2018-04-19   15:33:26
Valitse kilpailu:

Valitse kieli:
Swedish English Denmark Finland

Tulokset Masters-mestaruusuinnit (50 m)

Alla löytyy kaikki kilpailun tulokset jaettuna kilpailujaksoihin.

Tulokset Laji 1 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 1 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) 
 
  Kilpailu  Masters-mestaruuskilpailut    Tulostuspäivämäärä  08 lokakuu 2016   
  Kilpailun paikkakunta  Oulu    Tulostusaika  09:24   
  Järjestäjä  OuLo         
  Allas  50m         
  Kilpailupäivämäärä  07 lokakuu 2016         
 
 
Laji 1, 4X50m Sekauinti Seka, Loppukilpailut 240 - 279 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Cetus Seka E  240              2:40.37   
  Cetus Espoo  2:30.90                 
  Satu Rahkonen  1977      36.09        36.09   
  Johanna Kara  1965      40.93        1:17.02   
  Lauri Malk  1937      52.58        2:09.60   
  Juha Koski  1942      30.77        2:40.37   
                     
S.c.p. Seka [1737]  240              2:46.66   
  S.C.Pingviinit  2:47.75                 
  Anne-Marja Hammar  1958      43.93        43.93   
  Minna Rantanen  1968      50.20        1:34.13   
  Toivo Honkonen  1950      39.17        2:13.30   
  Heikki Asell  1947      33.36        2:46.66   
                     
 
Laji 1, 4X50m Sekauinti Seka, Loppukilpailut 200 - 239 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Vus-Vss  204              2:27.01   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  2:21.01                 
  Minna Jerohin  1976      46.67        46.67   
  Christer Burman  1968      37.75        1:24.42   
  Petra Thodin  1968      33.60        1:58.02   
  Hannu Kuokkanen  1948      28.99        2:27.01   
                     
Swim Seka D2  200              2:27.23   
  Swimming Jyväskylä  2:16.87                 
  Tero Kinnunen  1965      33.69        33.69   
  Panu Hiltunen  1966      35.28        1:08.97   
  Sari Puumala  1966      42.95        1:51.92   
  Anu Lajunen  1966      35.31        2:27.23   
                     
Oulun Uinti D  200              2:31.84   
  Oulun Uinti 1906  2:33.89                 
  Tiia Kujala  1968      42.08        42.08   
  Aino Liakka  1955      46.72        1:28.80   
  Esa Päätalo  1965      39.98        2:08.78   
  Teemu Torvikoski  1976      23.06        2:31.84   
                     
Aquila  200              2:44.60   
  Uimaseura Aquila  2:42.00                 
  Merja Pettersson  1963      46.55        46.55   
  Tero Kuusela  1971      43.88        1:30.43   
  Hannu Tiili  1957      31.89        2:02.32   
  Imke Höfling  1970      42.28        2:44.60   
                     
 
Laji 1, 4X50m Sekauinti Seka, Loppukilpailut 160 - 199 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Hss Seka C  160              2:13.78   
  Helsingfors Simsällskap  2:10.05                 
  Mika Ruusunen  1970      36.57        36.57   
  Eerikki Rutanen  1972      32.41        1:08.98   
  Anu Ilander  1968      33.10        1:42.08   
  Lotta Rutanen  1974      31.70        2:13.78   
                     
Cetus Seka C  160              2:17.97   
  Cetus Espoo  2:16.31                 
  Jenni Harjuoja  1977      36.27        36.27   
  Sanna Hokkanen  1977      39.44        1:15.71   
  Ossi Ilveskoski  1976      32.45        1:48.16   
  Marko Lysmä  1965      29.81        2:17.97   
                     
Kempy Seka C  160              2:56.62   
  Kempeleen Pyrintö  2:50.00                 
  Heikki Posio  1963      49.39        49.39   
  Oili Yliraasakka  1967      50.52        1:39.91   
  Reetta Eskola  1981      42.87        2:22.78   
  Antti Pelkonen  1975      33.84        2:56.62   
                     
 
Laji 1, 4X50m Sekauinti Seka, Loppukilpailut 120 - 159 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
S.c.p. Seka [1857]  120              2:09.05   
  S.C.Pingviinit  2:09.01                 
  Sanna Aaltonen  1973      36.96        36.96   
  Pasi Rönkkö  1970      33.97        1:10.93   
  Elisa Vilhunen  1988      30.69        1:41.62   
  Ville-Matti Erkintalo  1982      27.43        2:09.05   
                     
Vanders Mix Sku B  120              2:10.04   
  Vanders  2:08.86                 
  Mikko Arponen  1980      32.89        32.89   
  Heini Bargum  1981      36.15        1:09.04   
  Jussi Kujala  1980      28.79        1:37.83   
  Lotta Luoma  1990      32.21        2:10.04   
                     
Oulun Uinti B  120              2:11.16   
  Oulun Uinti 1906  2:17.32                 
  Mari Mäkilä  1991      36.08        36.08   
  Roope Wahlström  1987      33.42        1:09.50   
  Mikko Säntti  1979      29.07        1:38.57   
  Emmi Lesonen  1986      32.59        2:11.16   
                     
Aquila  120              2:37.40   
  Uimaseura Aquila  2:34.34                 
  Jaakko Peltola  1985      37.42        37.42   
  Krista Rokka  1977      48.70        1:26.12   
  Kalle Heijari  1975      30.43        1:56.55   
  Reija Jaakkola  1970      40.85        2:37.40   
                     
Vus-Vss B  157              2:39.86   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  2:31.02                 
  Paula Niinimäki  1981      38.54        38.54   
  Katja Töyli  1983      53.77        1:32.31   
  Petter Karjaluoto  1984      32.66        2:04.97   
  Markku Piiroinen  1960      34.89        2:39.86   
                     
 
Laji 1, 4X50m Sekauinti Seka, Loppukilpailut 100 - 119 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Swim Seka A2  100              2:06.99   
  Swimming Jyväskylä  2:12.39                 
  Jonna Teräväinen  1991      35.30        35.30   
  Severi Allonen  1991      29.69        1:04.99   
  Juho Allonen  1989      25.53        1:30.52   
  Merja Moilanen  1982      36.47        2:06.99   
                     
Kus-Gss Seka [1897]  100              2:13.06   
  Kokkolan Uimaseura                   
  Laura Sneck  1991      35.46        35.46   
  Kaleva Latvala  1984      32.90        1:08.36   
  Aleksi Harmaala  1991      34.32        1:42.68   
  Linda Lillhonga  1991      30.38        2:13.06   
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.25.07  Tulostuspäivämäärä  08 lokakuu 2016 
Lisenssinhaltija: Oulun Seurat  Tulostusaika  09:24 
 
Tulokset Laji 2 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 2 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) 
 
  Kilpailu  Masters-mestaruuskilpailut    Tulostuspäivämäärä  07 lokakuu 2016   
  Kilpailun paikkakunta  Oulu    Tulostusaika  17:58   
  Järjestäjä  OuLo         
  Allas  50m         
  Kilpailupäivämäärä  07 lokakuu 2016         
 
 
Laji 2, 400m Sekauinti Naiset, Loppukilpailut 70 - 74 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  100m  200m  300m    Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Inga Siro  1945    526  3:42.56  8:33.04      9:36.19   
  Koovee  8:50.90                 
                     
 
Laji 2, 400m Sekauinti Naiset, Loppukilpailut 55 - 59 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  100m  200m  300m    Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Raija Sandelin  1960    258  2:05.37  4:32.48  6:56.73    8:54.29   
  Uintiklubi Nereus  8:38.29                 
                     
 
Laji 2, 400m Sekauinti Naiset, Loppukilpailut 50 - 54 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  100m  200m  300m    Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Ulla Hurula  1965    717  1:20.16  2:53.76  4:37.09    5:58.18   
  Kemin Työväen Uimarit  5:50.29                 
                     
Marjut Hyvönen  1966    492  1:49.63  3:45.50  5:57.14    7:35.64   
  Tuusulan Uimaseura  7:12.57                 
                     
 
Laji 2, 400m Sekauinti Naiset, Loppukilpailut 45 - 49 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  100m  200m  300m    Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Outi Kaarnamo  1969    523  1:27.74  3:10.76  5:02.89    6:29.53   
  Tuusulan Uimaseura  6:28.28                 
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.25.07  Tulostuspäivämäärä  07 lokakuu 2016 
Lisenssinhaltija: Oulun Seurat  Tulostusaika  17:58 
 
Tulokset Laji 3 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 3 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) 
 
  Kilpailu  Masters-mestaruuskilpailut    Tulostuspäivämäärä  07 lokakuu 2016   
  Kilpailun paikkakunta  Oulu    Tulostusaika  18:04   
  Järjestäjä  OuLo         
  Allas  50m         
  Kilpailupäivämäärä  07 lokakuu 2016         
 
 
Laji 3, 400m Sekauinti Miehet, Loppukilpailut 70 - 74 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  100m  200m  300m    Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Mauri Ekholm  1943    328  2:09.90  4:27.34  6:45.34    8:38.50   
  Riihimäen Uimaseura  8:42.72                 
                     
Tapani Liimatainen  1944    163  2:58.12  7:15.14  9:45.55    10:53.75   
  Oulun Lohet  10:18.58                 
                     
 
Laji 3, 400m Sekauinti Miehet, Loppukilpailut 60 - 64 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  100m  200m  300m    Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Eero Elovaara  1956    397  1:45.60  3:37.13  5:31.25    6:59.15   
  Cetus Espoo  6:34.55                 
                     
 
Laji 3, 400m Sekauinti Miehet, Loppukilpailut 55 - 59 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  100m  200m  300m    Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Petri Heikkilä  1960    435  1:19.77  3:08.76  5:06.33    6:38.20   
  Speedo Masters Finland C  6:18.09                 
                     
Harri Koski  1957    236  2:01.40  4:10.09  6:13.79    8:08.28   
  Hyvinkään Uimaseura  7:26.64                 
                     
 
Laji 3, 400m Sekauinti Miehet, Loppukilpailut 50 - 54 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  100m  200m  300m    Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Jan Johansson  1966    532  1:23.16  3:01.00  4:41.54    6:02.26   
  Cetus Espoo  5:45.00                 
                     
Janne Soininen  1966    491  1:33.60  3:06.60  4:50.09    6:12.17   
  Cetus Espoo  5:52.98                 
                     
 
Laji 3, 400m Sekauinti Miehet, Loppukilpailut 45 - 49 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  100m  200m  300m    Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Veijo Tolonen  1967    409  1:26.03  3:09.97  5:00.18    6:22.11   
  Tuusulan Uimaseura  5:56.16                 
                     
Jukka Pellinen  1967    326  1:30.94  3:24.59  5:20.09    6:52.13   
  Swimming Jyväskylä  6:41.20                 
                     
 
Laji 3, 400m Sekauinti Miehet, Loppukilpailut 40 - 44 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  100m  200m  300m    Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Olli Ylä-Jarkko  1975    317  2:31.62        6:55.01   
  Hyvinkään Uimaseura  6:40.45                 
                     
 
Laji 3, 400m Sekauinti Miehet, Loppukilpailut 35 - 39 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  100m  200m  300m    Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Lari Rönkä  1979    499  1:16.76  2:46.73  4:26.09    5:49.52   
  Uimaseura Aquila  5:20.00                 
                     
Jussi Koivisto  1979    473  1:18.55  2:48.42  4:28.65    5:55.80   
  Tuusulan Uimaseura  5:43.62                 
                     
Tuomas Tapaninen  1981    234  1:43.96  3:44.03  5:37.87    7:29.47   
  Oulun Lohet  6:50.00                 
                     
 
Laji 3, 400m Sekauinti Miehet, Loppukilpailut 30 - 34 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  100m  200m  300m    Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Markus Salmela  1983    492  1:59.93        5:34.39   
  Gamla Polare urheiluseura  5:30.63                 
                     
Petter Karjaluoto  1984    462  1:15.74  2:45.37  4:24.59    5:41.55   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  5:22.00                 
                     
Sakari Tuomikoski  1984    136  1:57.74  4:12.84  6:40.02    8:33.09   
  Kempeleen Pyrintö  7:45.00                 
                     
 
Laji 3, 400m Sekauinti Miehet, Loppukilpailut 25 - 29 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  100m  200m  300m    Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Antti Viilos  1989    650  1:09.40  2:32.53  4:03.56    5:11.66   
  Swimming Jyväskylä  4:59.59                 
                     
Aki Tuomaala  1991    520  1:13.34  2:43.61  4:13.63    5:35.70   
  Swimming Jyväskylä  5:21.40                 
                     
Arttu Korpinen  1991    339  1:24.16  3:12.74  4:59.57    6:27.07   
  Oulun Lohet  6:05.00                 
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.25.07  Tulostuspäivämäärä  07 lokakuu 2016 
Lisenssinhaltija: Oulun Seurat  Tulostusaika  18:04 
 
Tulokset Laji 4 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 4 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) 
 
  Kilpailu  Masters-mestaruuskilpailut    Tulostuspäivämäärä  07 lokakuu 2016   
  Kilpailun paikkakunta  Oulu    Tulostusaika  20:35   
  Järjestäjä  OuLo         
  Allas  50m         
  Kilpailupäivämäärä  07 lokakuu 2016         
 
 
Laji 4, 1500m Vapaauinti Naiset, Loppukilpailut 70 - 74 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  100m  200m  300m  400m  Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code  500m  600m  700m  800m     
          900m  1000m  1100m  1200m     
          1300m  1400m         











 
Pirkko Siikarla  1946    403  2:00.54  4:11.68  6:20.21  8:29.04  32:14.98   
  Uintiklubi Nereus  30:05.12      10:37.54  12:46.65  14:56.75  17:05.81     
          19:16.82  21:27.92  23:38.51  25:49.21     
          28:00.76  30:11.14         
                     
 
Laji 4, 1500m Vapaauinti Naiset, Loppukilpailut 60 - 64 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  100m  200m  300m  400m  Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code  500m  600m  700m  800m     
          900m  1000m  1100m  1200m     
          1300m  1400m         











 
Maritta Kurki  1952    405  1:32.76  3:16.47  5:02.82  6:50.80  26:51.45   
  Lahden Kaleva  25:56.45      8:40.11  10:29.38  12:19.15  13:17.36     
          15:50.39  17:47.71  19:38.02  21:27.94     
          23:16.82  25:06.53         
                     
Eeva-Kaarina Uusivuori  1956    386  1:36.42  3:29.17  5:23.09  7:15.95  27:18.13   
  Swimming Jyväskylä  28:24.50      9:05.59  10:56.78  12:46.21  14:36.03     
          16:23.85  18:12.33  20:02.74  21:51.91     
          23:41.60  25:31.64         
                     
 
Laji 4, 1500m Vapaauinti Naiset, Loppukilpailut 50 - 54 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  100m  200m  300m  400m  Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code  500m  600m  700m  800m     
          900m  1000m  1100m  1200m     
          1300m  1400m         











 
Marjut Hyvönen  1966    408  1:30.69  3:10.62  4:52.30  6:33.73  24:54.59   
  Tuusulan Uimaseura  23:36.73      8:15.53  9:57.40  11:38.97  13:20.37     
          15:00.92  16:41.36  18:21.75  20:00.72     
          21:40.45  23:19.55         
                     
Sari Puumala  1966    403  1:29.39  3:09.72  4:51.67  6:32.94  25:01.73   
  Swimming Jyväskylä  25:00.00      8:14.53  9:56.00  11:36.61  13:17.79     
          14:58.67  16:41.13  18:22.83  20:04.03     
          21:45.79  23:25.47         
                     
 
Laji 4, 1500m Vapaauinti Naiset, Loppukilpailut 45 - 49 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  100m  200m  300m  400m  Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code  500m  600m  700m  800m     
          900m  1000m  1100m  1200m     
          1300m  1400m         











 
Imke Höfling  1970    466  1:24.68  2:58.15  4:32.39  6:07.83  23:07.16   
  Uimaseura Aquila  23:17.78      7:43.19  9:17.68  10:53.10  12:27.17     
          14:00.33  15:33.52  17:06.61  18:38.91     
          20:10.81  21:42.48         
                     
Katri Jalava  1967    218  1:46.31  3:44.84  5:44.81  7:45.29  29:45.08   
  S.C.Pingviinit  27:44.35      9:45.58  11:44.09  13:44.03  15:45.33     
          17:45.86  19:46.28  21:47.61  23:47.89     
          25:48.50  27:48.81         
                     
Reija Jaakkola  1970    214  1:51.94  3:50.80  5:52.16  7:53.97  29:57.96   
  Uimaseura Aquila  28:29.66      9:56.03  11:58.09  13:59.94  16:01.47     
          18:03.87  20:05.47  22:07.15  24:07.86     
          26:06.82  28:05.31         
                     
 
Laji 4, 1500m Vapaauinti Naiset, Loppukilpailut 40 - 44 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  100m  200m  300m  400m  Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code  500m  600m  700m  800m     
          900m  1000m  1100m  1200m     
          1300m  1400m         











 
Pirta Hotulainen  1974    511  1:21.57  2:48.94  4:16.27  5:44.12  21:54.88   
  Cetus Espoo  23:45.00      7:11.31  8:38.47  10:06.73  11:34.79     
          13:03.61  14:32.44  16:01.86  17:30.97     
          19:00.36  20:29.57         
                     
Laura Cankar  1973    355  1:35.90  3:14.52  4:52.89  6:31.03  24:44.54   
  Cetus Espoo  24:48.39      8:09.60  9:49.06  11:28.11  13:08.26     
          14:47.58  16:27.93  18:07.16  19:48.41     
          21:29.03  23:08.13         
                     
Heli Nivala  1975    191  1:44.34  3:39.86  5:39.50  7:40.39  30:24.24   
  Hyvinkään Uimaseura  30:00.00      9:43.24  11:45.05  13:48.44  15:52.16     
          17:57.20  20:01.84  22:07.09  24:10.05     
          26:15.81  28:24.19         
                     
 
Laji 4, 1500m Vapaauinti Naiset, Loppukilpailut 35 - 39 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  100m  200m  300m  400m  Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code  500m  600m  700m  800m     
          900m  1000m  1100m  1200m     
          1300m  1400m         











 
Satu Rahkonen  1977    616  1:11.64  2:32.89  3:55.22  5:17.33  20:18.91   
  Cetus Espoo  21:00.00      6:38.90  8:01.08  9:23.63  10:44.22     
          12:07.53  13:30.43  14:53.79  16:17.37     
          17:40.70  19:02.18         
                     
Sanna Hokkanen  1977    549  1:14.20  2:37.61  4:02.67  5:28.56  21:06.60   
  Cetus Espoo  21:29.22      6:54.23  8:19.80  9:45.16  11:09.98     
          12:34.70  13:59.93  15:25.75  16:51.17     
          18:16.49  19:42.16         
                     
Paula Niinimäki  1981    422  1:23.63  2:54.46  4:26.76  5:59.86  23:02.18   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  23:05.00      7:32.51  9:05.56  10:38.74  12:11.68     
          13:45.18  15:18.52  16:51.78  18:24.75     
          19:57.94  21:31.25         
                     
Hanna Rosti  1978    315  1:34.11  3:17.18  5:01.12  6:43.77  25:23.96   
  Tuusulan Uimaseura  26:00.89      8:25.92  10:07.61  11:49.63  13:31.33     
          15:12.93  16:54.90  18:37.28  20:19.47     
          22:01.85  23:44.01         
                     
 
Laji 4, 1500m Vapaauinti Naiset, Loppukilpailut 30 - 34 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  100m  200m  300m  400m  Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code  500m  600m  700m  800m     
          900m  1000m  1100m  1200m     
          1300m  1400m         











 
Eeva Järvenpää  1984    494  1:18.41  2:44.92  4:13.25  5:41.30  22:02.25   
  Octopus Lohja  22:23.58      7:10.31  8:39.11  10:08.40  11:37.04     
          13:06.62  14:35.94  16:04.83  17:34.85     
          19:05.03  20:34.58         
                     
Riikka Kovanen  1986    433  1:21.32  2:52.85  4:25.72  5:58.41  23:02.12   
  Octopus Lohja  22:42.99      7:31.97  9:07.35  10:40.45  12:14.33     
          13:48.33  15:23.02  16:58.42  18:33.25     
          20:07.29  21:38.09         
                     
Tanja Laine  1986    338  1:31.41  3:13.54  4:56.13  6:38.33  25:00.90   
  Kuopion Uimaseura  24:19.72      8:19.96  10:01.49  11:43.10  13:23.70     
          15:03.97  16:46.01  18:28.30  20:09.80     
          21:49.88  23:29.21         
                     
Elina Luttunen  1986    280  1:31.91  3:13.98  4:58.76  6:45.26  26:37.00   
  Swimming Team Rauma  27:00.00      8:34.27  10:23.12  12:10.01  13:59.01     
          15:48.15  17:37.59  19:26.69  21:15.47     
          23:05.30  24:51.86         
                     
Katja Töyli  1983    233  1:47.31  3:42.24  5:38.15  7:31.41  28:18.72   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  30:00.00      9:25.83  11:18.40  13:12.51  15:06.80     
          17:00.60  17:58.30  19:31.76  19:51.85     
          20:47.74  22:41.37         
                     
Pilvi Mannerkorpi  1986    230  1:43.21  3:32.45  5:23.42  7:14.76  28:24.83   
  Oulun Uinti 1906  28:28.26      9:07.24  11:00.80  12:54.05  14:48.75     
          16:44.36  18:39.83  20:36.35  22:32.75     
          24:29.28  26:27.50         
                     
 
Laji 4, 1500m Vapaauinti Naiset, Loppukilpailut 25 - 29 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  100m  200m  300m  400m  Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code  500m  600m  700m  800m     
          900m  1000m  1100m  1200m     
          1300m  1400m         











 
Jonna Teräväinen  1991    630  1:08.93  2:24.44  3:41.58  4:59.41  19:20.13   
  Swimming Jyväskylä  18:55.00      6:18.10  7:36.21  8:54.89  10:12.89     
          11:32.24  12:51.12  14:09.69  15:28.59     
          16:46.27  18:04.04         
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.25.07  Tulostuspäivämäärä  07 lokakuu 2016 
Lisenssinhaltija: Oulun Seurat  Tulostusaika  20:35 
 
Tulokset Laji 5 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 5 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) 
 
  Kilpailu  Masters-mestaruuskilpailut    Tulostuspäivämäärä  08 lokakuu 2016   
  Kilpailun paikkakunta  Oulu    Tulostusaika  08:43   
  Järjestäjä  OuLo         
  Allas  50m         
  Kilpailupäivämäärä  07 lokakuu 2016         
 
 
Laji 5, 800m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 80 - 84 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  100m  200m  300m  400m  Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code  500m  600m  700m       











 
Pentti Keränen  1935    275  2:07.49  4:29.25  6:49.75  9:10.70  18:10.13   
  Cetus Espoo  17:15.76      11:30.36  13:48.02  16:04.17       
                     
 
Laji 5, 800m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 75 - 79 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  100m  200m  300m  400m  Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code  500m  600m  700m       











 
Lauri Malk  1937    554  1:30.80  3:15.34  4:58.53  6:40.57  13:33.01   
  Cetus Espoo  13:48.61      8:25.61  10:11.37  11:54.86       
                     
 
Laji 5, 800m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 70 - 74 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  100m  200m  300m  400m  Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code  500m  600m  700m       











 
Asko Saarinen  1942    376  1:40.74  3:33.62  5:25.24  7:17.95  14:54.80   
  Vetehiset  7:00.00      9:11.45  11:06.34  13:00.70       
                     
Raine Narva  1945    318  1:53.04  3:51.02  5:50.63  7:51.12  15:45.35   
  Borgå Simmare-Porvoon Uimarit  14:03.28      9:49.78  11:49.20  13:49.99       
                     
Tapani Liimatainen  1944    167  2:13.67  4:40.15  7:06.76  9:37.55  19:31.14   
  Oulun Lohet  18:00.00      12:06.90  14:38.53  17:07.79       
                     
 
Laji 5, 800m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 65 - 69 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  100m  200m  300m  400m  Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code  500m  600m  700m       











 
Markku Makkonen  1948    565  1:26.23  2:13.07  5:22.20  6:56.97  12:19.31   
  Savonlinnan Uimaseura  11:41.04      9:18.56  10:51.83  12:19.31       
                     
Heikki Räsänen  1951    315  1:40.45  3:33.67  5:30.82  7:25.54  14:58.18   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  14:08.58      9:19.12  11:13.34  13:06.67       
                     
Pekka Siltanen  1949    280  1:44.99  3:43.14  5:42.10  7:41.39  15:33.53   
  Oulun Lohet  15:03.87      9:41.69  11:40.63  13:39.69       
                     
 
Laji 5, 800m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 60 - 64 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  100m  200m  300m  400m  Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code  500m  600m  700m       











 
Esko Turunen  1955    340  1:35.56  3:18.38  5:02.30  6:46.18  13:44.17   
  Riihimäen Uimaseura  15:00.00      8:31.80  10:17.72  12:03.21       
                     
Tapio Peltola  1955    252  1:46.71  3:43.94  5:43.25  7:41.22  15:11.00   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  15:00.00      9:37.49  11:32.74  13:26.59       
                     
Juha Kainulainen  1954    247  1:44.62  3:39.19  5:33.58  7:31.20  15:16.71   
  Kuopion Uimaseura  15:35.83      9:31.01  11:28.10  13:23.87       
                     
Jarmo Saari  1955              DNS   
  Aurajoen Uinti  12:45.00                 
                     
Ralf Sund  1955              DNF   
  Helsingfors Simsällskap  13:37.04                 
                     
 
Laji 5, 800m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 55 - 59 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  100m  200m  300m  400m  Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code  500m  600m  700m       











 
Matti Hurula  1961    493  1:20.53  2:46.83  4:13.61  5:41.96  11:23.67   
  Kemin Työväen Uimarit  10:34.01      7:09.15  8:35.78  10:01.53       
                     
Hannu Tiili  1957    341  1:31.40  3:14.91  5:01.74  6:47.66  12:52.53   
  Uimaseura Aquila  15:36.00      8:33.21  10:18.57  12:01.26       
                     
 
Laji 5, 800m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 50 - 54 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  100m  200m  300m  400m  Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code  500m  600m  700m       











 
Jan Johansson  1966    563  1:15.59  2:38.60  4:00.84  5:22.78  10:47.92   
  Cetus Espoo  10:30.00      6:45.16  8:06.98  9:28.32       
                     
Janne Soininen  1966    547  1:15.73  2:37.80  4:00.81  5:23.65  10:53.98   
  Cetus Espoo  9:55.37      6:46.89  8:09.54  9:32.07       
                     
Mauri Kanto  1963    378  1:21.66  2:54.25  4:29.27  6:04.77  12:19.47   
  Kauhajoen Karhu  11:01.70      7:39.86  9:14.24  10:48.87       
                     
Marko Lysmä  1965    345  1:23.55  2:57.80  4:33.48  6:10.01  12:42.28   
  Cetus Espoo  12:13.38      7:47.18  9:25.90  11:04.38       
                     
 
Laji 5, 800m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 45 - 49 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  100m  200m  300m  400m  Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code  500m  600m  700m       











 
Veijo Tolonen  1967    505  1:17.79  2:40.23  4:03.50  5:26.67  10:53.94   
  Tuusulan Uimaseura  11:44.30      6:49.48  8:12.57  9:35.60       
                     
Arttu Soininen  1967    437  1:16.94  2:39.62  4:04.26  5:31.20  11:25.80   
  Cetus Espoo  10:55.00      6:59.76  8:29.39  9:59.24       
                     
Raine Koivumäki  1970    333  1:30.30  3:05.47  4:41.58  6:17.53  12:31.04   
  S.C.Pingviinit  11:57.14      7:52.63  9:27.28  11:02.24       
                     
Jukka Pellinen  1967    307  1:27.09  3:03.73  4:41.93  6:20.79  12:51.89   
  Swimming Jyväskylä  13:02.50      7:58.68  9:37.96  11:16.77       
                     
Timo Siika-Aho  1968    266  1:28.19  3:09.71  4:56.31  6:43.30  13:28.84   
  Oulun Lohet  13:30.00      8:29.07  10:11.23  11:52.77       
                     
Timo Piispanen  1968    259  1:29.00  3:11.04  4:56.08  6:41.41  13:36.14   
  Hämeenlinnan Uimaseura  12:56.70      8:27.37  10:12.81  11:58.36       
                     
Jyrki Laaksonheimo  1970    234  1:32.14  3:17.74  5:06.34  6:56.90  14:05.07   
  Hyvinkään Uimaseura  12:57.06      8:46.01  10:32.35  12:21.36       
                     
Mika Kajander  1968    150  1:50.15  3:52.53  5:57.19  8:03.27  16:18.52   
  Uimaseura Aquila  15:01.48      10:09.39  12:16.30  14:18.83       
                     
Tero Kuusela  1971              DNF   
  Uimaseura Aquila  13:34.12                 
                     
 
Laji 5, 800m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 40 - 44 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  100m  200m  300m  400m  Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code  500m  600m  700m       











 
Ossi Ilveskoski  1976    535  1:11.79  2:32.60  3:54.79  5:16.85  10:35.86   
  Cetus Espoo  9:57.32      6:37.90  7:58.67  9:19.28       
                     
Aleksei Frolov  1972    516  1:11.43  2:29.38  3:49.95  5:11.24  10:43.51   
  Neva Stars Sankt-Petersburg  10:41.00      6:33.91  7:58.71  9:23.50       
                     
Sergei Somov  1974    502  1:12.81  2:33.00  3:54.38  5:17.46  10:49.36   
  Neva Stars Sankt-Petersburg  11:15.77      6:41.05  8:05.22  9:28.86       
                     
Jaakko Lyytinen  1976    432  1:13.89  2:37.33  4:03.57  5:31.99  11:22.86   
  Helsingin Uimarit  11:03.62      7:00.44  8:29.06  9:57.85       
                     
Olli Ylä-Jarkko  1975    328  1:22.19  2:54.08  4:30.61  6:07.18  12:28.15   
  Hyvinkään Uimaseura  12:50.17      7:43.03  9:20.55  10:57.04       
                     
Tomi Vuollet  1975    264  1:20.77  2:53.15  4:32.39  6:15.28  13:24.03   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  12:20.09      8:01.33  9:48.74  11:36.49       
                     
Teemu Vuorinen  1975    257  1:27.82  3:08.89  4:54.12  6:39.83  13:31.70   
  Hämeenlinnan Uimaseura  13:08.82      8:26.47  10:11.74  11:55.38       
                     
 
Laji 5, 800m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 35 - 39 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  100m  200m  300m  400m  Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code  500m  600m  700m       











 
Antti Levänen  1981    353  1:16.78  2:44.32  4:15.43  5:45.78  11:44.81   
  Swimming Jyväskylä  12:13.51      7:15.52  8:46.25  10:16.29       
                     
Olavi Mäcklin  1980    202  1:34.68  3:21.21  5:08.82  6:58.85  14:09.31   
  Oulun Uinti 1906  14:30.00      8:47.98  10:38.22  12:26.36       
                     
Miikka Mattila  1977    199  1:33.01  3:19.61  5:10.70  7:01.56  14:13.43   
  Oulun Uinti 1906  15:19.79      8:52.57  10:43.57  12:33.27       
                     
 
Laji 5, 800m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 30 - 34 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  100m  200m  300m  400m  Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code  500m  600m  700m       











 
Markus Salmela  1983    486  1:10.14  2:29.39  3:49.35  4:48.19  10:20.94   
  Gamla Polare urheiluseura  10:18.16      5:50.02  7:09.96  8:00.56       
                     
Petri Juka  1983    330  1:17.14  2:46.10  4:16.69  5:48.91  11:46.77   
  Oulun Lohet  13:30.00      7:22.05  8:53.43  10:25.28       
                     
 
Laji 5, 800m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 25 - 29 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  100m  200m  300m  400m  Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code  500m  600m  700m       











 
Aki Tuomaala  1991    531  1:09.90  2:26.71  3:45.73  5:05.70  10:22.88   
  Swimming Jyväskylä  9:51.71      6:26.06  7:46.08  9:06.26       
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.25.07  Tulostuspäivämäärä  08 lokakuu 2016 
Lisenssinhaltija: Oulun Seurat  Tulostusaika  08:43 
 
Tulokset Laji 6 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 6 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) 
 
  Kilpailu  Masters-mestaruuskilpailut    Tulostuspäivämäärä  08 lokakuu 2016   
  Kilpailun paikkakunta  Oulu    Tulostusaika  09:54   
  Järjestäjä  OuLo         
  Allas  50m         
  Kilpailupäivämäärä  07 lokakuu 2016         
 
 
Laji 6, 100m Selkäuinti Miehet, Loppukilpailut 80 - 84 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Kalevi Seppelin  1935    241  1:11.57        2:18.89   
  Helsingfors Simsällskap  2:12.94                 
                     
 
Laji 6, 100m Selkäuinti Miehet, Loppukilpailut 75 - 79 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Klaus Bremer  1938    286  55.83        2:02.84   
  Helsingfors Simsällskap  1:38.29                 
                     
Martti Lahti  1937    249  1:00.58        2:08.71   
  Cetus Espoo  2:01.20                 
                     
 
Laji 6, 100m Selkäuinti Miehet, Loppukilpailut 70 - 74 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Mauri Ekholm  1943    279  56.77        1:54.92   
  Riihimäen Uimaseura  1:46.45                 
                     
Karl-Erik Malmberg  1945    161  1:08.95        2:17.85   
  Helsingin Uimarit  2:28.71                 
                     
Tapani Liimatainen  1944    120  1:14.21        2:32.19   
  Oulun Lohet  2:29.91                 
                     
 
Laji 6, 100m Selkäuinti Miehet, Loppukilpailut 65 - 69 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Markku Makkonen  1948    256  53.14        1:49.82   
  Savonlinnan Uimaseura  1:40.93                 
                     
 
Laji 6, 100m Selkäuinti Miehet, Loppukilpailut 60 - 64 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Jukka Tihinen  1956    355  45.82        1:37.10   
  S.C.Pingviinit                   
                     
Ralf Sund  1955    253  50.76        1:48.73   
  Helsingfors Simsällskap  1:43.56                 
                     
Juha Kainulainen  1954    219  53.07        1:54.00   
  Kuopion Uimaseura  1:45.04                 
                     
 
Laji 6, 100m Selkäuinti Miehet, Loppukilpailut 55 - 59 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Tom Nylund  1959    426          1:24.38   
  Swimming Team Rauma  1:21.47                 
                     
Artturi Vuotila  1961    258  48.74        1:39.63   
  Oulun Lohet                   
                     
 
Laji 6, 100m Selkäuinti Miehet, Loppukilpailut 50 - 54 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Tero Kinnunen  1965    620  35.43        1:12.57   
  Swimming Jyväskylä  1:11.03                 
                     
Jan Johansson  1966    517  37.31        1:17.09   
  Cetus Espoo  1:14.22                 
                     
Janne Soininen  1966    468  39.38        1:19.70   
  Cetus Espoo  1:12.41                 
                     
Tapio Siltari  1963    415  38.81        1:22.93   
  Kemin Uimaseura  1:21.85                 
                     
Heikki Posio  1963    181  53.75        1:49.25   
  Kempeleen Pyrintö  1:45.15                 
                     
 
Laji 6, 100m Selkäuinti Miehet, Loppukilpailut 45 - 49 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Jaakko Heimo  1968    684  33.19        1:08.22   
  Aurajoen Uinti  1:07.68                 
                     
Jyrki Laaksonheimo  1970    117  58.94        2:02.86   
  Hyvinkään Uimaseura                   
                     
 
Laji 6, 100m Selkäuinti Miehet, Loppukilpailut 40 - 44 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Petri Karjalainen  1976    523  34.96        1:13.31   
  Oulun Lohet  1:10.02                 
                     
Sami Wahlman  1973    513  35.75        1:13.80   
  Vanders  1:10.59                 
                     
Tomi Haapanen  1973    256  45.14        1:32.94   
  Swimming Jyväskylä  1:28.91                 
                     
 
Laji 6, 100m Selkäuinti Miehet, Loppukilpailut 35 - 39 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Jussi Koivisto  1979    570  35.06        1:10.97   
  Tuusulan Uimaseura  1:08.69                 
                     
Mikko Arponen  1980              DSQ   
  Vanders  1:08.99                 
  SW 5.3 Sukellus yli 15 m lähdön / käännöksen jälkeen               
                     
 
Laji 6, 100m Selkäuinti Miehet, Loppukilpailut 30 - 34 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Jari Säntti  1982    470  35.06        1:11.92   
  UPOT                   
                     
Ville-Matti Erkintalo  1982    428  36.25        1:14.20   
  S.C.Pingviinit  1:13.58                 
                     
Juho Väinölä  1982    291  40.21        1:24.37   
  Tuusulan Uimaseura                   
                     
 
Laji 6, 100m Selkäuinti Miehet, Loppukilpailut 25 - 29 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Antti Viilos  1989    576  32.76        1:07.14   
  Swimming Jyväskylä  1:01.58                 
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.25.07  Tulostuspäivämäärä  08 lokakuu 2016 
Lisenssinhaltija: Oulun Seurat  Tulostusaika  09:54 
 
Tulokset Laji 7 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 7 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) 
 
  Kilpailu  Masters-mestaruuskilpailut    Tulostuspäivämäärä  08 lokakuu 2016   
  Kilpailun paikkakunta  Oulu    Tulostusaika  10:50   
  Järjestäjä  OuLo         
  Allas  50m         
  Kilpailupäivämäärä  07 lokakuu 2016         
 
 
Laji 7, 100m Selkäuinti Naiset, Loppukilpailut 80 - 84 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Lea Varvio  1936    185  1:31.57        3:05.95   
  S.C.Pingviinit  3:12.57                 
                     
 
Laji 7, 100m Selkäuinti Naiset, Loppukilpailut 75 - 79 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Anna Pyrrö  1941    316  1:08.71        2:19.64   
  Swimming Jyväskylä  2:10.43                 
                     
 
Laji 7, 100m Selkäuinti Naiset, Loppukilpailut 70 - 74 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Virve Palos  1942    141  1:18.22        2:43.49   
  Koovee  2:47.69                 
                     
 
Laji 7, 100m Selkäuinti Naiset, Loppukilpailut 65 - 69 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Raija Vainionpää  1948              DNS   
  Seinäjoen Uimarit-58  2:03.03                 
                     
 
Laji 7, 100m Selkäuinti Naiset, Loppukilpailut 55 - 59 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Anne-Marja Hammar  1958    418  47.89        1:39.44   
  S.C.Pingviinit  1:34.96                 
                     
Katriina Schrey-Niemenmaa  1959    159  1:06.53        2:17.16   
  Cetus Espoo  2:15.09                 
                     
 
Laji 7, 100m Selkäuinti Naiset, Loppukilpailut 50 - 54 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Johanna Kara  1965    623  39.29        1:21.08   
  Cetus Espoo  1:16.58                 
                     
Anu Lajunen  1966    315  49.09        1:41.79   
  Swimming Jyväskylä  1:42.05                 
                     
 
Laji 7, 100m Selkäuinti Naiset, Loppukilpailut 40 - 44 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Raakel Luoto  1975    992  32.27        1:06.83   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  1:06.16                 
                     
Sanna Soininen  1973    464  41.26        1:26.08   
  Brahean Uimarit - Lieksa  1:21.62                 
                     
 
Laji 7, 100m Selkäuinti Naiset, Loppukilpailut 35 - 39 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Mari Ääri  1980    650  34.71        1:12.37   
  Aurajoen Uinti  1:10.24                 
                     
Satu Rahkonen  1977    572  36.77        1:15.51   
  Cetus Espoo  1:14.16                 
                     
Jenni Harjuoja  1977    514  38.12        1:18.23   
  Cetus Espoo  1:16.07                 
                     
Heidi Viljanen  1980    261  46.51        1:38.01   
  Kankaanpään Uimarit  1:33.18                 
                     
 
Laji 7, 100m Selkäuinti Naiset, Loppukilpailut 25 - 29 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Noora Sartela  1991    543  37.06        1:17.52   
  Swimming Jyväskylä  1:14.62                 
                     
Mari Mäkilä  1991    448  36.29        1:18.53   
  Oulun Uinti 1906  1:18.78                 
                     
Elisa Vilhunen  1988    514  38.42        1:18.93   
  S.C.Pingviinit                   
                     
Jonna Teräväinen  1991              DSQ   
  Swimming Jyväskylä                   
  SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä               
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.25.07  Tulostuspäivämäärä  08 lokakuu 2016 
Lisenssinhaltija: Oulun Seurat  Tulostusaika  10:50 
 
Tulokset Laji 8 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 8 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) 
 
  Kilpailu  Masters-mestaruuskilpailut    Tulostuspäivämäärä  08 lokakuu 2016   
  Kilpailun paikkakunta  Oulu    Tulostusaika  10:40   
  Järjestäjä  OuLo         
  Allas  50m         
  Kilpailupäivämäärä  07 lokakuu 2016         
 
 
Laji 8, 50m Perhosuinti Miehet, Loppukilpailut 80 - 84 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Pekka Sortila  1935    368          49.65   
  Hämeenlinnan Uimaseura  48.48                 
 
Laji 8, 50m Perhosuinti Miehet, Loppukilpailut 75 - 79 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Lauri Malk  1937    394          44.48   
  Cetus Espoo  39.44                 
 
Laji 8, 50m Perhosuinti Miehet, Loppukilpailut 70 - 74 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Karl-Erik Malmberg  1945    61          1:15.95   
  Helsingin Uimarit  1:10.22                 
 
Laji 8, 50m Perhosuinti Miehet, Loppukilpailut 65 - 69 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Hannu Kuokkanen  1948    594          33.94   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  32.20                 
Toivo Honkonen  1950    434          37.68   
  S.C.Pingviinit  42.56                 
Pekka Siltanen  1949    300          42.59   
  Oulun Lohet  42.39                 
Heikki Asell  1947    277          43.73   
  S.C.Pingviinit  39.27                 
Matti Väätänen  1947    114          58.79   
  Cetus Espoo  55.18                 
Markku Ikkala  1947    108          59.84   
  Swimming Jyväskylä  53.47                 
 
Laji 8, 50m Perhosuinti Miehet, Loppukilpailut 60 - 64 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Timo Teponoja  1955    355          39.43   
  Cetus Espoo  36.61                 
 
Laji 8, 50m Perhosuinti Miehet, Loppukilpailut 55 - 59 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Petri Heikkilä  1960    734          29.77   
  Speedo Masters Finland C  30.44                 
Juha Iivonen  1959    700          30.24   
  Lappeenrannan Uimarit  30.31                 
Matti Nikula  1960    656          30.90   
  Oulun Lohet  31.30                 
Karri Helle  1960    341          38.41   
  Aurajoen Uinti                   
Petri Ahoniemi  1959              DNS   
  S.C.Pingviinit                   
 
Laji 8, 50m Perhosuinti Miehet, Loppukilpailut 50 - 54 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Panu Hiltunen  1966    620          30.34   
  Swimming Jyväskylä  29.59                 
Henri Räty  1963    584          30.96   
  Simmis Wanda  30.66                 
Jan Johansson  1966    506          32.47   
  Cetus Espoo  32.48                 
Mika Pöyhölä  1966    501          32.57   
  S.C.Pingviinit  33.26                 
Janne Soininen  1966    382          35.66   
  Cetus Espoo  33.08                 
Jarmo Virkkunen  1962    305          38.41   
  Uintiklubi Nereus  41.33                 
 
Laji 8, 50m Perhosuinti Miehet, Loppukilpailut 45 - 49 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Tommy Rundgren  1968    833          27.26   
  Speedo Masters Finland C  27.05                 
Pasi Rönkkö  1970    757          28.14   
  S.C.Pingviinit  28.48                 
Tapio Mäkitalo  1970    675          29.23   
  Speedo Masters Finland C  29.86                 
Mikko Porali  1971    631          29.89   
  Uinti Imatra  29.65                 
Tomi Mahlamäki  1970    553          31.24   
  Cetus Espoo  31.88                 
Timo Narumo  1969    461          33.18   
  Vanders  31.54                 
Mika Lehto  1970    447          33.54   
  Uintiklubi Nereus  32.89                 
Jun Kojima  1971    432          33.91   
  Vanders  34.31                 
Jukka Pellinen  1967    400          34.80   
  Swimming Jyväskylä  33.83                 
10  Vesa Kälviäinen  1968    379          35.42   
  SUH  36.04                 
11  Esa Mangeloja  1968    171          46.19   
  Swimming Jyväskylä  47.27                 
 
Laji 8, 50m Perhosuinti Miehet, Loppukilpailut 40 - 44 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Teppo Paajanen  1975    734          27.77   
  Speedo Masters Finland C  27.95                 
Aleksei Frolov  1972    599          29.72   
  Neva Stars Sankt-Petersburg  30.50                 
Jon Berndtsson  1976    591          29.85   
  Helsingfors Simsällskap                   
Kalle Heijari  1975    514          31.27   
  Uimaseura Aquila  31.79                 
Petri Karjalainen  1976    508          31.40   
  Oulun Lohet  30.55                 
Arto Katajamäki  1972    475          32.10   
  Haukiputaan Heitto  33.28                 
Jani Myllymäki  1976    460          32.46   
  Cetus Espoo  33.58                 
Sami Wahlman  1973    456          32.55   
  Vanders  31.69                 
Jaakko Lyytinen  1976    424          33.35   
  Helsingin Uimarit  32.10                 
10  Olli Ylä-Jarkko  1975    409          33.74   
  Hyvinkään Uimaseura  35.54                 
Mikko Siekkinen  1975              DNS   
  Kankaanpään Uimarit  28.85                 
 
Laji 8, 50m Perhosuinti Miehet, Loppukilpailut 35 - 39 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Mikko Säntti  1979    578          28.97   
  Oulun Uinti 1906  29.45                 
Ville Saxén  1981    569          29.12   
  Vanders                   
Kari Angeria  1980    567          29.15   
  UPOT  29.18                 
Jussi Kujala  1980    564          29.21   
  Vanders  29.44                 
Kari Niemelä  1981    545          29.54   
  Ilmajoen Kisailijat  29.10                 
Jari Johansson  1977    530          29.82   
  Lappeenrannan Uimarit                   
Mikko Arponen  1980    517          30.06   
  Vanders  29.00                 
Kai Loo  1980    454          31.40   
  UPOT                   
Antti Levänen  1981    401          32.71   
  Swimming Jyväskylä  32.96                 
10  Markus Emmes  1978    356          34.04   
  Kokkolan Työväen Urheilijat  34.07                 
11  Janne Moilanen  1977    298          36.13   
  S.C.Pingviinit  35.82                 
12  Jukka Shemeikka  1979    293          36.32   
  Swimming Club Rovaniemi  35.01                 
 
Laji 8, 50m Perhosuinti Miehet, Loppukilpailut 30 - 34 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Alder Harkmann  1983    614          27.36   
  Meisterujumise U-Klubi  27.30                 
Kaleva Latvala  1984    586          27.79   
  Kokkolan Uimaseura  27.56                 
Jari Mäkäläinen  1986    580          27.89   
  Helsingin Uimarit  28.47                 
Matti Hienonen  1985    545          28.46   
  Uintiklubi Nereus  27.74                 
Juho Hienonen  1986    535          28.64   
  Aurajoen Uinti  28.92                 
Mikko Nihtilä  1985    488          29.53   
  Uimaseura Aquila  30.34                 
Tomi Miettinen  1986    469          29.93   
  Kuopion Uimaseura  29.69                 
Petri Juka  1983    420          31.04   
  Oulun Lohet                   
Janne Peltoniemi  1984    399          31.59   
  Oulun Uinti 1906  32.70                 
10  Jaakko Peltola  1985    310          34.35   
  Uimaseura Aquila                   
11  Antti Pohjolainen  1984    231          37.88   
  Borgå Simmare-Porvoon Uimarit  36.17                 
12  Sakari Tuomikoski  1984    116          47.61   
  Kempeleen Pyrintö                   
 
Laji 8, 50m Perhosuinti Miehet, Loppukilpailut 25 - 29 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Juho Allonen  1989    759          25.99   
  Swimming Jyväskylä  25.91                 
Eetu Suomalainen  1989    629          27.67   
  Swimming Jyväskylä  27.21                 
Janne Kekkonen  1989    621          27.78   
  Swimming Jyväskylä  27.03                 
Aku Venhola  1990    601          28.09   
  Oulun Lohet  26.72                 
Juho Lyytikäinen  1990    583          28.38   
  Swimming Jyväskylä                   
Roope Wahlström  1987    576          28.49   
  Oulun Uinti 1906                   
Lari Köymäri  1988    568          28.62   
  Helsingfors Simsällskap                   
Aki Tuomaala  1991    482          30.24   
  Swimming Jyväskylä  30.32                 
Matti Pohjolainen  1987    473          30.42   
  Borgå Simmare-Porvoon Uimarit  31.08                 
10  Arttu Korpinen  1991    445          31.04   
  Oulun Lohet  31.45                 
11  Aleksi Harmaala  1991    384          32.60   
  Kokkolan Uimaseura  31.97                 
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.25.07  Tulostuspäivämäärä  08 lokakuu 2016 
Lisenssinhaltija: Oulun Seurat  Tulostusaika  10:40 
 
Tulokset Laji 9 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 9 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) 
 
  Kilpailu  Masters-mestaruuskilpailut    Tulostuspäivämäärä  08 lokakuu 2016   
  Kilpailun paikkakunta  Oulu    Tulostusaika  11:26   
  Järjestäjä  OuLo         
  Allas  50m         
  Kilpailupäivämäärä  07 lokakuu 2016         
 
 
Laji 9, 50m Perhosuinti Naiset, Loppukilpailut 75 - 79 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Carita Bremer  1940    214          1:06.88   
  Helsingfors Simsällskap  1:00.99                 
 
Laji 9, 50m Perhosuinti Naiset, Loppukilpailut 70 - 74 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Inga Siro  1945    236          58.82   
  Koovee  52.99                 
 
Laji 9, 50m Perhosuinti Naiset, Loppukilpailut 60 - 64 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Kaarina Markkula  1952    347          45.91   
  Cetus Espoo  44.12                 
Eeva-Kaarina Uusivuori  1956    269          49.94   
  Swimming Jyväskylä                   
 
Laji 9, 50m Perhosuinti Naiset, Loppukilpailut 55 - 59 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Raija Sandelin  1960              DSQ   
  Uintiklubi Nereus  47.92                 
  SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä               
 
Laji 9, 50m Perhosuinti Naiset, Loppukilpailut 50 - 54 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Ulla Hurula  1965    761          33.12   
  Kemin Työväen Uimarit  32.60                 
Merja Pettersson  1963    386          41.51   
  Uimaseura Aquila  41.54                 
Meri Santaholma  1964    378          41.79   
  Cetus Espoo  41.45                 
Sari Puumala  1966    335          43.54   
  Swimming Jyväskylä                   
 
Laji 9, 50m Perhosuinti Naiset, Loppukilpailut 45 - 49 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Petra Thodin  1968    795          31.27   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  30.62                 
Anu Ilander  1968    727          32.21   
  Helsingfors Simsällskap  32.61                 
Maarit Kestilä  1967    379          40.03   
  Haukiputaan Heitto  40.23                 
Yuhong Qiu-Kaikkonen  1968    316          42.52   
  Oulun Uinti 1906  41.61                 
Mervi Ukkola  1970    142          55.51   
  Oulun Uinti 1906  54.33                 
 
Laji 9, 50m Perhosuinti Naiset, Loppukilpailut 40 - 44 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Raakel Luoto  1975    898          29.39   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  29.42                 
Terhi Kirsi Heikkilä  1974    309          41.91   
  Riihimäen Uimaseura                   
Minna Jerohin  1976    278          43.44   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  44.03                 
Laura Cankar  1973    240          45.62   
  Cetus Espoo  47.48                 
 
Laji 9, 50m Perhosuinti Naiset, Loppukilpailut 35 - 39 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Mari Ääri  1980    751          30.21   
  Aurajoen Uinti  30.44                 
Heini Bargum  1981    679          31.24   
  Vanders  31.21                 
Liisa Ailanen  1978    521          34.11   
  Swimming Team Rauma  35.19                 
Suvi Purra  1979    340          39.33   
  Cetus Espoo  41.26                 
Reetta Eskola  1981    278          42.04   
  Kempeleen Pyrintö  46.23                 
Asta Viuhkola  1980              DNS   
  Oulun Lohet                   
 
Laji 9, 50m Perhosuinti Naiset, Loppukilpailut 30 - 34 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Riikka Majander  1984    801          29.58   
  Tuusulan Uimaseura  30.03                 
Mari Kiuru  1984    732          30.48   
  Hämeenlinnan Uimaseura  31.42                 
Karine Gagnon  1985    665          31.48   
  Aurajoen Uinti  32.41                 
Vladimira Therman  1985    641          31.87   
  Helsingfors Simsällskap  32.62                 
Eeva Järvenpää  1984    406          37.10   
  Octopus Lohja  36.10                 
Merja Moilanen  1982    225          45.15   
  Swimming Jyväskylä  45.08                 
 
Laji 9, 50m Perhosuinti Naiset, Loppukilpailut 25 - 29 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Noora Sartela  1991    818          28.97   
  Swimming Jyväskylä  28.40                 
Suvi Pulkkinen  1988    814          29.02   
  Hämeenlinnan Uimaseura  29.33                 
Elisa Vilhunen  1988    659          31.13   
  S.C.Pingviinit  30.96                 
Laura Sneck  1991    552          33.02   
  Kokkolan Uimaseura  33.26                 
Linda Lillhonga  1991    462          35.04   
  Kokkolan Uimaseura  35.85                 
Lotta Luoma  1990    409          36.48   
  Vanders  36.51                 
Ruusu Blomberg  1987    304          40.28   
  Helsingfors Simsällskap                   
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.25.07  Tulostuspäivämäärä  08 lokakuu 2016 
Lisenssinhaltija: Oulun Seurat  Tulostusaika  11:26 
 
Tulokset Laji 10 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 10 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) 
 
  Kilpailu  Masters-mestaruuskilpailut    Tulostuspäivämäärä  08 lokakuu 2016   
  Kilpailun paikkakunta  Oulu    Tulostusaika  11:26   
  Järjestäjä  OuLo         
  Allas  50m         
  Kilpailupäivämäärä  07 lokakuu 2016         
 
 
Laji 10, 200m Sekauinti Miehet, Loppukilpailut 70 - 74 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m  100m  150m    Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Mauri Ekholm  1943    369  56.71  1:57.59  3:02.75    3:50.77   
  Riihimäen Uimaseura  3:49.47                 
                     
Tapani Liimatainen  1944    142  1:21.93  2:48.03  4:13.04    5:16.90   
  Oulun Lohet  4:57.14                 
                     
 
Laji 10, 200m Sekauinti Miehet, Loppukilpailut 65 - 69 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m  100m  150m    Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Pekka Siltanen  1949    239  52.42  1:58.95  3:24.35    4:16.26   
  Oulun Lohet  4:01.22                 
                     
 
Laji 10, 200m Sekauinti Miehet, Loppukilpailut 60 - 64 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m  100m  150m    Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Eero Elovaara  1956    414  43.70  1:34.54  2:26.89    3:10.51   
  Cetus Espoo  3:08.82                 
                     
Ralf Sund  1955    221  53.72  1:57.96  3:04.63    3:54.84   
  Helsingfors Simsällskap  3:40.71                 
                     
Tapio Peltola  1955    211  51.50  2:02.72  3:12.30    3:58.47   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  3:56.57                 
                     
 
Laji 10, 200m Sekauinti Miehet, Loppukilpailut 55 - 59 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m  100m  150m    Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Juho Massinen  1960    343  43.98  1:37.88  2:39.42    3:21.14   
  Helsingfors Simsällskap  3:14.61                 
                     
Harri Koski  1957    247  48.55    2:50.12    3:44.36   
  Hyvinkään Uimaseura  3:21.93                 
                     
 
Laji 10, 200m Sekauinti Miehet, Loppukilpailut 50 - 54 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m  100m  150m    Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Jan Johansson  1966    569  35.00  1:21.41  2:07.46    2:46.56   
  Cetus Espoo                   
                     
Janne Soininen  1966    497  41.06  1:25.75  2:17.22    2:54.19   
  Cetus Espoo  2:40.25                 
                     
Esa Päätalo  1965    490  35.34  1:22.17  2:15.21    2:55.02   
  Oulun Uinti 1906  2:58.55                 
                     
Harri Marttinen  1964    476  38.79  1:23.89  2:15.67    2:56.71   
  Swimming Club Rovaniemi                   
                     
 
Laji 10, 200m Sekauinti Miehet, Loppukilpailut 45 - 49 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m  100m  150m    Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Mika Ruusunen  1970    481  35.39  1:18.10  2:06.59    2:46.21   
  Helsingfors Simsällskap  2:37.00                 
                     
Veijo Tolonen  1967    480  35.52  1:19.92  2:11.65    2:46.24   
  Tuusulan Uimaseura  2:43.81                 
                     
Tomi Mahlamäki  1970    413  36.89  1:21.78  2:12.94    2:54.75   
  Cetus Espoo  2:49.75                 
                     
Timo Siika-Aho  1968    325  38.59  1:30.48  2:25.09    3:09.41   
  Oulun Lohet                   
                     
Kalevi Kostiainen  1967              DSQ   
  Helsingfors Simsällskap  3:02.19                 
  SW 9.3 Uintiosuus ei päättynyt ao. lajin mukaisesti               
                     
 
Laji 10, 200m Sekauinti Miehet, Loppukilpailut 40 - 44 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m  100m  150m    Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Viacheslav Kononenko  1974    529  31.18  1:11.86  2:01.47    2:41.43   
  Simmis Wanda                   
                     
Tomi Vuollet  1975    373  35.27  1:22.60  1:34.97    3:01.35   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  2:56.01                 
                     
Olli Ylä-Jarkko  1975    344  37.90  1:29.63  2:25.52    3:06.33   
  Hyvinkään Uimaseura  3:07.41                 
                     
 
Laji 10, 200m Sekauinti Miehet, Loppukilpailut 35 - 39 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m  100m  150m    Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Lari Rönkä  1979    531  33.29  1:13.50  2:00.53    2:37.06   
  Uimaseura Aquila  2:31.64                 
                     
Jussi Koivisto  1979    503  33.49  1:14.43  2:02.09    2:39.99   
  Tuusulan Uimaseura                   
                     
Tuomas Tapaninen  1981    292  41.66  1:32.95  2:27.60    3:11.78   
  Oulun Lohet                   
                     
Miikka Mattila  1977    227  41.76  1:36.57  2:39.74    3:28.44   
  Oulun Uinti 1906  3:24.05                 
                     
 
Laji 10, 200m Sekauinti Miehet, Loppukilpailut 30 - 34 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m  100m  150m    Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Petter Karjaluoto  1984    465  32.93        2:37.63   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  2:37.18                 
                     
Juho Väinölä  1982    347  35.49  1:21.32  2:11.65    2:53.72   
  Tuusulan Uimaseura                   
                     
Sakari Tuomikoski  1984    123  52.93  1:57.33  3:09.75    4:05.60   
  Kempeleen Pyrintö                   
                     
 
Laji 10, 200m Sekauinti Miehet, Loppukilpailut 25 - 29 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m  100m  150m    Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Antti Viilos  1989    665  30.11  1:06.96  1:51.15    2:22.48   
  Swimming Jyväskylä  2:19.43                 
                     
Aki Tuomaala  1991    564  32.44  1:13.03  1:54.59    2:30.52   
  Swimming Jyväskylä  2:26.59                 
                     
Arttu Korpinen  1991    358  34.24  1:24.53  2:15.76    2:55.16   
  Oulun Lohet  2:48.87                 
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.25.07  Tulostuspäivämäärä  08 lokakuu 2016 
Lisenssinhaltija: Oulun Seurat  Tulostusaika  11:26 
 
Tulokset Laji 11 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 11 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) 
 
  Kilpailu  Masters-mestaruuskilpailut    Tulostuspäivämäärä  08 lokakuu 2016   
  Kilpailun paikkakunta  Oulu    Tulostusaika  11:26   
  Järjestäjä  OuLo         
  Allas  50m         
  Kilpailupäivämäärä  07 lokakuu 2016         
 
 
Laji 11, 200m Sekauinti Naiset, Loppukilpailut 70 - 74 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m  100m  150m    Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Inga Siro  1945    370  1:04.02  2:17.43  3:27.17    4:28.91   
  Koovee  4:09.00                 
                     
 
Laji 11, 200m Sekauinti Naiset, Loppukilpailut 55 - 59 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m  100m  150m    Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Raija Sandelin  1960    308  51.34  1:53.48  3:03.14    3:54.87   
  Uintiklubi Nereus  3:58.17                 
                     
 
Laji 11, 200m Sekauinti Naiset, Loppukilpailut 50 - 54 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m  100m  150m    Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Anu Lajunen  1966    305  52.58  1:46.37  2:57.27    3:45.29   
  Swimming Jyväskylä  3:51.79                 
                     
Liisa Tirkkonen  1963              DNS   
  Lappeenrannan Kisa-Toverit  3:36.80                 
                     
 
Laji 11, 200m Sekauinti Naiset, Loppukilpailut 45 - 49 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m  100m  150m    Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Anu Ilander  1968    632  36.26  1:21.89  2:11.70    2:51.87   
  Helsingfors Simsällskap  2:50.34                 
                     
Outi Kaarnamo  1969    531  37.57  1:25.41  2:20.96    3:02.16   
  Tuusulan Uimaseura  3:01.27                 
                     
 
Laji 11, 200m Sekauinti Naiset, Loppukilpailut 40 - 44 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m  100m  150m    Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Terhi Kirsi Heikkilä  1974    313  46.80    2:48.76    3:33.56   
  Riihimäen Uimaseura                   
                     
 
Laji 11, 200m Sekauinti Naiset, Loppukilpailut 35 - 39 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m  100m  150m    Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Hanna Rosti  1978    280  49.18  1:47.23  2:50.01    3:36.18   
  Tuusulan Uimaseura  3:27.48                 
                     
 
Laji 11, 200m Sekauinti Naiset, Loppukilpailut 30 - 34 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m  100m  150m    Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Mari Kiuru  1984    599  32.10  1:13.60  2:01.40    2:38.77   
  Hämeenlinnan Uimaseura  2:38.68                 
                     
Elina Luttunen  1986    230  43.83  1:41.81  2:53.74    3:38.44   
  Swimming Team Rauma  3:37.37                 
                     
Tanja Laine  1986    194  1:00.02    3:05.10    3:51.13   
  Kuopion Uimaseura  3:47.90                 
                     
 
Laji 11, 200m Sekauinti Naiset, Loppukilpailut 25 - 29 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m  100m  150m    Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Alisa Ponomareva  1991    762  30.71  1:14.14  1:57.56    2:34.00   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  2:31.83                 
                     
Emma Samuelsson  1991    428  39.81  1:29.59  2:21.92    3:06.57   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  3:01.80                 
                     
Janina Lehti  1990    258  45.56  1:46.83  2:08.48    3:40.80   
  Swimming Team Rauma  3:32.54                 
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.25.07  Tulostuspäivämäärä  08 lokakuu 2016 
Lisenssinhaltija: Oulun Seurat  Tulostusaika  11:26 
 
Tulokset Laji 12 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 12 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) 
 
  Kilpailu  Masters-mestaruuskilpailut    Tulostuspäivämäärä  08 lokakuu 2016   
  Kilpailun paikkakunta  Oulu    Tulostusaika  11:44   
  Järjestäjä  OuLo         
  Allas  50m         
  Kilpailupäivämäärä  07 lokakuu 2016         
 
 
Laji 12, 100m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 80 - 84 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Pekka Sortila  1935    375  47.61        1:39.57   
  Hämeenlinnan Uimaseura  1:32.27                 
                     
Pentti Keränen  1935    299  50.10        1:47.33   
  Cetus Espoo  1:41.21                 
                     
 
Laji 12, 100m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 75 - 79 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Lauri Malk  1937    540  38.19        1:21.80   
  Cetus Espoo  1:19.10                 
                     
 
Laji 12, 100m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 70 - 74 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Juha Koski  1942    308  43.41        1:33.72   
  Cetus Espoo  1:30.39                 
                     
Karl-Erik Malmberg  1945    168  55.33        1:54.60   
  Helsingin Uimarit  1:53.41                 
                     
Asko Saarinen  1942              DSQ   
  Vetehiset  1:29.47                 
  SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä               
                     
 
Laji 12, 100m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 65 - 69 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Markku Makkonen  1948    520  35.25        1:15.07   
  Savonlinnan Uimaseura  1:11.85                 
                     
Sakari Vento  1951    454  37.19        1:18.51   
  Lappeenrannan Uimarit  1:17.37                 
                     
Heikki Asell  1947    378  40.49        1:23.46   
  S.C.Pingviinit  1:20.63                 
                     
Heikki Räsänen  1951    322  41.00        1:28.08   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  1:24.54                 
                     
Matti Väätänen  1947    188  50.40        1:45.38   
  Cetus Espoo  1:38.60                 
                     
 
Laji 12, 100m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 60 - 64 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Seppo Hytönen  1956    492  33.57        1:13.19   
  Swimming Jyväskylä  1:13.69                 
                     
Heikki Pykäläinen  1952    460  35.39        1:14.86   
  Swimming Jyväskylä  1:14.64                 
                     
Jukka Tihinen  1956    394  35.56        1:18.81   
  S.C.Pingviinit                   
                     
Esko Turunen  1955    331  40.80        1:23.54   
  Riihimäen Uimaseura  1:23.83                 
                     
Ari Hakala  1956    303  38.81        1:25.96   
  Aurajoen Uinti  1:21.52                 
                     
Tapio Peltola  1955    260  43.63        1:30.45   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  1:24.72                 
                     
 
Laji 12, 100m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 55 - 59 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Matti Hurula  1961    667  31.13        1:04.18   
  Kemin Työväen Uimarit  1:03.18                 
                     
Ahti Uusivuori  1960    608  30.91        1:06.17   
  Cetus Espoo  1:04.58                 
                     
Tom Nylund  1959    564  32.25        1:07.84   
  Swimming Team Rauma  1:07.19                 
                     
Lauri Multanen  1959              DSQ   
  Tornion Uimaseura  1:10.31                 
  SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä               
                     
Markku Piiroinen  1960              DSQ   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  1:21.25                 
  SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä               
                     
 
Laji 12, 100m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 50 - 54 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Tero Kinnunen  1965    701  29.43        1:01.19   
  Swimming Jyväskylä  1:00.62                 
                     
Jan Johansson  1966    541  32.37        1:06.71   
  Cetus Espoo  1:09.57                 
                     
Janne Soininen  1966    503  33.90        1:08.35   
  Cetus Espoo  1:04.84                 
                     
Ensio Vatanen  1964    491  31.38        1:08.90   
  Brahean Uimarit - Lieksa                   
                     
Marko Lysmä  1965    488  32.32        1:09.00   
  Cetus Espoo  1:07.47                 
                     
Tapio Siltari  1963    479  33.00        1:09.45   
  Kemin Uimaseura  1:09.19                 
                     
Mauri Kanto  1963    457  33.73        1:10.55   
  Kauhajoen Karhu  1:07.21                 
                     
Ismo Voutilainen  1965    409  33.77        1:13.20   
  Riihimäen Uimaseura  1:08.78                 
                     
Jukka Hämäläinen  1966    402  33.46        1:13.64   
  Simmis Wanda  1:13.04                 
                     
10  Heikki Posio  1963    219  42.03        1:30.16   
  Kempeleen Pyrintö  1:27.36                 
                     
11  Kari Pykälistö  1964    201  43.37        1:32.69   
  Kempeleen Pyrintö  1:29.15                 
                     
 
Laji 12, 100m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 45 - 49 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Tommy Rundgren  1968    857  27.37        56.59   
  Speedo Masters Finland C  55.31                 
                     
Pasi Rönkkö  1970    691  29.07        1:00.82   
  S.C.Pingviinit  1:00.74                 
                     
Tommi Kähkönen  1970    679  28.86        1:01.16   
  Speedo Masters Finland C  1:01.65                 
                     
Tomi Mahlamäki  1970    535  31.28        1:06.20   
  Cetus Espoo  1:05.28                 
                     
Matias Murole  1971    526  29.53        1:06.60   
  Uinti Imatra  1:02.11                 
                     
Kalevi Kostiainen  1967    522  32.49        1:06.78   
  Helsingfors Simsällskap  1:06.81                 
                     
Timo Narumo  1969    516  31.54        1:07.03   
  Vanders  1:04.11                 
                     
Mika Lehto  1970    500  31.65        1:07.73   
  Uintiklubi Nereus  1:06.73                 
                     
Jukka Pellinen  1967    470  32.74        1:09.13   
  Swimming Jyväskylä  1:07.03                 
                     
10  Vesa Kälviäinen  1968    413  33.40        1:12.17   
  SUH  1:13.23                 
                     
11  Raine Koivumäki  1970    395  34.61        1:13.28   
  S.C.Pingviinit  1:12.10                 
                     
12  Timo Piispanen  1968    347  34.50        1:16.46   
  Hämeenlinnan Uimaseura  1:13.69                 
                     
13  Esa Mangeloja  1968    266  41.51        1:23.58   
  Swimming Jyväskylä  1:21.75                 
                     
14  Jyrki Laaksonheimo  1970    252  40.42        1:25.11   
  Hyvinkään Uimaseura  1:24.26                 
                     
15  Vesa Keränen  1967    233  36.95        1:27.33   
  Haukiputaan Heitto  1:22.97                 
                     
16  Mika Kajander  1968    211  41.01        1:30.21   
  Uimaseura Aquila  1:24.84                 
                     
 
Laji 12, 100m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 40 - 44 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Ville Lindfors  1976    677  28.35        58.73   
  Vanders  57.61                 
                     
Petri Karjalainen  1976    554  30.00        1:02.81   
  Oulun Lohet  1:01.78                 
                     
Kalle Heijari  1975    543  29.80        1:03.23   
  Uimaseura Aquila  1:04.28                 
                     
Teemu Turunen  1976    503  30.68        1:04.86   
  Pieksän Kuutit  1:05.06                 
                     
Ossi Ilveskoski  1976    473  30.59        1:06.18   
  Cetus Espoo  1:04.25                 
                     
Jani Myllymäki  1976    467  31.83        1:06.48   
  Cetus Espoo  1:05.62                 
                     
Jaakko Lyytinen  1976    436  32.06        1:08.00   
  Helsingin Uimarit  1:06.18                 
                     
Arto Katajamäki  1972    434  32.00        1:08.14   
  Haukiputaan Heitto  1:07.98                 
                     
Olli Ylä-Jarkko  1975    369  34.73        1:11.90   
  Hyvinkään Uimaseura  1:10.08                 
                     
10  Tomi Haapanen  1973    335  35.04        1:14.25   
  Swimming Jyväskylä                   
                     
11  Teemu Vuorinen  1975    288  36.89        1:18.06   
  Hämeenlinnan Uimaseura  1:15.56                 
                     
12  Teemu Rintala  1974    286  38.22        1:18.29   
  Hämeenlinnan Uimaseura                   
                     
13  Esa Alarvo  1974    255  35.32        1:21.33   
  Oulun Uinti 1906                   
                     
 
Laji 12, 100m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 35 - 39 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Kai Poutanen  1980    533  29.28        1:02.61   
  Speedo Masters Finland C  1:01.60                 
                     
Mikko Arponen  1980    491  31.23        1:04.36   
  Vanders  1:02.17                 
                     
Antti Levänen  1981    433  32.08        1:07.12   
  Swimming Jyväskylä  1:09.15                 
                     
Markus Emmes  1978    388  31.81        1:09.61   
  Kokkolan Työväen Urheilijat                   
                     
Janne Moilanen  1977    374  33.12        1:10.42   
  S.C.Pingviinit  1:12.97                 
                     
Aarne Hakanen  1977    366  11.05        1:10.93   
  Swimming Team Rauma  1:09.17                 
                     
Jari Johansson  1977              DSQ   
  Lappeenrannan Uimarit  1:01.08                 
  SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä               
                     
 
Laji 12, 100m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 30 - 34 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Jari Mäkäläinen  1986    601  27.81        59.63   
  Helsingin Uimarit  58.82                 
                     
Lauri Vilhunen  1985    556  29.30        1:01.19   
  Varkauden Uimarit  1:01.00                 
                     
Matti Hienonen  1985    546  28.70        1:01.57   
  Uintiklubi Nereus  59.52                 
                     
Ville-Matti Erkintalo  1982    524  29.57        1:02.41   
  S.C.Pingviinit  1:01.11                 
                     
Antti Koskela  1982    461  29.61        1:05.12   
  UPOT                   
                     
Petri Juka  1983    443  30.54        1:06.01   
  Oulun Lohet                   
                     
Juho Väinölä  1982    370  33.38        1:10.12   
  Tuusulan Uimaseura  1:17.95                 
                     
Joonas Kuosmanen  1983    157  42.30        1:33.30   
  Kauhajoen Karhu  1:27.11                 
                     
 
Laji 12, 100m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 25 - 29 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Severi Allonen  1991    820  26.19        53.89   
  Swimming Jyväskylä  51.38                 
                     
Juho Allonen  1989    784  26.76        54.71   
  Swimming Jyväskylä  54.13                 
                     
Janne Kekkonen  1989    654  28.40        58.12   
  Swimming Jyväskylä  55.40                 
                     
Juho Lyytikäinen  1990    640  27.47        58.52   
  Swimming Jyväskylä  1:00.87                 
                     
Matti Pohjolainen  1987    482  30.74        1:04.33   
  Borgå Simmare-Porvoon Uimarit                   
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.25.07  Tulostuspäivämäärä  08 lokakuu 2016 
Lisenssinhaltija: Oulun Seurat  Tulostusaika  11:44 
 
Tulokset Laji 13 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 13 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) 
 
  Kilpailu  Masters-mestaruuskilpailut    Tulostuspäivämäärä  08 lokakuu 2016   
  Kilpailun paikkakunta  Oulu    Tulostusaika  11:48   
  Järjestäjä  OuLo         
  Allas  50m         
  Kilpailupäivämäärä  07 lokakuu 2016         
 
 
Laji 13, 100m Vapaauinti Naiset, Loppukilpailut 80 - 84 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Lea Varvio  1936    198  1:05.74        2:24.38   
  S.C.Pingviinit  2:26.95                 
                     
 
Laji 13, 100m Vapaauinti Naiset, Loppukilpailut 75 - 79 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Anna Pyrrö  1941    363  51.03        1:51.71   
  Swimming Jyväskylä  1:50.76                 
                     
Carita Bremer  1940    216  59.04        2:12.79   
  Helsingfors Simsällskap  2:01.11                 
                     
 
Laji 13, 100m Vapaauinti Naiset, Loppukilpailut 70 - 74 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Pirjo-Leena Pitkänen  1945    372  47.69        1:43.24   
  Swimming Jyväskylä  1:41.15                 
                     
Pirkko Siikarla  1946    354  52.91        1:44.93   
  Uintiklubi Nereus  1:41.64                 
                     
Virve Palos  1942    123  1:11.20        2:29.17   
  Koovee  2:27.32                 
                     
 
Laji 13, 100m Vapaauinti Naiset, Loppukilpailut 60 - 64 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Maritta Kurki  1952    421  39.56        1:25.13   
  Lahden Kaleva  1:23.48                 
                     
Aino Liakka  1955    394  39.58        1:27.00   
  Oulun Uinti 1906  1:27.97                 
                     
Kaarina Markkula  1952    350  1:30.51        1:30.51   
  Cetus Espoo  1:28.05                 
                     
Eeva-Kaarina Uusivuori  1956    313  43.92        1:33.93   
  Swimming Jyväskylä                   
                     
Leena Kaseva  1954    306  44.74        1:34.64   
  Cetus Espoo  1:34.41                 
                     
 
Laji 13, 100m Vapaauinti Naiset, Loppukilpailut 55 - 59 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Sari Salomaa  1959    269  44.46        1:36.06   
  S.C.Pingviinit                   
                     
 
Laji 13, 100m Vapaauinti Naiset, Loppukilpailut 50 - 54 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Ulla Hurula  1965    663  33.59        1:09.28   
  Kemin Työväen Uimarit  1:09.51                 
                     
Sari Puumala  1966    386  38.88        1:22.92   
  Swimming Jyväskylä  1:25.31                 
                     
Johanna Viitamäki  1966    371  39.94        1:24.03   
  Kankaanpään Uimarit  1:33.75                 
                     
Marjut Hyvönen  1966    353  39.88        1:25.49   
  Tuusulan Uimaseura  1:23.90                 
                     
 
Laji 13, 100m Vapaauinti Naiset, Loppukilpailut 45 - 49 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Petra Thodin  1968    589  32.67        1:08.45   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  1:08.12                 
                     
Outi Kaarnamo  1969    516  34.17        1:11.53   
  Tuusulan Uimaseura  1:15.07                 
                     
Imke Höfling  1970    437  37.02        1:15.59   
  Uimaseura Aquila  1:15.79                 
                     
Oili Yliraasakka  1967    254  42.32        1:30.53   
  Kempeleen Pyrintö  1:32.34                 
                     
 
Laji 13, 100m Vapaauinti Naiset, Loppukilpailut 40 - 44 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Raakel Luoto  1975    906  29.23        59.97   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  59.63                 
                     
Pirta Hotulainen  1974    600  32.95        1:08.80   
  Cetus Espoo  1:08.40                 
                     
Sanna Soininen  1973    522  34.29        1:12.05   
  Brahean Uimarit - Lieksa  1:10.47                 
                     
Carrie Turunen  1973    431  36.60        1:16.78   
  Helsingfors Simsällskap  1:21.94                 
                     
Heta Tenno  1975    408  36.65        1:18.23   
  Vanders  1:14.52                 
                     
Terhi Kirsi Heikkilä  1974    381  38.51        1:20.00   
  Riihimäen Uimaseura                   
                     
Laura Cankar  1973    327  40.14        1:24.22   
  Cetus Espoo  1:24.68                 
                     
Minna Heijari  1975    203  45.74        1:38.61   
  Uimaseura Aquila                   
                     
 
Laji 13, 100m Vapaauinti Naiset, Loppukilpailut 35 - 39 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Mari Ääri  1980    867  29.65        1:01.15   
  Aurajoen Uinti  1:01.40                 
                     
Kaisa Männistö  1978    710  30.73        1:05.36   
  Kankaanpään Uimarit  1:04.82                 
                     
Sanna Hokkanen  1977    544  34.02        1:11.39   
  Cetus Espoo  1:09.59                 
                     
Suvi Purra  1979    539  16.95        1:11.63   
  Cetus Espoo  1:13.04                 
                     
Paula Niinimäki  1981    536  33.94        1:11.75   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  1:09.63                 
                     
Hanna Rosti  1978    377  37.69        1:20.66   
  Tuusulan Uimaseura  1:20.07                 
                     
Krista Rokka  1977    294  39.18        1:27.62   
  Uimaseura Aquila                   
                     
 
Laji 13, 100m Vapaauinti Naiset, Loppukilpailut 30 - 34 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Mari Kiuru  1984    674  30.43        1:03.00   
  Hämeenlinnan Uimaseura  1:07.16                 
                     
Karine Gagnon  1985    597  31.58        1:05.60   
  Aurajoen Uinti  1:06.18                 
                     
Maria Lehto  1983    583  32.16        1:06.10   
  Vieskan Uimarit                   
                     
Vladimira Therman  1985    556  31.81        1:07.16   
  Helsingfors Simsällskap  1:06.39                 
                     
Eeva Järvenpää  1984    446  34.35        1:12.29   
  Octopus Lohja  1:09.83                 
                     
Elina Luttunen  1986    354  37.60        1:18.08   
  Swimming Team Rauma  1:18.28                 
                     
Reetta Pyykkö  1986    340  38.55        1:19.13   
  Brahean Uimarit - Lieksa                   
                     
Johanna Malmsten  1982    311  38.06        1:21.51   
  Swimming Team Rauma  1:28.64                 
                     
Tanja Laine  1986    300  39.76        1:22.49   
  Kuopion Uimaseura  1:17.87                 
                     
 
Laji 13, 100m Vapaauinti Naiset, Loppukilpailut 25 - 29 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Jonna Teräväinen  1991    718  30.74        1:03.61   
  Swimming Jyväskylä  1:04.25                 
                     
Mari Mäkilä  1991    616  31.10        1:06.94   
  Oulun Uinti 1906  1:07.77                 
                     
Linda Lillhonga  1991    596  31.33        1:07.65   
  Kokkolan Uimaseura