2018-06-18   07:40:20
Valitse kilpailu:

Valitse kieli:
Swedish English Denmark Finland

Tulokset Speedo - Cup

Alla löytyy kaikki kilpailun tulokset jaettuna kilpailujaksoihin.

Tulokset Laji 1 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 1 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) 
 
  Kilpailu  Speedo Cup    Tulostuspäivämäärä  10 syyskuu 2016   
  Kilpailun paikkakunta  Espoo    Tulostusaika  09:45   
  Järjestäjä  Cetus         
  Allas  25m         
  Kilpailupäivämäärä  10 syyskuu 2016         
 
 
Laji 1, 200m Vapaauinti Pojat, Loppukilpailut 14 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m  100m  150m    Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Oscar Skjäl  2002      28.59  1:00.55  1:33.32    2:06.15   
  Cetus Espoo  2:08.21                 
                     
Daniel Rinne  2002      30.60  1:04.07  1:39.29    2:12.56   
  Cetus Espoo                   
                     
Kalle Mäkinen  2002      29.48  1:03.17  1:38.44    2:13.77   
  Vanders  2:10.88                 
                     
Verneri Viisanen  2002      31.09  1:06.35  1:42.37    2:17.23   
  Cetus Espoo  2:22.23                 
                     
Mihail Khanoukaev  2002      30.45  1:05.95  1:42.81    2:18.99   
  Cetus Espoo  2:18.51                 
                     
Eetu Palvanen  2003      31.02  1:06.67  1:43.79    2:19.83   
  Lahden Uimaseura  2:22.17                 
                     
Joel Syrjä  2002      32.89  1:08.34  1:44.39    2:19.84   
  Cetus Espoo  2:31.85                 
                     
Dorian Sadojevic Jelacik  2002      30.14  1:05.31  1:42.87    2:20.04   
  Cetus Espoo  2:26.65                 
                     
Niklas Hatakka  2003      31.96  1:07.81  1:45.55    2:22.84   
  Cetus Espoo  2:29.03                 
                     
10  Matias Rasinmäki  2003      31.08  1:07.43  1:46.90    2:25.27   
  Cetus Espoo  2:46.43                 
                     
11  Tuukka Inkilä  2003      34.61  1:14.24  1:55.61    2:31.79   
  Cetus Espoo  2:36.51                 
                     
12  Max Åström  2002      32.01  1:10.06  1:51.35    2:33.07   
  Cetus Espoo  2:29.88                 
                     
13  Martti Rautell  2002      34.74  1:13.86  1:54.33    2:33.36   
  Octopus Lohja  2:30.58                 
                     
14  Luukas Vainio  2003      32.70  1:10.83  1:52.34    2:33.51   
  Cetus Espoo  2:36.44                 
                     
15  Oskari Repo  2003      36.21  1:15.91  1:56.25    2:35.23   
  Cetus Espoo  3:04.89                 
                     
16  Elias Rajala  2002      34.87  1:14.56  1:56.61    2:36.12   
  Vanders  2:39.66                 
                     
17  Lasse Saarinen  2002      33.66  1:12.50  1:55.97    2:38.60   
  Octopus Lohja  2:41.98                 
                     
18  Alexander Huhtala  2003      37.38  1:18.26  1:59.18    2:39.09   
  Cetus Espoo  2:54.30                 
                     
19  Elias Jääskeläinen  2002      35.60  1:16.50  1:59.75    2:39.59   
  Cetus Espoo  2:37.41                 
                     
20  Veerti Juurakko  2004      36.45  1:17.46  2:00.04    2:39.89   
  Cetus Espoo  2:44.60                 
                     
21  Tuomas Peltola  2003      36.45  1:17.08  1:59.32    2:40.47   
  Cetus Espoo  2:43.25                 
                     
22  Tony Heinola  2003      36.94  1:18.71  2:01.34    2:42.74   
  Cetus Espoo  2:47.16                 
                     
23  Sebastian Stenbacka  2002      35.61  1:18.12  2:02.82    2:45.11   
  Octopus Lohja  2:48.19                 
                     
24  Joona Lehtonen  2003      36.07  1:17.61  2:02.12    2:46.30   
  Vanders  2:55.01                 
                     
25  Sam Zamanimehr  2003      34.98  1:17.33  2:03.14    2:47.71   
  Cetus Espoo  3:16.15                 
                     
26  Heikki Väkeväinen  2002      37.21  1:21.01  2:07.34    2:53.85   
  Gladius Kirkkonummi  2:52.42                 
                     
27  Karri Suuronen  2003      39.16  1:23.76  2:10.94    2:57.58   
  Cetus Espoo  3:24.20                 
                     
28  Mattias Janhunen  2003      39.31  1:25.15  2:13.91    3:00.18   
  Cetus Espoo  3:19.05                 
                     
29  Samuel Saari  2004      41.65  1:28.83  2:17.28    3:08.52   
  Cetus Espoo  3:23.77                 
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.25.06  Tulostuspäivämäärä  10 syyskuu 2016 
Lisenssinhaltija: Suomen Uimaliitto  Tulostusaika  09:45 
 
Tulokset Laji 2 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 2 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) 
 
  Kilpailu  Speedo Cup    Tulostuspäivämäärä  10 syyskuu 2016   
  Kilpailun paikkakunta  Espoo    Tulostusaika  10:04   
  Järjestäjä  Cetus         
  Allas  25m         
  Kilpailupäivämäärä  10 syyskuu 2016         
 
 
Laji 2, 200m Vapaauinti Tytöt, Loppukilpailut 13 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m  100m  150m    Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Vilhelmiina Leppänen  2003      32.29  1:08.57  1:46.02    2:21.61   
  Cetus Espoo  2:20.43                 
                     
Sofia Långström  2003      32.31  1:08.92  1:46.18    2:22.86   
  Cetus Espoo  2:23.75                 
                     
Juulia Käräjämies  2003      32.23  1:09.06  1:46.42    2:23.41   
  Nummelan Kisaajat  2:19.70                 
                     
Milla-lotta Tapanainen  2003      33.41  1:10.50  1:48.48    2:26.03   
  Cetus Espoo  2:27.89                 
                     
Dina Sadojevic Jelacik  2004      33.11  1:11.97  1:51.51    2:27.16   
  Cetus Espoo  2:37.52                 
                     
Julia Peltola  2003      33.33  1:09.82  1:48.71    2:27.49   
  Cetus Espoo  2:33.48                 
                     
Sonja Salmimies  2004      34.58  1:13.08  1:52.17    2:28.78   
  Nurmijärven Uinti  2:35.76                 
                     
Auri Keurulainen  2004      34.57  1:13.14  1:52.87    2:30.50   
  Cetus Espoo  2:44.88                 
                     
Kaarin Rapinoja  2003      34.54  1:12.55  1:51.91    2:31.27   
  Cetus Espoo  2:26.33                 
                     
10  Róza Nagy  2003      34.06  1:13.03  1:52.77    2:31.85   
  Cetus Espoo                   
                     
11  Saga Kovanen  2004      35.18  1:15.03  1:54.45    2:32.28   
  Cetus Espoo  2:37.39                 
                     
12  Anna Hakkarainen  2005      36.45  1:17.17  1:58.09    2:36.77   
  Cetus Espoo  2:48.06                 
                     
13  Emmi Partanen  2003      35.25  1:15.62  1:57.08    2:38.15   
  Cetus Espoo  2:37.26                 
                     
14  Ciara Wacklin  2004      35.73  1:16.17  1:58.42    2:40.20   
  Cetus Espoo  2:48.38                 
                     
15  Diana Seiger  2003      35.69  1:15.63  1:58.13    2:40.76   
  Cetus Espoo  2:34.08                 
                     
16  Delia Helena Aho  2003      37.20  1:20.27  2:03.03    2:43.66   
  Cetus Espoo  2:55.09                 
                     
17  Ella-maija Syväniemi  2004      36.39  1:19.43  2:03.47    2:45.69   
  Gladius Kirkkonummi  2:52.24                 
                     
18  Hanna Martola  2005      39.10  1:22.63  2:06.67    2:48.36   
  Cetus Espoo  2:57.79                 
                     
19  Odessa Haikara  2004      38.00  1:23.25  2:08.76    2:51.58   
  Cetus Espoo  3:18.17                 
                     
20  Ellen Kettunen  2005      39.91  1:25.03  2:09.37    2:52.73   
  Cetus Espoo  2:53.37                 
                     
21  Sanna Valkonen  2003      40.90  1:25.81  2:10.93    2:55.69   
  Cetus Espoo  2:52.46                 
                     
22  Edit Kull  2003      39.77  1:25.67  2:13.52    2:58.75   
  Cetus Espoo  3:14.87                 
                     
23  Säde Ryynänen  2005      41.43  1:28.08  2:14.64    3:00.86   
  Cetus Espoo  3:21.57                 
                     
Essi Salokorpi  2003              DNF   
  Cetus Espoo  2:29.83                 
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.25.06  Tulostuspäivämäärä  10 syyskuu 2016 
Lisenssinhaltija: Suomen Uimaliitto  Tulostusaika  10:04 
 
Tulokset Laji 3 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 3 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) 
 
  Kilpailu  Speedo Cup    Tulostuspäivämäärä  10 syyskuu 2016   
  Kilpailun paikkakunta  Espoo    Tulostusaika  10:09   
  Järjestäjä  Cetus         
  Allas  25m         
  Kilpailupäivämäärä  10 syyskuu 2016         
 
 
Laji 3, 50m Vapaauinti Pojat, Loppukilpailut 10 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Tomi Silander  2006              35.99   
  Cetus Espoo  37.06                 
Leo Heinola  2006              38.03   
  Cetus Espoo  39.12                 
Onni Rahkonen  2007              40.10   
  Simmis Grani  38.79                 
Risto Kallström  2006              40.77   
  Cetus Espoo  40.03                 
Veeti Inkilä  2006              43.41   
  Cetus Espoo  46.27                 
Luis Valero De La Iglesia  2006              44.18   
  Cetus Espoo  45.77                 
Mikael Rasinmäki  2006              46.18   
  Cetus Espoo  1:04.26                 
Benjamin Winqvist  2006              47.67   
  Cetus Espoo  49.29                 
Marcel Branea  2006              52.31   
  Cetus Espoo  1:03.30                 
 
Laji 3, 50m Vapaauinti Pojat, Loppukilpailut 11 - 12 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Akseli Leppänen  2004              32.34   
  Cetus Espoo  32.45                 
Viktor Asklöf  2004              32.94   
  Cetus Espoo  35.05                 
Niko Teperi  2005              33.28   
  Cetus Espoo  33.13                 
Mio Heinola  2005              33.72   
  Nummelan Kisaajat  32.77                 
Juuso Pulkkinen  2004              33.91   
  Cetus Espoo  33.56                 
Yufei Meng  2004              34.35   
  Cetus Espoo  33.65                 
Paavo Nenonen  2005              35.39   
  Cetus Espoo  33.76                 
Matteus Einiö  2004              35.54   
  Gladius Kirkkonummi  35.82                 
Justus Holtari  2004              37.00   
  Cetus Espoo  41.90                 
10  Olli Paaskoski  2005              37.73   
  Cetus Espoo  40.39                 
11  Veikko Kauhanen  2005              37.95   
  Simmis Grani  37.33                 
12  Lucas Lönnblad  2004              38.08   
  Cetus Espoo  39.70                 
13  Samuli Masalin  2004              38.37   
  Cetus Espoo  38.16                 
14  Eemil Reijonen  2005              39.34   
  Cetus Espoo  41.31                 
15  Anton Kettunen  2005              40.16   
  Gladius Kirkkonummi  42.14                 
16  Oscar Westerberg  2005              42.86   
  Cetus Espoo  46.29                 
Yash Nagal  2004              DNS   
  Cetus Espoo  42.09                 
Leo Hautaniemi  2004              DSQ   
  Cetus Espoo  42.50                 
  SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä               
 
Laji 3, 50m Vapaauinti Pojat, Loppukilpailut 13 - 14 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Oskari Aalto  2002              25.31   
  Cetus Espoo  24.93                 
Elias Kukkonen  2002              26.61   
  ORCA Helsinki  28.43                 
Elias Kallonen  2003              31.07   
  Vanders  31.05                 
Sami Pönkä  2003              35.55   
  Vanders  33.42                 
Niko Silander  2003              46.27   
  Cetus Espoo                   
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.25.06  Tulostuspäivämäärä  10 syyskuu 2016 
Lisenssinhaltija: Suomen Uimaliitto  Tulostusaika  10:09 
 
Tulokset Laji 4 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 4 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) 
 
  Kilpailu  Speedo Cup    Tulostuspäivämäärä  10 syyskuu 2016   
  Kilpailun paikkakunta  Espoo    Tulostusaika  10:16   
  Järjestäjä  Cetus         
  Allas  25m         
  Kilpailupäivämäärä  10 syyskuu 2016         
 
 
Laji 4, 50m Vapaauinti Tytöt, Loppukilpailut 9 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Jenni Korkeamäki  2007              41.43   
  Cetus Espoo  39.22                 
Matilda Leppänen  2007              43.15   
  Cetus Espoo  44.51                 
Iida Tawast  2007              45.70   
  Simmis Grani  53.63                 
Anja Miao  2007              49.02   
  Cetus Espoo                   
 
Laji 4, 50m Vapaauinti Tytöt, Loppukilpailut 10 - 11 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Kira Lindroos  2005              31.51   
  Cetus Espoo  32.26                 
Tuuli Pippuri  2005              33.56   
  Cetus Espoo  32.29                 
Louna Kasvio  2006              34.26   
  Cetus Espoo  33.58                 
Kukka Peill  2005              34.39   
  Cetus Espoo  37.14                 
Sofia Rinne  2005              34.61   
  Cetus Espoo                   
Celina Siggberg  2005              34.64   
  Cetus Espoo  35.29                 
Inka Vahtola  2005              35.53   
  Cetus Espoo  34.36                 
Rina Rantanen  2005              35.67   
  Cetus Espoo  38.44                 
Wilma Sundt  2006              35.81   
  Cetus Espoo  34.83                 
10  Laura Kousa  2005              35.85   
  Cetus Espoo  35.55                 
11  Siri Kaskeala  2005              36.06   
  Cetus Espoo  36.64                 
12  Venla Varvikko  2005              38.13   
  Cetus Espoo  39.51                 
13  Enni Tammilehto  2006              38.98   
  Cetus Espoo  40.46                 
14  Sofie Johansson  2005              39.85   
  Gladius Kirkkonummi  40.12                 
15  Kia Mäennenä  2006              39.97   
  Cetus Espoo  40.63                 
16  Iida Siltala  2005              40.06   
  Cetus Espoo  42.50                 
17  Lumi Rossi  2005              41.29   
  Cetus Espoo  46.72                 
18  Rebecca Risso Ricci  2006              41.33   
  Cetus Espoo                   
19  Lotta Nevalainen  2005              43.24   
  Cetus Espoo  47.24                 
20  Emma Lönnberg  2005              43.41   
  Cetus Espoo  44.13                 
21  Sofie Nauklér  2006              43.55   
  Simmis Grani                   
22  Ruth Risso Ricci  2006              44.51   
  Cetus Espoo                   
23  Ninja Brelo  2006              45.01   
  Cetus Espoo  44.17                 
24  Iiris Soilevaara  2006              45.27   
  Cetus Espoo  49.98                 
25  Amanda Nilsson  2006              45.37   
  Cetus Espoo  49.63                 
26  Iisa-lotta Rantaniitty  2006              45.64   
  Cetus Espoo  52.33                 
27  Saara Raulos  2005              49.37   
  Cetus Espoo                   
28  Heidi Still  2006              56.58   
  Cetus Espoo  54.14                 
Olesia Leshchuk  2006              DSQ   
  Cetus Espoo  48.13                 
  SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä               
 
Laji 4, 50m Vapaauinti Tytöt, Loppukilpailut 12 - 13 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Siiri Einiö  2003              28.31   
  Gladius Kirkkonummi  27.58                 
Viivi Sorri  2003              30.72   
  Gladius Kirkkonummi  32.27                 
Lotta Lehtoila  2003              30.89   
  ORCA Helsinki  31.99                 
Saana Järvinen  2003              31.77   
  Swimming Jyväskylä  31.78                 
Julie Nikkilä  2003              32.45   
  Vanders  32.87                 
Veera Laakkonen  2003              34.30   
  Kampuksen Plaani  33.51                 
Hanna Kauhanen  2003              34.40   
  Simmis Grani  34.38                 
Iisa Karpela  2004              34.73   
  Cetus Espoo  35.42                 
Veera Mäkelä  2004              39.93   
  Gladius Kirkkonummi                   
10  Iiris Virtanen  2004              41.65   
  Simmis Grani  39.13                 
11  Beata Koroknay-Pál  2004              41.71   
  Cetus Espoo  45.85                 
12  Anni Jutila  2004              42.95   
  Simmis Grani  43.81                 
13  Linnea Alakörkkö  2004              44.95   
  Cetus Espoo                   
Helle Peill  2003              DSQ   
  Cetus Espoo                   
  SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä               
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.25.06  Tulostuspäivämäärä  10 syyskuu 2016 
Lisenssinhaltija: Suomen Uimaliitto  Tulostusaika  10:16 
 
Tulokset Laji 5 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 5 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) 
 
  Kilpailu  Speedo Cup    Tulostuspäivämäärä  10 syyskuu 2016   
  Kilpailun paikkakunta  Espoo    Tulostusaika  10:20   
  Järjestäjä  Cetus         
  Allas  25m         
  Kilpailupäivämäärä  10 syyskuu 2016         
 
 
Laji 5, 100m Perhosuinti Pojat, Loppukilpailut 12 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Akseli Leppänen  2004      42.77        1:32.27   
  Cetus Espoo                   
                     
Juuso Pulkkinen  2004      43.37        1:35.22   
  Cetus Espoo                   
                     
Alvar Aho  2004      47.76        1:43.59   
  Cetus Espoo                   
                     
 
Laji 5, 100m Perhosuinti Pojat, Loppukilpailut 13 - 14 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Elias Filippovits  2002      29.91        1:06.65   
  ORCA Helsinki  1:06.47                 
                     
Matias Hjelm  2002      31.43        1:08.02   
  Vanders  1:06.59                 
                     
Aapo Liljaniemi  2002      32.59        1:08.77   
  Nurmijärven Uinti  1:11.26                 
                     
Kalle Mäkinen  2002      30.98        1:09.20   
  Vanders  1:07.83                 
                     
Matias Ola  2002      33.79        1:14.61   
  ORCA Helsinki  1:29.65                 
                     
Eetu Palvanen  2003      35.10        1:16.33   
  Lahden Uimaseura  1:14.92                 
                     
Pyry Talvitie  2002      37.02        1:22.16   
  Gladius Kirkkonummi  1:20.53                 
                     
Lasse Saarinen  2002      37.25        1:23.35   
  Octopus Lohja  1:24.56                 
                     
Mio Munsterhjelm  2002      45.10        1:37.29   
  Simmis Grani                   
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.25.06  Tulostuspäivämäärä  10 syyskuu 2016 
Lisenssinhaltija: Suomen Uimaliitto  Tulostusaika  10:20 
 
Tulokset Laji 6 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 6 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) 
 
  Kilpailu  Speedo Cup    Tulostuspäivämäärä  10 syyskuu 2016   
  Kilpailun paikkakunta  Espoo    Tulostusaika  10:28   
  Järjestäjä  Cetus         
  Allas  25m         
  Kilpailupäivämäärä  10 syyskuu 2016         
 
 
Laji 6, 100m Perhosuinti Tytöt, Loppukilpailut 11 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Aino Koskelo  2005      38.66        1:20.64   
  Nurmijärven Uinti  1:26.12                 
                     
