2018-12-15   21:39:36
Valitse kilpailu:

Valitse kieli:
Swedish English Denmark Finland

Tulokset ÅSK Games 2016

Alla löytyy kaikki kilpailun tulokset jaettuna kilpailujaksoihin.

ÅSK Games

Tulokset Laji 16 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 16 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) 
 
  Kilpailu  ÅSK Games 2016    Tulostuspäivämäärä  08 lokakuu 2016   
  Kilpailun paikkakunta  Turku    Tulostusaika  16:47   
  Järjestäjä  Åbo Simklubb - Uintiklubi Turku ry         
  Allas  25m         
  Kilpailupäivämäärä  08 lokakuu 2016         
 
 
Laji 16, M, P-16, P-13 100 m vu, Loppukilpailut 13 v ja nuoremmat 
Sponsori: ProFashion Oy Boomerang 
 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Pavel Pankratov  2004    349  30.63        1:03.79   
  Tatu Tampere  1:04.16                 
                     
Lassi Niemi  2004    304  32.15        1:06.83   
  Tatu Tampere  1:06.64                 
                     
Akira Konttinen  2003    296  32.73        1:07.39   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  1:05.06                 
                     
Daniel Pavlov  2003    291  31.82        1:07.76   
  Aurajoen Uinti  1:10.27                 
                     
Eetu Mikkonen  2003    275  32.93        1:09.06   
  Aurajoen Uinti  1:07.51                 
                     
Aapo Kinnunen  2004    268  33.30        1:09.69   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  1:07.48                 
                     
Roni Koskinen  2003    256  32.98        1:10.69   
  Aurajoen Uinti  1:11.05                 
                     
Niilo Kilpeläinen  2004    253  34.20        1:10.97   
  Tatu Tampere  1:15.80                 
                     
Markus Veckman  2004    248  33.87        1:11.47   
  Swimming Jyväskylä  1:07.68                 
                     
10  Elias Laine  2003    246  35.01        1:11.66   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  1:12.22                 
                     
11  Tatu Kunttila  2003    244  34.40        1:11.83   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  1:11.24                 
                     
12  Niko Viitala  2003    230  34.91        1:13.29   
  Aurajoen Uinti  1:11.98                 
                     
13  Miro Birkstedt  2004    230  35.61        1:13.31   
  Tatu Tampere  1:15.30                 
                     
14  Rasmus Rekola  2004    216  35.57        1:14.88   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  1:15.02                 
                     
15  Samu Virtanen  2004    195  36.51        1:17.37   
  Swimming Jyväskylä  1:16.35                 
                     
16  Niilo Suhonen  2004    176  38.31        1:20.07   
  Swimming Jyväskylä  1:19.02                 
                     
17  Vilho Tikkanen  2005    174  38.46        1:20.47   
  Swimming Jyväskylä  1:20.12                 
                     
18  Olli Erkkilä  2003    170  38.44        1:21.00   
  Aurajoen Uinti  1:22.48                 
                     
18  Touko Riipinen  2004    170  38.62        1:21.00   
  Swimming Jyväskylä  1:30.66                 
                     
20  Timo Elo  2004    170  39.25        1:21.09   
  Swimming Jyväskylä  1:21.76                 
                     
21  Eero Mäenpää  2005    170  38.92        1:21.12   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  1:15.57                 
                     
22  Jeremia Varonen  2004    161  40.78        1:22.48   
  Uimaseura Kaarina  1:21.01                 
                     
23  Casper Leo  2004    158  40.43        1:23.10   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  1:27.51                 
                     
24  Aaro Puutio  2003    157  39.83        1:23.13   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  1:24.61                 
                     
24  Tomas Laine  2006    157  39.71        1:23.13   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  1:29.74                 
                     
26  Elias Joona  2005    157  41.01        1:23.23   
  Swimming Jyväskylä  1:32.89                 
                     
27  Eerik Rantanen  2004    155  39.69        1:23.57   
  Uimaseura Kaarina  1:23.21                 
                     
28  Konsta Vainio  2005    155  39.47        1:23.61   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  1:18.38                 
                     
29  Luka Honkanen  2003    151  40.95        1:24.32   
  Swimming Jyväskylä  1:25.33                 
                     
30  Mikko Sihvo  2004    144  41.27        1:25.73   
  Swimming Jyväskylä  1:23.98                 
                     
31  Samuel Salminen  2003    143  37.87        1:25.88   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  1:29.66                 
                     
32  Veeti Valdolin  2005    140  41.45        1:26.40   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  1:22.38                 
                     
33  Lauri-Pekka Pakomäki  2006    140  40.80        1:26.45   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  1:26.94                 
                     
34  Patrik Reiman  2005    134  42.32        1:27.63   
  Uimaseura Kaarina  1:25.64                 
                     
35  Felix Kandolin  2007    123  43.45        1:30.34   
  Aurajoen Uinti  1:34.63                 
                     
36  Axel Leppähaara  2004    121  42.20        1:30.63   
  Aurajoen Uinti  1:29.06                 
                     
37  Aarni Linderborg  2005    120  42.75        1:30.95   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  1:44.72                 
                     
37  Joonatan Davie  2006    120  44.33        1:30.95   
  Aurajoen Uinti  1:33.68                 
                     
39  Olli-Pekka Kitinoja  2004    118  40.89        1:31.55   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  1:38.31                 
                     
40  Alex Mukkulainen  2006    111  44.54        1:33.49   
  Aurajoen Uinti                   
                     
41  Eemeli Arnell  2005    100  45.04        1:36.66   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  1:41.59                 
                     
42  Romeo Manner  2008    90  47.33        1:40.16   
  Aurajoen Uinti                   
                     
43  Ossi Tikka  2007    84  45.66        1:42.57   
  Aurajoen Uinti                   
                     
44  Frans Roine  2005    83  1:42.64        1:42.64   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku                   
                     
45  Frans Sandblom  2006    77  50.14        1:45.33   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  1:46.20                 
                     
46  Santeri Holmberg  2006    76  49.54        1:45.80   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  1:51.34                 
                     
47  Matias Kotilainen  2006    74  50.72        1:46.96   
  Aurajoen Uinti                   
                     
48  Matias Seppä  2006    72  50.14        1:47.87   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  1:47.23                 
                     
49  Peter Kanninen  2006    70  48.33        1:48.98   
  Aurajoen Uinti                   
                     
50  Romeo Maranzani  2006    68  50.78        1:50.10   
  Aurajoen Uinti                   
                     
51  Julius Linde  2007    60  54.48        1:54.63   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku                   
                     
52  Alvar Kankare  2007    54  55.57        1:58.77   
  Aurajoen Uinti                   
                     
53  Aleksi Nurmi  2006    36  1:03.57        2:15.35   
  Aurajoen Uinti                   
                     
 
Laji 16, M, P-16, P-13 100 m vu, Loppukilpailut 14 - 16 v 
Sponsori: ProFashion Oy Boomerang 
 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Henri Koski  2000    526  26.21        55.67   
  Gladius Kirkkonummi  56.59                 
                     
Efim Romanov  2002    432  28.78        59.43   
  Tatu Tampere  59.30                 
                     
Atte Lindholm  2001    427  28.86        59.65   
  Swimming Jyväskylä  1:00.20                 
                     
Joona Lehtonen  2001    399  29.19        1:01.00   
  Tatu Tampere  58.40                 
                     
Veeti Veijonen  2001    391  29.38        1:01.45   
  Swimming Jyväskylä  1:01.58                 
                     
