2019-06-19   21:01:50
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Resultater for Næstved Swimcup 2017

Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.

Resultat Løb 1 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider
Resultat Løb 1 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider 
 
  Stævne navn  Næstved Swim Cup    Udskriftsdato  14 januar 2017   
  Stævne by  Næstved    Udskriftstidspunkt  11:13   
  Arrangør  NIF SVØM         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  14 januar 2017         
 
 
Løb 1, 200m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 1900-1999 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m  100m  150m    Opnået  Status 











 
Amalie Bonnesen  1999  Næstved IF            2:50.25   
Nicole Kristensen  1999  Kalundborg SK            3:02.25   
Trine Rübner-Petersen  1997  Svømmeklubben Syd    42.07  1:31.02  2:23.56    3:17.30   
                     
 
Løb 1, 200m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 2002-2003 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m  100m  150m    Opnået  Status 











 
Nikoline Skovly Larsen  2003  Næstved IF            2:49.00   
Marie Uglebjerg  2002  Kalundborg SK            2:52.55   
Caroline Bendtsen  2002  Næstved IF            2:58.47   
Silke Larsen  2003  Roskilde Svømning            3:00.12   
Astrid Katrine Andersen  2002  Holbæk Svømme Klub    41.59  1:28.20  2:16.39    3:05.57   
Emilie Ferslev Christians  2002  Vordingborg Svømme Klub    42.45  1:30.78  2:20.49    3:10.61   
Thea Jacobsen  2003  Herlev Svømning    42.94  1:31.40  2:21.00    3:11.01   
Caroline Gerlach  2002  Roskilde Svømning    42.69  1:30.87  2:20.78    3:11.74   
Lea Andersen  2003  Holbæk Svømme Klub    43.47  1:32.45  2:22.02    3:12.44   
10  Emma Olsen  2003  Dragsholm Svømmeklub    45.08  1:36.97  2:30.81    3:23.91   
11  Ida Oest  2003  Herlev Svømning    46.34  1:38.61  2:32.37    3:25.43   
12  Astrid Nørret Schmidt  2002  Ringsted Svømme Klub    46.02  1:38.94  2:32.59    3:26.22   
                     
 
Løb 1, 200m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 2004-2005 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m  100m  150m    Opnået  Status 











 
Emilie Højen Meyer  2004  Herlufsholm Svømmeklub    42.77  1:32.61  2:22.94    3:11.88   
Frederikke B. Hansen  2005  Herlufsholm Svømmeklub    42.75  1:32.58  2:25.18    3:18.41   
Anna Larsen  2004  Kalundborg SK    43.31  1:34.65  2:28.50    3:21.72   
Aliyah Savannah Rasmussen  2005  Vordingborg Svømme Klub    47.03  1:38.87  2:31.60    3:24.38   
Kathrine Jensen-Mattebjer  2004  Korsør Sv & Livr. Klub    49.31  1:44.82  2:38.76    3:32.02   
Sille Møller  2004  Kalundborg SK    48.27  1:42.46  2:37.94    3:32.05   
Juliane Andersen  2005  Roskilde Svømning    46.61  1:40.00  2:36.16    3:33.32   
Julie Astrup  2005  Dragsholm Svømmeklub    48.24  1:42.26  2:38.18    3:34.23   
Isabella Hejlesen  2004  Korsør Sv & Livr. Klub    49.90  1:46.16  2:44.24    3:42.90   
10  Josephine Frederiksen  2005  Svømmeklubben Syd    49.68  1:45.98  2:44.68    3:44.68   
11  Katrine Mørkeberg  2004  Næstved IF    50.97  1:48.97  2:48.65    3:46.78   
12  Linnea Worm Thomsen  2005  Ringsted Svømme Klub    51.53  1:50.54  2:52.35    3:53.60   
13  Benedicte Falkensted  2004  Holbæk Svømme Klub    53.47  1:53.81  2:56.29    3:57.40   
Frederikke Steffensen  2005  Ringsted Svømme Klub            DSQ  tyvstart 
Freja Threms  2005  Dragsholm Svømmeklub            DSQ  ej bryst v/100m 
Kaja Waag Kallesøe  2005  Herlev Svømning            DSQ  asyn arme/ben e/150m 
                     
 
Løb 1, 200m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 2006-2017 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m  100m  150m    Opnået  Status 











 
Cille Winskov Rasmussen  2006  Roskilde Svømning    45.93  1:37.56  2:28.29    3:17.19   
Frederikke Poulsen  2006  Dragsholm Svømmeklub    47.02  1:40.90  2:36.32    3:31.94   
Laura Meyer  2006  Herlufsholm Svømmeklub    49.78  1:45.77  2:44.09    3:42.61   
Freja Juul  2006  Næstved IF    49.46  1:45.43  2:43.32    3:45.26   
Mathilde Ludvigsen  2006  Næstved IF    51.76  1:51.74  2:56.38    3:59.37   
Asta Maria R. Jensen  2007  Næstved IF    54.55  1:55.97  2:58.76    4:00.92   
Nana Andersen  2006  Holbæk Svømme Klub    53.75  1:56.18  3:00.31    4:00.92   
Ellen Simoni Alfast  2006  Herlev Svømning    55.88  2:00.95  3:05.97    4:09.49   
Liv Waag Kallesøe  2006  Herlev Svømning    56.53  1:59.82  3:05.45    4:10.90   
10  Anna Powers  2007  Herlev Svømning    57.61  2:04.02  3:08.22    4:11.96   
11  Emma Kyndesen  2006  Herlev Svømning    58.42  2:04.95  3:14.46    4:20.08   
Rosa Dyhr-Rasmussen  2007  Næstved IF            DSQ  asyn arme v/50m 
Sophie Hartwig-Porsdal  2006  Herlev Svømning            DSQ  kun 1 hånd v/afsl 
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.25.10  Udskriftsdato  14 januar 2017 
Licens til Næstved IF  Udskriftstidspunkt  11:13 
 
Resultat Løb 2 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider
Resultat Løb 2 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider 
 
  Stævne navn  Næstved Swim Cup    Udskriftsdato  14 januar 2017   
  Stævne by  Næstved    Udskriftstidspunkt  11:13   
  Arrangør  NIF SVØM         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  14 januar 2017         
 
 
Løb 2, 200m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 1900-1998 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m  100m  150m    Opnået  Status 











 
Emil Toft  1998  Holbæk Svømme Klub    33.53  1:12.18  1:52.82    2:34.14   
Mads Lünell Bruhn  1998  Herlufsholm Svømmeklub    37.14  1:18.87  2:01.80    2:45.92   
                     
 
Løb 2, 200m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 1999-2000 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m  100m  150m    Opnået  Status 











 
Magnus Loose  1999  Kalundborg SK    36.60  1:17.31  1:58.71    2:40.75   
Erling Johansen  2000  Nakskov Svømme Klub    2:02.47  2:46.66      2:46.66   
                     
 
Løb 2, 200m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 2001-2002 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m  100m  150m    Opnået  Status 











 
Jonas Andersen  2001  Holbæk Svømme Klub    37.27  1:18.94  2:01.81    2:47.86   
Silas Bøjsen  2002  Holbæk Svømme Klub    36.55  1:19.45  2:05.58    2:51.27   
Alfred Nissen  2002  Herlufsholm Svømmeklub    39.22  1:23.14  2:07.67    2:52.24   
Kristian Mouridsen  2002  Næstved IF    38.84  1:24.53  2:12.22    2:56.46   
Lucas Hagbarth Jørgensen  2002  Roskilde Svømning    41.27  1:29.69  2:18.67    3:05.79   
Oliver Breuner  2002  Roskilde Svømning    42.31  1:30.87  2:20.73    3:08.78   
Frederik Schmidt Johansen  2002  Korsør Sv & Livr. Klub    48.98  1:43.04  2:39.10    3:36.62   
                     
 
Løb 2, 200m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 2003-2004 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m  100m  150m    Opnået  Status 











 
Oliver Lystlund  2003  Holbæk Svømme Klub    39.54  1:25.33  2:11.91    2:56.03   
Lucas Jul Pedersen  2003  Næstved IF    37.86  1:23.46  2:10.88    2:56.18   
Mathias Lindgaard  2004  Herlev Svømning    42.55  1:31.22  2:20.58    3:09.20   
Lauritz Dyhr-Rasmussen  2004  Næstved IF    40.29  1:28.71  2:19.30    3:09.51   
Bertram Nyegaard  2004  Roskilde Svømning    45.69  1:37.63  2:27.85    3:18.09   
Stefan Rasmussen  2004  Svømmeklubben Syd    45.44  1:36.81  2:28.75    3:19.77   
Marc Gieseler  2003  Roskilde Svømning    44.77  1:36.66  2:30.49    3:23.74   
Tue Vestergaard Jürs  2004  Svømmeklubben Syd    48.41  1:42.32  2:37.83    3:31.31   
Jesse Refsgaard  2003  Dragsholm Svømmeklub    48.62  1:43.08  2:39.00    3:31.96   
10  Bertram Geisler Knudsen  2004  Dragsholm Svømmeklub    48.22  1:43.83  2:40.26    3:37.24   
11  Gustav B. Frederiksen  2004  Vordingborg Svømme Klub    47.61  1:45.00  2:43.58    3:41.89   
                     
 
Løb 2, 200m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 2005-2017 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m  100m  150m    Opnået  Status 











 
August Høy  2005  Herlufsholm Svømmeklub    41.98  1:29.91  2:19.12    3:07.22   
Carl-Emil Echardt  2005  Roskilde Svømning    44.31  1:35.65  2:27.92    3:20.89   
William Breuner  2005  Roskilde Svømning    45.74  1:38.23  2:32.60    3:25.41   
Adam Bugge Frandsen  2005  Ringsted Svømme Klub    47.45  1:41.66  2:37.37    3:33.22   
Christian Jepsen  2005  Korsør Sv & Livr. Klub    49.02  1:45.07  2:42.92    3:40.76   
Emil Isaksen  2005  Roskilde Svømning    50.69  1:47.39  2:46.38    3:45.93   
Jakob Stærmose  2005  Ringsted Svømme Klub    54.29  1:54.81  2:57.05    3:58.55   
Bjørn Andersen  2006  Herlev Svømning    1:58.63  3:04.87  4:09.07    4:09.07   
Storm Bargmann  2007  Herlev Svømning    2:02.16  3:07.72  4:11.94    4:11.94   
Jonatan Hagbarth Jørgense  2005  Roskilde Svømning            DSQ  2 flyben v/50 m 
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.25.10  Udskriftsdato  14 januar 2017 
Licens til Næstved IF  Udskriftstidspunkt  11:13 
 
Resultat Løb 3 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider
Resultat Løb 3 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider 
 
  Stævne navn  Næstved Swim Cup    Udskriftsdato  14 januar 2017   
  Stævne by  Næstved    Udskriftstidspunkt  12:00   
  Arrangør  NIF SVØM         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  14 januar 2017         
 
 
Løb 3, 100m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 1900-1999 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Farah Mohamed Nabil  1999  Korsør Sv & Livr. Klub    33.84        1:09.89   
Camilla Hansen  1997  Korsør Sv & Livr. Klub            DNS   
                     
 
Løb 3, 100m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2000-2001 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Maria Caroline Krumbak  2000  Herlufsholm Svømmeklub    34.10        1:12.02   
Madeleine Thornsen  2001  Korsør Sv & Livr. Klub    37.70        1:16.80   
Freja Zerbst Hansen  2001  Næstved IF    37.85        1:18.50   
Julie K Madsen  2001  Nakskov Svømme Klub    37.79        1:18.58   
Julie Galsgaard Hansen  2000  Nakskov Svømme Klub    38.20        1:19.46   
Laura Sørensen  2001  Dragsholm Svømmeklub    40.80        1:26.48   
                     
 
Løb 3, 100m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2002-2003 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Melanie Eggertsen  2002  Nakskov Svømme Klub    31.73        1:05.94   
Zara Wendel  2002  Holbæk Svømme Klub    33.20        1:09.47   
Emma Bruhn  2002  Herlufsholm Svømmeklub    33.64        1:10.11   
Emilia Sol Gudmundsdottir  2002  Herlufsholm Svømmeklub    34.51        1:11.26   
Emma Bækgaard  2002  Herlufsholm Svømmeklub    34.60        1:11.78   
Anne-Sofie P. Clausen  2002  Næstved IF    36.07        1:14.79   
Ida Hebeltoft  2003  Herlev Svømning    38.00        1:17.60   
Julie Bruun Jørgensen  2003  Svømmeklubben Syd    37.41        1:17.82   
Mie Mørkedal  2003  Holbæk Svømme Klub    39.46        1:21.06   
10  Mille Scheel  2003  Herlufsholm Svømmeklub    39.86        1:21.68   
11  Emma Olsen  2003  Dragsholm Svømmeklub    40.28        1:22.26   
12  Maja Wiegaard Hansen  2002  Korsør Sv & Livr. Klub    39.80        1:22.42   
13  Ida Kjølby  2003  Svømmeklubben Syd    41.06        1:23.73   
14  Emma Enevoldsen  2003  Roskilde Svømning    39.80        1:25.83   
Isabel Valsted Bavnbæk  2003  Vordingborg Svømme Klub            DNS   
Alberte Holst Schilling  2003  Dragsholm Svømmeklub            DSQ  ej fortsat ben v/25 
Katrine Duus  2003  Næstved IF            DSQ  efb v/50 m 
                     
 
Løb 3, 100m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2004-2005 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Frida Bang Stanelt  2004  Kalundborg SK    34.16        1:11.17   
Josefine Krumbak  2004  Herlufsholm Svømmeklub    36.80        1:14.90   
Sofie Ølgaard Hansen  2004  Korsør Sv & Livr. Klub    37.82        1:16.15   
Amalie Østerlund  2005  Herlufsholm Svømmeklub    37.37        1:17.75   
Caroline Holm  2004  Kalundborg SK    38.66        1:19.03   
Anja Xin Andersen  2004  Herlev Svømning    39.74        1:20.73   
Signe Eie  2005  Herlev Svømning    40.03        1:21.78   
Sille Bachmann  2004  Dragsholm Svømmeklub    39.57        1:22.24   
Ida Bruhn  2004  Herlufsholm Svømmeklub    40.72        1:24.11   
10  Laura Thorlund Jensen  2004  Herlev Svømning    41.32        1:24.84   
11  Fanta Osatoharimwen  2005  Herlufsholm Svømmeklub    40.52        1:25.12   
12  Maja Buck  2004  Holbæk Svømme Klub    40.94        1:26.39   
13  Sofie Lykke Petersen  2005  Roskilde Svømning    42.01        1:27.02   
14  Freja Søndergaard  2004  Vordingborg Svømme Klub    41.78        1:27.03   
15  Thea Torndal Jensen  2004  Næstved IF    43.05        1:28.82   
16  Helene Thielsen  2004  Ringsted Svømme Klub    43.53        1:29.97   
17  Mille Marie Ullerup  2004  Svømmeklubben Syd    42.42        1:30.24   
18  Thea Kaiser  2004  Kalundborg SK    43.98        1:30.65   
19  Malene Reynolds  2005  Ringsted Svømme Klub    43.90        1:31.19   
20  Asta Palmund  2005  Roskilde Svømning    44.01        1:31.68   
21  Alba Seneca  2005  Kalundborg SK    45.22        1:33.00   
22  Lea Tångberg  2005  Herlufsholm Svømmeklub    46.49        1:34.98   
23  Signe Bagge Møller  2004  Svømmeklubben Syd    45.02        1:37.12   
24  Malou Hansen  2004  Nakskov Svømme Klub    46.87        1:38.99   
25  Linnea Worm Thomsen  2005  Ringsted Svømme Klub    48.86        1:39.60   
26  Ida Marie Bundgaard Ravn  2004  Svømmeklubben Syd    49.46        1:41.95   
27  Merle Holmgaard  2005  Næstved IF            1:48.57   
28  Oline Jensen  2005  Herlev Svømning    55.74        1:58.45   
Amalie K. Nielsen  2005  Ringsted Svømme Klub            DNS   
Ena Tværmose Nielsen  2004  Svømmeklubben Syd            DSQ  ej berøring v/25 m 
Marie Søegaard  2005  Holbæk Svømme Klub            DSQ  mave v/25 m 
Sara Engmose Jensen  2004  Holbæk Svømme Klub            DSQ  mave v/50 m 
                     
 
Løb 3, 100m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2006-2017 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Alberte Pedersen  2006  Holbæk Svømme Klub    43.55        1:29.27   
Cille Winskov Rasmussen  2006  Roskilde Svømning    44.38        1:30.87   
Beatrice Buhr Müller  2006  Kalundborg SK    44.37        1:31.64   
Mie Visler  2006  Herlufsholm Svømmeklub    44.65        1:32.50   
Kamille Bentsen  2006  Herlufsholm Svømmeklub    44.73        1:33.51   
Liv Waag Kallesøe  2006  Herlev Svømning    46.98        1:37.58   
Maria Stoklund  2006  Kalundborg SK    47.69        1:38.05   
Lara W. S. Olsen  2006  Ringsted Svømme Klub    48.47        1:38.26   
Andrea Kiefer-Hansen  2006  Herlev Svømning    47.53        1:38.78   
10  Iben Lund Nielsen  2006  Næstved IF    47.89        1:39.68   
11  Dicte Maar  2006  Næstved IF    1:11.69        1:42.06   
12  Ida Marie Frederiksen  2008  Herlev Svømning    51.64        1:48.03   
13  Kristine Dupont  2007  Herlev Svømning    52.03        1:49.50   
14  Asta Marie Boye  2006  Korsør Sv & Livr. Klub    53.91        1:53.28   
15  Camilla Andersen  2006  Herlufsholm Svømmeklub    55.63        1:56.91   
16  Mathilde Bendtsen  2007  Næstved IF    56.25        1:59.13   
Asta Lund  2006  Herlev Svømning            DSQ  mave v/ 50 m 
Karoline Dahl Lewinsky  2006  Herlev Svømning            DSQ  mave v/ 50m 
Katrine Dresler Aleksic  2007  Herlev Svømning            DSQ  mave v/25 m 
Sofija Rønne  2006  Herlev Svømning            DSQ  mave v/25 m 
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.25.10  Udskriftsdato  14 januar 2017 
Licens til Næstved IF  Udskriftstidspunkt  12:00 
 
Resultat Løb 4 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider
Resultat Løb 4 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider 
 
  Stævne navn  Næstved Swim Cup    Udskriftsdato  14 januar 2017   
  Stævne by  Næstved    Udskriftstidspunkt  12:22   
  Arrangør  NIF SVØM         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  14 januar 2017         
 
 
Løb 4, 100m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 1900-1998 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Andreas Ingvordsen  1996  Dragsholm Svømmeklub    32.40        1:06.31   
                     
 
Løb 4, 100m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 1999-2000 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Mads Witthøft  2000  Kalundborg SK    29.90        1:01.96   
Magnus Madsen  2000  Nakskov Svømme Klub    31.25        1:04.30   
Karl Bryde  2000  Herlufsholm Svømmeklub    33.93        1:09.54   
                     
 
Løb 4, 100m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 2001-2002 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Lauge Bastian Maar  2001  Næstved IF    31.54        1:04.86   
Frederik Pedersen  2002  Holbæk Svømme Klub    33.19        1:07.77   
Christopher H. Brown  2002  Holbæk Svømme Klub    33.92        1:09.04   
Sebastian Bonde  2002  Holbæk Svømme Klub    35.70        1:13.73   
Laurids Isling Kurtzmann  2002  Svømmeklubben Syd    36.61        1:13.75   
Alexander E. Pedersen  2002  Holbæk Svømme Klub    37.12        1:15.10   
Mathias Jelshøj  2001  Herlev Svømning    36.77        1:15.28   
Christoffer Jensen  2002  Nakskov Svømme Klub    36.00        1:15.84   
Affou Adlouni  2002  Roskilde Svømning    37.27        1:16.14   
10  Matti Andersen  2001  Næstved IF    36.56        1:18.17   
11  Mathias Clausen  2002  Næstved IF    39.18        1:20.55   
Lucas Leal  2001  Korsør Sv & Livr. Klub            DSQ  efb v/25 m 
                     
 
Løb 4, 100m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 2003-2004 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Mikkel Mortensen  2003  Kalundborg SK    33.57        1:09.07   
Matias Ersgaard Sandbirk  2003  Vordingborg Svømme Klub    34.93        1:11.85   
Harald Franck  2003  Næstved IF    34.68        1:13.19   
Frederik Scheby Petersen  2004  Kalundborg SK    35.48        1:13.28   
Jacob Meisner Hansen  2003  Næstved IF    37.48        1:18.07   
Erik Li  2003  Herlev Svømning    39.56        1:19.89   
Joakim Grøn-Henriksen  2004  Ringsted Svømme Klub    38.99        1:20.85   
Simon Rytter Eliasen  2003  Holbæk Svømme Klub    39.20        1:20.91   
Peter Holm  2003  Herlev Svømning    39.75        1:22.99   
10  Hjalte Petersen  2004  Næstved IF    39.94        1:23.08   
11  Tobias Mølbak  2004  Ringsted Svømme Klub    40.58        1:23.79   
12  Mathias Ankersen  2004  Herlufsholm Svømmeklub    40.82        1:24.45   
13  Pelle Colmorten  2004  Roskilde Svømning    40.14        1:25.13   
14  Jeppe Lund  2004  Herlufsholm Svømmeklub    41.31        1:26.51   
15  Oliver Hostrup Sahlberg  2003  Ringsted Svømme Klub    43.88        1:32.07   
16  Viktor Holst Rasmussen  2003  Korsør Sv & Livr. Klub    47.66        1:34.39   
17  Mikkel Holm Pedersen  2004  Ringsted Svømme Klub    51.31        1:43.93   
18  Kristian Slott Rasmussen  2004  Ringsted Svømme Klub    51.12        1:48.08   
Mikkel Kjaer  2004  Ringsted Svømme Klub            DNS   
August K Madsen  2004  Nakskov Svømme Klub            DSQ  mave efter 15 m 
Gustav Hartig-Larsen  2003  Korsør Sv & Livr. Klub            DSQ  mave e/50m 
Mikkel Nielsen  2004  Holbæk Svømme Klub            DSQ  efb v/75 m 
Oliver Schou Krogsgaard  2003  Korsør Sv & Livr. Klub            DSQ  efb v/50 m 
                     
 
Løb 4, 100m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 2005-2017 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Malte Hagbarth Jørgensen  2005  Roskilde Svømning    40.44        1:21.25   
Hjalte Dalskov  2005  Holbæk Svømme Klub    40.86        1:23.43   
Malthe Lorin Rasmussen  2005  Kalundborg SK    40.97        1:24.15   
Mathias Bohn-Hansen  2006  Herlev Svømning    42.30        1:26.17   
Konrad Clausen  2005  Korsør Sv & Livr. Klub    43.55        1:28.30   
Petar Trkulja  2006  Næstved IF    42.92        1:28.33   
Jonatan Hagbarth Jørgense  2005  Roskilde Svømning    42.84        1:28.49   
Malthe Foged  2005  Næstved IF    42.11        1:29.08   
Tobias Chr. Stæcker  2005  Næstved IF    43.03        1:29.31   
10  Jeremy William Millard  2005  Ringsted Svømme Klub    43.03        1:31.09   
11  Gustav Mørk Rasmussen  2005  Holbæk Svømme Klub    46.23        1:32.34   
12  Mathias Toft Cortsen  2005  Herlev Svømning    48.49        1:37.89   
13  David Stoklund  2008  Kalundborg SK    47.61        1:39.27   
14  Jonathan Wesselhoff  2006  Vordingborg Svømme Klub    49.72        1:43.39   
15  Albert Madsen  2006  Herlev Svømning    50.25        1:43.40   
16  Oscar Norlander  2006  Holbæk Svømme Klub    48.12        1:44.30   
17  James Sibbern-Larsen  2005  Næstved IF    50.23        1:45.01   
18  Marius Grønholm  2005  Herlev Svømning    50.45        1:46.33   
19  Frederik Skytte Nielsen  2005  Svømmeklubben Syd    50.41        1:46.71   
20  Linus Noe  2008  Dragsholm Svømmeklub    54.88        1:50.86   
21  Jonas Rask  2006  Kalundborg SK    55.94        1:55.93   
22  Frej Matias Krog  2007  Holbæk Svømme Klub    1:19.00        2:02.96   
Emil Lejbølle  2007  Herlufsholm Svømmeklub            DSQ  afsl på mave 100 m 
Jeppe Bayer Christensen  2005  Herlev Svømning            DSQ  ej berø v/ 25 m 
Thoke Thomsen  2006  Kalundborg SK            DSQ  efb v/25 m 
Victor Buck  2007  Holbæk Svømme Klub            DSQ  efb v/75 
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.25.10  Udskriftsdato  14 januar 2017 
Licens til Næstved IF  Udskriftstidspunkt  12:22 
 
Resultat Løb 5 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider
Resultat Løb 5 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider 
 
  Stævne navn  Næstved Swim Cup    Udskriftsdato  14 januar 2017   
  Stævne by  Næstved    Udskriftstidspunkt  13:05   
  Arrangør  NIF SVØM         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  14 januar 2017         
 
 
Løb 5, 50m Butterfly Damer, Finaler Årg. 1900-1999 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Volena Dimitrova  1999  Vordingborg Svømme Klub            34.40   
                     
 
Løb 5, 50m Butterfly Damer, Finaler Årg. 2000-2001 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Anika Bryde  2000  Herlufsholm Svømmeklub            31.38   
Maya Nykjær  2001  Vordingborg Svømme Klub            32.80   
Malou Carlsen  2000  Nakskov Svømme Klub            33.08   
Madeleine Thornsen  2001  Korsør Sv & Livr. Klub            33.94   
Ida Larsen  2000  Holbæk Svømme Klub            34.99   
Léa Zoé Bingler  2000  Vordingborg Svømme Klub            35.82   
                     
 
Løb 5, 50m Butterfly Damer, Finaler Årg. 2002-2003 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Thyra Jørgensen  2002  Svømmeklubben Syd            30.36   
Zara Wendel  2002  Holbæk Svømme Klub            32.59   
Victoria Bæts Kristensen  2002  Næstved IF            32.99   
Camille Neess  2003  Dragsholm Svømmeklub            34.50   
Nynne Nørlem  2002  Holbæk Svømme Klub            35.00   
Nicoline Strandberg  2002  Kalundborg SK            35.07   
Emma Enevoldsen  2003  Roskilde Svømning            35.42   
Gaya Josefine Maar  2003  Næstved IF            38.44   
Emmanuella Nygaard  2003  Herlev Svømning            39.37   
10  Clara Kongsfelt  2003  Herlev Svømning            39.70   
11  Alberte Holst Schilling  2003  Dragsholm Svømmeklub            40.15   
12  Celina Mehr  2003  Roskilde Svømning            40.74   
13  Emma M. Andersen  2003  Ringsted Svømme Klub            40.95   
14  Line Due Truelsen  2002  Nakskov Svømme Klub            41.78   
15  Emilia Sander-Bjerge  2003  Svømmeklubben Syd            46.19   
                     
 
Løb 5, 50m Butterfly Damer, Finaler Årg. 2004-2005 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Frida Bang Stanelt  2004  Kalundborg SK            31.94   
Elida Thornsen  2005  Korsør Sv & Livr. Klub            33.14   
Josephine Thomsen  2005  Herlev Svømning            33.56   
Josefine Krumbak  2004  Herlufsholm Svømmeklub            34.39   
Sofie Lykke Petersen  2005  Roskilde Svømning            35.49   
Selma V Studnitz Andersen  2005  Herlufsholm Svømmeklub            36.51   
Emilie Hostrup Sahlberg  2005  Ringsted Svømme Klub            37.86   
Mathilde Mørk Hansen  2004  Korsør Sv & Livr. Klub            37.98   
Anne-Sofie Løhr Simonsen  2004  Herlufsholm Svømmeklub            38.53   
10  Andrea Holm Sørensen  2005  Herlufsholm Svømmeklub            38.73   
11  Juliane Andersen  2005  Roskilde Svømning            39.50   
12  Frederikke B. Hansen  2005  Herlufsholm Svømmeklub            40.02   
13  Sille Bachmann  2004  Dragsholm Svømmeklub            40.55   
14  Caroline Bjørn Hvilsom  2005  Korsør Sv & Livr. Klub            40.71   
15  Olivia My Nielsen  2004  Næstved IF            42.13   
16  Marie Donstrup  2004  Næstved IF            42.17   
17  Asta Palmund  2005  Roskilde Svømning            42.56   
18  Agnes Barner Hansen  2005  Næstved IF            42.57   
19  Freja Arentsen  2005  Næstved IF            42.97   
20  Emmeline S. Bertelsen  2005  Ringsted Svømme Klub            43.54   
21  Victoria Dinesen  2005  Næstved IF            44.81   
22  Laura Kroman  2004  Korsør Sv & Livr. Klub            45.27   
23  Sille Møller  2004  Kalundborg SK            45.61   
24  Line Tångberg  2004  Herlufsholm Svømmeklub            45.82   
25  Katrine R. K. Hansen  2005  Nakskov Svømme Klub            47.02   
26  Emilia Sjursen  2004  Nakskov Svømme Klub            50.76   
Ella Heide  2005  Svømmeklubben Syd            DSQ  ej samt berø v/25 
                     
 
Løb 5, 50m Butterfly Damer, Finaler Årg. 2006-2017 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Annette Toft  2006  Holbæk Svømme Klub            43.14   
Liva Mayland  2006  Næstved IF            43.16   
Silje Mathiasen  2006  Korsør Sv & Livr. Klub            43.31   
Mie Ankersen  2006  Herlufsholm Svømmeklub            43.61   
Frederikke Poulsen  2006  Dragsholm Svømmeklub            45.11   
Leonora Franck  2006  Næstved IF            47.87   
Ellen Simoni Alfast  2006  Herlev Svømning            49.23   
Frederikke Fisker Jensen  2006  Herlev Svømning            49.94   
Mathilde Ludvigsen  2006  Næstved IF            50.13   
10  Freja Møller  2006  Korsør Sv & Livr. Klub            51.22   
11  Astrid Pries Hansen  2007  Nakskov Svømme Klub            51.58   
12  Andrea Kiefer-Hansen  2006  Herlev Svømning            52.21   
13  Maila Anker  2007  Herlufsholm Svømmeklub            57.33   
14  Katrine Dresler Aleksic  2007  Herlev Svømning            58.31   
15  Victoria Petersen  2008  Herlufsholm Svømmeklub            1:10.47   
Iben Lund Nielsen  2006  Næstved IF            DSQ  ej synkron arm v/sta 
Selma Frederiksen  2008  Herlufsholm Svømmeklub            DSQ  asynkrone arm e25 m 
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.25.10  Udskriftsdato  14 januar 2017 
Licens til Næstved IF  Udskriftstidspunkt  13:05 
 
Resultat Løb 6 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider
Resultat Løb 6 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider 
 
  Stævne navn  Næstved Swim Cup    Udskriftsdato  14 januar 2017   
  Stævne by  Næstved    Udskriftstidspunkt  13:14   
  Arrangør  NIF SVØM         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  14 januar 2017         
 
 
Løb 6, 50m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 1900-1998 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Mads Holm  1998  Nakskov Svømme Klub            27.25   
Mads Ingeman Hansen  1997  Herlufsholm Svømmeklub            28.77   
Mads Ottosen  1997  Holbæk Svømme Klub            29.49   
Andreas Østergaard Nielse  1997  Vordingborg Svømme Klub            33.97   
                     
 
Løb 6, 50m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 1999-2000 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Marius Rasmussen  1999  Svømmeklubben Syd            27.49   
Erling Johansen  2000  Nakskov Svømme Klub            28.70   
                     
 
Løb 6, 50m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 2001-2002 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Magnus Løhr  2001  Herlufsholm Svømmeklub            27.94   
Sebastian Jensen  2001  Nakskov Svømme Klub            27.94   
Nikolai Pagh Pedersen  2002  Nakskov Svømme Klub            28.52   
Gustav T Madsen  2001  Nakskov Svømme Klub            29.14   
Thor Malmby Jørgin  2001  Dragsholm Svømmeklub            29.85   
Kristoffer Koch Pedersen  2001  Korsør Sv & Livr. Klub            29.94   
Jonathan F. K. Jensen  2002  Vordingborg Svømme Klub            30.40   
Affou Adlouni  2002  Roskilde Svømning            31.46   
Oliver Breuner  2002  Roskilde Svømning            33.32   
10  Alfred Nissen  2002  Herlufsholm Svømmeklub            34.18   
11  Laurids Isling Kurtzmann  2002  Svømmeklubben Syd            34.84   
12  Christoffer Jensen  2002  Nakskov Svømme Klub            35.88   
13  Matti Andersen  2001  Næstved IF            35.91   
14  Mathias Jelshøj  2001  Herlev Svømning            36.17   
15  Frederik Schmidt Johansen  2002  Korsør Sv & Livr. Klub            45.49   
                     
 
Løb 6, 50m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 2003-2004 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Ole Hovmand  2003  Svømmeklubben Syd            31.24   
Emil Osberg Poulsen  2003  Dragsholm Svømmeklub            32.85   
Mathias Lindgaard  2004  Herlev Svømning            33.63   
Frederik Scheby Petersen  2004  Kalundborg SK            33.79   
Pelle Colmorten  2004  Roskilde Svømning            33.85   
Oliver Brixner  2003  Holbæk Svømme Klub            33.98   
Elias Noe  2004  Dragsholm Svømmeklub            34.53   
Nicklas Stæcker  2003  Næstved IF            34.64   
Valdemar Jensen  2004  Nakskov Svømme Klub            36.45   
10  Alexander Slente  2004  Svømmeklubben Syd            37.54   
11  Peter Holm  2003  Herlev Svømning            38.19   
12  Emre Emil Tømmerby Kiliç  2004  Ringsted Svømme Klub            38.56   
13  Victor Holm Larsen  2003  Dragsholm Svømmeklub            38.97   
14  Marc Oliver Prittwitz  2003  Svømmeklubben Syd            39.35   
15  Asbjørn Topp Tholle  2004  Holbæk Svømme Klub            39.47   
16  Sebastian N. Bentsen  2004  Næstved IF            40.53   
17  Hjalte Petersen  2004  Næstved IF            41.25   
18  Jesse Refsgaard  2003  Dragsholm Svømmeklub            41.48   
19  Tobias Wiegaard Hansen  2004  Korsør Sv & Livr. Klub            45.22   
20  Noah Vester Nielsen  2004  Korsør Sv & Livr. Klub            45.70   
21  Jeppe Lund  2004  Herlufsholm Svømmeklub            46.40   
22  Gustav B. Frederiksen  2004  Vordingborg Svømme Klub            47.42   
23  Kristian Slott Rasmussen  2004  Ringsted Svømme Klub            47.80   
Casper Pedersen  2004  Korsør Sv & Livr. Klub            DNS   
Gabriel Elmedyb  2004  Herlev Svømning            DNS   
Johannes Forsbæk  2004  Korsør Sv & Livr. Klub            DNS   
Mikkel Kjaer  2004  Ringsted Svømme Klub            DNS   
Emil Madsen  2004  Næstved IF            DSQ  asyn ben v/25 m 
                     
 
Løb 6, 50m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 2005-2017 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Tobias Rehder Knudsen  2005  Korsør Sv & Livr. Klub            35.01   
Elias Elmedyb  2006  Herlev Svømning            36.17   
Carl-Emil Echardt  2005  Roskilde Svømning            36.41   
Tobias Bjørnsteen  2005  Svømmeklubben Syd            37.75   
Emil Isaksen  2005  Roskilde Svømning            38.33   
Adam Bugge Frandsen  2005  Ringsted Svømme Klub            40.72   
Zacharias Houmann  2006  Ringsted Svømme Klub            42.14   
Allan Li  2005  Herlev Svømning            43.94   
Tobias Chr. Stæcker  2005  Næstved IF            45.68   
10  Victor Hemmingsen  2006  Ringsted Svømme Klub            46.17   
11  David Stoklund  2008  Kalundborg SK            47.15   
12  Benjamin Jørgensen  2005  Korsør Sv & Livr. Klub            48.16   
13  James Sibbern-Larsen  2005  Næstved IF            49.42   
14  Mikkel Munkholm  2006  Holbæk Svømme Klub            55.65   
15  Victor Rønne  2007  Herlev Svømning            1:01.25   
Lucas Sibbern-Larsen  2007  Næstved IF            DSQ  asyn arme v/25 m 
Storm Bargmann  2007  Herlev Svømning            DSQ  esb v/50 m 
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.25.10  Udskriftsdato  14 januar 2017 
Licens til Næstved IF  Udskriftstidspunkt  13:14 
 
Resultat Løb 7 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider
Resultat Løb 7 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider 
 
  Stævne navn  Næstved Swim Cup    Udskriftsdato  14 januar 2017   
  Stævne by  Næstved    Udskriftstidspunkt  13:40   
  Arrangør  NIF SVØM         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  14 januar 2017         
 
 
Løb 7, 800m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 1900-1999 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    100m  200m  300m  400m  Opnået  Status 
          500m  600m  700m       











 
Sophia Sander-Bjerge  1999  Svømmeklubben Syd    1:18.43  2:44.51  4:10.90  5:37.81  11:21.98   
          7:05.13  8:31.74  9:58.30       
                     
 
Løb 7, 800m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2000-2001 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    100m  200m  300m  400m  Opnået  Status 
          500m  600m  700m       











 
Clara Neumann  2001  Svømmeklubben Syd    1:06.39  2:16.70  3:28.06  4:40.28  9:28.90   
          5:52.67  7:05.50  8:18.65       
Maria Caroline Krumbak  2000  Herlufsholm Svømmeklub    1:07.35  2:20.37  3:34.09  4:49.35  9:48.86   
          6:04.94  7:20.17  8:35.64       
Isa Hovmand  2000  Svømmeklubben Syd    1:09.76  2:25.07  3:40.51  7:27.98  9:56.17   
          9:56.17           
                     
 
Løb 7, 800m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2002-2003 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    100m  200m  300m  400m  Opnået  Status 
          500m  600m  700m       











 
Marie Uglebjerg  2002  Kalundborg SK    1:10.93  2:26.93  3:44.34  5:01.60  10:10.41   
          6:19.34  7:37.31  8:54.76       
Mathilde Nielsen  2003  Holbæk Svømme Klub    1:12.53  2:31.04  3:50.32  5:09.39  10:18.23   
          6:27.20  7:44.95  9:02.67       
Silke Larsen  2003  Roskilde Svømning    1:16.83  2:38.23  4:00.50  5:22.82  10:45.36   
          6:44.26  8:04.98  9:24.55       
Emilie Ferslev Christians  2002  Vordingborg Svømme Klub    1:16.04  2:37.68  4:00.30  5:22.62  10:48.17   
          6:45.10  8:06.82  9:28.53       
                     
 
Løb 7, 800m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2004-2005 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    100m  200m  300m  400m  Opnået  Status 
          500m  600m  700m       











 
Isabella Hejlesen  2004  Korsør Sv & Livr. Klub    1:25.79  3:00.25  4:38.05  6:16.48  12:45.60   
          7:53.90  9:32.84  11:11.99       
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.25.10  Udskriftsdato  14 januar 2017 
Licens til Næstved IF  Udskriftstidspunkt  13:40 
 
Resultat Løb 8 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider
Resultat Løb 8 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider 
 
  Stævne navn  Næstved Swim Cup    Udskriftsdato  14 januar 2017   
  Stævne by  Næstved    Udskriftstidspunkt  13:40   
  Arrangør  NIF SVØM         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  14 januar 2017         
 
 
Løb 8, 1500m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 1900-1998 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    100m  200m  300m  400m  Opnået  Status 
          500m  600m  700m  800m     
          900m  1000m  1100m  1200m     
          1300m  1400m         











 
Mads Lünell Bruhn  1998  Herlufsholm Svømmeklub    1:04.05  2:12.76  3:21.93  4:32.19  17:34.04   
          5:42.13  6:52.07  8:02.29  9:12.72     
          10:23.59  11:35.08  12:46.72  13:58.80     
          15:11.14  16:23.34         
                     
 
Løb 8, 1500m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 1999-2000 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    100m  200m  300m  400m  Opnået  Status 
          500m  600m  700m  800m     
          900m  1000m  1100m  1200m     
          1300m  1400m         











 
Filip Bækgaard  2000  Herlufsholm Svømmeklub    1:06.94  2:18.23  3:29.86  4:41.06  18:03.61   
          5:51.36  7:03.02  8:14.58  9:27.30     
          10:40.40  11:54.08  13:08.12  14:22.08     
          15:36.20  16:50.89         
Nicolai Yung Hansen  2000  Herlufsholm Svømmeklub    1:04.45  2:15.42  3:28.52  4:42.99  18:46.33   
          5:58.45  7:13.65  8:30.29  9:47.12     
          11:04.08  12:21.60  13:39.76  14:57.19     
          16:14.73  17:32.51         
                     
 
Løb 8, 1500m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2001-2002 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    100m  200m  300m  400m  Opnået  Status 
          500m  600m  700m  800m     
          900m  1000m  1100m  1200m     
          1300m  1400m         











 
Mathias Aner  2001  Svømmeklubben Syd    1:02.29  2:09.96  3:18.59  4:27.91  17:07.67   
          5:37.42  6:47.11  7:56.55  9:05.60     
          10:15.06  11:24.90  12:34.08  13:43.27     
          14:52.55  16:01.23         
Christopher H. Brown  2002  Holbæk Svømme Klub    1:07.67  2:20.00  3:32.39  4:45.39  17:44.39   
          5:58.39  7:11.19  8:22.88  9:34.96     
          10:46.75  11:58.10  13:08.84  14:18.92     
          15:29.13  16:39.26         
Silas Storm Nielsen  2002  Dragsholm Svømmeklub    1:06.03  2:17.30  3:30.08  4:43.20  18:06.29   
          5:55.90  7:09.03  8:22.35  9:35.18     
          10:49.03  12:02.21  13:15.77  14:29.18     
          15:42.61  16:55.65         
Sebastian Bonde  2002  Holbæk Svømme Klub    1:08.06  2:21.56  3:36.47  4:51.99  18:17.77   
          6:08.15  7:23.61  8:38.90  9:53.88     
          11:08.33  12:22.84  13:35.87  18:17.77     
                     
Frederik Pedersen  2002  Holbæk Svømme Klub    1:09.00  2:23.14  3:38.00  4:54.08  18:26.96   
          6:10.06  7:25.41  8:40.78  9:55.86     
          11:09.69  12:24.73  13:37.89  18:26.96     
                     
Rasmus Lorentzen  2001  Næstved IF    1:09.88  2:25.91  3:44.57  5:04.31  19:42.65   
          6:24.68  7:44.84  9:05.20  10:24.86     
          11:44.76  13:04.55  17:45.64  19:05.35     
                     
                     
 
Løb 8, 1500m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2003-2004 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    100m  200m  300m  400m  Opnået  Status 
          500m  600m  700m  800m     
          900m  1000m  1100m  1200m     
          1300m  1400m         











 
Lucas Jul Pedersen  2003  Næstved IF    1:07.18  2:22.88  3:39.67  4:56.17  18:48.97   
          6:12.48  7:29.12  8:45.36  10:02.74     
          11:19.64  12:35.37  13:50.42  18:14.01     
                     
Magnus Juul Hansen  2003  Vordingborg Svømme Klub    1:11.74  2:31.80  3:51.67  5:12.32  19:46.97   
          6:31.59  7:51.98  9:11.00  10:30.55     
          11:50.20  13:11.81  17:50.03  19:09.49     
                     
Sammi Anker Andersen  2003  Næstved IF    1:19.87  2:51.10  4:23.38  5:56.17  23:06.83   
          7:28.45  9:03.02  10:37.22  12:10.38     
          13:44.84  18:32.35  20:09.02  21:42.13     
          23:06.83           
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.25.10  Udskriftsdato  14 januar 2017 
Licens til Næstved IF  Udskriftstidspunkt  13:40 
 
Resultat Løb 9 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider
Resultat Løb 9 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider 
 
  Stævne navn  Næstved Swim Cup    Udskriftsdato  14 januar 2017   
  Stævne by  Næstved    Udskriftstidspunkt  14:17   
  Arrangør  NIF SVØM         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  14 januar 2017         
 
 
Løb 9, 200m Medley Damer, Finaler Årg. 1900-1999 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m  100m  150m    Opnået  Status 