Inka Vahtola  2005      39.94        1:27.52   
  Cetus Espoo                   
                     
Kira Lindroos  2005      40.70        1:27.65   
  Cetus Espoo  1:33.42                 
                     
Tuuli Pippuri  2005      42.53        1:28.44   
  Cetus Espoo                   
                     
Louna Kasvio  2006      42.64        1:31.84   
  Cetus Espoo                   
                     
Peppi Eskola  2005      42.62        1:32.72   
  Gladius Kirkkonummi  1:39.21                 
                     
Jasmin Savonen  2005      47.04        1:37.67   
  Cetus Espoo                   
                     
Celina Siggberg  2005      45.97        1:43.58   
  Cetus Espoo                   
                     
Wilma Sundt  2006      52.63        1:45.16   
  Cetus Espoo                   
                     
10  Kukka Peill  2005      48.09        1:51.47   
  Cetus Espoo                   
                     
 
Laji 6, 100m Perhosuinti Tytöt, Loppukilpailut 12 - 13 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Lotta Lehtoila  2003      35.97        1:16.17   
  ORCA Helsinki  1:15.49                 
                     
Emma Johansson  2003      36.04        1:16.52   
  Cetus Espoo  1:19.83                 
                     
Kaarin Rapinoja  2003      38.36        1:19.88   
  Cetus Espoo  1:17.06                 
                     
Nicole Sundell  2003      37.68        1:19.92   
  ORCA Helsinki  1:22.20                 
                     
Aino Paju  2003      37.25        1:20.20   
  Vanders  1:15.05                 
                     
Vilhelmiina Leppänen  2003      38.67        1:23.66   
  Cetus Espoo  1:30.02                 
                     
Greta Beszteri  2004      40.89        1:29.87   
  Cetus Espoo  1:33.93                 
                     
Iina Von Schrowe  2003      40.86        1:31.02   
  Cetus Espoo  1:35.48                 
                     
Iisa Karpela  2004      41.53        1:31.12   
  Cetus Espoo  1:30.58                 
                     
10  Martina Uusitalo  2003      42.47        1:31.73   
  Cetus Espoo  1:30.65                 
                     
11  Helmi Haverinen  2004      42.85        1:33.46   
  Cetus Espoo  1:30.73                 
                     
12  Pinja Nieminen  2004      42.95        1:35.16   
  Cetus Espoo  1:33.13                 
                     
13  Milla-lotta Tapanainen  2003      43.21        1:35.50   
  Cetus Espoo                   
                     
14  Iiris Virtanen  2004      52.53        2:00.77   
  Simmis Grani                   
                     
Vilja Grundström  2003              DNF   
  Vanders                   
                     
Wilma Savonen  2004              DSQ   
  Cetus Espoo  1:38.31                 
  SW 8.3 Rintauinnin potku               
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.25.06  Tulostuspäivämäärä  10 syyskuu 2016 
Lisenssinhaltija: Suomen Uimaliitto  Tulostusaika  10:28 
 
Tulokset Laji 7 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 7 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) 
 
  Kilpailu  Speedo Cup    Tulostuspäivämäärä  10 syyskuu 2016   
  Kilpailun paikkakunta  Espoo    Tulostusaika  10:54   
  Järjestäjä  Cetus         
  Allas  25m         
  Kilpailupäivämäärä  10 syyskuu 2016         
 
 
Laji 7, 200m Selkäuinti Pojat, Loppukilpailut 14 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m  100m  150m    Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Oscar Skjäl  2002      33.64  1:10.97  1:48.63    2:24.34   
  Cetus Espoo  2:24.83                 
                     
Oskari Aalto  2002      35.27  1:12.77  1:49.44    2:25.66   
  Cetus Espoo                   
                     
Elias Kukkonen  2002      33.68  1:11.62  1:49.80    2:26.61   
  ORCA Helsinki  2:41.93                 
                     
Dorian Sadojevic Jelacik  2002      36.96  1:17.43  1:59.61    2:39.81   
  Cetus Espoo  2:43.24                 
                     
Martti Rautell  2002      38.84  1:21.54  2:03.34    2:43.58   
  Octopus Lohja  2:38.89                 
                     
Mio Munsterhjelm  2002      41.31  1:26.69  2:15.01    3:00.91   
  Simmis Grani                   
                     
Sebastian Stenbacka  2002      42.43  1:30.91  2:18.37    3:06.20   
  Octopus Lohja                   
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.25.06  Tulostuspäivämäärä  10 syyskuu 2016 
Lisenssinhaltija: Suomen Uimaliitto  Tulostusaika  10:54 
 
Tulokset Laji 8 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 8 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) 
 
  Kilpailu  Speedo Cup    Tulostuspäivämäärä  10 syyskuu 2016   
  Kilpailun paikkakunta  Espoo    Tulostusaika  11:01   
  Järjestäjä  Cetus         
  Allas  25m         
  Kilpailupäivämäärä  10 syyskuu 2016         
 
 
Laji 8, 200m Selkäuinti Tytöt, Loppukilpailut 13 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m  100m  150m    Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Juulia Käräjämies  2003      36.78  1:16.40  1:56.27    2:35.50   
  Nummelan Kisaajat  2:37.79                 
                     
Liinu Louhikoski  2004      36.13  1:17.30  2:00.01    2:38.37   
  Vanders  2:43.66                 
                     
Aada Rissanen  2004      36.58  1:16.87  1:59.20    2:40.00   
  Vanders                   
                     
Viivi Sorri  2003      37.90  1:20.44  2:04.86    2:47.76   
  Gladius Kirkkonummi  2:58.88                 
                     
Ella-maija Syväniemi  2004      41.64  1:28.18  2:16.25    3:03.64   
  Gladius Kirkkonummi  3:06.77                 
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.25.06  Tulostuspäivämäärä  10 syyskuu 2016 
Lisenssinhaltija: Suomen Uimaliitto  Tulostusaika  11:01 
 
Tulokset Laji 9 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 9 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) 
 
  Kilpailu  Speedo Cup    Tulostuspäivämäärä  10 syyskuu 2016   
  Kilpailun paikkakunta  Espoo    Tulostusaika  11:20   
  Järjestäjä  Cetus         
  Allas  25m         
  Kilpailupäivämäärä  10 syyskuu 2016         
 
 
Laji 9, 50m Selkäuinti Pojat, Loppukilpailut 10 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Tomi Silander  2006              40.28   
  Cetus Espoo  41.09                 
Risto Kallström  2006              48.54   
  Cetus Espoo  46.99                 
Leo Heinola  2006              49.04   
  Cetus Espoo  47.52                 
Benjamin Winqvist  2006              52.96   
  Cetus Espoo  51.83                 
Mikael Rasinmäki  2006              58.25   
  Cetus Espoo  1:10.86                 
Marcel Branea  2006              1:02.55   
  Cetus Espoo                   
Luis Valero De La Iglesia  2006              DSQ   
  Cetus Espoo  52.84                 
  SW 6.3 Uintia vatsallaan               
Onni Rahkonen  2007              DSQ   
  Simmis Grani  47.89                 
  SW 6.3 Uintia vatsallaan               
Veeti Inkilä  2006              DSQ   
  Cetus Espoo  1:11.02                 
  SW 6.3 Uintia vatsallaan               
 
Laji 9, 50m Selkäuinti Pojat, Loppukilpailut 11 - 12 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Paavo Nenonen  2005              40.56   
  Cetus Espoo  39.68                 
Veikko Kauhanen  2005              43.28   
  Simmis Grani  44.58                 
Justus Holtari  2004              44.29   
  Cetus Espoo  47.58                 
Niko Teperi  2005              44.53   
  Cetus Espoo  44.63                 
Olli Paaskoski  2005              47.52   
  Cetus Espoo                   
Leo Hautaniemi  2004              51.46   
  Cetus Espoo  52.95                 
Eemil Reijonen  2005              54.97   
  Cetus Espoo                   
Oscar Westerberg  2005              DSQ   
  Cetus Espoo  51.92                 
  SW 6.3 Uintia vatsallaan               
 
Laji 9, 50m Selkäuinti Pojat, Loppukilpailut 13 - 14 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Oskari Aalto  2002              31.45   
  Cetus Espoo                   
Matias Hjelm  2002              31.64   
  Vanders  33.94                 
Heikki Väkeväinen  2002              42.53   
  Gladius Kirkkonummi  44.45                 
Niko Silander  2003              1:00.48   
  Cetus Espoo                   
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.25.06  Tulostuspäivämäärä  10 syyskuu 2016 
Lisenssinhaltija: Suomen Uimaliitto  Tulostusaika  11:20 
 
Tulokset Laji 10 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 10 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) 
 
  Kilpailu  Speedo Cup    Tulostuspäivämäärä  10 syyskuu 2016   
  Kilpailun paikkakunta  Espoo    Tulostusaika  11:49   
  Järjestäjä  Cetus         
  Allas  25m         
  Kilpailupäivämäärä  10 syyskuu 2016         
 
 
Laji 10, 50m Selkäuinti Tytöt, Loppukilpailut 9 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Jenni Korkeamäki  2007              47.60   
  Cetus Espoo  47.20                 
Iida Tawast  2007              53.61   
  Simmis Grani  58.98                 
Matilda Leppänen  2007              56.03   
  Cetus Espoo  53.22                 
Anja Miao  2007              58.94   
  Cetus Espoo  59.76                 
 
Laji 10, 50m Selkäuinti Tytöt, Loppukilpailut 10 - 11 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Laura Kousa  2005              38.55   
  Cetus Espoo  40.83                 
Sofia Rinne  2005              39.58   
  Cetus Espoo                   
Siri Kaskeala  2005              42.22   
  Cetus Espoo  45.16                 
Annaliina Mänttäri  2006              43.78   
  Cetus Espoo  45.36                 
Rina Rantanen  2005              44.25   
  Cetus Espoo  50.90                 
Jasmin Savonen  2005              44.70   
  Cetus Espoo  50.03                 
Venla Varvikko  2005              48.23   
  Cetus Espoo  48.35                 
Lumi Rossi  2005              50.57   
  Cetus Espoo  55.35                 
Ruth Risso Ricci  2006              51.24   
  Cetus Espoo                   
10  Iisa-lotta Rantaniitty  2006              52.42   
  Cetus Espoo  57.00                 
11  Iida Siltala  2005              53.69   
  Cetus Espoo  52.46                 
12  Amanda Nilsson  2006              53.73   
  Cetus Espoo  55.37                 
13  Rebecca Risso Ricci  2006              53.99   
  Cetus Espoo                   
14  Olesia Leshchuk  2006              54.61   
  Cetus Espoo  55.64                 
15  Emma Lönnberg  2005              54.63   
  Cetus Espoo                   
16  Heidi Still  2006              1:00.29   
  Cetus Espoo                   
Helmi Räsänen  2006              DSQ   
  Simmis Grani                   
  SW 6.3 Uintia vatsallaan               
Iiris Soilevaara  2006              DSQ   
  Cetus Espoo                   
  SW 6.3 Uintia vatsallaan               
Lotta Nevalainen  2005              DSQ   
  Cetus Espoo  56.00                 
  SW 6.3 Uintia vatsallaan               
Saara Raulos  2005              DSQ   
  Cetus Espoo                   
  SW 6.3 Uintia vatsallaan               
 
Laji 10, 50m Selkäuinti Tytöt, Loppukilpailut 12 - 13 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Julie Nikkilä  2003              39.30   
  Vanders  39.73                 
Gabriella Linna  2004              40.34   
  Vanders  43.58                 
Hanna Kauhanen  2003              41.62   
  Simmis Grani  42.22                 
Ella Vilenius  2004              42.49   
  Vanders  43.83                 
Helle Peill  2003              45.85   
  Cetus Espoo                   
Beata Koroknay-Pál  2004              47.09   
  Cetus Espoo  49.20                 
Linnea Alakörkkö  2004              DSQ   
  Cetus Espoo                   
  SW 6.3 Uintia vatsallaan               
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.25.06  Tulostuspäivämäärä  10 syyskuu 2016 
Lisenssinhaltija: Suomen Uimaliitto  Tulostusaika  11:49 
 
Tulokset Laji 11 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 11 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) 
 
  Kilpailu  Speedo Cup    Tulostuspäivämäärä  10 syyskuu 2016   
  Kilpailun paikkakunta  Espoo    Tulostusaika  11:30   
  Järjestäjä  Cetus         
  Allas  25m         
  Kilpailupäivämäärä  10 syyskuu 2016         
 
 
Laji 11, 100m Rintauinti Pojat, Loppukilpailut 12 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Veerti Juurakko  2004      42.71        1:31.24   
  Cetus Espoo  1:28.62                 
                     
Lucas Lönnblad  2004      46.27        1:38.47   
  Cetus Espoo  1:39.10                 
                     
Alvar Aho  2004      49.05        1:41.30   
  Cetus Espoo  1:45.98                 
                     
Anton Kettunen  2005      49.51        1:45.82   
  Gladius Kirkkonummi  1:44.10                 
                     
Paavo Nenonen  2005      50.93        1:46.86   
  Cetus Espoo  1:52.04                 
                     
Yufei Meng  2004      50.36        1:48.27   
  Cetus Espoo  1:57.61                 
                     
Tomi Silander  2006      52.17        1:48.56   
  Cetus Espoo  1:50.51                 
                     
Viktor Asklöf  2004      50.95        1:48.80   
  Cetus Espoo  2:02.09                 
                     
Samuli Masalin  2004      51.45        1:48.84   
  Cetus Espoo  1:50.42                 
                     
10  Niko Teperi  2005      52.25        1:50.83   
  Cetus Espoo                   
                     
11  Olli Paaskoski  2005      53.68        1:52.34   
  Cetus Espoo                   
                     
Yash Nagal  2004              DNS   
  Cetus Espoo                   
                     
Mio Heinola  2005              DSQ   
  Nummelan Kisaajat  1:35.14                 
  SW 7.6 Yhden käden /kädet päällekkäin / eriaikainen kosketus seinään käännöksessä / maaliin tullessa               
                     
Samuel Saari  2004              DSQ   
  Cetus Espoo  1:50.22                 
  SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä               
                     
 
Laji 11, 100m Rintauinti Pojat, Loppukilpailut 13 - 14 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Verneri Viisanen  2002      35.17        1:13.32   
  Cetus Espoo  1:15.30                 
                     
Daniel Rinne  2002      34.30        1:14.39   
  Cetus Espoo                   
                     
Mihail Khanoukaev  2002      35.62        1:15.21   
  Cetus Espoo  1:19.00                 
                     
Aapo Liljaniemi  2002      38.72        1:21.07   
  Nurmijärven Uinti  1:21.04                 
                     
Eetu Palvanen  2003      38.75        1:22.84   
  Lahden Uimaseura  1:21.16                 
                     
Joel Syrjä  2002      39.98        1:24.62   
  Cetus Espoo  1:27.54                 
                     
Matias Ola  2002      40.90        1:25.25   
  ORCA Helsinki  1:28.24                 
                     
Oskari Repo  2003      41.54        1:26.37   
  Cetus Espoo  1:26.34                 
                     
Tuukka Inkilä  2003      41.35        1:27.16   
  Cetus Espoo  1:25.91                 
                     
10  Dorian Sadojevic Jelacik  2002      42.40        1:30.07   
  Cetus Espoo  1:34.08                 
                     
11  Matias Rasinmäki  2003      42.19        1:30.30   
  Cetus Espoo  1:43.31                 
                     
12  Alexander Huhtala  2003      45.41        1:33.54   
  Cetus Espoo  1:42.86                 
                     
13  Joona Lehtonen  2003      43.79        1:33.61   
  Vanders  1:30.35                 
                     
14  Luukas Vainio  2003      44.18        1:33.81   
  Cetus Espoo  1:31.75                 
                     
15  Elias Kallonen  2003      43.46        1:34.69   
  Vanders  1:43.25                 
                     
16  Pyry Talvitie  2002      44.99        1:34.83   
  Gladius Kirkkonummi  1:36.51                 
                     
17  Elias Rajala  2002      46.25        1:37.42   
  Vanders  1:42.31                 
                     
18  Sami Pönkä  2003      45.96        1:39.96   
  Vanders  1:42.48                 
                     
19  Elias Jääskeläinen  2002      50.02        1:45.37   
  Cetus Espoo  1:46.30                 
                     
20  Mattias Janhunen  2003      51.43        1:49.55   
  Cetus Espoo  1:50.04                 
                     
Niklas Hatakka  2003              DNS   
  Cetus Espoo  1:20.86                 
                     
Max Åström  2002              DSQ   
  Cetus Espoo  1:24.89                 
  SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä               
                     
Rasmus Mykkänen  2003              DSQ   
  Cetus Espoo  1:36.24                 
  SW 7.6 Yhden käden /kädet päällekkäin / eriaikainen kosketus seinään käännöksessä / maaliin tullessa               
                     
Sam Zamanimehr  2003              DSQ   
  Cetus Espoo                   
  SW 7.6 Yhden käden /kädet päällekkäin / eriaikainen kosketus seinään käännöksessä / maaliin tullessa               
                     
Tony Heinola  2003              DSQ   
  Cetus Espoo  1:49.63                 
  SW 7.5 Perhosuinnin potku (pl. lähdön / käännöksen jälkeen)               
                     
Tuomas Peltola  2003              DSQ   
  Cetus Espoo  1:50.50                 
  SW 7.6 Yhden käden /kädet päällekkäin / eriaikainen kosketus seinään käännöksessä / maaliin tullessa               
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.25.06  Tulostuspäivämäärä  10 syyskuu 2016 
Lisenssinhaltija: Suomen Uimaliitto  Tulostusaika  11:30 
 
Tulokset Laji 12 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 12 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) 
 
  Kilpailu  Speedo Cup    Tulostuspäivämäärä  10 syyskuu 2016   
  Kilpailun paikkakunta  Espoo    Tulostusaika  11:58   
  Järjestäjä  Cetus         
  Allas  25m         
  Kilpailupäivämäärä  10 syyskuu 2016         
 
 
Laji 12, 100m Rintauinti Tytöt, Loppukilpailut 11 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Rina Rantanen  2005      44.23        1:31.40   
  Cetus Espoo  1:35.07                 
                     
Ellen Kettunen  2005      45.49        1:35.44   
  Cetus Espoo  1:34.24                 
                     
Sofia Rinne  2005      46.41        1:40.75   
  Cetus Espoo                   
                     
Anna Hakkarainen  2005      48.65        1:42.70   
  Cetus Espoo  1:42.66                 
                     
Hanna Martola  2005      48.92        1:42.98   
  Cetus Espoo  1:43.37                 
                     
Annaliina Mänttäri  2006      50.24        1:46.12   
  Cetus Espoo                   
                     
Jasmin Savonen  2005      51.11        1:47.80   
  Cetus Espoo  1:46.86                 
                     
Siri Kaskeala  2005      53.40        1:51.40   
  Cetus Espoo  1:54.87                 
                     
Säde Ryynänen  2005      52.76        1:51.41   
  Cetus Espoo  1:51.45                 
                     
10  Laura Kousa  2005      52.68        1:51.45   
  Cetus Espoo  1:58.84                 
                     
11  Sofie Johansson  2005      52.65        1:53.07   
  Gladius Kirkkonummi  1:47.90                 
                     
12  Kia Mäennenä  2006      55.60        1:53.56   
  Cetus Espoo                   
                     
13  Enni Tammilehto  2006      53.37        1:54.28   
  Cetus Espoo                   
                     
14  Peppi Eskola  2005      55.79        1:54.93   
  Gladius Kirkkonummi  2:06.77                 
                     
15  Sofie Nauklér  2006      54.70        1:55.94   
  Simmis Grani                   
                     
16  Helmi Räsänen  2006      57.56        1:57.63   
  Simmis Grani  1:53.65                 
                     
17  Ninja Brelo  2006      58.88        1:59.63   
  Cetus Espoo                   
                     
Rebecca Risso Ricci  2006              DNS   
  Cetus Espoo                   
                     
Ruth Risso Ricci  2006              DNS   
  Cetus Espoo                   
                     
 
Laji 12, 100m Rintauinti Tytöt, Loppukilpailut 12 - 13 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Vilhelmiina Leppänen  2003      38.26        1:19.89   
  Cetus Espoo  1:16.30                 
                     
