32   
  Joakim Grøn-Henriksen  2004      35.95        2:00.27   
  Emre Emil Tømmerby Kiliç  2004      34.19        2:34.46   
                     
12  Herlev Knægte 2  Herlev Svømning            2:35.22   
  Mathias Bohn-Hansen  2006      40.51        40.51   
  Peter Holm  2003      43.71        1:24.22   
  Elias Elmedyb  2006      38.38        2:02.60   
  Jeppe Bayer Christensen  2005      32.62        2:35.22   
                     
13  Næstved 3 Hvalrosser  1990  Næstved IF            2:37.35   
  Mathias Clausen  2002      38.16        38.16   
  Sammi Anker Andersen  2003      45.80        1:23.96   
  Malthe Foged  2005      41.12        2:05.08   
  Sebastian N. Bentsen  2004      32.27        2:37.35   
                     
14  Ringsted Drenge 1  1900  Ringsted Svømme Klub            2:49.26   
  Jeremy William Millard  2005      42.45        42.45   
  Adam Bugge Frandsen  2005      45.87        1:28.32   
  Kristian Slott Rasmussen  2004      44.93        2:13.25   
  Oliver Hostrup Sahlberg  2003      36.01        2:49.26   
                     
15  Hg Drenge 3  2000  Herlufsholm Svømmeklub            2:51.89   
  Aksel Bryde  2005      51.13        51.13   
  Jeppe Lund  2004      50.69        1:41.82   
  Magnus Løhr  2001      27.76        2:09.58   
  Emil Lejbølle  2007      42.31        2:51.89   
                     
Herlev Knægte 1  Herlev Svømning            DNS   
  Erik Li  2003                 
  Mathias Lindgaard  2004                 
  Mathias Toft Cortsen  2005                 
  Mathias Jelshøj  2001              DNS   
                     
K2 Drenge Medley  2004  Korsør Sv & Livr. Klub            DNS   
                   
                   
                   
                DNS   
                     
Medley Drenge 1 Korsør  Korsør Sv & Livr. Klub            DNS   
                   
                   
                   
                DNS   
                     
K2 Drenge 2 Medley  2004  Korsør Sv & Livr. Klub            DSQ   
                     
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.25.10  Udskriftsdato  14 januar 2017 
Licens til Næstved IF  Udskriftstidspunkt  18:50 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner
IC Result Danmark