2018-12-10   09:40:01
Valitse kilpailu:

Valitse kieli:
Swedish English Denmark Finland

Tulokset ÅSK Games 2016

Alla löytyy kaikki kilpailun tulokset jaettuna kilpailujaksoihin.

ÅSK Games

Tulokset Laji 20 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 20 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) 
 
  Kilpailu  ÅSK Games 2016    Tulostuspäivämäärä  08 lokakuu 2016   
  Kilpailun paikkakunta  Turku    Tulostusaika  17:50   
  Järjestäjä  Åbo Simklubb - Uintiklubi Turku ry         
  Allas  25m         
  Kilpailupäivämäärä  08 lokakuu 2016         
 
 
Laji 20, M, P-16, P-13 100 m ru, Loppukilpailut 13 v ja nuoremmat 
Sponsori: Muovitech Finland 
 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Marcus Forsel  2003    428  35.91        1:13.76   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  1:11.53                 
                     
Akseli Leppänen  2004    212  44.39        1:33.26   
  Cetus Espoo  1:34.84                 
                     
Niko Viitala  2003    201  44.60        1:34.83   
  Aurajoen Uinti  1:44.99                 
                     
Roni Koskinen  2003    197  45.04        1:35.54   
  Aurajoen Uinti  1:37.00                 
                     
Niilo Kilpeläinen  2004    187  46.24        1:37.15   
  Tatu Tampere  1:52.47                 
                     
Rasmus Rekola  2004    184  44.65        1:37.62   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  1:39.49                 
                     
Miko Muuri  2004    184  46.38        1:37.74   
  Uimaseura Kaarina  1:43.79                 
                     
Daniel Pavlov  2003    180  44.83        1:38.38   
  Aurajoen Uinti  1:46.68                 
                     
Akseli Kotti  2004    168  49.20        1:40.59   
  Tatu Tampere  1:40.10                 
                     
10  Marat Trubichkin  2003    166  47.38        1:41.12   
  Swimming Jyväskylä  1:44.38                 
                     
11  Max Dahl  2005    156  47.36        1:43.15   
  Cetus Espoo                   
                     
12  Aaro Puutio  2003    156  50.19        1:43.25   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  1:47.27                 
                     
13  Aleksanteri Nissinen  2005    150  48.78        1:44.55   
  Swimming Jyväskylä  1:43.00                 
                     
14  Paavo Nenonen  2005    148  49.71        1:45.02   
  Cetus Espoo  1:46.86                 
                     
15  Olli Paaskoski  2005    142  50.25        1:46.55   
  Cetus Espoo  1:52.34                 
                     
16  Tomi Silander  2006    139  51.01        1:47.32   
  Cetus Espoo  1:48.56                 
                     
17  Axel Leppähaara  2004    129  53.46        1:49.88   
  Aurajoen Uinti  1:52.44                 
                     
18  Niko Teperi  2005    127  51.61        1:50.47   
  Cetus Espoo  1:50.83                 
                     
19  Luka Honkanen  2003    121  52.43        1:52.24   
  Swimming Jyväskylä  1:45.16                 
                     
20  Aarni Linderborg  2005    106  55.75        1:57.42   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  2:10.50                 
                     
21  Eemeli Arnell  2005    103  57.38        1:58.50   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  2:02.25                 
                     
Niklas Lundström  2004              DNS   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  1:55.68                 
                     
Arttu Mäenpää  2003              DSQ   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  1:36.37                 
  SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä               
                     
Arttu Venemies  2005              DSQ  25m 
  Swimming Jyväskylä  1:50.62                 
  SW 7.6 Yhden käden /kädet päällekkäin / eriaikainen kosketus seinään käännöksessä / maaliin tullessa               
                     
 
Laji 20, M, P-16, P-13 100 m ru, Loppukilpailut 14 - 16 v 
Sponsori: Muovitech Finland 
 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Joona Korhonen  2000    532  32.46        1:08.59   
  Tatu Tampere  1:09.39                 
                     
Atte Lindholm  2001    489  33.46        1:10.56   
  Swimming Jyväskylä  1:09.21                 
                     
Hugo Enroth  2001    413  35.11        1:14.67   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  1:12.73                 
                     
Jere Oikarainen  2002    395  35.87        1:15.73   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  1:19.24                 
                     
Mika Arkkila  2000    349  35.89        1:18.93   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  1:18.75                 
                     
Janne Juven  2001    330  39.01        1:20.42   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  1:20.50                 
                     
Aapo Puikkonen  2001    306  37.79        1:22.46   
  Tatu Tampere  1:25.94                 
                     
Aapo Pyyhtinen  2002    268  40.04        1:26.25   
  Swimming Jyväskylä  1:25.76                 
                     
Georg Närjä  2002    261  40.66        1:26.97   
  Helsingfors Simsällskap                   
                     
10  Otto Lindroos  2001    218  42.90        1:32.35   
  Aurajoen Uinti  1:30.79                 
                     
11  Osku Muuri  2002    207  42.69        1:33.88   
  Uimaseura Kaarina  1:36.58                 
                     
12  Oliver Oinas  2001    194  45.22        1:35.93   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  1:32.73                 
                     
Pirkka Perkola  2001              DSQ  50m 
  Tatu Tampere  1:24.75                 
  SW 7.6 Yhden käden /kädet päällekkäin / eriaikainen kosketus seinään käännöksessä / maaliin tullessa               
                     
 
Laji 20, M, P-16, P-13 100 m ru, Loppukilpailut 17 - 99 v 
Sponsori: Muovitech Finland 
 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Ossi Oksa  1988    777  27.86        1:00.48   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  59.54                 
                     
Teemu Vuorela  1994    763  28.54        1:00.85   
  Swimming Jyväskylä  59.98                 
                     
Mikael Karuveha  1999    648  29.87        1:04.26   
  Tatu Tampere  1:02.28                 
                     
Elias Kouvo  1994    521  32.19        1:09.10   
  Tatu Tampere  1:06.96                 
                     
Pyry Kurkinen  1998    425  33.57        1:13.96   
  Swimming Jyväskylä                   
                     
Oskari Valkonen  1999    414  35.35        1:14.56   
  Swimming Jyväskylä  1:10.60                 
                     
Niilo Hokkanen  1997    413  35.34        1:14.64   
  Swimming Jyväskylä  1:13.79                 
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.25.10  Tulostuspäivämäärä  08 lokakuu 2016 
Lisenssinhaltija: Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  Tulostusaika  17:50 
 

Image
LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner