2018-12-15   22:21:20
Valitse kilpailu:

Valitse kieli:
Swedish English Denmark Finland

Tulokset ÅSK Games 2016

Alla löytyy kaikki kilpailun tulokset jaettuna kilpailujaksoihin.

ÅSK Games

Tulokset Laji 2 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 2 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) 
 
  Kilpailu  ÅSK Games 2016    Tulostuspäivämäärä  08 lokakuu 2016   
  Kilpailun paikkakunta  Turku    Tulostusaika  15:51   
  Järjestäjä  Åbo Simklubb - Uintiklubi Turku ry         
  Allas  25m         
  Kilpailupäivämäärä  08 lokakuu 2016         
 
 
Laji 2, M, P-16 4 x 50 m skuv, Loppukilpailut 16 v ja nuoremmat 
Sponsori: Turun Hylly- & Trukkitalo 
 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Åsk Iku Pojat 1  2000    487          1:55.00   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  1:52.20                 
  Elias Laine  2002      30.36        30.36   
  Lauri Elomaa  2000      31.20        1:01.56   
  Marcus Forsel  2003      27.48        1:29.04   
  Santeri Herpola  2003      25.96        1:55.00   
                     
Åsk Iku Pojat 2  2000    426          2:00.28   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  2:00.06                 
  Samu Petteri Kallio  2002      31.22        31.22   
  Hugo Enroth  2001      32.42        1:03.64   
  Jere Oikarainen  2002      56.64        2:00.28   
  Oskar Voiko  2002              2:00.28   
                     
Tatu Jäbät I  2000    413          2:01.51   
  Tatu Tampere  2:03.46                 
  Pirkka Perkola  2001      32.91        32.91   
  Teemu Viitanen  2000      32.63        1:05.54   
  Eerik Tikkakoski  2001      28.56        1:34.10   
  Axel Olander  2002      27.41        2:01.51   
                     
Swim Miehet Ikm 1  2000    411          2:01.65   
  Swimming Jyväskylä  2:01.88                 
  Jiri Järvinen  2001      31.61        31.61   
  Atte Lindholm  2001      31.46        1:03.07   
  Veeti Veijonen  2001      30.50        1:33.57   
  Joona Tikka  2000      28.08        2:01.65   
                     
Tatu Jäbät Ii  2000    348          2:08.57   
  Tatu Tampere  2:05.29                 
  Joona Lehtonen  2001      33.52        33.52   
  Joona Syrjäkoski  2000      37.63        1:11.15   
  Efim Romanov  2002      29.81        1:40.96   
  Tino Vehkalahti  2001      27.61        2:08.57   
                     
Åsk Iku Pojat 3  2000    298          2:15.40   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  2:09.37                 
  Janne Juven  2001      35.41        35.41   
  Leevi Korpinen  2001      36.32        1:11.73   
  Arttu Mäenpää  2003      32.28        1:44.01   
  Elias Laine  2003      31.39        2:15.40   
                     
Tatu Jäbät Iv  2000    271          2:19.79   
  Tatu Tampere  2:16.69                 
  Miro Birkstedt  2004      37.37        37.37   
  Pavel Pankratov  2004      36.24        1:13.61   
  Lassi Niemi  2004      34.11        1:47.72   
  Niilo Kilpeläinen  2004      32.07        2:19.79   
                     
Åsk Junior A  2000    257          2:22.21   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  2:28.34                 
  Mika Arkkila  2000      33.96        33.96   
  Aaro Puutio  2003      43.69        1:17.65   
  Niklas Konttinen  2001      34.28        1:51.93   
  Oliver Oinas  2001      30.28        2:22.21   
                     
Swim Miehet Ikm2  2000    250          2:23.51   
  Swimming Jyväskylä  2:21.66                 
  Maxim Kolomainen  2001      35.71        35.71   
  Aapo Pyyhtinen  2002      39.13        1:14.84   
  Olli Elo  2002            1:14.88   
  Veikko Pyyhtinen  2002      1:08.63        2:23.51   
                     
10  Uikaa Pojat 1  2002    227          2:28.26   
  Uimaseura Kaarina  2:28.58                 
  Santeri Kinnunen  2002      36.88        36.88   
  Osku Muuri  2002      41.03        1:17.91   
  Jeremia Varonen  2004      40.58        1:58.49   
  Elmeri Eronen  2002      29.77        2:28.26   
                     
11  Swim Pojat 1  2000    206          2:33.25   
  Swimming Jyväskylä  2:34.77                 
  Timo Elo  2004      39.59        39.59   
  Aleksanteri Nissinen  2005      46.50        1:26.09   
  Nikita Semach  2005      36.19        2:02.28   
  Markus Veckman  2004      30.97        2:33.25   
                     
12  Cetus 1  2000    201          2:34.28   
  Cetus Espoo  2:35.82                 
  Akseli Leppänen  2004      35.66        35.66   
  Olli Paaskoski  2005      47.99        1:23.65   
  Max Dahl  2005      35.06        1:58.71   
  Tomi Silander  2006      35.57        2:34.28   
                     
13  Åsk Kovissedät  2004    190          2:37.23   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  2:35.82                 
  Eero Mäenpää  2005      43.23        43.23   
  Konsta Vainio  2005      46.37        1:29.60   
  Aapo Kinnunen  2004            1:29.61   
  Rasmus Rekola  2004      1:07.62        2:37.23   
                     
14  Swim Pojat 2  2000    167          2:44.27   
  Swimming Jyväskylä  2:49.38                 
  Niilo Suhonen  2004      44.12        44.12   
  Marat Trubichkin  2003      44.67        1:28.79   
  Vilho Tikkanen  2005      41.73        2:10.52   
  Samu Virtanen  2004      33.75        2:44.27   
                     
15  Swim Pojat 3  2000    149          2:50.65   
  Swimming Jyväskylä  2:54.42                 
  Elias Joona  2005      46.96        46.96   
  Luka Honkanen  2003      44.43        1:31.39   
  Touko Riipinen  2004            1:31.48   
  Mikko Sihvo  2004      1:19.17        2:50.65   
                     
16  Uikaa Pojat 2  2004    111          3:07.79   
  Uimaseura Kaarina  3:09.57                 
  Eerik Rantanen  2004      43.15        43.15   
  Patrik Reiman  2005      51.24        1:34.39   
  Miko Muuri  2004      42.50        2:16.89   
  Julius Juolasmaa  2006      50.90        3:07.79   
                     
Tatu Jäbät Iii  2000              DSQ   
  Tatu Tampere  2:13.82                 
  SW 10.11 Vaihtorikko               
                     
 
Laji 2, M, P-16 4 x 50 m skuv, Loppukilpailut 17 - 99 v 
Sponsori: Turun Hylly- & Trukkitalo 
 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Åsk Miehet 1  1990    639          1:45.06   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  1:42.45                 
  Lauri Pilpola  1993      28.03        28.03   
  Ossi Oksa  1988      26.84        54.87   
  Mika Sola  1991      25.05        1:19.92   
  Akseli Heino  1999      25.14        1:45.06   
                     
Tatun Tatu & Co.  1990    593          1:47.68   
  Tatu Tampere  1:43.23                 
  Juho Eerola  1995      28.26        28.26   
  Elias Kouvo  1994      30.43        58.69   
  Anton Herrala  1993      25.20        1:23.89   
  Tatu Peltonen  1989      23.79        1:47.68   
                     
Näsärit  1990    590          1:47.90   
  Tatu Tampere  1:47.11                 
  Deny Belaic  1998      27.82        27.82   
  Mikael Karuveha  1999      28.59        56.41   
  Santeri Mettälä  1999      26.65        1:23.06   
  Väinö Kilpeläinen  1999      24.84        1:47.90   
                     
Åsk Miehet 2  1990    500          1:54.03   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  1:52.69                 
  Emil Hanski  1999      28.54        28.54   
  Atte Sahla  1993      32.33        1:00.87   
  Jaakko Siipola  1999      26.64        1:27.51   
  Johannes Nokkala  1986      26.52        1:54.03   
                     
Swim Miehet  1990    465          1:56.75   
  Swimming Jyväskylä  1:57.55                 
  Oskari Valkonen  1999      32.13        32.13   
  Pyry Kurkinen  1998      31.08        1:03.21   
  Tuomas Vainio  1998      27.35        1:30.56   
  Niilo Hokkanen  1997      26.19        1:56.75   
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.25.10  Tulostuspäivämäärä  08 lokakuu 2016 
Lisenssinhaltija: Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  Tulostusaika  15:51 
 

Image
LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner