2018-12-13   09:34:12
Valitse kilpailu:

Valitse kieli:
Swedish English Denmark Finland

Tulokset ÅSK Games 2016

Alla löytyy kaikki kilpailun tulokset jaettuna kilpailujaksoihin.

ÅSK Games

Tulokset Laji 23 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 23 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) 
 
  Kilpailu  ÅSK Games 2016    Tulostuspäivämäärä  08 lokakuu 2016   
  Kilpailun paikkakunta  Turku    Tulostusaika  18:31   
  Järjestäjä  Åbo Simklubb - Uintiklubi Turku ry         
  Allas  25m         
  Kilpailupäivämäärä  08 lokakuu 2016         
 
 
Laji 23, N, T-15, T-12 100 m su, Loppukilpailut 12 v ja nuoremmat 
Sponsori: Turku Energia 
 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Sini Salmi  2004    368  37.87        1:16.78   
  Uimaseura Kaarina  1:18.31                 
                     
Aino Rantala  2004    367  37.80        1:16.82   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  1:17.73                 
                     
Kukka Kangas  2005    336  38.84        1:19.15   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  1:19.60                 
                     
Inka Vahtola  2005    297  41.06        1:22.46   
  Cetus Espoo  1:22.09                 
                     
Kira Lindroos  2005    285  40.21        1:23.60   
  Cetus Espoo  1:22.74                 
                     
Louna Kasvio  2006    280  41.44        1:24.02   
  Cetus Espoo  1:25.34                 
                     
Laura Kousa  2005    272  41.78        1:24.90   
  Cetus Espoo  1:28.63                 
                     
My Laverman  2004    265  42.24        1:25.64   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  1:28.39                 
                     
Tuuli Pippuri  2005    264  41.73        1:25.69   
  Cetus Espoo  1:22.36                 
                     
10  Maura Bergström  2005    257  42.18        1:26.46   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  1:27.64                 
                     
11  Anna Kajosmäki  2004    248  42.31        1:27.57   
  Swimming Jyväskylä  1:29.18                 
                     
12  Celina Siggberg  2005    244  42.85        1:27.95   
  Cetus Espoo  1:39.32                 
                     
13  Jessika Liimatta  2004    239  42.92        1:28.67   
  Tatu Tampere  1:34.60                 
                     
14  Sofia Rinne  2005    235  42.88        1:29.08   
  Cetus Espoo                   
                     
15  Laura Helena Müürsepp  2004    222  44.29        1:30.79   
  Aurajoen Uinti  1:30.01                 
                     
16  Wilma Sundt  2006    211  45.37        1:32.34   
  Cetus Espoo  1:29.87                 
                     
17  Aino Lepola  2005    204  44.33        1:33.43   
  Tatu Tampere  1:32.35                 
                     
18  Siri Kaskeala  2005    203  46.09        1:33.62   
  Cetus Espoo  1:32.00                 
                     
19  Ulla Haarala  2004    197  46.86        1:34.47   
  Uimaseura Kaarina  1:29.86                 
                     
20  Erin Gonzalez Catķn  2005    192  46.93        1:35.24   
  Aurajoen Uinti  1:39.51                 
                     
21  Kukka Peill  2005    191  47.14        1:35.48   
  Cetus Espoo  1:36.33                 
                     
22  Rina Rantanen  2005    173  47.79        1:38.67   
  Cetus Espoo  1:41.67                 
                     
23  Pilvi Österman  2005    158  49.75        1:41.70   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  1:44.50                 
                     
24  Emma Nieminen  2005    149  49.47        1:43.62   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  1:48.29                 
                     
25  Kata Koskinen  2005    149  49.81        1:43.72   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku                   
                     
26  Kristina Grimbaum  2005    144  51.38        1:44.79   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  1:53.04                 
                     
27  Wilma Turpeinen  2006    141  52.38        1:45.69   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  2:02.54                 
                     
28  Linnea Koski  2007    133  52.33        1:47.60   
  Aurajoen Uinti  1:47.14                 
                     
29  Joanna Hauhia  2004    129  52.89        1:48.76   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  1:47.05                 
                     
30  Tilda Aaltonen  2006    128  52.75        1:49.14   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku                   
                     
31  Aino Kajonen  2005    121  54.53        1:51.14   
  Aurajoen Uinti                   
                     
32  Mia Karolina Müürsepp  2006    119  52.55        1:51.60   
  Aurajoen Uinti  2:05.70                 
                     
33  Meri Elo  2006    116  54.67        1:52.77   
  Swimming Jyväskylä                   
                     
34  Emma Haapanen  2006    115  57.06        1:53.14   
  Aurajoen Uinti  2:02.50                 
                     
35  Celina Sandell  2005    114  56.77        1:53.22   
  Uimaseura Kaarina  1:52.39                 
                     
36  Denise Palonen  2005    114  56.66        1:53.47   
  Swimming Jyväskylä  1:48.66                 
                     
37  Rahma Ezzat  2007    110  56.72        1:54.56   
  Aurajoen Uinti                   
                     
38  Maikki Hämäläinen  2006    109  55.99        1:54.91   
  Uimaseura Kaarina                   
                     
39  Roosa Lahti  2004    108  56.29        1:55.23   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  1:53.39                 
                     
40  Vilma Halava  2004    88  1:00.25        2:03.48   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  2:20.87                 
                     
41  Maija Mäenpää  2005    85  1:00.51        2:04.91   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku                   
                     
Aino Kurki  2005              DSQ  50m 
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  1:56.61                 
  SW 6.3 Uintia vatsallaan               
                     
Aino-Elina Kitinoja  2006              DSQ  75m 
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku                   
  SW 6.3 Uintia vatsallaan               
                     
Amanda Koistinen  2005              DSQ  25m 
  Aurajoen Uinti  1:40.93                 
  SW 6.3 Uintia vatsallaan               
                     
Elsa Koskinen  2006              DSQ  50m 
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku                   
  SW 6.3 Uintia vatsallaan               
                     
Emilia Pakkanen  2006              DSQ  50m 
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  2:07.28                 
  SW 6.5 Ei kosketusta seinään käännöksessä               
                     
Emma Loo  2004              DSQ  50m 
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku                   
  SW 6.3 Uintia vatsallaan               
                     
Rakel Ronimus  2004              DSQ  25m 
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  1:59.76                 
  SW 6.3 Uintia vatsallaan               
                     
 
Laji 23, N, T-15, T-12 100 m su, Loppukilpailut 13 - 15 v 
Sponsori: Turku Energia 
 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Mia Pentti  2002    645  31.15        1:03.67   
  Swimming Jyväskylä  1:02.66                 
                     
Peppi Pinomäki  2002    465  34.91        1:11.01   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  1:09.73                 
                     
Sanni Lampi  2001    463  34.41        1:11.11   
  Swimming Jyväskylä  1:08.56                 
                     
Kaisla Kangas  2002    449  35.03        1:11.86   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  1:11.68                 
                     
Kerttu Nurmi  2003    406  36.12        1:14.29   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  1:13.73                 
                     
Iris Hanski  2003    399  36.71        1:14.73   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  1:17.93                 
                     
Ethel Piksilä  2003    396  36.37        1:14.92   
  Helsingfors Simsällskap  1:15.63                 
                     
Peppi Palokangas  2002    387  36.50        1:15.51   
  Swimming Jyväskylä  1:12.03                 
                     
Maija Nurmi  2003    379  36.95        1:16.01   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  1:15.71                 
                     
10  Ilona Juuri  2002    370  37.50        1:16.64   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  1:16.97                 
                     
11  Viivi Merisalo  2002    359  37.44        1:17.39   
  Swimming Jyväskylä  1:13.32                 
                     
12  Viivi Sorri  2003    354  37.27        1:17.73   
  Gladius Kirkkonummi  1:15.74                 
                     
13  Milla Hyttinen  2003    351  37.41        1:18.01   
  Helsingfors Simsällskap  1:19.04                 
                     
14  Helmi Ahonen  2003    319  40.30        1:20.51   
  Helsingfors Simsällskap  1:17.48                 
                     
15  Tiia Strandberg  2002    313  39.39        1:21.00   
  Tatu Tampere                   
                     
16  Heinä Tanskanen  2003    306  38.81        1:21.65   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  1:21.63                 
                     
17  Amanda Mankinen  2001    299  40.67        1:22.28   
  Aurajoen Uinti  1:20.32                 
                     
18  Mariia Sherstiuk  2003    285  40.82        1:23.56   
  Tatu Tampere  1:24.98                 
                     
19  Martta Haarala  2001    260  42.29        1:26.11   
  Uimaseura Kaarina  1:26.87                 
                     
20  Emma Mangeloja  2003    229  43.47        1:29.89   
  Swimming Jyväskylä  1:27.90                 
                     
21  Odelia Oinas  2003    225  45.11        1:30.36   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  1:36.58                 
                     
22  Aino Haarala  2001    180  48.42        1:37.36   
  Uimaseura Kaarina  1:35.00                 
                     
 
Laji 23, N, T-15, T-12 100 m su, Loppukilpailut 16 - 99 v 
Sponsori: Turku Energia 
 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Tiia Puolakka  1998    535  32.77        1:07.76   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  1:10.10                 
                     
Erika Ketola  2000    528  33.20        1:08.07   
  Helsingfors Simsällskap  1:08.82                 
                     
Sophia Lindeberg  2000    507  34.01        1:09.01   
  Helsingfors Simsällskap  1:09.03                 
                     
Miia Hurskainen  1992    503  33.05        1:09.18   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  1:09.00                 
                     
Noora Poutanen  1999    477  33.13        1:10.42   
  Tatu Tampere  1:09.71                 
                     
Marilla Parhiala  2000    464  33.83        1:11.06   
  Helsingfors Simsällskap  1:10.69                 
                     
Sara Lehtolainen  1996    458  33.96        1:11.34   
  Gladius Kirkkonummi  1:09.84                 
                     
Riina Karola  2000    410  35.34        1:14.07   
  Järvenpään Uintiklubi  1:15.13                 
                     
Roosa Rekola  2000    406  34.97        1:14.26   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  1:09.19                 
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.25.10  Tulostuspäivämäärä  08 lokakuu 2016 
Lisenssinhaltija: Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  Tulostusaika  18:31 
 

Image
LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner