Results for Concordia Forsikring Cup 2016
Below are all results from the competition shown by session.
Competition session
Resultat Løb 30 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 30 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
|
|
Stævne navn |
Concordia Forsikring Cup 2016 |
|
Udskriftsdato |
02 oktober 2016 |
|
|
Stævne by |
Thisted |
|
Udskriftstidspunkt |
12:03 |
|
|
Arrangør |
Thisted Svømmeklub |
|
|
|
|
|
Bassin |
25m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
30 september 2016 |
|
|
|
|
|
|
Løb 30, 400m Medley Damer, Finaler Årg. 2002-2003 |
Katrine Holm Sørensen, 4.46.67, Esbjerg, 2013 |
Løbssponsor: Revision Limfjord |
|
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
100m |
200m |
300m |
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
Anmtid |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Victoria Haahr Pallesen |
2002 |
|
588 |
1:13.13 |
2:31.46 |
3:57.59 |
|
5:09.53 |
|
|
Aalborg Svømmeklub |
5:09.59 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Karoline Sørensen |
2002 |
|
537 |
1:16.91 |
2:34.19 |
4:08.18 |
|
5:19.11 |
|
|
Thisted Svømmeklub |
5:15.98 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Sascha Lausten |
2002 |
|
485 |
1:12.97 |
2:37.52 |
4:12.70 |
|
5:30.07 |
|
|
Holstebro Svømme Club |
5:21.39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Selma Pruzljanin |
2003 |
|
467 |
1:18.86 |
2:43.20 |
4:19.00 |
|
5:34.24 |
|
|
Thisted Svømmeklub |
5:48.66 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Johanne S. Christiansen |
2002 |
|
429 |
1:24.95 |
2:52.31 |
4:26.55 |
|
5:43.76 |
|
|
Svømmeklubben Sønderborg |
5:42.43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Matilde Iversen |
2003 |
|
409 |
1:24.54 |
2:52.27 |
4:30.62 |
|
5:49.46 |
|
|
Aalborg Svømmeklub |
5:57.54 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Camilla Kjær |
2003 |
|
377 |
1:16.43 |
2:46.86 |
4:33.10 |
|
5:58.94 |
|
|
Thisted Svømmeklub |
6:17.59 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Solveig Bratland |
2003 |
|
|
|
|
|
|
DNS |
|
|
Vågsbygd SLK |
5:41.14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 30, 400m Medley Damer, Finaler Årg. 0-2001 |
Katrine Holm Sørensen, 4.46.67, Esbjerg, 2013 |
Løbssponsor: Revision Limfjord |
|
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
100m |
200m |
300m |
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
Anmtid |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Katrine Bukh Villesen |
2000 |
|
727 |
1:03.47 |
2:18.56 |
3:42.00 |
|
4:48.51 |
|
|
Aalborg Svømmeklub |
4:41.33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Helena Rosendahl Bach |
2000 |
|
658 |
1:06.57 |
2:23.60 |
3:50.36 |
|
4:58.28 |
|
|
Holstebro Svømme Club |
4:53.22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Nicoline Pontoppidan |
1998 |
|
610 |
1:09.20 |
2:27.13 |
3:54.48 |
|
5:05.83 |
|
|
Silkeborg Svømmeklub |
4:58.74 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Ellen Nielsen |
2001 |
|
587 |
1:10.60 |
2:29.84 |
4:00.28 |
|
5:09.81 |
|
|
Esbjerg Svømmeklub |
5:06.72 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Esther Flø |
2001 |
|
547 |
1:14.13 |
2:35.37 |
4:04.48 |
|
5:17.08 |
|
|
Silkeborg Svømmeklub |
5:18.51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Cæcilie Buchholt Johansen |
2001 |
|
547 |
1:11.79 |
2:30.21 |
4:03.11 |
|
5:17.11 |
|
|
A6 |
5:15.39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Maria Cleman Hatting |
2001 |
|
537 |
1:11.65 |
2:31.53 |
4:05.18 |
|
5:19.19 |
|
|
Holstebro Svømme Club |
5:17.38 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Helena V. Ellling |
2000 |
|
523 |
1:11.44 |
2:35.49 |
4:09.75 |
|
5:21.96 |
|
|
Silkeborg Svømmeklub |
5:25.86 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Matilde Fuglsang |
2000 |
|
516 |
1:14.28 |
2:38.32 |
4:10.91 |
|
5:23.33 |
|
|
Silkeborg Svømmeklub |
5:27.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Shanna Armstrong |
1998 |
|
508 |
1:11.16 |
2:41.49 |
4:13.88 |
|
5:25.04 |
|
|
Esbjerg Svømmeklub |
5:23.93 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
Maria Møller Glargaard |
2001 |
|
506 |
1:16.51 |
2:43.90 |
4:11.50 |
|
5:25.60 |
|
|
Esbjerg Svømmeklub |
5:18.17 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
Victoria K. Jespersen |
2001 |
|
486 |
1:14.73 |
2:41.26 |
4:12.97 |
|
5:29.92 |
|
|
Aarhus Swim |
5:46.63 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
Martha Moeslund |
1998 |
|
455 |
1:20.42 |
2:41.27 |
4:20.78 |
|
5:37.31 |
|
|
Svømmeklubben SMUT Terndrup |
5:25.14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
Kristine Fellingsfors Knutsen |
2000 |
|
450 |
1:12.29 |
2:41.62 |
4:19.17 |
|
5:38.35 |
|
|
Arendal Svømmeklubb |
6:08.89 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
Anna Brandenborg Jensen |
1999 |
|
430 |
1:21.37 |
2:53.19 |
4:20.97 |
|
5:43.64 |
|
|
Aarhus Swim |
5:43.41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
Laura Christensen |
1997 |
|
342 |
1:27.05 |
3:03.11 |
4:43.31 |
|
6:10.73 |
|
|
Svømmeklubben Nord |
6:02.21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Oprettet af WinGrodan 1.25.10 |
Udskriftsdato |
02 oktober 2016 |
Licens til Thisted Svømmeklub |
Udskriftstidspunkt |
12:03 |
|