Cindy Palm  2003      38.58        1:21.58   
  Cetus Espoo  1:23.03                 
                     
Róza Nagy  2003      40.50        1:23.52   
  Cetus Espoo                   
                     
Sofia Långström  2003      39.29        1:23.65   
  Cetus Espoo  1:23.55                 
                     
Julia Peltola  2003      40.29        1:25.35   
  Cetus Espoo  1:29.29                 
                     
Greta Beszteri  2004      40.42        1:25.62   
  Cetus Espoo  1:28.05                 
                     
Liinu Louhikoski  2004      40.88        1:26.78   
  Vanders  1:24.30                 
                     
Milla-lotta Tapanainen  2003      41.68        1:27.47   
  Cetus Espoo  1:25.36                 
                     
Veera Laakkonen  2003      41.54        1:28.36   
  Kampuksen Plaani  1:27.02                 
                     
10  Saana Järvinen  2003      42.08        1:28.52   
  Swimming Jyväskylä  1:26.14                 
                     
11  Nicole Sundell  2003      42.21        1:29.89   
  ORCA Helsinki  1:34.98                 
                     
12  Vilja Grundström  2003      43.28        1:30.20   
  Vanders  1:37.55                 
                     
13  Auri Keurulainen  2004      42.43        1:30.23   
  Cetus Espoo  1:34.97                 
                     
14  Dina Sadojevic Jelacik  2004      42.31        1:30.77   
  Cetus Espoo  1:35.00                 
                     
15  Emmi Partanen  2003      42.84        1:30.79   
  Cetus Espoo  1:29.22                 
                     
16  Aino Paju  2003      43.04        1:31.31   
  Vanders  1:25.18                 
                     
17  Saga Kovanen  2004      44.08        1:31.90   
  Cetus Espoo  1:34.35                 
                     
18  Pinja Nieminen  2004      44.18        1:34.85   
  Cetus Espoo  1:29.38                 
                     
19  Wilma Savonen  2004      45.13        1:35.28   
  Cetus Espoo  1:36.60                 
                     
20  Ciara Wacklin  2004      46.48        1:35.73   
  Cetus Espoo  1:37.25                 
                     
21  Martina Uusitalo  2003      47.10        1:38.03   
  Cetus Espoo  1:35.91                 
                     
22  Iina Von Schrowe  2003      46.70        1:38.42   
  Cetus Espoo                   
                     
23  Essi Salokorpi  2003      47.47        1:39.15   
  Cetus Espoo  1:44.76                 
                     
24  Sanna Valkonen  2003      46.85        1:41.19   
  Cetus Espoo  1:41.56                 
                     
25  Janita Severinkangas  2004      48.43        1:41.83   
  Cetus Espoo  1:44.09                 
                     
26  Diana Seiger  2003      47.80        1:43.88   
  Cetus Espoo  1:41.31                 
                     
27  Edit Kull  2003      50.69        1:48.15   
  Cetus Espoo                   
                     
28  Diana Valero De La Iglesia  2004      50.65        1:49.82   
  Cetus Espoo  1:56.68                 
                     
29  Katarina Kobycheva  2004      51.34        1:50.76   
  Cetus Espoo  1:53.43                 
                     
30  Anni Jutila  2004      54.08        1:51.59   
  Simmis Grani  1:53.33                 
                     
Delia Helena Aho  2003              DSQ   
  Cetus Espoo  1:44.75                 
  SW 7.6 Yhden käden /kädet päällekkäin / eriaikainen kosketus seinään käännöksessä / maaliin tullessa               
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.25.06  Tulostuspäivämäärä  10 syyskuu 2016 
Lisenssinhaltija: Suomen Uimaliitto  Tulostusaika  11:58 
 
Tulokset Laji 13 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 13 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) 
 
  Kilpailu  Speedo Cup    Tulostuspäivämäärä  10 syyskuu 2016   
  Kilpailun paikkakunta  Espoo    Tulostusaika  12:09   
  Järjestäjä  Cetus         
  Allas  25m         
  Kilpailupäivämäärä  10 syyskuu 2016         
 
 
Laji 13, 400m Vapaauinti Pojat, Loppukilpailut 12 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  100m  200m  300m    Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Akseli Leppänen  2004      1:19.79  2:47.66  4:15.60    5:39.85   
  Cetus Espoo  5:37.82                 
                     
Viktor Asklöf  2004      1:22.66  2:51.95  4:23.80    5:52.01   
  Cetus Espoo  5:47.07                 
                     
Juuso Pulkkinen  2004      1:25.52  3:00.34  4:36.95    6:11.83   
  Cetus Espoo  6:01.18                 
                     
Matteus Einiö  2004      1:28.77  3:08.79  4:51.54    6:29.13   
  Gladius Kirkkonummi  6:16.19                 
                     
 
Laji 13, 400m Vapaauinti Pojat, Loppukilpailut 13 - 14 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  100m  200m  300m    Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Verneri Viisanen  2002      1:08.38  2:20.41  3:32.59    4:44.14   
  Cetus Espoo  4:52.40                 
                     
Rasmus Mykkänen  2003      1:22.23  2:51.25  4:19.59    5:47.40   
  Cetus Espoo  5:49.97                 
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.25.06  Tulostuspäivämäärä  10 syyskuu 2016 
Lisenssinhaltija: Suomen Uimaliitto  Tulostusaika  12:09 
 
Tulokset Laji 14 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 14 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) 
 
  Kilpailu  Speedo Cup    Tulostuspäivämäärä  10 syyskuu 2016   
  Kilpailun paikkakunta  Espoo    Tulostusaika  18:50   
  Järjestäjä  Cetus         
  Allas  25m         
  Kilpailupäivämäärä  10 syyskuu 2016         
 
 
Laji 14, 400m Vapaauinti Tytöt, Loppukilpailut 11 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  100m  200m  300m    Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Kira Lindroos  2005      1:17.87  2:40.95  4:03.77    5:21.97   
  Cetus Espoo  5:21.38                 
                     
Tuuli Pippuri  2005      1:18.80  2:41.65  4:04.23    5:23.66   
  Cetus Espoo  5:18.29                 
                     
Aino Koskelo  2005      1:18.15  2:42.92  4:08.51    5:32.28   
  Nurmijärven Uinti  5:22.97                 
                     
Louna Kasvio  2006      1:20.21  2:47.22  4:13.86    5:37.51   
  Cetus Espoo  5:43.42                 
                     
Celina Siggberg  2005      1:24.12  2:51.66  4:18.79    5:46.19   
  Cetus Espoo  5:43.61                 
                     
Wilma Sundt  2006      1:26.29  2:57.36  4:27.97    5:55.12   
  Cetus Espoo  6:10.35                 
                     
Kukka Peill  2005      1:28.30  3:01.26  4:34.77    6:05.44   
  Cetus Espoo  5:53.27                 
                     
Venla Varvikko  2005      1:42.75  3:43.27  5:41.74    7:34.89   
  Cetus Espoo  7:20.67                 
                     
 
Laji 14, 400m Vapaauinti Tytöt, Loppukilpailut 12 - 13 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  100m  200m  300m    Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Siiri Einiö  2003      1:09.49  2:24.27  3:39.35    4:59.72   
  Gladius Kirkkonummi  4:55.98                 
                     
Emma Johansson  2003      1:10.38  2:25.00  3:41.14    5:00.85   
  Cetus Espoo  5:02.72                 
                     
Kaarin Rapinoja  2003      1:12.84  2:33.86  3:53.47    5:11.12   
  Cetus Espoo  5:16.16                 
                     
Lotta Lehtoila  2003      1:12.48  2:33.53  3:55.32    5:13.32   
  ORCA Helsinki  5:22.12                 
                     
Aada Rissanen  2004      1:15.59  2:36.39  3:56.97    5:15.14   
  Vanders  5:23.78                 
                     
Cindy Palm  2003      1:16.69  2:38.06  4:00.31    5:20.40   
  Cetus Espoo  5:26.83                 
                     
Sonja Salmimies  2004      1:15.07  2:36.98  3:59.53    5:20.58   
  Nurmijärven Uinti  5:18.39                 
                     
Iina Von Schrowe  2003      1:18.07  2:41.45  4:04.53    5:25.46   
  Cetus Espoo  5:37.08                 
                     
Pinja Nieminen  2004      1:15.85  2:39.57  4:04.88    5:28.39   
  Cetus Espoo  5:33.19                 
                     
10  Helmi Haverinen  2004      1:20.13  2:45.79  4:09.88    5:29.58   
  Cetus Espoo  5:21.77                 
                     
11  Greta Beszteri  2004      1:18.62  2:44.64  4:09.93    5:33.15   
  Cetus Espoo  5:43.06                 
                     
12  Martina Uusitalo  2003      1:22.00  2:48.36  4:15.56    5:40.70   
  Cetus Espoo  5:36.61                 
                     
13  Iisa Karpela  2004      1:25.00  2:57.25  4:29.23    5:55.86   
  Cetus Espoo  5:56.97                 
                     
14  Odessa Haikara  2004      1:26.44  3:01.78  4:38.84    6:11.30   
  Cetus Espoo  6:31.15                 
                     
15  Diana Valero De La Iglesia  2004      1:29.95  3:07.27  4:45.00    6:15.14   
  Cetus Espoo  6:43.05                 
                     
16  Gabriella Linna  2004      1:30.04  3:06.20  4:47.33    6:24.81   
  Vanders  6:30.32                 
                     
17  Ella Vilenius  2004      1:29.69  3:09.54  4:50.69    6:29.72   
  Vanders  6:34.29                 
                     
18  Katarina Kobycheva  2004      1:39.47  3:31.57  5:21.43    7:04.18   
  Cetus Espoo  7:28.57                 
                     
Janita Severinkangas  2004              DSQ   
  Cetus Espoo  6:18.30                 
  SW 5.2 Ei kosketusta seinään käännöksessä               
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.25.06  Tulostuspäivämäärä  10 syyskuu 2016 
Lisenssinhaltija: Suomen Uimaliitto  Tulostusaika  18:50 
 
Tulokset Laji 15 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 15 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) 
 
  Kilpailu  Speedo Cup    Tulostuspäivämäärä  10 syyskuu 2016   
  Kilpailun paikkakunta  Espoo    Tulostusaika  16:41   
  Järjestäjä  Cetus         
  Allas  25m         
  Kilpailupäivämäärä  10 syyskuu 2016         
 
 
Laji 15, 100m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 15 - 16 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
ALEXEY Belfer  2000      26.37        55.77   
  ORCA Helsinki  54.46                 
                     
