2018-09-24   18:04:50
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Resultater for Region Midtjylland Mesterskaber 2016

Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.

Lørdag 09.30

Resultat Løb 13 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 13 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  Regionsmesterskab Midtjylland    Udskriftsdato  17 september 2016   
  Stævne by  Herning    Udskriftstidspunkt  14:44   
  Arrangør  Region Midtjylland         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  17 september 2016         
 
 
Løb 13, 200m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 2005-2017 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m  100m  150m    Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Andreas Gaardsted  2005    118  50.35  1:45.35  2:41.81    3:35.89   
  Silkeborg Svømmeklub                   
                     
Emil Togsverd  2005              DSQ  ef fort. bev. 100m. 
  Silkeborg Svømmeklub                   
                     
 
Løb 13, 200m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 2004-2004 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m  100m  150m    Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Mads Peter Hansen  2004    332  36.13  1:14.87  1:54.49    2:33.21   
  Viborg Svømme Klub  2:34.07                 
                     
Magnus Dalsgaard Pedersen  2004    225  43.46  1:27.82  2:12.04    2:54.35   
  Durup IF  2:54.70                 
                     
Rasmus Håkonsson  2004    218  42.00  1:27.19  2:12.40    2:56.26   
  Ikast Svømmeklub  2:54.72                 
                     
Kasper Hansen  2004    188  45.61  1:32.58  2:19.60    3:05.05   
  Silkeborg Svømmeklub                   
                     
Viggo Stricker Pedersen  2004    127  49.21  1:43.61  2:38.17    3:30.75   
  Silkeborg Svømmeklub  3:38.48                 
                     
Lukas Hedegaard  2004              DSQ  ej fort. bev. v/175m 
  Viborg Svømme Klub                   
                     
 
Løb 13, 200m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 2003-2003 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m  100m  150m    Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Alexander L. Bjørn  2003    377  35.82  1:12.94  1:50.14    2:26.80   
  Ikast Svømmeklub  2:29.26                 
                     
Daniel Østerballe  2003    328  35.98  1:14.31  1:54.81    2:33.85   
  Viborg Svømme Klub  2:36.84                 
                     
Emil Lykke Grann  2003    272  38.88  1:20.53  2:02.97    2:43.64   
  Silkeborg Svømmeklub  2:46.03                 
                     
Jakob Riisgaard  2003    238  40.97  1:23.90  2:07.67    2:51.02   
  Silkeborg Svømmeklub  3:00.32                 
                     
Mikkel Mølgaard  2003    143  49.49  1:42.03  2:34.35    3:22.90   
  Silkeborg Svømmeklub                   
                     
Magnus Søgaard  2003    128  50.20  1:45.52  2:40.54    3:30.38   
  Silkeborg Svømmeklub                   
                     
Anders Elsborg  2003              DSQ  ej fort. bev. v/50 
  Viborg Svømme Klub  3:25.67                 
                     
 
Løb 13, 200m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 2002-2002 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m  100m  150m    Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Magnus Dyg Holme  2002    453  33.10  1:08.30  1:43.41    2:18.08   
  Ikast Svømmeklub  2:23.51                 
                     
Patrick Zakaryan Olsen  2002    352  35.41  1:13.63  1:52.41    2:30.26   
  Horsens Svømmeklub  2:32.47                 
                     
Christian Jørgensen  2002    292  38.79  1:19.78  2:00.63    2:39.85   
  Struer Svømmeklub  2:46.21                 
                     
Gustav Fløche Fuglsang  2002    246  41.81  1:24.28  2:07.01    2:49.12   
  Silkeborg Svømmeklub  2:56.59                 
                     
 
Løb 13, 200m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 1918-2001 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m  100m  150m    Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Johannes Wemmelund  2001    291  37.99  1:18.33  1:59.71    2:40.04   
  Herning Svømmeklub  2:41.65                 
                     
Mads L. Skov Sørensen  2001    291  37.90  1:17.79  1:59.82    2:40.06   
  Horsens Svømmeklub  2:40.09                 
                     
Martin Madsen  2001    280  38.30  1:19.70  2:02.17    2:42.12   
  Viborg Svømme Klub  2:45.26                 
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.25.07  Udskriftsdato  17 september 2016 
Licens til Herning Svømmeklub  Udskriftstidspunkt  14:44 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner
IC Result Danmark