Joona Syrjäkoski  2000    379  29.75        1:02.08   
  Tatu Tampere  1:01.83                 
                     
Joona Tikka  2000    377  29.74        1:02.20   
  Swimming Jyväskylä  1:00.40                 
                     
Tino Vehkalahti  2001    371  29.23        1:02.49   
  Tatu Tampere  58.70                 
                     
Samu Petteri Kallio  2002    368  29.63        1:02.70   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  1:01.68                 
                     
10  Jiri Järvinen  2001    347  30.94        1:03.92   
  Swimming Jyväskylä  1:05.07                 
                     
11  Aleksi Puustinen  2001    340  30.16        1:04.33   
  Helsingfors Simsällskap  1:03.90                 
                     
12  Leevi Korpinen  2001    340  30.61        1:04.34   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  1:02.87                 
                     
13  Oskar Voiko  2002    339  30.53        1:04.44   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  1:02.74                 
                     
14  Sami Kukkonen  2000    334  30.58        1:04.77   
  Tatu Tampere  1:04.86                 
                     
15  Mika Arkkila  2000    333  30.60        1:04.80   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  1:03.99                 
                     
16  Otto Lindroos  2001    307  31.38        1:06.60   
  Aurajoen Uinti  1:11.03                 
                     
17  Olavi Saarinen  2002    294  31.05        1:07.57   
  Helsingfors Simsällskap  1:07.58                 
                     
18  Elmeri Eronen  2002    279  32.34        1:08.72   
  Uimaseura Kaarina  1:07.32                 
                     
19  Onni Järvinen  2002    277  32.15        1:08.90   
  HTU Stadi  1:08.84                 
                     
20  Niklas Konttinen  2001    265  32.30        1:09.93   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  1:09.65                 
                     
21  Veikko Pyyhtinen  2002    256  33.78        1:10.76   
  Swimming Jyväskylä  1:10.51                 
                     
22  Olli Elo  2002    252  34.17        1:11.07   
  Swimming Jyväskylä  1:11.55                 
                     
23  Santeri Kinnunen  2002    242  33.22        1:12.06   
  Uimaseura Kaarina  1:10.37                 
                     
24  Osku Muuri  2002    240  33.99        1:12.29   
  Uimaseura Kaarina  1:14.30                 
                     
25  Georg Närjä  2002    235  34.89        1:12.76   
  Helsingfors Simsällskap  1:12.00                 
                     
Oliver Oinas  2001              DSQ   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  1:09.30                 
  SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä               
                     
 
Laji 16, M, P-16, P-13 100 m vu, Loppukilpailut 17 - 99 v 
Sponsori: ProFashion Oy Boomerang 
 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Matias Tyry  1993    675  24.91        51.23   
  Tatu Tampere  50.62                 
                     
Juho Eerola  1995    652  25.06        51.80   
  Tatu Tampere  51.04                 
                     
Elias Lampinen  1997    602  25.79        53.21   
  Nummelan Kisaajat  51.33                 
                     
Reko Patinen  1998    572  26.38        54.13   
  Nummelan Kisaajat  52.92                 
                     
Deny Belaic  1998    549  25.80        54.87   
  Tatu Tampere  52.29                 
                     
Antti Leiponen  1998    522  26.91        55.79   
  Järvenpään Uintiklubi  53.58                 
                     
Santeri Mettälä  1999    492  27.35        56.91   
  Tatu Tampere  55.58                 
                     
Verneri Mattila  1999    489  27.67        57.01   
  Helsingfors Simsällskap  55.25                 
                     
Akseli Heino  1999    484  26.87        57.20   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  53.42                 
                     
10  Elias Kouvo  1994    480  26.92        57.38   
  Tatu Tampere                   
                     
11  Elias Soukola  1999    456  28.27        58.35   
  Järvenpään Uintiklubi  58.11                 
                     
12  Niilo Hokkanen  1997    411  28.66        1:00.44   
  Swimming Jyväskylä  59.32                 
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.25.10  Tulostuspäivämäärä  08 lokakuu 2016 
Lisenssinhaltija: Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  Tulostusaika  16:47 
 

Image
LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner