Tulokset Concordia Forsikring Cup 2016
Alla löytyy kaikki kilpailun tulokset jaettuna kilpailujaksoihin.
Kisajakso
Resultat Løb 25 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Concordia Forsikring Cup 2016 | Udskriftsdato | 01 oktober 2016 | |||
Stævne by | Thisted | Udskriftstidspunkt | 16:59 | |||
Arrangør | Thisted Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 30 september 2016 |
Løb 25, 4X50m Medley Herrer, Finaler Årg. 2002-2017 |
Aalborg, 1.44.36, 2015 |
Løbssponsor: Homeinstall |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Kristiansand | 2002 | 388 | 2:04.01 | ||||||
Kristiansand Svømmeallianse | 2:12.00 | |||||||||
Andreas Håbesland Klausen | 2002 | 31.95 | 31.95 | |||||||
Sander Trondsen Busteru | 2002 | 34.41 | 1:06.36 | |||||||
Titus Philipson | 2002 | 28.46 | 1:34.82 | |||||||
Birk Lee Johansen | 2002 | 29.19 | 2:04.01 | |||||||
2 | Aarhus Swim Meanmachine 2 | 2002 | 382 | 2:04.65 | ||||||
Aarhus Swim | 2:06.12 | |||||||||
Vilhelm Damm Thorsell | 2002 | 33.30 | 33.30 | |||||||
Wilfred Hove Lasthein | 2002 | 35.23 | 1:08.53 | |||||||
Daniel Gallacher | 2002 | 29.81 | 1:38.34 | |||||||
Joachim Hjertmann | 2002 | 26.31 | 2:04.65 | |||||||
3 | A6 Drenge | 2002 | 357 | 2:07.57 | ||||||
A6 | 2:13.00 | |||||||||
Frederik Bojesen | 2002 | 31.27 | 31.27 | |||||||
Morten Østergaard | 2002 | 34.00 | 1:05.27 | |||||||
Nicolai Therkelsen | 2003 | 30.93 | 1:36.20 | |||||||
Rasmus Skarby Madsen | 2003 | 31.37 | 2:07.57 | |||||||
4 | Aalborg Herrer 5 | 2002 | 341 | 2:09.53 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | 2:20.00 | |||||||||
Jonas L. Werther | 2002 | 36.90 | 36.90 | |||||||
Victor Abel Brandi | 2003 | 36.03 | 1:12.93 | |||||||
Ruben Nørgaard | 2002 | 30.85 | 1:43.78 | |||||||
Oliver Nørgaard Frost | 2002 | 25.75 | 2:09.53 | |||||||
5 | Ullensakersvømmer G1 Jr. | 2002 | 327 | 2:11.30 | ||||||
Ullensakersvømmerne | 2:17.34 | |||||||||
Christoffer Hammer | 2002 | 32.67 | 32.67 | |||||||
Vetle Støten Kokkim | 2002 | 37.89 | 1:10.56 | |||||||
Tomas Valentinas | 2002 | 31.13 | 1:41.69 | |||||||
Stian Rojas-Bigseth | 2003 | 29.61 | 2:11.30 | |||||||
6 | Nord Drenge | 2002 | 319 | 2:12.44 | ||||||
Svømmeklubben Nord | 2:17.36 | |||||||||
Mikkel Juul Pedersen | 2002 | 33.56 | 33.56 | |||||||
Christian Kornum | 2003 | 35.72 | 1:09.28 | |||||||
Mathias Knudsen | 2003 | 30.94 | 1:40.22 | |||||||
Markus Vang Kleist | 2003 | 32.22 | 2:12.44 | |||||||
7 | Odder Drenge | 2002 | 297 | 2:15.65 | ||||||
Odder Svømmeklub | 2:25.00 | |||||||||
Thor G. Nedergaard | 2002 | 31.27 | 31.27 | |||||||
Sander Møller Jürgensen | 2004 | 41.21 | 1:12.48 | |||||||
Kasper Johnsen | 2003 | 33.48 | 1:45.96 | |||||||
Jacob Lyse Søe | 2003 | 29.69 | 2:15.65 | |||||||
8 | Thisted Drenge 1 | 2002 | 277 | 2:18.75 | ||||||
Thisted Svømmeklub | 2:18.00 | |||||||||
Alex Søndergaard | 2003 | 34.43 | 34.43 | |||||||
Philip Vesterby | 2005 | 44.79 | 1:19.22 | |||||||
Mads Kloster | 2002 | 28.72 | 1:47.94 | |||||||
Sebastian Jørgensen | 2005 | 30.81 | 2:18.75 | |||||||
9 | Aalborg Herrer 6 | 2004 | 236 | 2:26.27 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | 2:25.00 | |||||||||
Casper Johannesen | 2004 | 37.39 | 37.39 | |||||||
Asgar Knakkergaard | 2004 | 42.14 | 1:19.53 | |||||||