Oskari Hynynen  2001      26.96        56.59   
  Salon Uimarit  54.49                 
                     
Henri Koski  2000      26.82        56.63   
  Gladius Kirkkonummi  56.59                 
                     
Pyry Nurminen  2001      27.95        58.61   
  ORCA Helsinki  1:01.41                 
                     
Joona Salminen  2000      28.40        58.86   
  Cetus Espoo  59.53                 
                     
Oskari Rantamäki  2001      27.79        59.23   
  Octopus Lohja  58.39                 
                     
Firas El-Idi  2001      28.33        1:00.00   
  Lahden Kaleva  57.98                 
                     
Jon Byskov  2000      29.54        1:01.39   
  Nurmijärven Uinti  1:01.03                 
                     
Ivan Turbin  2001      29.00        1:03.30   
  Cetus Espoo  1:02.19                 
                     
10  Ville Lauslahti  2001      30.33        1:03.92   
  Cetus Espoo  1:09.70                 
                     
11  Victor Branea  2001      30.71        1:04.35   
  Cetus Espoo  1:06.43                 
                     
12  Tatu Jentze  2001      30.86        1:04.51   
  Cetus Espoo  1:05.79                 
                     
13  Henrik Martola  2000      30.99        1:04.68   
  Cetus Espoo  1:05.42                 
                     
14  Santeri Tuomi  2001      30.63        1:04.71   
  Hyvinkään Uimaseura  1:02.75                 
                     
15  Aaro Märsylä  2001      31.14        1:05.02   
  Vanders  1:03.67                 
                     
16  Pyry Kurunsaari  2001      31.59        1:06.93   
  Cetus Espoo  1:06.48                 
                     
17  Eero Jääskeläinen  2001      33.22        1:08.42   
  Cetus Espoo  1:09.64                 
                     
 
Laji 15, 100m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 17 - 99 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Casper Salminen  1998      25.44        51.97   
  Raision Urheilijat  51.43                 
                     
Juho Grönblom  1998      25.13        52.03   
  Raision Urheilijat  55.55                 
                     
Waltteri Rintala  1998      25.84        52.75   
  Raision Urheilijat  52.04                 
                     
Aleksi Eskelinen  1988      25.68        52.92   
  Cetus Espoo  51.07                 
                     
Reko Patinen  1998      25.74        52.92   
  Nummelan Kisaajat  53.45                 
                     
Marko Vilpponen  1990      24.92        53.04   
  Marjaniemen uimarit                   
                     
Eetu Alitalo  1999      25.64        53.80   
  Cetus Espoo  52.22                 
                     
Mikko Pesso  1997      26.31        54.18   
  Cetus Espoo  53.24                 
                     
Topi Suomalainen  1998      26.59        55.42   
  Cetus Espoo                   
                     
10  Henrik Häkkinen  1998      26.95        56.30   
  Hyvinkään Uimaseura  56.06                 
                     
10  Santeri Huhtala  1998      27.25        56.30   
  Cetus Espoo  54.40                 
                     
12  Kristoffer Myrberg  1987      26.81        56.45   
  Cetus Espoo  55.91                 
                     
13  Joonatan Lindfors  1999      28.90        1:00.05   
  Cetus Espoo  59.42                 
                     
14  Kristian Johansson  1969      28.21        1:00.44   
  Cetus Espoo                   
                     
15  Lauri Kuitunen  1998      28.81        1:00.96   
  Hyvinkään Uimaseura  59.86                 
                     
16  Frans Antila  1998      28.94        1:01.47   
  Cetus Espoo  1:00.82                 
                     
17  Timo Schwarte  1988      29.49        1:01.78   
  Cetus Espoo                   
                     
18  Jani Savander  1999      29.39        1:02.21   
  Hyvinkään Uimaseura  1:00.78                 
                     
18  Roope Koski  1999      28.93        1:02.21   
  Octopus Lohja  1:01.45                 
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.25.06  Tulostuspäivämäärä  10 syyskuu 2016 
Lisenssinhaltija: Suomen Uimaliitto  Tulostusaika  16:41 
 
Tulokset Laji 16 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 16 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) 
 
  Kilpailu  Speedo Cup    Tulostuspäivämäärä  10 syyskuu 2016   
  Kilpailun paikkakunta  Espoo    Tulostusaika  16:52   
  Järjestäjä  Cetus         
  Allas  25m         
  Kilpailupäivämäärä  10 syyskuu 2016         
 
 
Laji 16, 200m Vapaauinti Naiset, Loppukilpailut 14 - 15 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m  100m  150m    Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Siri Auvinen  2002      31.06  1:05.70  1:41.40    2:15.72   
  Cetus Espoo  2:20.78                 
                     
Helmi Tossavainen  2002      30.19  1:05.13  1:41.03    2:16.80   
  Cetus Espoo                   
                     
Venla Suihkonen  2002      31.49  1:06.50  1:41.64    2:17.60   
  Octopus Lohja  2:15.44                 
                     
Liia Louhikoski  2001      32.00  1:07.39  1:43.75    2:19.98   
  Vanders  2:24.31                 
                     
Sara Mustonen  2002      31.82  1:07.46  1:44.23    2:21.01   
  Cetus Espoo  2:35.85                 
                     
Merili Kallas  2001      31.85  1:07.93  1:45.83    2:21.78   
  Nurmijärven Uinti  2:19.62                 
                     
Milla Nikkanen  2002      32.07  1:09.21  1:46.63    2:23.61   
  Nurmijärven Uinti  2:21.58                 
                     
Viivi Vaajanen  2002      33.22  1:10.36  1:48.90    2:24.45   
  ORCA Helsinki  2:26.18                 
                     
Oona Siltala  2002      32.37  1:09.46  1:47.43    2:25.23   
  Cetus Espoo  2:20.36                 
                     
10  Jenni Alanen  2002      34.60  1:12.35  1:51.54    2:28.04   
  Cetus Espoo  2:35.13                 
                     
11  Mette Konttila  2001      33.45  1:11.73  1:51.65    2:29.31   
  Octopus Lohja  2:31.32                 
                     
12  Oona Piekkala  2002      34.29  1:12.71  1:53.02    2:31.72   
  Cetus Espoo  2:32.64                 
                     
13  Negiin Javadi  2002      36.24  1:17.26  1:59.27    2:40.27   
  Cetus Espoo  2:47.78                 
                     
14  Nelli Peltoniemi  2002      35.68  1:16.49  1:59.41    2:41.02   
  Cetus Espoo  2:47.48                 
                     
15  Cami Wacklin  2002      36.15  1:17.38  2:00.65    2:43.49   
  Cetus Espoo  2:39.96                 
                     
16  Marianne Uusitalo  2001      38.09  1:22.80  2:09.15    2:52.66   
  Octopus Lohja  2:52.72                 
                     
17  Maria Hemmi  2002      39.30  1:22.60  2:08.89    2:54.24   
  Cetus Espoo  3:05.87                 
                     
Erika Andreasen  2002              DSQ   
  Simmis Grani  3:13.58                 
  SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä               
                     
 
Laji 16, 200m Vapaauinti Naiset, Loppukilpailut 16 - 99 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m  100m  150m    Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Sara Kazi  1999      30.15  1:03.24  1:36.15    2:08.18   
  Raision Urheilijat  2:05.66                 
                     
Sini Koivu  1999      29.68  1:02.87  1:36.78    2:09.09   
  Cetus Espoo  2:05.30                 
                     
Tanja Ruohoniemi  1995      30.74  1:03.77  1:37.38    2:10.21   
  Cetus Espoo  2:06.82                 
                     
Nina Haltia  1999      30.22  1:03.78  1:37.75    2:11.06   
  Vanders  2:04.98                 
                     
Lyydia Kalenius  2000      31.17  1:05.25  1:39.07    2:11.83   
  Cetus Espoo  2:06.81                 
                     
Peppi Päiviö  1999      31.10  1:05.30  1:39.46    2:13.76   
  Cetus Espoo  2:12.37                 
                     
Kerttu Koivuniemi  1998      31.34  1:05.64  1:40.84    2:15.23   
  Nurmijärven Uinti  2:15.82                 
                     
Roosa-Maria Tempakka  2000      33.12  1:10.07  1:47.54    2:23.68   
  Simmis Grani  2:25.58                 
                     
Marie Währn  2000      36.28  1:15.98  1:56.93    2:38.81   
  Cetus Espoo  2:38.49                 
                     
10  Elina Heino  1999      38.79  1:21.68  2:04.35    2:47.35   
  Simmis Grani  2:42.37                 
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.25.06  Tulostuspäivämäärä  10 syyskuu 2016 
Lisenssinhaltija: Suomen Uimaliitto  Tulostusaika  16:52 
 
Tulokset Laji 17 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 17 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) 
 
  Kilpailu  Speedo Cup    Tulostuspäivämäärä  10 syyskuu 2016   
  Kilpailun paikkakunta  Espoo    Tulostusaika  16:56   
  Järjestäjä  Cetus         
  Allas  25m         
  Kilpailupäivämäärä  10 syyskuu 2016         
 
 
Laji 17, 50m Rintauinti Miehet, Loppukilpailut 15 - 16 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Eerikki Laitala  2001              30.46   
  Cetus Espoo  28.95                 
Tuomas Jokinen  2001              30.72   
  Cetus Espoo  29.98                 
Pyry Nurminen  2001              32.56   
  ORCA Helsinki  33.16                 
Oskari Rantamäki  2001              32.93   
  Octopus Lohja  33.32                 
Herman Widbom  2001              32.96   
  Cetus Espoo  32.77                 
Isak Gramén  2001              33.87   
  Cetus Espoo  34.53                 
Roni Kallström  2001              34.82   
  Cetus Espoo  44.83                 
Kasper Vaittinen  2001              36.05   
  Cetus Espoo  36.94                 
Santeri Tuomi  2001              37.40   
  Hyvinkään Uimaseura  35.74                 
 
Laji 17, 50m Rintauinti Miehet, Loppukilpailut 17 - 99 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Jonni Aho  1999              30.97   
  Cetus Espoo  31.03                 
Kaius Kejonen  1998              31.60   
  Oulun Uinti 1906  31.37                 
Joel Vaitilo  1998              34.22   
  Cetus Espoo  32.05                 
Lauri Kuitunen  1998              34.56   
  Hyvinkään Uimaseura  32.66                 
Roope Koski  1999              36.78   
  Octopus Lohja  34.18                 
Perttu Salmenhaara  1977              1:23.36   
  Helsingfors Simsällskap  1:17.87                 
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.25.06  Tulostuspäivämäärä  10 syyskuu 2016 
Lisenssinhaltija: Suomen Uimaliitto  Tulostusaika  16:56 
 
Tulokset Laji 18 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 18 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) 
 
  Kilpailu  Speedo Cup    Tulostuspäivämäärä  10 syyskuu 2016   
  Kilpailun paikkakunta  Espoo    Tulostusaika  17:07   
  Järjestäjä  Cetus         
  Allas  25m         
  Kilpailupäivämäärä  10 syyskuu 2016         
 
 
Laji 18, 100m Rintauinti Naiset, Loppukilpailut 14 - 15 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Pinja Paulomo  2002      37.11        1:18.35   
  Cetus Espoo  1:16.77                 
                     
Iiris Himanto  2001      36.69        1:18.56   
  Gladius Kirkkonummi  1:19.64                 
                     
Vera Vartiainen  2002      38.92        1:21.69   
  Järvenpään Uintiklubi  1:26.28                 
                     
Amanda Rapinoja  2001      39.10        1:21.77   
  Cetus Espoo  1:18.10                 
                     
Jonna Vasara  2002      38.53        1:22.62   
  Cetus Espoo  1:21.17                 
                     
Tuisku Grundström  2002      39.04        1:23.13   
  Vanders  1:20.85                 
                     
Nella Korpela  2002      39.53        1:24.09   
  Cetus Espoo  1:22.13                 
                     
Verna Rostedt  2002      40.00        1:25.25   
  Cetus Espoo  1:25.33                 
                     
Sini Hirvonen  2001      41.80        1:26.40   
  Cetus Espoo  1:27.23                 
                     
10  Venla Hämäläinen  2001      40.09        1:27.26   
  Octopus Lohja  1:29.63                 
                     
11  Aino Lehtinen  2001      41.60        1:28.29   
  Cetus Espoo  1:29.20                 
                     
12  Vilma Norja  2002      42.15        1:28.87   
  Cetus Espoo  1:34.54                 
                     
13  Milli Kosunen  2002      42.73        1:31.14   
  Cetus Espoo  1:29.43                 
                     
14  Johanna Vieraankivi  2001      43.34        1:32.48   
  Cetus Espoo  1:30.55                 
                     
15  Negiin Javadi  2002      44.68        1:34.08   
  Cetus Espoo  1:33.16                 
                     
16  Jenni Alanen  2002      45.88        1:35.77   
  Cetus Espoo  1:40.66                 
                     
17  Marleen Mikk  2002      45.85        1:38.73   
  Cetus Espoo  1:38.60                 
                     
18  Oona Piekkala  2002      48.10        1:43.10   
  Cetus Espoo  1:50.81                 
                     
19  Nora Pennanen  2002      49.05        1:45.92   
  Cetus Espoo  1:41.15                 
                     
20  Maria Pesso  2002      51.80        1:47.80   
  Simmis Grani  1:51.25                 
                     
21  Maria Hemmi  2002      53.28        1:50.67   
  Cetus Espoo                   
                     
Aino Kontiainen  2002              DNS   
  Hyvinkään Uimaseura  1:27.59                 
                     
 
Laji 18, 100m Rintauinti Naiset, Loppukilpailut 16 - 99 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Sofia Lehtinen  2000      35.60        1:14.54   
  Cetus Espoo  1:14.03                 
                     
Kia Karike  1999      36.85        1:18.92   
  Cetus Espoo  1:18.01                 
                     
Myra Bengts  2000      38.01        1:20.65   
  Cetus Espoo  1:18.15                 
                     
Roosa Andelin  1998      38.23        1:21.67   
  Hyvinkään Uimaseura  1:18.76                 
                     
Siiri Salokorpi  2000      39.25        1:22.87   
  Cetus Espoo  1:21.98                 
                     
Helena Knaapi  1999      40.96        1:24.42   
  Cetus Espoo  1:16.83                 
                     
Roosa-Maria Tempakka  2000      40.64        1:25.51   
  Simmis Grani  1:23.90                 
                     
Fanny Virtanen  2000      40.46        1:25.67   
  Cetus Espoo  1:26.35                 
                     
Linnea Saarikivi  2000      41.05        1:27.22   
  Cetus Espoo  1:25.60                 
                     
10  Linda Mylly  1999      41.03        1:27.71   
  Cetus Espoo  1:30.31                 
                     
11  Piia Kaivola  1999      44.87        1:33.99   
  Cetus Espoo  1:36.25                 
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.25.06  Tulostuspäivämäärä  10 syyskuu 2016 
Lisenssinhaltija: Suomen Uimaliitto  Tulostusaika  17:07 
 
Tulokset Laji 19 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 19 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) 
 
  Kilpailu  Speedo Cup    Tulostuspäivämäärä  10 syyskuu 2016   
  Kilpailun paikkakunta  Espoo    Tulostusaika  17:16   
  Järjestäjä  Cetus         
  Allas  25m         
  Kilpailupäivämäärä  10 syyskuu 2016         
 
 
Laji 19, 100m Sekauinti Miehet, Loppukilpailut 15 - 16 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Sergey Kuznetsov  2000      25.25        57.12   
  Cetus Espoo  59.34                 
                     
Erik Nurmi  2001      27.51        59.90   
  Vanders  1:07.63                 
                     
Tuomas Jokinen  2001      31.15        1:02.28   
  Cetus Espoo                   
                     
Roni Kallström  2001      27.78        1:02.41   
  Cetus Espoo  1:02.80                 
                     
Eerikki Laitala  2001      29.64        1:02.82   
  Cetus Espoo                   
                     
Eetu Einto  2001      29.29        1:04.16   
  Nurmijärven Uinti  1:06.11                 
                     
Henri Koski  2000      29.84        1:04.51   
  Gladius Kirkkonummi  1:05.77                 
                     
Alex Lassila  2000      29.47        1:05.12   
  Cetus Espoo  1:05.37                 
                     
Isak Gramén  2001      29.23        1:05.44   
  Cetus Espoo                   
                     
10  Alex Garcia De La CADeNA  2000      28.75        1:05.83   
  Cetus Espoo                   
                     
11  Joona Ruuskanen  2000      30.24        1:05.90   
  Cetus Espoo  1:08.22                 
                     
12  Eetu Isosuo  2000      31.02        1:06.12   
  Cetus Espoo  1:12.66                 
                     
13  Herman Widbom  2001      31.54        1:06.67   
  Cetus Espoo                   
                     
14  Veeti Laine  2000      31.17        1:07.20   
  Cetus Espoo  1:12.19                 
                     
15  Kasper Envalds  2001      31.58        1:08.07   
  Vanders                   
                     
16  Kasper Vaittinen  2001      30.77        1:08.71   
  Cetus Espoo                   
                     
17  Teemu Annala  2001      31.74        1:09.43   
  Cetus Espoo  1:14.95                 
                     
18  Tatu Jentze  2001      35.62        1:15.74   
  Cetus Espoo  1:14.08                 
                     
19  Aaro Märsylä  2001      33.68        1:17.60   
  Vanders  1:18.21                 
                     
20  Eero Jääskeläinen  2001      38.61        1:22.68   
  Cetus Espoo                   
                     
 
Laji 19, 100m Sekauinti Miehet, Loppukilpailut 17 - 99 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Jari Schwarte  1990      26.13        57.79   
  Cetus Espoo  58.96                 
                     
Tapio Junninen  1995      27.29        57.95   
  Vanders  58.13                 
                     
Mikko Pesso  1997      27.40        59.35   
  Cetus Espoo                   
                     
Marko Vilpponen  1990      27.54        1:00.45   
  Marjaniemen uimarit  58.28                 
                     
Valtteri Eloranta  1992      27.41        1:01.02   
  Cetus Espoo  58.10                 
                     
Eetu Alitalo  1999      27.47        1:01.05   
  Cetus Espoo  1:00.38                 
                     
Jonni Aho  1999      29.18        1:01.75   
  Cetus Espoo  1:02.95                 
                     
Casper Salminen  1998      28.05        1:01.90   
  Raision Urheilijat  59.56                 
                     
Kristian Johansson  1969      29.51        1:03.22   
  Cetus Espoo                   
                     
10  Topi Suomalainen  1998      29.60        1:03.77   
  Cetus Espoo                   
                     
11  Rasmus Virta  1998      31.63        1:05.71   
  Cetus Espoo  1:08.49                 
                     
12  Timo Schwarte  1988      33.25        1:13.11   
  Cetus Espoo                   
                     
13  Frans Antila  1998      34.93        1:14.52   
  Cetus Espoo  1:13.29                 
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.25.06  Tulostuspäivämäärä  10 syyskuu 2016 
Lisenssinhaltija: Suomen Uimaliitto  Tulostusaika  17:16 
 
Tulokset Laji 20 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 20 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) 
 
  Kilpailu  Speedo Cup    Tulostuspäivämäärä  10 syyskuu 2016   
  Kilpailun paikkakunta  Espoo    Tulostusaika  17:21   
  Järjestäjä  Cetus         
  Allas  25m         
  Kilpailupäivämäärä  10 syyskuu 2016         
 
 
Laji 20, 100m Perhosuinti Naiset, Loppukilpailut 14 - 15 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Emilia Flyckt  2001      31.31        1:07.48   
  Cetus Espoo  1:05.40                 
                     
Lilli Louhikoski  2002      32.09        1:10.06   
  Vanders  1:06.80                 
                     
Jenny Nieminen  2001      32.58        1:10.47   
  Hyvinkään Uimaseura  1:10.25                 
                     
Charlotte Ingberg  2002      32.43        1:11.39   
  Octopus Lohja  1:08.90                 
                     
Pilvi Pietikäinen  2002      34.50        1:14.18   
  Cetus Espoo  1:16.16                 
                     
Hilda Harle  2001      35.98        1:22.74   
  ORCA Helsinki  1:24.02                 
                     
Viivi Vaajanen  2002      38.12        1:24.32   
  ORCA Helsinki  1:17.74                 
                     
Noona Rantanen  2002      38.14        1:25.95   
  Vanders  1:31.28                 
                     
 
Laji 20, 100m Perhosuinti Naiset, Loppukilpailut 16 - 99 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Nea-Amanda Heinola  2000      28.74        1:02.20   
  Nummelan Kisaajat  1:00.88                 
                     