 
Volena Dimitrova  1999  Vordingborg Svømme Klub    35.54  1:16.87  2:06.47    2:45.39   
                     
 
Løb 9, 200m Medley Damer, Finaler Årg. 2000-2001 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m  100m  150m    Opnået  Status 











 
Isa Hovmand  2000  Svømmeklubben Syd    32.01  1:11.19  1:55.38    2:31.04   
Malou Carlsen  2000  Nakskov Svømme Klub    33.42  1:17.61  2:00.02    2:39.51   
Julie K Madsen  2001  Nakskov Svømme Klub    35.62  1:18.92  2:09.36    2:49.84   
Freja Zerbst Hansen  2001  Næstved IF    37.73  1:19.42  2:13.04    2:54.03   
Julie Galsgaard Hansen  2000  Nakskov Svømme Klub    38.82  1:21.47  2:15.81    2:56.50   
                     
 
Løb 9, 200m Medley Damer, Finaler Årg. 2002-2003 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m  100m  150m    Opnået  Status 











 
Nynne Nørlem  2002  Holbæk Svømme Klub    36.11  1:18.78  2:04.16    2:41.76   
Katrine Duus  2003  Næstved IF    39.14  1:20.76  2:09.05    2:46.69   
Caroline Bendtsen  2002  Næstved IF    38.01  1:22.48  2:08.61    2:49.55   
Lea Andersen  2003  Holbæk Svømme Klub    40.57  1:26.39  2:15.42    2:54.60   
Emma Enevoldsen  2003  Roskilde Svømning    36.77  1:22.88  2:19.33    2:59.58   
Mille Scheel  2003  Herlufsholm Svømmeklub    42.65  1:25.72  2:18.78    3:02.68   
Maja Wiegaard Hansen  2002  Korsør Sv & Livr. Klub    38.22  1:23.91  2:19.41    3:04.00   
Gaya Josefine Maar  2003  Næstved IF    39.41  1:26.69  2:25.77    3:08.79   
Alberte Holst Schilling  2003  Dragsholm Svømmeklub    42.58  1:30.21  2:31.65    3:14.26   
10  Emmanuella Nygaard  2003  Herlev Svømning    42.15  1:30.75  2:31.14    3:17.90   
Isabel Valsted Bavnbæk  2003  Vordingborg Svømme Klub            DNS   
Mie Mørkedal  2003  Holbæk Svømme Klub            DSQ  esb - v/125 
                     
 
Løb 9, 200m Medley Damer, Finaler Årg. 2004-2005 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m  100m  150m    Opnået  Status 











 
Josephine Thomsen  2005  Herlev Svømning    35.48  1:19.43  2:10.71    2:49.97   
Anja Xin Andersen  2004  Herlev Svømning    37.80  1:23.06  2:14.31    2:55.63   
Anna Larsen  2004  Kalundborg SK    39.09  1:24.72  2:17.57    2:57.42   
Emilie Højen Meyer  2004  Herlufsholm Svømmeklub    39.16  1:25.46  2:15.86    2:57.62   
Emilie Hostrup Sahlberg  2005  Ringsted Svømme Klub    39.65  1:25.66  2:20.78    3:00.33   
Anne-Sofie Løhr Simonsen  2004  Herlufsholm Svømmeklub    40.57  1:28.55  2:24.15    3:05.39   
Maja Buck  2004  Holbæk Svømme Klub    1:31.75  2:23.37  2:23.37    3:05.64   
Selma V Studnitz Andersen  2005  Herlufsholm Svømmeklub    39.40  1:27.76  2:23.69    3:05.83   
Aliyah Savannah Rasmussen  2005  Vordingborg Svømme Klub    47.53  1:34.12  2:25.82    3:07.67   
10  Signe Eie  2005  Herlev Svømning    42.53  1:28.88  2:28.60    3:10.09   
11  Olivia My Nielsen  2004  Næstved IF    42.02  1:30.02  2:24.56    3:12.51   
12  Thea Torndal Jensen  2004  Næstved IF    47.55  1:34.36  2:29.90    3:14.00   
13  Kaja Waag Kallesøe  2005  Herlev Svømning    45.34  1:36.27  2:34.92    3:19.91   
14  Agnes Barner Hansen  2005  Næstved IF    46.86  1:36.92  2:37.79    3:25.41   
15  Linnea Worm Thomsen  2005  Ringsted Svømme Klub    44.97  1:38.26  2:37.98    3:25.82   
16  Marie Donstrup  2004  Næstved IF    45.75  1:38.28  2:39.71    3:26.25   
17  Malou Hansen  2004  Nakskov Svømme Klub    47.74  1:40.53  2:44.21    3:31.29   
18  Katrine Mørkeberg  2004  Næstved IF    51.97  1:46.58  2:45.92    3:33.10   
19  Frederikke Steffensen  2005  Ringsted Svømme Klub    53.86  1:54.12  2:55.50    3:44.44   
20  Merle Holmgaard  2005  Næstved IF    57.91  1:54.62  2:59.91    3:52.52   
Alba Seneca  2005  Kalundborg SK            DSQ  efb v/75 m 
Freja Threms  2005  Dragsholm Svømmeklub            DSQ  mave før 75/m 
                     
 
Løb 9, 200m Medley Damer, Finaler Årg. 2006-2017 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m  100m  150m    Opnået  Status 











 
Alberte Pedersen  2006  Holbæk Svømme Klub    42.39  1:32.16  2:30.49    3:12.05   
Silje Mathiasen  2006  Korsør Sv & Livr. Klub    43.67  1:34.46  2:33.28    3:16.06   
Freja Juul  2006  Næstved IF    47.83  1:36.19  2:33.14    3:17.36   
Annette Toft  2006  Holbæk Svømme Klub    47.18  1:38.16  2:31.98    3:17.45   
Kamille Bentsen  2006  Herlufsholm Svømmeklub    48.78  1:39.41  2:42.40    3:30.26   
Lara W. S. Olsen  2006  Ringsted Svømme Klub    52.51  1:46.81  2:50.91    3:36.54   
Sophie Hartwig-Porsdal  2006  Herlev Svømning    50.33  1:47.80  2:52.53    3:43.73   
Asta Lund  2006  Herlev Svømning    57.35  1:51.76  2:57.53    3:49.92   
Karoline Dahl Lewinsky  2006  Herlev Svømning    57.35  1:55.24  3:01.35    3:59.15   
Beatrice Buhr Müller  2006  Kalundborg SK            DSQ  efb v 75 m 
Nana Andersen  2006  Holbæk Svømme Klub            DSQ  asyn arme 25 m 
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.25.10  Udskriftsdato  14 januar 2017 
Licens til Næstved IF  Udskriftstidspunkt  14:17 
 
Resultat Løb 10 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider
Resultat Løb 10 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider 
 
  Stævne navn  Næstved Swim Cup    Udskriftsdato  14 januar 2017   
  Stævne by  Næstved    Udskriftstidspunkt  15:38   
  Arrangør  NIF SVØM         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  14 januar 2017         
 
 
Løb 10, 200m Medley Herrer, Finaler Årg. 1900-1998 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m  100m  150m    Opnået  Status 











 
Mads Holm  1998  Nakskov Svømme Klub    28.16  1:02.70  1:44.27    2:14.27   
Emil Toft  1998  Holbæk Svømme Klub    30.10  1:08.34  1:47.45    2:19.64   
Andreas Ingvordsen  1996  Dragsholm Svømmeklub    32.37  1:09.47  1:55.99    2:29.56   
                     
 
Løb 10, 200m Medley Herrer, Finaler Årg. 1999-2000 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m  100m  150m    Opnået  Status 











 
Mads Witthøft  2000  Kalundborg SK    29.90  1:03.46  1:45.28    2:18.71   
Erling Johansen  2000  Nakskov Svømme Klub    30.75  1:08.13  1:50.60    2:22.48   
Karl Bryde  2000  Herlufsholm Svømmeklub    29.55  1:07.67  1:52.22    2:28.31   
                     
 
Løb 10, 200m Medley Herrer, Finaler Årg. 2001-2002 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m  100m  150m    Opnået  Status 











 
Sebastian Jensen  2001  Nakskov Svømme Klub    30.79  1:10.40  1:52.67    2:25.15   
Jonas Andersen  2001  Holbæk Svømme Klub    32.74  1:10.06  1:52.76    2:27.52   
Silas Bøjsen  2002  Holbæk Svømme Klub    31.33  1:11.47  1:57.08    2:32.60   
Alexander E. Pedersen  2002  Holbæk Svømme Klub    34.24  1:16.62  2:06.75    2:45.88   
Laurids Isling Kurtzmann  2002  Svømmeklubben Syd    37.99  1:19.78  2:11.34    2:47.52   
Kristian Mouridsen  2002  Næstved IF            DSQ  efb v/75 m 
                     
 
Løb 10, 200m Medley Herrer, Finaler Årg. 2003-2004 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m  100m  150m    Opnået  Status 











 
Emil Osberg Poulsen  2003  Dragsholm Svømmeklub    32.45  1:13.96  2:05.24    2:41.34   
Oliver Lystlund  2003  Holbæk Svømme Klub    35.07  1:20.52  2:08.69    2:45.69   
Joakim Grøn-Henriksen  2004  Ringsted Svømme Klub    36.89  1:20.74  2:11.80    2:49.38   
Oliver Brixner  2003  Holbæk Svømme Klub    36.36  1:22.19  2:12.29    2:49.72   
Erik Li  2003  Herlev Svømning    33.89  1:17.21  2:12.98    2:51.32   
Victor Holm Larsen  2003  Dragsholm Svømmeklub    40.19  1:24.06  2:14.85    2:52.42   
Nicklas Stæcker  2003  Næstved IF    36.12  1:21.09  2:13.87    2:54.78   
Lauritz Dyhr-Rasmussen  2004  Næstved IF    38.19  1:24.78  2:16.13    2:59.12   
Tobias Mølbak  2004  Ringsted Svømme Klub    39.55  1:25.89  2:20.32    3:00.81   
10  Simon Rytter Eliasen  2003  Holbæk Svømme Klub    40.46  1:25.88  2:20.23    3:00.84   
11  Sebastian N. Bentsen  2004  Næstved IF    40.00  1:25.10  2:21.83    3:02.55   
12  Mikkel Nielsen  2004  Holbæk Svømme Klub    43.29  1:29.39  2:21.64    3:03.62   
13  Emre Emil Tømmerby Kiliç  2004  Ringsted Svømme Klub    40.61  1:29.51  2:26.48    3:05.69   
14  Valdemar Jensen  2004  Nakskov Svømme Klub    39.82  1:27.99  2:24.98    3:07.77   
15  Mathias Ankersen  2004  Herlufsholm Svømmeklub    43.41  1:31.32  2:25.24    3:09.30   
16  Viktor Holst Rasmussen  2003  Korsør Sv & Livr. Klub    45.99  1:38.39  2:30.68    3:11.14   
17  Noah Vester Nielsen  2004  Korsør Sv & Livr. Klub    50.10  1:45.65  2:49.81    3:36.91   
18  Kristian Slott Rasmussen  2004  Ringsted Svømme Klub    50.54  1:53.75  2:59.59    3:50.28   
Gabriel Elmedyb  2004  Herlev Svømning            DNS   
Johannes Forsbæk  2004  Korsør Sv & Livr. Klub            DNS   
Lucas Jul Pedersen  2003  Næstved IF            DNS   
Mikkel Kjaer  2004  Ringsted Svømme Klub            DNS   
Gustav Hartig-Larsen  2003  Korsør Sv & Livr. Klub            DSQ  efb v/75 m 
                     
 
Løb 10, 200m Medley Herrer, Finaler Årg. 2005-2017 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m  100m  150m    Opnået  Status 











 
Jeppe Bayer Christensen  2005  Herlev Svømning    42.37  1:29.10  2:24.90    3:03.12   
Tobias Bjørnsteen  2005  Svømmeklubben Syd    40.63  1:26.90  2:24.77    3:05.55   
Malthe Lorin Rasmussen  2005  Kalundborg SK    42.29  1:29.36  2:25.16    3:05.66   
Elias Elmedyb  2006  Herlev Svømning    40.07  1:27.78  2:25.91    3:06.10   
Malthe Foged  2005  Næstved IF    41.58  1:28.34  2:26.40    3:09.08   
Andreas Mølbak  2006  Ringsted Svømme Klub    45.45  1:34.36  2:29.36    3:13.33   
Hjalte Dalskov  2005  Holbæk Svømme Klub    45.94  1:32.75  2:32.53    3:19.14   
Mathias Bohn-Hansen  2006  Herlev Svømning    47.94  1:33.99  2:36.59    3:19.45   
Gustav Mørk Rasmussen  2005  Holbæk Svømme Klub    46.09  1:41.44  2:40.46    3:22.60   
10  Zacharias Houmann  2006  Ringsted Svømme Klub    43.90  1:37.71  2:40.05    3:25.76   
11  Allan Li  2005  Herlev Svømning    45.47  1:35.48  2:37.99    3:26.47   
12  Bjørn Andersen  2006  Herlev Svømning    44.73  1:36.38  2:41.85    3:27.85   
13  Mathias Toft Cortsen  2005  Herlev Svømning    44.78  1:40.29  2:45.05    3:34.44   
Albert Madsen  2006  Herlev Svømning            DSQ  asyn arme e/125m 
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.25.10  Udskriftsdato  14 januar 2017 
Licens til Næstved IF  Udskriftstidspunkt  15:38 
 
Resultat Løb 11 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider
Resultat Løb 11 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider 
 
  Stævne navn  Næstved Swim Cup    Udskriftsdato  14 januar 2017   
  Stævne by  Næstved    Udskriftstidspunkt  15:36   
  Arrangør  NIF SVØM         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  14 januar 2017         
 
 
Løb 11, 100m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 1900-1999 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Farah Mohamed Nabil  1999  Korsør Sv & Livr. Klub    30.48        1:03.78   
Nicole Kristensen  1999  Kalundborg SK    30.68        1:04.10   
Trine Rübner-Petersen  1997  Svømmeklubben Syd    33.90        1:13.47   
Camilla Hansen  1997  Korsør Sv & Livr. Klub            DNS   
                     
 
Løb 11, 100m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2000-2001 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Clara Neumann  2001  Svømmeklubben Syd    29.51        1:01.03   
Maria Caroline Krumbak  2000  Herlufsholm Svømmeklub    30.19        1:02.86   
Anika Bryde  2000  Herlufsholm Svømmeklub    30.74        1:03.77   
Ida Larsen  2000  Holbæk Svømme Klub    32.69        1:06.72   
Madeleine Thornsen  2001  Korsør Sv & Livr. Klub    32.54        1:07.41   
Laura Sørensen  2001  Dragsholm Svømmeklub    32.42        1:08.57   
                     
 
Løb 11, 100m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2002-2003 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Melanie Eggertsen  2002  Nakskov Svømme Klub    29.60        1:01.71   
Zara Wendel  2002  Holbæk Svømme Klub    29.99        1:02.89   
Emma Bruhn  2002  Herlufsholm Svømmeklub    30.19        1:02.94   
Victoria Bæts Kristensen  2002  Næstved IF    30.69        1:03.01   
Nikoline Skovly Larsen  2003  Næstved IF    30.56        1:04.75   
Astrid Katrine Andersen  2002  Holbæk Svømme Klub    31.03        1:05.09   
Felina Noe  2002  Dragsholm Svømmeklub    31.50        1:05.29   
Mathilde Nielsen  2003  Holbæk Svømme Klub    31.62        1:05.69   
Emilia Sol Gudmundsdottir  2002  Herlufsholm Svømmeklub    31.69        1:05.77   
10  Julie Bruun Jørgensen  2003  Svømmeklubben Syd    31.47        1:06.99   
11  Ida Hebeltoft  2003  Herlev Svømning    33.09        1:07.13   
12  Anne-Sofie P. Clausen  2002  Næstved IF    32.70        1:08.77   
13  Caroline Gerlach  2002  Roskilde Svømning    33.44        1:09.47   
14  Nicoline Strandberg  2002  Kalundborg SK    34.12        1:11.47   
15  Camille Neess  2003  Dragsholm Svømmeklub    34.60        1:12.84   
16  Emma M. Andersen  2003  Ringsted Svømme Klub    34.48        1:12.86   
17  Line Due Truelsen  2002  Nakskov Svømme Klub    35.82        1:14.27   
18  Clara Kongsfelt  2003  Herlev Svømning    35.86        1:14.78   
19  Ida Kjølby  2003  Svømmeklubben Syd    35.79        1:15.54   
20  Ida Oest  2003  Herlev Svømning    36.10        1:16.22   
21  Astrid Nørret Schmidt  2002  Ringsted Svømme Klub    36.63        1:17.63   
22  Alberte Holst Schilling  2003  Dragsholm Svømmeklub    37.09        1:18.79   
23  Celina Mehr  2003  Roskilde Svømning    37.88        1:19.57   
24  Emmanuella Nygaard  2003  Herlev Svømning    39.45        1:21.87   
25  Emilia Sander-Bjerge  2003  Svømmeklubben Syd    39.58        1:22.89   
                     
 
Løb 11, 100m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2004-2005 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Elida Thornsen  2005  Korsør Sv & Livr. Klub    32.73        1:08.05   
Sofie Ølgaard Hansen  2004  Korsør Sv & Livr. Klub    33.84        1:09.29   
Caroline Holm  2004  Kalundborg SK    33.18        1:09.42   
Amalie Østerlund  2005  Herlufsholm Svømmeklub    33.72        1:10.06   
Sille Bachmann  2004  Dragsholm Svømmeklub    34.03        1:11.63   
Thea Kaiser  2004  Kalundborg SK    33.87        1:12.08   
Andrea Holm Sørensen  2005  Herlufsholm Svømmeklub    35.00        1:12.86   
Ida Bruhn  2004  Herlufsholm Svømmeklub    34.95        1:13.18   
Asta Palmund  2005  Roskilde Svømning    35.52        1:14.01   
10  Laura Thorlund Jensen  2004  Herlev Svømning    35.78        1:15.79   
11  Caroline Bjørn Hvilsom  2005  Korsør Sv & Livr. Klub    35.84        1:15.95   
12  Sofie Lykke Petersen  2005  Roskilde Svømning    37.47        1:17.31   
13  Katrine R. K. Hansen  2005  Nakskov Svømme Klub    37.50        1:18.31   
14  Isabella Hejlesen  2004  Korsør Sv & Livr. Klub    36.71        1:18.35   
15  Freja Arentsen  2005  Næstved IF    37.35        1:18.43   
16  Josephine Frederiksen  2005  Svømmeklubben Syd    37.79        1:18.45   
17  Julie Astrup  2005  Dragsholm Svømmeklub    36.27        1:18.54   
18  Alba Seneca  2005  Kalundborg SK    38.04        1:18.78   
19  Ida Marie Bundgaard Ravn  2004  Svømmeklubben Syd    39.13        1:18.97   
20  Helene Thielsen  2004  Ringsted Svømme Klub    37.58        1:18.98   
21  Fanta Osatoharimwen  2005  Herlufsholm Svømmeklub    34.83        1:19.05   
21  Mille Marie Ullerup  2004  Svømmeklubben Syd    35.82        1:19.05   
23  Malene Reynolds  2005  Ringsted Svømme Klub    38.92        1:19.45   
24  Juliane Andersen  2005  Roskilde Svømning    37.98        1:20.46   
25  Kathrine Jensen-Mattebjer  2004  Korsør Sv & Livr. Klub    38.41        1:21.53   
26  Malou Hansen  2004  Nakskov Svømme Klub    38.53        1:22.01   
27  Lea Tångberg  2005  Herlufsholm Svømmeklub    38.49        1:23.26   
28  Mathilde Mørk Hansen  2004  Korsør Sv & Livr. Klub    38.74        1:24.32   
29  Signe Bagge Møller  2004  Svømmeklubben Syd    38.35        1:25.04   
30  Benedicte Falkensted  2004  Holbæk Svømme Klub    40.43        1:25.20   
31  Line Tångberg  2004  Herlufsholm Svømmeklub    39.61        1:25.28   
32  Marie Søegaard  2005  Holbæk Svømme Klub    39.37        1:26.49   
33  Linnea Worm Thomsen  2005  Ringsted Svømme Klub    42.07        1:28.97   
34  Agnes Barner Hansen  2005  Næstved IF    40.29        1:29.25   
35  Laura Kroman  2004  Korsør Sv & Livr. Klub    39.27        1:29.46   
36  Emilia Sjursen  2004  Nakskov Svømme Klub    41.70        1:29.67   
37  Victoria Dinesen  2005  Næstved IF    44.11        1:37.65   
38  Sara Engmose Jensen  2004  Holbæk Svømme Klub    44.78        1:38.76   
39  Oline Jensen  2005  Herlev Svømning    51.73        1:50.08   
Amalie K. Nielsen  2005  Ringsted Svømme Klub            DNS   
Ella Heide  2005  Svømmeklubben Syd            DNS   
                     
 
Løb 11, 100m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2006-2017 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Mie Ankersen  2006  Herlufsholm Svømmeklub    38.06        1:21.59   
Frederikke Poulsen  2006  Dragsholm Svømmeklub    38.55        1:22.34   
Beatrice Buhr Müller  2006  Kalundborg SK    39.84        1:24.53   
Laura Meyer  2006  Herlufsholm Svømmeklub    39.75        1:27.05   
Liva Mayland  2006  Næstved IF    40.74        1:27.08   
Mie Visler  2006  Herlufsholm Svømmeklub    41.35        1:27.72   
Andrea Kiefer-Hansen  2006  Herlev Svømning    42.51        1:30.04   
Mathilde Ludvigsen  2006  Næstved IF    40.23        1:30.96   
Ellen Simoni Alfast  2006  Herlev Svømning    42.04        1:31.28   
10  Dicte Maar  2006  Næstved IF    42.32        1:31.60   
11  Iben Lund Nielsen  2006  Næstved IF    41.58        1:32.48   
12  Asta Marie Boye  2006  Korsør Sv & Livr. Klub    42.37        1:32.52   
13  Maria Stoklund  2006  Kalundborg SK    44.07        1:33.32   
14  Rosa Dyhr-Rasmussen  2007  Næstved IF    43.89        1:35.68   
15  Freja Møller  2006  Korsør Sv & Livr. Klub    45.95        1:36.98   
16  Asta Maria R. Jensen  2007  Næstved IF    44.39        1:37.30   
17  Astrid Pries Hansen  2007  Nakskov Svømme Klub    45.81        1:37.41   
17  Mathilde Bendtsen  2007  Næstved IF    44.56        1:37.41   
19  Liv Waag Kallesøe  2006  Herlev Svømning    45.65        1:38.06   
20  Maila Anker  2007  Herlufsholm Svømmeklub    43.71        1:38.42   
21  Katrine Dresler Aleksic  2007  Herlev Svømning    46.47        1:38.91   
22  Frederikke Fisker Jensen  2006  Herlev Svømning    47.13        1:39.67   
23  Ida Marie Frederiksen  2008  Herlev Svømning    47.96        1:40.24   
24  Masha Jul Pedersen  2006  Næstved IF    46.16        1:41.83   
25  Kristine Dupont  2007  Herlev Svømning    46.61        1:42.57   
26  Emma Kyndesen  2006  Herlev Svømning    47.63        1:43.40   
27  Sofija Rønne  2006  Herlev Svømning    49.40        1:48.93   
28  Camilla Andersen  2006  Herlufsholm Svømmeklub    51.40        1:53.33   
29  Selma Frederiksen  2008  Herlufsholm Svømmeklub    50.26        1:55.18   
30  Anna Powers  2007  Herlev Svømning    53.42        1:57.75   
31  Victoria Petersen  2008  Herlufsholm Svømmeklub            1:59.83   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.25.10  Udskriftsdato  14 januar 2017 
Licens til Næstved IF  Udskriftstidspunkt  15:36 
 
Resultat Løb 12 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider
Resultat Løb 12 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider 
 
  Stævne navn  Næstved Swim Cup    Udskriftsdato  14 januar 2017   
  Stævne by  Næstved    Udskriftstidspunkt  15:50   
  Arrangør  NIF SVØM         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  14 januar 2017         
 
 
Løb 12, 100m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 1900-1998 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Mads Ottosen  1997  Holbæk Svømme Klub    27.38        56.73   
                     
 
Løb 12, 100m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 1999-2000 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Marius Rasmussen  1999  Svømmeklubben Syd    26.16        53.65   
Magnus Madsen  2000  Nakskov Svømme Klub    27.90        57.55   
Magnus Loose  1999  Kalundborg SK    27.82        58.00   
                     
 
Løb 12, 100m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2001-2002 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Lauge Bastian Maar  2001  Næstved IF    27.66        57.29   
Gustav T Madsen  2001  Nakskov Svømme Klub    27.53        57.58   
Thor Malmby Jørgin  2001  Dragsholm Svømmeklub    27.81        58.75   
Frederik Pedersen  2002  Holbæk Svømme Klub    29.48        59.42   
Sebastian Jensen  2001  Nakskov Svømme Klub    28.47        59.70   
Nikolai Pagh Pedersen  2002  Nakskov Svømme Klub    28.96        59.97   
Mathias Aner  2001  Svømmeklubben Syd    29.26        1:00.29   
Kristoffer Koch Pedersen  2001  Korsør Sv & Livr. Klub    29.28        1:00.32   
Silas Storm Nielsen  2002  Dragsholm Svømmeklub    29.36        1:00.62   
10  Sebastian Bonde  2002  Holbæk Svømme Klub    29.86        1:01.31   
11  Lucas Hagbarth Jørgensen  2002  Roskilde Svømning    30.35        1:03.73   
12  Affou Adlouni  2002  Roskilde Svømning    31.30        1:04.84   
13  Matti Andersen  2001  Næstved IF    30.43        1:05.54   
14  Oliver Breuner  2002  Roskilde Svømning    31.08        1:05.96   
15  Alexander E. Pedersen  2002  Holbæk Svømme Klub    32.46        1:07.19   
16  Mathias Jelshøj  2001  Herlev Svømning    32.17        1:07.37   
17  Christoffer Jensen  2002  Nakskov Svømme Klub    32.16        1:07.80   
18  Mathias Clausen  2002  Næstved IF    33.73        1:10.43   
19  Frederik Schmidt Johansen  2002  Korsør Sv & Livr. Klub    37.24        1:19.21   
20  Lucas Leal  2001  Korsør Sv & Livr. Klub    37.10        1:20.58   
                     
 
Løb 12, 100m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2003-2004 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Mikkel Mortensen  2003  Kalundborg SK    28.35        59.19   
Harald Franck  2003  Næstved IF    29.29        1:01.63   
Ole Hovmand  2003  Svømmeklubben Syd    29.72        1:01.80   
Matias Ersgaard Sandbirk  2003  Vordingborg Svømme Klub    30.93        1:03.76   
Emil Osberg Poulsen  2003  Dragsholm Svømmeklub    30.81        1:05.17   
Victor Holm Larsen  2003  Dragsholm Svømmeklub    31.18        1:05.74   
Elias Noe  2004  Dragsholm Svømmeklub    32.71        1:07.56   
Jacob Meisner Hansen  2003  Næstved IF    33.00        1:08.69   
Marc Gieseler  2003  Roskilde Svømning    33.90        1:11.39   
10  Bertram Nyegaard  2004  Roskilde Svømning    33.62        1:11.81   
11  Pelle Colmorten  2004  Roskilde Svømning    34.02        1:12.29   
12  Alexander Slente  2004  Svømmeklubben Syd    35.88        1:13.67   
13  Jeppe Lund  2004  Herlufsholm Svømmeklub    34.70        1:14.64   
14  Tobias Wiegaard Hansen  2004  Korsør Sv & Livr. Klub    34.81        1:14.85   
15  Peter Holm  2003  Herlev Svømning    35.67        1:15.33   
16  Hjalte Petersen  2004  Næstved IF    35.05        1:16.32   
17  Esben Errebo Bendsen  2004  Svømmeklubben Syd    37.01        1:17.43   
18  Marc Oliver Prittwitz  2003  Svømmeklubben Syd    37.16        1:17.82   
19  Asbjørn Topp Tholle  2004  Holbæk Svømme Klub    35.98        1:18.33   
20  Bertram Geisler Knudsen  2004  Dragsholm Svømmeklub    37.32        1:19.04   
21  Jesse Refsgaard  2003  Dragsholm Svømmeklub    38.14        1:19.70   
22  Oliver Schou Krogsgaard  2003  Korsør Sv & Livr. Klub    37.68        1:19.99   
23  August K Madsen  2004  Nakskov Svømme Klub    37.69        1:20.34   
24  Tue Vestergaard Jürs  2004  Svømmeklubben Syd    39.24        1:22.19   
25  Mikkel Holm Pedersen  2004  Ringsted Svømme Klub    39.13        1:24.63   
26  Emil Madsen  2004  Næstved IF    38.23        1:26.98   
Casper Pedersen  2004  Korsør Sv & Livr. Klub            DNS   
Oliver Hostrup Sahlberg  2003  Ringsted Svømme Klub            DNS   
                     
 
Løb 12, 100m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2005-2017 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
August Høy  2005  Herlufsholm Svømmeklub    34.11        1:10.96   
Jeppe Bayer Christensen  2005  Herlev Svømning    34.25        1:11.35   
Tobias Rehder Knudsen  2005  Korsør Sv & Livr. Klub    34.36        1:11.42   
William Breuner  2005  Roskilde Svømning    36.12        1:13.68   
Konrad Clausen  2005  Korsør Sv & Livr. Klub    35.45        1:14.11   
Petar Trkulja  2006  Næstved IF    35.62        1:14.99   
Christian Jepsen  2005  Korsør Sv & Livr. Klub    35.63        1:15.11   
Emil Isaksen  2005  Roskilde Svømning    37.27        1:16.03   
Tobias Chr. Stæcker  2005  Næstved IF    35.95        1:16.55   
10  Andreas Mølbak  2006  Ringsted Svømme Klub    38.29        1:20.20   
11  Allan Li  2005  Herlev Svømning    39.20        1:22.57   
12  Zacharias Houmann  2006  Ringsted Svømme Klub    39.95        1:23.91   
13  Jeremy William Millard  2005  Ringsted Svømme Klub    38.98        1:25.31   
14  James Sibbern-Larsen  2005  Næstved IF    41.64        1:26.60   
15  Victor Hemmingsen  2006  Ringsted Svømme Klub    39.47        1:27.07   
16  Mikkel Munkholm  2006  Holbæk Svømme Klub    39.85        1:27.98   
17  Marius Grønholm  2005  Herlev Svømning    41.92        1:28.35   
18  Albert Madsen  2006  Herlev Svømning    40.97        1:28.36   
19  Frederik Skytte Nielsen  2005  Svømmeklubben Syd    43.09        1:33.53   
20  David Stoklund  2008  Kalundborg SK    43.76        1:33.66   
21  Oscar Norlander  2006  Holbæk Svømme Klub    41.89        1:33.69   
22  Emil Lejbølle  2007  Herlufsholm Svømmeklub    45.26        1:34.46   
23  Jonas Rask  2006  Kalundborg SK    44.03        1:34.66   
24  Victor Buck  2007  Holbæk Svømme Klub    45.11        1:36.22   
25  Aksel Bryde  2005  Herlufsholm Svømmeklub    45.03        1:37.90   
26  Victor Rønne  2007  Herlev Svømning    46.78        1:42.91   
27  Thoke Thomsen  2006  Kalundborg SK    47.00        1:44.54   
28  Frej Matias Krog  2007  Holbæk Svømme Klub    49.43        1:49.50   
29  Gilbert Skytte-Olesen  2006  Herlev Svømning    55.13        2:02.81   
30  Lucas Sibbern-Larsen  2007  Næstved IF    51.93        2:03.55   
Benjamin Jørgensen  2005  Korsør Sv & Livr. Klub            DSQ  tyvstat 
Linus Noe  2008  Dragsholm Svømmeklub            DSQ  tyvstart 
Mads G. Skovly Larsen  2006  Næstved IF            DSQ  tyvstart 
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.25.10  Udskriftsdato  14 januar 2017 
Licens til Næstved IF  Udskriftstidspunkt  15:50 
 
Resultat Løb 13 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider
Resultat Løb 13 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider 
 
  Stævne navn  Næstved Swim Cup    Udskriftsdato  14 januar 2017   
  Stævne by  Næstved    Udskriftstidspunkt  16:27   
  Arrangør  NIF SVØM         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  14 januar 2017         
 
 
Løb 13, 200m Butterfly Damer, Finaler Årg. 2000-2001 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m  100m  150m    Opnået  Status 











 
Maya Nykjær  2001  Vordingborg Svømme Klub    34.81  1:17.10  2:02.82    2:49.92   
                     
 
Løb 13, 200m Butterfly Damer, Finaler Årg. 2002-2003 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m  100m  150m    Opnået  Status 











 
Marie Uglebjerg  2002  Kalundborg SK    33.20  1:11.04  1:48.61    2:26.88   
Thyra Jørgensen  2002  Svømmeklubben Syd    32.87  1:10.66  1:48.50    2:28.86   
Emma Bækgaard  2002  Herlufsholm Svømmeklub    36.14  1:19.47  2:06.53    2:54.96   
Mie Mørkedal  2003  Holbæk Svømme Klub    37.99  1:23.27  2:11.89    2:59.89   
                     
 
Løb 13, 200m Butterfly Damer, Finaler Årg. 2004-2005 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m  100m  150m    Opnået  Status 











 
Josefine Krumbak  2004  Herlufsholm Svømmeklub    36.24  1:20.14  2:10.89    3:02.64   
Emmeline S. Bertelsen  2005  Ringsted Svømme Klub    45.30  1:42.06  2:40.65    3:38.39   
Olivia My Nielsen  2004  Næstved IF            DNS   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.25.10  Udskriftsdato  14 januar 2017 
Licens til Næstved IF  Udskriftstidspunkt  16:27 
 
Resultat Løb 14 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider
Resultat Løb 14 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider 
 
  Stævne navn  Næstved Swim Cup    Udskriftsdato  14 januar 2017   
  Stævne by  Næstved    Udskriftstidspunkt  16:13   
  Arrangør  NIF SVØM         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  14 januar 2017         
 
 
Løb 14, 200m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 2001-2002 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m  100m  150m    Opnået  Status 











 
Jonathan F. K. Jensen  2002  Vordingborg Svømme Klub            2:59.97   
                     
 
Løb 14, 200m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 2003-2004 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m  100m  150m    Opnået  Status 











 
Oliver Brixner  2003  Holbæk Svømme Klub            2:54.92   
Mathias Lindgaard  2004  Herlev Svømning            DNF   
                     
 
Løb 14, 200m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 2005-2017 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m  100m  150m    Opnået  Status 











 
Malte Hagbarth Jørgensen  2005  Roskilde Svømning            3:04.25   
Adam Bugge Frandsen  2005  Ringsted Svømme Klub            3:34.08   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.25.10  Udskriftsdato  14 januar 2017 
Licens til Næstved IF  Udskriftstidspunkt  16:13 
 
Resultat Løb 15 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider
Resultat Løb 15 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider 
 
  Stævne navn  Næstved Swim Cup    Udskriftsdato  14 januar 2017   
  Stævne by  Næstved    Udskriftstidspunkt  16:42   
  Arrangør  NIF SVØM         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  14 januar 2017         
 
 
Løb 15, 50m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 1900-1999 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Trine Rübner-Petersen  1997  Svømmeklubben Syd            39.39   
Nicole Kristensen  1999  Kalundborg SK            39.45   
Amalie Bonnesen  1999  Næstved IF            DNS   
Camilla Hansen  1997  Korsør Sv & Livr. Klub            DNS   
                     
 
Løb 15, 50m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 2000-2001 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Malou Carlsen  2000  Nakskov Svømme Klub            36.96   
Anika Bryde  2000  Herlufsholm Svømmeklub            37.59   
Freja Petersen  2000  Vordingborg Svømme Klub            38.96   
Léa Zoé Bingler  2000  Vordingborg Svømme Klub            41.23   
Julie K Madsen  2001  Nakskov Svømme Klub            42.96   
Laura Sørensen  2001  Dragsholm Svømmeklub            43.58   
                     
 
Løb 15, 50m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 2002-2003 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Emma Bruhn  2002  Herlufsholm Svømmeklub            35.62   
Victoria Bæts Kristensen  2002  Næstved IF            37.06   
Silke Larsen  2003  Roskilde Svømning            38.52   
Nynne Nørlem  2002  Holbæk Svømme Klub            39.10   
Melanie Eggertsen  2002  Nakskov Svømme Klub            39.99   
Caroline Gerlach  2002  Roskilde Svømning            40.65   
Emilie Ferslev Christians  2002  Vordingborg Svømme Klub            40.74   
Maja Wiegaard Hansen  2002  Korsør Sv & Livr. Klub            41.63   
Lea Andersen  2003  Holbæk Svømme Klub            42.31   
10  Thea Jacobsen  2003  Herlev Svømning            42.47   
11  Emma Olsen  2003  Dragsholm Svømmeklub            42.74   
12  Mille Scheel  2003  Herlufsholm Svømmeklub            44.08   
13  Ida Oest  2003  Herlev Svømning            44.89   
14  Emma M. Andersen  2003  Ringsted Svømme Klub            44.91   
15  Camille Neess  2003  Dragsholm Svømmeklub            46.31   
16  Gaya Josefine Maar  2003  Næstved IF            46.95   
17  Celina Mehr  2003  Roskilde Svømning            47.44   
Emilia Sander-Bjerge  2003  Svømmeklubben Syd            DSQ  crawlben efter 25 m 
                     
 
Løb 15, 50m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 2004-2005 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Caroline Holm  2004  Kalundborg SK            38.82   
Emilie Højen Meyer  2004  Herlufsholm Svømmeklub            40.62   
Anja Xin Andersen  2004  Herlev Svømning            40.91   
Anna Larsen  2004  Kalundborg SK            41.09   
Frederikke B. Hansen  2005  Herlufsholm Svømmeklub            42.13   
Elida Thornsen  2005  Korsør Sv & Livr. Klub            42.20   
Maja Buck  2004  Holbæk Svømme Klub            42.96   
Sofie Ølgaard Hansen  2004  Korsør Sv & Livr. Klub            43.55   
Anne-Sofie Løhr Simonsen  2004  Herlufsholm Svømmeklub            43.80   
10  Ida Bruhn  2004  Herlufsholm Svømmeklub            44.21   
11  Laura Thorlund Jensen  2004  Herlev Svømning            45.37   
12  Sille Møller  2004  Kalundborg SK            46.08   
13  Julie Astrup  2005  Dragsholm Svømmeklub            46.33   
14  Kathrine Jensen-Mattebjer  2004  Korsør Sv & Livr. Klub            46.76   
15  Line Tångberg  2004  Herlufsholm Svømmeklub            46.98   
16  Josephine Frederiksen  2005  Svømmeklubben Syd            46.99   
17  Freja Arentsen  2005  Næstved IF            47.04   
18  Kaja Waag Kallesøe  2005  Herlev Svømning            47.17   
19  Freja Threms  2005  Dragsholm Svømmeklub            47.53   
20  Victoria Dinesen  2005  Næstved IF            47.78   
21  Fanta Osatoharimwen  2005  Herlufsholm Svømmeklub            48.23   
22  Andrea Holm Sørensen  2005  Herlufsholm Svømmeklub            49.62   
23  Laura Kroman  2004  Korsør Sv & Livr. Klub            49.89   
24  Signe Eie  2005  Herlev Svømning            50.16   
25  Lea Tångberg  2005  Herlufsholm Svømmeklub            50.30   
26  Helene Thielsen  2004  Ringsted Svømme Klub            51.91   
27  Benedicte Falkensted  2004  Holbæk Svømme Klub            52.91   
28  Katrine R. K. Hansen  2005  Nakskov Svømme Klub            53.14   
29  Frederikke Steffensen  2005  Ringsted Svømme Klub            54.00   
30  Malou Hansen  2004  Nakskov Svømme Klub            54.19   
31  Merle Holmgaard  2005  Næstved IF            55.23   
32  Sara Engmose Jensen  2004  Holbæk Svømme Klub            56.54   
33  Ena Tværmose Nielsen  2004  Svømmeklubben Syd            1:05.69   
Amalie K. Nielsen  2005  Ringsted Svømme Klub            DNS   
Victoria Ploug  2005  Svømmeklubben Syd            DNS   
Ella Heide  2005  Svømmeklubben Syd            DSQ  crawlben efter start 
Oline Jensen  2005  Herlev Svømning            DSQ  asyn ben 
                     
 
Løb 15, 50m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 2006-2017 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Cille Winskov Rasmussen  2006  Roskilde Svømning            43.24   
Frederikke Poulsen  2006  Dragsholm Svømmeklub            46.11   
Annette Toft  2006  Holbæk Svømme Klub            47.60   
Liva Mayland  2006  Næstved IF            49.68   
Laura Meyer  2006  Herlufsholm Svømmeklub            49.89   
Alberte Pedersen  2006  Holbæk Svømme Klub            51.09   
Maria Stoklund  2006  Kalundborg SK            51.92   
Kamille Bentsen  2006  Herlufsholm Svømmeklub            51.97   
Mie Ankersen  2006  Herlufsholm Svømmeklub            52.48   
10  Nana Andersen  2006  Holbæk Svømme Klub            52.59   
11  Asta Maria R. Jensen  2007  Næstved IF            52.80   
12  Asta Lund  2006  Herlev Svømning            53.48   
13  Astrid Pries Hansen  2007  Nakskov Svømme Klub            53.69   
14  Ellen Simoni Alfast  2006  Herlev Svømning            53.93   
15  Sophie Hartwig-Porsdal  2006  Herlev Svømning            54.68   
16  Lara W. S. Olsen  2006  Ringsted Svømme Klub            54.95   
17  Anna Powers  2007  Herlev Svømning            55.43   
18  Dicte Maar  2006  Næstved IF            55.44   
19  Leonora Franck  2006  Næstved IF            55.99   
20  Rosa Dyhr-Rasmussen  2007  Næstved IF            56.42   
21  Karoline Dahl Lewinsky  2006  Herlev Svømning            56.69   
22  Maila Anker  2007  Herlufsholm Svømmeklub            57.54   
22  Masha Jul Pedersen  2006  Næstved IF            57.54   
24  Emma Kyndesen  2006  Herlev Svømning            58.83   
25  Frederikke Fisker Jensen  2006  Herlev Svømning            1:01.22   
26  Victoria Paulsen  2006  Herlufsholm Svømmeklub            1:01.48   
27  Sofija Rønne  2006  Herlev Svømning            1:01.72   
28  Victoria Petersen  2008  Herlufsholm Svømmeklub            1:02.10   
29  Asta Marie Boye  2006  Korsør Sv & Livr. Klub            1:02.60   
30  Selma Frederiksen  2008  Herlufsholm Svømmeklub            1:02.80   
31  Mathilde Bendtsen  2007  Næstved IF            1:04.28   
32  Mie Visler  2006  Herlufsholm Svømmeklub            1:05.10   
33  Freja Møller  2006  Korsør Sv & Livr. Klub            1:05.79   
34  Camilla Andersen  2006  Herlufsholm Svømmeklub            1:06.55   
Ida Marie Frederiksen  2008  Herlev Svømning            DSQ  tyvstart 
Kristine Dupont  2007  Herlev Svømning            DSQ  crawlben efter start 
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.25.10  Udskriftsdato  14 januar 2017 
Licens til Næstved IF  Udskriftstidspunkt  16:42 
 
Resultat Løb 16 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider
Resultat Løb 16 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider 
 
  Stævne navn  Næstved Swim Cup    Udskriftsdato  14 januar 2017   
  Stævne by  Næstved    Udskriftstidspunkt  17:12   
  Arrangør  NIF SVØM         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  14 januar 2017         
 
 
Løb 16, 50m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 1900-1998 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Mads Ingeman Hansen  1997  Herlufsholm Svømmeklub            31.28   
Emil Toft  1998  Holbæk Svømme Klub            32.53   
Andreas Østergaard Nielse  1997  Vordingborg Svømme Klub            40.14   
                     
 
Løb 16, 50m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 1999-2000 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Filip Bækgaard  2000  Herlufsholm Svømmeklub            33.48   
Marius Rasmussen  1999  Svømmeklubben Syd            33.54   
Nicolai Yung Hansen  2000  Herlufsholm Svømmeklub            34.48   
Erling Johansen  2000  Nakskov Svømme Klub            35.66   
                     
 
Løb 16, 50m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 2001-2002 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Magnus Løhr  2001  Herlufsholm Svømmeklub            35.78   
Silas Bøjsen  2002  Holbæk Svømme Klub            35.83   
Christopher H. Brown  2002  Holbæk Svømme Klub            36.71   
Lucas Hagbarth Jørgensen  2002  Roskilde Svømning            37.06   
Alfred Nissen  2002  Herlufsholm Svømmeklub            38.13   
Kristoffer Koch Pedersen  2001  Korsør Sv & Livr. Klub            40.33   
Mathias Clausen  2002  Næstved IF            44.49   
                     
 
Løb 16, 50m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 2003-2004 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Lucas Jul Pedersen  2003  Næstved IF            36.33   
Oliver Lystlund  2003  Holbæk Svømme Klub            36.62   
Harald Franck  2003  Næstved IF            37.01   
Lauritz Dyhr-Rasmussen  2004  Næstved IF            38.91   
Frederik Scheby Petersen  2004  Kalundborg SK            40.32   
Nicklas Stæcker  2003  Næstved IF            42.43   
Tobias Mølbak  2004  Ringsted Svømme Klub            43.85   
Mikkel Nielsen  2004  Holbæk Svømme Klub            43.96   
Marc Gieseler  2003  Roskilde Svømning            44.03   
10  Joakim Grøn-Henriksen  2004  Ringsted Svømme Klub            44.13   
11  Gustav B. Frederiksen  2004  Vordingborg Svømme Klub            44.52   
12  Tue Vestergaard Jürs  2004  Svømmeklubben Syd            44.54   
13  Sammi Anker Andersen  2003  Næstved IF            45.43   
14  Simon Rytter Eliasen  2003  Holbæk Svømme Klub            45.61   
15  Erik Li  2003  Herlev Svømning            45.63   
16  Jesse Refsgaard  2003  Dragsholm Svømmeklub            45.69   
17  Sebastian N. Bentsen  2004  Næstved IF            46.16   
18  Alexander Slente  2004  Svømmeklubben Syd            46.59   
19  Viktor Holst Rasmussen  2003  Korsør Sv & Livr. Klub            46.92   
20  Valdemar Jensen  2004  Nakskov Svømme Klub            47.53   
21  Bertram Geisler Knudsen  2004  Dragsholm Svømmeklub            47.54   
22  Emil Madsen  2004  Næstved IF            48.33   
23  Mathias Ankersen  2004  Herlufsholm Svømmeklub            48.88   
24  Asbjørn Topp Tholle  2004  Holbæk Svømme Klub            50.00   
25  Emre Emil Tømmerby Kiliç  2004  Ringsted Svømme Klub            50.50   
26  Marc Oliver Prittwitz  2003  Svømmeklubben Syd            51.82   
27  Noah Vester Nielsen  2004  Korsør Sv & Livr. Klub            53.82   
28  Mikkel Holm Pedersen  2004  Ringsted Svømme Klub            54.63   
Casper Pedersen  2004  Korsør Sv & Livr. Klub            DNS   
Pelle Colmorten  2004  Roskilde Svømning            DNS   
                     
 
Løb 16, 50m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 2005-2017 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
August Høy  2005  Herlufsholm Svømmeklub            40.80   
Carl-Emil Echardt  2005  Roskilde Svømning            43.31   
Tobias Rehder Knudsen  2005  Korsør Sv & Livr. Klub            44.02   
William Breuner  2005  Roskilde Svømning            44.21   
Andreas Mølbak  2006  Ringsted Svømme Klub            45.54   
Jonatan Hagbarth Jørgense  2005  Roskilde Svømning            45.71   
Elias Elmedyb  2006  Herlev Svømning            46.94   
Malte Hagbarth Jørgensen  2005  Roskilde Svømning            48.21   
Benjamin Jørgensen  2005  Korsør Sv & Livr. Klub            48.86   
10  Malthe Lorin Rasmussen  2005  Kalundborg SK            48.88   
11  Mathias Bohn-Hansen  2006  Herlev Svømning            50.77   
12  Hjalte Dalskov  2005  Holbæk Svømme Klub            51.29   
13  Gustav Mørk Rasmussen  2005  Holbæk Svømme Klub            51.86   
14  Thoke Thomsen  2006  Kalundborg SK            52.37   
15  Jonas Rask  2006  Kalundborg SK            52.93   
16  Bjørn Andersen  2006  Herlev Svømning            54.09   
17  Storm Bargmann  2007  Herlev Svømning            55.43   
18  Mikkel Munkholm  2006  Holbæk Svømme Klub            55.66   
19  Marius Grønholm  2005  Herlev Svømning            56.92   
20  Mathias Toft Cortsen  2005  Herlev Svømning            58.60   
21  Victor Rønne  2007  Herlev Svømning            59.81   
22  Emil Hass  2006  Næstved IF            1:00.62   
23  Emil Lejbølle  2007  Herlufsholm Svømmeklub            1:02.14   
24  Gilbert Skytte-Olesen  2006  Herlev Svømning            1:06.12   
25  Victor Buck  2007  Holbæk Svømme Klub            1:23.05   
Linus Noe  2008  Dragsholm Svømmeklub            DNS   
Frederik Skytte Nielsen  2005  Svømmeklubben Syd            DSQ  manglende flex i fod 
Lucas Sibbern-Larsen  2007  Næstved IF            DSQ  manglende flex i fod 
Mads G. Skovly Larsen  2006  Næstved IF            DSQ  mere end 1 flyspark 
Oscar Norlander  2006  Holbæk Svømme Klub            DSQ  2 flyben v/start 
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.25.10  Udskriftsdato  14 januar 2017 
Licens til Næstved IF  Udskriftstidspunkt  17:12 
 
Resultat Løb 17 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider
Resultat Løb 17 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider 
 
  Stævne navn  Næstved Swim Cup    Udskriftsdato  14 januar 2017   
  Stævne by  Næstved    Udskriftstidspunkt  17:43   
  Arrangør  NIF SVØM         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  14 januar 2017         
 
 
Løb 17, 400m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 1900-1999 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    100m  200m  300m    Opnået  Status 











 
Sophia Sander-Bjerge  1999  Svømmeklubben Syd    1:18.63  2:43.86  4:10.40    5:32.62   
                     
 
Løb 17, 400m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2000-2001 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    100m  200m  300m    Opnået  Status 











 
Julie Galsgaard Hansen  2000  Nakskov Svømme Klub    1:11.73  2:27.20  3:43.15    4:58.17   
Ida Larsen  2000  Holbæk Svømme Klub    1:15.39  2:38.05  4:01.09    5:22.66   
Freja Zerbst Hansen  2001  Næstved IF    1:15.19  2:40.76  4:08.13    5:33.77   
                     
 
Løb 17, 400m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2002-2003 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    100m  200m  300m    Opnået  Status 











 
Julie Bruun Jørgensen  2003  Svømmeklubben Syd    1:08.97  2:21.67  3:36.40    4:48.05   
Felina Noe  2002  Dragsholm Svømmeklub    1:07.34  2:21.58  3:35.85    4:48.34   
Nikoline Skovly Larsen  2003  Næstved IF    1:09.97  2:27.07  3:44.78    4:56.96   
Mathilde Nielsen  2003  Holbæk Svømme Klub    1:10.76  2:26.52  3:42.92    4:58.01   
Katrine Duus  2003  Næstved IF    1:09.13  2:25.51  3:42.93    4:58.61   
Anne-Sofie P. Clausen  2002  Næstved IF    1:11.00  2:29.86  3:49.34    5:08.30   
Ida Hebeltoft  2003  Herlev Svømning    1:14.14  2:33.90  3:54.11    5:13.60   
Caroline Bendtsen  2002  Næstved IF    1:15.31  2:38.78  4:03.98    5:26.03   
Nicoline Strandberg  2002  Kalundborg SK    1:19.00  2:43.92  4:08.50    5:31.46   
10  Ida Kjølby  2003  Svømmeklubben Syd    1:21.18  2:46.47  4:12.14    5:37.32   
11  Thea Jacobsen  2003  Herlev Svømning    1:17.29  2:42.84  4:11.36    5:37.69   
12  Astrid Nørret Schmidt  2002  Ringsted Svømme Klub    1:25.88  3:01.32  4:36.71    6:08.88   
Astrid Katrine Andersen  2002  Holbæk Svømme Klub            DNS   
                     
 
Løb 17, 400m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2004-2005 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    100m  200m  300m    Opnået  Status 











 
Frida Bang Stanelt  2004  Kalundborg SK    1:14.50  2:34.83  3:54.15    5:12.19   
Emilie Hostrup Sahlberg  2005  Ringsted Svømme Klub    1:17.53  2:40.63  4:05.19    5:28.21   
Amalie Østerlund  2005  Herlufsholm Svømmeklub    1:15.14  2:40.09  4:07.00    5:29.58   
Josephine Thomsen  2005  Herlev Svømning    1:16.86  2:41.29  4:07.18    5:31.05   
Ida Marie Bundgaard Ravn  2004  Svømmeklubben Syd    1:33.34  3:10.79  4:48.19    5:35.82   
Freja Søndergaard  2004  Vordingborg Svømme Klub    1:15.67  2:43.93  4:13.16    5:40.38   
Thea Kaiser  2004  Kalundborg SK    1:22.52  2:52.69  4:23.10    5:52.07   
Mille Marie Ullerup  2004  Svømmeklubben Syd    1:25.33  2:56.17  4:28.03    6:00.12   
Emmeline S. Bertelsen  2005  Ringsted Svømme Klub    1:25.06  2:57.29  4:31.78    6:03.14   
10  Malene Reynolds  2005  Ringsted Svømme Klub    1:30.68  3:07.03  4:41.70    6:13.79   
11  Marie Donstrup  2004  Næstved IF    1:27.83  3:04.28  4:41.93    6:17.17   
12  Thea Torndal Jensen  2004  Næstved IF    1:32.16  3:10.72  4:46.72    6:19.80   
13  Signe Bagge Møller  2004  Svømmeklubben Syd    1:31.96  3:09.71  4:48.87    6:24.78   
14  Katrine Mørkeberg  2004  Næstved IF    1:32.81  3:15.54  4:59.18    6:34.36   
15  Mathilde Mørk Hansen  2004  Korsør Sv & Livr. Klub    1:36.01  3:27.07  5:17.13    7:03.97   
                     
 
Løb 17, 400m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2006-2017 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    100m  200m  300m    Opnået  Status 











 
Cille Winskov Rasmussen  2006  Roskilde Svømning    1:22.89  2:50.41  4:17.63    5:41.11   
Silje Mathiasen  2006  Korsør Sv & Livr. Klub    1:28.33  3:06.04  4:42.46    6:14.13   
Freja Juul  2006  Næstved IF    1:29.28  3:07.60  4:47.87    6:23.28   
Leonora Franck  2006  Næstved IF    1:37.35  3:39.75  5:42.05    7:36.56   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.25.10  Udskriftsdato  14 januar 2017 
Licens til Næstved IF  Udskriftstidspunkt  17:43 
 
Resultat Løb 18 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider
Resultat Løb 18 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider 
 
  Stævne navn  Næstved Swim Cup    Udskriftsdato  14 januar 2017   
  Stævne by  Næstved    Udskriftstidspunkt  18:42   
  Arrangør  NIF SVØM         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  14 januar 2017         
 
 
Løb 18, 400m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 1900-1998 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    100m  200m  300m    Opnået  Status 











 
Mads Holm  1998  Nakskov Svømme Klub    1:02.41  2:06.19  3:07.33    4:06.35   
Mads Lünell Bruhn  1998  Herlufsholm Svømmeklub    1:01.60  2:08.04  3:16.10    4:24.94   
Mads Ottosen  1997  Holbæk Svømme Klub    1:04.41  2:12.74  3:20.70    4:27.16   
Andreas Ingvordsen  1996  Dragsholm Svømmeklub    1:04.22  2:15.32  3:27.47    4:37.98   
                     
 
Løb 18, 400m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 1999-2000 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    100m  200m  300m    Opnået  Status 











 
Mads Witthøft  2000  Kalundborg SK    1:00.36  2:07.08  3:16.37    4:24.39   
Magnus Madsen  2000  Nakskov Svømme Klub    1:02.57  2:10.93  3:20.81    4:27.75   
Nicolai Yung Hansen  2000  Herlufsholm Svømmeklub    1:04.02  2:13.74  3:25.21    4:34.57   
Magnus Loose  1999  Kalundborg SK    1:04.29  2:16.47  3:30.79    4:45.55   
Karl Bryde  2000  Herlufsholm Svømmeklub              akut syg 
                     
 
Løb 18, 400m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2001-2002 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    100m  200m  300m    Opnået  Status 











 
Lauge Bastian Maar  2001  Næstved IF    1:01.46  2:07.53  3:15.45    4:22.55   
Gustav T Madsen  2001  Nakskov Svømme Klub    1:03.55  2:11.59  3:20.87    4:27.20   
Sebastian Bonde  2002  Holbæk Svømme Klub    1:05.60  2:15.46  3:25.25    4:31.88   
Silas Storm Nielsen  2002  Dragsholm Svømmeklub    1:04.61  2:14.92  3:25.49    4:33.90   
Jonas Andersen  2001  Holbæk Svømme Klub    1:05.23  2:16.93  3:32.38    4:47.81   
Kristian Mouridsen  2002  Næstved IF    1:08.60  2:25.71  3:41.53    5:00.06   
Rasmus Lorentzen  2001  Næstved IF    1:09.51  2:27.02  3:45.00    5:03.29   
Lucas Leal  2001  Korsør Sv & Livr. Klub            DNF   
                     
 
Løb 18, 400m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2003-2004 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    100m  200m  300m    Opnået  Status 











 
Mikkel Mortensen  2003  Kalundborg SK    1:05.52  2:16.25  3:26.82    4:37.02   
Elias Noe  2004  Dragsholm Svømmeklub    1:11.48  2:28.55  3:46.73    5:03.44   
Magnus Juul Hansen  2003  Vordingborg Svømme Klub    1:12.56  2:33.60  3:53.63    5:12.58   
Jacob Meisner Hansen  2003  Næstved IF    1:11.68  2:32.46  3:53.94    5:14.53   
Stefan Rasmussen  2004  Svømmeklubben Syd    1:17.35  2:39.30  4:01.05    5:21.19   
Bertram Nyegaard  2004  Roskilde Svømning    1:16.71  2:40.31  4:03.46    5:26.51   
Oliver Hostrup Sahlberg  2003  Ringsted Svømme Klub    1:18.26  2:46.06  4:17.25    5:45.74   
Oliver Schou Krogsgaard  2003  Korsør Sv & Livr. Klub    1:26.87        6:17.49   
Gustav Hartig-Larsen  2003  Korsør Sv & Livr. Klub    1:28.99  3:12.68  4:55.36    6:32.46   
Johannes Forsbæk  2004  Korsør Sv & Livr. Klub            DNS   
Gabriel Elmedyb  2004  Herlev Svømning              akut syg 
                     
 
Løb 18, 400m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2005-2017 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    100m  200m  300m    Opnået  Status 











 
Malthe Foged  2005  Næstved IF    1:19.15  3:32.50  4:18.72    5:45.68   
Konrad Clausen  2005  Korsør Sv & Livr. Klub    1:22.43        5:46.35   
Christian Jepsen  2005  Korsør Sv & Livr. Klub    1:22.84        5:47.10   
Petar Trkulja  2006  Næstved IF    1:21.64  2:51.96      5:56.95   
Jonathan Wesselhoff  2006  Vordingborg Svømme Klub    1:27.35        6:18.92   
Victor Hemmingsen  2006  Ringsted Svømme Klub    1:33.66  4:58.67      6:39.74   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.25.10  Udskriftsdato  14 januar 2017 
Licens til Næstved IF  Udskriftstidspunkt  18:42 
 
Resultat Løb 19 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider
Resultat Løb 19 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider 
 
  Stævne navn  Næstved Swim Cup    Udskriftsdato  14 januar 2017   
  Stævne by  Næstved    Udskriftstidspunkt  18:48   
  Arrangør  NIF SVØM         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  14 januar 2017         
 
 
Løb 19, 4X50m Medley Damer, Finaler Årg. 0-2017 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Lf Piger 1 :-)  Startfællesskabet LF-SWIM            2:05.03   
  Melanie Eggertsen  2002      30.77        30.77   
  Malou Carlsen  2000      36.38        1:07.15   
  Thyra Jørgensen  2002      30.22        1:37.37   
  Clara Neumann  2001      27.66        2:05.03   
                     
Hg Piger 1  2004  Herlufsholm Svømmeklub            2:06.35   
  Emilia Sol Gudmundsdottir  2002      32.52        32.52   
  Emma Bruhn  2002      35.17        1:07.69   
  Maria Caroline Krumbak  2000      30.01        1:37.70   
  Emma Bækgaard  2002      28.65        2:06.35   
                     
Kalundborg Piger 1  Kalundborg SK            2:08.92   
  Nicole Kristensen  1999      33.77        33.77   
  Marie Uglebjerg  2002      35.87        1:09.64   
  Laura Holm Junge  1998      30.29        1:39.93   
  Frida Bang Stanelt  2004      28.99        2:08.92   
                     
Vsk Dream Team  Vordingborg Svømme Klub            2:14.70   
  Volena Dimitrova  1999      33.79        33.79   
  Emilie Ferslev Christians  2002      41.20        1:14.99   
  Maya Nykjær  2001      31.29        1:46.28   
  Freja Petersen  2000      28.42        2:14.70   
                     
Næstved Havfruer 1  1990  Næstved IF            2:18.57   
  Anne-Sofie P. Clausen  2002      35.84        35.84   
  Nikoline Skovly Larsen  2003      38.87        1:14.71   
  Victoria Bæts Kristensen  2002      33.54        1:48.25   
  Katrine Duus  2003      30.32        2:18.57   
                     
Lf Piger 2 :-)  Startfællesskabet LF-SWIM            2:20.55   
  Isa Hovmand  2000      33.65        33.65   
  Trine Rübner-Petersen  1997      39.87        1:13.52   
  Julie K Madsen  2001      37.81        1:51.33   
  Julie Bruun Jørgensen  2003      29.22        2:20.55   
                     
Hg Piger 2  2004  Herlufsholm Svømmeklub            2:25.10   
  Josefine Krumbak  2004      35.80        35.80   
  Emilie Højen Meyer  2004      39.59        1:15.39   
  Selma V Studnitz Andersen  2005      37.60        1:52.99   
  Amalie Østerlund  2005      32.11        2:25.10   
                     
Kalundborg Piger 2  Kalundborg SK            2:26.17   
  Caroline Holm  2004      37.19        37.19   
  Anna Larsen  2004      41.81        1:19.00   
  Nicoline Strandberg  2002      34.60        1:53.60   
  Thea Kaiser  2004      32.57        2:26.17   
                     
Dragsholm Piger 1  Dragsholm Svømmeklub            2:26.79   
  Emma Olsen  2003      37.63        37.63   
  Felina Noe  2002      44.76        1:22.39   
  Camille Neess  2003      34.02        1:56.41   
  Laura Sørensen  2001      30.38        2:26.79   
                     
10  Hg Piger 4  2000  Herlufsholm Svømmeklub            2:34.13   
  Ida Bruhn  2004      40.07        40.07   
  Frederikke B. Hansen  2005      41.98        1:22.05   
  Andrea Holm Sørensen  2005      39.76        2:01.81   
  Anne-Sofie Løhr Simonsen  2004      32.32        2:34.13   
                     
11  Herlev Piger 2  2003  Herlev Svømning            2:34.23   
  Kaja Waag Kallesøe  2005      41.28        41.28   
  Ida Oest  2003      44.11        1:25.39   
  Anja Xin Andersen  2004      35.84        2:01.23   
  Laura Thorlund Jensen  2004      33.00        2:34.23   
                     
12  Dragsholm Piger 2  Dragsholm Svømmeklub            2:40.20   
  Sille Bachmann  2004      37.11        37.11   
  Julie Astrup  2005      45.91        1:23.02   
  Alberte Holst Schilling  2003      40.58        2:03.60   
  Frederikke Poulsen  2006      36.60        2:40.20   
                     
13  Ringsted Piger 2  1900  Ringsted Svømme Klub            2:44.37   
  Emmeline S. Bertelsen  2005      41.84        41.84   
  Emma M. Andersen  2003      45.10        1:26.94   
  Astrid Nørret Schmidt  2002      43.30        2:10.24   
  Emilie Hostrup Sahlberg  2005      34.13        2:44.37   
                     
14  Næstved Havfruer 3  1990  Næstved IF            2:52.90   
  Agnes Barner Hansen  2005      43.70        43.70   
  Freja Arentsen  2005      47.23        1:30.93   
  Olivia My Nielsen  2004      43.29        2:14.22   
  Katrine Mørkeberg  2004      38.68        2:52.90   
                     
15  Hg Piger  Herlufsholm Svømmeklub            2:54.81   
  Mie Visler  2006      44.61        44.61   
  Laura Meyer  2006      48.94        1:33.55   
  Mie Ankersen  2006      43.81        2:17.36   
  Kamille Bentsen  2006      37.45        2:54.81   
                     
16  Ringsted Piger 1  1900  Ringsted Svømme Klub            3:05.22   
  Linnea Worm Thomsen  2005      46.20        46.20   
  Lara W. S. Olsen  2006      53.33        1:39.53   
  Malene Reynolds  2005      43.78        2:23.31   
  Frederikke Steffensen  2005      41.91        3:05.22   
                     
K2 Piger Medley  2004  Korsør Sv & Livr. Klub            DNS   
                   
                   
                   
                DNS   
                     
Medley Piger 1 Korsør  Korsør Sv & Livr. Klub            DNS   
                   
                   
                   
                DNS   
                     
Medley Piger 2 Korsør  Korsør Sv & Livr. Klub            DNS   
                   
                   
                   
                DNS   
                     
Næstved Havfruer 2  1990  Næstved IF            DNS   
  Freja Zerbst Hansen  2001                 
  Caroline Bendtsen  2002                 
  Gaya Josefine Maar  2003                 
  Freja Juul  2006              DNS   
                     
Herlev Piger 1  2003  Herlev Svømning            DSQ  tyvstart 
  Ida Hebeltoft  2003      36.82        36.82   
  Thea Jacobsen  2003      42.56        1:19.38   
                     
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.25.10  Udskriftsdato  14 januar 2017 
Licens til Næstved IF  Udskriftstidspunkt  18:48 
 
Resultat Løb 20 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider
Resultat Løb 20 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider 
 
  Stævne navn  Næstved Swim Cup    Udskriftsdato  14 januar 2017   
  Stævne by  Næstved    Udskriftstidspunkt  18:50   
  Arrangør  NIF SVØM         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  14 januar 2017         
 
 
Løb 20, 4X50m Medley Herrer, Finaler Årg. 0-2017 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Lf Drenge 1 :-)  Startfællesskabet LF-SWIM            1:53.72   
  Magnus Madsen  2000      29.71        29.71   
  Marius Rasmussen  1999      32.48        1:02.19   
  Mads Holm  1998      26.11        1:28.30   
  Erling Johansen  2000      25.42        1:53.72   
                     
Hg Drenge 1  2000  Herlufsholm Svømmeklub            1:57.17   
  Filip Bækgaard  2000      28.89        28.89   
  Mads Ingeman Hansen  1997      30.75        59.64   
  Gustav Nissen  2001      31.91        1:31.55   
  Nicolai Yung Hansen  2000      25.62        1:57.17   
                     
Lf Drenge 2 :-)  Startfællesskabet LF-SWIM            2:03.25   
  Gustav T Madsen  2001      32.81        32.81   
  Sebastian Jensen  2001      34.64        1:07.45   
  Nikolai Pagh Pedersen  2002      28.79        1:36.24   
  Mathias Aner  2001      27.01        2:03.25   
                     
Kalundborg Drenge 1  Kalundborg SK            2:05.30   
  Mads Witthøft  2000      30.66        30.66   
  Magnus Loose  1999      35.10        1:05.76   
  Mikkel Mortensen  2003      30.62        1:36.38   
  Frederik Scheby Petersen  2004      28.92        2:05.30   
                     
Dragsholm Drenge 1  Dragsholm Svømmeklub            2:09.83   
  Thor Malmby Jørgin  2001      31.76        31.76   
  Andreas Ingvordsen  1996      37.14        1:08.90   
  Emil Osberg Poulsen  2003      31.77        1:40.67   
  Silas Storm Nielsen  2002      29.16        2:09.83   
                     
Næstved 1 Hvalrosser  1990  Næstved IF            2:11.86   
  Lucas Jul Pedersen  2003      36.76        36.76   
  Harald Franck  2003      36.66        1:13.42   
  Lauge Bastian Maar  2001      29.90        1:43.32   
  Kristian Mouridsen  2002      28.54        2:11.86   
                     
Vsk Horror Vordingborg  Vordingborg Svømme Klub            2:14.61   
  Matias Ersgaard Sandbirk  2003      33.59        33.59   
  Andreas Østergaard Nielse  1997      39.34        1:12.93   
  Jonathan F. K. Jensen  2002      30.84        1:43.77   
  Magnus Juul Hansen  2003      30.84        2:14.61   
                     
Hg Drenge 2  2000  Herlufsholm Svømmeklub            2:20.28   
  Mathias Ankersen  2004      40.84        40.84   
  August Høy  2005      41.43        1:22.27   
  Mads Lünell Bruhn  1998      29.35        1:51.62   
  Alfred Nissen  2002      28.66        2:20.28   
                     
Næstved 2 Hvalrosser  1990  Næstved IF            2:25.47   
  Jacob Meisner Hansen  2003      37.16        37.16   
  Lauritz Dyhr-Rasmussen  2004      40.01        1:17.17   
  Rasmus Lorentzen  2001      38.03        1:55.20   
  Nicklas Stæcker  2003      30.27        2:25.47   
                     
10  Dragsholm Drenge 2  Dragsholm Svømmeklub            2:34.33   
  Bertram Geisler Knudsen  2004      45.04        45.04   
  Jesse Refsgaard  2003      45.27        1:30.31   
  Elias Noe  2004      34.74        2:05.05   
  Victor Holm Larsen  2003      29.28        2:34.33   
                     
11  Ringsted Drenge 2  1900  Ringsted Svømme Klub            2:34.46   
  Tobias Mølbak  2004      37.73        37.73   
  Andreas Mølbak  2006      46.59        1:24.32   
  Joakim Grøn-Henriksen  2004      35.95        2:00.27   
  Emre Emil Tømmerby Kiliç  2004      34.19        2:34.46   
                     
12  Herlev Knægte 2  Herlev Svømning            2:35.22   
  Mathias Bohn-Hansen  2006      40.51        40.51   
  Peter Holm  2003      43.71        1:24.22   
  Elias Elmedyb  2006      38.38        2:02.60   
  Jeppe Bayer Christensen  2005      32.62        2:35.22   
                     
13  Næstved 3 Hvalrosser  1990  Næstved IF            2:37.35   
  Mathias Clausen  2002      38.16        38.16   
  Sammi Anker Andersen  2003      45.80        1:23.96   
  Malthe Foged  2005      41.12        2:05.08   
  Sebastian N. Bentsen  2004      32.27        2:37.35   
                     
14  Ringsted Drenge 1  1900  Ringsted Svømme Klub            2:49.26   
  Jeremy William Millard  2005      42.45        42.45   
  Adam Bugge Frandsen  2005      45.87        1:28.32   
  Kristian Slott Rasmussen  2004      44.93        2:13.25   
  Oliver Hostrup Sahlberg  2003      36.01        2:49.26   
                     
15  Hg Drenge 3  2000  Herlufsholm Svømmeklub            2:51.89   
  Aksel Bryde  2005      51.13        51.13   
  Jeppe Lund  2004      50.69        1:41.82   
  Magnus Løhr  2001      27.76        2:09.58   
  Emil Lejbølle  2007      42.31        2:51.89   
                     
Herlev Knægte 1  Herlev Svømning            DNS   
  Erik Li  2003                 
  Mathias Lindgaard  2004                 
  Mathias Toft Cortsen  2005                 
  Mathias Jelshøj  2001              DNS   
                     
K2 Drenge Medley  2004  Korsør Sv & Livr. Klub            DNS   
                   
                   
                   
                DNS   
                     
Medley Drenge 1 Korsør  Korsør Sv & Livr. Klub            DNS   
                   
                   
                   
                DNS   
                     
K2 Drenge 2 Medley  2004  Korsør Sv & Livr. Klub            DSQ   
                     
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.25.10  Udskriftsdato  14 januar 2017 
Licens til Næstved IF  Udskriftstidspunkt  18:50 
 
Resultat Løb 21 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider
Resultat Løb 21 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider 
 
  Stævne navn  Næstved Swim Cup    Udskriftsdato  15 januar 2017   
  Stævne by  Næstved    Udskriftstidspunkt  11:12   
  Arrangør  NIF SVØM         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  14 januar 2017         
 
 
Løb 21, 200m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 1900-1999 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m  100m  150m    Opnået  Status 











 
Sophia Sander-Bjerge  1999  Svømmeklubben Syd    36.49  1:16.68  1:58.34    2:38.21   
                     
 
Løb 21, 200m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2000-2001 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m  100m  150m    Opnået  Status 











 
Maria Caroline Krumbak  2000  Herlufsholm Svømmeklub    30.70  1:04.30  1:38.73    2:13.69   
Isa Hovmand  2000  Svømmeklubben Syd    30.89  1:05.10  1:40.36    2:14.77   
Laura Sørensen  2001  Dragsholm Svømmeklub    33.23  1:10.19  1:48.37    2:25.06