Joost Rijkhoff | 2004 | 34.16 | 1:53.69 | |||||||
Sebastian Jacobsen | 2004 | 32.58 | 2:26.27 | |||||||
10 | Thisted Drenge 2 | 2002 | 212 | 2:31.59 | ||||||
Thisted Svømmeklub | 2:45.00 | |||||||||
Mikkel Stilling | 2003 | 38.52 | 38.52 | |||||||
Lau Kæseler Nielsen | 2002 | 43.78 | 1:22.30 | |||||||
Nicklas Bager | 2003 | 35.97 | 1:58.27 | |||||||
Kristian Kjær | 2005 | 33.32 | 2:31.59 | |||||||
11 | Aabybro Thunder | 2003 | 165 | 2:44.86 | ||||||
Aabybro Idrætsforening | 2:47.00 | |||||||||
Magnus Østergaard Barslev | 2003 | 40.93 | 40.93 | |||||||
Victor Haunstrup | 2003 | 48.93 | 1:29.86 | |||||||
Jacob Toft | 2003 | 37.00 | 2:06.86 | |||||||
Jonas Abildgaard | 2003 | 38.00 | 2:44.86 | |||||||
Løb 25, 4X50m Medley Herrer, Finaler Årg. 2000-2001 |
Aalborg, 1.44.36, 2015 |
Løbssponsor: Homeinstall |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Aalborg Herrer 3 | 2000 | 512 | 1:53.12 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | 1:56.00 | |||||||||
Marius Nørgaard | 2001 | 28.97 | 28.97 | |||||||
Lawrence Langley | 2001 | 31.28 | 1:00.25 | |||||||
Rune Nørgaard | 2000 | 27.22 | 1:27.47 | |||||||
Anders Vestergaard | 2001 | 25.65 | 1:53.12 | |||||||
2 | Sølv Drengen | 2000 | 427 | 2:00.17 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:59.99 | |||||||||
Oliver Christensen | 2000 | 31.30 | 31.30 | |||||||
Jakob Grene | 2001 | 32.94 | 1:04.24 | |||||||
Jakob Mose | 2000 | 29.79 | 1:34.03 | |||||||
Oliver Mølby | 2001 | 26.14 | 2:00.17 | |||||||
3 | Aalborg Herrer 4 | 2000 | 417 | 2:01.12 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | 2:00.00 | |||||||||
Søren P. Rasmussen | 2001 | 31.31 | 31.31 | |||||||
Mads L. Werther | 2000 | 34.14 | 1:05.45 | |||||||
Thomas Schiby | 2001 | 29.35 | 1:34.80 | |||||||
Christian Bonde | 2001 | 26.32 | 2:01.12 | |||||||
4 | Aabybro Destroyers | 2000 | 330 | 2:10.90 | ||||||
Aabybro Idrætsforening | 2:13.00 | |||||||||
Victor Borgen Elvensø | 2001 | 35.34 | 35.34 | |||||||
Simon Andersen | 2000 | 34.05 | 1:09.39 | |||||||
Rasmus Abildgaard | 2000 | 29.80 | 1:39.19 | |||||||
Anders Mikkelsen | 2001 | 31.71 | 2:10.90 | |||||||
5 | Sks 2 Sønderborg | 2001 | 293 | 2:16.25 | ||||||
Svømmeklubben Sønderborg | 2:08.70 | |||||||||
Simon Perzynski | 2002 | 31.93 | 31.93 | |||||||
Peter Hymøller | 2001 | 36.46 | 1:08.39 | |||||||
André Iversen | 2001 | 33.21 | 1:41.60 | |||||||
Emil Neumann | 2004 | 34.65 | 2:16.25 | |||||||
6 | Ullensakersvømmer G2 Jr. | 2001 | 189 | 2:37.58 | ||||||
Ullensakersvømmerne | 2:35.20 | |||||||||
Sigurd Huuse | 2001 | 37.49 | 37.49 | |||||||
Istvan Besenyi | 2004 | 46.43 | 1:23.92 | |||||||
Oskar Farkas | 2005 | 40.08 | 2:04.00 | |||||||
Sebastian Eriksen | 2003 | 33.58 | 2:37.58 | |||||||
- | Aarhus Swim Meanmachine 1 | 2000 | DSQ | Tyvstart 2. svømmer | ||||||
Aarhus Swim | 1:50.45 | |||||||||
Anton Borg Hjort | 2000 | 27.70 | 27.70 | |||||||
Løb 25, 4X50m Medley Herrer, Finaler Årg. 0-1999 |
Aalborg, 1.44.36, 2015 |
Løbssponsor: Homeinstall |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Aalborg Herrer 1 | 1993 | 646 | 1:44.69 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | 1:44.36 | |||||||||
Johan Markus Mowinckel | 1995 | 28.14 | 28.14 | |||||||
Janus Meinert | 1995 | 28.88 | 57.02 | |||||||
Viktor B. Bromer | 1993 | 24.48 | 1:21.50 | |||||||
Jens Bach | 1997 | 23.19 | 1:44.69 | |||||||
2 | Rigtige Mænd | 1990 | 633 | 1:45.37 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:45.67 | |||||||||
Simon Vingolf Larsen | 1998 | 26.55 | 26.55 | |||||||
Simon Lundby Pedersen | 1998 | 29.98 | 56.53 | |||||||
Bjarke Stevnsborg | 1990 | 25.37 | 1:21.90 | |||||||
Mikkel Rathschau Sørensen | 1996 | 23.47 | 1:45.37 | |||||||
3 | Ørne Ungerne | 1999 | 622 | 1:46.03 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:45.68 | |||||||||
Magnus B. Høgild | 1999 | 27.97 | 27.97 | |||||||
Mikkel Gadgaard | 1999 | 28.59 | 56.56 | |||||||
Michael Terp Olesen | 1999 | 25.78 | 1:22.34 | |||||||
Christian Holm Jørgensen | 1999 | 23.69 | 1:46.03 | |||||||
4 | Aalborg Herrer 2 | 1996 | 594 | 1:47.63 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | 1:48.31 | |||||||||
Lars Lyhne | 1999 | 29.18 | 29.18 | |||||||
Kristoffer Moos | 1996 | 28.00 | 57.18 | |||||||
Nicolas Blanch | 1997 | 25.78 | 1:22.96 | |||||||
Søren Villumsen | 1998 | 24.67 | 1:47.63 | |||||||
5 | Guld Drengen | 1998 | 529 | 1:51.90 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:53.57 | |||||||||
Martin H. Abel | 2001 | 29.41 | 29.41 | |||||||
Jonas Bruun Sleiman | 1998 | 30.32 | 59.73 | |||||||
Casper Eickhardt | 1999 | 26.81 | 1:26.54 | |||||||
Oliver Kramer Andersen | 1999 | 25.36 | 1:51.90 | |||||||
6 | SK Team Sør Gr. 1 | 1999 | 501 | 1:53.94 | ||||||
SK Team Sør / Ksa | 1:53.80 | |||||||||
Dennis Aateigen | 2001 | 30.25 | 30.25 | |||||||
Julius S. Klok Solås | 1999 | 32.18 | 1:02.43 | |||||||
Johannes Hope | 1999 | 26.15 | 1:28.58 | |||||||
Hadrian Philipson | 1999 | 25.36 | 1:53.94 | |||||||
7 | Silkeborg Herrer | 1997 | 492 | 1:54.60 | ||||||
Silkeborg Svømmeklub | 1:55.54 | |||||||||
Martin Grønning | 1997 | 29.16 | 29.16 | |||||||
Jacob F. Frederiksen | 1999 | 33.27 | 1:02.43 | |||||||
Markus Kjeldsen | 2000 | 27.41 | 1:29.84 | |||||||
Oliver Frølund | 2001 | 24.76 | 1:54.60 | |||||||
8 | SK Team Sør Gr. 2 | 1998 | 456 | 1:57.59 | ||||||
SK Team Sør / Ksa | 1:56.58 | |||||||||
Ole Marius Rist Jensen | 2001 | 29.50 | 29.50 | |||||||
Fredrik H. Klausen | 1999 | 33.63 | 1:03.13 | |||||||
Christoffer Lohne | 2001 | 29.03 | 1:32.16 | |||||||
Thomas Hille | 1998 | 25.43 | 1:57.59 | |||||||
9 | SK Poseidon | 1999 | 446 | 1:58.43 | ||||||
SK Poseidon Porsgrunn | 2:00.17 | |||||||||
Anders Valdar | 2000 | 31.53 | 31.53 | |||||||
Magnus Rasmussen | 2000 | 33.48 | 1:05.01 | |||||||
Fredrik Frantzen | 1999 | 27.45 | 1:32.46 | |||||||
William Skjærum | 2000 | 25.97 | 1:58.43 | |||||||
10 | Sks 1 Sønderborg | 1996 | 421 | 2:00.76 | ||||||
Svømmeklubben Sønderborg | 1:58.50 | |||||||||
Aksel Munksgaard-Ottosen | 2001 | 31.14 | 31.14 | |||||||
Jeppe Vestergaard Jensen | 2001 | 33.13 | 1:04.27 | |||||||
Steffen Skipper Petersen | 1996 | 28.81 | 1:33.08 | |||||||
Christopher Kristiansen | 2000 | 27.68 | 2:00.76 | |||||||
- | Hsc Kindergarden Blå Stue | 1998 | DSQ | Tyvstart 3. svømmer | ||||||
Holstebro Svømme Club | 1:57.50 | |||||||||
Rasmus Nørfjand | 2000 | 28.55 | 28.55 | |||||||
Christian Rasmussen | 1998 | 31.62 | 1:00.17 | |||||||
Oprettet af WinGrodan 1.25.10 | Udskriftsdato | 01 oktober 2016 |
Licens til Thisted Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 16:59 |