Anna Kotonen  1997      29.25        1:02.69   
  Cetus Espoo  1:02.53                 
                     
Nea Rinne  1995      29.75        1:03.19   
  Cetus Espoo  1:01.01                 
                     
Tanja Ruohoniemi  1995      30.24        1:04.72   
  Cetus Espoo  1:01.16                 
                     
Sini Koivu  1999      29.78        1:05.69   
  Cetus Espoo  1:03.64                 
                     
Yvonne Tollander  1997      30.71        1:05.90   
  Cetus Espoo  1:02.41                 
                     
Aino Otava  1999      31.14        1:06.22   
  Cetus Espoo  1:02.02                 
                     
Emilia Eloranta  1997      30.70        1:06.64   
  Cetus Espoo  1:04.24                 
                     
Ronja Riihinen  2000      32.13        1:10.23   
  Cetus Espoo  1:08.89                 
                     
10  Marie Währn  2000      38.41        1:25.10   
  Cetus Espoo  1:22.99                 
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.25.06  Tulostuspäivämäärä  10 syyskuu 2016 
Lisenssinhaltija: Suomen Uimaliitto  Tulostusaika  17:21 
 
Tulokset Laji 21 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 21 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) 
 
  Kilpailu  Speedo Cup    Tulostuspäivämäärä  10 syyskuu 2016   
  Kilpailun paikkakunta  Espoo    Tulostusaika  17:29   
  Järjestäjä  Cetus         
  Allas  25m         
  Kilpailupäivämäärä  10 syyskuu 2016         
 
 
Laji 21, 100m Selkäuinti Miehet, Loppukilpailut 15 - 16 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Firas El-Idi  2001      32.82        1:07.70   
  Lahden Kaleva  1:06.20                 
                     
Ruslan Panschin  2001      32.62        1:09.43   
  ORCA Helsinki  1:10.06                 
                     
Ivan Turbin  2001      34.68        1:14.22   
  Cetus Espoo  1:16.64                 
                     
Henrik Martola  2000      36.69        1:14.80   
  Cetus Espoo  1:15.64                 
                     
Pyry Kurunsaari  2001      38.72        1:19.69   
  Cetus Espoo  1:19.47                 
                     
Victor Branea  2001      38.38        1:20.15   
  Cetus Espoo  1:27.74                 
                     
Eero Jääskeläinen  2001              DSQ   
  Cetus Espoo  1:28.10                 
  SW 6.5 Käännös ei alkanut heti vatsalleen kääntymisen jälkeen               
                     
 
Laji 21, 100m Selkäuinti Miehet, Loppukilpailut 17 - 99 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Juho Grönblom  1998      27.89        57.83   
  Raision Urheilijat  58.37                 
                     
Severi Nieminen  1999      30.99        1:04.67   
  Gladius Kirkkonummi  1:05.39                 
                     
Jani Savander  1999      35.97        1:16.41   
  Hyvinkään Uimaseura  1:14.52                 
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.25.06  Tulostuspäivämäärä  10 syyskuu 2016 
Lisenssinhaltija: Suomen Uimaliitto  Tulostusaika  17:29 
 
Tulokset Laji 22 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 22 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) 
 
  Kilpailu  Speedo Cup    Tulostuspäivämäärä  10 syyskuu 2016   
  Kilpailun paikkakunta  Espoo    Tulostusaika  17:55   
  Järjestäjä  Cetus         
  Allas  25m         
  Kilpailupäivämäärä  10 syyskuu 2016         
 
 
Laji 22, 50m Selkäuinti Naiset, Loppukilpailut 14 - 15 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Peppi Siirtola  2002              29.61   
  Cetus Espoo  29.88                 
Sara Mustonen  2002              31.49   
  Cetus Espoo  31.29                 
Siri Auvinen  2002              31.62   
  Cetus Espoo  32.35                 
Ida Slöör  2001              31.87   
  Cetus Espoo  31.73                 
Helmi Tossavainen  2002              33.04   
  Cetus Espoo  33.68                 
Amanda Rapinoja  2001              33.92   
  Cetus Espoo  35.21                 
Lilli Louhikoski  2002              33.97   
  Vanders  34.48                 
Lotta Auvinen  2001              33.97   
  Cetus Espoo  34.56                 
Cia Wacklin  2001              33.98   
  Cetus Espoo  37.45                 
10  Jonna Vasara  2002              34.09   
  Cetus Espoo  34.24                 
11  Vilma Norja  2002              34.39   
  Cetus Espoo  34.95                 
12  Pinja Paulomo  2002              34.47   
  Cetus Espoo  34.94                 
13  Mirka Mettinen  2002              34.74   
  Cetus Espoo  35.94                 
14  Verna Rostedt  2002              34.81   
  Cetus Espoo  34.52                 
15  Ciia Korkeamäki  2001              34.90   
  Vanders                   
16  Anni Savolainen  2002              35.26   
  Cetus Espoo  37.15                 
17  Nelli Ohvo  2001              35.44   
  Cetus Espoo  32.02                 
18  Johanna Vieraankivi  2001              35.61   
  Cetus Espoo  37.01                 
19  Merili Kallas  2001              36.25   
  Nurmijärven Uinti  36.46                 
20  Oona Siltala  2002              37.59   
  Cetus Espoo  36.94                 
21  Sini Hirvonen  2001              38.23   
  Cetus Espoo                   
22  Cami Wacklin  2002              39.46   
  Cetus Espoo  41.41                 
23  Erika Andreasen  2002              45.12   
  Simmis Grani                   
 
Laji 22, 50m Selkäuinti Naiset, Loppukilpailut 16 - 99 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Adelia Spångberg  1999              30.82   
  Cetus Espoo  30.59                 
Ella Aalto  2000              32.13   
  Cetus Espoo  32.01                 
Alissa Eloranta  1999              32.21   
  Cetus Espoo  32.40                 
Saara Vesa  1999              32.26   
  ORCA Helsinki  32.69                 
Nea Tiesmäki  2000              32.34   
  Cetus Espoo  31.77                 
Aino Otava  1999              32.51   
  Cetus Espoo                   
Veronica Wahlstedt  2000              32.61   
  Cetus Espoo  32.89                 
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.25.06  Tulostuspäivämäärä  10 syyskuu 2016 
Lisenssinhaltija: Suomen Uimaliitto  Tulostusaika  17:55 
 
Tulokset Laji 23 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 23 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) 
 
  Kilpailu  Speedo Cup    Tulostuspäivämäärä  10 syyskuu 2016   
  Kilpailun paikkakunta  Espoo    Tulostusaika  17:57   
  Järjestäjä  Cetus         
  Allas  25m         
  Kilpailupäivämäärä  10 syyskuu 2016         
 
 
Laji 23, 200m Perhosuinti Miehet, Loppukilpailut 17 - 99 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m  100m  150m    Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Henrik Häkkinen  1998      30.13  1:05.88  1:42.14    2:18.69   
  Hyvinkään Uimaseura  2:16.39                 
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.25.06  Tulostuspäivämäärä  10 syyskuu 2016 
Lisenssinhaltija: Suomen Uimaliitto  Tulostusaika  17:57 
 
Tulokset Laji 24 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 24 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) 
 
  Kilpailu  Speedo Cup    Tulostuspäivämäärä  10 syyskuu 2016   
  Kilpailun paikkakunta  Espoo    Tulostusaika  18:13   
  Järjestäjä  Cetus         
  Allas  25m         
  Kilpailupäivämäärä  10 syyskuu 2016         
 
 
Laji 24, 200m Sekauinti Naiset, Loppukilpailut 14 - 15 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m  100m  150m    Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Ida Slöör  2001      33.40  1:11.93  1:55.14    2:29.89   
  Cetus Espoo  2:31.67                 
                     
Mirka Mettinen  2002      33.12  1:14.94  1:57.25    2:35.21   
  Cetus Espoo  2:36.98                 
                     
Venla Suihkonen  2002      32.35  1:11.16  1:58.71    2:35.56   
  Octopus Lohja  2:31.94                 
                     
Peppi Siirtola  2002      33.66  1:13.54  1:58.81    2:38.64   
  Cetus Espoo  2:31.23                 
                     
Nelli Ohvo  2001      34.55  1:15.89  2:01.42    2:38.76   
  Cetus Espoo  2:33.49                 
                     
Lotta Auvinen  2001      35.06  1:17.37  2:02.51    2:38.91   
  Cetus Espoo  2:34.52                 
                     
Cia Wacklin  2001      34.52  1:15.66  2:03.61    2:39.41   
  Cetus Espoo  2:42.41                 
                     
Charlotte Ingberg  2002      33.29  1:13.30  2:02.81    2:41.29   
  Octopus Lohja  2:34.53                 
                     
Nella Korpela  2002      36.44  1:20.88  2:07.18    2:45.65   
  Cetus Espoo  2:45.63                 
                     
10  Anni Savolainen  2002      38.40  1:21.38  2:09.30    2:47.79   
  Cetus Espoo  2:41.97                 
                     
11  Mette Konttila  2001      36.51  1:21.35  2:12.24    2:49.02   
  Octopus Lohja  2:48.72                 
                     
12  Hilda Harle  2001      38.08  1:24.07  2:14.03    2:52.19   
  ORCA Helsinki  2:51.41                 
                     
13  Milli Kosunen  2002      39.88  1:24.38  2:13.58    2:53.12   
  Cetus Espoo  3:01.33                 
                     
14  Venla Hämäläinen  2001      39.23  1:26.37  2:15.98    2:56.18   
  Octopus Lohja  3:04.00                 
                     
15  Aino Lehtinen  2001      43.39  1:26.56  2:18.40    2:59.29   
  Cetus Espoo  2:59.35                 
                     
16  Nelli Peltoniemi  2002      39.86  1:26.62  2:22.86    3:05.98   
  Cetus Espoo  2:56.58                 
                     
17  Marianne Uusitalo  2001      44.20  1:35.36  2:30.57    3:13.83   
  Octopus Lohja  3:23.35