Tulokset Arne Borgs minne & TYR sprint
Alla löytyy kaikki kilpailun tulokset jaettuna kilpailujaksoihin.
Kisajakso
Resultat Gren 4 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Arne Borgs minne TYR sprint | Utskriftsdatum | 25 september 2016 | |||
Tävlingsort | Stockholm | Utskriftstid | 10:56 | |||
Arrangör | SKK | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 25 september 2016 |
Gren 4, 100m Medley Herrar, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Carl Wennerholm | 2002 | Stockholms Kappsimningsklubb | 30.05 | 1:05.07 | |||||
2 | Algot Lindwall | 2002 | Tyresö Simsällskap | 32.60 | 1:07.70 | |||||
3 | Axel Flykt-Rosén | 2002 | Skuru Idrottsklubb | 30.76 | 1:07.90 | |||||
4 | Emil Tikkanen | 2002 | Åkersberga Simsällskap | 30.97 | 1:07.96 | |||||
5 | Linus Thörn | 2002 | Stockholms Kappsimningsklubb | 32.89 | 1:09.60 | |||||
6 | Felix Andersson | 2002 | Simklubben Neptun | 32.15 | 1:10.15 | |||||
7 | Erik Åstrand | 2003 | Täby Sim | 31.55 | 1:10.28 | |||||
8 | Elliot Fielder | 2003 | Motala Simsällskap | 33.94 | 1:10.31 | |||||
9 | Juan Esbjörnsson | 2002 | Botkyrka-Rönninge Simsällskap | 33.46 | 1:10.74 | |||||
10 | Johan Allberg | 2002 | Skuru Idrottsklubb | 33.06 | 1:11.04 | |||||
11 | Mattias Kvist | 2003 | Ösmo Simsällskap | 33.36 | 1:11.21 | |||||
12 | Lukas Malmström | 2003 | Skuru Idrottsklubb | 33.07 | 1:11.73 | |||||
13 | Alexandr Sidorov | 2002 | Stockholmspolisens IF SF | 35.06 | 1:12.02 | |||||
14 | Otto Lundberg | 2003 | Stockholms Kappsimningsklubb | 34.63 | 1:13.25 | |||||
15 | Isac Persson Taylor | 2003 | Täby Sim | 34.32 | 1:13.54 | |||||
16 | Tor Stein | 2003 | Täby Sim | 34.97 | 1:13.57 | |||||
17 | Henrik Eriksson | 2002 | Motala Simsällskap | 33.27 | 1:13.94 | |||||
18 | Isac Rune | 2003 | Täby Sim | 34.50 | 1:14.01 | |||||
19 | Axel von Goës | 2002 | Täby Sim | 34.72 | 1:14.05 | |||||
20 | Otto Reithner | 2003 | Stockholms Kappsimningsklubb | 33.52 | 1:14.09 | |||||
21 | Isak Wallström-Blomgren | 2003 | Simklubben Neptun | 35.26 | 1:14.79 | |||||
22 | Simon Lörinc | 2003 | Täby Sim | 35.39 | 1:15.61 | |||||
23 | Timothy Westmoreland | 2002 | Åkersberga Simsällskap | 34.31 | 1:16.14 | |||||
24 | Gustav Ahlqvist | 2003 | Täby Sim | 34.80 | 1:16.20 | |||||
25 | Alexander Bergström | 2002 | Täby Sim | 36.34 | 1:17.02 | |||||
26 | David Alonso | 2003 | Täby Sim | 35.66 | 1:17.40 | |||||
27 | Samuel Ekström | 2002 | Gustavsbergs Simsällskap | 36.69 | 1:18.68 | |||||
28 | Liam Gabrielsson | 2003 | Täby Sim | 36.79 | 1:19.03 | |||||
29 | Karl Lingham | 2002 | Täby Sim | 36.41 | 1:19.31 | |||||
30 | Johannes Fällgren | 2002 | Lidingö Simklubb | 36.38 | 1:19.57 | |||||
31 | Isak Jederström | 2002 | Åkersberga Simsällskap | 37.20 | 1:19.97 | |||||
32 | Morgan Malmfors | 2002 | Skuru Idrottsklubb | 36.06 | 1:19.98 | |||||
33 | Nicholas Weis Shore | 2002 | Solna Sundbyberg SS 04 | 37.40 | 1:20.91 | |||||
34 | Liam Björklund | 2003 | Ösmo Simsällskap | 37.07 | 1:21.89 | |||||
35 | Simon Seel | 2003 | Täby Sim | 41.71 | 1:22.29 | |||||
36 | Emil Gillman | 2003 | Tyresö Simsällskap | 38.51 | 1:23.24 | |||||
37 | Hampus Wikner | 2002 | Åkersberga Simsällskap | 42.05 | 1:25.92 | |||||
Skapad av WinGrodan 1.25.10 | Utskriftsdatum | 25 september 2016 |
Licensierad till: Stockholms Kappsimningsklubb | Utskriftstid | 10:56 |