2018-06-18   11:37:11
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Resultater for Region Midtjylland Mesterskaber 2016

Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.

Lørdag 09.30

Resultat Løb 19 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 19 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  Regionsmesterskab Midtjylland    Udskriftsdato  17 september 2016   
  Stævne by  Herning    Udskriftstidspunkt  17:50   
  Arrangør  Region Midtjylland         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  17 september 2016         
 
 
Løb 19, 4X50m Frisvømning Mix, Finaler Årg. 2004-2017 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m        Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Horsens 5  2004              2:08.86   
  Horsens Svømmeklub                   
  Theis Dalgaard  2004      33.17        33.17   
  Mathias H. Johannesen  2004      31.30        1:04.47   
  Feline Flytkjær Broersma  2004      32.76        1:37.23   
  Clara Matilde Carstensen  2004      31.63        2:08.86   
                     
Vs Mix 1  2004              2:16.57   
  Viborg Svømme Klub  2:20.23                 
  Andreas Weis Kallesøe  2004      34.43        34.43   
  Anna Varming  2005      33.74        1:08.17   
  Peter Sindberg Lauritzen  2004      35.02        1:43.19   
  Josephine Larsen  2004      33.38        2:16.57   
                     
Isk Killer Ducks  2004              2:17.14   
  Ikast Svømmeklub                   
  Rasmus Håkonsson  2004      32.91        32.91   
  Weronika L. Bjørn  2005      34.20        1:07.11   
  Theis Nelander  2005      33.24        1:40.35   
  Sofie Dyg Holme  2005      36.79        2:17.14   
                     
Stm Talenter 1  2004              2:20.65   
  Herning Svømmeklub  2:18.70                 
  Alexander Mortensen  2004      32.45        32.45   
  Mads Simonsen  2005      39.18        1:11.63   
  Clara Jensen  2005      34.77        1:46.40   
  Signe Vestergaard Jensen  2005      34.25        2:20.65   
                     
Vs Mix 2  2004              2:20.70   
  Viborg Svømme Klub  2:23.28                 
  Lea Kjær Kristensen  2004      35.36        35.36   
  Frederik D. Liboriussen  2004      35.88        1:11.24   
  Louise Sunesen  2005      34.04        1:45.28   
  Kasper Henriksen  2004      35.42        2:20.70   
                     
Poseidon Mix 1  2004              2:23.26   
  Skive Svømmeklub Poseidon                   
  Anton Poulsen  2004      32.08        32.08   
  Dicte Skov Forsberg  2004      33.03        1:05.11   
  Noah Brendholdt  2004      36.47        1:41.58   
  Kirstine B. Simonsen  2004      41.68        2:23.26   
                     
Hsc Sme Mix 1  2004              2:23.95   
  Holstebro Svømme Club  2:16.00                 
  Mads Dreschler  2005      35.00        35.00   
  Sofie Bjerre  2005      36.51        1:11.51   
  Nikolaj Pilgaard  2004      37.20        1:48.71   
  Louise Brendholdt Winkel  2004      35.24        2:23.95   
                     
Stm Talenter 2  2004              2:33.65   
  Herning Svømmeklub  2:34.10                 
  Oliver Bennetsen  2005      38.44        38.44   
  Sigurd Wemmelund  2005      37.48        1:15.92   
  Laura Pedersen  2004      38.39        1:54.31   
  Ida Kristensen  2004      39.34        2:33.65   
                     
Vs Mix 3  2004              2:33.72   
  Viborg Svømme Klub  2:37.92                 
  Selma Skipper  2004      36.37        36.37   
  Lars Kristian S. Andersen  2004      40.22        1:16.59   
  Malena Pind Therkildsen  2004      39.92        1:56.51   
  Kristian Svenstrup  2005      37.21        2:33.72   
                     
10  Stm Talenter 3  2004              2:40.52   
  Herning Svømmeklub  2:42.70                 
  Asger Schnieber Klausen  2005      42.89        42.89   
  Oskar Wiwe Brøste  2004      40.49        1:23.38   
  Line Lindhardt Nielsen  2004      40.53        2:03.91   
  Louise Lauridsen  2005      36.61        2:40.52   
                     
11  Stm Talenter 4  2004              2:41.44   
  Herning Svømmeklub  2:51.90                 
  Mikkel Kjær Mikkelsen  2005      40.75        40.75   
  Laurits Romvig Schou  2004      44.77        1:25.52   
  Lærke Hjaltson  2004      1:15.92        2:41.44   
  Emilie Lind Christensen  2005              2:41.44   
                     
Stm Talenter 5  2004              DSQ  Forkert køn 
  Herning Svømmeklub  3:03.00                 
  Mads Jeppesen  2006      50.86        50.86   
  Elea Amalie Poulsen  2006      1:25.69        2:16.55   
  Sarah Froberg Pedersen  2006      45.75        3:02.30   
                     
Stm Talenter 6  2004              DSQ  Forkert køn 
  Herning Svømmeklub  3:03.00                 
  Teresa Juel Winther  2005      45.05        45.05   
  Caroline Bahn Vilstrup  2005      43.21        1:28.26   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.25.07  Udskriftsdato  17 september 2016 
Licens til Herning Svømmeklub  Udskriftstidspunkt  17:50 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner
IC Result Danmark